27.11
23.11
28.11
27.11
27.11
8.8
26.11
20.11
27.11
27.11
27.11
27.11
24.10
17.10
4.9
21.11
10.10
26.9
17.8
25.8
26.8
6.9
19.8
8.9
9.10
31.8
23.8
4.9
20.11
21.11
13.11
10.10
16.10
21.11
19.9
20‐21.11
18.9
21.11
24.8
19.8
16.10
4.9
13.11
6.11
12‐14.11
6.11
3.10
2.10
8.10
12.9
19.8
28.8
30.10
19.9
12.9
7.11
7.11
24.10
16.10
19.9
7.11
19.9
10.10
18.9
16.10
5‐7.11
6.11
7.11
2.10
24.10
30.10
22.10
11.9
19.9
3.10
16.10
17.10
30.10
3.10
26.9
10.10
21.8
9.10
9.10
17.10
13.9
31.10
11.9
2.10
16.10
2.10
16.10
23.10
28.8
22.10
22.10
18.8
22.10
17.10
26.8
Tävlande: 65 (32+33)   Starter: 66 (33+33)


select distinct results17.*, womenpbestsweden.BB AS PBwomen, womensbestsweden.BB AS SBwomen, CASE WHEN EventN IN (910, 193, 9998, 9999) THEN EventN+RealMetres/100 ELSE EventN END AS RealEventN, RealEventN AS RealEventN2, '' AS SM, countries.Countryfull, Events.Event AS eventry, results17.Ind AS Indiiy, results17.ID AS ID, results17.ID AS IDI, Events.TF AS type, results17.eventname AS en2, results17.Country AS RealCountry, IF(EndDate Is Null,'',CONCAT(DAYOFMONTH(results17.Date),' ')) AS Datti1, IF(EndDate Is Null,'',substring(Monthname(results17.Date),1,3)) AS Datti2, Round.Roundname, Events.Eventname, Pos.PosName, Sex.Sexi, CASE WHEN results17.AGO IN (12,15) THEN b.AGName ELSE a.AGName END AS AGName, CASE WHEN results17.AGO IN (12,15) THEN b.AGO ELSE a.AGO END AS agoo, `2010`.irrelagularities.Irrname, CASE WHEN results17.Sex = 1 THEN `2010`.menwl.BB ELSE `2010`.womenwl.BB END AS WL, CASE WHEN results17.Sex = 1 THEN `2010`.menwl.Standing ELSE `2010`.womenwl.Standing END AS Standingi, CASE WHEN results17.Date<=Club10end THEN Club10 WHEN results17.Date<=Club9end THEN Club9 WHEN results17.Date<=Club8end THEN Club8 WHEN results17.Date<=Club7end THEN Club7 WHEN results17.Date<=Club6end THEN Club6 WHEN results17.Date<=Club5end THEN Club5 WHEN results17.Date<=Club4end THEN Club4 WHEN results17.Date<=Club3end THEN Club3 WHEN results17.Date<=Club2end THEN Club2 ELSE sweclubsat.Club END AS RealClub, posswe.PosName AS posswe, combinedmen.eventno AS combM, combinedwomen.eventno AS combW FROM results17 LEFT JOIN `2010`.sweclubsat ON sweclubsat.ID=results17.ID AND CASE WHEN results17.Sex=1 and (results17.secondarypos not rlike ('K|F') or results17.secondarypos is null) THEN sweclubsat.gender='M' ELSE sweclubsat.gender='W' END LEFT JOIN (SELECT events.*, eventsext.Orderi AS RealEventN FROM events LEFT JOIN `2010`.eventsext ON events.Event=eventsext.Event) AS Events ON CAST(results17.EventN AS UNSIGNED) = Events.Orderi LEFT JOIN Sex ON results17.Sex = Sex.Sex LEFT JOIN Comp ON results17.CID = Comp.CID LEFT JOIN AG as a ON results17.AGO = a.AGO LEFT JOIN AG as b ON results17.Points = b.AgeGroup LEFT OUTER JOIN Pos ON results17.PosOrderg = Pos.Orderi LEFT OUTER JOIN Round ON results17.Round = Round.Ro LEFT JOIN `2010`.irrelagularities ON `2010`.irrelagularities.Irr = results17.Irr LEFT JOIN `2010`.menwl ON `2010`.menwl.iid = results17.iid LEFT JOIN `2010`.womenwl ON `2010`.womenwl.iid = results17.iid LEFT JOIN world.countries ON results17.Country=countries.Country LEFT JOIN results.posswe ON results17.PosOrderg = posswe.Orderi LEFT JOIN `2010`.combinedmen ON results17.IID=combinedmen.parentid AND results17.Sex=1 LEFT JOIN `2010`.combinedwomen ON results17.IID=combinedwomen.parentid AND results17.Sex=2 LEFT JOIN `2010`.womenpbestsweden ON results17.iid=womenpbestsweden.iid AND (results17.Sex=2 OR results17.secondarypos rlike ('K|F')) AND womenpbestsweden.Roundi IS NULL LEFT JOIN `2010`.womensbestsweden ON results17.iid=womensbestsweden.iid AND (results17.Sex=2 OR results17.secondarypos rlike ('K|F')) AND womensbestsweden.Roundi IS NULL WHERE results17.CID= 12962515 AND `2010`.womenwl.Roundi IS NULL AND `2010`.menwl.Roundi IS NULL ORDER BY Sex, CASE WHEN results17.AGO=15 THEN COALESCE(agoo,0)+100000 ELSE agoo END, combM, combW, RealEventN2, RealEventN, CASE WHEN results17.AGO=12 THEN 999999 ELSE results17.AGO END, results17.Round, Posorderg, CASE WHEN Remarks Is Not Null THEN CASE WHEN Pos1>0 THEN 2 ELSE 3 END ELSE CASE WHEN Pos1>0 THEN 0 ELSE 1 END END, CASE WHEN Pos1 IS NOT NULL THEN Pos1 ELSE 999999 END, SortResult, RealMetres DESC

