13.1
13.1
13.1
5.1
3.1
9.12
12.1
4.12
7‐8.1
10.1
9.1
9.1
8.1
8‐9.1
11.12
8‐9.1
8.1
7.1
6.1
6.1
8.1
27.12
14.12
9.12
6.12
4.1
4.1
4.1
30.12
30.12
4.1
6.1
6.1
9.1
6.1
2.1
2.1
28.12
31.12
29.12
11.12
27.11
13.11
16.10
9.11
17.10
27.12
6.11
20.11
31.10
2.10
2.10
9.10
6.11
21.12
18.12
30.11
28.12
26.12
16.10
6.11
6.11
6.11
20.12
20.12
16.10
18.12
13.12
18.12
2.10
2.10
20.12
18.12
19.12
16.10
18.12
19.12
18.12
16.12
17‐18.12
16.12
13.11
14.12
15.12
11.12
10.12
16.12
11.12
11.12
15.12
11.12
12.12
12.12
16.10
4.11
12.12
11.12
10‐12.12
11.12
9.10
Arena: Tybblelundshallen   Arrangör: Stocksäters IF och Åsbro GoIF
Tävlande: 217 (95+122)   Starter: 508 (216+292)

Män
M 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Viktor Palmén
7.31
Karlskoga FI
7.31
PB
  
2Edvin Habermann
7.40
Spårvägens FK
7.40
PB
  
3Rasmus Blomstrand
7.47
Stocksäters IF
7.47
PB
  
4Karl-William EinarsonWedevågs IF
7.58
PB
  
5Pierre Nordkvist
Pierre Nordkvist 83, Linköpings GIF
7.91
Linköpings GIF
7.91
  
6Oskar Hjelte
Oskar Hjelte 02, Stocksäter
7.98
Stocksäters IF
7.98
  
7Patrik Hellborg
8.02
Spårvägens FK
8.02
PB
  
8Tobias Hertzman
Tobias Hertzman 81, Ösmo Nynäs
8.13
Ösmo Nynäs FIK
8.13
  
Heat 1
1Karl-William EinarsonWedevågs IF
7.59
PB
  
2Oskar Hjelte
Oskar Hjelte 02, Stocksäter
7.95
Stocksäters IF
7.95
PB
  
3Tobias Hertzman
Tobias Hertzman 81, Ösmo Nynäs
7.98
Ösmo Nynäs FIK
7.98
PB
  
4Patrik Hellborg
8.10
Spårvägens FK
8.10
PB
  
5Leo Thillou ThomassonSpårvägens FK
8.45
PB
  
Heat 2
1Viktor Palmén
7.35
Karlskoga FI
7.35
PB
  
2Edvin Habermann
7.47
Spårvägens FK
7.47
PB
  
3Rasmus Blomstrand
7.52
Stocksäters IF
7.52
PB
  
4Pierre Nordkvist
Pierre Nordkvist 83, Linköpings GIF
7.87
Linköpings GIF
7.87
PB
  
5Karl Johansson
Karl Johansson 01, Stocksäter
8.22
Stocksäters IF
8.22
PB
  
M 200 m     
Inne
Inne
Final A
1Anton Sjölund
Anton Sjölund 01, Spårvägen
24.02
Spårvägens FK
24.02
PB
  
2Karl Johansson
Karl Johansson 01, Stocksäter
27.04
Stocksäters IF
27.04
  
3Patrik Hellborg
27.69
Spårvägens FK
27.69
PB
  
Final B
1Rasmus Blomstrand
24.02
Stocksäters IF
24.02
PB
  
2Edvin Habermann
24.66
Spårvägens FK
24.66
PB
  
3Pierre Nordkvist
Pierre Nordkvist 83, Linköpings GIF
25.29
Linköpings GIF
25.29
PB
  
4Tobias Hertzman
Tobias Hertzman 81, Ösmo Nynäs
27.45
Ösmo Nynäs FIK
27.45
PB
  
M 1000 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1William Wickholm
William Wickholm 98, KFUM Örebro
2:34.80
KFUM Örebro
2:34.80
PB
  
2Noha Olsson
Noha Olsson 02, KFUM Örebro
2:39.46
KFUM Örebro
2:39.46
PB
  
3Erik Roos
Erik Roos 77, Mölndal
2:48.28
Mölndals AIK
2:48.28
PB
  
4Anders Hansson
3:42.60
Vilsta IK
3:42.60
PB NR75
  
M Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Joakim Wadstein
Joakim Wadstein 00, Tjalve IF Norrköping
1.98
Tjalve IF Norrköping
1.98
SB
  
2Per Liljegren
Per Liljegren 01, Spårvägen
1.90
Spårvägens FK
1.90
PB
  
3Gustav Hellsten
1.50
Spårvägens FK
1.50
PB
  
1.45
2.00
1.50
1.60
1.75
1.78
1.84
1.87
1.90
1.93
1.95
1.98
Wadstein-
xxx
-
-
-
-
-
-
-
o
o
o
Liljegren-
-
-
xo
o
o
xxo
xxo
xxx


Hellsteno
o
xxx








M Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
1Karl Johansson
Karl Johansson 01, Stocksäter
4.09
Stocksäters IF
4.09
PB
  
2Joel Andersson
Joel Andersson 02, Kvarnsveden
3.99
Kvarnsvedens GoIF
3.99
SB
  
3Karl-William EinarsonWedevågs IF
3.59
PB
  
4Leo Thillou ThomassonSpårvägens FK
2.89
PB
  
Per Drageryd
Per Drageryd 91, KFUM Örebro
NH
KFUM Örebro
NH
  
2.89
4.15
2.99
3.29
3.39
3.49
3.59
3.69
3.79
3.89
3.99
4.09
Johansson-
xxx
-
-
-
-
-
xxo
o
o
xxo
o
Andersson-
-
-
-
-
-
o
o
xxo
o
xxx
Einarson-
-
o
o
xxo
xo
xxx




Thillou Thomassono
xxx









Drageryd-
xxx









M Tresteg     
Inne

Final A

Final
Inne
1Karl-William EinarsonWedevågs IF
12.80
PB
  
Einarson12.29x12.4812.8012.4412.60
M Kula     
Inne

Final A

Final
Inne
1Niklas Lindstedt
16.55
Hässelby SK
16.55
SB
  
2Johan Eisler
9.99
Åsbro GoIF
9.99
PB
  
3Oskar Hjelte
Oskar Hjelte 02, Stocksäter
8.77
Stocksäters IF
8.77
PB
  
4Michael OestenIFK Nora
8.17
  
5Henric Fredman
6.96
IFK Märsta
6.96
  
Lindstedtx15.87x15.88
Eisler9.63x9.999.589.449.77
Hjelte8.068.528.367.518.378.77
Oesten7.937.708.048.038.008.17
Fredman6.886.326.766.136.386.96
P17 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Philip Tennhed
Philip Tennhed 04, Råby-Rekarne
7.32
Råby-Rekarne FIF
7.32
  
2Henrik Silva Skoog
7.50
Västerås FK
7.50
PB
  
3Maximus Jansson
7.59
IFK Lidingö
7.59
SB
  
4Vilgot Elfström
Vilgot Elfström 04, Linköpings GIF
7.81
Linköpings GIF
7.81
PB
  
5Ludvig Molinder
Ludvig Molinder 03, KFUM Örebro
8.02
KFUM Örebro
8.02
  
6Viggo Berlin
Viggo Berlin 04, Spårvägen
8.07
Spårvägens FK
8.07
PB
  
P17 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Vilgot Elfström
Vilgot Elfström 04, Linköpings GIF
25.41
Linköpings GIF
25.41
PB
  
P17 800 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Viktor Sjökvist
2:49.54
Stocksäters IF
2:49.54
PB
  
