0
24.4 | |
24.4 | |
20.4 | |
13.4 | |
22.4 | |
17.4 | |
17.4 | |
21.4 | |
1.4 | |
14.4 | |
17.3 | |
7.4 | |
16.3 | |
29.3 | |
7.4 | |
7.4 | |
14.4 | |
13.4 | |
10.4 | |
27.3 | |
7.4 | |
6.4 | |
9.4 | |
7.4 | |
1.4 | |
6.4 | |
7.4 | |
6.4 | |
28.3 | |
23.3 | |
16.3 | |
4.2 | |
16.3 | |
29.3 | |
29.3 | |
23.3 | |
26.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23.3 | |
22.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23‐24.3 | |
19‐21.3 | |
15‐16.3 | |
15‐16.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
17.3 | |
10.3 | |
3.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
17.3 | |
16‐17.3 | |
16‐17.3 | |
16.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
2.3 | |
14.3 | |
9.3 | |
24.2 | |
27.2 | |
5.3 | |
10.3 | |
9‐10.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
3.3 | |
21.2 | |
5.3 | |
2.3 | |
2‐3.3 | |
3.3 | |
2‐3.3 | |
2‐3.3 | |
1‐3.3 | |
2.3 | |
29.2 | |
27.2 | |
29.2 | |
27.2 | |
14.2 | |
27.2 | |
27.2 | |
25.2 | |
25.2 | |
24‐25.2 | |
24.2 | |
24‐25.2 |
Män | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M 1 mile Inne | Inne | ||||||||
Final A | |||||||||
1 | Markus Bohman Markus Bohman 94, KFUM Örebro 4:23.56 | 94 | KFUM Örebro | 4:23.56 | =PB | ||||
2 | Michael Welday Michael Welday 99, Stocksäter 4:26.66 | 99 | Stocksäters IF | 4:26.66 | =PB | ||||
3 | Noha Olsson Noha Olsson 02, KFUM Örebro 4:28.47 | 02 | KFUM Örebro | 4:28.47 | =PB | ||||
4 | Axel Sandberg Axel Sandberg 00, KFUM Örebro 4:35.24 | 00 | KFUM Örebro | 4:35.24 | =PB | ||||
5 | Alexander Larsson Alexander Larsson 00, KFUM Örebro 4:35.63 | 00 | KFUM Örebro | 4:35.63 | =PB | ||||
6 | Cimmie Wignell Cimmie Wignell 87, Start 4:42.30 | 87 | IF Start | 4:42.30 | =PB | ||||
7 | Hugo Örn Hugo Örn 04, Start 4:58.55 | 04 | IF Start | 4:58.55 | =PB | ||||
8 | Rodney Hundermark Rodney Hundermark 69, Nora 4:59.33 | 69 | IFK Nora | 4:59.33 | =PB | ||||
Final B | |||||||||
1 | Dennis Bergström Dennis Bergström 83, Start 5:10.60 | 83 | IF Start | 5:10.60 | =PB | ||||
2 | Mathias Viktorsson Mathias Viktorsson 82, Gränslös 5:11.11 | 82 | LK Gränslöst | 5:11.11 | =PB | ||||
3 | Klara Frih Klara Frih 02, Åsbro 5:14.50 | 02 | Åsbro GoIF | 5:14.50 | =PB | K 1 | |||
4 | Elias Zika Elias Zika 81, Start 5:23.46 | 81 | IF Start | 5:23.46 | =PB | ||||
5 | Lars Lundegård Lars Lundegård 65, KFUM Örebro 5:25.81 | 65 | KFUM Örebro | 5:25.81 | =PB | ||||
6 | Peter Ström Peter Ström 70, Kumla 5:26.77 | 70 | Kumla SF | 5:26.77 | =PB | ||||
7 | Stefan Sager Stefan Sager 77, Örebro AIK 5:28.39 | 77 | Örebro AIK | 5:28.39 | =PB | ||||
8 | Björn Engqvist Björn Engqvist 81, Örebro AIK 5:31.28 | 81 | Örebro AIK | 5:31.28 | =PB | ||||
9 | Henrik Hellborg Henrik Hellborg 76, Örebro AIK 5:34.17 | 76 | Örebro AIK | 5:34.17 | =PB | ||||
10 | Eric Anderson Eric Anderson 70, Örebro AIK 5:41.74 | 70 | Örebro AIK | 5:41.74 | =PB | ||||
