12.5
18.5
17.5
19.5
19.5
17‐19.5
18.5
4.5
17.5
7.5
16.5
2.4
7.5
10.4
16.4
11.5
15.5
15.5
14.5
12.5
11.5
7.5
15.5
15.5
15.5
15.5
8.5
14‐15.5
14.5
14.5
12.5
10.5
15.5
14.5
14‐15.5
7.5
23.4
18.4
9.4
6.4
3.4
27.3
26.3
7.5
12.5
30.4
8.5
10.5
11.5
8.5
10.5
8.5
7.5
4.5
4.5
4.5
23.4
23.4
7.5
8.5
7.5
8.5
7.5
7.5
30.4
30.4
15.4
28.4
1.5
30.4
30.4
1.5
1.5
1.5
30.4
26.4
20.3
27.4
1.5
1.5
28.4
23‐24.4
24.4
18.4
23.4
25.4
23.4
19.3
23.4
23.4
23.4
20.4
20.4
17.4
17.4
10.4
10.4
9.4
9.4
3.4
Tävlande: 112 (52+60)   Starter: 133 (69+64)

Män
M 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Isak Hughes
Isak Hughes 05, IFK Växjö
7.60
IFK Växjö
7.60
PB
  
Christoffer Gissel
Christoffer Gissel 01, DEN
7.58
01DEN
7.58
PB
  
Christoffer Gissel
Christoffer Gissel 01, DEN
7.60
01DEN
7.60
  
Viktor Krejberg
Viktor Krejberg 02, DEN
7.81
02DEN
7.81
PB
  
Viktor Krejberg
Viktor Krejberg 02, DEN
7.83
02DEN
7.83
PB
  
Christian Bruhn
Christian Bruhn 05, DEN
7.98
05DEN
7.98
PB
  
Peter Skovgaard
Peter Skovgaard 02, DEN
8.07
02DEN
8.07
PB
  
Jelmer Scholten
Jelmer Scholten 04, DEN
8.10
04DEN
8.10
SB
  
Jeppe Bruun
Jeppe Bruun 03, DEN
8.24
03DEN
8.24
PB
  
Gustav Graff Esbensen
Gustav Graff Esbensen 01, DEN
8.26
01DEN
8.26
PB
  
Casper Brown Nielsen
Casper Brown Nielsen 03, DEN
8.32
03DEN
8.32
PB
  
Niels Skovsgaard
Niels Skovsgaard 05, DEN
8.45
05DEN
8.45
PB
  
Niels Skovsgaard
Niels Skovsgaard 05, DEN
8.55
05DEN
8.55
PB
  
Marius Ulfkjer Østergaard
Marius Ulfkjer Østergaard 04, DEN
8.88
04DEN
8.88
SB
  
Final B
1Anthon Bokelund Singh
7.73
IFK Göteborg
7.73
PB
  
3Daniel Hultén
7.82
Sävedalens AIK
7.82
PB
  
Heat 2
2Philip Ryding
7.46
IF Kville
7.46
PB
  
M 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
Christian Bruhn
Christian Bruhn 05, DEN
26.12
05DEN
26.12
PB
  
M 400 m     
Inne

Final A

Final
Inne
2Carl Hedin
Carl Hedin 01, Eksjö Södra
54.36
Eksjö Södra IK
54.36
PB
  
Karl-Gustav Brockdorff
Karl-Gustav Brockdorff 99, DEN
51.10
99DEN
51.10
PB
  
Christoffer Gissel
Christoffer Gissel 01, DEN
53.89
01DEN
53.89
PB
  
William Winkler
William Winkler 99, DEN
54.42
99DEN
54.42
PB
  
Esben Hansen
Esben Hansen 99, DEN
56.68
99DEN
56.68
PB
  
Final B
1Jakob Zäll
Jakob Zäll 01, Ängelholm
54.72
Ängelholms IF
54.72
PB
  
M 1000 m     
Inne

Final A

Final
Inne
Marius Ulfkjer Østergaard
Marius Ulfkjer Østergaard 04, DEN
3:15.94
04DEN
3:15.94
PB
  
