24.7
29.7
29.7
28.7
26.7
7.7
28.7
27.7
28.7
28.7
28.7
28.7
27.7
27.7
28.7
28.7
28.7
24.7
25.7
27.7
24.7
27.7
26.7
25.7
21.7
21.7
19.7
27.7
25‐26.7
28.6
19.7
26.7
25.7
24.7
21.7
21.7
24.7
24‐25.7
24‐25.7
21.7
21.7
24‐25.7
25.7
25.7
25.7
24.7
24.7
23.7
22.7
24.7
24.7
24.7
24.7
22.7
20.7
17.7
24.6
24.7
22.7
22.7
19.7
22.7
21.7
20.7
16.7
21.7
21.7
20.7
17.7
10.7
3.7
20.7
17.7
14.7
17‐18.7
20.7
20.7
19.7
19.7
19.7
20.7
18.7
3.7
17‐18.7
19.7
18.7
18.7
18.7
18.7
17.7
17.7
17.7
17.7
17.7
17.7
16.7
15.7
15.7
15.7
13.7
Arena: Friidrottens Hus
Tävlande: 338 (186+152)   Starter: 536 (289+247)

Män
M 60 m     
Inne 22 feb

Final A

Final
Inne 22 feb
1Odain Rose
Odain Rose 92, IFK Umeå
6.64
IFK Umeå
6.64
=SB
  
2Tom Kling-BaptisteHuddinge AIS
6.65
PB
  
9 SWE AT
3Austin HamiltonMalmö AI
6.76
  
4David Sennung
6.82
Ullevi FK
6.82
  
5Alexander BrorssonIFK Växjö
6.82
SB
  
6Tony Darkwah
6.84
Hammarby IF
6.84
  
7Björn Skoglund
6.90
Bollnäs FIK
6.90
  
8Emmanuel Amoh
6.91
Malmö AI
6.91
  
Semi 1
22 feb
22 feb
1Odain Rose
Odain Rose 92, IFK Umeå
6.64
IFK Umeå
6.64
SB
  
2Austin HamiltonMalmö AI
6.73
PB
  
3Tony Darkwah
6.83
Hammarby IF
6.83
PB
  
4Alexander BrorssonIFK Växjö
6.84
SB
  
5André Drummond
6.98
Spårvägens FK
6.98
  
6Alexander Andersson
Alexander Andersson 94, IK Hakarpspojkarna
7.00
IK Hakarpspojkarna
7.00
SB
  
7Maximus FröjdUllevi FK
7.03
  
8Thomas Yemane
7.04
Hässelby SK
7.04
=PB
  
Semi 2
22 feb
22 feb
1Tom Kling-BaptisteHuddinge AIS
6.74
SB
  
2David Sennung
6.74
Ullevi FK
6.74
PB
  
3Björn Skoglund
6.83
Bollnäs FIK
6.83
PB
  
4Emmanuel Amoh
6.83
Malmö AI
6.83
PB
  
5Nasser Sebabi
6.87
IF Kville
6.87
SB
  
6Emil von BarthUllevi FK
6.90
PB
  
7Patrik AnderssonUllevi FK
6.91
  
8Amadou Sussoho
7.16
Huddinge AIS
7.16
  
Heat 1
22 feb
22 feb
1Tom Kling-BaptisteHuddinge AIS
6.75
SB
  
2Patrik AnderssonUllevi FK
6.94
  
3Nasser Sebabi
7.02
IF Kville
7.02
  
4Alexander Andersson
Alexander Andersson 94, IK Hakarpspojkarna
7.03
IK Hakarpspojkarna
7.03
SB
  
5Jonas HilmerssonUllevi FK
7.09
  
6Viktor Elvung-NilssonFIF Gnistan
7.16
PB
  
7Daniel Nordmark
7.21
Västerås FK
7.21
  
Heat 2
22 feb
22 feb
1Austin HamiltonMalmö AI
6.76
PB
  
2Alexander BrorssonIFK Växjö
6.90
SB
  
3Maximus FröjdUllevi FK
6.98
  
4Thomas Yemane
7.04
Hässelby SK
7.04
PB
  
5Jakob Mast LarssonIF Göta Karlstad
7.12
  
6Victor Kårelid
7.23
Hammarby IF
7.23
SB
  
7Mikael Gerlach
7.36
Sundsvalls FI
7.36
  
8Robin Weetom
7.40
Ullevi FK
7.40
PB
  
Heat 3
22 feb
22 feb
1Odain Rose
Odain Rose 92, IFK Umeå
6.77
IFK Umeå
6.77
  
2Emmanuel Amoh
6.85
Malmö AI
6.85
PB
  
3Björn Skoglund
6.87
Bollnäs FIK
6.87
PB
  
4Filip SjövallIFK Lund
7.05
  
5Herman Olvik
7.16
Ullevi FK
7.16
PB
  
6Tobias CarlssonUllevi FK
7.17
  
7Eric Larsson
Eric Larsson 93, IK Hakarpspojkarna
7.26
IK Hakarpspojkarna
7.26
  
Heat 4
22 feb
22 feb
1David Sennung
6.86
Ullevi FK
6.86
  
2Tony Darkwah
6.86
Hammarby IF
6.86
=PB
  
3André Drummond
6.95
Spårvägens FK
6.95
SB
  
4Emil von BarthUllevi FK
6.96
PB
  
5Amadou Sussoho
7.05
Huddinge AIS
7.05
PB
  
6Edwin Råsberg
7.07
Hässelby SK
7.07
PB
  
7David Östling
7.24
IF Göta Karlstad
7.24
  
8Sebastian EliassonIK Lerum FI
7.36
  
M 200 m     
Inne 23 feb

Final A

Final
Inne 23 feb
1Nil de Oliveira
21.18
Spårvägens FK
21.18
SB
  
2Alexander BrorssonIFK Växjö
21.34
  
3Joel Groth
Joel Groth 91, Bollnäs
21.84
Bollnäs FIK
21.84
  
Nick Ekelund-ArenanderMalmö AI
DNF
  
Semi 1
23 feb
23 feb
1Nick Ekelund-ArenanderMalmö AI
21.58
  
2Dennis Karanda
22.07
Öresund FK
22.07
  
3Jacob Ewertzh
22.61
Hammarby IF
22.61
  
4Isak Andersson
23.07
Upsala IF
23.07
  
Semi 2
23 feb
23 feb
1Nil de Oliveira
21.33
Spårvägens FK
21.33
SB
  
2Alexander BrorssonIFK Växjö
21.43
  
3Erik Annerfalk
Erik Annerfalk 94, Mariestads AIF
22.75
Mariestads AIF
22.75
  
Carl Sjöstedt
DNF
IF Göta Karlstad
DNF
  
Semi 3
23 feb
23 feb
1Joel Groth
Joel Groth 91, Bollnäs
21.53
Bollnäs FIK
21.53
PB
  
