26.1
27.1
26.1
27.1
22.1
22.1
25.1
22‐23.1
21.1
22.1
20.1
19.1
15.1
23.1
22.1
22.1
21.1
22.1
22.1
15.1
22.1
21.1
20.1
17.1
21‐23.1
4.12
31.12
19.1
16.1
15‐16.1
15.1
15.1
11.1
6.12
16.1
15.1
31.12
31.12
9.1
17.1
15‐16.1
15.1
15.1
19.12
16.1
14.1
31.12
31.12
9.1
2.1
15.1
13.1
13.1
13.1
5.1
3.1
9.12
12.1
4.12
7‐8.1
10.1
9.1
9.1
8.1
8‐9.1
11.12
8‐9.1
8.1
7.1
6.1
6.1
8.1
27.12
14.12
9.12
6.12
4.1
4.1
4.1
30.12
30.12
4.1
8.1
6.1
6.1
9.1
6.1
2.1
2.1
28.12
31.12
29.12
11.12
27.11
13.11
16.10
9.11
17.10
27.12
6.11
Arena: Tybblelundshallen   Arrangör: Glanshammars IF
Tävlande: 232 (106+126)   Starter: 634 (266+368)

Män
M 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Linus JohanssonIK Wilske
7.39
  
2Pierre Nordkvist
Pierre Nordkvist 83, Linköpings GIF
7.94
Linköpings GIF
7.94
PB
  
3Robert Blomdahl
Robert Blomdahl 80, Lidköpings IS
8.04
Lidköpings IS
8.04
PB
  
4Markus Andersson
Markus Andersson 77, Leksands FIK
8.20
Leksands FIK
8.20
PB
  
5Magnus WestbergIFK Märsta
8.26
SB
  
6Mattias Nestor
Mattias Nestor 70, Linköpings GIF
8.28
Linköpings GIF
8.28
SB
  
7Albin Melin
Albin Melin 00, Katrineholm
8.33
Katrineholms SK
8.33
PB
  
M 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Karl-William EinarsonWedevågs IF
24.78
PB
  
2Pierre Nordkvist
Pierre Nordkvist 83, Linköpings GIF
25.51
Linköpings GIF
25.51
PB
  
3Johan Börjeson
Johan Börjeson 77, Lidköpings VSK
26.05
Lidköpings VSK
26.05
PB
  
4Karl Johansson
Karl Johansson 01, Stocksäter
26.59
Stocksäters IF
26.59
PB
  
M 3000 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Jimmy Öhman
9:13.86
Gefle IF
9:13.86
PB
  
2Hugo Ström
Hugo Ström 01, Ulricehamns OK
9:18.40
Ulricehamns OK
9:18.40
PB
  
3Håkan Eriksson
Håkan Eriksson 61, Malungs SoFK
9:21.11
Malungs SoFK
9:21.11
SB NR55
  
4Fredrik Bengtsson
9:34.09
IF Göta Karlstad
9:34.09
PB
  
5Melker Forsberg
Melker Forsberg 01, KFUM Örebro
9:36.45
KFUM Örebro
9:36.45
SB
  
6Arturs Steinbergs
9:54.45
Huddinge AIS
9:54.45
SB
  
7Magnus Lindblom
10:30.00
Turebergs FK
10:30.00
PB
  
8Fredrik Nybäck
10:32.77
Spårvägens FK
10:32.77
SB
  
9Thomas Kvarnehag
10:47.27
Turebergs FK
10:47.27
PB
  
Fredrik Eckerström
DNF
Spårvägens FK
DNF
  
M 60 m häck     
Inne

Final A

Final
Inne
1Karl Johansson
Karl Johansson 01, Stocksäter
10.07
Stocksäters IF
10.07
PB
  
M Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Karl-William EinarsonWedevågs IF
6.00
SB
  
2Andreas Daun
Andreas Daun 80, Katrineholm
5.81
Katrineholms SK
5.81
PB
  
3Albin Melin
Albin Melin 00, Katrineholm
5.03
Katrineholms SK
5.03
PB
  
4Johan Börjeson
Johan Börjeson 77, Lidköpings VSK
4.69
Lidköpings VSK
4.69
PB
  
5Markus Andersson
Markus Andersson 77, Leksands FIK
4.37
Leksands FIK
4.37
PB
  
Einarsonx5.83x5.836.00x
Daun5.684.195.675.235.655.81
Melin5.034.944.734.801.764.78
Börjeson4.644.554.694.384.58
Anderssonxxxxx4.37
M Kula     
Inne

Final A

Final
Inne
1David Ytfeldt
David Ytfeldt 79, Leksands FIK
11.43
Leksands FIK
11.43
PB
  
2Örjan Fritiofsson
10.15
Finspångs AIK
10.15
PB
  
3Robert ThorslundF Bålsta IK
9.22
PB
  
4Michael OestenIFK Nora
8.04
PB
  
5Henric Fredman
7.48
IFK Märsta
7.48
PB
  
Ytfeldt11.3311.4310.9711.0410.8510.65
Fritiofsson9.9110.049.2410.15x9.71
Thorslund8.468.379.119.229.029.06
Oesten7.537.697.547.637.878.04
Fredman7.126.987.487.417.366.88
P17 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Linus JohanssonIK Wilske
7.24
SB
  
2Philip Tennhed
Philip Tennhed 04, Råby-Rekarne
7.33
Råby-Rekarne FIF
7.33
  
3Lukas Söderlund
Lukas Söderlund 04, Västerås FK
7.40
Västerås FK
7.40
PB
  
4Douglas Goldén
7.65
Katrineholms SK
7.65
  
5William Nestor
William Nestor 03, Linköpings GIF
7.69
Linköpings GIF
7.69
  
6Shane MwebazaIFK Nora
7.82
PB
  
7Tim EngqvistIFK Tumba
7.90
PB
  
8Ludvig Molinder
Ludvig Molinder 03, KFUM Örebro
7.97
KFUM Örebro
7.97
  
Heat 1
1Linus JohanssonIK Wilske
7.56
SB
  
2Tim EngqvistIFK Tumba
7.95
PB
  
3Shane MwebazaIFK Nora
8.04
PB
  
4Albin Lammgård
8.13
Glanshammars IF
8.13
PB
  
5Zinédine Eade
Zinédine Eade 04, Stocksäter
8.17
Stocksäters IF
8.17
PB
  
Heat 2
1Philip Tennhed
Philip Tennhed 04, Råby-Rekarne
7.31
Råby-Rekarne FIF
7.31
PB
  
2Lukas Söderlund
Lukas Söderlund 04, Västerås FK
7.42
Västerås FK
7.42
PB
  
3Douglas Goldén
7.60
Katrineholms SK
7.60
PB
  
4William Nestor
William Nestor 03, Linköpings GIF
7.62
Linköpings GIF
7.62
PB
  
5Ludvig Molinder
Ludvig Molinder 03, KFUM Örebro
7.91
KFUM Örebro
7.91
PB
  
P17 200 m     
Inne
Inne
Final A
1Philip Tennhed
Philip Tennhed 04, Råby-Rekarne
24.48
Råby-Rekarne FIF
24.48
PB
  
2Sebastian Cabanas AnderssonTurebergs FK
26.14
PB
  
Final B
1Lukas Söderlund
Lukas Söderlund 04, Västerås FK
24.21
Västerås FK
24.21
PB
  
2Douglas Goldén
24.61
Katrineholms SK
24.61
PB
  
3Tim Engqvist
25.97
IFK Tumba
25.97
PB
  
P17 3000 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Max Österberg
9:51.12
Värmdö IF
9:51.12
PB
  
2Markus Andersson
Markus Andersson 05, Västerås FK
10:10.94
Västerås FK
10:10.94
PB
  
3Viktor Sjökvist
10:29.53
Stocksäters IF
10:29.53
PB
  
P17 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Sebastian Cabanas AnderssonTurebergs FK
1.81
PB
  
1.631.661.691.721.751.781.811.85
Cabanas Anderssonoooooxooxxx
P17 Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Philip Tennhed
Philip Tennhed 04, Råby-Rekarne
5.91
Råby-Rekarne FIF
5.91
PB
  
2Sebastian Cabanas AnderssonTurebergs FK
5.87
PB
  
3Douglas Goldén
5.85
Katrineholms SK
5.85
PB
  
4Ludvig Molinder
Ludvig Molinder 03, KFUM Örebro
5.09
KFUM Örebro
5.09
PB
  
5Zinédine Eade
Zinédine Eade 04, Stocksäter
4.73
Stocksäters IF
4.73
PB
  
6Tim EngqvistIFK Tumba
4.61
PB
  
Tennhed5.475.295.915.605.715.86
Cabanas Andersson5.775.875.66xx5.65
Goldén5.855.833.051.915.755.73
Molinderxx5.09xxx
Eade3.194.464.264.634.624.73
Engqvist4.034.613.664.54
P15 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1William Lindqvist
7.63
Hässleholms AIS
7.63
PB
  
