27.11
23.11
28.11
27.11
27.11
26.11
20.11
27.11
27.11
27.11
27.11
24.10
17.10
4.9
21.11
10.10
26.9
17.8
25.8
26.8
6.9
19.8
8.9
9.10
31.8
23.8
4.9
20.11
21.11
13.11
10.10
16.10
21.11
19.9
20‐21.11
18.9
21.11
24.8
19.8
16.10
4.9
13.11
6.11
12‐14.11
6.11
3.10
2.10
8.10
12.9
19.8
28.8
30.10
19.9
12.9
7.11
7.11
24.10
16.10
19.9
7.11
19.9
10.10
18.9
16.10
5‐7.11
6.11
7.11
2.10
24.10
30.10
22.10
11.9
19.9
3.10
16.10
17.10
30.10
3.10
26.9
10.10
21.8
9.10
9.10
17.10
13.9
31.10
11.9
2.10
16.10
2.10
16.10
23.10
28.8
22.10
22.10
18.8
22.10
17.10
26.8
21‐22.9
Tävlande: 113 (53+60)   Starter: 114 (53+61)


select distinct results11.*, womenpbestsweden.BB AS PBwomen, womensbestsweden.BB AS SBwomen, CASE WHEN EventN IN (910, 193, 9998, 9999) THEN EventN+RealMetres/100 ELSE EventN END AS RealEventN, RealEventN AS RealEventN2, '' AS SM, countries.Countryfull, Events.Event AS eventry, results11.Ind AS Indiiy, results11.ID AS ID, results11.ID AS IDI, Events.TF AS type, results11.eventname AS en2, results11.Country AS RealCountry, IF(EndDate Is Null,'',CONCAT(DAYOFMONTH(results11.Date),' ')) AS Datti1, IF(EndDate Is Null,'',substring(Monthname(results11.Date),1,3)) AS Datti2, Round.Roundname, Events.Eventname, Pos.PosName, Sex.Sexi, CASE WHEN results11.AGO IN (12,15) THEN b.AGName ELSE a.AGName END AS AGName, CASE WHEN results11.AGO IN (12,15) THEN b.AGO ELSE a.AGO END AS agoo, `2010`.irrelagularities.Irrname, CASE WHEN results11.Sex = 1 THEN `2010`.menwl.BB ELSE `2010`.womenwl.BB END AS WL, CASE WHEN results11.Sex = 1 THEN `2010`.menwl.Standing ELSE `2010`.womenwl.Standing END AS Standingi, CASE WHEN results11.Date<=Club10end THEN Club10 WHEN results11.Date<=Club9end THEN Club9 WHEN results11.Date<=Club8end THEN Club8 WHEN results11.Date<=Club7end THEN Club7 WHEN results11.Date<=Club6end THEN Club6 WHEN results11.Date<=Club5end THEN Club5 WHEN results11.Date<=Club4end THEN Club4 WHEN results11.Date<=Club3end THEN Club3 WHEN results11.Date<=Club2end THEN Club2 ELSE sweclubsat.Club END AS RealClub, posswe.PosName AS posswe, combinedmen.eventno AS combM, combinedwomen.eventno AS combW FROM results11 LEFT JOIN `2010`.sweclubsat ON sweclubsat.ID=results11.ID AND CASE WHEN results11.Sex=1 and (results11.secondarypos not rlike ('K|F') or results11.secondarypos is null) THEN sweclubsat.gender='M' ELSE sweclubsat.gender='W' END LEFT JOIN (SELECT events.*, eventsext.Orderi AS RealEventN FROM events LEFT JOIN `2010`.eventsext ON events.Event=eventsext.Event) AS Events ON CAST(results11.EventN AS UNSIGNED) = Events.Orderi LEFT JOIN Sex ON results11.Sex = Sex.Sex LEFT JOIN Comp ON results11.CID = Comp.CID LEFT JOIN AG as a ON results11.AGO = a.AGO LEFT JOIN AG as b ON results11.Points = b.AgeGroup LEFT OUTER JOIN Pos ON results11.PosOrderg = Pos.Orderi LEFT OUTER JOIN Round ON results11.Round = Round.Ro LEFT JOIN `2010`.irrelagularities ON `2010`.irrelagularities.Irr = results11.Irr LEFT JOIN `2010`.menwl ON `2010`.menwl.iid = results11.iid LEFT JOIN `2010`.womenwl ON `2010`.womenwl.iid = results11.iid LEFT JOIN world.countries ON results11.Country=countries.Country LEFT JOIN results.posswe ON results11.PosOrderg = posswe.Orderi LEFT JOIN `2010`.combinedmen ON results11.IID=combinedmen.parentid AND results11.Sex=1 LEFT JOIN `2010`.combinedwomen ON results11.IID=combinedwomen.parentid AND results11.Sex=2 LEFT JOIN `2010`.womenpbestsweden ON results11.iid=womenpbestsweden.iid AND (results11.Sex=2 OR results11.secondarypos rlike ('K|F')) AND womenpbestsweden.Roundi IS NULL LEFT JOIN `2010`.womensbestsweden ON results11.iid=womensbestsweden.iid AND (results11.Sex=2 OR results11.secondarypos rlike ('K|F')) AND womensbestsweden.Roundi IS NULL WHERE results11.CID= 12962759 AND `2010`.womenwl.Roundi IS NULL AND `2010`.menwl.Roundi IS NULL ORDER BY Sex, CASE WHEN results11.AGO=15 THEN COALESCE(agoo,0)+100000 ELSE agoo END, combM, combW, RealEventN2, RealEventN, CASE WHEN results11.AGO=12 THEN 999999 ELSE results11.AGO END, results11.Round, Posorderg, CASE WHEN Remarks Is Not Null THEN CASE WHEN Pos1>0 THEN 2 ELSE 3 END ELSE CASE WHEN Pos1>0 THEN 0 ELSE 1 END END, CASE WHEN Pos1 IS NOT NULL THEN Pos1 ELSE 999999 END, SortResult, RealMetres DESC