2Jakob Mast LarssonIF Göta Karlstad
22.19
PB
  
3Sunday Ojuri
22.57
Hammarby IF
22.57
  
4Patrik Sjöö
22.97
Hässelby SK
22.97
  
Heat 1
22 feb
22 feb
1Patrik Sjöö
22.88
Hässelby SK
22.88
SB
  
2Eddy MeyerdierksUllevi FK
23.03
PB
  
Mattias Sunneborn
DQ
Spårvägens FK
DQ
  
Tom Kling-BaptisteHuddinge AIS
DNS
  
Heat 2
22 feb
22 feb
1Dennis Karanda
22.03
Öresund FK
22.03
PB
  
2Jakob Mast LarssonIF Göta Karlstad
22.25
PB
  
3Martin Astner
23.07
Ullevi FK
23.07
PB
  
4Sakaria Hussien
23.17
Falkenbergs IK
23.17
PB
  
Heat 3
22 feb
22 feb
1Alexander BrorssonIFK Växjö
22.22
  
2Jacob Ewertzh
22.52
Hammarby IF
22.52
SB
  
3Isak Andersson
22.52
Upsala IF
22.52
PB
  
4Mikael Gerlach
23.79
Sundsvalls FI
23.79
SB
  
Heat 4
22 feb
22 feb
1Nil de Oliveira
21.99
Spårvägens FK
21.99
SB
  
2Sunday Ojuri
22.31
Hammarby IF
22.31
PB
  
3Viktor Elvung-NilssonFIF Gnistan
22.80
PB
  
4Eric Larsson
Eric Larsson 93, IK Hakarpspojkarna
23.18
IK Hakarpspojkarna
23.18
PB
  
Heat 5
22 feb
22 feb
1Joel Groth
Joel Groth 91, Bollnäs
21.77
Bollnäs FIK
21.77
PB
  
2Carl Sjöstedt
22.53
IF Göta Karlstad
22.53
SB
  
3Victor Fingal
22.60
Ullevi FK
22.60
PB
  
Amadou Sussoho
DNS
Huddinge AIS
DNS
  
Heat 6
22 feb
22 feb
1Nick Ekelund-ArenanderMalmö AI
22.22
  
2Erik Annerfalk
Erik Annerfalk 94, Mariestads AIF
22.39
Mariestads AIF
22.39
PB
  
3Emil Lyrberg
22.63
Ullevi FK
22.63
PB
  
4Sebastian EliassonIK Lerum FI
24.06
PB
  
M 400 m     
Inne 23 feb

Final A

Final
Inne 23 feb
1Nick Ekelund-ArenanderMalmö AI
46.68
  
2Dennis Forsman
47.65
Ullevi FK
47.65
  
3Felix Francois
47.96
Örgryte IS
47.96
  
4Adam DanielssonUllevi FK
49.07
  
Semi 1
22 feb
22 feb
1Adam DanielssonUllevi FK
48.85
PB
  
2Mattias Claesson
48.99
Hässelby SK
48.99
SB
  
3Axel Bergrahm
Axel Bergrahm 92, Spårvägen
50.31
Spårvägens FK
50.31
  
4Alexander LesserUllevi FK
50.96
  
Semi 2
22 feb
22 feb
1Nick Ekelund-ArenanderMalmö AI
47.71
  
2Dennis Forsman
48.00
Ullevi FK
48.00
  
3Felix Francois
48.26
Örgryte IS
48.26
  
Jonathan Carbe
DNS
Örgryte IS
DNS
  
Heat 1
22 feb
22 feb
1Adam DanielssonUllevi FK
49.41
  
2Mattias Claesson
49.53
Hässelby SK
49.53
  
3Andreas Almlöf
51.16
Hammarby IF
51.16
  
4Benjamin ÅbergHälle IF
52.03
PB
  
Heat 2
22 feb
22 feb
1Felix Francois
50.09
Örgryte IS
50.09
  
2Elias Amado WengholmHässelby SK
50.49
PB
  
3Martin Cameron
Martin Cameron 85, Spårvägen
50.74
Spårvägens FK
50.74
SB
  
4Mikael Storm
54.01
Tranås AIF
54.01
SB
  
Heat 3
22 feb
22 feb
1Dennis Forsman
49.23
Ullevi FK
49.23
  
2Alexander LesserUllevi FK
49.52
  
3Sakaria Hussien
49.55
Falkenbergs IK
49.55
PB
  
Heat 4
22 feb
22 feb
1Nick Ekelund-ArenanderMalmö AI
50.78
  
2Patrik Sjöö
50.92
Hässelby SK
50.92
  
3Markus Johansson
51.37
IFK Umeå
51.37
  
4Daniel Skatt
51.91
Örgryte IS
51.91
  
Heat 5
22 feb
22 feb
1Axel Bergrahm
Axel Bergrahm 92, Spårvägen
49.51
Spårvägens FK
49.51
  
2Jonathan Carbe
49.55
Örgryte IS
49.55
  
3Martin Selin
50.23
Ullevi FK
50.23
PB
  
M 800 m     
Inne 23 feb

Final A

Final
Inne 23 feb
1Rickard Gunnarsson
1:50.76
Hässelby SK
1:50.76
  
2Johan Svensson
Johan Svensson 89, Spårvägen
1:51.17
Spårvägens FK
1:51.17
SB
  
3Johan Eriksson
1:51.83
Turebergs FK
1:51.83
PB
  
4Jonas Wahl-SjömanBromma IF
1:53.39
SB
  
5Andreas Kramer
1:53.69
Sävedalens AIK
1:53.69
PB
  
6Karim Mohammadi
1:57.65
Spårvägens FK
1:57.65
  
7Anton Asplund
2:05.83
Turebergs FK
2:05.83
  
Heat 1
22 feb
22 feb
1Rickard Gunnarsson
1:54.42
Hässelby SK
1:54.42
  
2Jonas Wahl-SjömanBromma IF
1:54.90
SB
  
3Arvid Berglund
1:57.80
Tranås AIF
1:57.80
  
Abshir Awees
Abshir Awees 95, KFUM Örebro
DNS
KFUM Örebro
DNS
  
Tobias ÅbergHälle IF
DNS
  
Heat 2
22 feb
22 feb
1Andreas Kramer
1:53.84
Sävedalens AIK
1:53.84
PB
  
2Karim Mohammadi
1:55.15
Spårvägens FK
1:55.15
  
3Anton Asplund
1:55.96
Turebergs FK
1:55.96
  
4Bienvenue Musore
1:56.44
Tyresö FK
1:56.44
PB
  
5Gustav Bivstedt
1:59.20
Hässelby SK
1:59.20
PB
  
6Abdiqani Khadar
Abdiqani Khadar 97, KFUM Örebro
2:06.08
KFUM Örebro
2:06.08
PB
  
Heat 3
22 feb
22 feb
1Johan Svensson
Johan Svensson 89, Spårvägen
1:54.67
Spårvägens FK
1:54.67
  