P17 Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
1Viggo Berlin
Viggo Berlin 04, Spårvägen
2.19
Spårvägens FK
2.19
PB
  
1.791.992.092.192.29
Berlinooooxxx
P17 Tresteg     
Inne

Final A

Final
Inne
1Philip Tennhed
Philip Tennhed 04, Råby-Rekarne
12.03
Råby-Rekarne FIF
12.03
PB
  
2Viggo Berlin
Viggo Berlin 04, Spårvägen
11.93
Spårvägens FK
11.93
PB
  
2Viggo Berlin
Viggo Berlin 04, Spårvägen
11.93
Spårvägens FK
11.93
=PB
  
3Henrik Silva Skoog
11.92
Västerås FK
11.92
PB
  
4Ludvig Molinder
Ludvig Molinder 03, KFUM Örebro
11.04
KFUM Örebro
11.04
PB
  
Tennhed11.5911.8312.0311.78
Berlin11.4811.9311.6211.83x11.10
Berlin11.4811.9311.6211.83x11.10
Silva Skoog11.26x11.9211.78x
Molinder10.8410.3210.43
P17 Kula (5.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Viggo Berlin
Viggo Berlin 04, Spårvägen
11.51
Spårvägens FK
11.51
PB
  
Berlin11.3011.3311.4111.1511.5110.76
P15 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Jacob Nilsson
Jacob Nilsson 05, Spårvägen
7.92
Spårvägens FK
7.92
PB
  
2Konrad Sundbom KopparbergSpårvägens FK
7.93
PB
  
3Wilmer Daleskog
Wilmer Daleskog 05, KFUM Örebro
7.96
KFUM Örebro
7.96
  
4Edwin Gyllander
Edwin Gyllander 05, KFUM Örebro
8.01
KFUM Örebro
8.01
PB
  
5Gustav Hellsten
8.12
Spårvägens FK
8.12
PB
  
6Leo Steen
8.26
Åsbro GoIF
8.26
  
7Erik Andersson
Erik Andersson 06, Spårvägen
8.29
Spårvägens FK
8.29
  
8Johan Runesson
8.29
Fjugesta IF
8.29
  
Heat 1
1Edwin Gyllander
Edwin Gyllander 05, KFUM Örebro
8.10
KFUM Örebro
8.10
PB
  
2Leo Steen
8.23
Åsbro GoIF
8.23
  
3Vidar Pege
Vidar Pege 06, Spårvägen
8.52
Spårvägens FK
8.52
PB
  
4Hampus Wiborg
Hampus Wiborg 05, KFUM Örebro
8.77
KFUM Örebro
8.77
PB
  
5Tom Holmgren
Tom Holmgren 06, Spårvägen
8.83
Spårvägens FK
8.83
PB
  
6Mikael Tsegaye
Mikael Tsegaye 06, Katrineholm
9.06
Katrineholms SK
9.06
PB
  
Heat 2
1Wilmer Daleskog
Wilmer Daleskog 05, KFUM Örebro
8.10
KFUM Örebro
8.10
  
2Gustav Hellsten
8.18
Spårvägens FK
8.18
PB
  
3Johan Runesson
8.24
Fjugesta IF
8.24
PB
  
4Erik Andersson
Erik Andersson 06, Spårvägen
8.25
Spårvägens FK
8.25
PB
  
Heat 3
1Jacob Nilsson
Jacob Nilsson 05, Spårvägen
7.98
Spårvägens FK
7.98
PB
  
2Konrad Sundbom KopparbergSpårvägens FK
8.05
PB
  
3Max Titus
Max Titus 05, KFUM Örebro
8.39
KFUM Örebro
8.39
  
4Daniel Kindvall
8.63
Fjugesta IF
8.63
PB
  
5Gustav Malmkvist
9.23
Katrineholms SK
9.23
  
6Melker Olsson
Melker Olsson 06, KFUM Örebro
9.50
KFUM Örebro
9.50
PB
  
P15 200 m     
Inne
Inne
Final A
1Tom Holmgren
Tom Holmgren 06, Spårvägen
29.41
Spårvägens FK
29.41
PB
  
2August Humeur
August Humeur 06, Spårvägen
29.49
Spårvägens FK
29.49
PB
  
Melker Olsson
Melker Olsson 06, KFUM Örebro
DQ
KFUM Örebro
DQ
  
Final B
1Hampus Hillding
Hampus Hillding 06, KFUM Örebro
27.22
KFUM Örebro
27.22
PB
  
2Vidar Pege
Vidar Pege 06, Spårvägen
28.67
Spårvägens FK
28.67
PB
  
3Hampus Wiborg
Hampus Wiborg 05, KFUM Örebro
28.84
KFUM Örebro
28.84
PB
  
Final C
1Edwin Gyllander
Edwin Gyllander 05, KFUM Örebro
26.23
KFUM Örebro
26.23
PB
  
2Viggo Olsson
Viggo Olsson 06, KFUM Örebro
26.39
KFUM Örebro
26.39
PB
  
3Leo Steen
27.08
Åsbro GoIF
27.08
PB
  
4Max Titus
Max Titus 05, KFUM Örebro
27.40
KFUM Örebro
27.40
  
Final D
1Wilmer Daleskog
Wilmer Daleskog 05, KFUM Örebro
25.76
KFUM Örebro
25.76
PB
  
2Konrad Sundbom KopparbergSpårvägens FK
25.81
PB
  
3Jacob Nilsson
Jacob Nilsson 05, Spårvägen
25.91
Spårvägens FK
25.91
PB
  
4Gustav Hellsten
26.76
Spårvägens FK
26.76
PB
  
P15 800 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Konrad Sundbom Kopparberg
2:28.45
Spårvägens FK
2:28.45
PB
  
2Lucas Asplund
Lucas Asplund 06, KFUM Örebro
2:29.53
KFUM Örebro
2:29.53
PB
  
3August Humeur
August Humeur 06, Spårvägen
2:35.87
Spårvägens FK
2:35.87
PB
  
Melker Olsson
Melker Olsson 06, KFUM Örebro
DNF
KFUM Örebro
DNF
  
P15 Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
1Alfons Elmgren HallingerKFUM Örebro
3.49
PB
  
2Hampus Hillding
Hampus Hillding 06, KFUM Örebro
3.09
KFUM Örebro
3.09
PB
  
3Oliver Ericsson
2.59
Spårvägens FK
2.59
PB
  
4Ludvig Fredman
2.29
IFK Märsta
2.29
PB
  
5Jacob Nilsson
Jacob Nilsson 05, Spårvägen
1.89
Spårvägens FK
1.89
PB
  
1.79
2.89
1.89
2.99
1.99
3.09
2.09
3.19
2.19
3.39
2.29
3.49
2.39
3.59
2.49
2.59
2.69
2.79
Elmgren Hallinger-
-
-
-
-
-
-
-
-
o
-
o
-
xxx
-
-
-
-
Hillding-
xxo
-
xxo
-
o
-
xxx
-
-
-
-
-
-
o
Ericssono
o
o
o
xo
o
o
xo
o
xxx

