24.5
24.5
24.5
22.5
18.5
23.5
12.5
21.5
22.5
11.5
22.5
21.5
22.5
22.5
22.5
21.5
21‐22.5
22.5
22.5
21‐22.5
21‐22.5
21‐22.5
21.5
20.5
21.5
21.5
18‐19.5
12.5
18.5
17.5
19.5
19.5
17‐19.5
18.5
4.5
17.5
7.5
16.5
2.4
7.5
10.4
16.4
11.5
15.5
15.5
14.5
12.5
11.5
7.5
15.5
15.5
15.5
15.5
8.5
14‐15.5
14.5
14.5
12.5
10.5
15.5
14.5
14‐15.5
7.5
23.4
18.4
9.4
6.4
3.4
27.3
26.3
7.5
12.5
30.4
8.5
10.5
11.5
8.5
10.5
8.5
7.5
4.5
4.5
4.5
23.4
23.4
7.5
8.5
7.5
8.5
7.5
7.5
30.4
30.4
15.4
28.4
1.5
30.4
30.4
1.5
1.5
Tävlande: 83 (47+36)   Starter: 94 (55+39)

Män
M 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
Omar Kerr
Omar Kerr 92, JAM
7.03
92JAM
7.03
  
Tobias Gorgone Larsen
Tobias Gorgone Larsen 00, DEN
7.05
00DEN
7.05
PB
  
Emil Strøm
Emil Strøm 93, DEN
7.13
93DEN
7.13
SB
  
Jonathan Aquino
Jonathan Aquino 99, CUB
7.14
99CUB
7.14
PB
  
Tobias Gorgone Larsen
Tobias Gorgone Larsen 00, DEN
7.15
00DEN
7.15
  
Mikkel Ramlow
Mikkel Ramlow 00, DEN
7.31
00DEN
7.31
SB
  
Emil Frænde
Emil Frænde 00, DEN
7.32
00DEN
7.32
=PB
  
Mikkel Ramlow
Mikkel Ramlow 00, DEN
7.33
00DEN
7.33
  
Emil Frænde
Emil Frænde 00, DEN
7.38
00DEN
7.38
  
Heat 1
5Michael SkaleniusIF Kville
7.49
SB
  
Heat 2
4Patrik Björk
Patrik Björk 83, Sävedalen
7.16
Sävedalens AIK
7.16
  
Heat 3
3Anton BengtssonUllevi FK
7.20
PB
  
4Linus Andersson
7.22
Alingsås IF
7.22
PB
  
Heat 5
3Victor JanssonIF Kville
7.09
SB
  
5Alexander LesserUllevi FK
7.18
SB
  
6Otto HammarströmÖrgryte IS
7.43
PB
  
M 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
2Gustav MagnussonIK Orient
23.99
SB
  
1Vilmer Elovsson
23.94
Mölndals AIK
23.94
PB
  
Nicklas Hyde
Nicklas Hyde 86, DEN
22.28
86DEN
22.28
SB
  
Tobias Gorgone Larsen
Tobias Gorgone Larsen 00, DEN
22.36
00DEN
22.36
PB
  
Frederik Schou-Nielsen
Frederik Schou-Nielsen 96, DEN
22.38
96DEN
22.38
SB
  
Emil Strøm
Emil Strøm 93, DEN
22.43
93DEN
22.43
SB
  
Mikkel Ramlow
Mikkel Ramlow 00, DEN
23.09
00DEN
23.09
PB
  
Jonathan Aquino
Jonathan Aquino 99, CUB
23.10
99CUB
23.10
PB
  
M 400 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Felix Francois
48.19
Örgryte IS
48.19
SB
  
2Dennis Forsman
48.50
Ullevi FK
48.50
SB
  
Nicolai Trock Hartling
Nicolai Trock Hartling 94, DEN
48.95
94DEN
48.95
SB
  
Jacob Hvorup
Jacob Hvorup 99, DEN
51.16
99DEN
51.16
PB
  
Vincent Plas
Vincent Plas 01, DEN
52.62
01DEN
52.62
PB
  
Samuel Marcus
Samuel Marcus 99, DEN
55.73
99DEN
55.73
SB
  
M 800 m     
Inne

Final A

Final
Inne
4Chris Gray
Chris Gray 92, Örgryte
2:00.46
Örgryte IS
2:00.46
PB
  
Final B
2Mowlid Dahur Nur
2:03.82
Ullevi FK
2:03.82
PB
  
M 1500 m     
Inne

Final A

Final
Inne
4Marcus Bredberg
4:13.74
Mölndals AIK
4:13.74
PB
  
M 3000 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Jonathan Weichbrodt
8:44.33
Mölndals AIK
8:44.33
PB
  
4Joar Edlund
9:11.67
Väsby IK
9:11.67
PB
  
6Mikkel Knif
9:16.48
Hammarby IF
9:16.48
PB
  
M Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
2Filip AnellIK Ymer
4.51
PB
  
Oliver Durafour
Oliver Durafour 97, DEN
4.51
97DEN
4.51
SB
  
M Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
Morten Jensen
Morten Jensen 82, DEN
7.18
82DEN
7.18
  