Final C | |||||||||
1 | Patrik Nilvér Patrik Nilvér 83, Gränslös 5:07.42 | 83 | LK Gränslöst | 5:07.42 | =PB | ||||
2 | Liduina van Sitteren Liduina van Sitteren 89, Örebro AIK 5:28.90 | 89 | Örebro AIK | 5:28.90 | =PB | K 1 | |||
3 | Svante Gustafsson Svante Gustafsson 08, KFUM Örebro 5:36.34 | 08 | KFUM Örebro | 5:36.34 | =PB | ||||
4 | Siri Englund Siri Englund 91, Start 5:37.85 | 91 | IF Start | 5:37.85 | =PB | K 2 | |||
5 | Marie Dasler Marie Dasler 68, Start 5:40.32 | 68 | IF Start | 5:40.32 | =PB NR50 | K 3 | |||
6 | Elin Freed Elin Freed 06, Glanshammar 5:41.02 | 06 | Glanshammars IF | 5:41.02 | =PB | K 4 | |||
7 | Daniel Andersson Daniel Andersson 77, Start 5:46.19 | 77 | IF Start | 5:46.19 | =PB | ||||
8 | Joakim Magnusson Joakim Magnusson 86, Nilivaara 5:47.99 | 86 | Nilivaara IS | 5:47.99 | =PB | ||||
9 | Mikael Hansson Mikael Hansson 63, Start 5:53.90 | 63 | IF Start | 5:53.90 | =PB | ||||
10 | Anders Johansson Anders Johansson 72, Kvismaredalen 6:04.11 | 72 | Kvismaredalens IF | 6:04.11 | =PB | ||||
Maria Eriksson Maria Eriksson 76, Start DNF | 76 | IF Start | DNF | = | K | ||||
Final D | |||||||||
1 | Hampus Östring Hampus Östring 08, KFUM Örebro 5:49.37 | 08 | KFUM Örebro | 5:49.37 | =PB | ||||
2 | Axel Örneland Axel Örneland 08, Start 5:53.92 | 08 | IF Start | 5:53.92 | =PB | ||||
3 | Albin Wallgren Albin Wallgren 07, Åsbro 6:03.42 | 07 | Åsbro GoIF | 6:03.42 | =PB | ||||
4 | Kim Semstrand Kim Semstrand 07, Nora 6:13.04 | 07 | IFK Nora | 6:13.04 | =PB | K 1 | |||
5 | Måns Dahlberg Måns Dahlberg 09, Start 6:29.51 | 09 | IF Start | 6:29.51 | =PB | ||||
6 | Filip Wiktorsson Filip Wiktorsson 07, Östansjö SK 6:31.26 | 07 | Östansjö SK | 6:31.26 | =PB | ||||
7 | Malte Olsson Malte Olsson 06, Start 6:41.35 | 06 | IF Start | 6:41.35 | =PB | ||||
8 | Viktor Ehrnström Viktor Ehrnström 09, Start 6:55.20 | 09 | IF Start | 6:55.20 | =PB | ||||
9 | Love Bergström Love Bergström 08, Start 6:59.55 | 08 | IF Start | 6:59.55 | =PB | K 2 | |||
Final E | |||||||||
1 | Roger Elimä Roger Elimä 78, Örebro AIK 6:15.50 | 78 | Örebro AIK | 6:15.50 | =PB | ||||
2 | Malin Sjödin Malin Sjödin 72, Kumla 6:18.79 | 72 | Kumla SF | 6:18.79 | =PB | K 1 | |||
3 | Joacim Nilsson Joacim Nilsson 73, Nora 6:20.72 | 73 | IFK Nora | 6:20.72 | =PB | ||||
4 | Mikael Sandberg Mikael Sandberg 75, Örebro AIK 6:27.60 | 75 | Örebro AIK | 6:27.60 | =PB | ||||
5 | Thomas Söderkvist Thomas Söderkvist 68, Kumla 6:28.31 | 68 | Kumla SF | 6:28.31 | =PB | ||||
6 | Lars Karlsson Lars Karlsson 64, Östansjö SK 6:30.04 | 64 | Östansjö SK | 6:30.04 | =PB | ||||
7 | Annica Sjölund Annica Sjölund 67, Start 6:35.86 | 67 | IF Start | 6:35.86 | =PB | K 2 | |||
Final F | |||||||||
1 | Martin Larsson Martin Larsson 71, IKJ Haninge 6:45.05 | 71 | IKJ Haninge | 6:45.05 | =PB | ||||
2 | Ove Karasiak Ove Karasiak 53, Åsbro 6:52.83 | 53 | Åsbro GoIF | 6:52.83 | =PB | ||||