2Johan Eriksson
1:54.90
Turebergs FK
1:54.90
SB
  
3Christopher NilssonUllevi FK
1:55.98
PB
  
4Mattias Ohlsson
1:58.81
Öresund FK
1:58.81
PB
  
5Gunnar Durén
1:59.90
Hässelby SK
1:59.90
  
6Elias Johansson
1:59.94
Sävedalens AIK
1:59.94
PB
  
M 1500 m     
Inne 23 feb

Final A

Final
Inne 23 feb
1Johan Rogestedt
Johan Rogestedt 93, Stenungsunds FI
3:49.90
F Stenungsunds FI
3:49.90
  
2Jonas Leanderson
3:50.78
Malmö AI
3:50.78
  
3Staffan Ek
Staffan Ek 91, Björnstorp
3:52.36
Björnstorps IF
3:52.36
SB
  
4Daniel Lundgren
3:52.55
Turebergs FK
3:52.55
  
5Johan Hydén
3:52.96
Hammarby IF
3:52.96
SB
  
6Adil Bouafif
3:53.57
Hässelby SK
3:53.57
SB
  
7Joel Durén
Joel Durén 94, Hässelby
3:55.02
Hässelby SK
3:55.02
PB
  
8Tim Sundström
Tim Sundström 89, KFUM Örebro
3:58.85
KFUM Örebro
3:58.85
PB
  
9Daniel Gleimar
3:59.70
Turebergs FK
3:59.70
PB
  
10Albert Mollén
4:00.03
Sävedalens AIK
4:00.03
PB
  
11Henrik Petersson
4:01.19
Malmö AI
4:01.19
PB
  
12Bienvenue Musore
4:01.60
Tyresö FK
4:01.60
PB =NR
  
M 3000 m     
Inne 22 feb

Final A

Final
Inne 22 feb
1Adil Bouafif
8:08.56
Hässelby SK
8:08.56
SB
  
2Olle Walleräng
8:08.58
Spårvägens FK
8:08.58
SB
  
3Johan Hydén
8:13.08
Hammarby IF
8:13.08
SB
  
4Daniel Lundgren
8:14.33
Turebergs FK
8:14.33
  
5Jesper Lysell
8:14.77
Bollnäs FIK
8:14.77
PB
  
6Staffan Ek
Staffan Ek 91, Björnstorp
8:15.89
Björnstorps IF
8:15.89
PB
  
7Andreas Åhwall
8:20.13
Hässelby SK
8:20.13
  
8Napoleon Solomon
8:28.01
Fredrikshofs FIF
8:28.01
SB
  
9Fredrik Johansson
8:28.19
IFK Växjö
8:28.19
SB
  
10John Foitzik
John Foitzik 91, Spårvägen
8:31.23
Spårvägens FK
8:31.23
  
Anton Danielson
DNF
GoIF Tjalve
DNF
  
Final B
22 feb
22 feb
1Haben Idris
Haben Idris 87, Hässelby
8:27.80
Hässelby SK
8:27.80
SB
  
2Anders Grahl
8:28.22
Enhörna IF
8:28.22
PB
  
3Robin Lindgren
8:36.62
Örgryte IS
8:36.62
SB
  
4Andreas Jansson
8:38.87
Hässelby SK
8:38.87
  
5Robin Leanderson
8:48.37
Spårvägens FK
8:48.37
PB
  
6Aleksej PirgholizadehÄrla IF
8:49.38
PB
  
M 60 m häck     
Inne
Inne
Heat 1
23 feb
23 feb
1Marvin Tay
Marvin Tay 90, Spårvägen
7.82
Spårvägens FK
7.82
PB
  
2Alexander BrorssonIFK Växjö
7.99
  
3Jonathan Holm
8.08
Strands IF
8.08
PB
  
4Anton Levin
8.09
Malmö AI
8.09
  
5Petter Gustafsson
Petter Gustafsson 94, IK Hakarpspojkarna
8.32
IK Hakarpspojkarna
8.32
PB
  
6Jonathan Eklund
8.34
Hammarby IF
8.34
  
Heat 2
23 feb
23 feb
1Philip Nossmy
7.80
Malmö AI
7.80
  
2Fredrick Ekholm
7.98
Huddinge AIS
7.98
PB
  
3Amir Shaker
Amir Shaker 89, Råby-Rekarne
8.15
Råby-Rekarne FIF
8.15
  
4Rafael Askros
8.24
IFK Lidingö
8.24
SB
  
5Anders LeifssonIK Orient
8.26
  
6Linus Otto BoyerUpsala IF
8.45
PB
  
7Rasmus Nim
Rasmus Nim 89, IF Göta
8.73
IF Göta Karlstad
8.73
SB
  
Heat 3
23 feb
23 feb
1Philip Nossmy
7.80
Malmö AI
7.80
  
2Marvin Tay
Marvin Tay 90, Spårvägen
7.82
Spårvägens FK
7.82
=PB
  
3Alexander BrorssonIFK Växjö
7.92
SB
  
4Amir Shaker
Amir Shaker 89, Råby-Rekarne
7.95
Råby-Rekarne FIF
7.95
=SB
  
5Anton Levin
8.09
Malmö AI
8.09
  
6Jonathan Holm
8.21
Strands IF
8.21
  
7Rafael Askros
8.41
IFK Lidingö
8.41
  
Fredrick EkholmHuddinge AIS
DQ
  
M Höjd     
Inne 23 feb

Final A

Final
Inne 23 feb
1Jakob ThorvaldssonIFK Lidingö
2.13
PB
  
2Philip Frifelt LundqvistIF Göta Karlstad
2.13
SB
  
2Andreas CarlssonIK Ymer
2.13
SB
  
4Jesper Borg
2.09
Ullevi FK
2.09
  
5Fabian DelrydTäby IS
2.09
  
6Erik Liberg
2.06
Ullevi FK
2.06
=SB
  
6Henrik Thoms
2.06
Hanvikens SK
2.06
=PB
  
8Marcus LundquistUpsala IF
2.03
  
9Carl Rönnow
Carl Rönnow 90, Club Olympique
2.03
C Olympique
2.03
  
10Viktor HusmarkUllevi FK
1.99
  
11Yuan-Zhong Wu
1.99
IFK Växjö
1.99
  
12Fredrik SangbergIF Kville
1.95
SB
  
Jan-Erik Wanhainen
NH
IFK Göteborg
NH
  
1.901.951.992.032.062.092.112.132.15
Thorvaldsson-o-o-oxoxxox
Frifelt Lundqvist-o-oxoxxooxxoxxx
Carlsson--ooxooxxoxxoxxx
Borg--oxoxooxxx
Delryd-o-oxoxxoxxx
Liberg-o--xoxxx
Thoms-oooxoxxx
Lundquist-oooxxx
Rönnow-xxoxooxxx
Husmarkoooxxx
Wuoxooxxx
Sangbergooxxx
Wanhainen---xx
M Stav     
Inne 22 feb

