26.1
27.1
26.1
27.1
22.1
22.1
25.1
22‐23.1
21.1
22.1
20.1
19.1
15.1
23.1
22.1
22.1
21.1
22.1
22.1
15.1
22.1
21.1
20.1
17.1
21‐23.1
4.12
31.12
19.1
16.1
15‐16.1
15.1
15.1
11.1
6.12
16.1
15.1
31.12
31.12
9.1
17.1
15‐16.1
15.1
15.1
19.12
16.1
14.1
31.12
31.12
9.1
2.1
15.1
13.1
13.1
13.1
5.1
3.1
9.12
12.1
4.12
7‐8.1
10.1
9.1
9.1
8.1
8‐9.1
11.12
8‐9.1
8.1
7.1
6.1
6.1
8.1
27.12
14.12
9.12
6.12
4.1
4.1
4.1
30.12
30.12
4.1
8.1
6.1
6.1
9.1
6.1
2.1
2.1
28.12
31.12
29.12
11.12
27.11
13.11
16.10
9.11
17.10
27.12
6.11
Tävlande: 116 (59+57)   Starter: 129 (65+64)

Män
P18 100 m     

Vind: +3.1

Final A

Final

Vind: +3.1
2Edwin Råsberg
11.23w
Hässelby SK
11.23w
  
4Mattias HåkanssonIK Orient
11.30w
  
Heat 1
Vind: +4.6
Vind: +4.6
3Erik Grundberg
11.61w
Hammarby IF
11.61w
  
Heat 2
Vind: +1.7
Vind: +1.7
1Alexander Andersson
Alexander Andersson 94, IK Hakarpspojkarna
11.10
IK Hakarpspojkarna
11.10
PB
  
2Mattias HåkanssonIK Orient
11.36
PB
  
Heat 3
Vind: +2.0
Vind: +2.0
2Edwin Råsberg
11.32
Hässelby SK
11.32
PB
  
4Petter Berner-Wik
11.64
Upsala IF
11.64
PB
  
P18 1500 m     


Final A

Final

2David Fridell
4:18.44
Stensjöns IF
4:18.44
PB
  
P18 Höjd     


Final A

Final

1Jesper Borg
2.02
IK Lerum FI
2.02
PB
  
3Johan Talèus
Johan Talèus 94, Eskilstuna FI
1.86
Eskilstuna FI
1.86
PB
  
P18 Tresteg     


Final A

Final

4Rikard Hällberg
11.36w
Upsala IF
11.36w
+3.5
  
P18 Kula (6.0 kg)     


Final A

Final

2Anton Larsson
15.89
Järvsö IF
15.89
PB
  
4Simon Karlén
14.12
KFUM Arvika
14.12
PB
  
P18 Slägga (6.0 kg)     


Final A

Final

2Niklas Lindstedt
55.63
Hässelby SK
55.63
SB
  
5Fredrick Ekholm
41.60
Huddinge AIS
41.60
PB
  
P17 100 m     

Vind: +3.6

Final A

Final

Vind: +3.6
1Fabian Revilla
10.94w
Rånäs 4H
10.94w
  
2Jacob Ewertzh
11.04w
Hammarby IF
11.04w
  
4Jakob LindbomKA 2 IF
11.19w
  
5Max Andersson
11.33w
Tierps IF
11.33w
  
7Amadou Sussoho
11.41w
Huddinge AIS
11.41w
  
Semi 2
Vind: +3.9
Vind: +3.9
6Mattias Hjelm
Mattias Hjelm 95, Helsingborg
11.48w
IFK Helsingborg
11.48w
  
7Sebastian Knutsson
Sebastian Knutsson 95, Mariestads AIF
11.72w
Mariestads AIF
11.72w
  
Heat 1
Vind: +1.6
Vind: +1.6
2Jakob LindbomKA 2 IF
11.34
PB
  
4Joakim Rosenqvist
11.89
Sävedalens AIK
11.89
SB
  
Heat 2
Vind: +3.1
Vind: +3.1
4Andreas Almlöf
11.67w
Hammarby IF
11.67w
  
Heat 3
Vind: +2.2
Vind: +2.2
1Martin AnderssonIK Ymer
11.36w
  
3Erik Gedda
Erik Gedda 95, Mölndal
11.82w
Mölndals AIK
11.82w
  
Heat 4
Vind: +2.2
Vind: +2.2
3Niklas Alsing
Niklas Alsing 95, Östersunds GIF
11.51w
Östersunds GIF
11.51w
  
P17 1500 m     


Final A

Final

1Abel Fistume
4:35.27
Hovslätts IK
4:35.27
PB
  
8Tobias Karlsson
4:29.05
Sävedalens AIK
4:29.05
PB
  
P17 Höjd     


Final A

Final

1Jonathan Kruse
2.06
Upsala IF
2.06
PB
  
6Gustav Liberg
1.82
Ullevi FK
1.82
SB
  
7Jacob Ewertzh
1.77
Hammarby IF
1.77
PB
  
8Teodor SöderbergUllevi FK
1.77
PB
  
P17 Tresteg     


Final A

Final

1Andreas CarlssonIK Ymer
14.66w
+3.2
  
4Anton Losev
10.26w
Istrums SK
10.26w
+5.0
  
P17 Kula (5.0 kg)     