3 | Kewin Larsson Kewin Larsson 09, Kungsör 7:04.19 | 09 | Kungsörs SK | 7:04.19 | =PB | ||||
4 | Anders Semstrand Anders Semstrand 71, Nora 7:05.72 | 71 | IFK Nora | 7:05.72 | =PB | ||||
5 | Dag Rydén Dag Rydén 53, Östansjö SK 7:06.20 | 53 | Östansjö SK | 7:06.20 | =PB | ||||
6 | Roger Gustavsson 7:12.93 | 64 | 7:12.93 | =PB | |||||
7 | Eric Malm Eric Malm 49, Nora 7:27.62 | 49 | IFK Nora | 7:27.62 | =PB | ||||
8 | Catharina Wahlstedt Catharina Wahlstedt 44, Start 9:43.68 | 44 | IF Start | 9:43.68 | =PB | K 1 | |||
Mellantider | |||||||||
M 1500 m Inne | Inne | ||||||||
Final A | |||||||||
1 | Markus Bohman Markus Bohman 94, KFUM Örebro 4:05.4m | 94 | KFUM Örebro | 4:05.4m | =PB | ||||
2 | Michael Welday Michael Welday 99, Stocksäter 4:07.2m | 99 | Stocksäters IF | 4:07.2m | =PB | ||||
3 | Noha Olsson Noha Olsson 02, KFUM Örebro 4:11.2m | 02 | KFUM Örebro | 4:11.2m | = | ||||
4 | Alexander Larsson Alexander Larsson 00, KFUM Örebro 4:18.5m | 00 | KFUM Örebro | 4:18.5m | =SB | ||||
5 | Axel Sandberg Axel Sandberg 00, KFUM Örebro 4:19.0m | 00 | KFUM Örebro | 4:19.0m | =PB | ||||
6 | Cimmie Wignell Cimmie Wignell 87, Start 4:22.5m | 87 | IF Start | 4:22.5m | =PB | ||||
7 | Hugo Örn Hugo Örn 04, Start 4:38.6m | 04 | IF Start | 4:38.6m | =PB | ||||
8 | Rodney Hundermark Rodney Hundermark 69, Nora 4:39.1m | 69 | IFK Nora | 4:39.1m | =PB | ||||
Final B | |||||||||
1 | Mathias Viktorsson Mathias Viktorsson 82, Gränslös 4:50.0m | 82 | LK Gränslöst | 4:50.0m | =PB | ||||
2 | Dennis Bergström Dennis Bergström 83, Start 4:50.7m | 83 | IF Start | 4:50.7m | =PB | ||||
3 | Klara Frih Klara Frih 02, Åsbro 4:53.7m | 02 | Åsbro GoIF | 4:53.7m | = | K | |||
4 | Elias Zika Elias Zika 81, Start 5:02.6m | 81 | IF Start | 5:02.6m | =PB | ||||
5 | Peter Ström Peter Ström 70, Kumla 5:06.3m | 70 | Kumla SF | 5:06.3m | =PB | ||||
6 | Lars Lundegård Lars Lundegård 65, KFUM Örebro 5:06.4m | 65 | KFUM Örebro | 5:06.4m | =SB | ||||
7 | Stefan Sager Stefan Sager 77, Örebro AIK 5:08.9m | 77 | Örebro AIK | 5:08.9m | =PB | ||||
8 | Björn Engqvist Björn Engqvist 81, Örebro AIK 5:10.3m | 81 | Örebro AIK | 5:10.3m | =PB | ||||
9 | Henrik Hellborg Henrik Hellborg 76, Örebro AIK 5:12.2m | 76 | Örebro AIK | 5:12.2m | =PB | ||||
10 | Eric Anderson Eric Anderson 70, Örebro AIK 5:18.5m | 70 | Örebro AIK | 5:18.5m | =PB | ||||
Final C | |||||||||
1 | Patrik Nilvér Patrik Nilvér 83, Gränslös 4:48.2m | 83 | LK Gränslöst | 4:48.2m | =PB | ||||
2 | Liduina van Sitteren Liduina van Sitteren 89, Örebro AIK 5:08.1m | 89 | Örebro AIK | 5:08.1m | =PB | K | |||
3 | Svante Gustafsson Svante Gustafsson 08, KFUM Örebro 5:17.2m | 08 | KFUM Örebro | 5:17.2m | =PB | ||||
4 | Siri Englund Siri Englund 91, Start 5:17.4m | 91 | IF Start | 5:17.4m | =PB | K | |||
5 | Elin Freed Elin Freed 06, Glanshammar 5:18.1m | 06 | Glanshammars IF | 5:18.1m | =PB | K | |||