Män
M 200 m     

Vind: -0.9

Final A

Final

Vind: -0.9
5Dennis Elms JanssonHuddinge AIS
23.56
SB
  
Final B
Vind: -0.9
Vind: -0.9
1Oscar Westerblom
23.91
Spårvägens FK
23.91
SB
  
M 300 m     


Final A

Final

2Gustav Harning
37.41
Ununge IF
37.41
PB
  
M 1500 m     


Final A

Final

3Axel Alness-Borg
4:10.67
IFK Lidingö
4:10.67
PB
  
5Daniel AntonssonRoma IF
4:12.50
SB
  
9Simon Sandkvist
Simon Sandkvist 01, Järfälla FK
4:30.24
Järfälla FK
4:30.24
PB
  
Final B
1Olof Silvander
4:11.03
IFK Lidingö
4:11.03
PB
  
3Joakim Pihlstrand-TrulpHammarby IF
4:19.88
SB
  
M 5000 m     


Final A

Final

1Bienvenue Musore
15:56.02
Hammarby IF
15:56.02
PB
  
2Alberto Ramos
16:08.34
Huddinge AIS
16:08.34
SB
  
4Johan Söderlund
16:23.36
IF Linnéa
16:23.36
PB
  
5Fredrik Westerdahl
16:25.23
Fredrikshofs FIF
16:25.23
SB
  
8Adel Araya
16:53.05
AIK
16:53.05
PB
  
M Slägga     


Final A

Final

2Tomas Classon
35.14
Huddinge AIS
35.14
SB
  
P19 Längd     


Final A

Final

1Thomas Rydh-Sternbeck
6.82
Österhaninge IF
6.82
+1.4 PB
  
2Carl-Einar Söderström EskonniemiHellas FK
6.75
+0.3 SB
  
4Markus Thorsell
Markus Thorsell 99, Råby-Rekarne
6.54w
Råby-Rekarne FIF
6.54w
+3.5
  
5Wilhelm EidenstedtHässelby SK
6.42
+1.8 PB
  
Markus Thorsell
Markus Thorsell 99, Råby-Rekarne
6.20
Råby-Rekarne FIF
6.20
0.0 PB
  
P17 200 m     

Vind: -0.9

Final A

Final

Vind: -0.9
3Erik Ahlfont
23.95
Turebergs FK
23.95
PB
  
4Timmy Karlsson
24.03
Huddinge AIS
24.03
PB
  
P17 Höjd     


Final A

Final

3Fabian Engström
1.76
Spårvägens FK
1.76
PB
  
P16 Slägga (5.0 kg)     


Final A

Final

1Johannes Lilius
50.15
Huddinge AIS
50.15
PB
  
P15 2000 m     


Final A

Final

4Sebastian ChristensonTurebergs FK
6:48.98
PB
  
P15 80 m häck (83.8 cm)     