Final A

Final

3Erik Hagberg
15.36
Upsala IF
15.36
PB
  
8Simon Persson
Simon Persson 95, Västerås FK
12.37
Västerås FK
12.37
PB
  
9Carl Moskuvaara
11.96
Huddinge AIS
11.96
PB
  
P16 100 m     

Vind: +3.8

Final A

Final

Vind: +3.8
1Thobias Nilsson MontlerMalmö AI
11.00w
  
2Gustav Kjell
11.13w
Turebergs FK
11.13w
  
3Isak Andersson
11.29w
Upsala IF
11.29w
  
4Emil von Barth
11.33w
Ullevi FK
11.33w
  
Heat 1
Vind: +4.6
Vind: +4.6
3Adam Nygårds JacobssonFalu IK
11.79w
  
4Marcus Rostmark
11.85w
IFK Märsta
11.85w
  
5Samuel IngvarssonFalu IK
11.86w
  
Heat 3
Vind: +4.1
Vind: +4.1
3Viktor Björklund
11.64w
Upsala IF
11.64w
  
4Oskar Hinnersson
Oskar Hinnersson 96, Linköpings GIF
11.67w
Linköpings GIF
11.67w
  
4Mathieu Nilsson
11.71w
IF Göta Karlstad
11.71w
  
5Radyar Mohammad
11.71w
Istrums SK
11.71w
  
P16 Diskus (1.5 kg)     


Final A

Final

2Tobias HagströmIstrums SK
39.54
PB
  
3Isak Oskarsson
39.43
Stensjöns IF
39.43
PB
  
P15 100 m     

Vind: +2.6

Final A

Final

Vind: +2.6
1Andreas GustafssonFalu IK
11.38w
  
5Tobias Johansson
11.90w
IK Viking
11.90w
  
Heat 1
Vind: +4.9
Vind: +4.9
1Nicklas Holm
11.46w
Hellas FK
11.46w
  
Heat 2
Vind: +3.3
Vind: +3.3
1Giovanni Inostroza
11.53w
Turebergs FK
11.53w
  
2Karl Sjölander
11.57w
Upsala IF
11.57w
  
3Lucas Järpsjö
Lucas Järpsjö 97, Mariestads AIF
11.81w
Mariestads AIF
11.81w
  
4Charlie Stålarm
12.04w
Spårvägens FK
12.04w
  
P15 Höjd     


Final A

Final

1Michael Welsapar
1.74
Enköpings AI
1.74
PB
  
P15 Längd     


Final A

Final

1Elias Martinsson
6.35w
Brattås CK
6.35w
+2.2
  
2Filip Jonsson
6.18w
Istrums SK
6.18w
+3.1
  
3Lucas Järpsjö
Lucas Järpsjö 97, Mariestads AIF
6.15w
Mariestads AIF
6.15w
+2.3
  
4Michael Welsapar
5.96w
Enköpings AI
5.96w
+2.8
  
P15 Diskus (1.0 kg)     


Final A

Final

2Gustav JacobsonIstrums SK
39.39
PB
  
Kvinnor
F18 100 m     

Vind: +2.4

Final A

Final

Vind: +2.4
2Elina Gunnarsson
12.43w
Hovslätts IK
12.43w
  
3Rebecka AbrahamssonFIF Gnistan
12.60w
  
5Stina M JanssonGefle IF
12.64w
  
Heat 1
2Rebecka Abrahamsson
12.65 nwi
FIF Gnistan
12.65 nwi
  
3Hanna Arvidsson
12.65 nwi
Istrums SK
12.65 nwi
  
4Stina M Jansson
12.68 nwi
Gefle IF
12.68 nwi
  
5Sofia Gustavsson
Sofia Gustavsson 94, Mariestads AIF
12.83 nwi
Mariestads AIF
12.83 nwi
  
7Elin Axelsson
Elin Axelsson 94, Trollhättan FIK
13.05 nwi
Trollhättan FIK
13.05 nwi
  
Heat 2
3Jessica Wallenius
12.84 nwi
IK Ymer
12.84 nwi
  
4Lisa Carlsson
13.18 nwi
Falu IK
13.18 nwi
  
F18 Spjut     


Final A

Final

1Khaddi Sagnia
37.00
Ullevi FK
37.00
SB
  
7Evelina Erlandsson
Evelina Erlandsson 94, Nyköpings BIS
25.06
Nyköpings BIS
25.06
PB
  