Final A

Final
Inne 22 feb
1Alhaji Jeng
5.55
Örgryte IS
5.55
  
2Melker Svärd JacobssonMalmö AI
5.30
  
3Carl Sténson
5.19
Hellas FK
5.19
  
4Rasmus Carlsson
Rasmus Carlsson 88, KFUM Örebro
5.13
KFUM Örebro
5.13
  
5Erik Thorstensson
5.13
Spårvägens FK
5.13
SB
  
6Simon AssarssonIFK Växjö
5.05
  
7Magnus Jomyr
4.81
Örgryte IS
4.81
  
8Filip GyllenstenIF Kville
4.81
SB
  
9Per Drageryd
Per Drageryd 91, KFUM Örebro
4.81
KFUM Örebro
4.81
  
10Jonathan Eklund
4.67
Hammarby IF
4.67
SB
  
11Carl IvarssonIK Lerum FI
4.46
  
12Stefan Jeppsson
4.46
Vittsjö GIK
4.46
SB
  
13Rasmus Nim
Rasmus Nim 89, IF Göta
4.46
IF Göta Karlstad
4.46
SB
  
David KappelinÖrgryte IS
NH
  
Hannes GidlöfGefle IF
NH
  
4.464.674.814.955.055.135.195.305.455.555.75
Jeng---------oxxx
Svärd Jacobsson-------xoxxx
Sténson----xoxooxxx
Carlsson---oooxxx
Thorstensson---oxxooxxx
Assarsson---xxooxxx
Jomyr-ooxxx
Gyllensten-xxooxxx
Drageryd--xoxxx
Eklund-xoxxx
Ivarssonoxxx
Jeppssonxoxxx
Nimxxoxxx
Kappelin--xxx
Gidlöfxxx
M Längd     
Inne 23 feb

Final A

Final
Inne 23 feb
1Michel Tornéus
7.91
Hammarby IF
7.91
  
2Fabian Rosenquist
7.48
GoIF Tjalve
7.48
=SB
  
3Thobias Nilsson MontlerMalmö AI
7.22
  
4Adam Chiguer
Adam Chiguer 91, Spårvägen
7.19
Spårvägens FK
7.19
  
5Adam StålbergUpsala IF
7.04
SB
  
6Ritchie MobaIFK Tumba
7.03
  
7Patric Hjort
Patric Hjort 93, Västerås
6.99
Västerås FK
6.99
  
8Adam DenguirIFK Lund
6.94
  
9Johan Talèus
Johan Talèus 94, Eskilstuna
6.71
Eskilstuna FI
6.71
  
10Erik Ehrlin
6.65
Hammarby IF
6.65
  
Patrik HolmbergHuddinge AIS
DNS
  
Rickard Willman
DNS
Västerås FK
DNS
  
Tornéus7.917.84x7.697.74
Rosenquist7.20x7.477.397.417.48
Nilsson Montler5.597.077.136.08x7.22
Chiguerxx6.937.19xx
Stålberg6.856.777.046.887.036.92
Moba7.01x7.03x6.746.94
Hjort6.816.786.976.926.996.80
Denguir6.676.616.856.496.946.92
Talèus6.714.706.68
Ehrlinxx6.65
Holmberg
Willman
Kval
22 feb
22 feb
1Michel Tornéus
7.53
Hammarby IF
7.53
  
2Adam Chiguer
Adam Chiguer 91, Spårvägen
7.23
Spårvägens FK
7.23
SB
  
3Adam DenguirIFK Lund
7.20
SB
  
4Fabian Rosenquist
7.17
GoIF Tjalve
7.17
  
5Ritchie MobaIFK Tumba
7.16
SB
  
6Thobias Nilsson MontlerMalmö AI
7.05
  
7Adam StålbergUpsala IF
7.01
SB
  
8Johan Talèus
Johan Talèus 94, Eskilstuna
6.92
Eskilstuna FI
6.92
  
9Patrik Holmberg
6.91
Huddinge AIS
6.91
SB
  
10Erik Ehrlin
6.89
Hammarby IF
6.89
PB
  
11Rickard Willman
6.88
Västerås FK
6.88
SB
  
12Patric Hjort
Patric Hjort 93, Västerås
6.78
Västerås FK
6.78
  
13Per Jonsson
6.77
Bollnäs FIK
6.77
PB
  
14Felix Siljebäck LarsenVästerås FK
6.69
SB
  
15Björn Bamane
Björn Bamane 93, Spårvägen
6.53
Spårvägens FK
6.53
  
16Victor PetterssonIF Göta Karlstad
6.46
PB
  
17Robin Weetom
6.36
Ullevi FK
6.36
PB
  
Tornéus7.53
Chiguer7.077.23
Denguir6.887.20
Rosenquist7.17
Moba7.16
Nilsson Montler6.867.05
Stålbergx6.787.01
Talèus6.776.925.02
Holmberg6.91
Ehrlinxx6.89
Willman5.556.886.76
Hjort6.786.356.75
Jonsson6.636.77x
Siljebäck Larsen6.586.696.59
Bamane6.536.476.47
Pettersson6.046.46x
Weetomx6.216.36
M Tresteg     
Inne 22 feb

Final A

Final
Inne 22 feb
1Daniel LennartssonÖrgryte IS
16.27
PB
  
2Mathias Ström
15.95
Örgryte IS
15.95
  
3Moteba Mohamed
15.48
Hässelby SK
15.48
SB
  
4Erik Ehrlin
15.38
Hammarby IF
15.38
  
5Simon Karlén
15.32
IF Göta Karlstad
15.32
SB
  
6Jesper Hellström
14.53
Hässelby SK
14.53
PB
  
7Erik Olsson
14.39
Örgryte IS
14.39
PB
  
8Marcus Nyberg
13.60
Malmö AI
13.60
  
Lennartsson15.9916.15xx16.0916.27
Strömxx15.8915.9515.8715.84
Mohamed15.3015.1415.23x15.48x
Ehrlin15.0015.2115.0915.19x15.38
Karlén14.6014.7115.3215.0515.1315.23
Hellströmx14.2314.15x14.1214.53
Olssonxx13.89x14.39x
Nyberg13.5213.60xx13.51
M Kula     
Inne 22 feb

Final A

Final
Inne 22 feb
1Niklas Arrhenius
19.24
Spårvägens FK
19.24
SB
  
2Leif Arrhenius
Leif Arrhenius 86, Spårvägen
18.13
Spårvägens FK
18.13
  
3Jonas Meyer
17.97
IK Orient
17.97
PB
  
4Daniel Ståhl
Daniel Ståhl 92, Spårvägen
17.96
Spårvägens FK
17.96
  
5Mats Olsson
Mats Olsson 86, Hässelby
17.52
Hässelby SK
17.52
SB
  
6Arwid Koskinen
17.29
Huddinge AIS
17.29
  
7Ulf Ankarling
16.55
IF Göta Karlstad
16.55
  
8Niklas Lindstedt
16.13
Hässelby SK
16.13
  
9Martin Gren
15.06
Ullevi FK
15.06
  
10Simon PetterssonUpsala IF
14.67
  
11Rasmus Olofsson
14.43
Hässelby SK
14.43
PB
  
12David Kallebäck
14.33
Varbergs GIF
14.33
  
Arrhenius18.3817.9618.7018.8318.6919.24
Arrheniusx17.67xx18.13x
Meyer17.4017.4617.9717.4917.5017.91
Ståhlx17.20xxx17.96
Olsson16.8417.2317.0717.3217.5217.20
Koskinenx17.29xxxx
Ankarling16.31x16.1116.55x16.27
Lindstedt15.7215.78x16.1316.0616.12
Gren14.1415.0614.94
Pettersson14.67xx
Olofsson13.7714.2914.43
Kallebäck14.33xx
M Vikt     
Inne 23 feb