Fredman-
o
o
o
xxo
o
xxx




Nilsson-
o
xxx








P15 Tresteg     
Inne

Final A

Final
Inne
1Oliver Ericsson
11.92
Spårvägens FK
11.92
PB
  
2Jacob Nilsson
Jacob Nilsson 05, Spårvägen
11.52
Spårvägens FK
11.52
SB
  
3Daniel Kindvall
10.53
Fjugesta IF
10.53
PB
  
4Johan Runesson
10.29
Fjugesta IF
10.29
PB
  
5Konrad Sundbom KopparbergSpårvägens FK
10.09
PB
  
6Jon Joelsson
Jon Joelsson 06, KFUM Örebro
9.98
KFUM Örebro
9.98
PB
  
7Vidar Pege
Vidar Pege 06, Spårvägen
9.82
Spårvägens FK
9.82
PB
  
8Mikael Tsegaye
Mikael Tsegaye 06, Katrineholm
9.70
Katrineholms SK
9.70
PB
  
9Gustav Malmkvist
9.53
Katrineholms SK
9.53
PB
  
10Ludvig Fredman
9.17
IFK Märsta
9.17
PB
  
11Wilmer Fjellestad
7.72
Spårvägens FK
7.72
PB
  
Ericsson11.9211.0411.2811.53
Nilsson10.3711.0810.5010.679.9711.52
Kindvall9.92xxx10.539.64
Runesson9.61x9.609.8510.1910.29
Sundbom Kopparberg9.3810.09x9.399.8210.09
Joelsson9.159.299.98x9.38x
Pege9.608.509.049.129.579.82
Tsegaye9.619.599.689.629.539.70
Malmkvistxx9.53
Fredman8.979.179.14
Fjellestadx7.727.57
P15 Kula (4.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Jacob Nilsson
Jacob Nilsson 05, Spårvägen
11.50
Spårvägens FK
11.50
  
2Ludvig Fredman
10.29
IFK Märsta
10.29
  
3Daniel Kindvall
10.07
Fjugesta IF
10.07
PB
  
4Johan Runesson
9.73
Fjugesta IF
9.73
PB
  
5Leo Steen
9.69
Åsbro GoIF
9.69
SB
  
6Edwin Gyllander
Edwin Gyllander 05, KFUM Örebro
8.46
KFUM Örebro
8.46
  
7Mikael Tsegaye
Mikael Tsegaye 06, Katrineholm
7.17
Katrineholms SK
7.17
PB
  
8Wilmer Fjellestad
6.73
Spårvägens FK
6.73
PB
  
9Gustav Malmkvist
6.68
Katrineholms SK
6.68
PB
  
10Vidar Pege
Vidar Pege 06, Spårvägen
6.64
Spårvägens FK
6.64
PB
  
Nilssonx11.50x11.08xx
Fredman9.507.53x9.4310.0810.29
Kindvall10.079.419.259.359.249.78
Runesson9.709.059.739.569.609.46
Steen9.519.659.429.699.058.81
Gyllander8.437.998.428.46
Tsegaye6.966.867.157.177.137.00
Fjellestad5.716.736.696.586.376.32
Malmkvist6.42x6.68
Pege6.556.146.64
P13 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Eric Nilsson StruckIstrums SK
8.02
PB
  
2Neo Kanedal
Neo Kanedal 07, KFUM Örebro
8.28
KFUM Örebro
8.28
  
3Oskar Tennhed
Oskar Tennhed 07, Råby-Rekarne
8.31
Råby-Rekarne FIF
8.31
PB
  
4Alexander Görtz
Alexander Görtz 08, KFUM Örebro
8.64
KFUM Örebro
8.64
  
5Elias Skogberg
Elias Skogberg 07, Spårvägen
8.84
Spårvägens FK
8.84
PB
  
6Jacob Åhman
9.01
IF Göta Karlstad
9.01
=PB
  
7James Lundqvist
James Lundqvist 07, KFUM Örebro
9.03
KFUM Örebro
9.03
  
Heat 1
1Alexander Görtz
Alexander Görtz 08, KFUM Örebro
8.54
KFUM Örebro
8.54
PB
  
2Jacob Åhman
9.01
IF Göta Karlstad
9.01
PB
  
3Elias Skogberg
Elias Skogberg 07, Spårvägen
9.14
Spårvägens FK
9.14
PB
  
4Gustaf HolmgrenLudvika FFI
9.51
  
5Agaton Lindh
Agaton Lindh 08, KFUM Örebro
9.58
KFUM Örebro
9.58
PB
  
6Lucas Westerberg
10.46
Spårvägens FK
10.46
PB
  
7Ramadan IbrahimIFK Nora
13.17
  
Heat 2
1Oskar Tennhed
Oskar Tennhed 07, Råby-Rekarne
8.50
Råby-Rekarne FIF
8.50
PB
  
2James Lundqvist
James Lundqvist 07, KFUM Örebro
9.13
KFUM Örebro
9.13
  
3Alwe Widman
Alwe Widman 07, KFUM Örebro
9.47
KFUM Örebro
9.47
PB
  
4Noel Sundberg
Noel Sundberg 08, Spårvägen
9.62
Spårvägens FK
9.62
PB
  
5August Kainelainen
9.77
Spårvägens FK
9.77
PB
  
6Oscar Halkonen
9.81
Ludvika FFI
9.81
  
7Khalid HassanIFK Nora
11.44
PB
  
Heat 3
1Isac Karlsson
Isac Karlsson 07, Katrineholm
8.51
Katrineholms SK
8.51
  
2Audunn Kristjansson
9.28
Spårvägens FK
9.28
PB
  
3Albin WallgrenÅsbro GoIF
9.55
PB
  
4Rasmus Gunnelöf
9.85
Spårvägens FK
9.85
PB
  
5Mikael Dagernäs
Mikael Dagernäs 07, KFUM Örebro
10.12
KFUM Örebro
10.12
PB
  
6Henrik Stenberg
13.26
Stocksäters IF
13.26
PB
  
Heat 4
1Eric Nilsson StruckIstrums SK
8.12
PB
  
2Neo Kanedal
Neo Kanedal 07, KFUM Örebro
8.27
KFUM Örebro
8.27
PB
  
3Viggo FahlströmÅsbro GoIF
9.37
PB
  
4Max Lann
Max Lann 07, KFUM Örebro
9.90
KFUM Örebro
9.90
PB
  
5Gunnar WistrandÅsbro GoIF
10.07
PB
  
6Isak Olsson
Isak Olsson 08, Glanshammar
10.41
Glanshammars IF
10.41
PB
  
7Anton Halkonen
10.48
Ludvika FFI
10.48
  
P13 200 m     
Inne
Inne
Final A
1Audunn Kristjansson
30.63
Spårvägens FK
30.63
PB
  
2Noel Sundberg
Noel Sundberg 08, Spårvägen
32.71
Spårvägens FK
32.71
PB
  
3Rasmus Gunnelöf
33.27
Spårvägens FK
33.27
PB
  
August KainelainenSpårvägens FK
DQ
  
Final B
1Gunnar WistrandÅsbro GoIF
34.51
PB
  
2Luigi Thoresson
35.79
Stocksäters IF
35.79
PB
  
3Anton Halkonen
37.20
Ludvika FFI
37.20
PB
  
Final C
1Linus EngqvistIF Hagen
30.43
PB
  
2Alwe Widman
Alwe Widman 07, KFUM Örebro
30.66
KFUM Örebro
30.66
PB
  
3Viggo FahlströmÅsbro GoIF
32.28
PB
  
4Oscar Halkonen
33.43
Ludvika FFI
33.43
PB
  
Final D
1Neo Kanedal
Neo Kanedal 07, KFUM Örebro
26.80
KFUM Örebro
26.80
PB
  
2Eric Nilsson StruckIstrums SK
27.37
PB
  
3Karl Löfberg
Karl Löfberg 08, KFUM Örebro
30.47
KFUM Örebro
30.47
PB
  
4Svante Jorstig
Svante Jorstig 08, KFUM Örebro
31.87
KFUM Örebro
31.87
  
P13 600 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Jacob Åhman
1:43.27
IF Göta Karlstad
1:43.27
PB
  
