17.9
15.9
15.9
11.9
16.9
16.9
16.9
13.9
7.9
15.9
12.9
12.9
15.9
15.9
15.9
14.9
12.9
12.9
15.9
13.9
12.9
5.9
4.9
14.9
13.9
13.9
12.9
12.9
10.9
9.9
13.9
10.9
12.9
12.9
10.9
12.9
9.9
8.9
11‐12.9
12.9
5.9
3.9
11.9
12.9
11.9
11.9
8.9
11.9
9.9
2.9
11.9
11.9
8.9
8.9
8.9
8.9
11.9
11‐12.9
8.9
11.9
30.8
11‐12.9
12.9
13.9
11.9
19.6
21.8
8.9
11.9
4.9
7.9
9.9
9.9
8.9
4.9
7.9
10.9
11.9
10.9
8.9
5.9
11.9
11.9
11.7
20.6
4.9
8.9
8.9
28‐29.8
8.9
8.9
4‐5.9
4‐5.9
28.8
6.9
8.9
7.9
22.8
21.8
7.9
Arena: Tybblelundshallen   Arrangör: KFUM Örebro
Tävlande: 482 (231+251)   Starter: 1164 (516+648)

Män
M 60 m     
Inne 12 jan

Final A

Final
Inne 12 jan
1Milo WahlgrenAIK
6.95
SB
  
2Alexander Hult
6.95
IF Göta Karlstad
6.95
PB
  
3Melker GustavssonIF Göta Karlstad
7.10
=SB
  
4Carl Armfelt
Carl Armfelt 84, Spårvägen
7.10
Spårvägens FK
7.10
  
5Lukas Nordèn
Lukas Nordèn 98, Västerås
7.10
Västerås FK
7.10
  
6Simon Sharapo
Simon Sharapo 01, KFUM Örebro
7.16
KFUM Örebro
7.16
SB
  
7Marcus HagerudAIK
7.20
=SB
  
Anders Pihlblad
Anders Pihlblad 98, KFUM Örebro
DQ
KFUM Örebro
DQ
  
Final B
12 jan
12 jan
1Adam Elhendy GunnarssonKarlskoga FI
7.18
PB
  
2Edvard Hansson
7.27
Hässelby SK
7.27
PB
  
3Henrik Renz
Henrik Renz 01, Tjalve IF Norrköping
7.29
Tjalve IF Norrköping
7.29
PB
  
4Tim Singmandeewised
7.30
Västerås FK
7.30
  
5Viktor Palmén
7.31
Karlskoga FI
7.31
  
6Felix Ekman
Felix Ekman 01, Sundbyberg
7.36
Sundbybergs IK
7.36
  
Heat 1
12 jan
12 jan
1Alexander Hult
6.98
IF Göta Karlstad
6.98
PB
  
2Melker GustavssonIF Göta Karlstad
7.10
SB
  
3Linus Simmerlein
7.28
Huddinge AIS
7.28
SB
  
4Petter Gustafsson
Petter Gustafsson 94, IK Hakarpspojkarna
7.33
IK Hakarpspojkarna
7.33
SB
  
5Kristoffer Kold ErlandsenHammarby IF
7.48
SB
  
6Philip Wilhelmsson
7.61
KFUM Örebro
7.61
PB
  
7Karl Johansson
Karl Johansson 01, Stocksäter
8.21
Stocksäters IF
8.21
PB
  
Heat 2
12 jan
12 jan
1Lukas Nordèn
Lukas Nordèn 98, Västerås
7.06
Västerås FK
7.06
SB
  
2Simon Sharapo
Simon Sharapo 01, KFUM Örebro
7.17
KFUM Örebro
7.17
SB
  
3Eric Larsson
Eric Larsson 93, KFUM Örebro
7.27
KFUM Örebro
7.27
SB
  
4Henrik Renz
Henrik Renz 01, Tjalve IF Norrköping
7.31
Tjalve IF Norrköping
7.31
=PB
  
5Frans IngelstamUpsala IF
7.34
SB
  
6Gustaf VennerholmGefle IF
7.43
PB
  
7William Larsson SvenssonGefle IF
7.53
PB
  
Heat 3
12 jan
12 jan
1Anders Pihlblad
Anders Pihlblad 98, KFUM Örebro
7.12
KFUM Örebro
7.12
SB
  
2Carl Armfelt
Carl Armfelt 84, Spårvägen
7.16
Spårvägens FK
7.16
  
3Adam Elhendy GunnarssonKarlskoga FI
7.24
=PB
  
4Edvard Hansson
7.31
Hässelby SK
7.31
PB
  
5Leo Johansson
Leo Johansson 01, Kristinehamn
7.45
IFK Kristinehamn
7.45
  
6Fredrik SundvallGefle IF
8.47
PB
  
7Albin Janderberg
10.60
Västerås FK
10.60
PB
  
Heat 4
12 jan
12 jan
1Milo WahlgrenAIK
6.98
SB
  
2Marcus HagerudAIK
7.20
SB
  
3Tim Singmandeewised
7.27
Västerås FK
7.27
SB
  
4Viktor Palmén
7.29
Karlskoga FI
7.29
PB
  
5Felix Ekman
Felix Ekman 01, Sundbyberg
7.31
Sundbybergs IK
7.31
PB
  
6Linus Strand
Linus Strand 01, KFUM Örebro
7.35
KFUM Örebro
7.35
PB
  
7Albin Enbacker
7.73
IF Göta Karlstad
7.73
PB
  
M 200 m     
Inne 11 jan

Final A

Final
Inne 11 jan
1Hampus Widlund
22.28
IFK Växjö
22.28
PB
  
1Måns Cyrén
24.72
Gefle IF
24.72
PB
  
2Rasmus Hugosson
Rasmus Hugosson 01, KFUM Örebro
22.54
KFUM Örebro
22.54
SB
  
2William Lindqvist
24.88
Hässleholms AIS
24.88
  
3Eric Larsson
Eric Larsson 93, KFUM Örebro
22.63
KFUM Örebro
22.63
SB
  
3Elias Sadek
25.08
Gefle IF
25.08
PB
  
4Mikola Ahlgren
25.54
Västerås FK
25.54
  
Final B
11 jan
11 jan
1Simon Sharapo
Simon Sharapo 01, KFUM Örebro
22.81
KFUM Örebro
22.81
PB
  
2Anton Bertilsson
23.21
IFK Växjö
23.21
SB
  
3Mattias Waernulf
23.41
Västerås FK
23.41
PB
  
Final C
11 jan
11 jan
1Linus Strand
Linus Strand 01, KFUM Örebro
22.97
KFUM Örebro
22.97
PB
  
2Edvard Hansson
23.20
Hässelby SK
23.20
PB
  
3Felix Ekman
Felix Ekman 01, Sundbyberg
23.98
Sundbybergs IK
23.98
SB
  
Final D
11 jan
11 jan
1William Larsson SvenssonGefle IF
24.38
PB
  
2Joseph Zetterfeldt
24.41
Finspångs AIK
24.41
PB
  
3Viktor Möller
24.56
Hässelby SK
24.56
PB
  
Final E
11 jan
11 jan
1Alvin Reinebo
Alvin Reinebo 04, KFUM Örebro
24.12
KFUM Örebro
24.12
PB
  
2Jeremias ZetterfeldtFinspångs AIK
25.09
PB
  
3Albin Enbacker
25.24
IF Göta Karlstad
25.24
PB
  
Final F
11 jan
11 jan
1Karl-William EinarsonWedevågs IF
24.63
PB
  
2Gustaf MårsäterUpsala IF
25.58
PB
  
Final G
11 jan
11 jan
1Vilgot Elfström
Vilgot Elfström 04, Linköpings GIF
25.08
Linköpings GIF
25.08
PB
  
2Kevin Bodén
25.46
Motala AIF
25.46
PB
  
3Gustaw Wisniewski
25.72
KFUM Örebro
25.72
PB
  
M 400 m     
Inne 12 jan

Final A

Final
Inne 12 jan
1Albin Hedén
51.41
IF Göta Karlstad
51.41
PB
  
2Frans IngelstamUpsala IF
53.16
SB
  
Erik RosqvistAIK
DQ
  
Final B
12 jan
12 jan
1Olof Hedin
Olof Hedin 02, Eksjö Södra
53.74
Eksjö Södra IK
53.74
PB
  
2Kevin Bodén
53.89
Motala AIF
53.89
PB
  
3August Kallin
August Kallin 02, Västerås
54.09
Västerås FK
54.09
PB
  
Final C
12 jan
12 jan
1William Larsson SvenssonGefle IF
57.89
PB
  
2Rodney HundermarkIFK Nora
58.64
PB
  
3Anders Klockar
1:00.97
Huddinge AIS
1:00.97
PB
  
M 800 m     
Inne 11 jan

Final A

Final
Inne 11 jan
1Guus Winkelmolen
Guus Winkelmolen 98, Tjalve IF Norrköping
1:56.60
Tjalve IF Norrköping
1:56.60
PB
  
2Aleksej Pirgholizadeh
1:59.48
Eskilstuna FI
1:59.48
SB
  
3Rasmus Ahlgren
Rasmus Ahlgren 99, Spårvägen
1:59.78
Spårvägens FK
1:59.78
PB
  
4Martin Jarbeck
Martin Jarbeck 87, Åkersberga
2:09.49
Åkersberga SK
2:09.49
PB
  
5Rodney HundermarkIFK Nora
2:11.89
PB
  
6Olle Staaf
Olle Staaf 04, Linköpings GIF
2:17.06
Linköpings GIF
2:17.06
PB
  
7Anders Klockar
2:20.03
Huddinge AIS
2:20.03
PB
  
8Lars Lundegård
Lars Lundegård 65, KFUM Örebro
2:23.10
KFUM Örebro
2:23.10
SB
  
9Fredrik Sundvall
2:25.49
Gefle IF
2:25.49
PB
  
Christopher MaucourantHammarby IF
DNF
  
M 1500 m     
Inne 12 jan

Final A

Final
Inne 12 jan
1Michael Welday
Michael Welday 99, Stocksäter
4:07.64
Stocksäters IF
4:07.64
PB
  