Final A

Final
Inne 23 feb
1Markus Johansson
22.14
IF Göta Karlstad
22.14
PB
  
5 SWE AT
2Robert AlnerothGefle IF
19.74
SB
  
3Leif Arrhenius
Leif Arrhenius 86, Spårvägen
19.63
Spårvägens FK
19.63
SB
  
4Daniel Nyman
19.39
IFK Växjö
19.39
PB
  
5Hans Eriksson
Hans Eriksson 86, Västerås
19.12
Västerås FK
19.12
  
6Chris Arnoldsson
17.08
Huddinge AIS
17.08
PB
  
7Mats Olsson
Mats Olsson 86, Hässelby
16.54
Hässelby SK
16.54
SB
  
8Mikael Leindahl
15.52
GoIF Tjalve
15.52
  
9Johan Bark
Johan Bark 85, Örgryte
15.52
Örgryte IS
15.52
  
10Tim Söderqvist
15.50
Dals Södra FFI
15.50
  
11Rasmus Olofsson
15.26
Hässelby SK
15.26
PB
  
12Lennie HelanderUllevi FK
14.58
  
13Jörgen Viksell
14.23
Västerås FK
14.23
  
14Robert Fabian
Robert Fabian 72, Herrljunga
12.51
Herrljunga SK
12.51
PB
  
Johanssonxx19.6521.3122.14x
Alnerothx18.9119.7019.3019.74x
Arrheniusxx16.9919.63xx
Nyman18.67x19.39x18.7618.73
Eriksson18.5318.1519.12xxx
Arnoldsson15.89x17.0816.3016.0716.37
Olsson15.3216.2216.54x15.6916.04
Leindahl15.0315.1215.52xx15.26
Bark14.89x15.52
Söderqvistx15.2215.50
Olofsson15.26x14.90
Helanderx14.58x
Viksell13.8114.23x
Fabian12.0712.51x
Kvinnor
K 60 m     
Inne 22 feb

