0

2.3
2‐3.3
3.3
2‐3.3
2‐3.3
1‐3.3
2.3
29.2
27.2
29.2
27.2
14.2
24.2
27.2
27.2
25.2
25.2
24‐25.2
24.2
24‐25.2
21.2
22.2
22.2
21.2
16.2
19.2
19.2
18.2
18.2
13.2
18.2
18.2
18.2
18.2
18.2
17‐18.2
16‐18.2
17.2
17.2
17.2
17.2
10.2
14.2
14.2
14.2
12.2
13.2
12.2
10.2
7.2
12.2
11.2
10‐11.2
10‐11.2
10‐11.2
9‐11.2
11.2
10‐11.2
10.2
8.2
10.2
8.2
4.1
7.2
6.2
6.2
6.2
6.2
6.2
6.2
27.1
1.2
5.2
5.2
1.2
5.2
3.2
2‐4.2
4.2
4.2
3.2
4.2
3.2
3.2
3.2
3‐4.2
3.2
2‐4.2
29.1
18.12
22.1
18.12
31.1
31.1
30.1
29.1
26‐28.1
27.1
28.1
27.1
Arena: Tybblelundshallen   Arrangör: KFUM Örebro
Tävlande: 175 (58+117)   Starter: 481 (142+339)

Män
P15 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Edwin Gyllander
Edwin Gyllander 05, KFUM Örebro
7.89
KFUM Örebro
7.89
  
2Calle LindstedtMotala AIF
7.93
PB
  
3William Brändeborn
7.99
Råby-Rekarne FIF
7.99
  
4Wilmer Daleskog
Wilmer Daleskog 05, KFUM Örebro
8.05
KFUM Örebro
8.05
  
5Leo Steen
8.17
Åsbro GoIF
8.17
  
6William Klacksell
William Klacksell 05, Råby-Rekarne
8.49
Råby-Rekarne FIF
8.49
  
7Bo Rydstrand
8.64
Rånäs 4H
8.64
PB
  
8Hampus Wiborg
Hampus Wiborg 05, KFUM Örebro
8.69
KFUM Örebro
8.69
  
Heat 1
1Calle LindstedtMotala AIF
7.98
Q
  
2William Brändeborn
7.98
Råby-Rekarne FIF
7.98
q
  
3Hampus Wiborg
Hampus Wiborg 05, KFUM Örebro
8.68
KFUM Örebro
8.68
PB
q
  
4Bo Rydstrand
8.69
Rånäs 4H
8.69
q
  
5Max Holm
Max Holm 06, Råby-Rekarne
8.92
Råby-Rekarne FIF
8.92
  
6Gustav Malmkvist
9.48
Katrineholms SK
9.48
  
Heat 2
1Edwin Gyllander
Edwin Gyllander 05, KFUM Örebro
7.88
KFUM Örebro
7.88
PB
Q
  
2Wilmer Daleskog
Wilmer Daleskog 05, KFUM Örebro
7.96
KFUM Örebro
7.96
q
  
3Leo Steen
8.07
Åsbro GoIF
8.07
q
  
4William Klacksell
William Klacksell 05, Råby-Rekarne
8.41
Råby-Rekarne FIF
8.41
q
  
5Ludvig Fredman
8.94
IFK Märsta
8.94
PB
  
6Jon Joelsson
Jon Joelsson 06, KFUM Örebro
8.95
KFUM Örebro
8.95
  
7David Jonhed
9.14
IF Göta Karlstad
9.14
  
P15 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Viktor Rahm
Viktor Rahm 05, Västerås FK
24.97
Västerås FK
24.97
  
2Albin Gyhlenius
Albin Gyhlenius 05, KFUM Örebro
26.07
KFUM Örebro
26.07
  
3Wilmer Daleskog
Wilmer Daleskog 05, KFUM Örebro
26.52
KFUM Örebro
26.52
  
Final B
1Edwin Gyllander
Edwin Gyllander 05, KFUM Örebro
26.08
KFUM Örebro
26.08
=PB
  
2Max Titus
Max Titus 05, KFUM Örebro
26.94
KFUM Örebro
26.94
=PB
  
3Johan Runesson
27.19
Fjugesta IF
27.19
=PB
  
Final C
1Jon Joelsson
Jon Joelsson 06, KFUM Örebro
28.03
KFUM Örebro
28.03
=PB
  
2Hampus Wiborg
Hampus Wiborg 05, KFUM Örebro
28.19
KFUM Örebro
28.19
=PB
  
3Bo Rydstrand
28.73
Rånäs 4H
28.73
  
Heat 1
1Jon Joelsson
Jon Joelsson 06, KFUM Örebro
28.03
KFUM Örebro
28.03
PB
  
2Hampus Wiborg
Hampus Wiborg 05, KFUM Örebro
28.19
KFUM Örebro
28.19
PB
  
3Bo Rydstrand
28.73
Rånäs 4H
28.73
  
Heat 2
1Edwin Gyllander
Edwin Gyllander 05, KFUM Örebro
26.08
KFUM Örebro
26.08
PB
  
2Max Titus
Max Titus 05, KFUM Örebro
26.94
KFUM Örebro
26.94
PB
  
3Johan Runesson
27.19
Fjugesta IF
27.19
PB
  
Heat 3
1Viktor Rahm
Viktor Rahm 05, Västerås FK
24.97
Västerås FK
24.97
  
2Albin Gyhlenius
Albin Gyhlenius 05, KFUM Örebro
26.07
KFUM Örebro
26.07
  
3Wilmer Daleskog
Wilmer Daleskog 05, KFUM Örebro
26.52
KFUM Örebro
26.52
  
P15 1000 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Viggo Olsson
Viggo Olsson 06, KFUM Örebro
2:56.74
KFUM Örebro
2:56.74
PB
  
2Lucas Asplund
Lucas Asplund 06, KFUM Örebro
3:03.98
KFUM Örebro
3:03.98
PB
  
3Hector Bergström
Hector Bergström 06, Tjalve IF Norrköping
3:05.36
Tjalve IF Norrköping
3:05.36
PB
  
4Melker Olsson
Melker Olsson 06, KFUM Örebro
3:15.48
KFUM Örebro
3:15.48
  
5Bo Rydstrand
3:31.49
Rånäs 4H
3:31.49
  
P15 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Albin Gyhlenius
Albin Gyhlenius 05, KFUM Örebro
1.70
KFUM Örebro
1.70
PB
  