M 1500 m     
Inne

Final A

Final
Inne
Malthe Bøgebjerg
Malthe Bøgebjerg 03, DEN
4:27.13
03DEN
4:27.13
PB
  
M Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
2Mohammad Al MasriIF Kville
6.19
PB
  
Viktor Krejberg
Viktor Krejberg 02, DEN
5.69
02DEN
5.69
PB
  
Lucas Richardt
Lucas Richardt 00, DEN
5.50
00DEN
5.50
SB
  
Peter Skovgaard
Peter Skovgaard 02, DEN
5.47
02DEN
5.47
PB
  
Christoffer Gissel
Christoffer Gissel 01, DEN
5.30
01DEN
5.30
PB
  
Esben Hansen
Esben Hansen 99, DEN
5.05
99DEN
5.05
PB
  
Niels Skovsgaard
Niels Skovsgaard 05, DEN
4.71
05DEN
4.71
PB
  
Casper Brown Nielsen
Casper Brown Nielsen 03, DEN
4.67
03DEN
4.67
PB
  
Kristian Tinglef Svenstrup
Kristian Tinglef Svenstrup 05, DEN
4.59
05DEN
4.59
PB
  
Rune Erik Rober
Rune Erik Rober 04, DEN
4.20
04DEN
4.20
PB
  
Christian Bruhn
Christian Bruhn 05, DEN
3.95
05DEN
3.95
PB
  
M Kula     
Inne

Final A

Final
Inne
Lucas Richardt
Lucas Richardt 00, DEN
7.87
00DEN
7.87
PB
  
P17 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Rafael Tejada De LeonUllevi FK
7.33
PB
  
2Stefan Savic
7.36
Örgryte IS
7.36
PB
  
P17 1500 m     
Inne

Final A

Final
Inne
3Truls Månsson
4:24.67
Åhus FIK
4:24.67
PB
  
4Julio Shakur
4:24.75
IK Ymer
4:24.75
PB
  
P17 Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Gustav Tartu
6.19
IF Kville
6.19
PB
  
P16 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1David Ulstein
7.46
Mölndals AIK
7.46
PB
  
2Maximus Jansson
7.49
IFK Lidingö
7.49
PB
  
3Anton Essén
7.61
IK Orient
7.61
PB
  
P16 1500 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Simon Wikell
4:23.71
Mölndals AIK
4:23.71
PB
  
2Carl Erixon
4:27.01
Mölndals AIK
4:27.01
PB
  
P16 Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
1Sten Hagström
4.10
Örgryte IS
4.10
PB
  
P16 Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Agustin HilmerssonIK Orient
6.00
PB
  
P16 Kula (5.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Fabian Steene
11.71
IF Kville
11.71
PB
  
4Agustin HilmerssonIK Orient
10.14
PB
  
P15 60 m     
Inne
Inne
Heat 1
2Vincente Nordqvist
7.82
IFK Växjö
7.82
PB
  
Heat 2
2Alexander LudwigsDanderyds SK
7.74
PB
  
Heat 3
2Tristan Heno
Tristan Heno 04, IFK Göteborg
7.58
IFK Göteborg
7.58
PB
  
3Casper Johansson
7.85
IFK Helsingborg
7.85
PB
  
P15 Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
2Felix Steene
3.80
IF Kville
3.80
PB
  
P15 Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
2Casper Bergstrand
Casper Bergstrand 04, Stenungsunds FI
5.63
F Stenungsunds FI
5.63
PB
  
3Hannes Hertzman
5.56
IFK Växjö
5.56
PB
  
P15 Kula (4.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Oliver Sonnerup
13.02
Brattås CK
13.02
PB
  
2Felix Steene
12.69
IF Kville
12.69
PB
  
P14 Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
1Gabriel TorgerssonIF Kville
2.90
PB
  
3Viggo Bergström
2.40
IFK Växjö
2.40
PB
  
5Isak Bergström
2.40
IFK Växjö
2.40
PB
  
8Nils Askelund
2.30
Mölndals AIK
2.30
PB
  
P14 Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Joel EnanderTäby IS
5.52
PB
  