Final A

Final
Inne 22 feb
1Caroline SandsjoeIF Göta Karlstad
7.46
PB
  
2Emilia KjellbergIFK Sunne
7.50
  
3Lena BerntssonUllevi FK
7.51
SB
  
4Khaddi Sagnia
7.53
Ullevi FK
7.53
  
5Daniella Busk
7.58
Malmö AI
7.58
  
6Tove Ågren
7.68
Falu IK
7.68
  
7Hanna Adriansson
7.68
IFK Lidingö
7.68
  
8Karolina NikamoUpsala IF
7.70
  
Semi 1
22 feb
22 feb
1Khaddi Sagnia
7.52
Ullevi FK
7.52
PB
  
2Caroline SandsjoeIF Göta Karlstad
7.55
SB
  
3Daniella Busk
7.58
Malmö AI
7.58
  
4Tove Ågren
7.66
Falu IK
7.66
PB
  
5Karolina NikamoUpsala IF
7.68
  
6Sandra TörnrosGefle IF
7.72
  
7Isabelle Eurenius
7.73
Spårvägens FK
7.73
  
8Caroline Larsson
Caroline Larsson 94, Kroppefjäll
7.85
OK Kroppefjäll
7.85
  
Semi 2
22 feb
22 feb
1Emilia KjellbergIFK Sunne
7.49
PB
  
2Lena BerntssonUllevi FK
7.60
=SB
  
3Hanna Adriansson
7.66
IFK Lidingö
7.66
=SB
  
4Lisa Warfvinge
7.70
Varbergs GIF
7.70
  
5Erica Pettersson
7.70
IF Göta Karlstad
7.70
SB
  
6Emma GällstedtGefle IF
7.71
  
7Madeleine ErikssonIFK Lidingö
7.71
  
8Sara Söderberg
7.76
GoIF Tjalve
7.76
  
Heat 1
22 feb
22 feb
1Lena BerntssonUllevi FK
7.60
SB
  
2Karolina NikamoUpsala IF
7.69
  
3Khaddi Sagnia
7.71
Ullevi FK
7.71
  
4Sara Söderberg
7.78
GoIF Tjalve
7.78
  
5Lisa SkagerstenVarbergs GIF
7.84
  
6Caroline AnderssonIF Göta Karlstad
7.88
PB
  
Heat 2
22 feb
22 feb
1Emilia KjellbergIFK Sunne
7.66
  
2Hanna Adriansson
7.66
IFK Lidingö
7.66
SB
  
3Lisa Warfvinge
7.80
Varbergs GIF
7.80
  
4Malin JohanssonIFK Växjö
7.83
PB
  
5Gladys Bamane
Gladys Bamane 89, Spårvägen
7.87
Spårvägens FK
7.87
  
6Hanna MattissonUllevi FK
7.91
  
Heat 3
22 feb
22 feb
1Daniella Busk
7.63
Malmö AI
7.63
  
2Emma GällstedtGefle IF
7.69
  
3Sandra TörnrosGefle IF
7.73
  
4Erica Pettersson
7.76
IF Göta Karlstad
7.76
SB
  
5Estelle Montler
Estelle Montler 91, Göteborgs KIK
8.02
Göteborgs KIK
8.02
=PB
  
6Ida Lindskog
Ida Lindskog 90, Göteborgs KIK
8.13
Göteborgs KIK
8.13
  
Josefin PalmGefle IF
DNS
  
Heat 4
22 feb
22 feb
1Caroline SandsjoeIF Göta Karlstad
7.62
  
2Tove Ågren
7.68
Falu IK
7.68
PB
  
3Madeleine ErikssonIFK Lidingö
7.69
PB
  
4Caroline Larsson
Caroline Larsson 94, Kroppefjäll
7.77
OK Kroppefjäll
7.77
PB
  
5Isabelle Eurenius
7.78
Spårvägens FK
7.78
  
6Jessica Östlund
7.80
Hässelby SK
7.80
  
K 200 m     
Inne 23 feb

Final A

Final
Inne 23 feb
1Pernilla NilssonMalmö AI
24.22
  
2Tove Ågren
24.41
Falu IK
24.41
  
3Maria Gustafsson
24.51
IFK Lidingö
24.51
  
4Pernilla TornemarkMalmö AI
25.04
  
Semi 1
23 feb
23 feb
1Tove Ågren
24.34
Falu IK
24.34
PB
  
10 SWE F19 AT
2Gladys Bamane
Gladys Bamane 89, Spårvägen
25.55
Spårvägens FK
25.55
  
3Hanna Hoff
25.73
IFK Växjö
25.73
  
Daniella BuskMalmö AI
DQ
  
Semi 2
23 feb
23 feb
1Pernilla NilssonMalmö AI
24.07
SB
  
2Maria Gustafsson
24.39
IFK Lidingö
24.39
SB
  
3Malin Johansson
25.54
IFK Växjö
25.54
  
4Isabelle Eurenius
26.54
Spårvägens FK
26.54
  
Semi 3
23 feb
23 feb
1Pernilla TornemarkMalmö AI
24.70
  
2Johanna GustafssonMotala AIF
24.99
  
3Linnea KillanderMalmö AI
25.08
  
4Caroline AnderssonIF Göta Karlstad
25.69
  
Heat 1
22 feb
22 feb
1Pernilla TornemarkMalmö AI
24.53
PB
  
2Gladys Bamane
Gladys Bamane 89, Spårvägen
24.91
Spårvägens FK
24.91
SB
  
3Stina Kilborn
Stina Kilborn 95, Göteborgs KIK
26.81
Göteborgs KIK
26.81
SB
  
Heat 2
22 feb
22 feb
1Tove Ågren
24.53
Falu IK
24.53
PB
  
2Linnea KillanderMalmö AI
24.77
PB
  
Heat 3
22 feb
22 feb
1Pernilla NilssonMalmö AI
24.66
  
2Hanna Hoff
25.34
IFK Växjö
25.34
PB
  
3Lisa Skagersten
25.92
Varbergs GIF
25.92
PB
  
Heat 4
22 feb
22 feb
1Johanna GustafssonMotala AIF
24.86
PB
  
2Isabelle Eurenius
25.33
Spårvägens FK
25.33
SB
  
Heat 5
22 feb
22 feb
1Maria Gustafsson
24.59
IFK Lidingö
24.59
  
2Malin Johansson
25.11
IFK Växjö
25.11
PB
  
3Amanda Wiik
25.70
Varbergs GIF
25.70
PB
  
Heat 6
22 feb
22 feb
1Daniella Busk
24.72
Malmö AI
24.72
  
2Caroline AnderssonIF Göta Karlstad
25.60
PB
  
3Rebecca Larsson
25.72
Hässelby SK
25.72
  
K 400 m     
Inne 23 feb

Final A

Final
Inne 23 feb
1Josefin MagnussonMalmö AI
54.16
SB
  
2Elin Moraiti
54.43
Hässelby SK
54.43
  
3Sandra Knezevic
57.17
Hammarby IF
57.17
  
Frida Persson
DNS
Hammarby IF
DNS
  
Heat 1
22 feb
22 feb
1Josefin MagnussonMalmö AI
56.25
  
2Ebba Svantesson
57.76
Sävedalens AIK
57.76
PB
  
3Evelin Hindrikes
58.44
IFK Växjö
58.44
  
Heat 2
22 feb
22 feb
1Frida Persson
56.05
Hammarby IF
56.05
  
2Sandra Knezevic
56.91
Hammarby IF
56.91
PB
  
3Linnéa HarryssonUllevi FK
58.64
  
4Alice Svantesson
59.55
Sävedalens AIK
59.55
  
Heat 3
22 feb
22 feb
1Elin Moraiti
55.76
Hässelby SK
55.76
  
2Jessica BloodworthTranås AIF
57.23
  
3Frida GrindheimMalmö AI
57.54
PB
  
4Caroline Tegel
59.49
IF Göta Karlstad
59.49
  
K 800 m     
Inne 23 feb

Final A

Final
Inne 23 feb
1Linn Nilsson
2:07.79
Hälle IF
2:07.79
PB
  
2Anna Silvander
2:08.34
IFK Lidingö
2:08.34
PB
  
3Linn Söderholm
2:10.76
Sävedalens AIK
2:10.76
PB
  
4Astrid Rosvall
2:11.55
Hässelby SK
2:11.55
PB
  
5Nathalie Rohlén
2:13.96
Spårvägens FK
2:13.96
  
6Jessica Edlund
2:16.34
Umedalens IF
2:16.34
  
Heat 1
22 feb
22 feb
1Anna Silvander
2:11.73
IFK Lidingö
2:11.73
  
2Jessica Edlund
2:13.90
Umedalens IF
2:13.90
PB
  
3Sofie Näslund
2:13.94
IF Vingarna
2:13.94
PB
  
4Sara Rönnby
Sara Rönnby 93, GoIF Tjalve
2:14.37
GoIF Tjalve
2:14.37
SB
  
5Linn Bengtsson
2:14.45
IFK Växjö
2:14.45
  
6Ida Holm
2:16.22
Täby IS
2:16.22
SB
  
Heat 2
22 feb
22 feb
1Linn Nilsson
2:11.24
Hälle IF
2:11.24
  
2Astrid Rosvall
2:11.96
Hässelby SK
2:11.96
PB
  
3Linn Söderholm
2:12.02
Sävedalens AIK
2:12.02
PB
  
4Nathalie Rohlén
2:13.07
Spårvägens FK
2:13.07
  
5Sara Bley
Sara Bley 91, GoIF Tjalve
2:16.93
GoIF Tjalve
2:16.93
PB
  
6Elin Brink
Elin Brink 97, Mölndal
2:17.97
Mölndals AIK
2:17.97
  
K 1500 m     
Inne 23 feb

Final A

Final
Inne 23 feb
1Linn Nilsson
4:40.92
Hälle IF
4:40.92
  
2Sarah Lahti
Sarah Lahti 95, Hässelby
4:42.45
Hässelby SK
4:42.45
  
3Hanna Bartholomew
4:46.49
Hässelby SK
4:46.49
SB
  
4Elina Johansson
4:47.92
Spårvägens FK
4:47.92
SB
  
5Moa Rothman
Moa Rothman 96, Västerås
4:49.44
Västerås FK
4:49.44
  
6Hanna Lindholm
4:51.79
Hammarby IF
4:51.79
  
Charlotte SchönbeckIFK Lidingö
DNS
  
Meraf Bahta
DNS
Hälle IF
DNS
  
K 3000 m     
Inne 22 feb

Final A

Final
Inne 22 feb
1Meraf Bahta
9:09.24
Hälle IF
9:09.24
PB
  
2Charlotta FougbergUllevi FK
9:12.37
SB
  
3Sarah Lahti
Sarah Lahti 95, Hässelby
9:16.36
Hässelby SK
9:16.36
PB
  
2 SWE F19 AT
4Hanna Bartholomew
9:35.93
Hässelby SK
9:35.93
PB
  
5Cecilia Kleist
9:47.18
IK Akele
9:47.18
  
6Ronja Fjellner
9:48.40
Örgryte IS
9:48.40
PB
  
7Hanna Lindholm
9:57.97
Hammarby IF
9:57.97
  
8Maria Sandström
10:06.46
Malmö AI
10:06.46
SB
  
9Johanna Bäcklund
10:10.72
Rånäs 4H
10:10.72
PB
  
10Emilia Ohlin
Emilia Ohlin 93, Trollhättans IF
10:11.49
Trollhättans IF
10:11.49
SB
  