2Filip Olsson
7.72
Bromma IF
7.72
  
3Mikola Ahlgren
Mikola Ahlgren 05, Västerås FK
7.76
Västerås FK
7.76
  
4Albin Gyhlenius
Albin Gyhlenius 05, KFUM Örebro
7.93
KFUM Örebro
7.93
  
5Daniel Forsman
7.97
IF Göta Karlstad
7.97
PB
  
6Wilmer Daleskog
Wilmer Daleskog 05, KFUM Örebro
8.02
KFUM Örebro
8.02
  
7William Brändeborn
8.14
Råby-Rekarne FIF
8.14
  
8Edwin Gyllander
Edwin Gyllander 05, KFUM Örebro
8.14
KFUM Örebro
8.14
  
Heat 1
1William Lindqvist
7.70
Hässleholms AIS
7.70
PB
  
2Albin Gyhlenius
Albin Gyhlenius 05, KFUM Örebro
7.82
KFUM Örebro
7.82
PB
  
3Daniel Forsman
8.00
IF Göta Karlstad
8.00
PB
  
4William Brändeborn
8.11
Råby-Rekarne FIF
8.11
PB
  
5Noel Gälman
8.31
Huddinge AIS
8.31
PB
  
6Max Titus
Max Titus 05, KFUM Örebro
8.38
KFUM Örebro
8.38
PB
  
7Max Holm
Max Holm 06, Råby-Rekarne
8.73
Råby-Rekarne FIF
8.73
PB
  
8Jon Joelsson
Jon Joelsson 96, KFUM Örebro
8.78
KFUM Örebro
8.78
PB
  
Heat 2
1Mikola Ahlgren
Mikola Ahlgren 05, Västerås FK
7.74
Västerås FK
7.74
PB
  
2Edwin Gyllander
Edwin Gyllander 05, KFUM Örebro
8.12
KFUM Örebro
8.12
PB
  
3Tinh Lundström
Tinh Lundström 06, Leksands FIK
8.14
Leksands FIK
8.14
PB
  
4Joel Wikström
8.52
Huddinge AIS
8.52
PB
  
5Alfons Elmgren HallingerKFUM Örebro
8.88
PB
  
6Hampus Wiborg
Hampus Wiborg 05, KFUM Örebro
9.02
KFUM Örebro
9.02
PB
  
7Gustav Malmkvist
9.21
Katrineholms SK
9.21
PB
  
8Roman Ali
10.06
IFK Märsta
10.06
PB
  
Heat 3
1Filip Olsson
7.71
Bromma IF
7.71
PB
  
2Wilmer Daleskog
Wilmer Daleskog 05, KFUM Örebro
7.89
KFUM Örebro
7.89
PB
  
3Leo Steen
8.18
Åsbro GoIF
8.18
PB
  
4Edvin SidwallTäby IS
8.23
PB
  
5Johan Runesson
8.26
Fjugesta IF
8.26
PB
  
6William Klacksell
William Klacksell 05, Råby-Rekarne
8.43
Råby-Rekarne FIF
8.43
PB
  
7Viktor Lögdahl
Viktor Lögdahl 05, Råby-Rekarne
8.64
Råby-Rekarne FIF
8.64
PB
  
8David Jonhed
9.42
IF Göta Karlstad
9.42
PB
  
P15 200 m     
Inne
Inne
Final A
1William Brändeborn
25.98
Råby-Rekarne FIF
25.98
PB
  
2Max Holm
Max Holm 06, Råby-Rekarne
29.29
Råby-Rekarne FIF
29.29
PB
  
3Roman Ali
35.91
IFK Märsta
35.91
PB
  
Final B
1Wilmer Daleskog
Wilmer Daleskog 05, KFUM Örebro
26.11
KFUM Örebro
26.11
PB
  
2Max Titus
Max Titus 05, KFUM Örebro
27.29
KFUM Örebro
27.29
PB
  
3Johan Runesson
28.08
Fjugesta IF
28.08
PB
  
4Jon Joelsson
Jon Joelsson 06, KFUM Örebro
28.96
KFUM Örebro
28.96
PB
  
Final C
1Daniel Forsman
26.41
IF Göta Karlstad
26.41
PB
  
2Edwin Gyllander
Edwin Gyllander 05, KFUM Örebro
26.60
KFUM Örebro
26.60
PB
  
3Viggo Olsson
Viggo Olsson 06, KFUM Örebro
26.73
KFUM Örebro
26.73
PB
  
4Tinh Lundström
Tinh Lundström 06, Leksands FIK
27.56
Leksands FIK
27.56
PB
  
Final D
1William Lindqvist
25.20
Hässleholms AIS
25.20
PB
  
2Filip Olsson
25.63
Bromma IF
25.63
PB
  
3Mikola Ahlgren
Mikola Ahlgren 05, Västerås FK
25.71
Västerås FK
25.71
PB
  
4Albin Gyhlenius
Albin Gyhlenius 05, KFUM Örebro
26.46
KFUM Örebro
26.46
PB
  
P15 800 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Max Österberg
2:30.17
Värmdö IF
2:30.17
SB
  
2Lucas Asplund
Lucas Asplund 06, KFUM Örebro
2:34.72
KFUM Örebro
2:34.72
PB
  
3Oskar Bergman
2:43.52
IFK Mora
2:43.52
PB
  
4Ludvig Fredman
3:03.03
IFK Märsta
3:03.03
PB
  
P15 60 m häck (83.8 cm, 8.5 m)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Daniel Forsman
8.93
IF Göta Karlstad
8.93
PB
  
2Gustav Malmkvist
11.60
Katrineholms SK
11.60
PB
  
3Oskar Bergman
12.37
IFK Mora
12.37
PB
  
P15 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Julius WiklundIK Wilske
1.72
PB
  
2Mikola Ahlgren
Mikola Ahlgren 05, Västerås FK
1.63
Västerås FK
1.63
PB
  
3Gustav Malmkvist
1.60
Katrineholms SK
1.60
PB
  
4Albin Gyhlenius
Albin Gyhlenius 05, KFUM Örebro
1.53
KFUM Örebro
1.53
SB
  
5Alfons Elmgren HallingerKFUM Örebro
1.49
PB
  
6Oskar Bergman
1.30
IFK Mora
1.30
PB
  
1.25
1.69
1.30
1.72
1.35
1.74
1.40
1.45
1.49
1.53
1.57
1.60
1.63
1.66
Wiklund-
xo
-
xxo
-
xxx
-
-
-
o
o
o
o
o
Ahlgren-
-
-
-
-
o
o
o
o
xo
xxx
Malmkvist-
-
-
o
o
o
xo
xo
xo
xxx

Gyhlenius-
-
-
-
o
xo
xo
xxx



Elmgren Hallinger-
-
o
o
o
o
xxx




Bergmanxo
xxo
xx








P15 Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Mikola Ahlgren
Mikola Ahlgren 05, Västerås FK
5.87
Västerås FK
5.87
PB
  
2Filip Olsson
5.61
Bromma IF
5.61
PB
  
3Viktor Lögdahl
Viktor Lögdahl 05, Råby-Rekarne
5.42
Råby-Rekarne FIF
5.42
PB
  
4Daniel Forsman
4.98
IF Göta Karlstad
4.98
PB
  
5William Brändeborn
4.97
Råby-Rekarne FIF
4.97
PB
  
6Leo Steen
4.77
Åsbro GoIF
4.77
PB
  
7William Klacksell
William Klacksell 05, Råby-Rekarne
4.66
Råby-Rekarne FIF
4.66
PB
  
8Daniel Kindvall
4.64
Fjugesta IF
4.64
PB
  
9Wilmer Daleskog
Wilmer Daleskog 05, KFUM Örebro
4.64
KFUM Örebro
4.64
PB
  
10Edvin SidwallTäby IS
4.62
PB
  
11Gustav Malmkvist
4.50
Katrineholms SK
4.50
PB
  
12Noel Gälman
4.46
Huddinge AIS
4.46
PB
  
13Johan Runesson
4.46
Fjugesta IF
4.46
PB
  
14Jon Joelsson
Jon Joelsson 06, KFUM Örebro
4.46
KFUM Örebro
4.46
PB
  
15Max Holm
Max Holm 06, Råby-Rekarne
4.37
Råby-Rekarne FIF
4.37
PB
  
16Alfons Elmgren HallingerKFUM Örebro
4.34
PB
  
17Tinh Lundström
Tinh Lundström 06, Leksands FIK
4.29
Leksands FIK
4.29
PB
  
18Ludvig Fredman
4.17
IFK Märsta
4.17
PB
  
19Oskar Bergman
3.89
IFK Mora
3.89
PB
  
20Hampus Wiborg
Hampus Wiborg 05, KFUM Örebro
1.70
KFUM Örebro
1.70
PB
  
Roman Ali
NM
IFK Märsta
NM
  
Ahlgren5.87xxxxx
Olsson5.555.455.445.465.615.48
Lögdahl4.535.41x5.335.42x
Forsmanx4.924.874.934.984.65
Brändeborn4.974.91xx4.582.99
Steen4.774.674.754.554.734.42
Klacksell4.65x4.664.49xx
Kindvall4.644.554.424.594.322.20
Daleskogx4.254.64
Sidwallx4.62x
Malmkvistx4.504.14
Gälman4.464.274.12
Runesson3.933.514.46
Joelsson4.46xx
Holm4.373.984.28
Elmgren Hallinger4.203.634.34
Lundströmx4.293.90
Fredmanx3.914.17
Bergman3.893.893.89
Wiborgx1.371.70
Alixxx
P15 Kula (4.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Viktor Lögdahl
Viktor Lögdahl 05, Råby-Rekarne
14.34
Råby-Rekarne FIF
14.34
PB
  
2Daniel Forsman
11.19
IF Göta Karlstad
11.19
PB
  
3Mikola Ahlgren
Mikola Ahlgren 05, Västerås FK
10.89
Västerås FK
10.89
PB
  
4Ludvig Fredman
10.23
IFK Märsta
10.23
PB
  
5Joel Wikström
10.22
Huddinge AIS
10.22
PB
  
6Daniel Kindvall
9.90
Fjugesta IF
9.90
PB
  
7Johan Runesson
9.59
Fjugesta IF
9.59
PB
  
8Leo Steen
9.55
Åsbro GoIF
9.55
SB
  
9Edwin Gyllander
Edwin Gyllander 05, KFUM Örebro
8.51
KFUM Örebro
8.51
PB
  
Lögdahl13.0413.2614.3413.2013.2912.52
Forsman11.1910.4510.7211.0610.6310.00
Ahlgren9.9610.8910.6910.1810.419.93
Fredman8.919.609.0810.239.739.40
Wikström9.859.889.439.8610.2210.12
Kindvall9.049.599.309.529.219.90
Runessonx8.888.489.029.598.45
Steen8.149.264.799.558.558.22
Gyllander8.438.518.45
P13 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Isac Karlsson
Isac Karlsson 07, Katrineholm
8.47
Katrineholms SK
8.47
PB
  
