9.10
18.9
2.10
17.10
2.10
18.9
16.10
10.10
14.10
30.9
30.9
16.10
16.10
16.10
3.10
17.10
14.10
9.10
3.10
10.10
17.10
17.10
16.10
16.10
3.10
26.9
13.10
7.10
14.10
9.10
28.8
6.10
9.10
13.10
9.10
9.10
9.10
12.10
9.10
19.9
12.10
10.10
10.10
9.10
10.10
3.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
9.10
9.10
3.10
30.9
10.10
25.9
13.9
27.9
19.9
9.10
3.10
26.9
9.10
7.10
7.10
6.10
10.10
9.10
9.10
9.10
7.10
7.10
30.9
9.10
9.10
2.10
2.10
26.9
26.9
5.10
2.10
2.10
3.10
2.10
26.9
29.9
27.9
22.9
20.9
15.9
3.10
26.9
2.10
2.10
2.10
Tävlande: 285 (152+133)   Starter: 419 (225+194)

Män
M 60 m     
Inne 23 feb

Final A

Final
Inne 23 feb
1Per StrandquistMalmö AI
6.81
  
2Daniel PerssonMalmö AI
6.81
  
3Stefan Tärnhuvud
6.82
Sundsvalls FI
6.82
SB
  
4Oskar Åberg
6.87
Solna FK
6.87
=PB
  
5Benjamin Olsson
6.88
IFK Helsingborg
6.88
  
5Tom Kling-BaptisteHuddinge AIS
6.88
PB
  
7Daniel Arnsten
Daniel Arnsten 82, Trångsviken
6.89
Trångsvikens IF
6.89
PB
  
8Emil Zail
6.94
Malmö AI
6.94
  
Heat 1
23 feb
23 feb
1Daniel PerssonMalmö AI
6.81
  
2Tom Kling-BaptisteHuddinge AIS
6.91
  
3Oskar Åberg
6.92
Solna FK
6.92
  
4Sebastian Öberg
7.14
Turebergs FK
7.14
  
5Lars Fridén
7.23
IF Kville
7.23
  
Heat 2
23 feb
23 feb
1Stefan Tärnhuvud
6.87
Sundsvalls FI
6.87
  
2Daniel Arnsten
Daniel Arnsten 82, Trångsviken
6.91
Trångsvikens IF
6.91
SB
  
3Johan Engberg
7.01
IF Göta
7.01
SB
  
4Jonas HilmerssonUllevi FK
7.10
  
5Robin ÅkessonMalmö AI
7.33
  
Heat 3
23 feb
23 feb
1Per StrandquistMalmö AI
6.79
SB
  
2Benjamin Olsson
6.91
IFK Helsingborg
6.91
  
3Emil Zail
6.95
Malmö AI
6.95
  
4Jonas MårtenssonVillstad GIF
6.99
=PB
  
5Christian SjöbergIF Göta
7.08
SB
  
6Juan Pettersson
7.16
Spårvägens FK
7.16
  
M 200 m     
Inne 24 feb

Final A

Final
Inne 24 feb
1Alexander NordkvistHuddinge AIS
21.73
PB
  
2Nil de Oliveira
22.00
Kungsängen FK
22.00
PB
  
3Stefan Tärnhuvud
22.22
Sundsvalls FI
22.22
  
4Dennis Karanda
22.65
Öresund FK
22.65
  
Semi 1
24 feb
24 feb
1Alexander NordkvistHuddinge AIS
21.99
SB
  
2Nil de Oliveira
22.13
Kungsängen FK
22.13
PB
  
3Sebastian Öberg
22.51
Turebergs FK
22.51
  
4Patrik RosencrantzHammarby IF
23.48
  
Semi 2
24 feb
24 feb
1Stefan Tärnhuvud
22.13
Sundsvalls FI
22.13
PB
  
2Dennis Karanda
22.45
Öresund FK
22.45
  
3Niklas LibergIFK Lund
23.14
  
4Robin Kruse
Robin Kruse 90, Upsala IF
23.44
Upsala IF
23.44
  
Heat 1
23 feb
23 feb
1Nil de Oliveira
22.50
Kungsängen FK
22.50
PB
  
2Niklas LibergIFK Lund
22.75
PB
  
3Per Jonsson
Per Jonsson 88, Dals Södra
23.99
Dals Södra FFI
23.99
PB
  
Heat 2
23 feb
23 feb
1Dennis Karanda
22.31
Öresund FK
22.31
PB
  
2Sebastian Öberg
22.45
Turebergs FK
22.45
SB
  
Heat 3
23 feb
23 feb
1Stefan Tärnhuvud
22.29
Sundsvalls FI
22.29
PB
  
2Robin Kruse
Robin Kruse 90, Upsala IF
22.85
Upsala IF
22.85
PB
  
Heat 4
23 feb
23 feb
1Alexander NordkvistHuddinge AIS
22.15
SB
  
2Patrik RosencrantzHammarby IF
23.33
  
M 400 m     
Inne 24 feb

Final A

Final
Inne 24 feb
1Andreas Mokdasi
48.44
Hässelby SK
48.44
  
2Joni Jaako
Joni Jaako 86, GoIF Tjalve
48.57
GoIF Tjalve
48.57
SB
  
3Henrik Encke
49.10
Hässelby SK
49.10
  
Johan Wissman
Johan Wissman 82, Helsingborg
DNS
IFK Helsingborg
DNS
  
Heat 1
23 feb
23 feb
1Joni Jaako
Joni Jaako 86, GoIF Tjalve
48.67
GoIF Tjalve
48.67
SB
  
2Fredrik Karlsson
48.85
Hammarby IF
48.85
PB
  
3Jesper Madsen
52.68
IK Finish
52.68
  
Heat 2
23 feb
23 feb
1Johan Wissman
Johan Wissman 82, Helsingborg
48.10
IFK Helsingborg
48.10
  
