9.10
18.9
2.10
17.10
2.10
18.9
16.10
10.10
14.10
30.9
30.9
16.10
16.10
16.10
3.10
17.10
14.10
9.10
3.10
10.10
17.10
17.10
16.10
16.10
3.10
26.9
13.10
7.10
14.10
9.10
28.8
6.10
9.10
13.10
9.10
9.10
9.10
12.10
9.10
19.9
12.10
10.10
10.10
9.10
10.10
3.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
9.10
9.10
3.10
30.9
10.10
25.9
13.9
27.9
19.9
9.10
3.10
26.9
9.10
7.10
7.10
6.10
10.10
9.10
9.10
9.10
7.10
7.10
30.9
9.10
9.10
2.10
2.10
26.9
26.9
5.10
2.10
2.10
3.10
2.10
26.9
29.9
27.9
22.9
20.9
15.9
3.10
26.9
2.10
2.10
2.10
Arena: Slottsskogsvallen   Arrangör: Sävedalens AIK
Tävlande: 55 (41+14)   Starter: 55 (41+14)

Män
M 800 m     


Final A

Final

1Benjamin Åberg
1:54.61
Hälle IF
1:54.61
SB
  
2Victor Wahlgren
1:57.62
Mölndals AIK
1:57.62
PB
  
3Sharmarke Ahmed
1:57.65
Hälle IF
1:57.65
SB
  
4Simon Wikell
1:59.17
Mölndals AIK
1:59.17
PB
  
M 10 000 m     


Final A

Final

1Jonatan Fridolfsson
29:21.35
Sävedalens AIK
29:21.35
PB
  
50 SWE AT
2Oscar Claesson
Oscar Claesson 95, IK Hakarpspojkarna
29:21.85
IK Hakarpspojkarna
29:21.85
PB
  
3Arvid Öhrn
29:45.00
Hälle IF
29:45.00
PB
  
4Anders Grahl
29:50.03
Hälle IF
29:50.03
PB
  
5Mikael Ekvall
Mikael Ekvall 89, Strömstad LK
29:51.13
Strömstad LK
29:51.13
SB
  
6Samuel Fitsumbrhan
30:00.51
Hälle IF
30:00.51
PB
  
7Max Peter Bejmer
30:07.86
Hässelby SK
30:07.86
PB
  
8Oscar Carlsson
30:45.60
Hälle IF
30:45.60
SB
  
9Andreas Åhwall
30:52.89
Hässelby SK
30:52.89
SB
  
10Anders Bergman
31:27.88
Hälle IF
31:27.88
PB
  
11Linus Hultegård
31:28.87
Sävedalens AIK
31:28.87
SB
  
12Andreas Davidsson
31:39.46
Högby IF
31:39.46
PB
  
13Rickard Bäckström
31:40.13
Hälle IF
31:40.13
PB
  
14Olle Dahlberg
Olle Dahlberg 87, Solvikingarna
31:50.91
Solvikingarna
31:50.91
PB
  
15Nils Hammaräng GripHögby IF
31:59.32
PB
  
16Christoffer Hiding
32:56.11
Fredrikshofs FIF
32:56.11
SB
  
Olle AhlbergHälle IF
DNF
  
Hampus BörjessonUllevi FK
DNF
  
Omar Nuur
Omar Nuur 01, IFK Växjö
DNF
IFK Växjö
DNF
  
Johan Rogestedt
Johan Rogestedt 93, Stenungsunds FI
DNF
F Stenungsunds FI
DNF
  
Geert Tuinstra
DNF
Sävedalens AIK
DNF
  
Final B
1Jonathan Flod
Jonathan Flod 87, Triathlon Väst
32:32.49
F Triathlon Väst
32:32.49
PB
  
2Jonas Örarbäck
Jonas Örarbäck 90, Triathlon Väst
33:30.93
F Triathlon Väst
33:30.93
PB
  
3Fredrik Überbacher
Fredrik Überbacher 87, Triathlon Väst
33:31.26
F Triathlon Väst
33:31.26
PB
  
4Linn Söderholm
34:22.90
Sävedalens AIK
34:22.90
PB
  
K 1
5Daniel Martinsson
34:31.13
Göteborg-Majorna OK
34:31.13
PB
  
6Nazir Rezai
Nazir Rezai 98, Lysekil SLF
34:33.37
Lysekil SLF
34:33.37
PB
  
7Liduina van Sitteren
35:15.21
Örebro AIK
35:15.21
PB
  
K 2
8Daniel Eriksson
36:22.87
Mölndals AIK
36:22.87
SB
  
9Malin Strand
Malin Strand 93, Sävedalen
36:25.78
Sävedalens AIK
36:25.78
SB
  
K 3
10Linus Therén
36:35.95
IF Kville
36:35.95
PB
  
11Jerker Aspgård
36:40.71
Aktivitus SC
36:40.71
PB
  
12Johanna Larsson
36:55.72
Örgryte IS
36:55.72
SB
  
K 4
13Johanna Widarsson NorbeckÖrgryte IS
36:57.97
PB
  
K 5
14Andreas Schöndell
37:11.01
Aktivitus SC
37:11.01
PB
  
15Madeleine Ekblad
37:33.02
Ryda SK
37:33.02
PB
  
K 6
16Lilian Forsgren
37:48.83
OK Tisaren
37:48.83
PB
  
K 7
17Oskar Simann Ax
38:18.41
Örgryte IS
38:18.41
PB
  
18Desiree Lilliehöök
42:34.71
Örgryte IS
42:34.71
SB
  
K 8
Abdinur Aden
Abdinur Aden 00, IFK Växjö
DNF
IFK Växjö
DNF
  
Jonatan Fahlén
DNF
Proletären FF
DNF
  
Jesper EvervallÖrgryte IS
DNF
  
Olof Simann
DNF
Majornas IK
DNF
  
Daniel CullinHälle IF
DNF
  
Gustav Algestrand
DNF
Kongahälla AIK
DNF
  
Tova Eurén Magnusson
DNF
Göteborgs KIK
DNF
  
K
Alice Greberg
DNF
Mölndals AIK
DNF
  
K
Sara ChristianssonSävedalens AIK
DNF
  
K
Mellantider
M 5000 m     


Final A

Final

1Tova Eurén Magnusson
16:36.1m
Göteborgs KIK
16:36.1m
PB
  
K 1
Kvinnor
K 800 m     


Final A

Final

1Wilma Nielsen
Wilma Nielsen 01, Göteborgs KIK
2:11.23
Göteborgs KIK
2:11.23
SB
  
2Elin Brink
Elin Brink 97, Mölndal
2:12.14
Mölndals AIK
2:12.14
SB
  
3Alicia Nilsson
2:15.10
Ullevi FK
2:15.10
SB