Män
M 300 m häck (76.2 cm)     


Final A

Final

2Isak Andersson
39.69
Upsala IF
39.69
PB
  
M 300 m häck (83.8 cm)     


Final A

Final

2Linus Boyer
Linus Boyer 95, Upsala IF
40.27
Upsala IF
40.27
PB
  
3Andreas Almlöf
40.31
Hammarby IF
40.31
PB
  
P19 100 m     
Heat 1
Vind: -0.8
Vind: -0.8
5Hannes Carlsson
11.64
FI Kalmarsund
11.64
PB
  
P19 1500 m     


Final A

Final

1Adam Lindström
4:03.19
Hässelby SK
4:03.19
PB
  
1Max Peter Bejmer
4:21.23
Hässelby SK
4:21.23
PB
  
2John Kingstedt
4:04.19
Huddinge AIS
4:04.19
PB
  
6Erik Norrbom
4:07.05
Turebergs FK
4:07.05
PB
  
7Carl Senorski
4:13.52
Örgryte IS
4:13.52
PB
  
P19 Kula (6.0 kg)     


Final A

Final

3Mattias OlanderHögby IF
12.52
SB
  
P17 100 m     

Vind: +0.1

Final A

Final

Vind: +0.1
6Robin Forsell
Robin Forsell 94, KFUM Örebro
11.91
KFUM Örebro
11.91
PB
  
Heat 2
Vind: +1.4
Vind: +1.4
3Mattias Qvarfordt
11.69
Hammarby IF
11.69
SB
  
P17 1500 m     


Final A

Final

1Patrick Claesson
4:29.79
Enhörna IF
4:29.79
PB
  
2Joel Durén
Joel Durén 94, Hässelby
4:11.46
Hässelby SK
4:11.46
SB
  
4Hampus Börjesson
4:12.18
Ullevi FK
4:12.18
PB
  
5Emanuel Örtengren
4:16.92
IFK Lidingö
4:16.92
PB
  
6Erik Tholén
4:18.07
Ununge IF
4:18.07
PB
  
7Otto Kingstedt
4:19.42
Huddinge AIS
4:19.42
PB
  
8Christopher NilssonUllevi FK
4:19.54
PB
  
P17 300 m häck (83.8 cm)     