2Henrik Encke
48.63
Hässelby SK
48.63
SB
  
3Fredrik Hallinder
50.00
Turebergs FK
50.00
SB
  
Heat 3
23 feb
23 feb
1Andreas Mokdasi
48.70
Hässelby SK
48.70
  
2Nil de Oliveira
48.80
Kungsängen FK
48.80
PB
  
3Hjalmar Hallberg
50.75
Vittsjö GIK
50.75
PB
  
M 800 m     
Inne 24 feb

Final A

Final
Inne 24 feb
1Mattias Claesson
1:48.95
Hässelby SK
1:48.95
  
2Johan Klinteskog
1:51.80
Hammarby IF
1:51.80
  
3Fredrik Karlsson
1:52.57
Hammarby IF
1:52.57
  
4Thobias Ekhamre
1:53.12
Hammarby IF
1:53.12
PB
  
5Johan Walldén
1:54.46
Gefle IF
1:54.46
  
6Johan Svensson
1:54.51
FI Kalmarsund
1:54.51
  
7Albin Johansson
1:58.25
Hässelby SK
1:58.25
  
Heat 1
23 feb
23 feb
1Mattias Claesson
1:53.65
Hässelby SK
1:53.65
  
2Johan Svensson
1:54.12
FI Kalmarsund
1:54.12
PB
  
3Johan Walldén
1:54.43
Gefle IF
1:54.43
PB
  
4Thobias Ekhamre
1:54.46
Hammarby IF
1:54.46
  
Heat 2
23 feb
23 feb
1Fredrik Karlsson
1:53.85
Hammarby IF
1:53.85
  
2Albin Johansson
1:53.98
Hässelby SK
1:53.98
SB
  
3Olle Olofsson
1:54.83
Bollnäs FIK
1:54.83
PB
  
4Oscar Edman
Oscar Edman 90, Sävedalen
1:59.11
Sävedalens AIK
1:59.11
PB
  
Heat 3
23 feb
23 feb
1Johan Klinteskog
1:55.89
Hammarby IF
1:55.89
  
2Andreas Rehnborg
1:56.45
Hässelby SK
1:56.45
SB
  
3Henrik Astfors
1:57.40
Västerås FK
1:57.40
  
4Karim Mohammadi
1:59.51
Spårvägens FK
1:59.51
  
5Markus Johansson
1:59.74
Ume FI
1:59.74
PB
  
6Tim Sundström
Tim Sundström 89, KFUM Örebro
2:00.12
KFUM Örebro
2:00.12
PB
  
M 1500 m     
Inne 24 feb

Final A

Final
Inne 24 feb
1Rizak Dirshe
3:50.85
Malmö AI
3:50.85
SB
  
2John Laselle
3:52.96
Turebergs FK
3:52.96
  
3Philip Aagaard
Philip Aagaard 82, Spårvägen
3:54.96
Spårvägens FK
3:54.96
SB
  
4Johan Hydén
3:57.20
IK Akele
3:57.20
  
5Fredrik BjörklundHälle IF
4:00.98
  
6Rickard Pell
4:11.04
Hammarby IF
4:11.04
  
7Robin Leanderson
4:13.21
Malmö AI
4:13.21
  
Heat 1
23 feb
23 feb
1John Laselle
3:58.79
Turebergs FK
3:58.79
  
2Rickard Pell
3:58.83
Hammarby IF
3:58.83
  
3Robin Leanderson
4:00.25
Malmö AI
4:00.25
PB
  
4Gustav Tynelius
4:00.88
Malmö AI
4:00.88
  
5Andreas Rehnborg
4:01.98
Hässelby SK
4:01.98
SB
  
6Patrik Andersson
4:08.25
Hälle IF
4:08.25
SB
  
7Joakim Husberg
4:16.80
IS Göta
4:16.80
  
Heat 2
23 feb
23 feb
1Rizak Dirshe
3:55.68
Malmö AI
3:55.68
SB
  
2Philip Aagaard
Philip Aagaard 82, Spårvägen
3:56.04
Spårvägens FK
3:56.04
SB
  
3Olle Walleräng
3:56.42
Hammarby IF
3:56.42
  
4Johan Hydén
3:56.95
IK Akele
3:56.95
PB
  
5Fredrik BjörklundHälle IF
3:58.12
SB
  
6Jonas Leanderson
4:02.44
Malmö AI
4:02.44
PB
  
7Henrik Weineisen
4:09.88
Björnstorps IF
4:09.88
  
M 3000 m     
Inne 23 feb

Final A

Final