2Oskar Tennhed
Oskar Tennhed 07, Råby-Rekarne
8.51
Råby-Rekarne FIF
8.51
PB
  
3Simon Lindström
8.77
Turebergs FK
8.77
PB
  
4Kevin SjöströmIFK Märsta
8.79
PB
  
5James Lundqvist
James Lundqvist 07, KFUM Örebro
8.97
KFUM Örebro
8.97
PB
  
6Simon Svartengren
9.06
KFUM Örebro
9.06
PB
  
7Bastian Widlund
Bastian Widlund 07, KFUM Örebro
9.40
KFUM Örebro
9.40
PB
  
8Morris Andersson FredrikssonKFUM Örebro
10.16
PB
  
P13 200 m     
Inne
Inne
Final A
1Neo Kanedal
Neo Kanedal 07, KFUM Örebro
28.15
KFUM Örebro
28.15
PB
  
2Isak Aren
Isak Aren 07, Råby-Rekarne
28.46
Råby-Rekarne FIF
28.46
PB
  
Final B
1Isac Karlsson
Isac Karlsson 07, Katrineholm
28.06
Katrineholms SK
28.06
PB
  
2Bastian Widlund
Bastian Widlund 07, KFUM Örebro
30.61
KFUM Örebro
30.61
PB
  
3Max Lann
Max Lann 07, KFUM Örebro
33.56
KFUM Örebro
33.56
PB
  
P13 60 m häck (76.2 cm, 7.65 m)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Kevin Sjöström
10.18
IFK Märsta
10.18
PB
  
2Simon Lindström
10.44
Turebergs FK
10.44
PB
  
3Sigvard Einarson
12.18
Wedevågs IF
12.18
PB
  
P13 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Simon Lindström
1.49
Turebergs FK
1.49
PB
  
2Kevin SjöströmIFK Märsta
1.46
PB
  
3Simon Svartengren
1.39
KFUM Örebro
1.39
PB
  
4Isac Karlsson
Isac Karlsson 07, Katrineholm
1.39
Katrineholms SK
1.39
PB
  
5Sigvard Einarson
1.35
Wedevågs IF
1.35
PB
  
6Max Lann
Max Lann 07, KFUM Örebro
1.30
KFUM Örebro
1.30
PB
  
7Morris Andersson FredrikssonKFUM Örebro
1.30
PB
  
8Leon Falk
Leon Falk 07, Katrineholm
1.15
Katrineholms SK
1.15
PB
  
1.05
1.52
1.10
1.15
1.20
1.25
1.30
1.35
1.39
1.43
1.46
1.49
Lindström-
xxx
-
-
-
-
-
o
o
o
xo
xxo
Sjöström-
-
-
-
-
-
xxo
o
o
o
xxx
Svartengren-
-
-
-
-
o
xo
o
xxx


Karlsson-
-
o
o
o
o
o
xo
xxx


Einarson-
-
-
o
o
o
o
xxx



Lann-
-
o
o
o
o
xxx




Andersson Fredriksson-
o
o
o
o
xxo
xxx




Falkxo
o
xo
xxx







P13 Längd (zon)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Isac Karlsson
Isac Karlsson 07, Katrineholm
4.95
Katrineholms SK
4.95
PB
  
2Simon Lindström
4.52
Turebergs FK
4.52
PB
  
3Isak Aren
Isak Aren 07, Råby-Rekarne
4.48
Råby-Rekarne FIF
4.48
PB
  
4Oskar Tennhed
Oskar Tennhed 07, Råby-Rekarne
4.31
Råby-Rekarne FIF
4.31
PB
  
5Simon Svartengren
4.01
KFUM Örebro
4.01
PB
  
6Leon Falk
Leon Falk 07, Katrineholm
3.24
Katrineholms SK
3.24
PB
  
Karlsson4.954.624.604.364.384.29
Lindström4.424.394.524.284.28
Aren4.224.444.484.384.30
Tennhed4.314.063.974.143.554.22
Svartengren3.563.543.953.914.012.73
Falk3.242.523.173.123.103.24
P13 Kula (3.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Kevin Sjöström
12.83
IFK Märsta
12.83
PB
  
2Simon Lindström
8.11
Turebergs FK
8.11
PB
  
3Hannes Kindvall
7.98
Fjugesta IF
7.98
PB
  
4Max Lann
Max Lann 07, KFUM Örebro
7.36
KFUM Örebro
7.36
PB
  
5Morris Andersson FredrikssonKFUM Örebro
6.98
PB
  
6Leon Falk
Leon Falk 07, Katrineholm
5.97
Katrineholms SK
5.97
PB
  
Sjöströmx12.3412.2112.5312.8312.45
Lindström7.588.117.337.697.117.60
Kindvall7.827.547.277.587.967.98
Lann6.977.197.267.366.626.62
Andersson Fredriksson6.666.986.826.916.506.52
Falk5.305.865.76x5.975.39
P12 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Ethan Lindström
Ethan Lindström 08, Västerås FK
8.94
Västerås FK
8.94
PB
  
2Loke Salberg
Loke Salberg 08, Linköpings GIF
9.29
Linköpings GIF
9.29
PB
  
3Elton Ademark
Elton Ademark 08, Västerås FK
9.35
Västerås FK
9.35
PB
  
4Emil Nestor
Emil Nestor 08, Linköpings GIF
9.40
Linköpings GIF
9.40
PB
  
5Karl Nestor
Karl Nestor 08, Linköpings GIF
9.43
Linköpings GIF
9.43
  
6Jonathan ThorinIstrums SK
9.89
PB
  
7Elias Höijer
Elias Höijer 08, Glanshammar
10.25
Glanshammars IF
10.25
PB
  
8Ramadan IbrahimIFK Nora
12.79
  
Heat 1
1Ethan Lindström
Ethan Lindström 08, Västerås FK
8.98
Västerås FK
8.98
PB
  
2Emil Nestor
Emil Nestor 08, Linköpings GIF
9.47
Linköpings GIF
9.47
PB
  
3Elton Ademark
Elton Ademark 08, Västerås FK
9.56
Västerås FK
9.56
PB
  
4Elliot Runestav
Elliot Runestav 08, KFUM Örebro
10.08
KFUM Örebro
10.08
PB
  
5Elias Höijer
Elias Höijer 08, Glanshammar
10.38
Glanshammars IF
10.38
PB
  
6Khalid HassanIFK Nora
11.46
PB
  
7Ramadan IbrahimIFK Nora
12.73
PB
  
Heat 2
1Loke Salberg
Loke Salberg 08, Linköpings GIF
9.36
Linköpings GIF
9.36
PB
  
2Karl Nestor
Karl Nestor 08, Linköpings GIF
9.41
Linköpings GIF
9.41
PB
  
3Jonathan ThorinIstrums SK
9.98
PB
  
4Linus Widén
10.03
Åsbro GoIF
10.03
PB
  
5Nils Nordgren
Nils Nordgren 08, Glanshammar
10.10
Glanshammars IF
10.10
PB
  
6Levi Back
Levi Back 08, Tureberg
10.19
Turebergs FK
10.19
PB
  
7Lukas Kellner
Lukas Kellner 08, Glanshammar
10.20
Glanshammars IF
10.20
PB
  
8Elias Fredman
12.83
IFK Märsta
12.83
PB
  
P12 200 m     
Inne
Inne
Final A
1Svante Jorstig
Svante Jorstig 08, KFUM Örebro
31.23
KFUM Örebro
31.23
PB
  
2Emil Nestor
Emil Nestor 08, Linköpings GIF
32.27
Linköpings GIF
32.27
PB
  
3Karl Nestor
Karl Nestor 08, Linköpings GIF
32.42
Linköpings GIF
32.42
PB
  
Final B
1David Wallén
David Wallén 08, Västerås FK
29.21
Västerås FK
29.21
  
2Levi Back
Levi Back 08, Tureberg
33.14
Turebergs FK
33.14
PB
  
Ethan Lindström
Ethan Lindström 08, Västerås FK
DQ
Västerås FK
DQ
  
P12 600 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Hampus Östring
Hampus Östring 08, KFUM Örebro
1:57.60
KFUM Örebro
1:57.60
PB
  
2Svante Jorstig
Svante Jorstig 08, KFUM Örebro
1:59.36
KFUM Örebro
1:59.36
PB
  
3Lucas Björfelt
2:01.28
IF Göta Karlstad
2:01.28
PB
  
P12 60 m häck (76.2 cm, 7.65 m)     
Inne
Inne
Final A
1Emil Nestor
Emil Nestor 08, Linköpings GIF
11.59
Linköpings GIF
11.59
PB
  
2Levi Back
Levi Back 08, Tureberg
11.80
Turebergs FK
11.80
PB
  
3Jonathan ThorinIstrums SK
12.36
PB
  
4Hampus Östring
Hampus Östring 08, KFUM Örebro
12.48
KFUM Örebro
12.48
PB
  
Final B
1David Wallén
David Wallén 08, Västerås FK
10.74
Västerås FK
10.74
PB
  
2Karl Nestor
Karl Nestor 08, Linköpings GIF
11.17
Linköpings GIF
11.17
PB
  
3Loke Salberg
Loke Salberg 08, Linköpings GIF
12.69
Linköpings GIF
12.69
PB
  
4Nils Nordgren
Nils Nordgren 08, Glanshammar
13.59
Glanshammars IF
13.59
PB
  
5Elias Höijer
Elias Höijer 08, Glanshammar
14.41
Glanshammars IF
14.41
PB
  
P12 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1David Wallén
David Wallén 08, Västerås FK
1.43
Västerås FK
1.43
PB
  
