17.9
15.9
15.9
11.9
16.9
16.9
16.9
13.9
7.9
15.9
12.9
12.9
15.9
15.9
15.9
14.9
12.9
12.9
15.9
13.9
12.9
5.9
4.9
14.9
13.9
13.9
12.9
12.9
10.9
9.9
13.9
10.9
12.9
12.9
10.9
12.9
9.9
8.9
11‐12.9
12.9
5.9
3.9
11.9
12.9
11.9
11.9
8.9
11.9
9.9
2.9
11.9
11.9
8.9
8.9
8.9
8.9
11.9
11‐12.9
8.9
11.9
30.8
11‐12.9
12.9
13.9
11.9
19.6
21.8
8.9
11.9
4.9
7.9
9.9
9.9
8.9
4.9
7.9
10.9
11.9
10.9
8.9
5.9
11.9
11.9
11.7
20.6
4.9
8.9
8.9
28‐29.8
8.9
8.9
4‐5.9
4‐5.9
28.8
6.9
8.9
7.9
22.8
21.8
7.9
Tävlande: 66 (33+33)   Starter: 70 (33+37)

Män
P18 2000 m hinder     


Final A

Final

1David Fridell
6:33.85
Stensjöns IF
6:33.85
PB
  
P18 110 m häck (99.1 cm)     

Vind: +2.2

Final A

Final

Vind: +2.2
1Carl Sjöstedt
15.21w
IF Göta Karlstad
15.21w
  
2Erik Grundberg
15.72w
Hammarby IF
15.72w
  
3Petter Gustafsson
Petter Gustafsson 94, IK Hakarpspojkarna
15.76w
IK Hakarpspojkarna
15.76w
  
4Rasmus ElfgaardHabo FIF-04
16.34w
  
P18 Längd     


Final A

Final

2Samuel Grip
6.37w
IK Orient
6.37w
+2.5
  
3Jonas NilssonHabo FIF-04
6.30
0.0 PB
  
5Jonathan JohanssonSälens IF
6.08
0.0 PB
  
P18 Spjut     


Final A

Final

6Hannes Kvist WirdmoIFK Växjö
45.20
PB
  
P17 Längd     


Final A

Final

3Jonathan KruseUpsala IF
6.57
+0.3 PB
  
5Eskil Grahn
6.14
Tranås AIF
6.14
+1.2 PB
  
7David Kappelin
5.99
Örgryte IS
5.99
+0.5 PB
  
P17 Diskus (1.5 kg)     


Final A

Final

6Carl Moskuvaara
36.63
Huddinge AIS
36.63
SB
  
7Johan Green PetterssonIK Orient
35.15
PB
  
8Ali Alsaadi
Ali Alsaadi 95, Råby-Rekarne
34.11
Råby-Rekarne FIF
34.11
PB
  
P16 2000 m hinder (83.8 cm)     


Final A

Final

2Axel Ohlson
Axel Ohlson 96, Hässelby
7:17.13
Hässelby SK
7:17.13
PB
  
P16 110 m häck (91.4 cm, 8.9 m)     
Heat 1
Vind: +2.6
Vind: +2.6
4Akram Adinda
16.20w
Upsala IF
16.20w
  
P16 Höjd     


Final A

Final

4Isak Oskarsson
1.77
Stensjöns IF
1.77
PB
  
P16 Stav     


Final A

Final

1Hannes GidlöfGefle IF
4.16
PB
  
2Charles MitalaMalmö AI
4.05
PB
  
5Alexander ThunbergIK Stål
3.20
SB
  
P16 Tresteg     


Final A

Final

1Mathieu Nilsson
13.68
IF Göta Karlstad
13.68
+1.6 PB
  
3Jesper Frykholm
12.82
Glanshammars IF
12.82
+1.5 PB
  
4Samuel IngvarssonFalu IK
11.24
+1.5 PB
  
P16 Spjut (700 g)     


Final A

Final

2Florian Plathe
53.68
IK Orient
53.68
PB
  
P15 300 m     


Final A

Final

4Charlie Stålarm
39.86
Spårvägens FK
39.86
PB
  
P15 1500 m hinder (76.2 cm)     


Final A

Final

2Anton Wretström
4:39.76
SK Graal
4:39.76
PB
  
3Erik Djurberg
4:44.64
Upsala IF
4:44.64
PB
  
P15 100 m häck (83.8 cm, 8.25 m)     

Vind: +1.5

Final A

Final

Vind: +1.5
1Nicklas Holm
13.64
Hellas FK
13.64
PB
  
3Elias Martinsson
13.81
Brattås CK
13.81
PB
  
P15 Stav     


Final A

Final

2Gabriel Noutsos
2.70
Spårvägens FK
2.70
PB
  
3Salesi Pettersson HafokaSpårvägens FK
2.30
PB
  
P15 Slägga (4.0 kg)     