Inne 23 feb
1Erik Sjöqvist
8:08.50
Enhörna IF
8:08.50
  
2Johan Wallerstein
8:10.59
Malmö AI
8:10.59
PB
  
3Henrik Skoog
Henrik Skoog 79, Spårvägen
8:12.37
Spårvägens FK
8:12.37
  
4Erik Emilsson
8:16.19
Hammarby IF
8:16.19
PB
  
5Fredrik Uhrbom
Fredrik Uhrbom 77, Spårvägen
8:25.45
Spårvägens FK
8:25.45
SB
  
6Fredrik Johansson
8:31.87
IFK Växjö
8:31.87
PB
  
7Alexander Söderberg
8:33.67
Spårvägens FK
8:33.67
  
8Dan-Eric Archer
8:38.50
Sävedalens AIK
8:38.50
PB
  
9Erik Widing
8:40.02
Turebergs FK
8:40.02
  
10David Lövgren
8:42.98
IF Göta
8:42.98
PB
  
11Pär Wikberg
Pär Wikberg 83, Skellefteå AIK
8:49.87
Skellefteå AIK
8:49.87
  
12Tobias Lundgren
8:56.07
Spårvägens FK
8:56.07
SB
  
13Ola Thorängen
9:03.83
IF Göta
9:03.83
PB
  
M 60 m häck     
Inne 24 feb

Final A

Final
Inne 24 feb
1Robert KronbergIF Kville
7.72
  
2Joakim Blaschke
8.00
Spårvägens FK
8.00
  
3Josua GustafssonUllevi FK
8.13
  
4Björn Barrefors
8.19
Hammarby IF
8.19
  
5Markus SparrmanIK Ymer
8.20
  
6Amir Shaker
Amir Shaker 89, Eskilstuna
8.46
Eskilstuna FI
8.46
  
7Carl-Johan Olsson
Carl-Johan Olsson 80, Mariestads AIF
8.55
Mariestads AIF
8.55
  
8Andreas Andersson
9.99
Upsala IF
9.99
  
Heat 1
24 feb
24 feb
1Robert KronbergIF Kville
7.96
  
2Björn Barrefors
8.18
Hammarby IF
8.18
PB
  
3Markus SparrmanIK Ymer
8.27
  
4Andreas Andersson
8.32
Upsala IF
8.32
PB
  
5Amir Shaker
Amir Shaker 89, Eskilstuna
8.52
Eskilstuna FI
8.52
  
6Daniel Almgren
8.63
Hässelby SK
8.63
SB
  
7Lasse Ohtamaa
8.81
Väsby IK
8.81
  
Heat 2
24 feb
24 feb
1Joakim Blaschke
8.08
Spårvägens FK
8.08
  
2Josua GustafssonUllevi FK
8.10
PB
  
3Carl-Johan Olsson
Carl-Johan Olsson 80, Mariestads AIF
8.43
Mariestads AIF
8.43
  
4Petter Olson
8.54
Malmö AI
8.54
PB
  
5Marvin Tay
8.62
Malmö AI
8.62
PB
  
6Jonathan Eklund
8.89
Hammarby IF
8.89
  
7Joel Thorén
9.16
Hammarby IF
9.16
PB
  
M Höjd     
Inne 24 feb

Final A

Final
Inne 24 feb
1Stefan HolmKils AIK
2.37
SB
  
2Linus ThörnbladMalmö AI
2.35
SB
  
3Mehdi AlkhatibHellas FK
2.15
SB
  
4Christian Norstedt
2.11
Råby-Rekarne FIF
2.11
SB
  
5Martin Eriksson
2.09
Örgryte IS
2.09
=PB
  
6Richard Huldén
2.01
IF Göta
2.01
  
7Daniel Lennartsson
1.97
IFK Växjö
1.97
  
7Oskar Rybo
1.97
IF Kville
1.97
  
9Markus NilssonMalmö AI
1.97
SB
  
9Christoffer HolmströmFI Kalmarsund
1.97
  
11Mattias Green
Mattias Green 88, Trelleborg
1.97
IFK Trelleborg
1.97
  
12Joel Thorén
1.97
Hammarby IF
1.97
PB
  
M Stav     
Inne 23 feb

Final A

Final
Inne 23 feb
1Alhaji Jeng
5.70
Örgryte IS
5.70
  
2Jesper Fritz
5.55
Malmö AI
5.55
=PB
  
3Gustaf Hultgren
5.23
Örgryte IS
5.23
  
4Fredrik Skoglund
5.07
Spårvägens FK