2Noha Olsson
Noha Olsson 02, KFUM Örebro
4:08.96
KFUM Örebro
4:08.96
PB
  
3Vidar Arvidsson
4:20.20
Upsala IF
4:20.20
PB
  
4Nils Ekroth
4:21.62
Upsala IF
4:21.62
PB
  
5Felix Davidsson-BerndtssonHammarby IF
4:39.38
SB
  
6Hamid Ali
Hamid Ali 99, KFUM Örebro
4:59.02
KFUM Örebro
4:59.02
SB
  
Lars Lundegård
Lars Lundegård 65, KFUM Örebro
DNF
KFUM Örebro
DNF
  
M 3000 m     
Inne 11 jan

Final A

Final
Inne 11 jan
1Emil Millán de la OlivaEskilstuna FI
8:30.35
SB
  
2Jack Karlsson
Jack Karlsson 99, KFUM Örebro
8:41.29
KFUM Örebro
8:41.29
PB
  
3Wilhelm Bergentz
Wilhelm Bergentz 02, KFUM Örebro
8:46.63
KFUM Örebro
8:46.63
PB
  
4Adam Hammarberg
8:48.23
Eskilstuna FI
8:48.23
PB
  
5Michael Welday
Michael Welday 99, Stocksäter
8:58.21
Stocksäters IF
8:58.21
PB
  
6Alexander Larsson
9:09.90
KFUM Örebro
9:09.90
PB
  
7Hugo Setthagen
9:11.46
Umara SC
9:11.46
PB
  
8Hugo Ström
Hugo Ström 01, Ulricehamns OK
9:12.08
Ulricehamns OK
9:12.08
PB
  
9Elias Rapp
Elias Rapp 99, Västerås
9:17.68
Västerås FK
9:17.68
  
10Axel Sandberg
Axel Sandberg 00, KFUM Örebro
9:27.88
KFUM Örebro
9:27.88
PB
  
Final B
11 jan
11 jan
1Jonas Andersson
9:10.42
OK Roxen
9:10.42
PB
  
2Erik Berzell
9:28.46
Järla IF
9:28.46
PB
  
3Oskar Hansson
Oskar Hansson 97, KFUM Örebro
9:51.23
KFUM Örebro
9:51.23
PB
  
4Marlon Tollefors
9:55.78
Hässelby SK
9:55.78
PB
  
5Emil Bergkvist
Emil Bergkvist 02, Linköpings GIF
9:56.47
Linköpings GIF
9:56.47
PB
  
6Markus Andersson
9:56.56
Västerås FK
9:56.56
PB
  
7Emil Ellervik
Emil Ellervik 02, Tjalve IF Norrköping
10:02.51
Tjalve IF Norrköping
10:02.51
PB
  
8Albin Carlerud
Albin Carlerud 02, Spårvägen
10:03.70
Spårvägens FK
10:03.70
PB
  
9Arvid Strömberg
Arvid Strömberg 02, KFUM Örebro
10:53.73
KFUM Örebro
10:53.73
PB
  
M 60 m häck     
Inne
Inne
Final A
11 jan
11 jan
2Andreas GustafssonUpsala IF
8.29
SB
  
3Viktor Wahlén DiederichsenSpårvägens FK
8.49
SB
  
4Philip StömneValbo AIF
8.56
PB
  
5Gustaf VennerholmGefle IF
8.83
PB
  
6David Adrian
9.01
Huddinge AIS
9.01
SB
  
Final B
11 jan
11 jan
1Hampus Widlund
8.03
IFK Växjö
8.03
PB
  
2Andreas GustafssonUpsala IF
8.27
SB
  
3David Adrian
8.85
Huddinge AIS
8.85
SB
  
M Höjd     
Inne 11 jan

Final A

Final
Inne 11 jan
1Simon Wiklund
2.10
IK Wilske
2.10
SB
  
2Oliver Ericsson-SottermanUpsala IF
2.01
SB
  
3Joakim Wadstein
Joakim Wadstein 00, Tjalve IF Norrköping
1.98
Tjalve IF Norrköping
1.98
  
4Markus Asplund
1.95
IF Göta Karlstad
1.95
SB
  
5Andreas GustafssonUpsala IF
1.92
SB
  
6Philip StömneValbo AIF
1.88
PB
  
7Simon Throgen
1.88
IF Göta Karlstad
1.88
SB
  
8Gustaw Wisniewski
1.79
KFUM Örebro
1.79
PB
  
9Gustaf VennerholmGefle IF
1.67
PB
  
10William Larsson SvenssonGefle IF
1.60
SB
  
Hampus CarlensIFK Lidingö
NH
  
Olle HammarbergHuddinge AIS
NH
  
M Stav     
Inne 12 jan

Final A

Final
Inne 12 jan
1Carl Sténson
4.95
Hellas FK
4.95
  
2Dennis Fransson BergetoftKFUM Örebro
4.75
SB
  
3Joel Andersson
Joel Andersson 02, Kvarnsveden
4.25
Kvarnsvedens GoIF
4.25
PB
  
4Philip StömneValbo AIF
4.10
PB
  
5Karl Johansson
Karl Johansson 01, Stocksäter
3.90
Stocksäters IF
3.90
  
6Gustaf VennerholmGefle IF
3.50
PB
  
7Petter Gustafsson
Petter Gustafsson 94, IK Hakarpspojkarna
3.50
IK Hakarpspojkarna
3.50
PB
  
Per Drageryd
Per Drageryd 91, KFUM Örebro
NH
KFUM Örebro
NH
  
Carl-Einar Söderström EskonniemiHellas FK
NH
  
Rasmus Carlsson
Rasmus Carlsson 88, KFUM Örebro
NH
KFUM Örebro
NH
  
M Längd     
Inne 12 jan

Final A

Final
Inne 12 jan
1Rickard Willman
6.94
Västerås FK
6.94
SB
  
2Rasmus Hugosson
Rasmus Hugosson 01, KFUM Örebro
6.72
KFUM Örebro
6.72
SB
  
3Melker GustavssonIF Göta Karlstad
6.68
SB
  
4Philip StömneValbo AIF
6.59
PB
  
5Adam Elhendy GunnarssonKarlskoga FI
6.57
PB
  
6Kristoffer Kold ErlandsenHammarby IF
6.46
SB
  
7Karl-William EinarsonWedevågs IF
6.37
PB
  
8Gustaf VennerholmGefle IF
6.25
PB
  
9Petter Gustafsson
Petter Gustafsson 94, IK Hakarpspojkarna
5.82
IK Hakarpspojkarna
5.82
PB
  
10Albin Enbacker
5.31
IF Göta Karlstad
5.31
PB
  
11William Larsson SvenssonGefle IF
4.94
  
12Fredrik SundvallGefle IF
4.87
  
M Tresteg     
Inne 12 jan

Final A

Final
Inne 12 jan
1Erik Ehrlin
15.29
Hammarby IF
15.29
SB
  
2Thirachai SchröderGefle IF
12.59
  
3Pontus Gustavsson
12.48
Västerås FK
12.48
  
4Douglas Goldén
12.45
Katrineholms SK
12.45
PB
  
5Henrik Silva Skoog
11.76
Västerås FK
11.76
  
6Philip Wilhelmsson
11.71
KFUM Örebro
11.71
SB
  
7Melker Andersson
11.50
Västerås FK
11.50
PB
  
8Joel Borrman
11.33
Huddinge AIS
11.33
PB
  
9Adrian Siwek
10.52
Nyköpings BIS
10.52
PB
  
10Adam Söder
9.70
Gefle IF
9.70
PB
  
M Kula     
Inne 11 jan

Final A

Final
Inne 11 jan
1Patrik Lindstedt
15.66
Hässelby SK
15.66
PB
  
2Andreas GustafssonUpsala IF
12.71
PB
  
3Gustaf VennerholmGefle IF
11.23
PB
  
4Philip StömneValbo AIF
10.12
PB
  
5Kenneth Thorstensson
7.75
KFUM Örebro
7.75
PB
  
P17 60 m     
Inne 12 jan

Final A

Final
Inne 12 jan
1Stefan Franzén
Stefan Franzén 03, KFUM Örebro
7.31
KFUM Örebro
7.31
PB
  
2Philip Tennhed
Philip Tennhed 04, Råby-Rekarne
7.37
Råby-Rekarne FIF
7.37
  
3Johan Sundgren
7.46
Huddinge AIS
7.46
PB
  
4Henrik Silva Skoog
7.46
Västerås FK
7.46
  
5Olle Billgren
7.53
Hellas FK
7.53
  
6Lucas Ulegård
7.54
Västerås FK
7.54
PB
  
7Jonathan Appel
Jonathan Appel 04, Linköpings GIF
7.63
Linköpings GIF
7.63
  
Heat 1
12 jan
12 jan
1Philip Tennhed
Philip Tennhed 04, Råby-Rekarne
7.47
Råby-Rekarne FIF
7.47
  
2Johan Sundgren
7.49
Huddinge AIS
7.49
PB
  
3Vilgot Elfström
Vilgot Elfström 04, Linköpings GIF
7.77
Linköpings GIF
7.77
PB
  
4Ludvig Molinder
Ludvig Molinder 03, KFUM Örebro
7.91
KFUM Örebro
7.91
=PB
  
5Erik Nilsson
7.97
Karlskoga FI
7.97
PB
  
6Daniel JönssonMotala AIF
9.15
PB
  
Heat 2
12 jan
12 jan
1Olle Billgren
7.56
Hellas FK
7.56
  
2Jonathan Appel
Jonathan Appel 04, Linköpings GIF
7.62
Linköpings GIF
7.62
  
3Jacob Vestman
7.83
Huddinge AIS
7.83
PB
  
4Melker Andersson
7.85
Västerås FK
7.85
PB
  
5Joel Borrman
7.94
Huddinge AIS
7.94
PB
  
6Johan Backman
8.25
Motala AIF
8.25
PB
  
Heat 3
12 jan
12 jan
1David Thid
David Thid 03, Hammarby
7.23
Hammarby IF
7.23
PB
  