Final A

Final

4Edwin Råsberg
41.99
Hässelby SK
41.99
PB
  
8Patrik BirgerssonLaholm IF
43.01
PB
  
P17 Kula (5.0 kg)     


Final A

Final

9Alexander Sätterman
Alexander Sätterman 94, Trollhättan FIK
11.49
Trollhättan FIK
11.49
PB
  
P16 1500 m     


Final A

Final

3Daniel Strandberg
4:13.66
Malmö AI
4:13.66
PB
  
6Fredrik Orrsveden
4:21.31
Sundbybergs IK
4:21.31
PB
  
7Kevin Hermansson
Kevin Hermansson 95, Trollhättan FIK
4:29.61
Trollhättan FIK
4:29.61
PB
  
P16 300 m häck (83.8 cm)     
Final B
3Patrick Malmquist
43.19
IFK Helsingborg
43.19
PB
  
P16 Höjd     


Final A

Final

1Jonathan Kruse
1.99
Upsala IF
1.99
PB
  
P16 Stav     


Final A

Final

4Christian LundströmTurebergs FK
3.76
PB
  
P15 100 m     

Vind: +0.4

Final A

Final

Vind: +0.4
8Artur EngströmIK Ymer
12.00
PB
  
P15 1500 m     


Final A

Final

1Maximilian Markl
4:31.00
IK Westmannia
4:31.00
PB
  
1Anton Persson
4:31.12
Hässelby SK
4:31.12
PB
  
1Kalle Berglund
4:31.62
UF Contact
4:31.62
PB
  
2Gustaf Stensjö
4:05.87
Sävedalens AIK
4:05.87
PB
  
4Gabriel Steffensen
4:18.14
Sävedalens AIK
4:18.14
PB
  
5Andreas Jansson
4:18.33
SLK Oxelösund
4:18.33
PB
  
7Daniel Bucht
Daniel Bucht 96, Sävedalen
4:20.88
Sävedalens AIK
4:20.88
PB
  
8Johan Lindgren
4:22.74
Mölndals AIK
4:22.74
PB
  
P15 300 m häck (76.2 cm)     
Final B
2Anton Wijk
Anton Wijk 96, Upsala IF
47.44
Upsala IF
47.44
SB
  
P15 Höjd     


Final A

Final

4Adam Nygårds JacobssonFalu IK
1.82
PB
  
5Mathieu Nilsson
1.82
IF Göta Karlstad
1.82
PB
  
7Herman Olvik
1.76
Ullevi FK
1.76
PB
  
P15 Stav     


Final A

Final

4Alexander ThunbergIK Stål
3.60
PB
  
P14 100 m     

Vind: -0.2

Final A

Final

Vind: -0.2
1Giovanni InostrozaTurebergs FK
11.98
PB
  
Heat 1
Vind: +0.2
Vind: +0.2
2Fredrik Wall
12.17
Riviera FI
12.17
PB
  
Heat 3
Vind: -0.1
Vind: -0.1
1Carl Davidsson
Carl Davidsson 97, Linköpings GIF
11.95
Linköpings GIF
11.95
PB
  
3Henning André
12.36
Nyköpings BIS
12.36
PB
  
P14 1500 m     


Final A

Final

4Dennis Olsson
Dennis Olsson 97, Spårvägen
4:35.89
Spårvägens FK
4:35.89
PB
  
5Anton Roos
Anton Roos 97, Huddinge
4:37.75
Huddinge AIS
4:37.75
PB
  
6Marcus Nilsson
Marcus Nilsson 97, Lulekamraterna
4:37.80
Lulekamraternas MLK
4:37.80
PB
  
P14 300 m häck (76.2 cm)     


Final A

Final

1Simon Wallenlind
43.03
Mölndals AIK
43.03
PB
  
P14 Stav     


Final A

Final

2Andreas GustafssonFalu IK
3.05
PB
  
P14 Kula (4.0 kg)     


