29.7
3.8
26.7
31.7‐1.8
31.7‐1.8
27.6
31.7
31.7
24.7
29.7
29.7
28.7
26.7
7.7
28.7
27.7
28.7
28.7
28.7
28.7
27.7
27.7
28.7
28.7
28.7
24.7
25.7
27.7
24.7
27.7
26.7
25.7
21.7
21.7
19.7
27.7
25‐26.7
28.6
19.7
26.7
25.7
24.7
21.7
21.7
24.7
24‐25.7
24‐25.7
21.7
21.7
24‐25.7
25.7
25.7
25.7
24.7
24.7
23.7
22.7
24.7
24.7
24.7
24.7
22.7
20.7
17.7
24.6
24.7
22.7
22.7
19.7
22.7
21.7
20.7
16.7
21.7
21.7
20.7
17.7
10.7
3.7
20.7
17.7
14.7
17‐18.7
20.7
20.7
19.7
19.7
19.7
20.7
18.7
3.7
17‐18.7
19.7
18.7
18.7
18.7
18.7
17.7
17.7
17.7
Tävlande: 100 (54+46)   Starter: 110 (60+50)

Män
P18 400 m     


Final A

Final

2Benjamin Ahlbäck
52.72
IF Göta Karlstad
52.72
PB
  
P18 800 m     


Final A

Final

1Fredrick Ekholm
2:00.46
Huddinge AIS
2:00.46
PB
  
P18 3000 m     


Final A

Final

2David Fridell
9:18.64
Stensjöns IF
9:18.64
PB
  
P18 300 m häck     


Final A

Final

2Eric Bergvall
41.05
Hässelby SK
41.05
PB
  
3Petter Berner-WikUpsala IF
41.18
PB
  
P18 Stav     


Final A

Final

3Tim Wunger
Tim Wunger 94, Enköping
3.65
Enköpings AI
3.65
PB
  
P18 Diskus (1.75 kg)     


Final A

Final

5Fredrick Ekholm
37.10
Huddinge AIS
37.10
PB
  
P18 Spjut     


Final A

Final

4Marcus JohanssonTanums IF
46.46
PB
  
8Niklas Lindstedt
41.10
Hässelby SK
41.10
SB
  
P17 400 m     


Final A

Final

1Marcus MårtenssonIFK Lidingö
49.89
SB
  
2Abdiaziz Warsame Abdulle
50.83
Råby-Rekarne FIF
50.83
PB
  
3Jakob Lindbom
51.35
KA 2 IF
51.35
PB
  
5Martin Hammar
52.27
Rånäs 4H
52.27
PB
  
6Abel Fistume
53.34
Hovslätts IK
53.34
PB
  
P17 800 m     


Final A

Final

3Tobias Karlsson
2:01.65
Sävedalens AIK
2:01.65
PB
  
6Emil Tostrup
2:07.09
Malmö AI
2:07.09
PB
  
P17 3000 m     


Final A

Final

3Hugo Lindell
9:15.84
Rånäs 4H
9:15.84
PB
  
4Ken Slättengren
9:23.41
Högby IF
9:23.41
PB
  
6Nigusu Solomon
9:46.48
Huddinge AIS
9:46.48
SB
  
P17 300 m häck (83.8 cm)     


Final A

Final

2Jacob Ewertzh
39.12
Hammarby IF
39.12
PB
  
3Andreas Almlöf
39.46
Hammarby IF
39.46
PB
  
P17 Stav     


Final A

Final

5Christopher SandbergIFK Växjö
2.80
PB
  
P17 Slägga (5.0 kg)     


Final A

Final

1Ali Alsaadi
Ali Alsaadi 95, Råby-Rekarne
26.34
Råby-Rekarne FIF
26.34
PB
  
1Andreas CarlssonIK Ymer
26.02
PB
  
2Gustav Liberg
58.40
Ullevi FK
58.40
PB
  
3Johan Green PetterssonIK Orient
53.86
PB
  
7Magnus Jomyr
37.52
Örgryte IS
37.52
PB
  
8Andreas Almlöf
34.83
Hammarby IF
34.83
PB
  
9Kevin Fankl
30.91
Ullevi FK
30.91
PB
  
P17 Spjut (700 g)     