11Malin Strand
Malin Strand 93, Sävedalen
10:51.19
Sävedalens AIK
10:51.19
PB
  
Elina Johansson
DNF
Spårvägens FK
DNF
  
K 60 m häck     
Inne 23 feb

Final A

Final
Inne 23 feb
1Maja Rogemyr
8.31
IF Göta Karlstad
8.31
=PB
  
2Elin Westerlund
8.47
Spårvägens FK
8.47
PB
  
3Fatima DedricksonHammarby IF
8.47
PB
  
4Daniela Karlsson
8.50
Västerås FK
8.50
PB
  
5Madeleine ErikssonIFK Lidingö
8.51
  
6Mary Ann AndreassonIF Göta Karlstad
8.55
PB
  
7Stine Meland TombHammarby IF
8.62
  
8Adriana Janic
8.63
Malmö AI
8.63
  
Heat 1
23 feb
23 feb
1Maja Rogemyr
8.35
IF Göta Karlstad
8.35
  
2Elin Westerlund
8.48
Spårvägens FK
8.48
=PB
  
3Madeleine ErikssonIFK Lidingö
8.49
PB
  
4Daniela Karlsson
8.54
Västerås FK
8.54
PB
  
5Mary Ann AndreassonIF Göta Karlstad
8.60
  
6Stine Meland TombHammarby IF
8.61
PB
  
7Fanny LindströmMalmö AI
8.91
  
Heat 2
23 feb
23 feb
1Adriana Janic
8.51
Malmö AI
8.51
PB
  
2Fatima DedricksonHammarby IF
8.54
PB
  
3Elise Malmberg
Elise Malmberg 95, Hässleholm
8.64
Hässleholms AIS
8.64
  
4Hanna Palmqvist
8.71
Mölndals AIK
8.71
PB
  
5Caroline Tegel
8.94
IF Göta Karlstad
8.94
  
6Victoria JoängMalmö AI
8.95
  
Emma Tuvesson
Emma Tuvesson 91, Helsingborg
DNF
IFK Helsingborg
DNF
  
K Höjd     
Inne 22 feb

Final A

Final
Inne 22 feb
1Emma Green-TregaroÖrgryte IS
1.95
  
2Sofie Skoog
1.86
IF Göta Karlstad
1.86
  
3Sofia Linde
1.80
Täby IS
1.80
  
4Lisa EngmanKils AIK
1.80
  
5My Nordström
My Nordström 90, IK Norrköping FI
1.77
IK Norrköping FI
1.77
SB
  
6Ellen BjörklundIFK Lund
1.74
SB
  
7Madeleine SerenhovIFK Lidingö
1.74
PB
  
8Victoria DronsfieldIF Göta Karlstad
1.74
  
9Evelina ErlandssonNyköpings BIS
1.74
  
10Ellen Ekholm
1.70
Ullevi FK
1.70
  
11Vendela von CorswantÖrgryte IS
1.70
  
1.60
1.95
1.66
1.70
1.74
1.77
1.80
1.82
1.84
1.86
1.88
1.90
Green-Tregaro-
xo
-
-
-
-
-
-
-
xxo
-
o
Skoog-
-
-
o
o
o
xo
xxo
xo
xxx

Linde-
-
o
xxo
xxo
o
xxx




Engman-
o
o
xo
xo
xo
xxx




Nordström-
o
o
o
xxo
xxx





Björklund-
o
o
o
xxx






Serenhovo
o
xo
o
xxx






Dronsfield-
-
o
xo
xxx






Erlandssono
o
xo
xo
xxx






Ekholmo
xo
xo
xxx







von Corswant-
o
xxo
xxx







K Stav     
Inne 23 feb

Final A

Final
Inne 23 feb
1Angelica BengtssonHässelby SK
4.58
  
2Malin DahlströmUllevi FK
4.38
  
3Michaela Meijer
4.18
Örgryte IS
4.18
  
4Elienor Werner
3.92
Hässelby SK
3.92
  
5Annika Jönsson
3.83
IFK Helsingborg
3.83
PB
  
5Hanna JanssonFalu IK
3.83
  
7Klara MattssonIK Orient
3.83
PB
  
8Sara Eriksson
3.69
Ullevi FK
3.69
  
9Sara Cannmo
Sara Cannmo 96, Hovslätt
3.69
Hovslätts IK
3.69
  
10Elin Olsson
Elin Olsson 93, Kvarnsveden
3.69
Kvarnsvedens GoIF
3.69
PB
  
11Josefin Herstedt
3.69
Hammarby IF
3.69
PB
  
12Anna Borg
Anna Borg 89, Göteborgs KIK
3.55
Göteborgs KIK
3.55
  
12Theresia Wängborg NybergÖrgryte IS
3.55
  
12Denise ErikssonGefle IF
3.55
  
15Kristina Ulitina
3.34
Hammarby IF
3.34
SB
  
16Emma Häggström
3.34
Kvarnsvedens GoIF
3.34
  
Amanda GabrielssonWärnamo SK
NH
  
Madeleine Nilsson
NH
Kvarnsvedens GoIF
NH
  
3.13
4.43
3.34
4.48
3.55
4.58
3.69
3.83
3.92
4.01
4.07
4.18
4.28
4.38
Bengtsson-
xo
-
-
-
xo
-
-
-
-
-
xxo
o
xo
Dahlström-
xx
-
x
-
-
-
-
-
-
xo
o
xxo
Meijer-
-
-
-
-
o
-
o
xxo
xxx

Werner-
-
-
-
xxo
xxo
xxx




Jönsson-
-
o
o
o
xxx





Jansson-
-
o
o
o
xxx





Mattsson-
o
o
o
xo
xxx





Eriksson-
-
-
o
xxx






Cannmo-
-
xo
o
xxx






Olssono
o
o
o
xxx






Herstedt-
o
xxo
xxo
xxx






Borg-
-
o
xxx







Wängborg Nyberg-
o
o
xxx







Eriksson-
o
o
xxx







Ulitina-
o
xxx








Häggström-
xo
xxx








Gabrielsson-
-
xx








Nilsson-
-
-
-
xxx






K Längd     
Inne 23 feb

Final A

Final
Inne 23 feb
1Elise Malmberg
Elise Malmberg 95, Hässleholm
6.21
Hässleholms AIS
6.21
  
2Ida Hansen
Ida Hansen 93, IF Göta
6.15
IF Göta Karlstad
6.15
PB
  
3Malin Olsson
5.99
IFK Lidingö
5.99
  
4Emilia KjellbergIFK Sunne
5.91
  
5Linda Bergh
Linda Bergh 89, Hässelby
5.83
Hässelby SK
5.83
SB
  
6Moa Ullgren
Moa Ullgren 96, GoIF Tjalve
5.81
GoIF Tjalve
5.81
PB
  
7Jasmin Sabir
5.73
Hammarby IF
5.73
  
8Frida Lindström
5.65
Huddinge AIS
5.65
  
9Johanna Aalto
5.55
IF Kville
5.55
  
10Sara Kviberg
5.54
Hellas FK
5.54
  
11Sofia Lund
Sofia Lund 86, Hässelby
5.35
Hässelby SK
5.35
  
Jonna Kowalski
Jonna Kowalski 94, GoIF Tjalve
NM
GoIF Tjalve
NM
  
Malmberg5.835.895.846.115.926.21
Hansen5.63x5.905.996.156.05
Olsson5.755.895.995.915.895.89
Kjellberg5.775.83x5.91xx
Bergh5.67xxxx5.83
Ullgrenx5.81xx5.74x
Sabirx5.73x5.50x
Lindström5.385.535.655.393.77x
Aalto5.555.45x
Kvibergx5.54x
Lundx5.255.35
Kowalskixxx
Kval
22 feb
22 feb
1Elise Malmberg
Elise Malmberg 95, Hässleholm
5.88
Hässleholms AIS
5.88
  