2Karl Löfberg
Karl Löfberg 08, KFUM Örebro
1:53.05
KFUM Örebro
1:53.05
PB
  
3Hampus Östring
Hampus Östring 08, KFUM Örebro
1:53.30
KFUM Örebro
1:53.30
PB
  
4Svante Jorstig
Svante Jorstig 08, KFUM Örebro
1:54.42
KFUM Örebro
1:54.42
PB
  
5Albin Wallgren
1:54.71
Åsbro GoIF
1:54.71
PB
  
P13 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Samuel Berglund
Samuel Berglund 07, KFUM Örebro
1.44
KFUM Örebro
1.44
PB
  
2Eric Nilsson StruckIstrums SK
1.44
PB
  
3Isac Karlsson
Isac Karlsson 07, Katrineholm
1.44
Katrineholms SK
1.44
PB
  
4Simon Svartengren
1.40
KFUM Örebro
1.40
PB
  
5Lucas Björfelt
1.36
IF Göta Karlstad
1.36
  
6Audunn Kristjansson
1.32
Spårvägens FK
1.32
PB
  
7Elias Skogberg
Elias Skogberg 07, Spårvägen
1.32
Spårvägens FK
1.32
PB
  
8Max Lann
Max Lann 07, KFUM Örebro
1.24
KFUM Örebro
1.24
  
9Rasmus Gunnelöf
1.20
Spårvägens FK
1.20
PB
  
10Noel Sundberg
Noel Sundberg 08, Spårvägen
1.20
Spårvägens FK
1.20
PB
  
11Gustaf HolmgrenLudvika FFI
1.20
PB
  
12Anton Halkonen
1.15
Ludvika FFI
1.15
=PB
  
1.101.151.201.241.281.321.361.401.441.47
Berglund-ooooooooxxx
Nilsson Struck-ooooxoooxoxxx
Karlsson--oooooxxoxxoxxx
Svartengren---ooooxoxxx
Björfelt--ooooxxoxxx
Kristjanssonooxoxoooxxx
Skogbergoooxxooxxoxxx
Lann-ooxxoxxx
Gunnelöfoooxxx
Sundbergooxoxxx
Holmgrenxoxoxoxxx
Halkonenoxxoxxx
P13 Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
1Sigvard Einarson
2.29
Wedevågs IF
2.29
PB
  
2Max Lann
Max Lann 07, KFUM Örebro
2.19
KFUM Örebro
2.19
PB
  
1.992.092.192.292.39
Einarsonooooxxx
Lannxoooxxx
P13 Tresteg (zon)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Isac Karlsson
Isac Karlsson 07, Katrineholm
10.06
Katrineholms SK
10.06
PB
  
2Oskar Tennhed
Oskar Tennhed 07, Råby-Rekarne
9.59
Råby-Rekarne FIF
9.59
PB
  
3Mikael Dagernäs
Mikael Dagernäs 07, KFUM Örebro
8.00
KFUM Örebro
8.00
PB
  
4Anton Halkonen
7.65
Ludvika FFI
7.65
PB
  
5Luigi Thoresson
6.97
Stocksäters IF
6.97
PB
  
Elias FredmanIFK Märsta
NM
  
Karlsson10.069.289.929.459.43
Tennhed9.439.299.168.98x9.59
Dagernäs7.207.257.677.817.748.00
Halkonen7.237.657.07x7.327.04
Thoressonx6.976.626.816.826.43
Fredmanx
P13 Kula (3.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Noah Karlsson HjortborgKFUM Örebro
9.00
PB
  
2Hannes Kindvall
7.58
Fjugesta IF
7.58
  
3Sigvard Einarson
7.48
Wedevågs IF
7.48
PB
  
4Eric Nilsson StruckIstrums SK
7.32
  
5Elias Skogberg
Elias Skogberg 07, Spårvägen
7.07
Spårvägens FK
7.07
PB
  
6Viktor Johansson
Viktor Johansson 07, KFUM Örebro
6.88
KFUM Örebro
6.88
PB
  
7Gustaf HolmgrenLudvika FFI
6.53
  
8Isak Olsson
Isak Olsson 08, Glanshammar
6.34
Glanshammars IF
6.34
  
9Noel Sundberg
Noel Sundberg 08, Spårvägen
6.00
Spårvägens FK
6.00
PB
  
10Oscar Halkonen
5.66
Ludvika FFI
5.66
PB
  
11Rasmus Gunnelöf
5.46
Spårvägens FK
5.46
PB
  
12Anton Halkonen
5.32
Ludvika FFI
5.32
  
13Lucas Westerberg
5.20
Spårvägens FK
5.20
PB
  
14Khalid HassanIFK Nora
4.73
PB
  
15Elias Fredman
4.11
IFK Märsta
4.11
PB
  
16Ramadan IbrahimIFK Nora
2.14
  
Karlsson Hjortborg8.079.008.767.438.568.75
Kindvall7.267.587.227.096.656.86
Einarson7.487.016.957.087.177.48
Nilsson Struck6.447.297.326.077.286.70
Skogberg7.016.706.31x6.497.07
Johanssonx6.886.116.45x6.46
Holmgren5.786.266.536.276.176.44
Olsson5.716.345.405.455.98x
Sundberg5.825.566.00
Halkonen5.375.425.66
Gunnelöf4.385.035.46
Halkonen5.274.865.32
Westerberg4.995.204.52
Hassan4.564.174.73
Fredman4.113.763.42
Ibrahimx2.132.14
Kvinnor
K 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Sofia Carlberg
Sofia Carlberg 01, Stocksäter
8.16
Stocksäters IF
8.16
=PB
  
2Linnea Borrman
Linnea Borrman 01, Strömstads IF
8.33
Strömstads IF
8.33
PB
  
3Anneli Hulldin
Anneli Hulldin 73, Glanshammar
8.67
Glanshammars IF
8.67
PB
  
4Lisa M Soffe Kumlin
8.72
Stocksäters IF
8.72
  
5Maja Persson Wallin
8.93
  
6Linda Nord
Linda Nord 81, KFUM Örebro
9.24
KFUM Örebro
9.24
PB
  
7Helene Carlsson
Helene Carlsson 76, Lidköpings IS
10.21
Lidköpings IS
10.21
PB
  
Heat 1
1Sofia Carlberg
Sofia Carlberg 01, Stocksäter
8.16
Stocksäters IF
8.16
PB
  
2Anneli Hulldin
Anneli Hulldin 73, Glanshammar
8.74
Glanshammars IF
8.74
PB
  
3Maja Persson Wallin
8.91
=PB
  
4Helene Carlsson
Helene Carlsson 76, Lidköpings IS
10.22
Lidköpings IS
10.22
PB
  
Heat 2
1Linnea Borrman
Linnea Borrman 01, Strömstads IF
8.41
Strömstads IF
8.41
PB
  
2Lisa M Soffe Kumlin
8.70
Stocksäters IF
8.70
PB
  
3Emma Johansson
Emma Johansson 02, Stocksäter
9.03
Stocksäters IF
9.03
  
4Linda Nord
Linda Nord 81, KFUM Örebro
9.29
KFUM Örebro
9.29
PB
  
K 200 m     
Inne
Inne
Final A
1Alicia Karell
Alicia Karell 01, Spårvägen
28.45
Spårvägens FK
28.45
PB
  
2Anneli Hulldin
Anneli Hulldin 73, Glanshammar
29.35
Glanshammars IF
29.35
PB
  
3Emma Johansson
Emma Johansson 02, Stocksäter
30.98
Stocksäters IF
30.98
PB
  
Final B
1Linnea Borrman
Linnea Borrman 01, Strömstads IF
27.17
Strömstads IF
27.17
PB
  
2Sara Angelmyr
Sara Angelmyr 94, KFUM Örebro
28.67
KFUM Örebro
28.67
SB
  
3Lisa M Soffe Kumlin
29.04
Stocksäters IF
29.04
PB
  
4Maja Persson Wallin
29.99
  
K 1000 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Lilly Wizén
3:46.19
Roma IF
3:46.19
SB
  
K Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Ebba Elfström
Ebba Elfström 05, Lidköpings IS
1.60
Lidköpings IS
1.60
PB
  
2Helena Kuksa
1.57
Åsbro GoIF
1.57
PB
  
3Ebba Melin
Ebba Melin 02, Katrineholm
1.54
Katrineholms SK
1.54
SB
  
4Emma Karlsson Svedestam
1.51
Råby-Rekarne FIF
1.51
SB
  
5Emma Hjelm
1.51
Motala AIF
1.51
  
6Ida Kindbom
1.48
Motala AIF
1.48
  
7Elvira Fredin
Elvira Fredin 03, Spårvägen
1.45
Spårvägens FK
1.45
PB
  
8Jenna Mogren DowdingÅsbro GoIF
1.40
SB
  
8Angelina Mogren DowdingÅsbro GoIF
1.40
SB
  
10Lilia Trentham
Lilia Trentham 05, Spårvägen
1.30
Spårvägens FK
1.30
PB
  
1.251.301.351.401.451.481.511.541.571.601.62
Elfström---oooooxxooxxx
Kuksa-----ooooxxx
Melin----ooooxxx
Karlsson Svedestam----oooxxx
Hjelm---ooxooxxx
Kindbom---oooxxx
Fredin---oxoxxx
Mogren Dowding-oooxxx
Mogren Dowding-oooxxx
Trenthamooxxx
K Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
1Emma Johansson
Emma Johansson 02, Stocksäter
3.29
Stocksäters IF
3.29
PB
  
2.993.093.193.293.39
Johanssonoooxoxxx
K Kula     
Inne

Final A

Final
Inne
1Felicia Lindberg
11.93
Hammarby IF
11.93
PB
  
2Sara Angelmyr
Sara Angelmyr 94, KFUM Örebro
9.32
KFUM Örebro
9.32
  
3Alexandra Nyman
Alexandra Nyman 86, KFUM Örebro
7.73
KFUM Örebro
7.73
PB
  
4Ulrika LindgrenIFK Nora
7.32
  
Lindberg9.229.328.138.418.929.27
Angelmyrx7.217.327.05x7.27
Nyman7.197.607.077.737.467.67
Lindgren11.7611.8911.93xx11.64
F17 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Tindra Frykholm
7.97
Glanshammars IF
7.97
PB
  
2Nova FogelkvistMotala AIF
8.01
  
3Ebba Asp
Ebba Asp 04, KFUM Örebro
8.12
KFUM Örebro
8.12
SB
  
4Klara Frykholm
Klara Frykholm 03, Glanshammar
8.19
Glanshammars IF
8.19
SB
  
5Dora Humeur
Dora Humeur 03, Spårvägen
8.45
Spårvägens FK
8.45
PB
  
6Jennifer AxelssonWedevågs IF
8.61
  
7Alice Lundborg
Alice Lundborg 03, Spårvägen
8.65
Spårvägens FK
8.65
  
8Meja Kjellberg Larsson
8.72
Lidköpings IS
8.72
  
Heat 1
1Ebba Asp
Ebba Asp 04, KFUM Örebro
8.13
KFUM Örebro
8.13
SB
  
2Klara Frykholm
Klara Frykholm 03, Glanshammar
8.27
Glanshammars IF
8.27
SB
  
3Jennifer AxelssonWedevågs IF
8.53
PB
  
4Alice Lundborg
Alice Lundborg 03, Spårvägen
8.63
Spårvägens FK
8.63
PB
  
5Meja Kjellberg Larsson
8.65
Lidköpings IS
8.65
PB
  
6Emma Carlsson
8.90
Istrums SK
8.90
SB
  
7Elvira Fredin
Elvira Fredin 03, Spårvägen
9.33
Spårvägens FK
9.33
PB
  
Heat 2
1Nova FogelkvistMotala AIF
8.00
  
2Tindra Frykholm
8.06
Glanshammars IF
8.06
  
3Dora Humeur
Dora Humeur 03, Spårvägen
8.57
Spårvägens FK
8.57
PB
  
4Nora Jolbäck
Nora Jolbäck 04, Lidköpings IS
8.72
Lidköpings IS
8.72
PB
  
5Elin Järnbrink
9.01
Spårvägens FK
9.01
PB
  
6Teodora Angergård
9.10
Spårvägens FK
9.10
PB
  
F17 200 m     
Inne
Inne
Final A
1Dora Humeur
Dora Humeur 03, Spårvägen
28.69
Spårvägens FK
28.69
PB
  
2Elvira Fredin
Elvira Fredin 03, Spårvägen
30.28
Spårvägens FK
30.28
PB
  
3Teodora Angergård
30.45
Spårvägens FK
30.45
PB
  
Final B
1Nova FogelkvistMotala AIF
27.53
PB
  
2Elin Wallin
Elin Wallin 03, Glanshammar
27.90
Glanshammars IF
27.90
SB
  
3Alice Lundborg
Alice Lundborg 03, Spårvägen
29.23
Spårvägens FK
29.23
PB
  
F17 1000 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Elin Freed
Elin Freed 06, Glanshammar
3:19.34
Glanshammars IF
3:19.34
  
2Elvira Fredin
Elvira Fredin 03, Spårvägen
3:22.21
Spårvägens FK
3:22.21
PB
  
F17 Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
1Myra Eriksson
Myra Eriksson 03, Stocksäter
3.51
Stocksäters IF
3.51
PB
  
2Alva Nilsson
Alva Nilsson 04, KFUM Örebro
2.89
KFUM Örebro
2.89
PB
  
2.692.792.892.993.093.193.293.393.463.513.56
Eriksson----oooxoooxxx
Nilssonoxoxoxxx
F17 Tresteg     
Inne

Final A

Final
Inne
1Tindra Frykholm
11.62
Glanshammars IF
11.62
PB
  
2Klara Frykholm
Klara Frykholm 03, Glanshammar
11.22
Glanshammars IF
11.22
PB
  
3Jennifer Axelsson
10.86
Wedevågs IF
10.86
PB
  
4Myra Eriksson
Myra Eriksson 03, Stocksäter
10.72
Stocksäters IF
10.72
PB
  
5Nora Jolbäck
Nora Jolbäck 04, Lidköpings IS
10.65
Lidköpings IS
10.65
  
6Emma Carlsson
10.47
Istrums SK
10.47
  
7Meja Kjellberg Larsson
10.10
Lidköpings IS
10.10
PB
  
8Nova FogelkvistMotala AIF
9.81
PB
  
Frykholm11.0911.0911.45xx11.62
Frykholm10.9610.6210.7710.7410.9611.22
Axelssonx9.2810.5110.6510.2110.86
Eriksson10.4510.5010.2510.4510.5710.72
Jolbäck10.60x10.2910.3610.4710.65
Carlsson10.4710.4010.4010.2810.4710.32
Kjellberg Larsson9.93x10.10x10.0310.10
Fogelkvist9.819.489.45
F17 Kula (3.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Linn Gabrielli Gustafsson
13.43
Råby-Rekarne FIF
13.43
PB
  
2Alva Nilsson
Alva Nilsson 04, KFUM Örebro
11.66
KFUM Örebro
11.66
PB
  
3Natalie Persson
10.67
Katrineholms SK
10.67
PB
  
4Emma Carlsson
10.22
Istrums SK
10.22
  
5Nora Jolbäck
Nora Jolbäck 04, Lidköpings IS
9.74
Lidköpings IS
9.74
  
Gabrielli Gustafsson13.0013.0212.6912.6513.4312.85
Nilsson10.2810.8510.7611.6611.44x
Persson10.6710.649.879.9710.119.46
Carlsson10.129.6810.2210.1710.1810.09
Jolbäck8.509.749.56x8.809.69
F15 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Lina Ånstad
8.09
Motala AIF
8.09
  
