0
26.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23.3 | |
22.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23‐24.3 | |
19‐21.3 | |
15‐16.3 | |
15‐16.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
17.3 | |
10.3 | |
3.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
17.3 | |
16‐17.3 | |
16‐17.3 | |
16.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
2.3 | |
14.3 | |
9.3 | |
24.2 | |
27.2 | |
5.3 | |
10.3 | |
9‐10.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
3.3 | |
21.2 | |
5.3 | |
2.3 | |
2‐3.3 | |
3.3 | |
2‐3.3 | |
2‐3.3 | |
1‐3.3 | |
2.3 | |
29.2 | |
27.2 | |
29.2 | |
27.2 | |
14.2 | |
27.2 | |
27.2 | |
25.2 | |
25.2 | |
24‐25.2 | |
24.2 | |
24‐25.2 | |
21.2 | |
22.2 | |
22.2 | |
21.2 | |
16.2 | |
19.2 | |
19.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
13.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
17‐18.2 | |
16‐18.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
10.2 | |
14.2 | |
14.2 | |
14.2 | |
12.2 | |
13.2 | |
12.2 | |
10.2 | |
7.2 | |
12.2 | |
11.2 | |
10‐11.2 | |
10‐11.2 | |
10‐11.2 | |
9‐11.2 |
Män | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M 300 m Final A Final | |||||||||
5 | Thomas Nikitin Thomas Nikitin 82, Spårvägen 34.12 | 82 | Spårvägens FK | 34.12 | =PB | ||||
Final B | |||||||||
3 | Olof Bergendahl Olof Bergendahl 82, Helsingborg 35.90 | 82 | IFK Helsingborg | 35.90 | =PB | ||||
4 | Anders Andersson Anders Andersson 76, Orient 36.10 | 76 | IK Orient | 36.10 | =PB | ||||
5 | Martin Burrows Martin Burrows 73, Hälle 36.34 | 73 | Hälle IF | 36.34 | = | ||||
M 800 m Final A Final | |||||||||
1 | Joakim Löfwing Joakim Löfwing 84, Falköpings AIK 1:56.49 | 84 | Falköpings AIK | 1:56.49 | =PB | ||||
M 1500 m | |||||||||
Final B | |||||||||
1 | Daniel Westerberg Daniel Westerberg 82, Åsjöns 3:58.86 | 82 | Åsjöns IF | 3:58.86 | =PB | ||||
2 | Axel Lönnqvist Axel Lönnqvist 81, Hässelby 3:59.05 | 81 | Hässelby SK | 3:59.05 | =PB | ||||
4 | John Gustafsson John Gustafsson 75, Ullevi 4:03.73 | 75 | Ullevi FK | 4:03.73 | =PB | ||||
M 3000 m Final A Final | |||||||||
4 | Fredrik Uhrbom Fredrik Uhrbom 77, Söderköping 8:20.30 | 77 | Söderköpings FIK | 8:20.30 | =PB | ||||
7 | Henrik Wass Henrik Wass 81, Wilske 8:49.04 | 81 | IK Wilske | 8:49.04 | =PB | ||||
M 110 m häck | |||||||||
Heat 1 Vind: +0.6 | Vind: +0.6 | ||||||||
5 | Jonatan Falk Jonatan Falk 86, Lerum 15.74 | 86 | IK Lerum FI | 15.74 | =PB | ||||
M Längd Final A Final | |||||||||
4 | Ruben Kiefer Ruben Kiefer 74, Gefle 6.76 | 74 | Gefle IF | 6.76 | –0.6 =PB | ||||
P19 800 m Final A Final | |||||||||
2 | Fredrik Jäwert Fredrik Jäwert 86, Hälle 2:00.82 | 86 | Hälle IF | 2:00.82 | =PB | ||||
4 | Jörgen Ekdahl Jörgen Ekdahl 86, Lerum 2:02.63 | 86 | IK Lerum FI | 2:02.63 | =PB | ||||
Kvinnor | |||||||||
K 100 m Vind: +1.0 Final A Final | Vind: +1.0 | ||||||||
5 | Lena Berntsson Lena Berntsson 78, Ullevi 12.16 | 78 | Ullevi FK | 12.16 | = | ||||
K 300 m Final A Final | |||||||||
4 | Frida Näsman Frida Näsman 78, Bollnäs 39.07 | 78 | Bollnäs FIK | 39.07 | =PB | ||||
5 | Lena Melin Lena Melin 72, Ullevi 39.53 | 72 | Ullevi FK | 39.53 | =PB | ||||
6 | Emmelie Barenfeld Emmelie Barenfeld 81, Ullevi 39.55 | 81 | Ullevi FK | 39.55 | =PB | ||||
Final B | |||||||||
1 | Kristina Blomstrand Kristina Blomstrand 82, Ullevi 40.16 | 82 | Ullevi FK | 40.16 | =PB | ||||
2 | Sara Strömberg Sara Strömberg 86, Heleneholm 40.46 | 86 | Heleneholms IF | 40.46 | =PB | ||||
3 | Frida Claesson Frida Claesson 84, Alingsås 40.84 | 84 | Alingsås IF | 40.84 | =PB | ||||
4 | Emma Salomonsson Emma Salomonsson 84, Mölndal 41.93 | 84 | Mölndals AIK | 41.93 | =PB | ||||
5 | Lena Berntsson Lena Berntsson 78, Ullevi 42.62 | 78 | Ullevi FK | 42.62 | =PB | ||||
K 800 m | |||||||||
4 | Sara Trané Sara Trané 85, Göteborgs KIK 2:11.27 | 85 | Göteborgs KIK | 2:11.27 | =PB | ||||
9 | Pernilla Sävestrand Pernilla Sävestrand 86, Sävedalen 2:14.86 | 86 | Sävedalens AIK | 2:14.86 | =PB | ||||
K 5000 m Final A Final | |||||||||
4 | Karin Schön Karin Schön 62, Kville 17:46.61 | 62 | IF Kville | 17:46.61 | = |