Vind: -0.2

Final A

Final

Vind: -0.2
4Tobias Rydberg
12.65
Hässelby SK
12.65
PB
  
P15 Stav     


Final A

Final

2Oliver LindstrandTurebergs FK
2.70
PB
  
P14 2000 m     


Final A

Final

1Viktor Frisk
6:16.65
Huddinge AIS
6:16.65
PB
  
2Victor Björk
6:19.29
IFK Lidingö
6:19.29
PB
  
5Simon Lindberg
6:57.74
Tullinge FI
6:57.74
PB
  
P14 Stav     


Final A

Final

5Albin Eriksson
2.40
Tyresö FK
2.40
PB
  
6Martin Sundberg
2.30
Hammarby IF
2.30
PB
  
6Oskar Törnvall
2.30
Hammarby IF
2.30
PB
  
8Gustav NordenskiöldHellas FK
2.30
PB
  
Kvinnor
K 200 m     

Vind: -1.5

Final A

Final

Vind: -1.5
1Elin Westerlund
25.07
Spårvägens FK
25.07
SB
  
1Hanna EnlundAIK
25.72w
  
4Jenny Wingqvist
26.46
Hässelby SK
26.46
PB
  
5Elise Legzdins
Elise Legzdins 02, Mälarhöjden
26.56
Mälarhöjdens IK
26.56
PB
  
K 300 m     


Final A

Final

1Ella SjöblomAIK
41.39
SB
  
3Victoria PsilanderIFK Lidingö
44.75
PB
  
Final B
2Molly Freeman
43.20
Hammarby IF
43.20
PB
  
K 5000 m     


Final A

Final

1Anna Lindh
Anna Lindh 74, Fredrikshof
19:22.00
Fredrikshofs FIF
19:22.00
SB
  
K 100 m häck     

Vind: -0.8

Final A

Final

Vind: -0.8
2Lisa Olsson
16.04
Hellas FK
16.04
SB
  
F19 1500 m     


Final A

Final

1Ebba Edqvist
Ebba Edqvist 98, Vallentuna
5:17.11
Vallentuna FK
5:17.11
SB
  
F19 100 m häck     

Vind: -0.8

Final A

Final

Vind: -0.8
4Matilda Sönnergaard
17.46
Spårvägens FK
17.46
PB
  
F17 200 m     

Vind: -1.1

Final A

Final

Vind: -1.1
1Amanda Eriksson
26.44
Spårvägens FK
26.44
PB
  
F17 Höjd     


Final A

Final

1Tora Rickelvik
1.50
Huddinge AIS
1.50
PB
  
F17 Spjut (500 g)     


Final A

Final

1Alba Lindfors
Alba Lindfors 00, Mälarhöjden
34.25
Mälarhöjdens IK
34.25
SB
  
F15 2000 m     


Final A

Final

1Klara Ygeby
Klara Ygeby 02, Upsala IF
6:53.12
Upsala IF
6:53.12
PB
  
F15 Stav     


Final A

Final

2Hanna Askling
2.70
Bromma IF
2.70
PB
  
F15 Längd     


Final A

Final

3Vendela Einberg
4.98
Huddinge AIS
4.98
+1.7 PB
  
F14 2000 m     


Final A

Final

1Amanda Helgesson
6:50.94
Hanvikens SK
6:50.94
PB
  
2Ellinore Dahlberg
7:03.28
Bromma IF
7:03.28
PB
  
4Tuva Kjellström
7:30.22
Hässelby SK
7:30.22
PB
  
5Clara Lidén
7:41.63
Hammarby IF
7:41.63
PB
  
F14 Stav     


Final A

Final

2Alicia Löwhagen
2.40
Hammarby IF
2.40
PB
  
4Rebecka Hagardt
2.10
IFK Lidingö
2.10
PB
  
6Ida Abser
Ida Abser 03, Huddinge
2.00
Huddinge AIS
2.00
PB
  
F14 Längd     


Final A

Final

2Clara Fallenius
5.20
Hässelby SK
5.20
+1.6 PB
  
4Julia Nilsson
Julia Nilsson 03, Sundbyberg
4.86
Sundbybergs IK
4.86
+1.2 PB
  
F14 Slägga (3.0 kg)     


Final A

Final

1Linn Harryson
34.75
Hammarby IF
34.75
PB
  
5Madeleine SöderqvistHuddinge AIS
28.24
PB
  
6Alexandra Karlsson
27.71
Mälarhöjdens IK
27.71
PB
  
F13 Stav     


Final A

Final

2Tove Olsson
2.30
Hammarby IF
2.30
PB
  
4Filippa Ottosson
2.20
PB
  
5Amanda Eriksson
2.10
Huddinge AIS
2.10
PB
  
6Sara WinbergTäby IS
2.00
PB