2Stefan Franzén
Stefan Franzén 03, KFUM Örebro
7.36
KFUM Örebro
7.36
PB
  
3Henrik Silva Skoog
7.42
Västerås FK
7.42
PB
  
4Lucas Ulegård
7.57
Västerås FK
7.57
PB
  
5Alvin Reinebo
Alvin Reinebo 04, KFUM Örebro
7.73
KFUM Örebro
7.73
PB
  
6Joakim Hellbratt
7.88
Huddinge AIS
7.88
PB
  
P17 400 m     
Inne 11 jan

Final A

Final
Inne 11 jan
1Olle Billgren
52.84
Hellas FK
52.84
PB
  
2Jonathan Appel
Jonathan Appel 04, Linköpings GIF
53.06
Linköpings GIF
53.06
PB
  
3Alexander Davidsson ErikssonDanderyds SK
57.33
PB
  
4Stefan Franzén
Stefan Franzén 03, KFUM Örebro
59.83
KFUM Örebro
59.83
SB
  
Final B
11 jan
11 jan
1Emil Sörqvist
54.20
Huddinge AIS
54.20
PB
  
2Lukas Holm
55.87
Gefle IF
55.87
PB
  
3Johan Olsson
57.83
Upsala IF
57.83
PB
  
Final C
11 jan
11 jan
1Viktor Sjökvist
55.56
Stocksäters IF
55.56
PB
  
2Simon Öberg
Simon Öberg 03, Västerås
56.85
Västerås FK
56.85
  
3Melker Andersson
58.56
Västerås FK
58.56
PB
  
Final D
11 jan
11 jan
1Eemeli Peura
55.39
Upsala IF
55.39
SB
  
2Daniel Jönsson
1:02.82
Motala AIF
1:02.82
PB
  
3Hampus Gull-Åhlund
1:04.29
F Bålsta IK
1:04.29
PB
  
P17 1500 m     
Inne 12 jan

Final A

Final
Inne 12 jan
1Linus Jansson
4:27.92
Hässelby SK
4:27.92
PB
  
2Simon Öberg
Simon Öberg 03, Västerås
4:35.21
Västerås FK
4:35.21
PB
  
3Marlon Tollefors
4:38.24
Hässelby SK
4:38.24
PB
  
4Pelle Nilsson
4:45.38
Upsala IF
4:45.38
PB
  
5Olle Staaf
Olle Staaf 04, Linköpings GIF
4:48.22
Linköpings GIF
4:48.22
PB
  
6Daniel Jönsson
5:03.30
Motala AIF
5:03.30
PB
  
P17 60 m häck (91.4 cm, 8.9 m)     
Inne 11 jan

Final A

Final
Inne 11 jan
1Oliver Nilsson
Oliver Nilsson 03, Linköpings GIF
8.39
Linköpings GIF
8.39
PB
  
2Olle Billgren
8.46
Hellas FK
8.46
PB
  
3Ludvig Jaasund
8.79
Västerås FK
8.79
PB
  
4Lukas Holm
8.87
Gefle IF
8.87
PB
  
5Edvin Kaljo
Edvin Kaljo 04, Tjalve IF Norrköping
9.37
Tjalve IF Norrköping
9.37
PB
  
6Hampus Gull-ÅhlundF Bålsta IK
10.63
PB
  
P17 Höjd     
Inne 11 jan

Final A

Final
Inne 11 jan
1Ludvig Jaasund
1.86
Västerås FK
1.86
PB
  
2Oliver Nilsson
Oliver Nilsson 03, Linköpings GIF
1.83
Linköpings GIF
1.83
PB
  
3William Peiro
1.83
Turebergs FK
1.83
PB
  
4Henrik Silva Skoog
1.69
Västerås FK
1.69
=PB
  
5Rufus Arvén
1.69
Hellas FK
1.69
  
6Hugo Sturebrand
1.69
Västerås FK
1.69
PB
  
7Lukas Holm
1.64
Gefle IF
1.64
PB
  
8Melker Andersson
1.52
Västerås FK
1.52
  
9Daniel JönssonMotala AIF
1.38
SB
  
P17 Stav     
Inne 12 jan

Final A

Final
Inne 12 jan
1Oliver Lundström
4.40
KFUM Örebro
4.40
PB
  
2Johan Sundgren
3.80
Huddinge AIS
3.80
PB
  
3Erik Zetterlund
Erik Zetterlund 04, KFUM Örebro
3.30
KFUM Örebro
3.30
  
4Lukas Holm
2.90
Gefle IF
2.90
  
Josef Külen
Josef Külen 04, Tjalve IF Norrköping
NH
Tjalve IF Norrköping
NH
  
P17 Längd     
Inne 12 jan

Final A

Final
Inne 12 jan
1Joakim Hellbratt
6.33
Huddinge AIS
6.33
PB
  
2Birck WärnströmFalu IK
6.24
  
3Oliver Nilsson
Oliver Nilsson 03, Linköpings GIF
6.10
Linköpings GIF
6.10
PB
  
4Douglas Goldén
6.05
Katrineholms SK
6.05
PB
  
5Joel Borrman
5.98
Huddinge AIS
5.98
PB
  
6Philip Tennhed
Philip Tennhed 04, Råby-Rekarne
5.96
Råby-Rekarne FIF
5.96
PB
  
7Ludvig Jaasund
5.76
Västerås FK
5.76
PB
  
8Lukas Holm
5.72
Gefle IF
5.72
  
9Hugo Sturebrand
5.60
Västerås FK
5.60
  
10Jacob Vestman
5.59
Huddinge AIS
5.59
PB
  
11Erik Nilsson
5.58
Karlskoga FI
5.58
PB
  
12Melker Andersson
5.54
Västerås FK
5.54
  
13Ludvig Molinder
Ludvig Molinder 03, KFUM Örebro
5.22
KFUM Örebro
5.22
PB
  
14Johan Backman
5.09
Motala AIF
5.09
PB
  
15Henrik Silva Skoog
5.06
Västerås FK
5.06
  
16Vilgot Elfström
Vilgot Elfström 04, Linköpings GIF
5.03
Linköpings GIF
5.03
PB
  
P17 Kula (5.0 kg)     
Inne 11 jan

Final A

Final
Inne 11 jan
1Olle Hübert
16.54
IK Heros
16.54
PB
  
2Adam Hellbom
13.27
Falu IK
13.27
  
3Oliver Nilsson
Oliver Nilsson 03, Linköpings GIF
13.05
Linköpings GIF
13.05
PB
  
4William Nestor
William Nestor 03, Linköpings GIF
10.93
Linköpings GIF
10.93
PB
  
5Lukas Holm
9.61
Gefle IF
9.61
PB
  
6Vilgot Elfström
Vilgot Elfström 04, Linköpings GIF
9.03
Linköpings GIF
9.03
PB
  
P15 60 m     
Inne 12 jan

Final A

Final
Inne 12 jan
1Måns CyrénGefle IF
7.48
PB
  
2Gabriel Dag
Gabriel Dag 05, Västerås
7.65
Västerås FK
7.65
PB
  
3Elias Sadek
7.70
Gefle IF
7.70
PB
  
4Viktor Rahm
Viktor Rahm 05, Västerås
7.78
Västerås FK
7.78
PB
  
5William Lindqvist
7.80
Hässleholms AIS
7.80
  
6Mikola Ahlgren
7.83
Västerås FK
7.83
  
7Adrian Siwek
7.98
Nyköpings BIS
7.98
  
8Leo Steen
8.12
Åsbro GoIF
8.12
  
Heat 1
12 jan
12 jan
1Elias Sadek
7.73
Gefle IF
7.73
=PB
  
2Mikola Ahlgren
7.80
Västerås FK
7.80
  
3William Lindqvist
7.89
Hässleholms AIS
7.89
  
4Leo Steen
8.06
Åsbro GoIF
8.06
PB
  
5Wilmer Daleskog
Wilmer Daleskog 05, KFUM Örebro
8.17
KFUM Örebro
8.17
  
6Johan Runesson
8.31
Fjugesta IF
8.31
  
7Max Titus
Max Titus 05, KFUM Örebro
8.82
KFUM Örebro
8.82
  
8Hampus Wiborg
Hampus Wiborg 05, KFUM Örebro
8.95
KFUM Örebro
8.95
  
Heat 2
12 jan
12 jan
1Måns CyrénGefle IF
7.56
  
2Gabriel Dag
Gabriel Dag 05, Västerås
7.68
Västerås FK
7.68
PB
  
3Viktor Rahm
Viktor Rahm 05, Västerås
7.93
Västerås FK
7.93
  
4Adrian Siwek
7.96
Nyköpings BIS
7.96
PB
  
5Edwin Gyllander
Edwin Gyllander 05, KFUM Örebro
8.08
KFUM Örebro
8.08
  
6Daniel Kindvall
8.57
Fjugesta IF
8.57
PB
  
7Adam Söder
8.61
Gefle IF
8.61
PB
  
8Felix Elliot
9.95
Huddinge AIS
9.95
PB
  
P15 200 m     
Inne
Inne
Final B
11 jan
11 jan
1Albin Gyhlenius
Albin Gyhlenius 05, KFUM Örebro
25.36
KFUM Örebro
25.36
PB
  