Final A

Final

1Max Andersson
57.39
Tierps IF
57.39
PB
  
P16 400 m     


Final A

Final

2Filip WendelinIFK Sala
51.86
PB
  
3Karl Wallén
Karl Wallén 96, Sävedalen
51.90
Sävedalens AIK
51.90
PB
  
P16 800 m     


Final A

Final

1Anton Persson
1:57.62
Hässelby SK
1:57.62
PB
  
2Kalle Berglund
1:58.39
UF Contact
1:58.39
PB
  
3Karl Wallén
Karl Wallén 96, Sävedalen
1:58.95
Sävedalens AIK
1:58.95
PB
  
4Gabriel Steffensen
1:59.19
Sävedalens AIK
1:59.19
PB
  
P16 3000 m     


Final A

Final

1Johan Lindgren
9:09.70
Mölndals AIK
9:09.70
PB
  
P16 300 m häck (83.8 cm)     


Final A

Final

2Mathieu Nilsson
39.87
IF Göta Karlstad
39.87
PB
  
P16 Kula (5.0 kg)     


Final A

Final

2Anton Johansson
Anton Johansson 96, KFUM Örebro
13.72
KFUM Örebro
13.72
PB
  
3Gustav Kjell
13.05
Turebergs FK
13.05
PB
  
4Albin Lager
Albin Lager 96, KFUM Örebro
13.00
KFUM Örebro
13.00
PB
  
5Viktor BjörklundUpsala IF
12.76
PB
  
P16 Slägga (5.0 kg)     


Final A

Final

1Axel Ohlson
Axel Ohlson 96, Hässelby
49.47
Hässelby SK
49.47
PB
  
4Marcus Rostmark
38.99
IFK Märsta
38.99
PB
  
P15 2000 m     


Final A

Final

1Andreas Kramer
5:48.91
Sävedalens AIK
5:48.91
PB
  
2Emil Danielsson
5:52.83
Dala-Järna IK
5:52.83
PB
  
5Tim Yngesjö
6:07.57
Nyköpings BIS
6:07.57
PB
  
P15 300 m häck (76.2 cm)     


Final A

Final

1Nicklas Holm
39.55
Hellas FK
39.55
PB
  
2Elias Martinsson
41.22
Brattås CK
41.22
PB
  
4Marcus Nyberg
43.74
Malmö AI
43.74
PB
  
P15 Tresteg     


Final A

Final

3Marcus Nyberg
11.83
Malmö AI
11.83
+1.3 PB
  
5Carl Wiberg
11.58
IFK Växjö
11.58
+1.3 PB
  
6Oscar Hjerm
Oscar Hjerm 97, Västerås
11.22
Västerås FK
11.22
+1.2 PB
  
7Daniel LundborgMalmö AI
11.10
+1.8 PB
  
8Elias Martinsson
11.07
Brattås CK
11.07
+1.0 PB
  
P15 Kula (4.0 kg)     


Final A

Final

1Olof Östenberg
17.38
IFK Växjö
17.38
PB
  
3Andreas GustafssonFalu IK
12.74
PB
  
4Kristian Westman
11.65
Rånäs 4H
11.65
PB
  
P15 Spjut (600 g)     