2Lathifa Afrah
8.17
IF Göta Karlstad
8.17
  
3Rebecka Hall
Rebecka Hall 05, Spårvägen
8.28
Spårvägens FK
8.28
PB
  
4Chekube Roseangela AnichukwuKFUM Örebro
8.39
  
5Tova GustafssonIstrums SK
8.46
  
6Linn von Hofsten
8.47
Glanshammars IF
8.47
  
7Hilma Grundström
Hilma Grundström 06, Linköpings GIF
8.67
Linköpings GIF
8.67
  
8Emma Hjelm
8.82
Motala AIF
8.82
  
Heat 1
1Lathifa Afrah
8.24
IF Göta Karlstad
8.24
  
2Hilma Grundström
Hilma Grundström 06, Linköpings GIF
8.67
Linköpings GIF
8.67
  
3Lara Johnsson
8.91
Turebergs FK
8.91
  
4Ebba Lindegren Vare
9.18
Spårvägens FK
9.18
  
5Matilda MartiniMotala AIF
9.19
  
6Maja Särnholm
Maja Särnholm 05, KFUM Örebro
9.23
KFUM Örebro
9.23
PB
  
7Lilou Moilanen DemargneSpårvägens FK
9.52
PB
  
8Stella Holmquist
Stella Holmquist 06, KFUM Örebro
9.79
KFUM Örebro
9.79
  
Heat 2
1Lina Ånstad
8.18
Motala AIF
8.18
  
2Anna Strunke
8.70
Turebergs FK
8.70
  
3Tilde Andersson
8.83
IF Göta Karlstad
8.83
PB
  
4Gabriella Gumbricht
8.88
Spårvägens FK
8.88
PB
  
5Em Lindstedt
Em Lindstedt 06, Spårvägen
9.01
Spårvägens FK
9.01
PB
  
6Ebba Elfström
Ebba Elfström 05, Lidköpings IS
9.11
Lidköpings IS
9.11
  
7Tuwa Karlsson
Tuwa Karlsson 05, KFUM Örebro
9.16
KFUM Örebro
9.16
PB
  
Heat 3
1Chekube Roseangela AnichukwuKFUM Örebro
8.33
PB
  
2Linn von Hofsten
8.37
Glanshammars IF
8.37
PB
  
3Tova GustafssonIstrums SK
8.42
  
4Hanna Trygg
Hanna Trygg 05, KFUM Örebro
8.86
KFUM Örebro
8.86
PB
  
5Ida Larsson
Ida Larsson 06, KFUM Örebro
8.92
KFUM Örebro
8.92
  
6Stella Berggren
9.15
Spårvägens FK
9.15
PB
  
7Tilde AdolfssonMotala AIF
9.29
SB
  
8Rut JerlströmÅsbro GoIF
9.30
PB
  
Heat 4
1Rebecka Hall
Rebecka Hall 05, Spårvägen
8.32
Spårvägens FK
8.32
PB
  
2Emma Hjelm
8.55
Motala AIF
8.55
  
3Ebba Hasselgren SvenssonSpårvägens FK
8.73
PB
  
4Elin Jakobsson
Elin Jakobsson 05, KFUM Örebro
8.88
KFUM Örebro
8.88
PB
  
5Ida Kindbom
9.13
Motala AIF
9.13
PB
  
6Sara Persson
Sara Persson 05, KFUM Örebro
9.16
KFUM Örebro
9.16
PB
  
7Ilva Gunnarsson
9.40
Glanshammars IF
9.40
PB
  
8Rhianna Markovic
Rhianna Markovic 06, KFUM Örebro
10.38
KFUM Örebro
10.38
PB
  
F15 200 m     
Inne
Inne
Final A
1Kristelle Grahn
29.31
Spårvägens FK
29.31
PB
  
2Tilde AdolfssonMotala AIF
29.99
SB
  
3Emma Thomson
Emma Thomson 06, KFUM Örebro
32.67
KFUM Örebro
32.67
PB
  
4Rhianna Markovic
Rhianna Markovic 06, KFUM Örebro
36.91
KFUM Örebro
36.91
PB
  
Final B
1Matilda MartiniMotala AIF
30.13
PB
  
2Ebba Elfström
Ebba Elfström 05, Lidköpings IS
30.98
Lidköpings IS
30.98
PB
  
3Stella Berggren
31.34
Spårvägens FK
31.34
PB
  
4Tuwa Karlsson
Tuwa Karlsson 05, KFUM Örebro
31.62
KFUM Örebro
31.62
PB
  
Final C
1Hanna Trygg
Hanna Trygg 05, KFUM Örebro
29.67
KFUM Örebro
29.67
PB
  
2Em Lindstedt
Em Lindstedt 06, Spårvägen
30.23
Spårvägens FK
30.23
PB
  
3Svea Eklundh
31.02
Motala AIF
31.02
PB
  
Final D
1Chekube Roseangela AnichukwuKFUM Örebro
27.32
PB
  
2Tilde Andersson
28.76
IF Göta Karlstad
28.76
PB
  
3Ebba Hasselgren SvenssonSpårvägens FK
29.01
PB
  
4Elin Jakobsson
Elin Jakobsson 05, KFUM Örebro
30.05
KFUM Örebro
30.05
  
Final E
1Lathifa Afrah
25.73
IF Göta Karlstad
25.73
PB
  
2Lina Ånstad
26.67
Motala AIF
26.67
  
3Rebecka Hall
Rebecka Hall 05, Spårvägen
28.02
Spårvägens FK
28.02
PB
  
4Hilma Grundström
Hilma Grundström 06, Linköpings GIF
28.54
Linköpings GIF
28.54
SB
  
F15 800 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Lathifa Afrah
2:21.02
IF Göta Karlstad
2:21.02
PB
  
2Tilde Adolfsson
2:27.81
Motala AIF
2:27.81
PB
  
3Matilda Martini
2:37.83
Motala AIF
2:37.83
  
4Emma Eriksson
Emma Eriksson 06, Westmannia
2:45.46
IK Westmannia
2:45.46
  
5Ida Kindbom
2:51.51
Motala AIF
2:51.51
PB
  
6Emma Thomson
Emma Thomson 06, KFUM Örebro
2:55.00
KFUM Örebro
2:55.00
PB
  
7Emma Hjelm
3:24.91
Motala AIF
3:24.91
PB
  
F15 Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
1Svea Eklundh
2.79
Motala AIF
2.79
  
2Lina Ånstad
2.59
Motala AIF
2.59
PB
  
3Lilia Trentham
Lilia Trentham 05, Spårvägen
1.89
Spårvägens FK
1.89
SB
  
Emma Hjelm
NH
Motala AIF
NH
  
1.691.791.891.992.292.392.492.592.692.792.89
Eklundh-------xoxxooxxx
Ånstad----xooxoxoxxx
Trenthamooooxxx
Hjelmxxx
F15 Tresteg     
Inne

Final A

Final
Inne
1Melina Lidberg
10.45
Hammarby IF
10.45
SB
  
2Ida Fogdeson
Ida Fogdeson 06, Tjalve IF Norrköping
10.44
Tjalve IF Norrköping
10.44
PB
  
3Anna Strunke
10.39
Turebergs FK
10.39
PB
  
4Tova GustafssonIstrums SK
10.07
PB
  
5Lara Johnsson
9.97
Turebergs FK
9.97
PB
  
6Emma Hjelm
9.78
Motala AIF
9.78
  
7Ebba Elfström
Ebba Elfström 05, Lidköpings IS
9.32
Lidköpings IS
9.32
PB
  
8Kristelle Grahn
9.26
Spårvägens FK
9.26
PB
  
9Hilma Grundström
Hilma Grundström 06, Linköpings GIF
9.01
Linköpings GIF
9.01
PB
  