2William Brändeborn
25.71
Råby-Rekarne FIF
25.71
  
3Wilmer Daleskog
Wilmer Daleskog 05, KFUM Örebro
26.05
KFUM Örebro
26.05
  
4Edwin Gyllander
Edwin Gyllander 05, KFUM Örebro
26.45
KFUM Örebro
26.45
  
Final C
11 jan
11 jan
1Leo Steen
25.85
Åsbro GoIF
25.85
PB
  
2Brando Abbo
Brando Abbo 05, Eskilstuna
26.58
Eskilstuna FI
26.58
  
3Max Titus
Max Titus 05, KFUM Örebro
27.25
KFUM Örebro
27.25
PB
  
4Johan Runesson
27.39
Fjugesta IF
27.39
PB
  
Final D
11 jan
11 jan
1Calle LindstedtMotala AIF
27.31
PB
  
2Leon Bodén
27.91
Motala AIF
27.91
PB
  
3Hampus Wiborg
Hampus Wiborg 05, KFUM Örebro
28.39
KFUM Örebro
28.39
PB
  
4Alex Eriksson
28.72
Alunda SK
28.72
PB
  
P15 60 m häck (83.8 cm)     
Inne 11 jan

Final A

Final
Inne 11 jan
1Thirachai SchröderGefle IF
8.81
PB
  
2Albin Gyhlenius
Albin Gyhlenius 05, KFUM Örebro
9.49
KFUM Örebro
9.49
PB
  
3Mikola Ahlgren
9.95
Västerås FK
9.95
PB
  
4Adrian Siwek
10.37
Nyköpings BIS
10.37
  
P15 Höjd     
Inne 11 jan

Final A

Final
Inne 11 jan
1Thirachai SchröderGefle IF
1.88
  
2Mikola Ahlgren
1.73
Västerås FK
1.73
PB
  
3Alex Eriksson
1.64
Alunda SK
1.64
PB
  
4Max Titus
Max Titus 05, KFUM Örebro
1.56
KFUM Örebro
1.56
PB
  
4Albin Gyhlenius
Albin Gyhlenius 05, KFUM Örebro
1.56
KFUM Örebro
1.56
SB
  
6Tim Wigh Dahlgren
1.46
Filipstads IF
1.46
PB
  
Elias SadekGefle IF
NH
  
Adam SöderGefle IF
NH
  
P15 Stav     
Inne 12 jan

Final A

Final
Inne 12 jan
1Viktor Rahm
Viktor Rahm 05, Västerås
3.65
Västerås FK
3.65
PB
  
2Thirachai SchröderGefle IF
3.25
  
3Johan Runesson
2.75
Fjugesta IF
2.75
PB
  
Alfons Elmgren HallingerKFUM Örebro
NH
  
Albin Gyhlenius
Albin Gyhlenius 05, KFUM Örebro
NH
KFUM Örebro
NH
  
P15 Längd     
Inne 12 jan

Final A

Final
Inne 12 jan
1Gabriel Dag
Gabriel Dag 05, Västerås
6.06
Västerås FK
6.06
  
2Mikola Ahlgren
6.01
Västerås FK
6.01
PB
  
3Måns CyrénGefle IF
5.79
PB
  
4Albin Gyhlenius
Albin Gyhlenius 05, KFUM Örebro
5.52
KFUM Örebro
5.52
PB
  
5Elias Sadek
5.24
Gefle IF
5.24
PB
  
6Edwin Gyllander
Edwin Gyllander 05, KFUM Örebro
4.95
KFUM Örebro
4.95
PB
  
7Daniel Kindvall
4.93
Fjugesta IF
4.93
  
8Wilmer Daleskog
Wilmer Daleskog 05, KFUM Örebro
4.87
KFUM Örebro
4.87
PB
  
9Adam Söder
4.84
Gefle IF
4.84
PB
  
10Max Titus
Max Titus 05, KFUM Örebro
4.78
KFUM Örebro
4.78
PB
  
11Leo Steen
4.71
Åsbro GoIF
4.71
  
12Hampus Wiborg
Hampus Wiborg 05, KFUM Örebro
4.20
KFUM Örebro
4.20
PB
  
13Felix Elliot
3.55
Huddinge AIS
3.55
PB
  
14Alex Eriksson
2.47
Alunda SK
2.47
PB
  
P15 Kula (4.0 kg)     
Inne 11 jan

Final A

Final
Inne 11 jan
1Viktor Lögdahl
Viktor Lögdahl 05, Råby-Rekarne
13.78
Råby-Rekarne FIF
13.78
  
2Gustav Jansson
11.92
IK Westmannia
11.92
PB
  
3Leon Bodén
11.67
Motala AIF
11.67
PB
  
4Adam Söder
11.57
Gefle IF
11.57
PB
  
5Calle LindstedtMotala AIF
11.44
PB
  
6William Brändeborn
10.90
Råby-Rekarne FIF
10.90
PB
  
7Mikola Ahlgren
10.71
Västerås FK
10.71
  
8Daniel Kindvall
10.31
Fjugesta IF
10.31
  
9Johan Runesson
9.90
Fjugesta IF
9.90
PB
  
10Leo Steen
8.97
Åsbro GoIF
8.97
  
P14 60 m     
Inne 12 jan

Final A

Final
Inne 12 jan
1Sigge Bergentz
Sigge Bergentz 06, KFUM Örebro
7.89
KFUM Örebro
7.89
PB
  
2Hugo Ziegler
8.15
Huddinge AIS
8.15
PB
  
3David Hillbom
David Hillbom 06, Linköpings GIF
8.27
Linköpings GIF
8.27
PB
  
4Ludvig Eriksson
Ludvig Eriksson 06, Linköpings GIF
8.45
Linköpings GIF
8.45
  
5Ludvig Magnusson
Ludvig Magnusson 06, Linköpings GIF
8.53
Linköpings GIF
8.53
  
6Melker Blomberg
8.60
Hökensås UR
8.60
  
7Benjamin BodinSäters IF
8.77
  
Heat 1
12 jan
12 jan
1Sigge Bergentz
Sigge Bergentz 06, KFUM Örebro
7.97
KFUM Örebro
7.97
SB
  
2Hugo Ziegler
8.22
Huddinge AIS
8.22
PB
  
3Ludvig Magnusson
Ludvig Magnusson 06, Linköpings GIF
8.47
Linköpings GIF
8.47
PB
  
4Benjamin BodinSäters IF
8.63
  
5Emil Klockar
8.70
Huddinge AIS
8.70
  
6Jon Joelsson
Jon Joelsson 06, KFUM Örebro
8.83
KFUM Örebro
8.83
PB
  
Heat 2
12 jan
12 jan
1David Hillbom
David Hillbom 06, Linköpings GIF
8.30
Linköpings GIF
8.30
PB
  
2Melker Blomberg
8.44
Hökensås UR
8.44
PB
  
2Ludvig Eriksson
Ludvig Eriksson 06, Linköpings GIF
8.44
Linköpings GIF
8.44
  
4Simon Elingstam
Simon Elingstam 06, Linköpings GIF
9.29
Linköpings GIF
9.29
  
5Gustav Malmkvist
9.53
Katrineholms SK
9.53
  
6Leo Marcus
Leo Marcus 06, Huddinge
9.57
Huddinge AIS
9.57
PB
  
P14 200 m     
Inne 11 jan

Final A

Final
Inne 11 jan
1Hampus Hillding
Hampus Hillding 06, KFUM Örebro
25.79
KFUM Örebro
25.79
PB
  
2David Hillbom
David Hillbom 06, Linköpings GIF
27.09
Linköpings GIF
27.09
PB
  
3Jon Joelsson
Jon Joelsson 06, KFUM Örebro
28.51
KFUM Örebro
28.51
PB
  
Ludvig Eriksson
Ludvig Eriksson 06, Linköpings GIF
DQ
Linköpings GIF
DQ
  
Final B
11 jan
11 jan
1Viggo Olsson
Viggo Olsson 06, KFUM Örebro
26.18
KFUM Örebro
26.18
PB
  
2Elliot Jannert
Elliot Jannert 06, Tjalve IF Norrköping
26.84
Tjalve IF Norrköping
26.84
PB
  
Sigge Bergentz
Sigge Bergentz 06, KFUM Örebro
DNF
KFUM Örebro
DNF
  
Final C
11 jan
11 jan
1Ludvig Magnusson
Ludvig Magnusson 06, Linköpings GIF
27.44
Linköpings GIF
27.44
PB
  
2Melker Blomberg
27.75
Hökensås UR
27.75
PB
  
3Melker Olsson
Melker Olsson 06, KFUM Örebro
30.23
KFUM Örebro
30.23
PB
  
4Simon Elingstam
Simon Elingstam 06, Linköpings GIF
31.80
Linköpings GIF
31.80
PB
  
P14 1000 m     
Inne 12 jan

Final A

Final
Inne 12 jan
1Max Österberg
2:53.09
Värmdö IF
2:53.09
PB
  
2Elliot Jannert
Elliot Jannert 06, Tjalve IF Norrköping
2:55.76
Tjalve IF Norrköping
2:55.76
PB
  
3David Hillbom
David Hillbom 06, Linköpings GIF
3:06.79
Linköpings GIF
3:06.79
PB
  
4Ludvig Eriksson
Ludvig Eriksson 06, Linköpings GIF
3:09.24
Linköpings GIF
3:09.24
PB
  
5Hugo Ziegler
3:11.52
Huddinge AIS
3:11.52
PB
  
6Melker Olsson
Melker Olsson 06, KFUM Örebro
3:11.78
KFUM Örebro
3:11.78
PB
  
7Hector Bergström
Hector Bergström 06, Tjalve IF Norrköping
3:13.30
Tjalve IF Norrköping
3:13.30
PB
  
8Ludvig Magnusson
Ludvig Magnusson 06, Linköpings GIF
3:13.57
Linköpings GIF
3:13.57
PB
  
P14 60 m häck (83.8 cm)     
Inne 11 jan

Final A

Final
Inne 11 jan
1Ludvig Eriksson
Ludvig Eriksson 06, Linköpings GIF
10.15
Linköpings GIF
10.15
PB
  
2Emil Klockar
10.36
Huddinge AIS
10.36
PB
  
3Melker Blomberg
10.68
Hökensås UR
10.68
PB
  
4Ludvig Magnusson
Ludvig Magnusson 06, Linköpings GIF
10.82
Linköpings GIF
10.82
PB
  
5Gustav Malmkvist
11.99
Katrineholms SK
11.99
  
P14 Höjd     
Inne 11 jan

Final A

Final
Inne 11 jan
1Julius WiklundIK Wilske
1.73
  
2Gustav Malmkvist
1.61
Katrineholms SK
1.61
  
3David Hillbom
David Hillbom 06, Linköpings GIF
1.47
Linköpings GIF
1.47
PB
  
4Hampus Hillding
Hampus Hillding 06, KFUM Örebro
1.47
KFUM Örebro
1.47
SB
  
5Benjamin BodinSäters IF
1.47
PB
  
6Ludvig Eriksson
Ludvig Eriksson 06, Linköpings GIF
1.47
Linköpings GIF
1.47
PB
  
7Melker Blomberg
1.42
Hökensås UR
1.42
PB
  
8Emil Klockar
1.37
Huddinge AIS
1.37
  
9Oliver Sandberg
1.37
Huddinge AIS
1.37
  
9Simon Elingstam
Simon Elingstam 06, Linköpings GIF
1.37
Linköpings GIF
1.37
PB
  
P14 Stav     
Inne 12 jan

Final A

Final
Inne 12 jan
1Hampus Hillding
Hampus Hillding 06, KFUM Örebro
3.05
KFUM Örebro
3.05
  