5.07
SB
  
5Joakim Norman
4.95
Mölndals AIK
4.95
PB
  
6Paweł SzczyrbaMalmö AI
4.95
  
7Deniz Mahshid
4.83
Örgryte IS
4.83
  
8Marcus LindhKA 2 IF
4.65
SB
  
8Alexander Eriksson
4.65
Spårvägens FK
4.65
SB
  
8Rasmus TjärndalUllevi FK
4.65
SB
  
11Erik Thorstensson
4.65
Spårvägens FK
4.65
SB
  
12Sebastian AxellIK Lerum FI
4.47
PB
  
13Rasmus Olofsson
4.47
Hässelby SK
4.47
SB
  
14Jonathan Eklund
4.47
Hammarby IF
4.47
SB
  
M Längd     
Inne 24 feb

Final A

Final
Inne 24 feb
1Michel TornéusIFK Tumba
7.54
  
2David FrykholmMalmö AI
7.31
  
3Mattias Sunneborn
7.25
Spårvägens FK
7.25
  
4Björn Barrefors
7.16
Hammarby IF
7.16
PB
  
5Petter Olson
7.16
Malmö AI
7.16
PB
  
6Robert Bagge
7.15
Mölndals AIK
7.15
SB
  
7Daniel Almgren
6.98
Hässelby SK
6.98
  
8Erik Nordström
6.97
Hammarby IF
6.97
  
9Cristian Antivilo
6.92
Hässelby SK
6.92
SB
  
10Minh Le
Minh Le 86, Malmö
6.76
Malmö AI
6.76
PB
  
11Erik HenryssonIFK Nora
6.11
  
Kval
23 feb
23 feb
1David FrykholmMalmö AI
7.13
  
2Björn Barrefors
7.11
Hammarby IF
7.11
PB
  
3Daniel Almgren
7.08
Hässelby SK
7.08
SB
  
4Mattias Sunneborn
7.03
Spårvägens FK
7.03
  
5Michel TornéusIFK Tumba
7.01
  
5Petter Olson
7.01
Malmö AI
7.01
PB
  
7Robert Bagge
6.87
Mölndals AIK
6.87
SB
  
8Cristian Antivilo
6.85
Hässelby SK
6.85
SB
  
9Robin Lundh
6.76
IF Göta
6.76
SB
  
10Erik HenryssonIFK Nora
6.75
SB
  
11Erik Nordström
6.73
Hammarby IF
6.73
  
12Minh Le
Minh Le 86, Malmö
6.67
Malmö AI
6.67
PB
  
13Judel Kibondo
Judel Kibondo 86, Sundbyberg
6.64
Sundbybergs IK
6.64
  
14Hans Lämås
6.63
IF Göta
6.63
SB
  
15Paul Thuvesson
6.57
Vittsjö GIK
6.57
SB
  
16Lasse Ohtamaa
6.55
Väsby IK
6.55
SB
  
17Markus KristianssonIFK Lund
6.44
SB
  
18Jimmie JohnssonIK Finish
6.44
  
19Joel Thorén
6.39
Hammarby IF
6.39
PB
  
20Kim FreiburghausLomma FIK
6.33
  
21Jens Mattisson
6.32
Vittsjö GIK
6.32
SB
  
22Dastid SelmaniIFK Lund
6.28
PB
  
23Felix Siljebäck LarsenVästerås FK
6.16
  
24Per Jonsson
Per Jonsson 88, Dals Södra
6.10
Dals Södra FFI
6.10
SB
  
M Tresteg     
Inne 23 feb

Final A

Final
Inne 23 feb
1Anton Andersson
16.18
Örgryte IS
16.18
SB
  
2Erik Eriksson
15.30
Hellas FK
15.30
SB
  
3Mathias Ström
15.25
Örgryte IS
15.25
PB
  
4Mattias Sunneborn
14.98
Spårvägens FK
14.98
PB
  
5Ousainou Mbye
14.91
Örgryte IS
14.91
SB
  
6Daniel Lennartsson
14.74
IFK Växjö
14.74
PB
  
7Carl-August WestbergHässelby SK
14.20
SB
  
8Jonathan SöderlingHammarby IF
13.51
  
M Kula     
Inne 23 feb

Final A

Final
Inne 23 feb
1Magnus Lohse
18.03
Mölndals AIK
18.03
  
2Mats Olsson
17.19
Järvsö IF
17.19
PB
  
3Christian EhrenborgMölndals AIK
17.09
  
4Simon GustafssonUllevi FK
16.57