2Lucas Björfelt
1.40
IF Göta Karlstad
1.40
PB
  
3Ethan Lindström
Ethan Lindström 08, Västerås FK
1.40
Västerås FK
1.40
PB
  
4Jonathan ThorinIstrums SK
1.31
PB
  
5Emil Nestor
Emil Nestor 08, Linköpings GIF
1.28
Linköpings GIF
1.28
PB
  
6Levi Back
Levi Back 08, Tureberg
1.20
Turebergs FK
1.20
PB
  
7Karl Nestor
Karl Nestor 08, Linköpings GIF
1.20
Linköpings GIF
1.20
PB
  
8Linus Widén
1.10
Åsbro GoIF
1.10
PB
  
9Nils Nordgren
Nils Nordgren 08, Glanshammar
1.05
Glanshammars IF
1.05
PB
  
1.00
1.43
1.05
1.46
1.10
1.15
1.20
1.24
1.28
1.31
1.34
1.37
1.40
Wallén-
o
-
xxx
-
-
o
o
o
o
o
o
o
Björfelt-
xxx
-
-
-
o
o
o
o
xxo
xo
o
Lindström-
xxx
-
-
-
o
o
o
o
o
xo
xo
Thorin-
-
o
o
o
xxo
xxo
xo
xxx


Nestor-
-
o
o
o
o
xxo
xxx



Back-
o
o
o
o
xxx





Nestor-
-
o
xo
o
xxx





Widénxxo
o
o
xxx







Nordgrenxo
o
xxx








P12 Längd (zon)     
Inne

Final A

Final
Inne
1David Wallén
David Wallén 08, Västerås FK
4.62
Västerås FK
4.62
PB
  
2Ethan Lindström
Ethan Lindström 08, Västerås FK
4.56
Västerås FK
4.56
PB
  
3Emil Nestor
Emil Nestor 08, Linköpings GIF
4.50
Linköpings GIF
4.50
PB
  
4Karl Nestor
Karl Nestor 08, Linköpings GIF
4.37
Linköpings GIF
4.37
PB
  
5Loke Salberg
Loke Salberg 08, Linköpings GIF
4.15
Linköpings GIF
4.15
PB
  
6Jonathan ThorinIstrums SK
4.10
PB
  
7Elton Ademark
Elton Ademark 08, Västerås FK
3.97
Västerås FK
3.97
PB
  
8Levi Back
Levi Back 08, Tureberg
3.89
Turebergs FK
3.89
PB
  
9Svante Jorstig
Svante Jorstig 08, KFUM Örebro
3.80
KFUM Örebro
3.80
PB
  
10Lukas Kellner
Lukas Kellner 08, Glanshammar
3.43
Glanshammars IF
3.43
PB
  
11Isak Olsson
Isak Olsson 08, Glanshammar
3.14
Glanshammars IF
3.14
PB
  
12Khalid HassanIFK Nora
2.74
PB
  
13Ramadan IbrahimIFK Nora
1.80
PB
  
Wallén4.334.174.584.624.314.11
Lindström4.274.564.194.514.434.39
Nestor4.364.334.294.204.004.50
Nestor4.194.054.044.374.324.04
Salberg4.154.134.143.984.023.78
Thorin4.103.994.024.013.953.99
Ademark3.89x3.973.743.633.85
Back3.893.803.643.673.533.78
Jorstig3.513.763.80
Kellner3.43xx
Olsson3.142.922.77
Hassanx2.742.73
Ibrahimx1.801.73
P12 Kula (3.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Noah Karlsson HjortborgKFUM Örebro
8.70
PB
  
2Levi Back
Levi Back 08, Tureberg
7.59
Turebergs FK
7.59
PB
  
3Karl Nestor
Karl Nestor 08, Linköpings GIF
7.49
Linköpings GIF
7.49
PB
  
4Jonathan ThorinIstrums SK
7.20
PB
  
5Isak Olsson
Isak Olsson 08, Glanshammar
6.59
Glanshammars IF
6.59
PB
  
6Emil Nestor
Emil Nestor 08, Linköpings GIF
6.53
Linköpings GIF
6.53
PB
  
7Arvid Melander
Arvid Melander 08, KFUM Örebro
6.34
KFUM Örebro
6.34
PB
  
8Loke Salberg
Loke Salberg 08, Linköpings GIF
6.30
Linköpings GIF
6.30
PB
  
9Lukas Kellner
Lukas Kellner 08, Glanshammar
5.37
Glanshammars IF
5.37
PB
  
10Khalid HassanIFK Nora
4.64
PB
  
11Elias Fredman
3.87
IFK Märsta
3.87
PB
  
12Ramadan IbrahimIFK Nora
2.69
PB
  
Karlsson Hjortborg8.538.708.558.208.257.97
Back7.177.596.796.92x7.03
Nestor7.207.497.357.377.197.47
Thorin7.016.425.826.326.687.20
Olsson5.816.596.005.846.055.67
Nestor6.336.036.53x6.046.25
Melander6.035.506.346.256.075.74
Salberg6.126.306.185.555.966.03
Kellnerx5.375.37
Hassanx4.644.50
Fredman3.683.873.82
Ibrahim2.692.46
Kvinnor
K 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Lina Ånstad
8.09
Motala AIF
8.09
=PB
  
2Sofia Carlberg
Sofia Carlberg 01, Stocksäter
8.23
Stocksäters IF
8.23
PB
  
3Maja Hård
Maja Hård 98, Karlskoga
8.64
Karlskoga FI
8.64
PB
  
4Lisa M Soffe Kumlin
8.82
Stocksäters IF
8.82
PB
  
5Emma Johansson
Emma Johansson 02, Stocksäter
8.96
Stocksäters IF
8.96
PB
  
6Maja Persson Wallin
9.12
SB
  
7Linda Nord
Linda Nord 81, KFUM Örebro
9.44
KFUM Örebro
9.44
PB
  
8Helene Carlsson
Helene Carlsson 76, Lidköpings IS
10.27
Lidköpings IS
10.27
PB
  
K 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Maja Persson Wallin
29.61
PB
  
2Anneli Hulldin
Anneli Hulldin 73, Glanshammar
29.87
Glanshammars IF
29.87
PB
  
3Emma Johansson
Emma Johansson 02, Stocksäter
31.08
Stocksäters IF
31.08
PB
  
4Helene Carlsson
Helene Carlsson 76, Lidköpings IS
35.26
Lidköpings IS
35.26
PB
  
K 60 m häck (76.2 cm, 8 m)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Lathifa Afrah
9.20
IF Göta Karlstad
9.20
=PB
  
2Ayla Hallberg HossainTurebergs FK
9.46
=PB
  
3Emma Hjelm
9.47
Motala AIF
9.47
=PB
  
5Annie Grindange
9.89
Turebergs FK
9.89
=PB
  
K 60 m häck     
Inne

Final A

Final
Inne
1Amanda Holmberg
Amanda Holmberg 98, Lidköpings IS
8.58
Lidköpings IS
8.58
PB
  
2Emma Johansson
Emma Johansson 02, Stocksäter
10.80
Stocksäters IF
10.80
PB
  
K Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Helena Kuksa
1.44
Åsbro GoIF
1.44
SB
  
1.441.48
Kuksaxoxxx
K Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Camilla Sevelin
4.54
Katrineholms SK
4.54
PB
  
2Helene Carlsson
Helene Carlsson 76, Lidköpings IS
3.43
Lidköpings IS
3.43
PB
  
Sevelin4.54xx4.324.384.46
Carlssonx2.933.43xx3.06
K Kula     
Inne

Final A

Final
Inne
1Martina EfraimssonMotala AIF
10.00
SB
  
2Ulrika LindgrenIFK Nora
6.89
PB
  
Efraimsson9.7910.0010.8210.39x10.53
Lindgren6.576.866.89
F17 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Tindra Frykholm
8.01
Glanshammars IF
8.01
PB
  
2Nova FogelkvistMotala AIF
8.10
PB
  
3Ebba Asp
Ebba Asp 04, KFUM Örebro
8.33
KFUM Örebro
8.33
SB
  
4Elin Wallin
Elin Wallin 03, Glanshammar
8.33
Glanshammars IF
8.33
SB
  
5Agnes Bjerke
Agnes Bjerke 04, Glanshammar
8.51
Glanshammars IF
8.51
SB
  
6Myra Eriksson
Myra Eriksson 03, Stocksäter
8.61
Stocksäters IF
8.61
PB
  
7Emma Karlsson Svedestam
8.67
Råby-Rekarne FIF
8.67
PB
  
8Tova Gisslén
8.80
IK Wilske
8.80
PB
  
F17 200 m     
Inne
Inne
Final B
1Ebba Asp
Ebba Asp 04, KFUM Örebro
27.49
KFUM Örebro
27.49
SB
  
2Nova FogelkvistMotala AIF
27.71
PB
  
3Agnes Bjerke
Agnes Bjerke 04, Glanshammar
28.79
Glanshammars IF
28.79
SB
  
4Tova Gisslén
29.37
IK Wilske
29.37
PB
  
5Emma Karlsson Svedestam
30.80
Råby-Rekarne FIF
30.80
PB
  
F17 3000 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Emma Eriksson
Emma Eriksson 06, Westmannia
12:17.48
IK Westmannia
12:17.48
PB
  
2Kim Semstrand
12:28.30
IFK Nora
12:28.30
PB
  
F17 60 m häck (76.2 cm, 8.5 m)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Klara Frykholm
Klara Frykholm 03, Glanshammar
9.13
Glanshammars IF
9.13
SB
  