10Felicia Persson
8.77
Katrineholms SK
8.77
PB
  
11Gabriella Gumbricht
8.69
Spårvägens FK
8.69
PB
  
12Lilou Moilanen DemargneSpårvägens FK
7.32
PB
  
13Stella Berggren
7.10
Spårvägens FK
7.10
PB
  
Lidberg10.45xx
Fogdesonx9.989.88x10.2910.44
Strunke10.169.769.73x10.399.89
Gustafsson9.599.479.8310.0010.079.92
Johnsson9.979.389.519.899.649.54
Hjelm9.788.679.59
Elfström8.888.929.188.849.309.32
Grahn9.128.779.269.149.219.17
Grundströmx9.018.81
Persson7.558.777.96
Gumbrichtxx8.69
Moilanen Demargne7.326.99x
Berggren7.10x6.89
F15 Kula (3.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Anna Strunke
11.58
Turebergs FK
11.58
  
2Hanna Gabrielli GustafssonRåby-Rekarne FIF
10.25
PB
  
3Sofia Elleborn
9.38
IF Linnéa
9.38
PB
  
4Ida Kindbom
9.25
Motala AIF
9.25
  
5Svea Eklundh
9.01
Motala AIF
9.01
  
6Lara Johnsson
8.93
Turebergs FK
8.93
PB
  
7Felicia Persson
8.25
Katrineholms SK
8.25
  
8Ilva Gunnarsson
7.60
Glanshammars IF
7.60
PB
  
9Ida Larsson
Ida Larsson 06, KFUM Örebro
6.52
KFUM Örebro
6.52
  
10Em Lindstedt
Em Lindstedt 06, Spårvägen
6.02
Spårvägens FK
6.02
PB
  
11Lilou Moilanen DemargneSpårvägens FK
4.90
PB
  
Strunke11.2811.2111.5811.0811.1611.50
Gabrielli Gustafssonx9.659.11x10.0810.25
Elleborn9.039.289.388.178.909.16
Kindbom8.808.959.159.239.259.22
Eklundh8.218.789.01xxx
Johnsson8.087.508.166.868.938.01
Perssonx8.237.238.257.937.30
Gunnarsson7.056.157.137.367.607.23
Larsson6.305.806.52
Lindstedt5.505.856.02
Moilanen Demargne4.904.734.80
F13 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Tuva Frih
8.75
Åsbro GoIF
8.75
  
2Cecilia ErikssonIFK Nora
8.94
PB
  
3Ellen BäckströmIstrums SK
9.06
  
4Josefine JohanssonIF Göta Karlstad
9.06
PB
  
5Doris Blomqvist BlomÅsbro GoIF
9.21
  
6Alice Lundström
9.39
Stocksäters IF
9.39
  
7Julia Karlsson
9.41
Fjugesta IF
9.41
  
8Wilma E Larsson
Wilma E Larsson 07, KFUM Örebro
9.49
KFUM Örebro
9.49
  
Heat 1
1Tuva Frih
8.69
Åsbro GoIF
8.69
PB
  
2Miranda Koubek
Miranda Koubek 08, Stocksäter
9.36
Stocksäters IF
9.36
  
3Josefine Eriksson
9.51
KFUM Örebro
9.51
PB
  
4Minna Fahlström
9.71
Spårvägens FK
9.71
PB
  
5Wilma Stenborg
Wilma Stenborg 07, Lidköpings IS
9.75
Lidköpings IS
9.75
PB
  
6Ida Carlsson
Ida Carlsson 08, Lidköpings IS
10.16
Lidköpings IS
10.16
PB
  
7Agnes Claesson
Agnes Claesson 08, Stocksäter
10.67
Stocksäters IF
10.67
PB
  
8Elin LundqvistIFK Nora
10.79
PB
  
Heat 2
1Alice Lundström
9.29
Stocksäters IF
9.29
  
2Olivia Okara
Olivia Okara 07, KFUM Örebro
9.46
KFUM Örebro
9.46
PB
  
3Sofia Svenberg
Sofia Svenberg 07, Spårvägen
9.50
Spårvägens FK
9.50
PB
  
4Moa Kindbom
9.55
Motala AIF
9.55
PB
  
5Ebba Olsson
9.73
Istrums SK
9.73
PB
  
6Ella Lindgren
Ella Lindgren 07, KFUM Örebro
9.84
KFUM Örebro
9.84
PB
  
7Signe SpännarIFK Nora
10.47
PB
  
8Simone Allbäck
10.58
Spårvägens FK
10.58
PB
  
Heat 3
1Cecilia ErikssonIFK Nora
9.03
  
2Josefine JohanssonIF Göta Karlstad
9.15
PB
  
3Doris Blomqvist BlomÅsbro GoIF
9.19
PB
  
4Wilma E Larsson
Wilma E Larsson 07, KFUM Örebro
9.28
KFUM Örebro
9.28
PB
  
5Miranda ErikssonÅsbro GoIF
9.61
PB
  
6Josefin Lissing
9.83
Spårvägens FK
9.83
PB
  
7Linnéa VigstrandLudvika FFI
9.98
PB
  
8Greta Andrinsson
10.27
Glanshammars IF
10.27
PB
  
Heat 4
1Ellen BäckströmIstrums SK
9.06
  
2Julia Karlsson
9.26
Fjugesta IF
9.26
PB
  
3Svea Victorén
Svea Victorén 08, KFUM Örebro
9.31
KFUM Örebro
9.31
  
4Amanda Sjöberg
9.80
Fjugesta IF
9.80
PB
  
5Bea Humeur
Bea Humeur 08, Spårvägen
9.97
Spårvägens FK
9.97
PB
  
6Iris Svensson
Iris Svensson 07, Glanshammar
10.08
Glanshammars IF
10.08
PB
  
7Desirée Nilsson
10.64
Spårvägens FK
10.64
PB
  
F13 200 m     
Inne
Inne
Final A
1Annabelle Grahn
32.27
Spårvägens FK
32.27
PB
  
2Iris Svensson
Iris Svensson 07, Glanshammar
34.78
Glanshammars IF
34.78
PB
  
3Greta Andrinsson
35.57
Glanshammars IF
35.57
PB
  
4Agnes Claesson
Agnes Claesson 08, Stocksäter
37.95
Stocksäters IF
37.95
PB
  
Final B
1Sofia Svenberg
Sofia Svenberg 07, Spårvägen
32.53
Spårvägens FK
32.53
PB
  
2Miranda ErikssonÅsbro GoIF
33.02
PB
  
3Ida Carlsson
Ida Carlsson 08, Lidköpings IS
34.02
Lidköpings IS
34.02
PB
  
4Wilma Stenborg
Wilma Stenborg 07, Lidköpings IS
35.42
Lidköpings IS
35.42
PB
  
Final C
1Cecilia ErikssonIFK Nora
30.03
PB
  
2Alice Lundström
30.41
Stocksäters IF
30.41
PB
  
3Doris Blomqvist BlomÅsbro GoIF
31.20
  
4Miranda Koubek
Miranda Koubek 08, Stocksäter
31.57
Stocksäters IF
31.57
  
Final D
1Nova AnderssonIF Hagen
29.11
PB
  
2Tuva Frih
29.86
Åsbro GoIF
29.86
PB
  
3Olivia Okara
Olivia Okara 07, KFUM Örebro
30.72
KFUM Örebro
30.72
PB
  
4Wilma E Larsson
Wilma E Larsson 07, KFUM Örebro
32.08
KFUM Örebro
32.08
  
F13 600 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Tilda Granevald
1:47.11
IF Göta Karlstad
1:47.11
PB
  