M Tresteg     
Inne

Final A

Final
Inne
1Karl Teiffel
13.27
Mölndals AIK
13.27
PB
  
1Simon Wiklund
13.00
IK Wilske
13.00
SB
  
1Christian Pool Wiklund
12.46
Falköpings FIK
12.46
PB
  
3Artur Engström
15.10
Örgryte IS
15.10
PB
  
4Moteba Mbumba
15.08
Hässelby SK
15.08
SB
  
7Victor Koch
14.15
Örgryte IS
14.15
PB
  
9Linus Bertilsson
13.58
Örgryte IS
13.58
PB
  
M Vikt     
Inne

Final A

Final
Inne
2Johan BjörnstadUllevi FK
16.68
PB
  
3August BergstrandUllevi FK
16.07
PB
  
5Theodor WaltherUllevi FK
14.78
PB
  
P17 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
3Erik JohanssonUllevi FK
7.28
PB
  
Heat 1
2Andreas EhnIK Ymer
7.46
PB
  
Heat 2
3Jesper SimonssonIK Orient
7.49
PB
  
P17 Tresteg     
Inne

Final A

Final
Inne
1Jesper SimonssonIK Orient
12.90
PB
  
P15 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
2Lukas Edqvist
1.69
Örgryte IS
1.69
PB
  
P15 Tresteg     
Inne

Final A

Final
Inne
5Lukas Bertilsson
10.09
Örgryte IS
10.09
PB
  
Kvinnor
K 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
2Julia WennerstenIK Ymer
7.84
PB
  
5Maja MaunsbachIFK Lund
7.95
PB
  
Thea Haahr
Thea Haahr 91, DEN
8.37
91DEN
8.37
SB
  
Heat 2
4Michelle De SilvaUllevi FK
8.14
PB
  
K 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
2Annie Berntsson
27.44
Brattås CK
27.44
PB
  
3Beata Edelholm
27.59
Hammarby IF
27.59
PB
  
4Hedda Tellow
27.09
Örgryte IS
27.09
PB
  
Ida Kathrine Karstoft
Ida Kathrine Karstoft 95, DEN
25.26
95DEN
25.26
  
Stephanie Saavedra
Stephanie Saavedra 89, ESP
26.13
89ESP
26.13
PB
  
Thea Haahr
Thea Haahr 91, DEN
27.84
91DEN
27.84
SB
  
K 400 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Ellen Tidfors
Ellen Tidfors 97, Göteborgs KIK
1:03.27
Göteborgs KIK
1:03.27
PB
  
1Klara MagnussonIF Hagen
58.93
SB
  
2Wilma RosenquistMalmö AI
58.48
PB
  
Stephanie Saavedra
Stephanie Saavedra 89, ESP
58.68
89ESP
58.68
PB
  
Olivia Thorsgaard
Olivia Thorsgaard 00, DEN
59.03
00DEN
59.03
SB
  
Olivia Tuokila
Olivia Tuokila 00, FIN
1:02.20
00FIN
1:02.20
PB
  
Final B
2Sara Dahlén
1:03.10
IK Lerum FI
1:03.10
SB
  
K 800 m     
Inne

Final A

Final
Inne
Tine Østergaard
Tine Østergaard 00, DEN
2:29.18
00DEN
2:29.18
  
Sofie Spiegelhauer
Sofie Spiegelhauer 02, DEN
2:45.13
02DEN
2:45.13
PB
  
Final B
1Alexandra BrackmannIF Rigor
2:28.77
PB
  
K 3000 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Frida Kristiansson
9:51.33
Örgryte IS
9:51.33
PB
  
2Malin Strand
Malin Strand 93, Sävedalen
9:57.08
Sävedalens AIK
9:57.08
PB
  
6Alexandra BrackmannIF Rigor
11:02.27
PB
  
K Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Judith Sjöman
1.54
Örgryte IS
1.54
SB
  
K Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
8Erica Edström
Erica Edström 97, Kristinehamn
3.25
IFK Kristinehamn
3.25
SB
  
Caroline Ranners
Caroline Ranners 95, DEN
3.55
95DEN
3.55
  
K Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Ebba Hager
5.12
Ullevi FK
5.12
PB
  
6Fatima Koné
5.63
Ullevi FK
5.63
PB
  
K Tresteg     
Inne

Final A

Final
Inne
1Nora Hedin
Nora Hedin 99, Halmstad
10.24
IFK Halmstad
10.24
SB
  
K Vikt     
Inne

Final A

Final
Inne
1Ida Olsson
15.45
IF Hagen
15.45
PB
  
F17 60 m     
Inne
Inne
Heat 5
2Matilda Hallström
Matilda Hallström 00, Göteborgs KIK
8.11
Göteborgs KIK
8.11
PB
  
F17 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Tilda Ånborg
1.67
Motala AIF
1.67
PB
  
F16 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Sandra Jonsson LorentssonÖrgryte IS
1.56
PB
  
F15 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Ebba Åhman
27.50
IK Ymer
27.50
PB
  
F15 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
3Jenny Jonsson
Jenny Jonsson 02, Lidköpings IS
1.55
Lidköpings IS
1.55
PB
  
6Ebba Follin
1.55
Mölndals AIK
1.55
PB
  
F15 Tresteg     
Inne

Final A

Final
Inne
5Astrid Berg
9.69
Ullevi FK
9.69
PB
  
F15 Kula (3.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
2Helena Sund
10.60
Mölndals AIK
10.60
PB
  
F14 Tresteg     
Inne

Final A

Final
Inne
7Molly Barkensjö
9.55
Hammarby IF
9.55
PB
  

© 2022 Friidrottsstatistik