0
16.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
17.3 | |
16‐17.3 | |
16‐17.3 | |
16.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
2.3 | |
14.3 | |
9.3 | |
24.2 | |
27.2 | |
5.3 | |
10.3 | |
9‐10.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
3.3 | |
21.2 | |
5.3 | |
2.3 | |
2‐3.3 | |
3.3 | |
2‐3.3 | |
2‐3.3 | |
1‐3.3 | |
2.3 | |
29.2 | |
27.2 | |
29.2 | |
27.2 | |
14.2 | |
27.2 | |
27.2 | |
25.2 | |
25.2 | |
24‐25.2 | |
24.2 | |
24‐25.2 | |
21.2 | |
22.2 | |
22.2 | |
21.2 | |
16.2 | |
19.2 | |
19.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
13.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
17‐18.2 | |
16‐18.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
10.2 | |
14.2 | |
14.2 | |
14.2 | |
12.2 | |
13.2 | |
12.2 | |
10.2 | |
7.2 | |
12.2 | |
11.2 | |
10‐11.2 | |
10‐11.2 | |
10‐11.2 | |
9‐11.2 | |
11.2 | |
10‐11.2 | |
10.2 | |
8.2 | |
10.2 | |
8.2 | |
4.1 | |
7.2 | |
6.2 | |
6.2 | |
6.2 | |
6.2 | |
6.2 | |
6.2 | |
27.1 | |
1.2 | |
5.2 | |
5.2 | |
1.2 | |
5.2 | |
3.2 |
Män | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M 3000 m Inne Final A Final | Inne | ||||||||
1 | Gustaf Leonardsson Gustaf Leonardsson 93, Örebro AIK 9:17.69 | 93 | Örebro AIK | 9:17.69 | =PB | ||||
2 | Markus Andersson Markus Andersson 05, Västerås FK 9:17.94 | 05 | Västerås FK | 9:17.94 | =PB | ||||
3 | Cimmie Wignell Cimmie Wignell 87, Start 9:18.99 | 87 | IF Start | 9:18.99 | =PB | ||||
4 | Mattias Nätterlund Mattias Nätterlund 86, Start 9:25.56 | 86 | IF Start | 9:25.56 | =SB | ||||
5 | Håkan Eriksson Håkan Eriksson 61, Malungs SoFK 9:26.20 | 61 | Malungs SoFK | 9:26.20 | = | ||||
6 | Lukas Segersten Lukas Segersten 00, Enköping 9:41.99 | 00 | Enköpings AI | 9:41.99 | =SB | ||||
7 | Philip Thudén 9:56.30 | 91 | 9:56.30 | =PB | |||||
Final B | |||||||||
1 | Dennis Bergström Dennis Bergström 83, Start 10:15.75 | 83 | IF Start | 10:15.75 | =PB | ||||
2 | Björn Engqvist Björn Engqvist 81, Örebro AIK 10:18.02 | 81 | Örebro AIK | 10:18.02 | =PB | ||||
3 | Liduina van Sitteren Liduina van Sitteren 89, Örebro AIK 10:23.35 | 89 | Örebro AIK | 10:23.35 | =PB | K 1 | |||
4 | Elias Zika Elias Zika 81, Start 10:37.81 | 81 | IF Start | 10:37.81 | =SB | ||||
5 | Rodney Hundermark Rodney Hundermark 69, Nora 10:39.64 | 69 | IFK Nora | 10:39.64 | =SB | ||||
6 | Stefan Sager Stefan Sager 77, Örebro AIK 10:47.30 | 77 | Örebro AIK | 10:47.30 | =PB | ||||
7 | Viktor Hansson Viktor Hansson 92, Brohyttan 10:57.05 | 92 | Brohyttans IF | 10:57.05 | =PB | ||||
8 | Linda Take Linda Take 73, IF Göta 10:58.76 | 73 | IF Göta Karlstad | 10:58.76 | = | K 2 | |||
Final C | |||||||||
1 | Siri Englund Siri Englund 91, Start 10:54.88 | 91 | IF Start | 10:54.88 | =PB | K 1 | |||
2 | Svante Gustafsson Svante Gustafsson 08, KFUM Örebro 10:59.45 | 08 | KFUM Örebro | 10:59.45 | =PB | ||||
3 | Eric Anderson Eric Anderson 70, Örebro AIK 11:06.91 | 70 | Örebro AIK | 11:06.91 | =PB | ||||
4 | Edith Blomqvist Edith Blomqvist 94, Runacademy 11:10.21 | 94 | Runacademy IF | 11:10.21 | =PB | K 2 | |||
5 | Marie Dasler Marie Dasler 68, Start 11:10.69 | 68 | IF Start | 11:10.69 | = | K 3 | |||
6 | Joakim Magnusson Joakim Magnusson 86, Nilivaara 11:13.27 | 86 | Nilivaara IS | 11:13.27 | =PB | ||||
7 | Hampus Östring Hampus Östring 08, KFUM Örebro 11:17.98 | 08 | KFUM Örebro | 11:17.98 | =PB | ||||
8 | Svante Jorstig Svante Jorstig 08, KFUM Örebro 11:25.25 | 08 | KFUM Örebro | 11:25.25 | =PB | ||||
Final D | |||||||||
1 | Axel Thybeck Axel Thybeck 07, Storådalen 11:25.46 | 07 | Storådalens SK | 11:25.46 | =PB | ||||
2 | Mikael Hansson Mikael Hansson 63, Start 11:37.49 | 63 | IF Start | 11:37.49 | =PB | ||||
3 | Axel Örneland Axel Örneland 08, Start 11:43.76 | 08 | IF Start | 11:43.76 | =PB | ||||
4 | Bo Persson Bo Persson 48, Almby 11:50.04 | 48 | Almby IK | 11:50.04 | =PB | ||||
5 | Johan Rosenqvist Johan Rosenqvist 75, Karlskoga 12:11.67 | 75 | Karlskoga FIF | 12:11.67 | =PB | ||||
Final E | |||||||||
1 | Lars Karlsson Lars Karlsson 64, Östansjö SK 12:46.19 | 64 | Östansjö SK | 12:46.19 | =PB | ||||
2 | Annica Sjölund Annica Sjölund 67, Start 12:47.06 | 67 | IF Start | 12:47.06 | = | K 1 | |||
3 | Thomas Söderkvist Thomas Söderkvist 68, Kumla 13:20.85 | 68 | Kumla SF | 13:20.85 | =PB | ||||
4 | Kewin Larsson Kewin Larsson 09, Kungsör 13:50.23 | 09 | Kungsörs SK | 13:50.23 | =PB | ||||
5 | Rose-Marie Enmalm Rose-Marie Enmalm 54, Start 14:05.78 | 54 | IF Start | 14:05.78 | =SB | K 2 | |||
6 | Ove Karasiak Ove Karasiak 53, Åsbro 14:19.44 | 53 | Åsbro GoIF | 14:19.44 | =PB | ||||
7 | Catharina Wahlstedt Catharina Wahlstedt 44, Start 18:20.22 | 44 | IF Start | 18:20.22 | =SB | K 3 | |||
Kvinnor | |||||||||
K 3000 m Inne | Inne | ||||||||
Final D | |||||||||
6 | Kim Semstrand Kim Semstrand 07, Nora 12:39.77 | 07 | IFK Nora | 12:39.77 | = | ||||
K 5000 m Inne Final A Final | Inne | ||||||||
1 | Maria Eriksson Maria Eriksson 76, Start 20:17.18 | 76 | IF Start | 20:17.18 | =PB NR40 |