P14 Kula (4.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Joel Enander
11.20
Täby IS
11.20
PB
  
2Alexander Eklund
10.72
Klippans FK
10.72
PB
  
3David Thilén
10.05
IF Kville
10.05
PB
  
Kvinnor
K 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
Christine Klitgaard
Christine Klitgaard 04, DEN
27.73
04DEN
27.73
SB
  
Laura G. Andersen
Laura G. Andersen 04, DEN
27.86
04DEN
27.86
PB
  
Nikoline Bundgaard-Hansen
Nikoline Bundgaard-Hansen 04, DEN
29.02
04DEN
29.02
PB
  
Laura Sigsgaard Clausen
Laura Sigsgaard Clausen 04, DEN
29.45
04DEN
29.45
PB
  
Astrid T. Christensen
Astrid T. Christensen 04, DEN
29.57
04DEN
29.57
PB
  
Camilla Sass
Camilla Sass 04, DEN
32.07
04DEN
32.07
SB
  
Camilla Flyvbjerg
Camilla Flyvbjerg 04, DEN
32.75
04DEN
32.75
PB
  
Final B
1Irma Jonhed
27.58
IF Göta Karlstad
27.58
PB
  
Final C
1Emilia Franzén
26.82
Klippans FK
26.82
PB
  
2Filippa Palmås
Filippa Palmås 04, IFK Göteborg
27.11
IFK Göteborg
27.11
PB
  
K 400 m     
Inne

Final A

Final
Inne
2Klara Westberg
1:02.01
Istrums SK
1:02.01
PB
  
2Kim Rodén
Kim Rodén 03, Håfreström
1:05.28
Håfreströms IF
1:05.28
PB
  
3Klara Kindblom
Klara Kindblom 03, IFK Göteborg
1:05.60
IFK Göteborg
1:05.60
PB
  
4Ida Genitz
1:05.95
Istrums SK
1:05.95
PB
  
Nanna Muurholm
Nanna Muurholm 01, DEN
1:00.40
01DEN
1:00.40
PB
  
Mille B. Olesen
Mille B. Olesen 02, DEN
1:00.90
02DEN
1:00.90
SB
  
Anna Mai Skaarup Jørgensen
Anna Mai Skaarup Jørgensen 03, DEN
1:12.08
03DEN
1:12.08
PB
  
Final B
1Amanda Holmberg
Amanda Holmberg 98, Lidköpings IS
59.09
Lidköpings IS
59.09
PB
  
1Sara Fajerson
1:05.02
Danderyds SK
1:05.02
PB
  
2Linnea Borrman
Linnea Borrman 01, Strömstads IF
1:03.33
Strömstads IF
1:03.33
PB
  
2Freddie Mosten-Jacob
1:05.16
Danderyds SK
1:05.16
PB
  
K 1000 m     
Inne

Final A

Final
Inne
Alberte Kilsmark
Alberte Kilsmark 05, DEN
3:33.80
05DEN
3:33.80
PB
  
K 1500 m     
Inne

Final A

Final
Inne
6Klara Westberg
5:05.38
Istrums SK
5:05.38
PB
  
Ida Jørgensen
Ida Jørgensen 01, DEN
5:01.07
01DEN
5:01.07
SB
  
Anne Bonderup Andersen
Anne Bonderup Andersen 01, DEN
5:03.67
01DEN
5:03.67
SB
  
K Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
3Jeanne Lindestam
1.56
Danderyds SK
1.56
SB
  
Liv T Selmer
Liv T Selmer 04, DEN
1.60
04DEN
1.60
SB
  
Line Damsgaard Andersen
Line Damsgaard Andersen 99, DEN
1.46
99DEN
1.46
SB
  
Christine Kjestrup Jørgensen
Christine Kjestrup Jørgensen 03, DEN
1.46
03DEN
1.46
SB
  