Final A

Final

2Sebastian RuthströmDanderyds SK
11.64
PB
  
3Elias Högström
11.34
Sundsvalls FI
11.34
PB
  
Kvinnor
K 300 m     


Final A

Final

1Alice SvantessonIstrums SK
41.62
PB
  
2Ebba SvantessonIstrums SK
41.64
PB
  
3Lovisa ÖstervallIFK Tumba
42.67
PB
  
4Anna Westher
Anna Westher 97, KFUM Örebro
42.85
KFUM Örebro
42.85
PB
  
4Daniela Karlsson
44.06
Västerås FK
44.06
PB
  
K 800 m     


Final A

Final

4Linn Bengtsson
Linn Bengtsson 97, IFK Växjö
2:18.96
IFK Växjö
2:18.96
PB
  
5Lisa Modin
2:22.73
Rånäs 4H
2:22.73
PB
  
F19 200 m     
Heat 2
Vind: -0.9
Vind: -0.9
4Sara Österberg
26.95
Hammarby IF
26.95
SB
  
F19 800 m     


Final A

Final

5Anna Rydin
2:25.93
Ullevi FK
2:25.93
PB
  
6Åsa Söderlund
2:26.55
Västerås FK
2:26.55
SB
  
F19 100 m häck     
Heat 1
Vind: +0.5
Vind: +0.5
3Julia Wigren
15.50
Gefle IF
15.50
SB
  
F19 Längd     


Final A

Final

8Rebecca Andersson
5.20
KFUM Örebro
5.20
+0.4 SB
  
F17 200 m     
Heat 1
Vind: -0.4
Vind: -0.4
3Emelie Strandberg
26.34
Eskilstuna FI
26.34
PB
  
5Matilda Boethius
Matilda Boethius 94, Östersunds GIF
26.79
Östersunds GIF
26.79
PB
  
6Kamila Pietruszka
Kamila Pietruszka 94, Göteborgs KIK
27.01
Göteborgs KIK
27.01
PB
  
F17 800 m     


Final A

Final

1Tova Eurén Magnusson
2:14.30
Göteborgs KIK
2:14.30
PB
  
5Josefin la Fleur
2:23.93
Ystads IF
2:23.93
SB
  
F17 100 m häck (76.2 cm, 8.5 m)     

Vind: -0.6

Final A

Final

Vind: -0.6
7Anna Birgersson
15.26
Karlskoga FI
15.26
SB
  
Heat 1
Vind: -1.1
Vind: -1.1
5Matilda Boethius
Matilda Boethius 94, Östersunds GIF
15.88
Östersunds GIF
15.88
PB
  
F17 Längd     


Final A

Final

3Ellinor Sundstrand
5.41
F Gotländsk FI
5.41
–1.2 SB
  
6Sofia Jäger StenbergSundbybergs IK
5.30
–2.8 PB
  
F16 200 m     

Vind: -0.4

Final A

Final

Vind: -0.4
1Elin Andersson
Elin Andersson 95, IFK Växjö
25.64
IFK Växjö
25.64
PB
  
2Alice Petersson
25.78
FI Kalmarsund
25.78
PB
  
3Erika Löke
25.92
Falu IK
25.92
PB
  
5Rakel RosshagenTäby IS
26.19
PB
  
Heat 2
Vind: -1.6
Vind: -1.6
3Ragnhild Kilborn
Ragnhild Kilborn 95, Göteborgs KIK
27.29
Göteborgs KIK
27.29
PB
  
Heat 4
Vind: -0.2
Vind: -0.2
3Stina Kilborn
Stina Kilborn 95, Göteborgs KIK
26.63
Göteborgs KIK
26.63
SB
  
F16 800 m     
Final B
1Minda Langmoen
2:26.68
Ullevi FK
2:26.68
SB
  
2Emelie Svensson
2:26.84
IFK Mora
2:26.84
SB
  
3Siri Ohrankämmen
2:27.65
Sävedalens AIK
2:27.65
SB
  
5Eveliina Hiltunen
2:31.64
Ullevi FK
2:31.64
SB
  
6Klara Westman
Klara Westman 95, Trollhättan FIK
2:33.99
Trollhättan FIK
2:33.99
SB
  