2Myra Eriksson
Myra Eriksson 03, Stocksäter
9.82
Stocksäters IF
9.82
PB
  
3Meja Kjellberg Larsson
10.08
Lidköpings IS
10.08
PB
  
4Jennifer Axelsson
10.26
Wedevågs IF
10.26
PB
  
F17 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Klara Frykholm
Klara Frykholm 03, Glanshammar
1.73
Glanshammars IF
1.73
SB
  
2Stina Larsson
1.58
IK Wilske
1.58
SB
  
3Emma Karlsson Svedestam
1.48
Råby-Rekarne FIF
1.48
SB
  
1.441.481.521.551.581.611.661.701.731.75
Frykholm----oooxxoxxoxxx
Larssonoooxoxxoxxx
Karlsson Svedestamoxoxxx
F17 Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Nova FogelkvistMotala AIF
4.96
PB
  
2Jennifer AxelssonWedevågs IF
4.89
SB
  
3Meja Kjellberg Larsson
4.64
Lidköpings IS
4.64
PB
  
Fogelkvist4.76x4.964.753.944.93
Axelsson1.67x3.174.564.894.89
Kjellberg Larssonx4.364.64x4.634.34
F17 Kula (3.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Bea Vold JohannessonIFK Sunne
13.25
PB
  
2Natalie Persson
10.44
Katrineholms SK
10.44
SB
  
Vold Johannesson13.2512.6112.0612.7912.2212.24
Persson10.049.9510.449.699.9010.09
F15 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Ebba Vold JohannessonIFK Sunne
7.86
PB
  
2Ayla Hallberg HossainTurebergs FK
7.97
  
3Lina Ånstad
8.14
Motala AIF
8.14
  
4Irma Jonhed
8.20
IF Göta Karlstad
8.20
PB
  
4Irma Jonhed
9.20
IF Göta Karlstad
9.20
  
5Lathifa Afrah
8.24
IF Göta Karlstad
8.24
  
6Amanda Lennartsson
8.36
IFK Växjö
8.36
  
7Kajsa Cabanas AnderssonTurebergs FK
8.45
=PB
  
8Emma Hjelm
8.75
Motala AIF
8.75
  
Heat 1
1Ebba Vold JohannessonIFK Sunne
7.91
PB
  
2Irma Jonhed
8.23
IF Göta Karlstad
8.23
PB
  
3Kajsa Cabanas AnderssonTurebergs FK
8.45
PB
  
4Annie Grindange
8.74
Turebergs FK
8.74
PB
  
5Malva Axén
8.87
Motala AIF
8.87
PB
  
6Ida Larsson
Ida Larsson 06, KFUM Örebro
8.90
KFUM Örebro
8.90
PB
  
7Matilda MartiniMotala AIF
9.05
PB
  
Heat 2
1Amanda Lennartsson
8.31
IFK Växjö
8.31
SB
  
2Märta Lundström LarssonIF Göta Karlstad
8.46
SB
  
3Isabelle Malmborg
8.59
Hässelby SK
8.59
PB
  
4Vilma Lyck
Vilma Lyck 06, Leksands FIK
8.63
Leksands FIK
8.63
PB
  
5Elin Hjertzell
8.76
Huddinge AIS
8.76
PB
  
6Elin Jakobsson
Elin Jakobsson 05, KFUM Örebro
8.96
KFUM Örebro
8.96
PB
  
7Molly Eriksson
Molly Eriksson 05, KFUM Örebro
9.17
KFUM Örebro
9.17
PB
  
8Stella Holmquist
Stella Holmquist 06, KFUM Örebro
9.63
KFUM Örebro
9.63
PB
  
Heat 3
1Ayla Hallberg HossainTurebergs FK
7.91
PB
  
1Ayla Hallberg HossainTurebergs FK
7.91
=PB
  
2Chekube Roseangela AnichukwuKFUM Örebro
8.52
PB
  
3Ida Malmborg
8.66
Hässelby SK
8.66
PB
  
4Alva Svanlund
8.81
Huddinge AIS
8.81
PB
  
5Alva Back
Alva Back 06, Tureberg
9.01
Turebergs FK
9.01
PB
  
6Maja Särnholm
Maja Särnholm 05, KFUM Örebro
9.28
KFUM Örebro
9.28
PB
  
Heat 4
1Lina Ånstad
8.12
Motala AIF
8.12
SB
  
2Lathifa Afrah
8.20
IF Göta Karlstad
8.20
SB
  
3Emma Hjelm
8.44
Motala AIF
8.44
PB
  
4Anna Strunke
8.69
Turebergs FK
8.69
PB
  
5Felicia Lundberg
8.79
Huddinge AIS
8.79
PB
  
6Stella Önander
Stella Önander 06, KFUM Örebro
8.81
KFUM Örebro
8.81
PB
  
7Hanna Trygg
Hanna Trygg 05, KFUM Örebro
8.96
KFUM Örebro
8.96
PB
  
8Ebba Elfström
Ebba Elfström 05, Lidköpings IS
9.20
Lidköpings IS
9.20
PB
  
F15 200 m     
Inne
Inne
Final A
1Stella Önander
Stella Önander 06, KFUM Örebro
29.47
KFUM Örebro
29.47
PB
  
2Vera Haglund
29.49
IFK Tumba
29.49
PB
  
Final B
1Chekube Roseangela AnichukwuKFUM Örebro
27.94
PB
  
2Liv Hanell
29.94
IFK Tumba
29.94
PB
  
3Hanna Trygg
Hanna Trygg 05, KFUM Örebro
30.41
KFUM Örebro
30.41
PB
  
4Ebba Elfström
Ebba Elfström 05, Lidköpings IS
32.23
Lidköpings IS
32.23
PB
  
Final C
1Molly Eriksson
Molly Eriksson 05, KFUM Örebro
30.90
KFUM Örebro
30.90
PB
  
2Svea Eklundh
31.58
Motala AIF
31.58
PB
  
3Sara Persson
Sara Persson 06, Lidköpings IS
31.60
Lidköpings IS
31.60
PB
  
Final D
1Elin Jakobsson
Elin Jakobsson 05, KFUM Örebro
29.72
KFUM Örebro
29.72
PB
  
2Felicia Persson
30.24
Katrineholms SK
30.24
PB
  
3Rut Ahlstrand
Rut Ahlstrand 05, KFUM Örebro
32.96
KFUM Örebro
32.96
PB
  
Final E
1Johanna Fernberg
28.83
IK Westmannia
28.83
PB
  
2Elin Simonsson-Rodefors
29.11
KFUM Örebro
29.11
PB
  
3Isabelle Malmborg
29.29
Hässelby SK
29.29
PB
  
4Ella Holmqvist
29.30
IF Göta Karlstad
29.30
PB
  
Final F
1Märta Lundström LarssonIF Göta Karlstad
27.73
PB
  
2Ida Malmborg
28.59
Hässelby SK
28.59
SB
  
Final G
1Lathifa Afrah
26.33
IF Göta Karlstad
26.33
PB
  
2Irma Jonhed
26.78
IF Göta Karlstad
26.78
PB
  
3Lina Ånstad
27.20
Motala AIF
27.20
SB
  
4Amanda Lennartsson
28.05
IFK Växjö
28.05
SB
  
F15 800 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Lathifa Afrah
2:27.09
IF Göta Karlstad
2:27.09
PB
  
2Tilde Adolfsson
2:29.06
Motala AIF
2:29.06
PB
  
3Ella Holmqvist
2:29.37
IF Göta Karlstad
2:29.37
PB
  
4Liv Hanell
2:34.33
IFK Tumba
2:34.33
PB
  
5Matilda Martini
2:34.70
Motala AIF
2:34.70
PB
  
5Matilda Martini
2:34.70
Motala AIF
2:34.70
=PB
  
6Irma Dahlborn
2:39.51
Huddinge AIS
2:39.51
PB
  
7Emma Eriksson
Emma Eriksson 06, Westmannia
2:40.87
IK Westmannia
2:40.87
PB
  
8Sara Persson
Sara Persson 06, Lidköpings IS
2:45.65
Lidköpings IS
2:45.65
PB
  
9Vera Haglund
2:45.82
IFK Tumba
2:45.82
PB
  
10Emma Thomson
Emma Thomson 06, KFUM Örebro
3:00.20
KFUM Örebro
3:00.20
PB
  
F15 60 m häck (76.2 cm, 8 m)     
Inne
Inne
Final A
1Ida Fogdeson
Ida Fogdeson 06, Tjalve IF Norrköping
9.66
Tjalve IF Norrköping
9.66
PB
  
2Alice Löfgren
Alice Löfgren 05, Lidköpings IS
9.93
Lidköpings IS
9.93
SB
  
3Anna Strunke
10.13
Turebergs FK
10.13
PB
  
4Hanna Trygg
Hanna Trygg 05, KFUM Örebro
10.31
KFUM Örebro
10.31
PB
  
5Ida Kindbom
10.84
Motala AIF
10.84
PB
  
Final B
1Lathifa Afrah
9.20
IF Göta Karlstad
9.20
PB
  
1Ida Fogdeson
Ida Fogdeson 06, Tjalve IF Norrköping
9.66
Tjalve IF Norrköping
9.66
=PB
  
2Ayla Hallberg HossainTurebergs FK
9.46
PB
  
3Emma Hjelm
9.47
Motala AIF
9.47
PB
  
4Irma Jonhed
9.49
IF Göta Karlstad
9.49
  
5Annie Grindange
9.89
Turebergs FK
9.89
PB
  
6Malva Axén
9.92
Motala AIF
9.92
SB
  
7Svea Eklundh
10.33
Motala AIF
10.33
PB
  
8Alva Back
Alva Back 06, Tureberg
10.34
Turebergs FK
10.34
PB
  
F15 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Ayla Hallberg HossainTurebergs FK
1.68
PB
  
