29.7
3.8
26.7
31.7‐1.8
31.7‐1.8
27.6
31.7
31.7
24.7
29.7
29.7
28.7
26.7
7.7
28.7
27.7
28.7
28.7
28.7
28.7
27.7
27.7
28.7
28.7
28.7
24.7
25.7
27.7
24.7
27.7
26.7
25.7
21.7
21.7
19.7
27.7
25‐26.7
28.6
19.7
26.7
25.7
24.7
21.7
21.7
24.7
24‐25.7
24‐25.7
21.7
21.7
24‐25.7
25.7
25.7
25.7
24.7
24.7
23.7
22.7
24.7
24.7
24.7
24.7
22.7
20.7
17.7
24.6
24.7
22.7
22.7
19.7
22.7
21.7
20.7
16.7
21.7
21.7
20.7
17.7
10.7
3.7
20.7
17.7
14.7
17‐18.7
20.7
20.7
19.7
19.7
19.7
20.7
18.7
3.7
17‐18.7
19.7
18.7
18.7
18.7
18.7
17.7
17.7
17.7
Tävlande: 98 (47+51)   Starter: 101 (50+51)

Män
P18 400 m     
Heat 1
2Simon Pankalla
Simon Pankalla 93, IK Hakarpspojkarna
53.34
IK Hakarpspojkarna
53.34
PB
  
Heat 3
3Simon Knuters
52.06
Bromma IF
52.06
SB
  
P18 2000 m hinder     


Final A

Final

1Elias Bjuhr
Elias Bjuhr 93, IFK Umeå
6:23.94
IFK Umeå
6:23.94
PB
  
2David Sjögren
6:39.38
KFUM Arvika
6:39.38
PB
  
3Albin Jonsson
6:52.10
Ockelbo SK
6:52.10
PB
  
4Niklas Könberg
6:56.73
Spårvägens FK
6:56.73
PB
  
5Ken Braesch-Andersen
7:28.71
Hammarby IF
7:28.71
PB
  
P18 110 m häck (99.1 cm)     

Vind: +1.8

Final A

Final

Vind: +1.8
1Dennis Eriksson
14.66
Sundsvalls FI
14.66
PB
  
2Hampus Widlund
14.66
IFK Växjö
14.66
PB
  
3Gunnar Odenman
15.38
Hammarby IF
15.38
PB
  
6Fredrik Andersson
Fredrik Andersson 93, Södertälje IF
16.39
Södertälje IF
16.39
PB
  
P18 300 m häck     


Final A

Final

2Dennis Eriksson
38.99
Sundsvalls FI
38.99
PB
  
P18 Längd     


Final A

Final

4Robin Nordkvist
6.63w
Huddinge AIS
6.63w
+3.0
  
8Valdemar KarlssonHammarby IF
6.10
+2.0 PB
  
P17 110 m häck (91.4 cm, 8.9 m)     

Vind: +1.2

Final A

Final

Vind: +1.2
5Simon SöderlundUpsala IF
15.71
PB
  
6Micael Fagö
16.14
Kalmar SK
16.14
PB
  
Heat 1
Vind: +1.2
Vind: +1.2
1Carl Sjöstedt
14.80
IF Göta Karlstad
14.80
PB
  
2Ayad Shaker Anid
15.49
Eskilstuna FI
15.49
=PB
  
4Rikard HällbergUpsala IF
16.99
PB
  
Heat 2
Vind: +2.0
Vind: +2.0
3Erik Grundberg
15.43
Hammarby IF
15.43
PB
  
P17 Längd     


Final A

Final

3Fredrik KonradssonIFK Umeå
6.79
+1.9 PB
  
5Joel ValdemarssonIF Göta Karlstad
6.56
+1.2 PB
  
P17 Diskus (1.5 kg)     


Final A

Final

1Fredrick Ekholm
35.91
Huddinge AIS
35.91
PB
  
7Robin Bergqvist
39.79
IFK Umeå
39.79
PB
  
P16 110 m häck (91.4 cm, 8.9 m)     