2Wilmer Daleskog
Wilmer Daleskog 05, KFUM Örebro
1.63
KFUM Örebro
1.63
PB
  
3Gustav Malmkvist
1.63
Katrineholms SK
1.63
  
4Edwin Gyllander
Edwin Gyllander 05, KFUM Örebro
1.54
KFUM Örebro
1.54
PB
  
5Hampus Hillding
Hampus Hillding 06, KFUM Örebro
1.43
KFUM Örebro
1.43
  
6Max Titus
Max Titus 05, KFUM Örebro
1.35
KFUM Örebro
1.35
  
P15 Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
1Linus Jönsson
Linus Jönsson 05, Tjalve IF Norrköping
4.20
Tjalve IF Norrköping
4.20
PB
  
2Ludvig Jaasund
Ludvig Jaasund 04, Västerås FK
3.80
Västerås FK
3.80
PB
  
3Viktor Rahm
Viktor Rahm 05, Västerås FK
3.50
Västerås FK
3.50
  
4Erik Zetterlund
Erik Zetterlund 04, KFUM Örebro
3.30
KFUM Örebro
3.30
  
5Josef Külen
Josef Külen 04, Tjalve IF Norrköping
3.30
Tjalve IF Norrköping
3.30
  
6Albin Gyhlenius
Albin Gyhlenius 05, KFUM Örebro
3.10
KFUM Örebro
3.10
  
7Johan Runesson
2.80
Fjugesta IF
2.80
PB
  
8Ludvig Fredman
2.40
IFK Märsta
2.40
  
9Casper Bergfelt BengtssonKFUM Örebro
2.20
PB
  
Hampus Hillding
Hampus Hillding 06, KFUM Örebro
NH
KFUM Örebro
NH
  
P15 Tresteg     
Inne

Final A

Final
Inne
1Calle LindstedtMotala AIF
11.52
PB
  
2Johan Runesson
10.55
Fjugesta IF
10.55
PB
  
3William Klacksell
William Klacksell 05, Råby-Rekarne
10.44
Råby-Rekarne FIF
10.44
PB
  
4Max Holm
Max Holm 06, Råby-Rekarne
9.94
Råby-Rekarne FIF
9.94
PB
  
5Gustav Malmkvist
9.81
Katrineholms SK
9.81
PB
  
6Jon Joelsson
Jon Joelsson 06, KFUM Örebro
9.72
KFUM Örebro
9.72
  
7Ludvig Fredman
8.45
IFK Märsta
8.45
  
P15 Kula (4.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Viktor Lögdahl
Viktor Lögdahl 05, Råby-Rekarne
15.48
Råby-Rekarne FIF
15.48
  
2Gustav Jansson
11.71
IK Westmannia
11.71
  
3William Brändeborn
10.93
Råby-Rekarne FIF
10.93
PB
  
4Ludvig Fredman
10.54
IFK Märsta
10.54
  
5Johan Runesson
10.52
Fjugesta IF
10.52
PB
  
6Daniel Kindvall
10.44
Fjugesta IF
10.44
  
7Bo Rydstrand
9.18
Rånäs 4H
9.18
  
8David Jonhed
4.72
IF Göta Karlstad
4.72
  
P13 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Oskar Tennhed
Oskar Tennhed 07, Råby-Rekarne
8.57
Råby-Rekarne FIF
8.57
  
2Albin WestlundKils AIK
8.64
=PB
  
3Tim Henriksson
Tim Henriksson 07, Västerås FK
8.97
Västerås FK
8.97
  
4Filip Findell
Filip Findell 07, KFUM Örebro
9.49
KFUM Örebro
9.49
PB
  
5Max Lann
Max Lann 07, KFUM Örebro
9.71
KFUM Örebro
9.71
PB
  
6Oscar Halkonen
9.76
Ludvika FFI
9.76
  
7Mikael Dagernäs
Mikael Dagernäs 07, KFUM Örebro
9.77
KFUM Örebro
9.77
PB
  
P13 800 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Jacob Åhman
2:19.11
IF Göta Karlstad
2:19.11
  
P13 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Albin WestlundKils AIK
1.48
  
2Max Lann
Max Lann 07, KFUM Örebro
1.30
KFUM Örebro
1.30
=PB
  
P13 Tresteg (zon)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Albin WestlundKils AIK
10.03
PB
  
2Tim Henriksson
Tim Henriksson 07, Västerås FK
9.56
Västerås FK
9.56
  
3Oskar Tennhed
Oskar Tennhed 07, Råby-Rekarne
9.02
Råby-Rekarne FIF
9.02
  
4Mikael Dagernäs
Mikael Dagernäs 07, KFUM Örebro
8.16
KFUM Örebro
8.16
PB
  
P13 Kula (3.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Albin WestlundKils AIK
9.84
  
2Tim Henriksson
Tim Henriksson 07, Västerås FK
7.43
Västerås FK
7.43
  
3Max Lann
Max Lann 07, KFUM Örebro
7.33
KFUM Örebro
7.33
  
4Oscar Halkonen
5.70
Ludvika FFI
5.70
  
P12 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Ethan Lindström
Ethan Lindström 08, Västerås FK
8.89
Västerås FK
8.89
  
2August Stierna
August Stierna 08, Nyköpings BIS
8.94
Nyköpings BIS
8.94
  
3Arvid Lundmark
9.02
Finspångs AIK
9.02
  
4Ludvig Axelsson
Ludvig Axelsson 08, Linköpings GIF
9.06
Linköpings GIF
9.06
  
5Svante Gustafsson
9.29
KFUM Örebro
9.29
  
6Victor Skoglund
9.47
Karlskoga FIF
9.47
  
7Lukas Kellner
Lukas Kellner 08, Glanshammar
10.16
Glanshammars IF
10.16
  
Heat 1
1Ethan Lindström
Ethan Lindström 08, Västerås FK
8.85
Västerås FK
8.85
Q
  
2Arvid Lundmark
8.94
Finspångs AIK
8.94
PB
q
  
3Svante Gustafsson
9.02
KFUM Örebro
9.02
PB
q
  
4Gunnar WistrandÅsbro GoIF
9.99
PB
q
  
5Lukas Kellner
Lukas Kellner 08, Glanshammar
10.07
Glanshammars IF
10.07
PB
q
  
6Isak Olsson
Isak Olsson 08, Glanshammar
10.36
Glanshammars IF
10.36
PB
  
Heat 2
1August Stierna
August Stierna 08, Nyköpings BIS
8.91
Nyköpings BIS
8.91
Q
  