6 | Marie Dasler Marie Dasler 68, Start 5:18.5m | 68 | IF Start | 5:18.5m | =PB | K | |||
7 | Daniel Andersson Daniel Andersson 77, Start 5:23.9m | 77 | IF Start | 5:23.9m | =PB | ||||
8 | Joakim Magnusson Joakim Magnusson 86, Nilivaara 5:25.6m | 86 | Nilivaara IS | 5:25.6m | =PB | ||||
9 | Mikael Hansson Mikael Hansson 63, Start 5:29.0m | 63 | IF Start | 5:29.0m | =PB | ||||
10 | Anders Johansson Anders Johansson 72, Kvismaredalen 5:39.2m | 72 | Kvismaredalens IF | 5:39.2m | =PB | ||||
Maria Eriksson Maria Eriksson 76, Start DNF | 76 | IF Start | DNF | = | K | ||||
Final D | |||||||||
1 | Hampus Östring Hampus Östring 08, KFUM Örebro 5:30.4m | 08 | KFUM Örebro | 5:30.4m | =PB | ||||
2 | Axel Örneland Axel Örneland 08, Start 5:30.6m | 08 | IF Start | 5:30.6m | =PB | ||||
3 | Albin Wallgren Albin Wallgren 07, Åsbro 5:41.9m | 07 | Åsbro GoIF | 5:41.9m | =PB | ||||
4 | Kim Semstrand Kim Semstrand 07, Nora 5:49.0m | 07 | IFK Nora | 5:49.0m | =PB | K | |||
5 | Måns Dahlberg Måns Dahlberg 09, Start 6:04.9m | 09 | IF Start | 6:04.9m | =PB | ||||
6 | Filip Wiktorsson Filip Wiktorsson 07, Östansjö SK 6:06.2m | 07 | Östansjö SK | 6:06.2m | =PB | ||||
7 | Malte Olsson Malte Olsson 06, Start 6:14.4m | 06 | IF Start | 6:14.4m | =PB | ||||
8 | Viktor Ehrnström Viktor Ehrnström 09, Start 6:27.6m | 09 | IF Start | 6:27.6m | =PB | ||||
9 | Love Bergström Love Bergström 08, Start 6:30.8m | 08 | IF Start | 6:30.8m | =PB | K | |||
Final E | |||||||||
1 | Roger Elimä Roger Elimä 78, Örebro AIK 5:52.5m | 78 | Örebro AIK | 5:52.5m | =PB | ||||
2 | Malin Sjödin Malin Sjödin 72, Kumla 5:53.0m | 72 | Kumla SF | 5:53.0m | =PB | K | |||
3 | Joacim Nilsson Joacim Nilsson 73, Nora 5:57.8m | 73 | IFK Nora | 5:57.8m | =PB | ||||
4 | Mikael Sandberg Mikael Sandberg 75, Örebro AIK 6:02.6m | 75 | Örebro AIK | 6:02.6m | =PB | ||||
5 | Thomas Söderkvist Thomas Söderkvist 68, Kumla 6:05.0m | 68 | Kumla SF | 6:05.0m | =PB | ||||
6 | Lars Karlsson Lars Karlsson 64, Östansjö SK 6:05.0m | 64 | Östansjö SK | 6:05.0m | =PB | ||||
7 | Annica Sjölund Annica Sjölund 67, Start 6:09.7m | 67 | IF Start | 6:09.7m | =PB | K | |||
Final F | |||||||||
1 | Martin Larsson Martin Larsson 71, IKJ Haninge 6:20.3m | 71 | IKJ Haninge | 6:20.3m | = | ||||
2 | Ove Karasiak Ove Karasiak 53, Åsbro 6:25.6m | 53 | Åsbro GoIF | 6:25.6m | =PB | ||||
3 | Kewin Larsson Kewin Larsson 09, Kungsör 6:36.2m | 09 | Kungsörs SK | 6:36.2m | =PB | ||||
4 | Anders Semstrand Anders Semstrand 71, Nora 6:41.8m | 71 | IFK Nora | 6:41.8m | =PB | ||||
5 | Dag Rydén Dag Rydén 53, Östansjö SK 6:42.1m | 53 | Östansjö SK | 6:42.1m | =PB | ||||
6 | Roger Gustavsson 6:47.2m | 64 | 6:47.2m | =PB | |||||
7 | Eric Malm Eric Malm 49, Nora 6:57.8m | 49 | IFK Nora | 6:57.8m | =PB | ||||
8 | Catharina Wahlstedt Catharina Wahlstedt 44, Start 9:06.9m | 44 | IF Start | 9:06.9m | =PB | K |