PB
  
5Ulf Ankarling
16.08
IF Göta
16.08
PB
  
6Axel Härstedt
16.05
Malmö AI
16.05
SB
  
7Bengt Petersson
15.13
Huddinge AIS
15.13
PB
  
8Lasse Ohtamaa
14.71
Väsby IK
14.71
  
9Johan Pihlgren
14.58
Hässelby SK
14.58
  
11Mattias AnderssonIFK Lund
10.97
PB
  
M Weight Throw (18 kg)     
Inne 23 feb

Final A

Final
Inne 23 feb
1Mattias Jons
19.62
Hässelby SK
19.62
PB
  
2Robert AlnerothGefle IF
18.00
SB
  
3Stellan KjellanderMalmö AI
17.46
PB
  
4Mårten Ejdervall
16.90
IF Göta
16.90
PB
  
5Jonas Birgersson
16.58
Nyköpings BIS
16.58
PB
  
6Karl-Erik LudvigssonSK Bore
16.30
PB
  
7Staffan Jönsson
16.14
Hässelby SK
16.14
SB
  
8Markus Johansson
15.94
Säffle FIK
15.94
PB
  
9Lennie HelanderIK Ymer
14.56
SB
  
10Daniel KorhonenIF Kville
14.00
  
11Torbjörn Sörman
13.86
Wedevågs IF
13.86
  
Kvinnor
K 60 m     
Inne 23 feb

Final A

Final
Inne 23 feb
1Lena BerntssonUllevi FK
7.32
PB
  
2Emma Rienas
7.40
IF Göta
7.40
  
3Julia Skugge
Julia Skugge 88, Glanshammar
7.46
Glanshammars IF
7.46
PB
  
4Nina Runvik
7.58
Malmö AI
7.58
PB
  
5Stina Smibacker
7.63
IFK Växjö
7.63
  
6Lisa Rönnkvist
7.66
Spårvägens FK
7.66
  
7Elin Källander
7.67
IFK Helsingborg
7.67
  
8Julia Mlakar
7.69
IF Göta
7.69
  
Heat 1
23 feb
23 feb
1Lena BerntssonUllevi FK
7.46
  
2Lisa Rönnkvist
7.63
Spårvägens FK
7.63
PB
  
3Nina Runvik
7.63
Malmö AI
7.63
PB
  
4Caroline SandsjoeIF Göta
7.72
  
5Tove Tengvall
7.83
Hammarby IF
7.83
  
6Gladys Bamane
Gladys Bamane 89, Spårvägen
7.91
Spårvägens FK
7.91
  
7Sandra JönssonIFK Lund
8.01
  
Heat 2
23 feb
23 feb
1Julia Skugge
Julia Skugge 88, Glanshammar
7.49
Glanshammars IF
7.49
=PB
  
2Julia Mlakar
7.64
IF Göta
7.64
PB
  
3Stina Smibacker
7.66
IFK Växjö
7.66
  
4Evelina Lunner
7.79
Västerås FK
7.79
  
5Fatima Makakala
7.85
Hammarby IF
7.85
PB
  
6Marine Jonsson
7.92
IF Göta
7.92
  
Heat 3
23 feb
23 feb
1Emma Rienas
7.39
IF Göta
7.39
=PB
  
2Elin Källander
7.60
IFK Helsingborg
7.60
  
3Frida Persson
Frida Persson 89, Helsingborg
7.67
IFK Helsingborg
7.67
=PB
  
4Therése Bohlén-KinnUllevi FK
7.81
  
5Johanna Edman
Johanna Edman 90, Staffanstorp
7.94
Staffanstorps AI
7.94
  
5Frida Claesson
7.94
Alingsås IF
7.94
  
7Ellen Sääw
Ellen Sääw 90, Stocksäter
7.96
Stocksäters IF
7.96
  
K 200 m     
Inne 24 feb

Final A

Final
Inne 24 feb
1Nina Runvik
24.14
Malmö AI
24.14
PB
  
2Maria Gustafsson
Maria Gustafsson 88, Råby-Rekarne
24.21
Råby-Rekarne FIF
24.21
PB
  
3Moa Hjelmer
Moa Hjelmer 90, Spårvägen
24.50
Spårvägens FK
24.50
  
4Elin Källander
24.80
IFK Helsingborg
24.80
  
Semi 1
24 feb
24 feb
1Maria Gustafsson
Maria Gustafsson 88, Råby-Rekarne
24.30
Råby-Rekarne FIF
24.30
PB
  