2Malin Olsson
5.83
IFK Lidingö
5.83
  
3Jasmin Sabir
5.83
Hammarby IF
5.83
PB
  
4Ida Hansen
Ida Hansen 93, IF Göta
5.80
IF Göta Karlstad
5.80
  
5Linda Bergh
Linda Bergh 89, Hässelby
5.80
Hässelby SK
5.80
SB
  
6Emilia KjellbergIFK Sunne
5.79
  
7Moa Ullgren
Moa Ullgren 96, GoIF Tjalve
5.75
GoIF Tjalve
5.75
PB
  
8Johanna Aalto
5.72
IF Kville
5.72
PB
  
9Jonna Kowalski
Jonna Kowalski 94, GoIF Tjalve
5.71
GoIF Tjalve
5.71
  
10Sofia Lund
Sofia Lund 86, Hässelby
5.71
Hässelby SK
5.71
SB
  
11Sara Kviberg
5.69
Hellas FK
5.69
  
12Frida Lindström
5.67
Huddinge AIS
5.67
  
13Kaiza Karlén
5.65
KFUM Arvika
5.65
SB
  
14Victoria JoängMalmö AI
5.64
PB
  
15Angelica Ström
5.64
Spårvägens FK
5.64
SB
  
16Louise Liljeblad
5.63
Mölndals AIK
5.63
  
17Fanny Runheim
Fanny Runheim 99, KFUM Örebro
5.61
KFUM Örebro
5.61
  
18Ida Lindskog
Ida Lindskog 90, Göteborgs KIK
5.55
Göteborgs KIK
5.55
SB
  
19Lisa Warfvinge
5.27
Varbergs GIF
5.27
SB
  
20Mathilda ErikssonIFK Tumba
5.14
SB
  
Malmberg5.88
Olssonx5.835.72
Sabir5.665.83
Hansen5.785.80
Bergh5.80x
Kjellbergx5.79x
Ullgren5.675.635.75
Aalto5.515.725.40
Kowalskix5.625.71
Lund5.54x5.71
Kviberg5.635.645.69
Lindström5.295.675.64
Karlén3.835.525.65
Joäng5.325.645.63
Ström5.645.425.47
Liljeblad5.63x5.53
Runheimx5.475.61
Lindskog5.285.415.55
Warfvinge4.005.274.32
Eriksson5.144.98x
K Tresteg     
Inne 22 feb

Final A

Final
Inne 22 feb
1Jasmin Sabir
12.77
Hammarby IF
12.77
  
2Frida Lindström
12.74
Huddinge AIS
12.74
  
3Rebecka AbrahamssonFIF Gnistan
12.55
  
4Angelica Ström
12.55
Spårvägens FK
12.55
  
5Hanna Tjernell
12.54
Mölndals AIK
12.54
SB
  
6Emma Ehrlin
12.49
Ärla IF
12.49
PB
  
7Aina Griksaite
Aina Griksaite 94, Spårvägen
11.68
Spårvägens FK
11.68
  
8Angelica Engberg
11.68
Hässelby SK
11.68
SB
  
9Elina Rapp
11.64
IFK Växjö
11.64
  
10Elvira Richardsson
11.44
IFK Kristinehamn
11.44
  
Sabirx12.7712.5512.5612.6312.51
Lindström12.3912.54x12.6212.74x
Abrahamsson12.5512.5412.5412.54xx
Ström12.1812.55x12.1712.2012.51
Tjernell12.54x12.27xx12.32
Ehrlin10.3512.22xxx12.49
Griksaitex11.4311.68x11.58x
Engberg11.68x11.2611.1211.4611.38
Rapp11.6411.47x
Richardssonxx11.44
K Kula     
Inne 23 feb

Final A

Final
Inne 23 feb
1Fanny Roos
15.76
Ljungby FIK
15.76
  
2Anna WikströmIFK Tumba
14.31
SB
  
3Sara Lennman
Sara Lennman 96, Katrineholm
14.18
Katrineholms SK
14.18
  
4Erica Lantz
13.71
IFK Växjö
13.71
  
5Victoria JoängMalmö AI
12.87
SB
  
6Johanna Larsson
12.77
Hässelby SK
12.77
  
7Linn Hessler-BergstrandUllevi FK
12.18
  
Roos15.01x15.3715.7615.5215.71
Wikström13.9013.75x13.9013.9514.31
Lennmanx13.8713.4714.18x12.70
Lantz12.0313.7113.49x12.23x
Joäng11.8811.8912.1112.7912.8712.41
Larsson12.3912.7712.65xxx
Hessler-Bergstrandxx11.96x11.8812.18
K Vikt     
Inne 22 feb

Final A

Final
Inne 22 feb
1Tracey AnderssonUllevi FK
20.70
SB
  
2Eleni Larsson
19.24
Huddinge AIS
19.24
  
3Marinda PeterssonMalmö AI
17.95
PB
  
5 SWE F19 AT
4Elinor ForssanderUllevi FK
17.84
SB
  
5Linnéa JönssonUpsala IF
17.36
  
6Anneli Ståhl
Anneli Ståhl 90, Spårvägen
17.20
Spårvägens FK
17.20
  
7Amanda ErikssonFalu IK
17.18
PB
  
8Maria Söderqvist
15.99
Öresund FK
15.99
PB
  
9Kristina Andersson
15.21
Råby-Rekarne FIF
15.21
  
10Amanda Karlsson
15.01
Huddinge AIS
15.01
  
11Sara Lennman
Sara Lennman 96, Katrineholm
14.95
Katrineholms SK
14.95
  
12Grete Ahlberg
14.52
Hammarby IF
14.52
PB
  
13Ida Borg
Ida Borg 90, Göteborgs KIK
14.02
Göteborgs KIK
14.02
  
Andersson18.2319.9119.6619.6320.7020.62
Larsson17.4017.0819.24xx18.80
Petersson17.1517.42x17.9517.3617.16
Forssander17.1216.5317.5317.4916.7417.84
Jönsson15.81x16.1016.2717.36x
Ståhl16.0615.9617.0117.2016.7917.00
Eriksson16.4517.1816.89xxx
Söderqvist15.1415.6015.9915.3515.11x
Andersson15.21xx
Karlsson15.01xx
Lennmanx14.95x
Ahlbergx14.5214.03
Borg14.02xx