Vind: +1.7

Final A

Final

Vind: +1.7
2Andreas Almlöf
14.72
Hammarby IF
14.72
PB
  
3Fabian Revilla
14.93
Rånäs 4H
14.93
PB
  
6Karl Persson
15.54
Wärnamo SK
15.54
PB
  
Heat 1
Vind: -0.2
Vind: -0.2
4Filip Danielsson
16.20
IFK Växjö
16.20
PB
  
5Ludwig Sjödin
Ludwig Sjödin 95, Skellefteå
16.69
Skellefteå AIK
16.69
PB
  
Heat 2
Vind: +0.2
Vind: +0.2
4Johan Knutsson
16.61
Malmö AI
16.61
PB
  
5Dennis Elms JanssonHuddinge AIS
17.29
PB
  
P16 Höjd     


Final A

Final

4Erik BryngelssonIK Orient
1.88
PB
  
6Gabriel Heen
1.85
Huddinge AIS
1.85
PB
  
P16 Stav     


Final A

Final

2Magnus Jomyr
4.25
Örgryte IS
4.25
PB
  
4Johan BrännmoIFK Lund
3.40
PB
  
7Oscar StaafgårdMalmö AI
2.50
PB
  
P16 Tresteg     


Final A

Final

2Karl Persson
12.56
Wärnamo SK
12.56
–0.5 PB
  
8Jesper Bolö
11.56
IFK Växjö
11.56
–1.1 PB
  
P16 Spjut (700 g)     


Final A

Final

1Eskil Grahn
42.34
Tranås AIF
42.34
PB
  
4Kevin Fankl
49.05
Ullevi FK
49.05
PB
  
5Max Andersson
49.04
Tierps IF
49.04
PB
  
7Fabian Revilla
45.14
Rånäs 4H
45.14
PB
  
8Gustav Liberg
44.43
Ullevi FK
44.43
PB
  
P15 300 m     


Final A

Final

1Gustav Kjell
38.21
Turebergs FK
38.21
PB
  
3Daniel Eriksson
39.07
IF Vingarna
39.07
PB
  
P15 Stav     


Final A

Final

1Hannes GidlöfGefle IF
3.70
PB
  
P15 Kula (4.0 kg)     


Final A

Final

5Gustav Norén
12.65
Örbyhus IF
12.65
PB
  
P15 Slägga (4.0 kg)     


Final A

Final

1Simon Lundstedt
Simon Lundstedt 96, Trångsviken
52.32
Trångsvikens IF
52.32
PB
  
3Axel Ohlson
Axel Ohlson 96, Hässelby
50.01
Hässelby SK
50.01
PB
  
4Tobias HagströmIstrums SK
44.92
PB
  
Kvinnor
F18 1500 m hinder     


Final A

Final

1Jenny Håland
5:20.12
IFK Tumba
5:20.12
SB
  
2Therese Moberg
5:33.83
Sundsvalls FI
5:33.83
SB
  
3Caroline Hjalmarsson
5:43.18
Hovslätts IK
5:43.18
SB
  
4Anna Nilsson
5:51.55
Sälens IF
5:51.55
PB
  
F18 100 m häck     

Vind: +2.5

Final A

Final

Vind: +2.5
3Ellen Wikström
Ellen Wikström 93, IK Hakarpspojkarna
15.35w
IK Hakarpspojkarna
15.35w
  
4Lisa Berg
Lisa Berg 93, Huddinge
16.91w
Huddinge AIS
16.91w
  
F18 Stav     


Final A

Final

3Jenny Jansson
Jenny Jansson 93, Östhammar
2.97
Östhammar FI
2.97
SB
  
F18 Längd     


Final A

Final

1Matilda HellqvistIK Orient
5.64
–0.6 SB
  
3Ida Hansen
5.43
KFUM Arvika
5.43
–0.4 PB
  
4Michaela Meijer
5.36
Örgryte IS
5.36
+0.2 SB
  
F18 Diskus     


Final A

Final

2Rebecka JohanssonIK Ymer
39.51
PB
  
4Maria Söderqvist
32.50
Öresund FK
32.50
SB
  
7Emma Haaranen
29.68
Gefle IF
29.68
SB
  
F18 Slägga     


Final A

Final

6Maria Wennlund
42.43
Filipstads IF
42.43
SB
  
F17 1500 m hinder     


Final A

Final

2Linda Gillström
6:15.35
Kvarnsvedens GoIF
6:15.35
SB
  
F17 100 m häck (76.2 cm, 8.5 m)     