1Ayla Hallberg HossainTurebergs FK
1.68
=PB
  
2Ebba Elfström
Ebba Elfström 05, Lidköpings IS
1.55
Lidköpings IS
1.55
PB
  
3Emma Hjelm
1.52
Motala AIF
1.52
SB
  
4Annie Grindange
1.48
Turebergs FK
1.48
SB
  
5Alice Löfgren
Alice Löfgren 05, Lidköpings IS
1.48
Lidköpings IS
1.48
PB
  
6Ida Kindbom
1.44
Motala AIF
1.44
SB
  
7Svea Eklundh
1.40
Motala AIF
1.40
=PB
  
8Alva Back
Alva Back 06, Tureberg
1.40
Turebergs FK
1.40
PB
  
8Elin Hjertzell
1.40
Huddinge AIS
1.40
PB
  
8Johanna Fernberg
1.40
IK Westmannia
1.40
SB
  
11Matilda MartiniMotala AIF
1.35
PB
  
12Stella Holmquist
Stella Holmquist 06, KFUM Örebro
1.25
KFUM Örebro
1.25
PB
  
1.20
1.66
1.25
1.68
1.30
1.70
1.35
1.40
1.44
1.48
1.52
1.55
1.58
1.63
Hallberg Hossain-
o
-
xo
-
xxx
-
-
-
o
o
o
o
xo
Hallberg Hossain-
o
-
xo
-
xxx
-
-
-
o
o
o
o
xo
Elfström-
-
-
o
o
o
o
o
xo
xxx

Hjelm-
-
-
o
o
o
xxo
xxo
xxx


Grindange-
-
-
-
o
o
o
xxx



Löfgren-
-
o
o
o
xo
xo
xxx



Kindbom-
-
o
o
xo
xo
xxx




Eklundh-
-
o
o
xo
xxx





Back-
o
o
xo
xxo
xxx





Hjertzell-
-
o
xo
xxo
xxx





Fernberg-
o
o
xo
xxo
xxx





Martinio
o
o
xxo
xxx






Holmquisto
o
x








F15 Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Ayla Hallberg HossainTurebergs FK
5.35
PB
  
2Ebba Vold JohannessonIFK Sunne
5.33
PB
  
3Märta Lundström LarssonIF Göta Karlstad
4.97
SB
  
4Isabelle Malmborg
4.91
Hässelby SK
4.91
PB
  
4Isabelle Malmborg
4.91
Hässelby SK
4.91
=PB
  
5Emma Hjelm
4.73
Motala AIF
4.73
PB
  
6Elin Hjertzell
4.68
Huddinge AIS
4.68
PB
  
7Lathifa Afrah
4.62
IF Göta Karlstad
4.62
PB
  
8Irma Dahlborn
4.60
Huddinge AIS
4.60
PB
  
9Elin Jakobsson
Elin Jakobsson 05, KFUM Örebro
4.47
KFUM Örebro
4.47
PB
  
10Annie Grindange
4.45
Turebergs FK
4.45
PB
  
11Ida Fogdeson
Ida Fogdeson 06, Tjalve IF Norrköping
4.39
Tjalve IF Norrköping
4.39
PB
  
12Felicia Lundberg
4.32
Huddinge AIS
4.32
PB
  
13Kajsa Cabanas AnderssonTurebergs FK
4.30
PB
  
14Malva Axén
4.26
Motala AIF
4.26
PB
  
15Alva Back
Alva Back 06, Tureberg
4.25
Turebergs FK
4.25
PB
  
16Stella Önander
Stella Önander 06, KFUM Örebro
4.21
KFUM Örebro
4.21
PB
  
17Liv Hanell
4.21
IFK Tumba
4.21
PB
  
18Johanna Fernberg
4.20
IK Westmannia
4.20
PB
  
19Anna Strunke
4.20
Turebergs FK
4.20
PB
  
20Ida Kindbom
4.17
Motala AIF
4.17
PB
  
21Vilma Lyck
Vilma Lyck 06, Leksands FIK
4.15
Leksands FIK
4.15
PB
  
22Alice Löfgren
Alice Löfgren 05, Lidköpings IS
4.14
Lidköpings IS
4.14
PB
  
23Tilde AdolfssonMotala AIF
4.13
PB
  
24Ebba Elfström
Ebba Elfström 05, Lidköpings IS
3.94
Lidköpings IS
3.94
PB
  
25Felicia Persson
3.94
Katrineholms SK
3.94
PB
  
26Molly Eriksson
Molly Eriksson 05, KFUM Örebro
3.87
KFUM Örebro
3.87
PB
  
27Maja Särnholm
Maja Särnholm 05, KFUM Örebro
3.87
KFUM Örebro
3.87
PB
  
28Sara Persson
Sara Persson 06, Lidköpings IS
3.79
Lidköpings IS
3.79
PB
  
29Stella Holmquist
Stella Holmquist 06, KFUM Örebro
3.76
KFUM Örebro
3.76
PB
  
30Ida Larsson
Ida Larsson 06, KFUM Örebro
3.42
KFUM Örebro
3.42
PB
  
Vera HaglundIFK Tumba
NM
  
Hallberg Hossain5.085.065.155.295.325.35
Vold Johannesson5.034.975.045.335.025.14
Lundström Larsson4.814.624.494.72x4.97
Malmborg4.304.484.704.424.724.91
Malmborg4.304.484.704.424.724.91
Hjelm3.994.604.734.594.44x
Hjertzell4.384.234.65xx4.68
Afrah4.384.214.624.044.193.92
Dahlborn4.604.594.27x4.32x
Jakobsson4.404.084.47
Grindange4.354.45x
Fogdesonx4.364.39
Lundberg4.234.322.78
Cabanas Andersson4.154.284.30
Axén4.254.26x
Back4.254.014.23
Önander4.213.873.70
Hanell3.784.21x
Fernberg3.584.20x
Strunkex4.202.57
Kindbom4.173.074.16
Lyck3.603.904.15
Löfgren4.034.104.14
Adolfsson4.134.123.94
Elfström3.85x3.94
Persson3.673.613.94
Eriksson3.803.693.87
Särnholm3.713.87x
Persson3.453.433.79
Holmquist3.763.74x
Larsson3.303.203.42
Haglundxxx
F15 Kula (3.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Bea Vold JohannessonIFK Sunne
13.25
=PB
  
1Anna Strunke
11.91
Turebergs FK
11.91
SB
  
2Kajsa Cabanas AnderssonTurebergs FK
11.74
PB
  
3Malva Axén
11.08
Motala AIF
11.08
PB
  
4Ida Kindbom
10.32
Motala AIF
10.32
PB
  
5Desiree Essman
Desiree Essman 06, Råby-Rekarne
9.78
Råby-Rekarne FIF
9.78
PB
  
6Alva Svanlund
9.56
Huddinge AIS
9.56
PB
  
7Svea Eklundh
9.47
Motala AIF
9.47
PB
  
8Märta Lundström LarssonIF Göta Karlstad
9.36
PB
  
9Ayla Hallberg HossainTurebergs FK
8.54
PB
  
10Felicia Persson
8.42
Katrineholms SK
8.42
PB
  
11Alva Back
Alva Back 06, Tureberg
8.37
Turebergs FK
8.37
PB
  
12Irma Dahlborn
8.03
Huddinge AIS
8.03
PB
  
13Ilva Gunnarsson
7.54
Glanshammars IF
7.54
PB
  
14Ida Larsson
Ida Larsson 06, KFUM Örebro
7.10
KFUM Örebro
7.10
PB
  
15Annie Grindange
7.05
Turebergs FK
7.05
PB
  
16Sara Persson
Sara Persson 06, Lidköpings IS
5.70
Lidköpings IS
5.70
PB
  
Vold Johannesson
Strunke11.7511.1111.91x11.4911.11
Cabanas Andersson10.9610.8911.0610.3711.2111.74
Axén10.8510.4810.6910.9211.0810.70
Kindbom9.139.979.809.859.6910.32
Essman9.059.309.399.789.118.26
Svanlund9.298.099.069.169.569.47
Eklundh8.799.109.47xx8.98
Lundström Larsson9.138.599.159.369.33
Hallberg Hossain8.547.868.26
Persson8.428.157.44
Back8.376.517.94
Dahlborn7.157.468.03
Gunnarsson7.546.076.49
Larsson6.887.10x
Grindange7.05
Persson5.705.505.63
F13 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Isolde Väinölä
8.59
IK Westmannia
8.59
PB
  
2Therese Pettersson
Therese Pettersson 07, Lidköpings IS
8.68
Lidköpings IS
8.68
PB
  
3Kayla Collin
8.80
Åsbro GoIF
8.80
PB
  
4Cecilia ErikssonIFK Nora
9.10
  
5Alice Lundström
9.28
Stocksäters IF
9.28
  
6Olivia Sjöholm
Olivia Sjöholm 07, KFUM Örebro
9.28
KFUM Örebro
9.28
  
7Julia Karlsson
9.42
Fjugesta IF
9.42
  
8Wilma E Larsson
Wilma E Larsson 07, KFUM Örebro
9.50
KFUM Örebro
9.50
  
Heat 1
1Kayla Collin
8.97
Åsbro GoIF
8.97
PB
  
2Olivia Sjöholm
Olivia Sjöholm 07, KFUM Örebro
9.24
KFUM Örebro
9.24
PB
  
3Julia Karlsson
9.32
Fjugesta IF
9.32
PB
  
4Maja AnderssonIF Hagen
9.68
PB
  
5Klara Rickardsson
Klara Rickardsson 07, Lidköpings IS
9.70
Lidköpings IS
9.70
PB
  
6Greta Andrinsson
10.56
Glanshammars IF
10.56
PB
  
7Elin LundqvistIFK Nora
10.92
PB
  
Heat 2
1Therese Pettersson
Therese Pettersson 07, Lidköpings IS
8.73
Lidköpings IS
8.73
PB
  