2Oliver Sandberg
2.65
Huddinge AIS
2.65
  
P14 Längd     
Inne 12 jan

Final A

Final
Inne 12 jan
1Hampus Hillding
Hampus Hillding 06, KFUM Örebro
5.36
KFUM Örebro
5.36
PB
  
2Benjamin BodinSäters IF
5.07
  
3Viggo Olsson
Viggo Olsson 06, KFUM Örebro
5.01
KFUM Örebro
5.01
PB
  
4David Hillbom
David Hillbom 06, Linköpings GIF
4.82
Linköpings GIF
4.82
PB
  
5Melker Blomberg
4.82
Hökensås UR
4.82
PB
  
6Hugo Ziegler
4.81
Huddinge AIS
4.81
PB
  
7Jon Joelsson
Jon Joelsson 06, KFUM Örebro
4.60
KFUM Örebro
4.60
PB
  
8Ludvig Magnusson
Ludvig Magnusson 06, Linköpings GIF
4.44
Linköpings GIF
4.44
PB
  
9Ludvig Eriksson
Ludvig Eriksson 06, Linköpings GIF
4.43
Linköpings GIF
4.43
PB
  
10Gustav Malmkvist
4.35
Katrineholms SK
4.35
  
11Simon Elingstam
Simon Elingstam 06, Linköpings GIF
3.88
Linköpings GIF
3.88
  
P14 Kula (4.0 kg)     
Inne 11 jan

Final A

Final
Inne 11 jan
1Benjamin BodinSäters IF
9.19
  
2Oliver Sandberg
8.64
Huddinge AIS
8.64
PB
  
3Emil Klockar
8.32
Huddinge AIS
8.32
PB
  
4David Hillbom
David Hillbom 06, Linköpings GIF
8.18
Linköpings GIF
8.18
  
5Ludvig Magnusson
Ludvig Magnusson 06, Linköpings GIF
7.73
Linköpings GIF
7.73
PB
  
6Ludvig Eriksson
Ludvig Eriksson 06, Linköpings GIF
7.71
Linköpings GIF
7.71
  
7Simon Elingstam
Simon Elingstam 06, Linköpings GIF
7.41
Linköpings GIF
7.41
PB
  
8Leo Marcus
Leo Marcus 06, Huddinge
6.97
Huddinge AIS
6.97
PB
  
P13 60 m     
Inne 12 jan

Final A

Final
Inne 12 jan
1Oskar Tennhed
Oskar Tennhed 07, Råby-Rekarne
8.38
Råby-Rekarne FIF
8.38
  
2Theodor YngströmMälarö SOK
8.38
  
3Viktor Holm
Viktor Holm 07, Sundbyberg
8.82
Sundbybergs IK
8.82
PB
  
4Matteus Edetoft
9.19
Danderyds SK
9.19
  
5James Lundqvist
James Lundqvist 07, KFUM Örebro
9.28
KFUM Örebro
9.28
  
6Albin WallgrenÅsbro GoIF
9.51
PB
  
7Max Lann
Max Lann 07, KFUM Örebro
9.76
KFUM Örebro
9.76
PB
  
8Lukas Wanhainen
Lukas Wanhainen 07, Linköpings GIF
10.55
Linköpings GIF
10.55
PB
  
P13 200 m     
Inne 11 jan

Final A

Final
Inne 11 jan
1Neo Kanedal
Neo Kanedal 07, KFUM Örebro
28.13
KFUM Örebro
28.13
  
2Theodor Yngström
28.41
Mälarö SOK
28.41
PB
  
3Matteus Edetoft
29.66
Danderyds SK
29.66
PB
  
4Marcial Zetterfeldt
30.53
Finspångs AIK
30.53
PB
  
P13 600 m     
Inne 12 jan

Final A

Final
Inne 12 jan
1Matteus Edetoft
2:00.48
Danderyds SK
2:00.48
PB
  
2Albin Wallgren
2:05.38
Åsbro GoIF
2:05.38
  
P13 60 m häck (76.2 cm, 7.65 m)     
Inne 11 jan

Final A

Final
Inne 11 jan
1Kevin Sjöström
10.05
IFK Märsta
10.05
  
2Henrik Deresiewicz
11.30
Sundbybergs IK
11.30
  
3Sigvard Einarson
11.80
Wedevågs IF
11.80
PB
  
4Marcial Zetterfeldt
12.40
Finspångs AIK
12.40
  
5Lukas Wanhainen
Lukas Wanhainen 07, Linköpings GIF
13.48
Linköpings GIF
13.48
PB
  
P13 Höjd     
Inne 11 jan

Final A

Final
Inne 11 jan
1Kevin SjöströmIFK Märsta
1.58
PB
  
2Samuel Berglund
Samuel Berglund 07, KFUM Örebro
1.49
KFUM Örebro
1.49
PB
  
3Simon Svartengren
1.42
KFUM Örebro
1.42
PB
  
4Henrik Deresiewicz
1.37
Sundbybergs IK
1.37
PB
  
5Max Lann
Max Lann 07, KFUM Örebro
1.27
KFUM Örebro
1.27
  
6Filip Findell
Filip Findell 07, KFUM Örebro
1.15
KFUM Örebro
1.15
PB
  
Lukas Wanhainen
Lukas Wanhainen 07, Linköpings GIF
NH
Linköpings GIF
NH
  
P13 Längd (zon)     
Inne 12 jan

Final A

Final
Inne 12 jan
1Viktor Holm
Viktor Holm 07, Sundbyberg
4.51
Sundbybergs IK
4.51
PB
  
2Matteus Edetoft
4.31
Danderyds SK
4.31
  
3Oskar Tennhed
Oskar Tennhed 07, Råby-Rekarne
4.16
Råby-Rekarne FIF
4.16
  
4Albin WallgrenÅsbro GoIF
3.97
PB
  
5Max Lann
Max Lann 07, KFUM Örebro
3.79
KFUM Örebro
3.79
PB
  
6Filip Findell
Filip Findell 07, KFUM Örebro
3.72
KFUM Örebro
3.72
PB
  
7Lukas Wanhainen
Lukas Wanhainen 07, Linköpings GIF
3.46
Linköpings GIF
3.46
PB
  
P13 Kula (3.0 kg)     
Inne 11 jan

Final A

Final
Inne 11 jan
1Kevin Sjöström
13.47
IFK Märsta
13.47
PB
  
2Marcial ZetterfeldtFinspångs AIK
8.52
PB
  
3Theodor YngströmMälarö SOK
8.11
  
4Sigvard Einarson
8.11
Wedevågs IF
8.11
PB
  
5Viktor Johansson
Viktor Johansson 07, KFUM Örebro
7.23
KFUM Örebro
7.23
PB
  
6Max Lann
Max Lann 07, KFUM Örebro
7.09
KFUM Örebro
7.09
  
7Lukas Wanhainen
Lukas Wanhainen 07, Linköpings GIF
5.91
Linköpings GIF
5.91
PB
  
P12 60 m     
Inne 12 jan

Final A

Final
Inne 12 jan
1Alexander Görtz
Alexander Görtz 08, KFUM Örebro
8.63
KFUM Örebro
8.63
  
2Ethan Lindström
8.89
Västerås FK
8.89
  
3Andreas Ålund
9.08
Hanvikens SK
9.08
PB
  
4Oscar Johansson
9.12
Hanvikens SK
9.12
  
5David Wallén
David Wallén 08, Västerås
9.15
Västerås FK
9.15
  
6Isak Ålund
9.23
Hanvikens SK
9.23
  
7Loke Salberg
Loke Salberg 08, Linköpings GIF
9.24
Linköpings GIF
9.24
  
8Emil Nestor
Emil Nestor 08, Linköpings GIF
9.46
Linköpings GIF
9.46
  
Heat 1
12 jan
12 jan
1Ethan Lindström
8.97
Västerås FK
8.97
  
2David Wallén
David Wallén 08, Västerås
9.14
Västerås FK
9.14
  
3Andreas Ålund
9.20
Hanvikens SK
9.20
PB
  
4Karl Nestor
Karl Nestor 08, Linköpings GIF
9.44
Linköpings GIF
9.44
  
5Viggo FahlströmÅsbro GoIF
9.63
  
6Agaton Lindh
Agaton Lindh 08, KFUM Örebro
9.65
KFUM Örebro
9.65
  
7Hampus Trampe
Hampus Trampe 08, KFUM Örebro
10.01
KFUM Örebro
10.01
PB
  
Heat 2
12 jan
12 jan
1Alexander Görtz
Alexander Görtz 08, KFUM Örebro
8.56
KFUM Örebro
8.56
  
2Loke Salberg
Loke Salberg 08, Linköpings GIF
9.18
Linköpings GIF
9.18
  
3Isak Ålund
9.22
Hanvikens SK
9.22
PB
  
4Oscar Johansson
9.29
Hanvikens SK
9.29
  
5Emil Nestor
Emil Nestor 08, Linköpings GIF
9.33
Linköpings GIF
9.33
  
6Oscar Granlund
10.21
Hanvikens SK
10.21
PB
  
7Kaj Gottesleben
11.21
Hanvikens SK
11.21
PB
  
P12 200 m     
Inne 11 jan

Final A

Final
Inne 11 jan
1Ethan Lindström
30.00
Västerås FK
30.00
  
2Karl Löfberg
Karl Löfberg 08, KFUM Örebro
30.40
KFUM Örebro
30.40
PB
  
3Oscar Johansson
31.10
Hanvikens SK
31.10
PB
  
Final B
11 jan
11 jan
1Lucas Björfelt
31.47
IF Göta Karlstad
31.47
PB
  
2Svante Jorstig
Svante Jorstig 08, KFUM Örebro
32.25
KFUM Örebro
32.25
  
3Viggo FahlströmÅsbro GoIF
32.70
  
Final C
11 jan
11 jan
1Andreas Ålund
31.13
Hanvikens SK
31.13
PB
  
2Oscar Granlund
35.54
Hanvikens SK
35.54
PB
  
3Kaj Gottesleben
39.82
Hanvikens SK
39.82
PB
  
P12 600 m     
Inne 12 jan

Final A

Final
Inne 12 jan
1David Wallén
David Wallén 08, Västerås
1:52.56
Västerås FK
1:52.56
PB
  