Vind: +3.8

Final A

Final

Vind: +3.8
3Pauline MuntersFalu IK
14.48w
  
5Angelica Öhrn
Angelica Öhrn 94, KFUM Örebro
15.54w
KFUM Örebro
15.54w
  
Heat 1
4Rebecka AbrahamssonFIF Gnistan
15.39
PB
  
5Linnea Styrman
Linnea Styrman 94, Haparanda SKT
15.54
Haparanda SKT
15.54
PB
  
Heat 2
1Evelina Erlandsson
15.68
Nyköpings BIS
15.68
SB
  
F17 Längd     


Final A

Final

1Stina PeterssonLjungby FIK
5.00
–0.1 PB
  
4Lisa EngmanKils AIK
5.51
+0.4 PB
  
F17 Diskus     


Final A

Final

5Madelene ÖstblomGefle IF
31.53
SB
  
6Rebecca Ekvall
29.82
Tranås AIF
29.82
PB
  
F17 Slägga     


Final A

Final

5Sandra Larsson
36.43
Ludvika FFI
36.43
PB
  
7Malin LinderSK Bore
34.96
PB
  
8Martina BorglerSK Bore
34.30
PB
  
F16 400 m     
Heat 2
3Felicia Hellberg BerglundSundbybergs IK
1:02.12
PB
  
F16 1500 m hinder     


Final A

Final

2Amanda Trense
Amanda Trense 95, Östersunds GIF
5:22.23
Östersunds GIF
5:22.23
PB
  
3Siri Ohrankämmen
5:22.93
Sävedalens AIK
5:22.93
PB
  
4Sophia Persson
5:32.10
Huddinge AIS
5:32.10
SB
  
F16 100 m häck (76.2 cm, 8.5 m)     

Vind: +1.0

Final A

Final

Vind: +1.0
3Agnes Johansson
Agnes Johansson 95, Trollhättan FIK
14.54
Trollhättan FIK
14.54
PB
  
8Hannah RosslandIFK Tumba
15.97
PB
  
Heat 2
5Elin Axberg
Elin Axberg 95, Kongahälla
17.00
Kongahälla AIK
17.00
PB
  
F16 Höjd     


Final A

Final

5Louise Österberg
1.61
Söderhamns IF
1.61
SB
  
7Sofia MossbergFalu IK
1.61
PB
  
F16 Slägga     


Final A

Final

1Hannah Svensson
35.12
Huddinge AIS
35.12
PB
  
1Sofia Blomqvist
Sofia Blomqvist 95, Haparanda SKT
26.53
Haparanda SKT
26.53
PB
  
6Frida Norlund
Frida Norlund 95, Skellefteå
43.94
Skellefteå AIK
43.94
PB
  
F16 Spjut     


Final A

Final

1Satu Tossavainen
46.03
GoIF Tjalve
46.03
PB
  
1Hedvig Nykvist
27.81
Tranås AIF
27.81
PB
  
1Julia Ljung
Julia Ljung 95, Hovslätt
26.39
Hovslätts IK
26.39
PB
  
5Jennifer HemströmIFK Märsta
33.59
PB
  
7Susann KristiansenTanums IF
31.11
PB
  
F15 300 m     
Heat 1
3Stina GustafssonÄrla IF
43.72
PB
  
F15 1500 m hinder     


Final A

Final

1Moa Rothman
Moa Rothman 96, Västerås
5:15.92
Västerås FK
5:15.92
PB
  
2Malin Börjesjö
5:23.46
Sundbybergs IK
5:23.46
PB
  
F15 300 m häck     
Heat 1
2Linnéa Hård
50.11
Karlskoga FI
50.11
SB
  
3Johanna Billberg
50.53
IF Göta Karlstad
50.53
PB
  
F15 Tresteg     


Final A

Final

2Emilia KjellbergIFK Sunne
11.48
+0.6 PB
  
F15 Spjut (400 g)     


Final A

Final

5Ebba Andersson
35.72
Söderhamns IF
35.72
PB