2Moa Kindbom
1:49.78
Motala AIF
1:49.78
PB
  
3Alice Lundström
1:57.69
Stocksäters IF
1:57.69
PB
  
4Olivia Okara
Olivia Okara 07, KFUM Örebro
1:58.16
KFUM Örebro
1:58.16
PB
  
5Kim Semstrand
1:59.49
IFK Nora
1:59.49
PB
  
6Miranda Koubek
Miranda Koubek 08, Stocksäter
2:01.42
Stocksäters IF
2:01.42
PB
  
7Tuva Frih
2:01.59
Åsbro GoIF
2:01.59
  
8Annabelle Grahn
2:06.88
Spårvägens FK
2:06.88
PB
  
9Ester Skoglund
Ester Skoglund 07, Östansjö SK
2:07.32
Östansjö SK
2:07.32
PB
  
10Agnes Claesson
Agnes Claesson 08, Stocksäter
2:48.36
Stocksäters IF
2:48.36
PB
  
F13 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Nova AnderssonIF Hagen
1.47
  
2Svea Victorén
Svea Victorén 08, KFUM Örebro
1.47
KFUM Örebro
1.47
PB
  
2Nathalie Wiman AhlstedtIF Göta Karlstad
1.47
  
4Ellen BäckströmIstrums SK
1.47
PB
  
5Cecilia ErikssonIFK Nora
1.44
PB
  
6Hilma Sevelin
Hilma Sevelin 07, Katrineholm
1.32
Katrineholms SK
1.32
  
7Ebba Olsson
1.32
Istrums SK
1.32
PB
  
8Wilma E Larsson
Wilma E Larsson 07, KFUM Örebro
1.28
KFUM Örebro
1.28
PB
  
9Olivia Okara
Olivia Okara 07, KFUM Örebro
1.28
KFUM Örebro
1.28
PB
  
10Nora Gillberg
Nora Gillberg 08, KFUM Örebro
1.28
KFUM Örebro
1.28
=PB
  
11Minna Fahlström
1.24
Spårvägens FK
1.24
PB
  
11Moa Kindbom
1.24
Motala AIF
1.24
  
13Alma Jolbäck
Alma Jolbäck 07, Lidköpings IS
1.24
Lidköpings IS
1.24
PB
  
14Linnéa VigstrandLudvika FFI
1.24
PB
  
15Josefin Lissing
1.20
Spårvägens FK
1.20
PB
  
16Sofia Svenberg
Sofia Svenberg 07, Spårvägen
1.20
Spårvägens FK
1.20
PB
  
16Greta Andrinsson
1.20
Glanshammars IF
1.20
  
18Bea Humeur
Bea Humeur 08, Spårvägen
1.15
Spårvägens FK
1.15
PB
  
19Simone Allbäck
1.10
Spårvägens FK
1.10
PB
  
19Iris Svensson
Iris Svensson 07, Glanshammar
1.10
Glanshammars IF
1.10
  
19Annabelle Grahn
1.10
Spårvägens FK
1.10
PB
  
1.101.151.201.241.281.321.361.401.441.471.50
Andersson-----oooxooxxx
Victorén---oooooxxooxxx
Wiman Ahlstedt-----oooxxooxxx
Bäckström---ooooooxoxxx
Erikssonooooooxoooxxx
Sevelin-oooooxxx
Olsson-oooxoxoxxx
E Larsson-oooxxoxxx
Okara-ooxoxxoxxx
Gillbergooxxooxxoxxx
Fahlströmooooxxx
Kindbom-ooxxx
Jolbäck-ooxoxxx
Vigstrandoxooxxoxxx
Lissingoooxxx
Svenbergooxoxxx
Andrinssonooxoxxx
Humeurooxxx
Allbäckoxxx
Svenssonoxxx
Grahnoxxx
F13 Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
1Nathalie Wiman AhlstedtIF Göta Karlstad
2.09
  
2Klara Johansson
1.99
Stocksäters IF
1.99
PB
  
1.591.691.791.891.992.092.19
Wiman Ahlstedtooooxxooxxx
Johansson-ooooxxx
F13 Tresteg (zon)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Tuva Frih
9.65
Åsbro GoIF
9.65
PB
  
2Ellen BäckströmIstrums SK
9.60
PB
  
3Nova AnderssonIF Hagen
9.32
PB
  
4Kayla Collin
9.29
Åsbro GoIF
9.29
PB
  
5Julia Karlsson
8.59
Fjugesta IF
8.59
PB
  
6Moa Kindbom
8.51
Motala AIF
8.51
PB
  
7Hilma Sevelin
Hilma Sevelin 07, Katrineholm
8.33
Katrineholms SK
8.33
PB
  
8Ebba Olsson
8.07
Istrums SK
8.07
PB
  
9Wilma Stenborg
Wilma Stenborg 07, Lidköpings IS
7.81
Lidköpings IS
7.81
PB
  
10Annabelle Grahn
7.78
Spårvägens FK
7.78
PB
  
11Josefin Lissing
7.61
Spårvägens FK
7.61
PB
  
12Signe SpännarIFK Nora
7.57
PB
  
13Ida Carlsson
Ida Carlsson 08, Lidköpings IS
7.56
Lidköpings IS
7.56
PB
  
Frih9.659.309.328.739.24x
Bäckström9.239.479.169.279.299.60
Andersson9.059.169.219.329.279.31
Collin9.239.298.85
Karlsson8.598.538.408.438.58
Kindbom6.988.288.108.488.308.51
Sevelin8.018.337.657.747.918.11
Olsson8.077.867.29x7.53x
Stenborg7.817.797.69
Grahn7.787.677.48
Lissing7.48x7.61
Spännar7.577.497.57
Carlsson7.567.517.05
F13 Kula (2.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Julia Karlsson
9.66
Fjugesta IF
9.66
  
2Alma Jolbäck
Alma Jolbäck 07, Lidköpings IS
9.82
Lidköpings IS
9.82
  
3Amanda Sjöberg
9.13
Fjugesta IF
9.13
PB
  
4Kayla Collin
8.98
Åsbro GoIF
8.98
PB
  
5Linnéa VigstrandLudvika FFI
8.08
PB
  
6Hilma Sevelin
Hilma Sevelin 07, Katrineholm
7.95
Katrineholms SK
7.95
  
7Nathalie Wiman AhlstedtIF Göta Karlstad
7.61
  
8Miranda ErikssonÅsbro GoIF
7.23
PB
  
9Wilma Stenborg
Wilma Stenborg 07, Lidköpings IS
7.01
Lidköpings IS
7.01
PB
  
10Maja Svärd
Maja Svärd 08, KFUM Örebro
6.97
KFUM Örebro
6.97
PB
  
11Elin LundqvistIFK Nora
6.86
PB
  
12Simone Allbäck
6.21
Spårvägens FK
6.21
PB
  
13Signe SpännarIFK Nora
6.02
  
14Desirée Nilsson
5.64
Spårvägens FK
5.64
  
15Ida Carlsson
Ida Carlsson 08, Lidköpings IS
5.43
Lidköpings IS
5.43
PB
  
16Josefin Lissing
5.38
Spårvägens FK
5.38
PB
  
Karlsson10.539.6610.18x9.08
Jolbäck9.909.829.5110.0110.1210.24
Sjöberg8.457.968.818.879.138.83
Collin8.408.427.728.668.978.98
Vigstrand7.156.967.277.647.518.08
Sevelin7.957.357.717.747.777.92
Wiman Ahlstedt7.617.305.947.377.076.90
Eriksson7.237.206.63x7.156.27
Stenborg6.436.377.01
Svärdx6.396.97
Lundqvist6.696.656.86
Allbäck5.316.216.10
Spännar5.886.025.86
Nilssonx5.645.46
Carlsson5.434.895.09
Lissing4.444.725.38

© 2022 Friidrottsstatistik