2Rami Fakhreddine
1:52.82
Hässelby SK
1:52.82
  
3Hampus Östring
Hampus Östring 08, KFUM Örebro
1:56.44
KFUM Örebro
1:56.44
  
4Svante Jorstig
Svante Jorstig 08, KFUM Örebro
1:58.46
KFUM Örebro
1:58.46
  
5Arvid Lindén
Arvid Lindén 08, KFUM Örebro
1:58.59
KFUM Örebro
1:58.59
PB
  
P12 60 m häck (76.2 cm, 7.65 m)     
Inne 11 jan

Final A

Final
Inne 11 jan
1Oscar Johansson
11.54
Hanvikens SK
11.54
PB
  
2Ethan Lindström
11.67
Västerås FK
11.67
PB
  
3Emil Nestor
Emil Nestor 08, Linköpings GIF
11.84
Linköpings GIF
11.84
  
4Karl Nestor
Karl Nestor 08, Linköpings GIF
11.93
Linköpings GIF
11.93
  
5Isak Ålund
12.13
Hanvikens SK
12.13
PB
  
6Kaj Gottesleben
15.41
Hanvikens SK
15.41
PB
  
P12 Höjd     
Inne 11 jan

Final A

Final
Inne 11 jan
1Ethan Lindström
1.40
Västerås FK
1.40
  
2Emil Nestor
Emil Nestor 08, Linköpings GIF
1.40
Linköpings GIF
1.40
PB
  
3Karl Nestor
Karl Nestor 08, Linköpings GIF
1.37
Linköpings GIF
1.37
PB
  
4Lucas Björfelt
1.29
IF Göta Karlstad
1.29
  
5Charlie Lind
1.24
Hanvikens SK
1.24
  
6Didrik Jansson
1.14
Finspångs AIK
1.14
  
6Oscar Johansson
1.14
Hanvikens SK
1.14
PB
  
Kaj GotteslebenHanvikens SK
NH
  
P12 Längd (zon)     
Inne 12 jan

Final A

Final
Inne 12 jan
1Emil Nestor
Emil Nestor 08, Linköpings GIF
4.41
Linköpings GIF
4.41
  
2Loke Salberg
Loke Salberg 08, Linköpings GIF
4.40
Linköpings GIF
4.40
PB
  
3David Wallén
David Wallén 08, Västerås
4.38
Västerås FK
4.38
  
4Ethan Lindström
4.25
Västerås FK
4.25
  
5Karl Nestor
Karl Nestor 08, Linköpings GIF
4.22
Linköpings GIF
4.22
  
6Oscar Johansson
4.16
Hanvikens SK
4.16
  
7Isak Ålund
3.90
Hanvikens SK
3.90
  
8Andreas Ålund
3.90
Hanvikens SK
3.90
PB
  
9Agaton Lindh
Agaton Lindh 08, KFUM Örebro
3.51
KFUM Örebro
3.51
PB
  
10Emil Torebring
Emil Torebring 08, KFUM Örebro
2.79
KFUM Örebro
2.79
PB
  
11Kaj Gottesleben
2.67
Hanvikens SK
2.67
PB
  
P12 Kula (3.0 kg)     
Inne 11 jan

Final A

Final
Inne 11 jan
1Noah Karlsson HjortborgKFUM Örebro
8.83
  
2Karl Nestor
Karl Nestor 08, Linköpings GIF
7.34
Linköpings GIF
7.34
  
3Charlie Lind
7.01
Hanvikens SK
7.01
  
4Emil Nestor
Emil Nestor 08, Linköpings GIF
6.61
Linköpings GIF
6.61
  
5Didrik Jansson
6.57
Finspångs AIK
6.57
PB
  
6Arvid Melander
Arvid Melander 08, KFUM Örebro
6.51
KFUM Örebro
6.51
PB
  
7Erik Eisler
6.26
Åsbro GOIF
6.26
PB
  
8Loke Salberg
Loke Salberg 08, Linköpings GIF
6.06
Linköpings GIF
6.06
  
9Isak Olsson
Isak Olsson 08, Glanshammar
6.01
Glanshammars IF
6.01
  
10Kaj Gottesleben
4.80
Hanvikens SK
4.80
PB
  
Kvinnor
K 60 m     
Inne 12 jan

Final A

Final
Inne 12 jan
1Elin Östlund
Elin Östlund 91, KFUM Örebro
7.48
KFUM Örebro
7.48
SB
  
2Emma Jansson
Emma Jansson 97, KFUM Örebro
7.66
KFUM Örebro
7.66
  
3Julia WennerstenIK Ymer
7.71
SB
  
4Ella SjöblomAIK
7.96
=SB
  
5Klara HelanderUpsala IF
8.01
  
6Josefin Wikfeldt
Josefin Wikfeldt 02, Mälarhöjden
8.04
Mälarhöjdens IK
8.04
SB
  
Final B
12 jan
12 jan
1Hanna Hoff
8.09
IFK Växjö
8.09
SB
  
2Emilia SjöstrandAIK
8.10
PB
  
3Sofia Carlberg
Sofia Carlberg 01, Stocksäter
8.15
Stocksäters IF
8.15
PB
  
4Tuva Lindqvist
8.27
Finspångs AIK
8.27
  
5Tuvalisa Rosenquist
Tuvalisa Rosenquist 02, Tjalve IF Norrköping
8.35
Tjalve IF Norrköping
8.35
  
6Denise Sandell
Denise Sandell 94, KFUM Örebro
8.36
KFUM Örebro
8.36
  
7Astrid Eggesjö
8.50
Västerås FK
8.50
  
Heat 1
12 jan
12 jan
1Emelie RantzowIK Ymer
7.59
SB
  
2Ida Thunberg
Ida Thunberg 99, KFUM Örebro
7.88
KFUM Örebro
7.88
SB
  
3Klara HelanderUpsala IF
7.99
SB
  
4Emilia SjöstrandAIK
8.14
PB
  
5Tuvalisa Rosenquist
Tuvalisa Rosenquist 02, Tjalve IF Norrköping
8.27
Tjalve IF Norrköping
8.27
PB
  
6Astrid Eggesjö
8.31
Västerås FK
8.31
SB
  
7Tyra Johansson
8.32
F Bålsta IK
8.32
SB
  
Heat 2
12 jan
12 jan
1Emma Jansson
Emma Jansson 97, KFUM Örebro
7.62
KFUM Örebro
7.62
SB
  
2Julia WennerstenIK Ymer
7.76
SB
  
3Ella SjöblomAIK
7.96
SB
  
4Sofia Carlberg
Sofia Carlberg 01, Stocksäter
8.22
Stocksäters IF
8.22
  
5Tuva Lindqvist
8.27
Finspångs AIK
8.27
  
6Denise Sandell
Denise Sandell 94, KFUM Örebro
8.31
KFUM Örebro
8.31
PB
  
7Sara Angelmyr
Sara Angelmyr 94, KFUM Örebro
8.35
KFUM Örebro
8.35
PB
  
Linda Nord
Linda Nord 81, KFUM Örebro
DQ
KFUM Örebro
DQ
  
Heat 3
12 jan
12 jan
1Elin Östlund
Elin Östlund 91, KFUM Örebro
7.49
KFUM Örebro
7.49
SB
  
2Josefin Wikfeldt
Josefin Wikfeldt 02, Mälarhöjden
8.05
Mälarhöjdens IK
8.05
SB
  
3Hanna Hoff
8.11
IFK Växjö
8.11
SB
  
4Elwira Ripsweden
8.13
Huddinge AIS
8.13
SB
  
5Izabella RipswedenHuddinge AIS
8.39
SB
  
6Liv Andersson
8.56
Alunda SK
8.56
SB
  
7Anneli Hulldin
Anneli Hulldin 73, Glanshammar
8.66
Glanshammars IF
8.66
PB
  
8Caroline CedergrenAIK
8.72
SB
  
K 200 m     
Inne 11 jan

Final A

Final
Inne 11 jan
1Emelie RantzowIK Ymer
24.68
PB
  
2Nora Lindahl
25.48
Hässelby SK
25.48
SB
  
3Moa Granat
Moa Granat 04, Vallentuna
25.69
Vallentuna FK
25.69
  
Final B
11 jan
11 jan
1Klara Helander
25.98
Upsala IF
25.98
  
2Carolina SöderbomÄrla IF
26.11
SB
  
3Jonna Claesson
Jonna Claesson 00, Stora Skedvi
26.39
Stora Skedvi IK
26.39
SB
  
Final C
11 jan
11 jan
1Ebba Åhman
26.27
IK Ymer
26.27
PB
  
2Annie NorströmAlunda SK
26.85
SB
  
3Ebba Asp
Ebba Asp 04, KFUM Örebro
27.04
KFUM Örebro
27.04
SB
  
Final D
11 jan
11 jan
1Lia Cederberg
26.85
Hässelby SK
26.85
SB
  
2Nicole Nyberg
26.90
Hässelby SK
26.90
SB
  
3Nova FogelkvistMotala AIF
27.48
  
Final E
11 jan
11 jan
1Tuva Lindqvist
27.37
Finspångs AIK
27.37
PB
  
2Fanny Karlsson
28.17
Hässelby SK
28.17
SB
  
Final F
11 jan
11 jan
1Elina Hellgren
28.71
Vallentuna FK
28.71
PB
  
Emma Johansson
Emma Johansson 02, Stocksäter
DQ
Stocksäters IF
DQ
  
K 400 m     
Inne 12 jan

Final A

Final
Inne 12 jan
1Rebecca Högberg
Rebecca Högberg 84, KFUM Örebro
56.01
KFUM Örebro
56.01
PB
  