2Ludvig Axelsson
Ludvig Axelsson 08, Linköpings GIF
8.99
Linköpings GIF
8.99
PB
q
  
3Victor Skoglund
9.41
Karlskoga FIF
9.41
PB
q
  
4Oliwer Jalakas
10.15
Karlskoga FIF
10.15
  
5Anton Halkonen
10.47
Ludvika FFI
10.47
  
6Elias Fredman
12.78
IFK Märsta
12.78
  
P12 800 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Hampus Östring
Hampus Östring 08, KFUM Örebro
2:32.82
KFUM Örebro
2:32.82
PB
  
2Ricky Wahlberg
2:34.92
Hammarby IF
2:34.92
PB
  
3Svante Jorstig
Svante Jorstig 08, KFUM Örebro
2:36.30
KFUM Örebro
2:36.30
PB
  
P12 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Elvin Rahm
1.48
Gefle IF
1.48
  
2Ethan Lindström
Ethan Lindström 08, Västerås FK
1.45
Västerås FK
1.45
  
3Anton Halkonen
1.14
Ludvika FFI
1.14
  
4Gunnar WistrandÅsbro GoIF
1.10
PB
  
P12 Längd (zon)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Elvin Rahm
4.50
Gefle IF
4.50
  
2Gustav Yngström
4.41
Mälarö SOK
4.41
  
3Ethan Lindström
Ethan Lindström 08, Västerås FK
4.34
Västerås FK
4.34
  
4Arvid Lundmark
4.13
Finspångs AIK
4.13
PB
  
5Svante Gustafsson
4.07
KFUM Örebro
4.07
PB
  
6Ricky Wahlberg
4.07
Hammarby IF
4.07
  
7August Stierna
August Stierna 08, Nyköpings BIS
4.05
Nyköpings BIS
4.05
  
8Victor Skoglund
3.82
Karlskoga FIF
3.82
  
9Anton Halkonen
3.60
Ludvika FFI
3.60
PB
  
10Lukas Kellner
Lukas Kellner 08, Glanshammar
3.52
Glanshammars IF
3.52
PB
  
11Oliwer Jalakas
3.52
Karlskoga FIF
3.52
  
12Gunnar WistrandÅsbro GoIF
3.45
PB
  
13Isak Olsson
Isak Olsson 08, Glanshammar
3.37
Glanshammars IF
3.37
PB
  
P12 Kula (3.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Ricky Wahlberg
9.12
Hammarby IF
9.12
  
2Noah Karlsson HjortborgKFUM Örebro
8.75
  
3Victor Skoglund
7.45
Karlskoga FIF
7.45
PB
  
4Isac Lundmark
6.94
Finspångs AIK
6.94
PB
  
5Arvid Lundmark
6.90
Finspångs AIK
6.90
PB
  
6Arvid Melander
Arvid Melander 08, KFUM Örebro
6.54
KFUM Örebro
6.54
PB
  
7Anton Halkonen
6.39
Ludvika FFI
6.39
PB
  
8Isak Olsson
Isak Olsson 08, Glanshammar
6.36
Glanshammars IF
6.36
  
9Elias Fredman
4.74
IFK Märsta
4.74
PB
  
10Oliwer Jalakas
4.66
Karlskoga FIF
4.66
  
Kvinnor
F15 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Ayla Hallberg HossainTurebergs FK
7.80
  