Katrine Frahm
Katrine Frahm 04, DEN
1.41
04DEN
1.41
SB
  
Mathilde Herskind
Mathilde Herskind 05, DEN
1.40
05DEN
1.40
PB
  
Emilie Vejlgaard
Emilie Vejlgaard 98, DEN
1.35
98DEN
1.35
SB
  
Lærke Krejberg
Lærke Krejberg 00, DEN
1.28
00DEN
1.28
SB
  
Frederikke Fløjgaard
Frederikke Fløjgaard 02, DEN
1.28
02DEN
1.28
SB
  
K Tresteg     
Inne

Final A

Final
Inne
Josephine Idriss Kise
Josephine Idriss Kise 03, DEN
9.50
03DEN
9.50
SB
  
Christine Bjerre Jensen
Christine Bjerre Jensen 05, DEN
9.49
05DEN
9.49
PB
  
Katrine Frahm
Katrine Frahm 04, DEN
9.39
04DEN
9.39
PB
  
Liv Kroll Dalsgaard
Liv Kroll Dalsgaard 04, DEN
9.35
04DEN
9.35
PB
  
Alberte Brogaard Jensen
Alberte Brogaard Jensen 03, DEN
8.90
03DEN
8.90
  
Isabella Rengnér Fischer
Isabella Rengnér Fischer 04, DEN
8.82
04DEN
8.82
PB
  
Karoline Olesen
Karoline Olesen 04, DEN
8.75
04DEN
8.75
PB
  
Mathilde Herskind
Mathilde Herskind 05, DEN
8.75
05DEN
8.75
PB
  
Karla My Nees
Karla My Nees 05, DEN
8.18
05DEN
8.18
PB
  
Camilla Flyvbjerg
Camilla Flyvbjerg 04, DEN
7.36
04DEN
7.36
=PB
  
F17 Tresteg     
Inne

Final A

Final
Inne
3Alma Helander
Alma Helander 02, Sävedalen
9.64
Sävedalens AIK
9.64
PB
  
F16 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Frida Eriksson JerkhagIF Rigor
1.51
PB
  
F15 60 m     
Inne
Inne
Heat 1
1Iza Mellberg
8.29
Öresund FK
8.29
PB
  
F15 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Linnéa Svanhall
Linnéa Svanhall 04, Färjestaden
1.66
FIK Färjestaden
1.66
PB
  
2Stina Larsson
1.64
IK Wilske
1.64
PB
  
3Ingrid RongeIF Rigor
1.64
PB
  
F15 Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Mathilda Brodd PolstenMalmö AI
4.95
PB
  
2Tilde BjeragerHöörs IS
4.90
PB
  
F15 Tresteg     
Inne

Final A

Final
Inne
1Aicha Koné
11.42
Ullevi FK
11.42
PB
  
3Nora Jolbäck
Nora Jolbäck 04, Lidköpings IS
10.99
Lidköpings IS
10.99
PB
  
7Siri Malcus Pellmé
Siri Malcus Pellmé 04, Stenungsunds FI
10.12
F Stenungsunds FI
10.12
PB
  
F15 Kula (3.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
2Isabelle Lund
Isabelle Lund 05, Trelleborg
10.04
IFK Trelleborg
10.04
PB
  
F14 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Engla NilssonBohus IF
1.60
PB
  
F14 Tresteg     
Inne

Final A

Final
Inne
1Ivana Pekic
Ivana Pekic 05, IFK Göteborg
10.51
IFK Göteborg
10.51
PB
  
2Ellen Stenqvist
Ellen Stenqvist 05, IFK Göteborg
10.34
IFK Göteborg
10.34
PB
  
3Emma Sandin
Emma Sandin 05, IK Hakarpspojkarna
10.27
IK Hakarpspojkarna
10.27
PB
  
5Ronja Rickardsson
10.11
IFK Växjö
10.11
PB
  
6Malva Axén
10.06
Motala AIF
10.06
PB
  
7Linnéa Säfström
9.91
Hässleholms AIS
9.91
PB
  
9Thelma GullbergMotala AIF
9.51
PB
  

© 2022 Friidrottsstatistik