7Hanna Karlsson
2:34.76
Rånäs 4H
2:34.76
SB
  
F16 100 m häck (76.2 cm, 8.5 m)     
Heat 2
Vind: -1.5
Vind: -1.5
5Frida Jansson
Frida Jansson 95, IFK Växjö
16.28
IFK Växjö
16.28
PB
  
6Elin Sjödin
16.50
Piteå IF
16.50
PB
  
F16 Längd     


Final A

Final

2Ellinor Bill
5.53
Hammarby IF
5.53
–0.1 PB
  
4Felicia Olsson
5.32
Rånäs 4H
5.32
–0.2 PB
  
6Fanny Roos
5.25
Ljungby FIK
5.25
–1.2 PB
  
F16 Spjut     


Final A

Final

5Antonia Tengbom
Antonia Tengbom 95, Eksjö Södra
34.83
Eksjö Södra IK
34.83
PB
  
F15 800 m     


Final A

Final

1Angelica Strandberg
2:31.14
IFK Umeå
2:31.14
SB
  
1Julia Billehag
Julia Billehag 96, Linköpings GIF
2:32.64
Linköpings GIF
2:32.64
PB
  
2Julia Ivehammar
Julia Ivehammar 96, Linköpings GIF
2:20.68
Linköpings GIF
2:20.68
SB
  
3Malin Börjesjö
2:26.32
Sundbybergs IK
2:26.32
PB
  
8Alma Pihlblad
Alma Pihlblad 96, Högbo GIF
2:28.18
Högbo GIF
2:28.18
SB
  
F15 80 m häck (76.2 cm, 8 m)     

Vind: -0.7

Final A

Final

Vind: -0.7
1Emma Stenlöf
Emma Stenlöf 96, Västerås
11.78
Västerås FK
11.78
PB
  
2Linnea Sandell
11.80
IF Kronan
11.80
PB
  
F15 Längd     


Final A

Final

6Moa Ullgren
Moa Ullgren 96, GoIF Tjalve
5.18
GoIF Tjalve
5.18
–0.4 PB
  
F15 Spjut (400 g)     


Final A

Final

1Amanda GabrielssonWärnamo SK
40.17
PB
  
F14 800 m     
Final B
3Sofia Hultgren
2:25.79
Ludvika FFI
2:25.79
PB
  
Final G
4Kajsa Östman
2:25.94
Sundsvalls FI
2:25.94
PB
  
F14 80 m häck (76.2 cm, 8 m)     
Heat 2
Vind: -0.3
Vind: -0.3
1Sandra Östby
12.44
IFK Tumba
12.44
PB
  
4Elice Vähäkuopus
12.54
Östhammar FI
12.54
PB
  
Heat 3
Vind: -0.9
Vind: -0.9
2Victoria Stöckel
Victoria Stöckel 97, Nedre Soppero
12.89
Nedre Soppero IK
12.89
PB
  
F14 Längd     


Final A

Final

1Linnea Rosman
5.54
Istrums SK
5.54
–1.6 PB
  
2Louise LiljebladVarbergs GIF
5.31
–1.0 PB
  
F14 Spjut (400 g)     


Final A

Final

2Mathilda Rydin
37.12
Sävedalens AIK
37.12
PB
  
F13 2000 m     


Final A

Final

1Linnea Broström
Linnea Broström 98, Linköpings GIF
7:09.90
Linköpings GIF
7:09.90
PB
  
2Elise Wallén
Elise Wallén 98, IFK Skövde
7:13.85
IFK Skövde
7:13.85
PB
  
3Moa Carlsson
Moa Carlsson 98, Sävedalen
7:17.32
Sävedalens AIK
7:17.32
PB
  
4Ida Hilmersson
7:38.13
IF Rigor
7:38.13
PB
  
F13 Spjut (400 g)     


Final A

Final

3Amanda Holmberg
Amanda Holmberg 98, Lidköpings IS
34.84
Lidköpings IS
34.84
PB