2Lina Ånstad
7.93
Motala AIF
7.93
PB
  
3Ebba Eklund
8.01
IF Hagen
8.01
PB
  
4Esther Sahlqvist
8.11
Hammarby IF
8.11
  
5Linn von Hofsten
8.47
Glanshammars IF
8.47
  
5Linn von Hofsten
8.47
Glanshammars IF
8.47
  
6Tova GustafssonIstrums SK
8.58
  
7Emma Hjelm
8.61
Motala AIF
8.61
  
Heat 1
1Ebba Eklund
8.02
IF Hagen
8.02
PB
q
  
2Malin Garbell
Malin Garbell 05, Östhammar
8.58
Östhammar FI
8.58
PB
  
3Clara Knutsson
8.79
Upsala IF
8.79
  
4Sara Persson
Sara Persson 05, KFUM Örebro
9.07
KFUM Örebro
9.07
PB
  
5Ida Kindbom
9.10
Motala AIF
9.10
  
6Tuwa Karlsson
Tuwa Karlsson 05, KFUM Örebro
9.22
KFUM Örebro
9.22
  
7Rhianna Markovic
Rhianna Markovic 06, KFUM Örebro
9.93
KFUM Örebro
9.93
PB
  
Heat 2
1Lina Ånstad
8.01
Motala AIF
8.01
q
  
2Roseangela Anichukwu
8.48
KFUM Örebro
8.48
  
2Roseangela Anichukwu
8.48
KFUM Örebro
8.48
  
3Alice Enetjärn
Alice Enetjärn 06, Nyköpings BIS
8.65
Nyköpings BIS
8.65
  
4Elin Jakobsson
Elin Jakobsson 05, KFUM Örebro
8.88
KFUM Örebro
8.88
=PB
  
5Smilla ErikssonAlunda SK
8.90
PB
  
6Matilda MartiniMotala AIF
8.99
  
7Ida Larsson
Ida Larsson 06, KFUM Örebro
9.01
KFUM Örebro
9.01
  
Heat 3
1Ebba Asp
Ebba Asp 04, KFUM Örebro
8.06
KFUM Örebro
8.06
  
2Esther Sahlqvist
8.13
Hammarby IF
8.13
q
  
3Amanda Lennartsson
8.27
IFK Växjö
8.27
q
  
4Nova Schwalbe WilsonIF Hagen
8.47
=PB
  
5Agnes SörestadMotala AIF
8.88
PB
  
6Stella Önander
Stella Önander 06, KFUM Örebro
8.92
KFUM Örebro
8.92
  
7Tilda Eriksson
9.41
Filipstads IF
9.41
  
Heat 4
1Linn von Hofsten
8.42
Glanshammars IF
8.42
q
  
1Linn von Hofsten
8.42
Glanshammars IF
8.42
q
  
1Tova GustafssonIstrums SK
8.42
q
  
3Emma Hjelm
8.46
Motala AIF
8.46
q
  
4Ella SilvergrenGefle IF
8.96
PB
  
5Tilde AdolfssonMotala AIF
9.18
  
6Svea Eklundh
9.42
Motala AIF
9.42
  
7Stella Holmquist
Stella Holmquist 06, KFUM Örebro
9.71
KFUM Örebro
9.71
  
Heat 5
1Ayla Hallberg HossainTurebergs FK
7.90
q
  
2Märta Lundström LarssonIF Göta Karlstad
8.62
  
3Elin Simonsson RodeforsKFUM Örebro
8.67
  
4Hannah Hedström
8.70
IF Göta Karlstad
8.70
  
5Hanna Trygg
Hanna Trygg 05, KFUM Örebro
9.02
KFUM Örebro
9.02
  
6Elvira ElenäsAlunda SK
9.27
PB
  
7Siri Lönnström
Siri Lönnström 06, KFUM Örebro
9.89
KFUM Örebro
9.89
PB
  
F15 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Lina Ånstad
26.41
Motala AIF
26.41
  
2Linn von Hofsten
27.44
Glanshammars IF
27.44
  
3Roseangela Anichukwu
27.85
KFUM Örebro
27.85
  
Final B
1Märta Lundström LarssonIF Göta Karlstad
27.88
  
2Alice Enetjärn
Alice Enetjärn 06, Nyköpings BIS
28.17
Nyköpings BIS
28.17
  
Final C
1Johanna Fernberg
28.30
IK Westmannia
28.30
  
2Nova Schwalbe WilsonIF Hagen
28.87
  
3Elin Simonsson Rodefors
29.62
KFUM Örebro
29.62
  
Final D
1Emma Hjelm
28.37
Motala AIF
28.37
  
2Agnes SörestadMotala AIF
30.26
=PB
  
3Emma Thomson
Emma Thomson 06, KFUM Örebro
32.06
KFUM Örebro
32.06
=PB
  
4Frida Berghäll
Frida Berghäll 06, Råby-Rekarne
36.32
Råby-Rekarne FIF
36.32
=PB
  
Final E
1Stella Önander
Stella Önander 06, KFUM Örebro
29.13
KFUM Örebro
29.13
=PB
  
2Elin Jakobsson
Elin Jakobsson 05, KFUM Örebro
29.32
KFUM Örebro
29.32
=PB
  
3Hanna Trygg
Hanna Trygg 05, KFUM Örebro
29.84
KFUM Örebro
29.84
  
4Ida Kindbom
30.38
Motala AIF
30.38
  
Final F
1Sara Persson
Sara Persson 05, KFUM Örebro
30.01
KFUM Örebro
30.01
=PB
  
2Ella SilvergrenGefle IF
30.50
=PB
  
3Tuwa Karlsson
Tuwa Karlsson 05, KFUM Örebro
31.28
KFUM Örebro
31.28
=PB
  
4Elvira Elenäs
31.34
Alunda SK
31.34
  
Heat 1
1Emma Hjelm
28.37
Motala AIF
28.37
  
2Agnes SörestadMotala AIF
30.26
PB
  
3Emma Thomson
Emma Thomson 06, KFUM Örebro
32.06
KFUM Örebro
32.06
PB
  
4Frida Berghäll
Frida Berghäll 06, Råby-Rekarne
36.32
Råby-Rekarne FIF
36.32
PB
  
Heat 2
1Sara Persson
Sara Persson 05, KFUM Örebro
30.01
KFUM Örebro
30.01
PB
  
2Ella SilvergrenGefle IF
30.50
PB
  
3Tuwa Karlsson
Tuwa Karlsson 05, KFUM Örebro
31.28
KFUM Örebro
31.28
PB
  
4Elvira Elenäs
31.34
Alunda SK
31.34
  
Heat 3
1Stella Önander
Stella Önander 06, KFUM Örebro
29.13
KFUM Örebro
29.13
PB
  
2Elin Jakobsson
Elin Jakobsson 05, KFUM Örebro
29.32
KFUM Örebro
29.32
PB
  
3Hanna Trygg
Hanna Trygg 05, KFUM Örebro
29.84
KFUM Örebro
29.84
  
4Ida Kindbom
30.38
Motala AIF
30.38
  
Heat 4
1Johanna Fernberg
28.30
IK Westmannia
28.30
  
2Nova Schwalbe WilsonIF Hagen
28.87
  
3Elin Simonsson Rodefors
29.62
KFUM Örebro
29.62
  
Heat 5
1Märta Lundström LarssonIF Göta Karlstad
27.88
  
2Alice Enetjärn
Alice Enetjärn 06, Nyköpings BIS
28.17
Nyköpings BIS
28.17
  
Heat 6
1Lina Ånstad
26.41
Motala AIF
26.41
  
2Linn von Hofsten
27.44
Glanshammars IF
27.44
  
3Roseangela Anichukwu
27.85
KFUM Örebro
27.85
  
F15 1000 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Paulina Hultberg
3:01.61
Alingsås IF
3:01.61
  
2Lowa Branth
Lowa Branth 05, Gottsunda
3:05.71
Gottsunda IF
3:05.71
=PB
  
3Tilde Adolfsson
3:09.28
Motala AIF
3:09.28
  
4Hannah Hedström
3:12.44
IF Göta Karlstad
3:12.44
=PB
  
5Ella Holmqvist
3:13.11
IF Göta Karlstad
3:13.11
  
6Felicia Jansson
3:16.23
Alunda SK
3:16.23
  
7Evelina Swärdborn
Evelina Swärdborn 06, Nyköpings BIS
3:24.08
Nyköpings BIS
3:24.08
  
8Matilda Martini
3:26.19
Motala AIF
3:26.19
  
Final B
1Clara Widfeldt
Clara Widfeldt 06, Tjalve IF Norrköping
3:30.91
Tjalve IF Norrköping
3:30.91
  