2Nina Runvik
24.33
Malmö AI
24.33
PB
  
3Helene NordquistTäby IS
25.41
  
4Kim PeterssonIFK Lund
25.76
  
Semi 2
24 feb
24 feb
1Moa Hjelmer
Moa Hjelmer 90, Spårvägen
24.45
Spårvägens FK
24.45
PB
  
2Elin Källander
24.46
IFK Helsingborg
24.46
  
3Frida Persson
Frida Persson 89, Helsingborg
25.05
IFK Helsingborg
25.05
PB
  
Heat 1
23 feb
23 feb
1Moa Hjelmer
Moa Hjelmer 90, Spårvägen
24.81
Spårvägens FK
24.81
  
2Kim PeterssonIFK Lund
25.25
SB
  
Heat 2
23 feb
23 feb
1Maria Gustafsson
Maria Gustafsson 88, Råby-Rekarne
24.48
Råby-Rekarne FIF
24.48
  
2Therése Bohlén-KinnUllevi FK
25.36
PB
  
3Pernilla Nilsson
26.23
IFK Trelleborg
26.23
PB
  
Heat 3
23 feb
23 feb
1Frida Persson
Frida Persson 89, Helsingborg
25.31
IFK Helsingborg
25.31
SB
  
2Frida Claesson
25.47
Alingsås IF
25.47
SB
  
Heat 4
23 feb
23 feb
1Elin Källander
24.66
IFK Helsingborg
24.66
  
2Elisabeth ReutercronaMalmö AI
25.51
PB
  
3Nuulu Ndiwabene
25.87
Spårvägens FK
25.87
SB
  
Heat 5
23 feb
23 feb
1Nina Runvik
24.92
Malmö AI
24.92
  
2Helene NordquistTäby IS
25.37
SB
  
3Beatrice EnckellIF Udd
25.96
PB
  
K 400 m     
Inne 24 feb

Final A

Final
Inne 24 feb
1Josefin MagnussonMalmö AI
55.49
PB
  
10 SWE F19 AT
2Jessica Samuelsson
55.55
Hässelby SK
55.55
  
3Pernilla TornemarkMalmö AI
55.63
SB
  
4Sofia Hellberg-JonsénHammarby IF
56.22
SB
  
Heat 1
23 feb
23 feb
1Pernilla TornemarkMalmö AI
56.31
  
2Carolina Eriksson
56.99
Hässelby SK
56.99
PB
  
3Sofia ThorinKils AIK
57.18
PB
  
Heat 2
23 feb
23 feb
1Jessica Samuelsson
57.29
Hässelby SK
57.29
  
2Hanna Nilsson
57.46
Ullevi FK
57.46
  
Heat 3
23 feb
23 feb
1Josefin MagnussonMalmö AI
56.04
PB
  
2Sofia Hellberg-JonsénHammarby IF
56.56
SB
  
3Rakel Ekendahl
58.38
Hässelby SK
58.38
PB
  
K 800 m     
Inne 24 feb

Final A

Final
Inne 24 feb
1Sofia Öberg
2:08.71
IFK Lidingö
2:08.71
  
2Elin Wiik
Elin Wiik 85, Hässelby
2:09.22
Hässelby SK
2:09.22
  
3Vendela Mindelöf
2:10.52
Hässelby SK
2:10.52
PB
  
4Matilda Häggström
2:14.13
IF Göta
2:14.13
PB
  
5Maria Jangsten
2:21.35
Sävedalens AIK
2:21.35
PB
  
K 1500 m     
Inne 24 feb

Final A

Final
Inne 24 feb
1Ulrika Johansson
4:27.53
Rånäs 4H
4:27.53
  
2Charlotta FougbergUllevi FK
4:29.44
PB
  
3Marlin Brown
Marlin Brown 75, Spårvägen
4:32.37
Spårvägens FK
4:32.37
  
4Moa Westman
4:37.46
Rånäs 4H
4:37.46
PB
  
5Klara Bodinson
4:40.42
IFK Lidingö
4:40.42
PB
  
6Lisa Forsberg
4:44.89
Falu IK
4:44.89
SB
  
K 3000 m     
Inne 23 feb

Final A

Final
Inne 23 feb
1Ulrika Johansson
9:52.62
Rånäs 4H
9:52.62
SB
  
2Flo Jonsson
Flo Jonsson 78, Spårvägen
10:02.12
Spårvägens FK
10:02.12
SB
  
3Lilian Magnusson
10:02.39
Spårvägens FK
10:02.39
PB
  
4Therese SjöströmFalu IK
10:02.45
PB
  
5Frida Aspnäs
Frida Aspnäs 87, GoIF Tjalve
10:07.78
GoIF Tjalve
10:07.78
PB
  
6Katarina Åström
10:21.41
Ullevi FK
10:21.41
  