Final A

Final

1Gustav JacobsonIstrums SK
47.03
PB
  
Kvinnor
F18 100 m häck     

Vind: +1.0

Final A

Final

Vind: +1.0
1Alissa Söderberg
15.10
Spårvägens FK
15.10
PB
  
2Linnea Styrman
Linnea Styrman 94, Haparanda SKT
15.51
Haparanda SKT
15.51
PB
  
5Stina Jönsson
Stina Jönsson 94, IK Hakarpspojkarna
15.94
IK Hakarpspojkarna
15.94
PB
  
F18 Stav     


Final A

Final

3Erica Lantz
2.67
IFK Växjö
2.67
SB
  
F18 Längd     


Final A

Final

1Rebecka AbrahamssonFIF Gnistan
5.50
–0.4 PB
  
2Josefin PalmGefle IF
5.43
+0.5 SB
  
3Alissa Söderberg
5.36
Spårvägens FK
5.36
–0.2 SB
  
8Stina M JanssonGefle IF
5.01
0.0 PB
  
F18 Diskus     


Final A

Final

2Freja LiljedahlGefle IF
34.17
PB
  
F18 Slägga     


Final A

Final

2Anna-Clara RydbergSK Bore
47.71
PB
  
F17 1500 m hinder     


Final A

Final

1Sarah Lahti
4:52.94
Klippans FK
4:52.94
PB
  
F17 100 m häck (76.2 cm, 8.5 m)     

Vind: +2.3

Final A

Final

Vind: +2.3
3Frida Johansson
14.24w
IF Göta Karlstad
14.24w
  
4Elise Malmberg
Elise Malmberg 95, Hässleholm
14.34w
Hässleholms AIS
14.34w
  
5Agnes Johansson
Agnes Johansson 95, Trollhättan FIK
14.63w
Trollhättan FIK
14.63w
  
Heat 1
Vind: +3.0
Vind: +3.0
5Hannah RosslandIFK Tumba
16.06w
  
F17 Längd     


Final A

Final

3Sofia NilssonGefle IF
5.39
–0.1 SB
  
F17 Diskus     


Final A

Final

7Elise Malmberg
Elise Malmberg 95, Hässleholm
30.49
Hässleholms AIS
30.49
PB
  
8Maria Nilsson
28.35
IK Orient
28.35
SB
  
F16 100 m häck (76.2 cm, 8.5 m)     

Vind: +0.7

Final A

Final

Vind: +0.7
4Sofia Andersson
14.68
IFK Växjö
14.68
PB
  
5Sara Cannmo
Sara Cannmo 96, Hovslätt
14.77
Hovslätts IK
14.77
PB
  
6Moa Engström
14.88
KA 2 IF
14.88
PB
  
Heat 1
Vind: +2.0
Vind: +2.0
4Malin Ekblad
15.91
Upsala IF
15.91
PB
  
Heat 2
Vind: +2.1
Vind: +2.1
3Sofia Andersson
14.57w
IFK Växjö
14.57w
  
5Tove Ågren
15.24w
Falu IK
15.24w
  
F16 Höjd     


Final A

Final

3Veronika Lindahl
1.53
PB
  
F16 Slägga     


Final A

Final

5Hanna Mårtensson
38.09
Hässelby SK
38.09
PB
  
F16 Spjut     


Final A

Final

8Sandra BergenulfFalu IK
29.05
PB
  
F15 80 m häck (76.2 cm, 8 m)     

Vind: +0.8

Final A

Final

Vind: +0.8
2Linnea Rosman
11.91
Istrums SK
11.91
PB
  
Heat 1
Vind: +1.8
Vind: +1.8
4Anna Hermann
12.52
IFK Växjö
12.52
PB
  
Heat 2
Vind: +3.9
Vind: +3.9
1Linnea Rosman
11.79w
Istrums SK
11.79w
  
F15 300 m     


Final A

Final

5Maria Svedberg
Maria Svedberg 97, IK Hakarpspojkarna
42.54
IK Hakarpspojkarna
42.54
PB
  
6Hanna KarlssonIFK Nora
43.98
PB
  
F15 1500 m hinder     


Final A

Final

1Linn Bengtsson
5:08.30
IFK Växjö
5:08.30
PB
  
F15 Stav     


Final A

Final

1Denise ErikssonGefle IF
3.47
PB
  
2Ellen Olsson
3.20
Wärnamo SK
3.20
PB
  
F15 Tresteg     


Final A

Final

1Beatrice Lantz
11.18w
IFK Växjö
11.18w
+2.9
  
F15 Spjut (400 g)     


Final A

Final

4Louise Liljeblad
35.44
Varbergs GIF
35.44
SB