2Ella Laine
Ella Laine 06, Karlskoga
3:39.06
Karlskoga FIF
3:39.06
  
3Elvira Elenäs
3:42.44
Alunda SK
3:42.44
  
4Rut Ahlstrand
Rut Ahlstrand 05, KFUM Örebro
3:45.08
KFUM Örebro
3:45.08
=PB
  
5Emma Thomson
Emma Thomson 06, KFUM Örebro
3:54.13
KFUM Örebro
3:54.13
  
6Wera Falk
Wera Falk 06, KFUM Örebro
4:01.45
KFUM Örebro
4:01.45
=PB
  
7Frida Berghäll
Frida Berghäll 06, Råby-Rekarne
4:12.37
Råby-Rekarne FIF
4:12.37
=PB
  
Heat 1
1Clara Widfeldt
Clara Widfeldt 06, Tjalve IF Norrköping
3:30.91
Tjalve IF Norrköping
3:30.91
  
2Ella Laine
Ella Laine 06, Karlskoga
3:39.06
Karlskoga FIF
3:39.06
  
3Elvira Elenäs
3:42.44
Alunda SK
3:42.44
  
4Rut Ahlstrand
Rut Ahlstrand 05, KFUM Örebro
3:45.08
KFUM Örebro
3:45.08
PB
  
5Emma Thomson
Emma Thomson 06, KFUM Örebro
3:54.13
KFUM Örebro
3:54.13
  
6Wera Falk
Wera Falk 06, KFUM Örebro
4:01.45
KFUM Örebro
4:01.45
PB
  
7Frida Berghäll
Frida Berghäll 06, Råby-Rekarne
4:12.37
Råby-Rekarne FIF
4:12.37
PB
  
Heat 2
1Paulina Hultberg
3:01.61
Alingsås IF
3:01.61
  
2Lowa Branth
Lowa Branth 05, Gottsunda
3:05.71
Gottsunda IF
3:05.71
PB
  
3Tilde Adolfsson
3:09.28
Motala AIF
3:09.28
  
4Hannah Hedström
3:12.44
IF Göta Karlstad
3:12.44
PB
  
5Ella Holmqvist
3:13.11
IF Göta Karlstad
3:13.11
  
6Felicia Jansson
3:16.23
Alunda SK
3:16.23
  
7Evelina Swärdborn
Evelina Swärdborn 06, Nyköpings BIS
3:24.08
Nyköpings BIS
3:24.08
  
8Matilda Martini
3:26.19
Motala AIF
3:26.19
  
F15 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Ayla Hallberg HossainTurebergs FK
1.63
  
2Ebba Eklund
1.60
IF Hagen
1.60
PB
  
3Alice Enetjärn
Alice Enetjärn 06, Nyköpings BIS
1.54
Nyköpings BIS
1.54
  
4Ida Kindbom
1.54
Motala AIF
1.54
PB
  
5Emma Hjelm
1.51
Motala AIF
1.51
  
6Edith Viklund
1.51
Hulåns IF
1.51
  
7Tova GustafssonIstrums SK
1.45
  
8Hanna AnderssonFalu IK
1.42
  
9Evelina Swärdborn
Evelina Swärdborn 06, Nyköpings BIS
1.38
Nyköpings BIS
1.38
  
9Tindra Törnestam
1.38
Spårvägens FK
1.38
  
9Johanna Fernberg
1.38
IK Westmannia
1.38
  
12Sara Persson
Sara Persson 05, KFUM Örebro
1.38
KFUM Örebro
1.38
  
13Elin Jakobsson
Elin Jakobsson 05, KFUM Örebro
1.34
KFUM Örebro
1.34
  
14Matilda MartiniMotala AIF
1.34
  
Stella Holmquist
Stella Holmquist 06, KFUM Örebro
NH
KFUM Örebro
NH
  
Siri Lönnström
Siri Lönnström 06, KFUM Örebro
NH
KFUM Örebro
NH
  
F15 Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
1Lina Ånstad
2.82
Motala AIF
2.82
PB
  
2Emma Hjelm
2.82
Motala AIF
2.82
PB
  
3Klara Johansson
2.02
Stocksäters IF
2.02
PB
  
Svea EklundhMotala AIF
NH
  
Leonie Mörstam
NH
IFK Växjö
NH
  
F15 Tresteg     
Inne

Final A

Final
Inne
1Ayla Hallberg HossainTurebergs FK
11.05
  
2Edith Viklund
10.32
Hulåns IF
10.32
  
3Hanna AnderssonFalu IK
10.13
PB
  
4Alice Enetjärn
Alice Enetjärn 06, Nyköpings BIS
10.06
Nyköpings BIS
10.06
  
5Märta Lundström LarssonIF Göta Karlstad
9.74
  
6Clara Knutsson
9.54
Upsala IF
9.54
  
7Smilla ErikssonAlunda SK
9.39
  
8Kristelle Grahn
9.28
Spårvägens FK
9.28
  
9Tindra Törnestam
9.26
Spårvägens FK
9.26
  
10Stella Önander
Stella Önander 06, KFUM Örebro
9.26
KFUM Örebro
9.26
PB
  
11Elvira ElenäsAlunda SK
8.89
  
Elin Simonsson RodeforsKFUM Örebro
NM
  
F15 Kula (3.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Malin Garbell
Malin Garbell 05, Östhammar
11.32
Östhammar FI
11.32
  
2Tindra Törnestam
11.20
Spårvägens FK
11.20
  
3Hanna AnderssonFalu IK
10.91
  
4Smilla ErikssonAlunda SK
10.05
  
5Ida Kindbom
10.03
Motala AIF
10.03
  
6Irma Jonhed
9.79
IF Göta Karlstad
9.79
  
7Svea Eklundh
9.27
Motala AIF
9.27
  
8Ilva Gunnarsson
8.24
Glanshammars IF
8.24
PB
  
9Johanna Fernberg
7.93
IK Westmannia
7.93
  
F13 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Amanda Minstedt
8.47
Karlskoga FIF
8.47
PB
  
2Denise Kuivanen-Johnson
Denise Kuivanen-Johnson 07, Tjalve IF Norrköping
8.53
Tjalve IF Norrköping
8.53
PB
  
2Denise Johnson
Denise Johnson 07, Tjalve IF Norrköping
8.53
Tjalve IF Norrköping
8.53
PB
  