2Elin Östlund
Elin Östlund 91, KFUM Örebro
56.12
KFUM Örebro
56.12
PB
  
3Emma Jansson
Emma Jansson 97, KFUM Örebro
57.81
KFUM Örebro
57.81
PB
  
4Melina Mancuso
1:02.97
Västerås FK
1:02.97
SB
  
Final B
12 jan
12 jan
1Vendela Ström
1:00.82
Gefle IF
1:00.82
PB
  
2Lina Ånstad
1:03.90
Motala AIF
1:03.90
PB
  
3Tyra Morell
1:05.87
Upsala IF
1:05.87
SB
  
K 800 m     
Inne 11 jan

Final A

Final
Inne 11 jan
1Ellinor Aurell
2:12.09
Ängelholms IF
2:12.09
PB
  
2Rebecca Högberg
Rebecca Högberg 84, KFUM Örebro
2:12.24
KFUM Örebro
2:12.24
SB
  
3Fanny Dusabimana
2:15.26
Eskilstuna FI
2:15.26
SB
  
4Alice Magnell Millán
2:15.33
Eskilstuna FI
2:15.33
PB
  
5Emelie Svensson
2:22.86
IFK Mora
2:22.86
PB
  
6Elina Hellgren
2:30.08
Vallentuna FK
2:30.08
SB
  
7Isabella Brink
2:45.05
Vallentuna FK
2:45.05
  
8Josefin Ross
Josefin Ross 05, Djurmo Sifferbo
3:03.86
Djurmo Sifferbo IF
3:03.86
  
K 1500 m     
Inne 12 jan

Final A

Final
Inne 12 jan
1Klara Frih
4:50.55
Åsbro GoIF
4:50.55
PB
  
2Filippa Ramberg
4:52.52
Hammarby IF
4:52.52
PB
  
3Ebba Berglin
4:56.85
KA 2 IF
4:56.85
SB
  
4Astou Sene
Astou Sene 02, Tullinge
5:06.91
Tullinge FI
5:06.91
SB
  
5Linda Take
Linda Take 73, IF Göta
5:09.75
IF Göta Karlstad
5:09.75
SB
  
6Filippa Hägglund
5:17.45
Upsala IF
5:17.45
PB
  
7Aleksandra Gustavsson
5:48.56
Lidköpings IS
5:48.56
SB
  
K 60 m häck     
Inne 11 jan

Final A

Final
Inne 11 jan
1Amanda Holmberg
Amanda Holmberg 98, Lidköpings IS
8.47
Lidköpings IS
8.47
  
2Ida Thunberg
Ida Thunberg 99, KFUM Örebro
8.67
KFUM Örebro
8.67
  
3Ebba ÅhmanIK Ymer
8.81
PB
  
4Elwira Ripsweden
9.20
Huddinge AIS
9.20
PB
  
5Alva von Gerber
9.22
Huddinge AIS
9.22
SB
  
6Clara Billing
9.23
Turebergs FK
9.23
PB
  
7Lisa Holmberg
Lisa Holmberg 02, Lidköpings IS
9.39
Lidköpings IS
9.39
PB
  
Julia Söderberg
DNF
Sundsvalls FI
DNF
  
Heat 1
11 jan
11 jan
1Amanda Holmberg
Amanda Holmberg 98, Lidköpings IS
8.60
Lidköpings IS
8.60
  
2Julia Söderberg
9.41
Sundsvalls FI
9.41
PB
  
3Elwira Ripsweden
9.48
Huddinge AIS
9.48
PB
  
4Levina AhlgrenUpsala IF
9.61
SB
  
Heat 2
11 jan
11 jan
1Ida Thunberg
Ida Thunberg 99, KFUM Örebro
8.62
KFUM Örebro
8.62
SB
  
2Ebba ÅhmanIK Ymer
8.87
PB
  
3Alva von Gerber
9.23
Huddinge AIS
9.23
SB
  
4Lisa Holmberg
Lisa Holmberg 02, Lidköpings IS
9.40
Lidköpings IS
9.40
PB
  
5Clara Billing
9.45
Turebergs FK
9.45
PB
  
K Höjd     
Inne 12 jan

Final A

Final
Inne 12 jan
1Sofie Skoog
1.82
IF Göta Karlstad
1.82
SB
  
2Louise EkmanGefle IF
1.79
SB
  
3My Nordström
My Nordström 90, Tjalve IF Norrköping
1.73
Tjalve IF Norrköping
1.73
  
4Evelina ErlandssonIF Göta Karlstad
1.70
SB
  
5Linda Skantze
1.70
IFK Lidingö
1.70
SB
  
6Lisa Holmberg
Lisa Holmberg 02, Lidköpings IS
1.62
Lidköpings IS
1.62
  
7Ebba Melin
Ebba Melin 02, Katrineholm
1.58
Katrineholms SK
1.58
PB
  
8Tuvalisa Rosenquist
Tuvalisa Rosenquist 02, Tjalve IF Norrköping
1.58
Tjalve IF Norrköping
1.58
SB
  
9Helena Kuksa
1.47
Åsbro GoIF
1.47
  
K Stav     
Inne 11 jan

Final A

Final
Inne 11 jan
1Ellen Olsson
4.00
Wärnamo SK
4.00
SB
  
2Sara WinbergTäby IS
3.70
SB
  
3Greta ErlandssonRånäs 4H
3.60
SB
  
4Ebba Blomstrand
Ebba Blomstrand 00, KFUM Örebro
3.30
KFUM Örebro
3.30
SB
  
5Emma Johansson
Emma Johansson 02, Stocksäter
3.20
Stocksäters IF
3.20
  
6Emelie Forsberg
3.10
Huddinge AIS
3.10
PB
  
Madeleine EngströmHuddinge AIS
NH
  
K Längd     
Inne 11 jan

Final A

Final
Inne 11 jan
1Emilia Kjellberg
5.90
IF Göta Karlstad
5.90
SB
  
2Denise Sandell
Denise Sandell 94, KFUM Örebro
5.28
KFUM Örebro
5.28
PB
  
3Izabella RipswedenHuddinge AIS
5.27
SB
  
4Hanna Hoff
5.19
IFK Växjö
5.19
SB
  
5Molly Freeman
5.16
Hammarby IF
5.16
SB
  
6Sofia Carlberg
Sofia Carlberg 01, Stocksäter
5.14
Stocksäters IF
5.14
PB
  
7Lisa Holmberg
Lisa Holmberg 02, Lidköpings IS
5.07
Lidköpings IS
5.07
PB
  
8Emmy Nyström JanssonIF Göta Karlstad
5.02
SB
  
9Celina Reichardt
5.01
Spårvägens FK
5.01
  
10Tyra Johansson
4.87
F Bålsta IK
4.87
SB
  
11Elwira Ripsweden
4.85
Huddinge AIS
4.85
PB
  
12Maja Karlsson
4.81
IF Göta Karlstad
4.81
PB
  
13Ingrid Holmquist
Ingrid Holmquist 00, KFUM Örebro
4.78
KFUM Örebro
4.78
SB
  
14Ebba Melin
Ebba Melin 02, Katrineholm
4.75
Katrineholms SK
4.75
SB
  
15Amanda Möller
4.70
Hässelby SK
4.70
PB
  
16Ebba Lindblom
4.61
Alunda SK
4.61
SB
  
17Liv Andersson
4.47
Alunda SK
4.47
PB
  
18Lovisa Olsson
Lovisa Olsson 99, Spårvägen
3.38
Spårvägens FK
3.38
SB
  
Sofie Fransson
Sofie Fransson 02, KFUM Örebro
NH
KFUM Örebro
NH
  
K Tresteg     
Inne 12 jan

Final A

Final
Inne 12 jan
1Tindra Frykholm
11.78
Glanshammars IF
11.78
PB
  
2Amanda HjalmarssonIFK Växjö
11.66
SB
  
3Klara Avebäck
11.17
Hellas FK
11.17
PB
  
4Elin Joabsson
10.86
IFK Växjö
10.86
PB
  
5Jennifer Axelsson
10.69
Wedevågs IF
10.69
  
6Julia Nilsson
Julia Nilsson 03, Sundbyberg
10.35
Sundbybergs IK
10.35
SB
  
7Ronja RickardssonIFK Växjö
10.29
PB
  
8Moa Gustafsson
Moa Gustafsson 04, Råby-Rekarne
10.22
Råby-Rekarne FIF
10.22
PB
  
9Olivia Sipos
Olivia Sipos 05, Linköpings GIF
9.61
Linköpings GIF
9.61
PB
  
K Kula     
Inne 12 jan

Final A

Final
Inne 12 jan
1Amanda Lejros
13.91
Hässelby SK
13.91
PB
  
2Tuvalisa Rosenquist
Tuvalisa Rosenquist 02, Tjalve IF Norrköping
10.92
Tjalve IF Norrköping
10.92
PB
  
3Sara Angelmyr
Sara Angelmyr 94, KFUM Örebro
9.52
KFUM Örebro
9.52
PB
  
4Alexandra Nyman
Alexandra Nyman 86, KFUM Örebro
7.67
KFUM Örebro
7.67
  
5Susanne Svartengren
7.56
KFUM Örebro
7.56
PB
  
F17 60 m     
Inne
Inne
Heat 1
12 jan
12 jan
1Ebba Asp
Ebba Asp 04, KFUM Örebro
8.10
KFUM Örebro
8.10
SB
  