7Jenny Strandgården
11:16.67
IS Göta
11:16.67
PB
  
K 60 m häck     
Inne 24 feb

Final A

Final
Inne 24 feb
1Lena BerntssonUllevi FK
8.41
  
2Elin WesterlundKA 2 IF
8.51
=PB
  
3Ellen Sääw
Ellen Sääw 90, Stocksäter
8.56
Stocksäters IF
8.56
PB
  
4Frida Linde
8.57
Täby IS
8.57
  
5Andrea Nybäck
8.73
IK Westmannia
8.73
PB
  
6Ellinore Hallin
8.81
IFK Växjö
8.81
  
7Fatima Makakala
8.86
Hammarby IF
8.86
  
8Anna Marberg
Anna Marberg 81, Trollhättan FIK
9.13
Trollhättan FIK
9.13
  
Heat 1
24 feb
24 feb
1Lena BerntssonUllevi FK
8.48
  
2Ellinore Hallin
8.79
IFK Växjö
8.79
PB
  
3Anna Marberg
Anna Marberg 81, Trollhättan FIK
8.80
Trollhättan FIK
8.80
SB
  
4Moa Larsson
8.80
Ullevi FK
8.80
  
5Nadja Casadei
8.84
IFK Lidingö
8.84
  
6Emma Magnusson
Emma Magnusson 85, IFK Växjö
8.88
IFK Växjö
8.88
  
7Angelica Engberg
9.30
Hässelby SK
9.30
PB
  
Heat 2
24 feb
24 feb
1Elin WesterlundKA 2 IF
8.53
  
2Ellen Sääw
Ellen Sääw 90, Stocksäter
8.67
Stocksäters IF
8.67
PB
  
3Fatima Makakala
8.71
Hammarby IF
8.71
PB
  
4Frida Linde
8.75
Täby IS
8.75
  
5Andrea Nybäck
8.76
IK Westmannia
8.76
PB
  
6Emilia Rundquist
9.01
IFK Växjö
9.01
SB
  
K Höjd     
Inne 23 feb

Final A

Final
Inne 23 feb
1Emma Green
Emma Green 84, Örgryte
1.98
Örgryte IS
1.98
PB
  
2 SWE AT
2Frida Brolin
Frida Brolin 85, Råby-Rekarne
1.83
Råby-Rekarne FIF
1.83
PB
  
3Jenny Isgren
Jenny Isgren 81, Spårvägen
1.83
Spårvägens FK
1.83
SB
  
4Angelica JohanssonÖrgryte IS
1.80
  
5Victoria DronsfieldIF Göta
1.77
PB
  
5Anna Alexson
Anna Alexson 87, Spårvägen
1.77
Spårvägens FK
1.77
  
7Sofia Kask
1.74
IFK Lund
1.74
=PB
  
8Helena Redborg
1.74
Turebergs FK
1.74
  
9Sandra Asplund
1.74
IFK Umeå
1.74
=PB
  
10Emma EkdahlIFK Lund
1.70
PB
  
10Ellinore Hallin
1.70
IFK Växjö
1.70
  
12Sandra Liljegren
1.65
Vittsjö GIK
1.65
SB
  
13Karin Rydh
1.65
Malmö AI
1.65
=SB
  
K Stav     
Inne 24 feb

Final A

Final
Inne 24 feb
1Maria Rendin
4.17
Malmö AI
4.17
SB
  
2Fanny Berglund
Fanny Berglund 88, Göteborgs KIK
4.12
Göteborgs KIK
4.12
PB
  
3Hanna-Mia PerssonÖrgryte IS
4.12
  
4Klara Persson
Klara Persson 80, Spårvägen
3.91
Spårvägens FK
3.91
SB
  
5Malin Dahlström
Malin Dahlström 89, Göteborgs KIK
3.85
Göteborgs KIK
3.85
PB
  
6Nathalie Busk
3.85
Malmö AI
3.85
SB
  
7Petra Olsen
3.77
Malmö AI
3.77
  
7Martina WahnströmUllevi FK
3.77
  
9Emelie GustavssonMalmö AI
3.77
PB
  
10Lisa WälitaloKA 2 IF
3.69
  
11Madeleine Nilsson
3.69
Kvarnsvedens GoIF
3.69
  
12Linda CarlssonIK Ymer
3.57
  
12Sara Eriksson
3.57
Ullevi FK
3.57
  
14Sophie Jensen
3.57
Malmö AI
3.57
SB
  
15Anna Nilson
3.57
Malmö AI
3.57
  
16Maria MossbergMalmö AI
3.57
  
17Madelen CarlzonIK Ymer
3.27
PB
  
K Längd     
Inne 23 feb

Final A

Final
Inne 23 feb
1Erica Jarder
6.24
Väsby IK
6.24
PB
  
2Nadja Casadei
5.99
IFK Lidingö
5.99
  
3Linda Berntsson
5.81
Mölndals AIK
5.81
