9.10
18.9
2.10
17.10
2.10
18.9
16.10
10.10
14.10
30.9
30.9
16.10
16.10
16.10
3.10
17.10
14.10
9.10
3.10
10.10
17.10
17.10
16.10
16.10
3.10
26.9
13.10
7.10
14.10
9.10
28.8
6.10
9.10
13.10
9.10
9.10
9.10
12.10
9.10
19.9
12.10
10.10
10.10
9.10
10.10
3.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
9.10
9.10
3.10
30.9
10.10
25.9
13.9
27.9
19.9
9.10
3.10
26.9
9.10
7.10
7.10
6.10
10.10
9.10
9.10
9.10
7.10
7.10
30.9
9.10
9.10
2.10
2.10
26.9
26.9
5.10
2.10
2.10
3.10
2.10
26.9
29.9
27.9
22.9
20.9
15.9
3.10
26.9
2.10
2.10
2.10
Arena: Sollentunavallen   Arrangör: Spårvägens FK och Turebergs FK
Tävlande: 54 (48+6)   Starter: 54 (48+6)

Män
M 1500 m     


Final A

Final

1Andreas Almgren
3:40.58
Turebergs FK
3:40.58
SB
  
2Gustav Berlin
3:55.93
Hässelby SK
3:55.93
SB
  
3Joakim Andersson
3:59.23
Spårvägens FK
3:59.23
SB
  
4Julius Mördrup
4:06.45
IFK Lidingö
4:06.45
PB
  
5Axel Alness-Borg
4:06.58
IFK Lidingö
4:06.58
SB
  
6Jacob Klinth
4:09.59
IFK Lidingö
4:09.59
PB
  
7Max Bechtel
Max Bechtel 01, Hässelby
4:10.52
Hässelby SK
4:10.52
SB
  
Anton Persson
DNF
Hässelby SK
DNF
  
M 5000 m     


Final A

Final

1David Nilsson
13:57.77
Högby IF
13:57.77
SB
  
2Simon Sundström
14:02.73
IFK Lidingö
14:02.73
SB
  
3Emil Millán de la Oliva
14:04.16
Eskilstuna FI
14:04.16
SB
  
4Mohammad Reza
Mohammad Reza 89, Spårvägen
14:07.65
Spårvägens FK
14:07.65
SB
  
5Oliver Löfqvist
14:24.37
Spårvägens FK
14:24.37
PB
  
6Rasmus Bengtsson
14:26.23
Spårvägens FK
14:26.23
PB
  
7Erik Djurberg
14:27.93
Hässelby SK
14:27.93
PB
  
8Heshlu Andemariam
14:33.50
IFK Lidingö
14:33.50
PB
  
9Estifanos Faid
Estifanos Faid 92, Spårvägen
14:35.07
Spårvägens FK
14:35.07
PB
  
10Otto Kingstedt
14:36.59
Huddinge AIS
14:36.59
PB
  
11Andreas Jansson
14:37.50
Hässelby SK
14:37.50
SB
  
12Kristofer Låås
14:38.35
Fredrikshofs FIF
14:38.35
PB
  
13Axel Djurberg
14:40.41
Hässelby SK
14:40.41
PB
  
14Johan Falk
Johan Falk 87, Studenterna
14:43.16
FK Studenterna
14:43.16
SB
  
15Isak Hellström
14:46.34
FK Studenterna
14:46.34
PB
  
16Daniel Gleimar
Daniel Gleimar 92, Spårvägen
14:56.22
Spårvägens FK
14:56.22
PB
  
17Olof Silvander
14:58.47
IFK Lidingö
14:58.47
PB
  
Fredrik Uhrbom
Fredrik Uhrbom 77, Spårvägen
DNF
Spårvägens FK
DNF
  
Emil Blomberg
DNF
Hässelby SK
DNF
  
John Kingstedt
DNF
Huddinge AIS
DNF
  
Ted Armgren
DNF
Dalasjö IK Framåt
DNF
  
Final B
1Maximilian Ueda
14:58.11
Spårvägens FK
14:58.11
PB
  
2Johan Fagerberg
15:06.44
Spårvägens FK
15:06.44
SB
  
3Martin Holm
Martin Holm 84, Studenterna
15:07.81
FK Studenterna
15:07.81
PB
  
4Nils Spetz
Nils Spetz 91, Spårvägen
15:26.82
Spårvägens FK
15:26.82
SB
  
5Ludvig Johansson
15:42.08
IFK Lidingö
15:42.08
SB
  
6Andreas Lundegård
15:42.14
FK Studenterna
15:42.14
PB
  
7Henrik Engström
15:45.24
Fredrikshofs FIF
15:45.24
PB
  
8Daniel Norberg
Daniel Norberg 78, Spårvägen
15:50.25
Spårvägens FK
15:50.25
SB
  
9Hannes Bjernhagen
15:50.28
Pite Runners LDK
15:50.28
PB
  
10Christofer Salmén
15:57.65
Spårvägens FK
15:57.65
SB
  
11Hugo Setthagen
15:59.12
Umara SC
15:59.12
PB
  
12Carolina Wikström
15:59.44
LK Roslagen
15:59.44
PB
  
K 1
13Molle Olson
Molle Olson 93, Källbotten
16:07.18
Källbottens IK
16:07.18
PB
  
14Joel Kronborg
16:12.40
Hässelby SK
16:12.40
PB
  
15Hanna Bergström