2Annie NorströmAlunda SK
8.22
SB
  
3Moa Holm
Moa Holm 03, Västerås
8.54
Västerås FK
8.54
  
3Lovisa Anbakk
8.54
Upsala IF
8.54
PB
  
5Emma Karlsson Svedestam
8.64
Råby-Rekarne FIF
8.64
PB
  
6Ida Palmqvist
Ida Palmqvist 03, Västerås
8.71
Västerås FK
8.71
PB
  
Heat 2
12 jan
12 jan
1Tindra Frykholm
8.04
Glanshammars IF
8.04
  
2Matilda Eriksson
8.34
Västerås FK
8.34
PB
  
3Ebba Hedin
Ebba Hedin 04, Västerås
8.38
Västerås FK
8.38
PB
  
4Tyra Tunander CedreniusIFK Lidingö
8.39
SB
  
5Tyra Odén
Tyra Odén 03, Västerås
8.66
Västerås FK
8.66
PB
  
Malin Dahlström
DQ
Västerås FK
DQ
  
Heat 3
12 jan
12 jan
1Nova FogelkvistMotala AIF
8.16
  
2Sara WinbergTäby IS
8.21
=PB
  
3Julia Nilsson
Julia Nilsson 03, Sundbyberg
8.33
Sundbybergs IK
8.33
SB
  
4Agnes With
Agnes With 03, Västerås
8.43
Västerås FK
8.43
PB
  
5Emma HäggblomUpsala IF
8.74
PB
  
6Mette Brands
8.82
Hellas FK
8.82
PB
  
Heat 4
12 jan
12 jan
1Tindra Frykholm
7.93
Glanshammars IF
7.93
PB
  
2Nova FogelkvistMotala AIF
8.02
  
3Ebba Asp
Ebba Asp 04, KFUM Örebro
8.03
KFUM Örebro
8.03
SB
  
4Annie NorströmAlunda SK
8.18
SB
  
5Sara WinbergTäby IS
8.24
  
6Matilda Eriksson
8.29
Västerås FK
8.29
PB
  
7Ebba Hedin
Ebba Hedin 04, Västerås
8.36
Västerås FK
8.36
PB
  
8Julia Nilsson
Julia Nilsson 03, Sundbyberg
8.37
Sundbybergs IK
8.37
  
F17 400 m     
Inne 11 jan

Final A

Final
Inne 11 jan
1Lia Cederberg
1:00.10
Hässelby SK
1:00.10
SB
  
2Elin Joabsson
1:00.54
IFK Växjö
1:00.54
PB
  
3Hanna Joabsson
1:03.17
IFK Växjö
1:03.17
PB
  
Final B
11 jan
11 jan
1Filippa Hägglund
1:01.37
Upsala IF
1:01.37
PB
  
2Ebba Hedin
Ebba Hedin 04, Västerås
1:03.98
Västerås FK
1:03.98
PB
  
3Izabella Lukic
1:05.82
Västerås FK
1:05.82
PB
  
F17 60 m häck (76.2 cm, 8.5 m)     
Inne 11 jan

Final A

Final
Inne 11 jan
1Sara WinbergTäby IS
8.82
PB
  
2Moa Granat
Moa Granat 04, Vallentuna
8.93
Vallentuna FK
8.93
  
3Nora Lindahl
8.98
Hässelby SK
8.98
  
4Siri Elofsson
9.25
IFK Växjö
9.25
SB
  
5Julia Nilsson
Julia Nilsson 03, Sundbyberg
9.55
Sundbybergs IK
9.55
  
6Lizette Carlsson
9.57
Vallentuna FK
9.57
  
7Saga Hermundstad
9.83
Hässelby SK
9.83
PB
  
8Mette Brands
10.62
Hellas FK
10.62
PB
  
Heat 1
11 jan
11 jan
1Sara WinbergTäby IS
8.85
PB
  
2Lizette Carlsson
9.68
Vallentuna FK
9.68
  
3Saga Hermundstad
10.29
Hässelby SK
10.29
PB
  
4Jennifer Axelsson
11.49
Wedevågs IF
11.49
  
Heat 2
11 jan
11 jan
1Nora Lindahl
8.81
Hässelby SK
8.81
SB
  
2Moa Granat
Moa Granat 04, Vallentuna
8.87
Vallentuna FK
8.87
  
3Siri Elofsson
9.32
IFK Växjö
9.32
SB
  
4Julia Nilsson
Julia Nilsson 03, Sundbyberg
9.51
Sundbybergs IK
9.51
SB
  
5Mette Brands
10.77
Hellas FK
10.77
  
F17 Höjd     
Inne 12 jan

Final A

Final
Inne 12 jan
1Klara Frykholm
Klara Frykholm 03, Glanshammar
1.70
Glanshammars IF
1.70
  
2Emma HäggblomUpsala IF
1.67
PB
  
3Elvira Jonsson
1.61
Västerås FK
1.61
  
4Edda Flink
1.61
Upsala IF
1.61
SB
  
5Emma Karlsson Svedestam
1.53
Råby-Rekarne FIF
1.53
SB
  
6Jenna Mogren DowdingÅsbro GoIF
1.37
  
F17 Stav     
Inne 11 jan

Final A

Final
Inne 11 jan
1Myra Eriksson
Myra Eriksson 03, Stocksäter
3.55
Stocksäters IF
3.55
PB
  
2Alannah HellstadiusHammarby IF
3.05
SB
  
3Alva Nilsson
Alva Nilsson 04, KFUM Örebro
2.85
KFUM Örebro
2.85
  
4Nadja Fernström
2.85
Hammarby IF
2.85
PB
  
5Clara Bolund
Clara Bolund 04, Eskilstuna
2.55
Eskilstuna FI
2.55
PB
  
Maja Forss
Maja Forss 04, Tjalve IF Norrköping
NH
Tjalve IF Norrköping
NH
  
F17 Längd     
Inne 11 jan

Final A

Final
Inne 11 jan
1Nicole Nyberg
5.41
Hässelby SK
5.41
SB
  
2Fanny Karlsson
5.32
Hässelby SK
5.32
=PB
  
3Tindra Frykholm
5.31
Glanshammars IF
5.31
  
4Saga Hermundstad
5.12
Hässelby SK
5.12
SB
  
5Nova FogelkvistMotala AIF
4.97
  
6Caroline Graveley
4.92
Hässelby SK
4.92
PB
  
7Annie NorströmAlunda SK
4.88
PB
  
8Tyra Odén
Tyra Odén 03, Västerås
4.85
Västerås FK
4.85
PB
  
9Jennifer AxelssonWedevågs IF
4.80
  
10Agnes With
Agnes With 03, Västerås
4.75
Västerås FK
4.75
PB
  
11Tyra Tunander CedreniusIFK Lidingö
4.65
  
12Elin Joabsson
4.63
IFK Växjö
4.63
SB
  
13Lizette Carlsson
4.54
Vallentuna FK
4.54
  
14Nanna Frih
4.53
Åsbro GoIF
4.53
SB
  
15Rosa Sadig GaforAlunda SK
4.50
PB
  
16Hanna Joabsson
4.43
IFK Växjö
4.43
=PB
  
17Mette Brands
4.37
Hellas FK
4.37
  
18Alva Lindblom
4.14
Alunda SK
4.14
PB
  
19Ebba Hedin
Ebba Hedin 04, Västerås
3.98
Västerås FK
3.98
PB
  
20Malin Dahlström
3.64
Västerås FK
3.64
  
Klara AvebäckHellas FK
NM
  
F17 Kula (3.0 kg)     
Inne 12 jan

Final A

Final
Inne 12 jan
1Linn Gabrielli Gustafsson
13.92
Råby-Rekarne FIF
13.92
  
F15 60 m     
Inne 12 jan

Final A

Final
Inne 12 jan
1Amanda LennartssonIFK Växjö
8.10
SB
  
2Lina Ånstad
8.11
Motala AIF
8.11
  
3Sofia Hasler
Sofia Hasler 05, Västerås
8.21
Västerås FK
8.21
SB
  
4Amanda Hägg
Amanda Hägg 05, Västerås
8.34
Västerås FK
8.34
  
5Nova Schwalbe WilsonIF Hagen
8.47
  
6Nike Agerfjord
8.56
F Bålsta IK
8.56
  
7Linnea Boqvist
8.73
Hanvikens SK
8.73
  
Heat 1
12 jan
12 jan
1Lina Ånstad
8.21
Motala AIF
8.21
  
2Nova Schwalbe WilsonIF Hagen
8.51
  
3Olivia Sipos
Olivia Sipos 05, Linköpings GIF
8.53
Linköpings GIF
8.53
PB
  
4Malva Axén
8.89
Motala AIF
8.89
  
5Ida Kindbom
9.20
Motala AIF
9.20
  
6Hanna Trygg
Hanna Trygg 05, KFUM Örebro
9.24
KFUM Örebro
9.24
  
7Tuwa Karlsson
Tuwa Karlsson 05, KFUM Örebro
9.37
KFUM Örebro
9.37
  
Heat 2
12 jan
12 jan
1Amanda LennartssonIFK Växjö
8.25
  
2Amanda Hägg
Amanda Hägg 05, Västerås
8.33
Västerås FK
8.33
PB
  
3Emma Hjelm
8.71
Motala AIF
8.71
  
4Tilde AdolfssonMotala AIF
9.17
SB
  
5Elin Jakobsson
Elin Jakobsson 05, KFUM Örebro
9.25
KFUM Örebro
9.25
  
6Sara Persson
Sara Persson 05, KFUM Örebro
9.30
KFUM Örebro
9.30
  
7Svea Eklundh
9.37
Motala AIF
9.37
PB
  
Heat 3
12 jan
12 jan
1Sofia Hasler
Sofia Hasler 05, Västerås
8.28
Västerås FK
8.28
SB
  
2Nike Agerfjord
8.47
F Bålsta IK
8.47
PB
  
3Linnea Boqvist
8.64
Hanvikens SK
8.64
PB
  
4Edvina Norberg
8.80
Ransäters AIS
8.80
  
5Maja Särnholm
Maja Särnholm 05, KFUM Örebro
9.36
KFUM Örebro
9.36
  
6Molly Eriksson
Molly Eriksson 05, KFUM Örebro
9.37
KFUM Örebro
9.37
  
F15 200 m     
Inne 11 jan

Final A

Final
Inne 11 jan
1Amanda LennartssonIFK Växjö
26.72
SB
  
2Emma Carlsson
27.13
Turebergs FK
27.13
PB
  
3Lina Ånstad
27.64
Motala AIF
27.64
  
4Ida Malmborg
28.10
Hässelby SK
28.10
SB
  
Final B
11 jan
11 jan
1Chekube Roseangela AnichukwuKFUM Örebro
27.37
  
2Amanda Hägg
Amanda Hägg 05, Västerås
27.83
Västerås FK
27.83
PB
  
3Nike Agerfjord
28.80
F Bålsta IK
28.80
PB
  
4Isabelle Malmborg
29.22
Hässelby SK
29.22
PB
  
Final C
11 jan
11 jan
1Edvina Norberg
29.47
Ransäters AIS
29.47
PB
  
2Elin Jakobsson
Elin Jakobsson 05, KFUM Örebro
30.77
KFUM Örebro
30.77
  
3Sara Persson
Sara Persson 05, KFUM Örebro