2Cecilia ErikssonIFK Nora
8.96
PB
  
3Alice Lundström
9.21
Stocksäters IF
9.21
PB
  
4Julia Bohlin
Julia Bohlin 07, Kristinehamn
9.41
IFK Kristinehamn
9.41
PB
  
5Ingrid Steinberga
10.10
Glanshammars IF
10.10
PB
  
6Nellie Wreth
Nellie Wreth 07, KFUM Örebro
10.20
KFUM Örebro
10.20
PB
  
Heat 3
1Isolde Väinölä
8.62
IK Westmannia
8.62
PB
  
2Wilma E Larsson
Wilma E Larsson 07, KFUM Örebro
9.32
KFUM Örebro
9.32
PB
  
3Olivia Okara
Olivia Okara 07, KFUM Örebro
9.48
KFUM Örebro
9.48
PB
  
4Josefine Eriksson
9.54
KFUM Örebro
9.54
PB
  
5Ella Friberg
Ella Friberg 07, Lidköpings IS
9.88
Lidköpings IS
9.88
SB
  
6Iris Svensson
Iris Svensson 07, Glanshammar
10.37
Glanshammars IF
10.37
PB
  
7Ebba Rickardsson
Ebba Rickardsson 07, Lidköpings IS
11.68
Lidköpings IS
11.68
PB
  
F13 200 m     
Inne
Inne
Final A
1Maja AnderssonIF Hagen
32.80
PB
  
2Greta Andrinsson
36.09
Glanshammars IF
36.09
PB
  
3Ebba Rickardsson
Ebba Rickardsson 07, Lidköpings IS
42.15
Lidköpings IS
42.15
PB
  
Final B
1Olivia Okara
Olivia Okara 07, KFUM Örebro
30.84
KFUM Örebro
30.84
PB
  
2Alice Lundström
31.16
Stocksäters IF
31.16
PB
  
3Wilma E Larsson
Wilma E Larsson 07, KFUM Örebro
31.87
KFUM Örebro
31.87
PB
  
4Klara Rickardsson
Klara Rickardsson 07, Lidköpings IS
33.35
Lidköpings IS
33.35
PB
  
Final C
1Isolde Väinölä
29.10
IK Westmannia
29.10
PB
  
2Nova AnderssonIF Hagen
29.58
PB
  
3Kayla Collin
29.64
Åsbro GoIF
29.64
SB
  
F13 600 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Nova Andersson
1:57.41
IF Hagen
1:57.41
PB
  
2Alice Lundström
1:58.91
Stocksäters IF
1:58.91
PB
  
3Tuva Frih
1:59.90
Åsbro GoIF
1:59.90
PB
  
4Klara Rickardsson
Klara Rickardsson 07, Lidköpings IS
2:07.97
Lidköpings IS
2:07.97
PB
  
F13 60 m häck (68.6 cm, 7.65 m)     
Inne
Inne
Final A
1Cecilia ErikssonIFK Nora
11.40
PB
  
2Julia Bohlin
Julia Bohlin 07, Kristinehamn
12.54
IFK Kristinehamn
12.54
PB
  
3Iris Svensson
Iris Svensson 07, Glanshammar
12.70
Glanshammars IF
12.70
PB
  
Elin LundqvistIFK Nora
DNF
  
Final B
1Kayla Collin
10.06
Åsbro GoIF
10.06
PB
  
2Tuva Frih
10.14
Åsbro GoIF
10.14
PB
  
3Emilia Blomdahl
Emilia Blomdahl 07, Lidköpings IS
11.02
Lidköpings IS
11.02
PB
  
4Moa Kindbom
11.42
Motala AIF
11.42
PB
  
5Ella Friberg
Ella Friberg 07, Lidköpings IS
11.43
Lidköpings IS
11.43
PB
  
6Signe SpännarIFK Nora
13.34
PB
  
7Greta Andrinsson
13.50
Glanshammars IF
13.50
PB
  
F13 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Nova AnderssonIF Hagen
1.52
PB
  
2Emilia Blomdahl
Emilia Blomdahl 07, Lidköpings IS
1.38
Lidköpings IS
1.38
PB
  
3Hilma Sevelin
Hilma Sevelin 07, Katrineholm
1.34
Katrineholms SK
1.34
PB
  
4Moa Kindbom
1.34
Motala AIF
1.34
PB
  
5Cecilia ErikssonIFK Nora
1.25
PB
  
6Ingrid Steinberga
1.25
Glanshammars IF
1.25
PB
  
7Olivia Sjöholm
Olivia Sjöholm 07, KFUM Örebro
1.25
KFUM Örebro
1.25
SB
  
8Greta Andrinsson
1.25
Glanshammars IF
1.25
PB
  
9Julia Bohlin
Julia Bohlin 07, Kristinehamn
1.20
IFK Kristinehamn
1.20
PB
  
10Iris Svensson
Iris Svensson 07, Glanshammar
1.15
Glanshammars IF
1.15
PB
  
1.10
1.52
1.15
1.54
1.20
1.25
1.30
1.34
1.38
1.41
1.44
1.47
1.50
Andersson-
o
-
xxx
-
o
o
o
o
o
o
o
xo
Blomdahl-
o
o
o
o
xo
xxo
xxx



Sevelin-
o
o
o
o
xo
xxx




Kindbom-
-
o
o
o
xxo
xxx




Erikssono
o
o
o







Steinberga-
xo
o
o







Sjöholm-
-
o
xo







Andrinssono
o
xxo
xxo







Bohlino
o
o
xxx







Svenssono
o
xxx








F13 Längd (zon)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Kayla Collin
4.82
Åsbro GoIF
4.82
PB
  
2Therese Pettersson
Therese Pettersson 07, Lidköpings IS
4.55
Lidköpings IS
4.55
PB
  
3Isolde Väinölä
4.50
IK Westmannia
4.50
PB
  
4Tuva Frih
4.45
Åsbro GoIF
4.45
PB
  
5Emilia Blomdahl
Emilia Blomdahl 07, Lidköpings IS
4.43
Lidköpings IS
4.43
PB
  
6Wilma E Larsson
Wilma E Larsson 07, KFUM Örebro
4.23
KFUM Örebro
4.23
PB
  
7Julia Karlsson
4.22
Fjugesta IF
4.22
PB
  
8Olivia Okara
Olivia Okara 07, KFUM Örebro
4.14
KFUM Örebro
4.14
PB
  
9Cecilia ErikssonIFK Nora
4.06
PB
  
10Lisa Wass
Lisa Wass 07, KFUM Örebro
4.01
KFUM Örebro
4.01
PB
  
11Moa Kindbom
3.76
Motala AIF
3.76
PB
  
12Amanda Sjöberg
3.72
Fjugesta IF
3.72
PB
  
13Hilma Sevelin
Hilma Sevelin 07, Katrineholm
3.72
Katrineholms SK
3.72
PB
  
14Ella Friberg
Ella Friberg 07, Lidköpings IS
3.64
Lidköpings IS
3.64
PB
  
15Nellie Wreth
Nellie Wreth 07, KFUM Örebro
3.52
KFUM Örebro
3.52
PB
  
16Klara Rickardsson
Klara Rickardsson 07, Lidköpings IS
3.47
Lidköpings IS
3.47
PB
  
17Signe SpännarIFK Nora
3.44
PB
  
18Iris Svensson
Iris Svensson 07, Glanshammar
3.42
Glanshammars IF
3.42
PB
  
19Saga Larsson
Saga Larsson 07, KFUM Örebro
3.26
KFUM Örebro
3.26
PB
  
20Wilma K Larsson
Wilma K Larsson 07, KFUM Örebro
3.22
KFUM Örebro
3.22
PB
  
21Ebba Rickardsson
Ebba Rickardsson 07, Lidköpings IS
2.57
Lidköpings IS
2.57
PB
  
22Elvira SpalinIFK Nora
2.10
PB
  
Collin4.824.554.464.59
Petterssonx4.554.494.454.464.36
Väinölä4.503.224.254.303.264.22
Frih4.324.114.154.134.254.45
Blomdahl4.354.014.364.224.374.43
E Larsson4.234.104.114.20x4.20
Karlsson4.224.104.064.104.084.08
Okara4.054.114.07x4.14x
Eriksson3.983.994.06
Wass3.853.764.01
Kindbomx3.763.71
Sjöberg3.723.543.71
Sevelin3.693.613.72
Friberg3.573.523.64
Wreth3.523.463.43
Rickardsson3.473.263.40
Spännar3.443.213.33
Svensson3.423.413.33
Larsson3.123.263.12
K Larsson3.223.143.06
Rickardsson2.572.532.53
Spalin1.912.102.00
F13 Kula (2.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Julia Karlsson
11.05
Fjugesta IF
11.05
PB
  
2Isolde Väinölä
9.76
IK Westmannia
9.76
PB
  
3Amanda Sjöberg
8.68
Fjugesta IF
8.68
PB
  
4Hilma Sevelin
Hilma Sevelin 07, Katrineholm
8.29
Katrineholms SK
8.29
PB
  
5Julia Bohlin
Julia Bohlin 07, Kristinehamn
7.44
IFK Kristinehamn
7.44
PB
  
6Signe SpännarIFK Nora
6.24
PB
  
7Elvira SpalinIFK Nora
5.61
PB
  
8Ebba Rickardsson
Ebba Rickardsson 07, Lidköpings IS
5.07
Lidköpings IS
5.07
PB
  
Elin LundqvistIFK Nora
NM
  
Karlsson10.8310.9011.0310.5510.3711.05
Väinölä9.129.769.639.428.879.19
Sjöberg8.158.688.178.447.587.97
Sevelin7.89x8.248.298.097.61
Bohlin6.537.446.746.794.467.08
Spännar5.495.676.046.245.66x
Spalin5.084.755.615.31x5.42
Rickardsson5.073.743.553.933.944.02
Lundqvistxx
F12 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Matilda Isaksson
9.05
Södra Vi IF
9.05
  