3Elisabet KartunovicIFK Märsta
8.89
  
4Tuva Frih
8.99
Åsbro GoIF
8.99
  
5Kayla Collin
9.01
Åsbro GoIF
9.01
  
6Julia Bohlin
Julia Bohlin 07, Kristinehamn
9.20
IFK Kristinehamn
9.20
  
7Wilma E Larsson
Wilma E Larsson 07, KFUM Örebro
9.32
KFUM Örebro
9.32
  
8Moa Cassersten
9.45
Karlskoga FIF
9.45
  
Heat 1
1Wilma E Larsson
Wilma E Larsson 07, KFUM Örebro
9.20
KFUM Örebro
9.20
q
  
2Josefine Eriksson
9.35
KFUM Örebro
9.35
PB
  
3Miranda ErikssonÅsbro GoIF
9.67
  
4Isabelle Bahr
Isabelle Bahr 07, Linköpings GIF
9.68
Linköpings GIF
9.68
PB
  
5Iris Svensson
Iris Svensson 07, Glanshammar
10.21
Glanshammars IF
10.21
  
6Ebba Rickardsson
Ebba Rickardsson 07, Lidköpings IS
11.27
Lidköpings IS
11.27
PB
  
Heat 2
1Kayla Collin
8.84
Åsbro GoIF
8.84
q
  
2Tuva Frih
8.92
Åsbro GoIF
8.92
q
  
3Julia Karlsson
9.35
Fjugesta IF
9.35
  
4Tilda Östensen
Tilda Östensen 07, Tjalve IF Norrköping
9.44
Tjalve IF Norrköping
9.44
  
5Ella Friberg
Ella Friberg 07, Lidköpings IS
9.65
Lidköpings IS
9.65
PB
  
6Gabriella MaricTibro AIK
9.73
PB
  
7Amanda Sjöberg
9.89
Fjugesta IF
9.89
  
Heat 3
1Amanda Minstedt
8.49
Karlskoga FIF
8.49
PB
q
  
2Julia Bohlin
Julia Bohlin 07, Kristinehamn
9.11
IFK Kristinehamn
9.11
PB
q
  
3Moa Cassersten
9.13
Karlskoga FIF
9.13
PB
q
  
4Lisa Wass
Lisa Wass 07, KFUM Örebro
9.54
KFUM Örebro
9.54
PB
  
5Vera Alton
Vera Alton 07, Fjugesta
9.71
Fjugesta IF
9.71
PB
  
6Klara Rickardsson
Klara Rickardsson 07, Lidköpings IS
9.75
Lidköpings IS
9.75
  
7Lovisa SamuelssonTibro AIK
10.77
PB
  
Heat 4
1Denise Kuivanen-Johnson
Denise Kuivanen-Johnson 07, Tjalve IF Norrköping
8.58
Tjalve IF Norrköping
8.58
PB
q
  
1Denise Johnson
Denise Johnson 07, Tjalve IF Norrköping
8.58
Tjalve IF Norrköping
8.58
=PB
q
  
2Elisabet KartunovicIFK Märsta
8.84
PB
q
  
3Tinne Jacobsson
Tinne Jacobsson 07, Linköpings GIF
9.29
Linköpings GIF
9.29
PB
  
4Thea Randström
Thea Randström 07, Linköpings GIF
9.40
Linköpings GIF
9.40
PB
  
5Theresia Altun
Theresia Altun 07, KFUM Örebro
9.67
KFUM Örebro
9.67
PB
  
6Patricia NicklassonTibro AIK
9.86
PB
  
7Isabelle AndebrhanIFK Märsta
10.32
PB
  
8Saba Kiflemariam
10.67
IFK Märsta
10.67
  
F13 800 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Olivia Okara
Olivia Okara 07, KFUM Örebro
2:42.89
KFUM Örebro
2:42.89
PB
  
2Lina Garbell
Lina Garbell 07, Östhammar
2:46.20
Östhammar FI
2:46.20
PB
  
3Kim Semstrand
2:47.84
IFK Nora
2:47.84
  
4Klara Rickardsson
Klara Rickardsson 07, Lidköpings IS
2:53.75
Lidköpings IS
2:53.75
PB
  
5Wilma Wikström
2:57.23
IK Westmannia
2:57.23
PB
  
6Ester Skoglund
Ester Skoglund 07, Östansjö SK
2:58.76
Östansjö SK
2:58.76
PB
  
7Thea Randström
Thea Randström 07, Linköpings GIF
2:59.31
Linköpings GIF
2:59.31
PB
  
8Theresia Altun
Theresia Altun 07, KFUM Örebro
3:08.53
KFUM Örebro
3:08.53
PB
  
F13 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Isolde Väinölä
1.56
IK Westmannia
1.56
PB
  
2Amanda Minstedt
1.43
Karlskoga FIF
1.43
  
3Kayla Collin
1.43
Åsbro GoIF
1.43
PB
  
4Wilma Wikström
1.34
IK Westmannia
1.34
PB
  
5Tinne Jacobsson
Tinne Jacobsson 07, Linköpings GIF
1.34
Linköpings GIF
1.34
  
6Wilma E Larsson
Wilma E Larsson 07, KFUM Örebro
1.31
KFUM Örebro
1.31
  
6Wilma E Larsson
Wilma E Larsson 07, KFUM Örebro
1.31
KFUM Örebro
1.31
  
7Olivia Okara
Olivia Okara 07, KFUM Örebro
1.31
KFUM Örebro
1.31
  
8Lina Garbell
Lina Garbell 07, Östhammar
1.31
Östhammar FI
1.31
  
9Thea Randström
Thea Randström 07, Linköpings GIF
1.28
Linköpings GIF
1.28
PB
  
10Ella Friberg
Ella Friberg 07, Lidköpings IS
1.25
Lidköpings IS
1.25
  
11Elin Rubertsson
Elin Rubertsson 07, Kristinehamn
1.25
IFK Kristinehamn
1.25
  
11Julia Bohlin
Julia Bohlin 07, Kristinehamn
1.25
IFK Kristinehamn
1.25
  
13Tilda Östensen
Tilda Östensen 07, Tjalve IF Norrköping
1.22
Tjalve IF Norrköping
1.22
  