SB
  
4Kim PeterssonIFK Lund
5.69
=SB
  
5Sofia Rahdevi
5.66
Mölndals AIK
5.66
SB
  
6Andrea Nybäck
5.65
IK Westmannia
5.65
PB
  
7Sofie AnderssonIF Kville
5.62
  
8Sandra Bergman
Sandra Bergman 86, Råby-Rekarne
5.58
Råby-Rekarne FIF
5.58
  
9Sofia Lund
Sofia Lund 86, Hässelby
5.46
Hässelby SK
5.46
  
10Elin WesterlundKA 2 IF
5.38
  
11Malin Olsson
5.37
Malmö AI
5.37
  
Kval
23 feb
23 feb
1Erica Jarder
5.94
Väsby IK
5.94
  
2Linda Berntsson
5.74
Mölndals AIK
5.74
SB
  
3Kim PeterssonIFK Lund
5.69
SB
  
3Nadja Casadei
5.69
IFK Lidingö
5.69
  
5Sofie AnderssonIF Kville
5.68
SB
  
6Malin Olsson
5.66
Malmö AI
5.66
SB
  
7Sofia Lund
Sofia Lund 86, Hässelby
5.64
Hässelby SK
5.64
PB
  
8Sandra Bergman
Sandra Bergman 86, Råby-Rekarne
5.64
Råby-Rekarne FIF
5.64
PB
  
9Andrea Nybäck
5.63
IK Westmannia
5.63
PB
  
10Jasmine Andersson
5.54
FI Kalmarsund
5.54
SB
  
11Elin WesterlundKA 2 IF
5.48
  
12Sofia Rahdevi
5.47
Mölndals AIK
5.47
SB
  
13Emma Rienas
5.46
IF Göta
5.46
  
14Angelica Engberg
5.39
Hässelby SK
5.39
PB
  
15Linda Bergh
Linda Bergh 89, Hässelby
5.38
Hässelby SK
5.38
SB
  
16Malin Eriksson
Malin Eriksson 91, KFUM Örebro
5.36
KFUM Örebro
5.36
  
17Elin SångbergStrands IF
5.33
SB
  
18Camilla Eriksson
5.28
IF Göta
5.28
  
19Frida PeterssonIFK Lund
5.27
PB
  
20Melinda YmsénÅhus FIK
5.17
SB
  
21Ulrika Jakobsson
5.12
Hammarby IF
5.12
  
22Hanna TopcagicMalmö AI
1.38
SB
  
K Tresteg     
Inne 24 feb

Final A

Final
Inne 24 feb
1Izehi Ileso
12.97
Ullevi FK
12.97
PB
  
2Sara Brankell
12.94
Mölndals AIK
12.94
SB
  
3Anna Göransdotter NilssonUmedalens IF
12.93
SB
  
4Maria Augutis
12.55
Ullevi FK
12.55
  
5Kajsa Levin
12.38
Mölndals AIK
12.38
SB
  
6Angelica StrömGefle IF
12.15
  
7Kristin Franke BjörkmanIF Göta
11.85
  
8Sofie LindestenVäsby IK
11.82
  
9Karin Larsson
11.67
Ullevi FK
11.67
SB
  
10Sara Wilkinson
Sara Wilkinson 80, Spårvägen
11.51
Spårvägens FK
11.51
  
K Kula     
Inne 23 feb

Final A

Final
Inne 23 feb
1Helena Engman
18.05
Riviera FI
18.05
  
2Catarina Andersson
15.57
Hässelby SK
15.57
  
3Linda-Marie MårtenssonHässelby SK
14.21
SB
  
4Jessica Samuelsson
14.19
Hässelby SK
14.19
SB
  
5Ellinore Hallin
13.45
IFK Växjö
13.45
PB
  
6Frida Åkerström
13.35
Huddinge AIS
13.35
PB
  
7Anna WikströmIFK Tumba
13.23
SB
  
8Amanda Öberg
12.59
IF Göta
12.59
  
9Elinor Forssander
12.48
Hässelby SK
12.48
PB
  
10Michelle NilssonMalmö AI
11.24
  
K Vikt     
Inne 23 feb

Final A

Final
Inne 23 feb
1Tracey Andersson
17.68
IFK Trelleborg
17.68
SB
  
2Marie HilmerssonFalu IK
17.64
SB
  
3Elinor Forssander
16.87
Hässelby SK
16.87
PB
  
4Annika Hjelm
16.33
Huddinge AIS
16.33
  
5Karin Engström
15.01
Spårvägens FK
15.01
SB
  
6Maria GustafssonFalu IK
13.32
  
7Nike Hermans
13.30
Huddinge AIS
13.30
  
8Anneli Ståhl
Anneli Ståhl 90, Spårvägen
12.99
Spårvägens FK
12.99