2Miranda Koubek
Miranda Koubek 08, Stocksäter
9.24
Stocksäters IF
9.24
PB
  
3Matilda Israelsson
9.29
Eskilstuna FI
9.29
=PB
  
4Nathalie Wiman AhlstedtIF Göta Karlstad
9.33
  
5Svea Victorén
Svea Victorén 08, KFUM Örebro
9.34
KFUM Örebro
9.34
  
6Josefine JohanssonIF Göta Karlstad
9.39
  
7Felicia SternhammarFalu IK
9.66
  
8Doris Blomqvist BlomÅsbro GoIF
9.70
  
Heat 1
1Nathalie Wiman AhlstedtIF Göta Karlstad
9.04
PB
  
2Josefine JohanssonIF Göta Karlstad
9.23
PB
  
3Miranda Koubek
Miranda Koubek 08, Stocksäter
9.34
Stocksäters IF
9.34
PB
  
4Felicia SternhammarFalu IK
9.45
PB
  
5Alexandra Fernberg
9.86
IK Westmannia
9.86
PB
  
6Moa Ellqvist
Moa Ellqvist 08, KFUM Örebro
10.01
KFUM Örebro
10.01
PB
  
7Maja Persson
Maja Persson 08, Lidköpings IS
10.13
Lidköpings IS
10.13
PB
  
Heat 2
1Matilda Isaksson
9.02
Södra Vi IF
9.02
PB
  
2Svea Victorén
Svea Victorén 08, KFUM Örebro
9.26
KFUM Örebro
9.26
PB
  
3Matilda Israelsson
9.29
Eskilstuna FI
9.29
PB
  
4Doris Blomqvist BlomÅsbro GoIF
9.38
PB
  
5Hannia Börjeson
Hannia Börjeson 08, Lidköpings IS
9.67
Lidköpings IS
9.67
PB
  
6Tove Andersson
Tove Andersson 08, Leksands FIK
10.21
Leksands FIK
10.21
PB
  
7Agnes Claesson
Agnes Claesson 08, Stocksäter
11.07
Stocksäters IF
11.07
PB
  
F12 200 m     
Inne
Inne
Final A
1Matilda Israelsson
31.35
Eskilstuna FI
31.35
PB
  
2Felicia SternhammarFalu IK
32.37
PB
  
3Ida Carlsson
Ida Carlsson 08, Lidköpings IS
34.17
Lidköpings IS
34.17
PB
  
Final B
1Miranda Koubek
Miranda Koubek 08, Stocksäter
31.47
Stocksäters IF
31.47
PB
  
2Hannia Börjeson
Hannia Börjeson 08, Lidköpings IS
32.97
Lidköpings IS
32.97
PB
  
3Maja Lyckebäck
34.13
IFK Märsta
34.13
PB
  
4Tove Andersson
Tove Andersson 08, Leksands FIK
35.45
Leksands FIK
35.45
PB
  
Final C
1Matilda Isaksson
30.69
Södra Vi IF
30.69
PB
  
2Doris Blomqvist BlomÅsbro GoIF
30.88
PB
  
3Josefine JohanssonIF Göta Karlstad
30.92
PB
  
4Svea Victorén
Svea Victorén 08, KFUM Örebro
30.92
KFUM Örebro
30.92
PB
  
F12 600 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Tilda Granevald
1:49.52
IF Göta Karlstad
1:49.52
PB
  
2Frida Arenvang
1:53.96
Wedevågs IF
1:53.96
PB
  
3Matilda Isaksson
1:58.10
Södra Vi IF
1:58.10
PB
  
4Ida Carlsson
Ida Carlsson 08, Lidköpings IS
1:58.86
Lidköpings IS
1:58.86
PB
  
5Midea Allard
Midea Allard 08, Västerås FK
1:59.42
Västerås FK
1:59.42
PB
  
6Maja Lyckebäck
2:00.83
IFK Märsta
2:00.83
PB
  
7Miranda Koubek
Miranda Koubek 08, Stocksäter
2:02.07
Stocksäters IF
2:02.07
PB
  
8Maja Persson
Maja Persson 08, Lidköpings IS
2:11.23
Lidköpings IS
2:11.23
PB
  
F12 60 m häck (68.6 cm, 7.65 m)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Nathalie Wiman AhlstedtIF Göta Karlstad
11.45
PB
  
2Hannia Börjeson
Hannia Börjeson 08, Lidköpings IS
11.78
Lidköpings IS
11.78
PB
  
3Ida Carlsson
Ida Carlsson 08, Lidköpings IS
12.26
Lidköpings IS
12.26
PB
  
4Tove Andersson
Tove Andersson 08, Leksands FIK
12.77
Leksands FIK
12.77
PB
  
5Doris Blomqvist BlomÅsbro GoIF
12.84
PB
  
6Matilda Israelsson
13.19
Eskilstuna FI
13.19
PB
  
F12 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Nathalie Wiman AhlstedtIF Göta Karlstad
1.54
=SB
  
1Nathalie Wiman AhlstedtIF Göta Karlstad
1.54
PB
  
2Svea Victorén
Svea Victorén 08, KFUM Örebro
1.43
KFUM Örebro
1.43
PB
  
3Midea Allard
Midea Allard 08, Västerås FK
1.37
Västerås FK
1.37
PB
  
4Nora Gillberg
Nora Gillberg 08, KFUM Örebro
1.28
KFUM Örebro
1.28
PB
  
5Alexandra Fernberg
1.28
IK Westmannia
1.28
PB
  
6Hannia Börjeson
Hannia Börjeson 08, Lidköpings IS
1.28
Lidköpings IS
1.28
PB
  
7Maja Persson
Maja Persson 08, Lidköpings IS
1.15
Lidköpings IS
1.15
PB
  
8Felicia SternhammarFalu IK
1.15
PB
  
9Tove Andersson
Tove Andersson 08, Leksands FIK
1.10
Leksands FIK
1.10
PB
  
10Agnes Claesson
Agnes Claesson 08, Stocksäter
1.05
Stocksäters IF
1.05
PB
  
1.00
1.43
1.05
1.46
1.10
1.48
1.15
1.50
1.20
1.24
1.28
1.31
1.34
1.37
1.40
Wiman Ahlstedt-
o
-
o
-
xo
-
o
-
-
-
o
o
o
o
Wiman Ahlstedt-
o
-
o
-
xo
-
o
-
-
-
o
o
o
o
Victorén-
xo
-
xxx
-
-
o
o
o
o
o
o
o
Allard-
-
-
-
o
o
o
xxo
o
xxo
xxx
Gillbergo
o
o
o
o
o
xo
xxx



Fernberg-
o
o
o
xo
o
xo
xxx



Börjeson-
o
o
o
o
xo
xxo
xxx



Perssono
o
o
o
xxx






Sternhammaro
o
o
xo
xxx






Anderssono
o
xxo
xxx







Claessonxo
o
xxx








F12 Längd (zon)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Nathalie Wiman AhlstedtIF Göta Karlstad
4.40
PB
  
2Matilda Israelsson
4.26
Eskilstuna FI
4.26
PB
  
3Svea Victorén
Svea Victorén 08, KFUM Örebro
4.11
KFUM Örebro
4.11
PB
  
4Matilda Isaksson
4.04
Södra Vi IF
4.04
PB
  
5Alexandra Fernberg
3.99
IK Westmannia
3.99
PB
  
6Felicia SternhammarFalu IK
3.91
PB
  
7Tove Andersson
Tove Andersson 08, Leksands FIK
3.80
Leksands FIK
3.80
PB
  
8Doris Blomqvist BlomÅsbro GoIF
3.75
PB
  
9Maja LyckebäckIFK Märsta
3.57
PB
  
10Moa Ellqvist
Moa Ellqvist 08, KFUM Örebro
3.54
KFUM Örebro
3.54
PB
  
11Maja Persson
Maja Persson 08, Lidköpings IS
3.43
Lidköpings IS
3.43
PB
  
12Agnes Claesson
Agnes Claesson 08, Stocksäter
2.92
Stocksäters IF
2.92
PB
  
Wiman Ahlstedt4.244.084.164.104.074.40
Israelsson4.014.034.123.984.264.17
Victorén4.084.093.974.113.314.01
Isaksson4.044.003.903.923.843.71
Fernberg3.933.993.863.903.873.97
Sternhammar3.913.783.863.733.793.81
Andersson3.493.803.663.613.633.71
Blomqvist Blom3.753.573.673.703.443.70
Lyckebäck3.423.573.50
Ellqvist3.483.433.54
Persson3.433.363.27
Claessonxx2.92
F12 Kula (2.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Midea Allard
Midea Allard 08, Västerås FK
8.60
Västerås FK
8.60
PB
  
2Maja LyckebäckIFK Märsta
8.50
PB
  
3Nathalie Wiman AhlstedtIF Göta Karlstad
8.10
PB
  
4Doris Blomqvist BlomÅsbro GoIF
7.59
PB
  
5Tove Andersson
Tove Andersson 08, Leksands FIK
5.88
Leksands FIK
5.88
PB
  
6Ida Carlsson
Ida Carlsson 08, Lidköpings IS
5.17
Lidköpings IS
5.17
PB
  
Allard7.368.118.607.708.527.83
Lyckebäck7.458.328.508.018.178.30
Wiman Ahlstedt7.117.968.008.107.807.68
Blomqvist Blom6.567.387.426.716.777.59
Andersson5.425.385.885.60
Carlsson4.785.144.914.475.174.92

© 2022 Friidrottsstatistik