14Iris Svensson
Iris Svensson 07, Glanshammar
1.18
Glanshammars IF
1.18
PB
  
15Moa Cassersten
1.10
Karlskoga FIF
1.10
  
16Isabelle AndebrhanIFK Märsta
1.02
PB
  
F13 Tresteg (zon)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Kayla Collin
10.07
Åsbro GoIF
10.07
PB
  
2Tuva Frih
9.81
Åsbro GoIF
9.81
PB
  
3Amanda Minstedt
9.24
Karlskoga FIF
9.24
PB
  
4Olivia Okara
Olivia Okara 07, KFUM Örebro
8.78
KFUM Örebro
8.78
PB
  
5Tinne Jacobsson
Tinne Jacobsson 07, Linköpings GIF
8.62
Linköpings GIF
8.62
PB
  
6Gabriella MaricTibro AIK
8.43
PB
  
7Isabelle Bahr
Isabelle Bahr 07, Linköpings GIF
8.41
Linköpings GIF
8.41
PB
  
8Lina Garbell
Lina Garbell 07, Östhammar
8.35
Östhammar FI
8.35
  
9Moa Cassersten
8.22
Karlskoga FIF
8.22
PB
  
10Evelina Appel
Evelina Appel 07, Linköpings GIF
8.15
Linköpings GIF
8.15
PB
  
11Elisabet KartunovicIFK Märsta
8.09
  
12Isabelle AndebrhanIFK Märsta
7.56
PB
  
13Lovisa SamuelssonTibro AIK
6.68
PB
  
F13 Kula (2.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Julia Karlsson
12.05
Fjugesta IF
12.05
PB
  
2Amanda Minstedt
9.81
Karlskoga FIF
9.81
  
3Isolde Väinölä
9.58
IK Westmannia
9.58
  
4Amanda Sjöberg
9.20
Fjugesta IF
9.20
PB
  
5Kayla Collin
8.88
Åsbro GoIF
8.88
  
6Evelina Appel
Evelina Appel 07, Linköpings GIF
8.54
Linköpings GIF
8.54
  
7Tinne Jacobsson
Tinne Jacobsson 07, Linköpings GIF
8.22
Linköpings GIF
8.22
  
8Thea Randström
Thea Randström 07, Linköpings GIF
7.95
Linköpings GIF
7.95
  
9Ella Friberg
Ella Friberg 07, Lidköpings IS
7.70
Lidköpings IS
7.70
  
10Julia Bohlin
Julia Bohlin 07, Kristinehamn
7.66
IFK Kristinehamn
7.66
  
11Wilma Wikström
7.24
IK Westmannia
7.24
PB
  
12Wilma E Larsson
Wilma E Larsson 07, KFUM Örebro
7.02
KFUM Örebro
7.02
PB
  
13Patricia NicklassonTibro AIK
6.79
PB
  
14Elisabet KartunovicIFK Märsta
6.53
  
15Saba KiflemariamIFK Märsta
5.43
PB
  
16Ebba Rickardsson
Ebba Rickardsson 07, Lidköpings IS
4.31
Lidköpings IS
4.31
  
Karlsson9.9110.0711.1612.05
Minstedt9.5710.1110.349.81
Väinölä9.589.189.568.90
Sjöberg7.639.169.208.88
Collin8.888.698.60
Appel8.548.458.438.18
Jacobssonx8.228.087.67
Randström6.897.557.957.19
Friberg6.847.607.707.70
Bohlin7.287.036.427.66
Wikström7.246.156.446.37
E Larsson6.527.026.816.84
Nicklasson6.066.086.256.79
Kartunovic5.505.796.536.53
Kiflemariam5.41x5.435.17
Rickardsson4.314.113.502.94
F13 Kula (3.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
2Amanda Minstedt
10.34
Karlskoga FIF
10.34
PB
  
3Isolde Väinölä
9.58
IK Westmannia
9.58
PB
  
4Amanda Sjöberg
9.20
Fjugesta IF
9.20
PB
  
5Kayla Collin
8.88
Åsbro GoIF
8.88
PB
  
6Evelina Appel
Evelina Appel 07, Linköpings GIF
8.54
Linköpings GIF
8.54
PB
  
7Tinne Jacobsson
Tinne Jacobsson 07, Linköpings GIF
8.22
Linköpings GIF
8.22
PB
  
8Thea Randström
Thea Randström 07, Linköpings GIF
7.95
Linköpings GIF
7.95
PB
  
9Ella Friberg
Ella Friberg 07, Lidköpings IS
7.70
Lidköpings IS
7.70
PB
  
10Julia Bohlin
Julia Bohlin 07, Kristinehamn
7.66
IFK Kristinehamn
7.66
PB
  
11Wilma Wikström
7.24
IK Westmannia
7.24
PB
  
12Wilma E Larsson
Wilma E Larsson 07, KFUM Örebro
7.02
KFUM Örebro
7.02
PB
  
13Patricia NicklassonTibro AIK
6.79
PB
  
14Elisabet KartunovicIFK Märsta
6.53
PB
  
15Saba KiflemariamIFK Märsta
5.43
PB
  
16Ebba Rickardsson
Ebba Rickardsson 07, Lidköpings IS
4.31
Lidköpings IS
4.31
PB
  
F12 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Matilda Isaksson
8.85
Södra Vi IF
8.85
PB
  