16:24.06
Huddinge AIS
16:24.06
PB
  
K 2
16Olof Södergård
16:25.19
Spårvägens FK
16:25.19
SB
  
17Cecilia Norrbom
16:27.03
Spårvägens FK
16:27.03
SB
  
K 3
18Mikaela Arfwedson
16:28.38
Spårvägens FK
16:28.38
PB
  
K 4
19Philip Seweling
16:36.11
Fredrikshofs FIF
16:36.11
PB
  
20Andreas Carlborg
16:41.14
Spårvägens FK
16:41.14
SB
  
21Daniel Arvidsson
16:57.24
Värmdö IF
16:57.24
PB
  
22Alice Magnell Millán
17:03.04
Eskilstuna FI
17:03.04
PB
  
K 5
23Linnéa Sennström
17:11.00
Hässelby SK
17:11.00
PB
  
K 6
Martin Öhman
DNF
Hässelby SK
DNF
  
Emil Sultan
Emil Sultan 87, Fredrikshof
DNF
Fredrikshofs FIF
DNF
  
Mellantider
Intermediate Times M 3000 m     


Final A

Final

1David Nilsson
8:22.35
Högby IF
8:22.35
SB
  
2Emil Millán de la OlivaEskilstuna FI
8:23.70
SB
  
3Mohammad Reza
Mohammad Reza 89, Spårvägen
8:24.52
Spårvägens FK
8:24.52
SB
  
4Simon Sundström
8:24.76
IFK Lidingö
8:24.76
SB
  
5Heshlu Andemariam
8:36.15
IFK Lidingö
8:36.15
PB
  
6Otto Kingstedt
8:36.57
Huddinge AIS
8:36.57
SB
  
7Rasmus Bengtsson
8:43.53
Spårvägens FK
8:43.53
SB
  
8Estifanos Faid
Estifanos Faid 92, Spårvägen
8:43.99
Spårvägens FK
8:43.99
PB
  
9Oliver Löfqvist
8:44.19
Spårvägens FK
8:44.19
SB
  
10Andreas Jansson
8:44.38
Hässelby SK
8:44.38
SB
  
11Kristofer Låås
8:44.72
Fredrikshofs FIF
8:44.72
PB
  
12Isak Hellström
8:50.23
FK Studenterna
8:50.23
PB
  
13Johan Falk
Johan Falk 87, Studenterna
8:50.39
FK Studenterna
8:50.39
PB
  
14Fredrik Uhrbom
Fredrik Uhrbom 77, Spårvägen
8:50.77
Spårvägens FK
8:50.77
SB
  
15Daniel Gleimar
Daniel Gleimar 92, Spårvägen
8:50.91
Spårvägens FK
8:50.91
SB
  
16Axel Djurberg
8:50.98
Hässelby SK
8:50.98
SB
  
16Carolina Wikström
9:38.86
LK Roslagen
9:38.86
PB
  
K 1
17Olof Silvander
8:51.15
IFK Lidingö
8:51.15
PB
  
17Hanna Bergström
9:39.95
Huddinge AIS
9:39.95
PB
  
K 2
18Erik Djurberg
8:51.31
Hässelby SK
8:51.31
SB
  
21Mikaela Arfwedson
9:55.89
Spårvägens FK
9:55.89
PB
  
K 3
22Cecilia Norrbom
9:56.04
Spårvägens FK
9:56.04
SB
  
K 4
25Alice Magnell Millán
10:14.91
Eskilstuna FI
10:14.91
PB
  
K 5
26Linnéa Sennström
10:16.27
Hässelby SK
10:16.27
PB
  
K 6
Final B
1Martin Öhman
9:03.02
Hässelby SK
9:03.02
SB
  
2Johan Fagerberg
9:03.44
Spårvägens FK
9:03.44
SB
  
3Maximilian Ueda
9:03.69
Spårvägens FK
9:03.69
PB
  
4Martin Holm
Martin Holm 84, Studenterna
9:04.12
FK Studenterna
9:04.12
PB
  
5Nils Spetz
Nils Spetz 91, Spårvägen
9:04.50
Spårvägens FK
9:04.50
SB
  
6Ludvig Johansson
9:13.13
IFK Lidingö
9:13.13
SB
  
7Emil Sultan
Emil Sultan 87, Fredrikshof
9:18.79
Fredrikshofs FIF
9:18.79
PB
  
8Andreas Lundegård
9:28.89
FK Studenterna
9:28.89
PB
  
9Hannes Bjernhagen
9:28.96
Pite Runners LDK
9:28.96
PB
  
10Henrik Engström
9:29.78
Fredrikshofs FIF
9:29.78
PB
  
11Christofer Salmén
9:30.40
Spårvägens FK
9:30.40
PB
  
12Hugo Setthagen
9:30.80
Umara SC
9:30.80
PB
  
13Daniel Norberg
Daniel Norberg 78, Spårvägen
9:37.88
Spårvägens FK
9:37.88
SB
  
14Molle Olson
Molle Olson 93, Källbotten
9:38.31
Källbottens IK
9:38.31
PB
  
15Joel Kronborg
9:38.63
Hässelby SK
9:38.63
PB
  
18Philip Seweling
9:47.59
Fredrikshofs FIF
9:47.59
PB
  
19Olof Södergård
9:55.33
Spårvägens FK
9:55.33
SB
  
20Andreas Carlborg
9:55.72
Spårvägens FK
9:55.72
SB
  
23Daniel Arvidsson
10:09.54
Värmdö IF
10:09.54
PB