F17 100 m     
Semi 1
Vind: +2.8
Vind: +2.8
4Wilma Kroon
12.59w
Malmö AI
12.59w
  
Semi 2
Vind: +3.0
Vind: +3.0
1Ida Jansson
12.29w
Rånäs 4H
12.29w
  
4Frida Johansson
12.85w
IF Göta Karlstad
12.85w
  
Heat 1
Vind: +2.5
Vind: +2.5
3Ellinor Bill
12.93w
Hammarby IF
12.93w
  
4Fanny Anonsen
13.13w
Gefle IF
13.13w
  
5Alexandra BarteeGefle IF
13.14w
  
Heat 2
Vind: +3.3
Vind: +3.3
2Sofia Linde
12.44w
Täby IS
12.44w
  
3Alice Petersson
12.92w
FI Kalmarsund
12.92w
  
Heat 3
Vind: +2.7
Vind: +2.7
2Hedvig Nykvist
12.57w
Tranås AIF
12.57w
  
4Olivia Hawkins
13.22w
Rånäs 4H
13.22w
  
Heat 4
Vind: +3.5
Vind: +3.5
5Sofia Johansson
13.18w
Tranås AIF
13.18w
  
F17 1500 m     


Final A

Final

4Kristina Sundström
5:34.30
Sävedalens AIK
5:34.30
PB
  
F17 Spjut     


Final A

Final

2Fanny Roos
41.05
Ljungby FIK
41.05
SB
  
5Ronja Olsson
32.26
Ullevi FK
32.26
PB
  
8Hanna HermanssonKils AIK
29.09
PB
  
F16 100 m     

Vind: +3.1

Final A

Final

Vind: +3.1
2Emma Stenlöf
Emma Stenlöf 96, Västerås FK
12.35w
Västerås FK
12.35w
  
6Sara Jacobsson
12.63w
Malmö AI
12.63w
  
Semi 1
Vind: +3.8
Vind: +3.8
2Adriana Janic
12.32w
Malmö AI
12.32w
  
3Tove Ågren
12.35w
Falu IK
12.35w
  
5Klara Zetterberg
12.78w
Upsala IF
12.78w
  
Semi 2
Vind: +1.7
Vind: +1.7
1Emma GällstedtGefle IF
12.41
PB
  
2Emma Stenlöf
Emma Stenlöf 96, Västerås FK
12.52
Västerås FK
12.52
PB
  
4Amanda ÖbergIK Ymer
12.81
PB
  
6Sanna OscarssonIK Ymer
12.98
SB
  
Heat 1
Vind: +3.4
Vind: +3.4
3Magdalena Mosell
12.75w
Söderhamns IF
12.75w
  
4Amanda Öberg
12.77w
IK Ymer
12.77w
  
Heat 2
Vind: +4.9
Vind: +4.9
2Sanna OscarssonIK Ymer
12.68w
  
3Nadja Ohrsell
12.84w
Luleå FIF
12.84w
  
5Matilde Andersson
13.12w
Östhammar FI
13.12w
  
Heat 3
Vind: +3.8
Vind: +3.8
4Izabelle Kjellberg
12.56w
IF Göta Karlstad
12.56w
  
6Thilda SärnevångIF Udd
12.92w
  
F16 1500 m     


Final A

Final

4Carolina Johnson
Carolina Johnson 96, Linköpings GIF
5:09.03
Linköpings GIF
5:09.03
PB
  
8Maja Olsson
5:28.63
PB
  
9Emelie Ring
5:29.60
IK Akele
5:29.60
PB
  
F16 Tresteg     


Final A

Final

3Thilda SärnevångIF Udd
11.32w
+2.4
  
F16 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

1Lisa EinarssonEds SK
14.45
PB
  
2Sara Lennman
Sara Lennman 96, Katrineholm
13.28
Katrineholms SK
13.28
PB
  
4Linnéa Hård
12.07
Karlskoga FI
12.07
PB
  
6Elin HelgessonIFK Tumba
11.62
PB
  
7Emilia KjellbergIFK Sunne
11.25
PB
  
F15 100 m     

Vind: +3.1

Final A

Final

Vind: +3.1
2Lovisa ÖstervallIFK Tumba
12.34w
  
5Linnea Rosman
12.49w
Istrums SK
12.49w
  
Heat 1
1Lovisa Östervall
12.49 nwi
IFK Tumba
12.49 nwi
  
3Julia Seigerroth
Julia Seigerroth 97, IK Hakarpspojkarna
12.53 nwi
IK Hakarpspojkarna
12.53 nwi
  
4Hanna Hoff
Hanna Hoff 97, IFK Växjö
12.54 nwi
IFK Växjö
12.54 nwi
  
Heat 3
Vind: +1.3
Vind: +1.3
5Julia Sjökvist
13.38
IFK Växjö
13.38
SB
  
F15 Längd     


Final A

Final

1Irene EkelundKils AIK
5.58
+0.4 PB
  
5Linn Bengtsson
Linn Bengtsson 97, IFK Växjö
5.14
IFK Växjö
5.14
+1.0 PB
  
F15 Diskus (0.6 kg)     


Final A

Final

7Amanda Engbe
33.01
Öresund FK
33.01
PB
  
F15 Slägga (3.0 kg)     


Final A

Final

1Erica Edström
Erica Edström 97, Kristinehamn
32.21
IFK Kristinehamn
32.21
PB
  
3Elin Edgren
44.95
SK Bore
44.95
PB
  
6Emma Thor
43.37
IFK Märsta
43.37
PB
  

© 2022 Friidrottsstatistik