2Ella ÖstblomGefle IF
9.06
  
3Nathalie Wiman AhlstedtIF Göta Karlstad
9.18
  
4Doris Blomqvist BlomÅsbro GoIF
9.19
=PB
  
5Alva Edin
Alva Edin 08, Götlunda
9.43
Götlunda IF
9.43
  
6Svea Victorén
Svea Victorén 08, KFUM Örebro
9.52
KFUM Örebro
9.52
  
7Hannia Börjeson
Hannia Börjeson 08, Lidköpings IS
9.56
Lidköpings IS
9.56
=PB
  
8Emmi Koskinen
Emmi Koskinen 08, KFUM Örebro
9.70
KFUM Örebro
9.70
  
Heat 1
1Ella ÖstblomGefle IF
9.05
PB
Q
  
2Svea Victorén
Svea Victorén 08, KFUM Örebro
9.40
KFUM Örebro
9.40
q
  
3Hannia Börjeson
Hannia Börjeson 08, Lidköpings IS
9.59
Lidköpings IS
9.59
q
  
4Emmi Koskinen
Emmi Koskinen 08, KFUM Örebro
9.60
KFUM Örebro
9.60
PB
q
  
5Moa Ellqvist
Moa Ellqvist 08, KFUM Örebro
9.72
KFUM Örebro
9.72
  
6Saga Lindqvist
9.86
IF Göta Karlstad
9.86
PB
  
Heat 2
1Nathalie Wiman AhlstedtIF Göta Karlstad
9.21
Q
  
2Doris Blomqvist BlomÅsbro GoIF
9.27
q
  
3Maja LyckebäckIFK Märsta
9.97
  
4Evelina Wallén
10.16
Götlunda IF
10.16
PB
  
5Ida Andersson
10.44
Alunda SK
10.44
  
6Wilma Löf
10.60
Alunda SK
10.60
  
7Agnes Claesson
Agnes Claesson 08, Stocksäter
11.08
Stocksäters IF
11.08
  
Heat 3
1Matilda Isaksson
8.88
Södra Vi IF
8.88
Q
  
2Alva Edin
Alva Edin 08, Götlunda
9.36
Götlunda IF
9.36
PB
q
  
3Alma Gunnarsson
Alma Gunnarsson 08, Västerås FK
9.80
Västerås FK
9.80
=PB
  
4Ida Carlsson
Ida Carlsson 08, Lidköpings IS
9.84
Lidköpings IS
9.84
PB
  
5Ottilia Thorell
Ottilia Thorell 08, Eksjö Södra
10.20
Eksjö Södra IK
10.20
PB
  
6Tuvali Åhser
10.32
IF Göta Karlstad
10.32
  
F12 800 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Tilda Granevald
2:30.84
IF Göta Karlstad
2:30.84
  
2Ella Östblom
2:38.46
Gefle IF
2:38.46
  
3Matilda Isaksson
2:43.48
Södra Vi IF
2:43.48
PB
  
4Ida Carlsson
Ida Carlsson 08, Lidköpings IS
2:48.62
Lidköpings IS
2:48.62
PB
  
5Maja Lyckebäck
2:50.20
IFK Märsta
2:50.20
  
6Frida Arenvang
2:51.11
Wedevågs IF
2:51.11
PB
  
7Hannia Börjeson
Hannia Börjeson 08, Lidköpings IS
2:57.97
Lidköpings IS
2:57.97
PB
  
F12 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Nathalie Wiman AhlstedtIF Göta Karlstad
1.52
  
2Zelda Eckers
Zelda Eckers 08, Åkersberga
1.43
Åkersberga SK
1.43
  
3Svea Victorén
Svea Victorén 08, KFUM Örebro
1.43
KFUM Örebro
1.43
  
4Hannia Börjeson
Hannia Börjeson 08, Lidköpings IS
1.28
Lidköpings IS
1.28
=PB
  
5Doris Blomqvist BlomÅsbro GoIF
1.22
PB
  
5Ella ÖstblomGefle IF
1.22
  
7Wilma Löf
1.18
Alunda SK
1.18
  
8Ida Andersson
1.18
Alunda SK
1.18
PB
  
9Maja LyckebäckIFK Märsta
1.18
  
10Tuvali Åhser
1.14
IF Göta Karlstad
1.14
  
11Evelina Wallén
1.14
Götlunda IF
1.14
  
12Agnes Claesson
Agnes Claesson 08, Stocksäter
1.10
Stocksäters IF
1.10
PB
  
F12 Längd (zon)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Ella ÖstblomGefle IF
4.48
  
2Nathalie Wiman AhlstedtIF Göta Karlstad
4.20
  
3Svea Victorén
Svea Victorén 08, KFUM Örebro
4.20
KFUM Örebro
4.20
  
4Matilda Isaksson
4.12
Södra Vi IF
4.12
PB
  
5Alva Edin
Alva Edin 08, Götlunda
4.10
Götlunda IF
4.10
PB
  
6Moa Ellqvist
Moa Ellqvist 08, KFUM Örebro
3.95
KFUM Örebro
3.95
PB
  
7Annabelle Grahn
3.84
Spårvägens FK
3.84
  
8Ida Carlsson
Ida Carlsson 08, Lidköpings IS
3.71
Lidköpings IS
3.71
PB
  
9Saga Lindqvist
3.71
IF Göta Karlstad
3.71
  
10Doris Blomqvist BlomÅsbro GoIF
3.70
  
11Hannia Börjeson
Hannia Börjeson 08, Lidköpings IS
3.65
Lidköpings IS
3.65
PB
  
12Ida Andersson
3.62
Alunda SK
3.62
PB
  
13Mi WestlundKils AIK
3.60
  
14Maja LyckebäckIFK Märsta
3.44
  
15Alma Gunnarsson
Alma Gunnarsson 08, Västerås FK
3.38
Västerås FK
3.38
PB
  
16Wilma Löf
3.32
Alunda SK
3.32
  
17Agnes Claesson
Agnes Claesson 08, Stocksäter
3.30
Stocksäters IF
3.30
PB
  
18Ottilia Thorell
Ottilia Thorell 08, Eksjö Södra
3.27
Eksjö Södra IK
3.27
PB
  
F12 Kula (2.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Maja LyckebäckIFK Märsta
9.59
  
2Ottilia Thorell
Ottilia Thorell 08, Eksjö Södra
9.44
Eksjö Södra IK
9.44
  
3Nathalie Wiman AhlstedtIF Göta Karlstad
8.96
PB
  
4Doris Blomqvist BlomÅsbro GoIF
8.48
PB
  
5Evelina Wallén
7.72
Götlunda IF
7.72
PB
  
6Maja Svärd
Maja Svärd 08, KFUM Örebro
6.71
KFUM Örebro
6.71
  
7Mi WestlundKils AIK
6.67
  
8Wilma Löf
6.63
Alunda SK
6.63
  
9Alma Gunnarsson
Alma Gunnarsson 08, Västerås FK
5.42
Västerås FK
5.42
  
10Ida Carlsson
Ida Carlsson 08, Lidköpings IS
5.32
Lidköpings IS
5.32
  
11Ida Andersson
5.06
Alunda SK
5.06
PB