Final A

Final

1Olof Östenberg
57.74
IFK Växjö
57.74
PB
  
3Oskar Jacobson
46.99
Istrums SK
46.99
PB
  
Kvinnor
F18 400 m     


Final A

Final

2Julia Hässel
1:00.87
Turebergs FK
1:00.87
PB
  
F18 3000 m     


Final A

Final

1Agnes Sjöström
9:50.27
IK Westmannia
9:50.27
  
F18 300 m häck     


Final A

Final

1Elina Gunnarsson
47.59
Hovslätts IK
47.59
PB
  
F18 Tresteg     


Final A

Final

1Evelina Erlandsson
11.21
Nyköpings BIS
11.21
+1.6 PB
  
2Lisa EngmanKils AIK
11.10
+1.9 PB
  
3Sofia Jäger StenbergSundbybergs IK
11.01
+1.5 SB
  
6Linnea IvarssonIK Lerum FI
10.53
+2.0 PB
  
7Lisa Sernbrandt
10.07
Huddinge AIS
10.07
+0.9 PB
  
F18 Kula     


Final A

Final

3Khaddi Sagnia
10.88
Ullevi FK
10.88
PB
  
4Martina BorglerSK Bore
10.43
PB
  
F17 400 m     


Final A

Final

3Josephine Risberg ThoorIFK Lund
1:00.89
PB
  
4Wilma Kroon
1:02.71
Malmö AI
1:02.71
PB
  
6Louise Gabrielsson
1:05.93
Huddinge AIS
1:05.93
SB
  
F17 800 m     


Final A

Final

4Kristina Sundström
2:29.30
Sävedalens AIK
2:29.30
PB
  
6Louise Gabrielsson
2:38.05
Huddinge AIS
2:38.05
SB
  
F17 3000 m     


Final A

Final

1Sarah Lahti
9:44.65
Klippans FK
9:44.65
PB
  
2Amanda Trense
Amanda Trense 95, Östersunds GIF
10:55.28
Östersunds GIF
10:55.28
PB
  
3Malin Nyström
10:56.22
IFK Mora
10:56.22
PB
  
4Siri Ohrankämmen
11:10.35
Sävedalens AIK
11:10.35
SB
  
F17 300 m häck     


Final A

Final

3Agnes Johansson
Agnes Johansson 95, Trollhättan FIK
44.54
Trollhättan FIK
44.54
PB
  
4Isabelle PauksensRånäs 4H
45.86
SB
  
5Jennifer Vidovic
Jennifer Vidovic 95, Staffanstorp
51.05
Staffanstorps AI
51.05
PB
  
F17 Höjd     


Final A

Final

3Sofia MossbergFalu IK
1.62
PB
  
F17 Tresteg     


Final A

Final

1Nellie Mårtensson
12.09
Hässleholms AIS
12.09
+1.7 PB
  
1Lisa SandströmIFK Sunne
9.93
+1.2 SB
  
2Sandra TörnrosGefle IF
11.88
+1.2 PB
  
5Sara Skogman
11.35w
Örgryte IS
11.35w
+3.4
  
6Alexandra BarteeGefle IF
11.12
+1.5 PB
  
8Sofi Flink
Sofi Flink 95, Västerås
10.33w
Västerås FK
10.33w
+2.6
  
9Lovisa Frykholm
10.23
Glanshammars IF
10.23
+1.6 SB
  
F17 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

1Sofia Wiberg
10.98
IFK Växjö
10.98
PB
  
3Sandra TörnrosGefle IF
13.69
PB
  
4Sofi Flink
Sofi Flink 95, Västerås
12.58
Västerås FK
12.58
PB
  
6Linnéa JönssonUpsala IF
12.36
PB
  
F16 400 m     


Final A

Final

3Elvira Richardsson
1:01.51
IFK Kristinehamn
1:01.51
PB
  
F16 800 m     


Final A

Final

3Jill Höstman
2:29.55
IK Lerum FI
2:29.55
SB
  
F16 300 m häck     


Final A

Final

4Malin Ekblad
47.45
Upsala IF
47.45
PB
  
6Amanda GabrielssonWärnamo SK
48.16
PB
  
8Jill Höstman
51.11
IK Lerum FI
51.11
SB
  
F16 Längd     


Final A

Final

3Emilia HammarströmWärnamo SK
5.68w
+2.6
  
4Amanda ÖbergIK Ymer
5.42
+1.7 PB
  
7Joline Jansson
5.35w
Östhammar FI
5.35w
+2.4
  
8Tove Ågren
5.11
Falu IK
5.11
+1.5 PB
  
9Matilde Andersson
5.05
Östhammar FI
5.05
+1.9 SB
  
F16 Diskus     


Final A

Final

4Julia MarklundSK Bore
32.18
PB
  
5Helene Ask Uggla
30.93
IFK Växjö
30.93
PB
  
F15 2000 m     


Final A

Final

3Sara Christiansson
Sara Christiansson 97, Trollhättan FIK
6:48.65
Trollhättan FIK
6:48.65
SB
  
F15 300 m häck     


Final A

Final

1Linnea Rosman
43.95
Istrums SK
43.95
PB
  
3Hanna Hoff
44.43
IFK Växjö
44.43
PB
  
6Anna Hermann
46.00
IFK Växjö
46.00
PB