27.11
23.11
28.11
27.11
27.11
8.8
26.11
20.11
27.11
27.11
27.11
27.11
24.10
17.10
4.9
21.11
10.10
26.9
17.8
25.8
26.8
6.9
19.8
8.9
9.10
31.8
23.8
4.9
20.11
21.11
13.11
10.10
16.10
21.11
19.9
20‐21.11
18.9
21.11
24.8
19.8
16.10
4.9
13.11
6.11
12‐14.11
6.11
3.10
2.10
8.10
12.9
19.8
28.8
30.10
19.9
12.9
7.11
7.11
24.10
16.10
19.9
7.11
19.9
10.10
18.9
16.10
5‐7.11
6.11
7.11
2.10
24.10
30.10
22.10
11.9
19.9
3.10
16.10
17.10
30.10
3.10
26.9
10.10
21.8
9.10
9.10
17.10
13.9
31.10
11.9
2.10
16.10
2.10
16.10
23.10
28.8
22.10
22.10
18.8
22.10
17.10
26.8
Tävlande: 119 (59+60)   Starter: 123 (60+63)

Män
M 200 m     

Vind: +3.2

Final A

Final

Vind: +3.2
1Emil Sandström
22.52w
Söderhamns IF
22.52w
  
4Viktor Thor
22.93w
Strands IF
22.93w
  
5Fredrik ÅströmTäby IS
22.38
SB
  
5Otto Sundell
Otto Sundell 00, Söderhamn
23.08w
Söderhamns IF
23.08w
  
7Mikael Gerlach
22.52
Sundsvalls FI
22.52
SB
  
Final B
Vind: +2.1
Vind: +2.1
1Gabriel Bäcke
22.97w
Bollnäs FIK
22.97w
  
2Sebastian LandströmIFK Lidingö
22.80
SB
  
2Leon Johansson
23.15w
Hammarby IF
23.15w
  
3Erik Ahlfont
23.41w
Turebergs FK
23.41w
  
3Jonas Tollefors
23.59
Vallentuna FK
23.59
SB
  
4Eric Hallquist
Eric Hallquist 96, Östersunds GIF
23.89
Östersunds GIF
23.89
SB
  
Final C
Vind: +2.4
Vind: +2.4
1Melker Gustavsson
22.99w
IF Göta Karlstad
22.99w
  
1Alexander FredlundTäby IS
23.77
PB
  
2Imran LerneboAIK
23.31w
  
3Elias Lindahl
23.68w
Täby IS
23.68w
  
4Henrik Renz
Henrik Renz 01, Tjalve IF Norrköping
23.96w
Tjalve IF Norrköping
23.96w
  
5Daniel Tegbrant
23.96w
Huddinge AIS
23.96w
  
6Linus Högblom
24.04w
Vallentuna FK
24.04w
  
M 300 m     


Final A

Final

1Viktor Wall
36.67
Tyresö FK
36.67
PB
  
2Alexander NyströmBollnäs FIK
36.74
PB
  
Final B
1Tadesse JohanssonAIK
39.98
PB
  
M 400 m     


Final A

Final

6Nils Jonsson
53.78
Danderyds SK
53.78
PB
  
Final B
1Johan Vanerell
53.53
Danderyds SK
53.53
PB
  
2Simon Sandkvist
Simon Sandkvist 01, Järfälla FK
53.68
Järfälla FK
53.68
PB
  
3Johan Friberg
53.85
Hässelby SK
53.85
PB
  
4Filip EngströmAIK
54.05
PB
  
5Faustin Mugabo
55.16
Väsby IK
55.16
PB
  
M 1500 m     


Final A

Final

4Kevin Bodén
4:30.36
Motala AIF
4:30.36
PB
  
6Erik Åberg
Erik Åberg 00, Spårvägen
4:33.43
Spårvägens FK
4:33.43
PB
  
Final B
1Otto Kingstedt
4:00.79
Huddinge AIS
4:00.79
PB
  
3Yassin Abdi
Yassin Abdi 99, Kungsängen
4:03.67
Kungsängen FK
4:03.67
PB
  
4Jesper Bokefors
4:04.78
Malmö AI
4:04.78
PB
  
5Jonatan Gustafsson
4:05.17
KFUM Örebro
4:05.17
PB
  
6Olof Nordling
Olof Nordling 97, Spårvägen
4:14.36
Spårvägens FK
4:14.36
SB
  
9Erik Karlsson
4:16.23
Högby IF
4:16.23
SB
  
Final C
2Abdullahi Adan
4:05.56
Hammarby IF
4:05.56
PB
  
3Edvin Hagberg
4:05.58
Turebergs FK
4:05.58
PB
  
4August Mollén
August Mollén 99, Tjalve IF Norrköping
4:08.41
Tjalve IF Norrköping
4:08.41
PB
  
5Linus Näslund
4:13.21
Ärla IF
4:13.21
PB
  
6Alexander Larsson
4:14.34
KFUM Örebro
4:14.34
PB
  
7Hannes HejdebäckGefle IF
4:14.76
PB
  
P19 200 m     

Vind: +2.1

Final A

Final

Vind: +2.1
2Simon Björnstedt
22.99w
Enköpings AI
22.99w
  
4Valentin Strohkirch
23.83w
Danderyds SK
23.83w
  
5Oscar Stenberg
Oscar Stenberg 99, Fredrikshof
23.96w
Fredrikshofs FIF
23.96w
  
P17 Kula (5.0 kg)     


Final A

Final

2Jesper Ahlin
15.55
Turebergs FK
15.55
PB
  
P17 Spjut (700 g)     


Final A

Final

5Alex Johansson
40.63
Turebergs FK
40.63
PB
  
6Elias Lindahl
38.90
Täby IS
38.90
PB
  
P15 300 m     


Final A

Final

1Gabriel Vikic
35.61
Visby IF Gute
35.61
PB
  
2Oscar Taha
Oscar Taha 02, Lidingö
36.09
IFK Lidingö
36.09
PB
  
3Emil Johansson
36.25
Turebergs FK
36.25
PB
  
4Sebastian IsaksonTäby IS
37.20
PB
  
6Ludvig All
38.14
Täby IS
38.14
PB
  
7Erik Liljeholm
40.81
Umedalens IF
40.81
PB
  
P15 80 m häck (83.8 cm)     

Vind: +3.2

Final A

Final

Vind: +3.2
3Olle Bång
Olle Bång 02, Umedalen
12.62w
Umedalens IF
12.62w
  
P15 Höjd     


Final A

Final

1Erik Dahlberg
1.79
Turebergs FK
1.79
PB
  
P15 Spjut (600 g)     


Final A

Final

4Adam Kraft
Adam Kraft 03, Östersunds GIF
38.68
Östersunds GIF
38.68
PB
  
5Martin Sundberg
37.82
Hammarby IF
37.82
PB
  
P14 80 m häck (83.8 cm)     

Vind: +2.5

Final A

Final

Vind: +2.5
4Teodor Borgius
12.50w
Hammarby IF
12.50w
  
P14 Höjd     


Final A

Final

3Albin Eriksson
1.63
Tyresö FK
1.63
SB
  
P14 Slägga (4.0 kg)     


Final A

Final

5Markus Moberg
25.26
Hammarby IF
25.26
PB
  
Kvinnor
K 200 m     

Vind: +1.4

Final A

Final

Vind: +1.4
1Charlotte AnderssonHuddinge AIS
25.53
PB
  
1Sophie OkejemeTäby IS
26.44
PB
  
2Virva Rylander
25.54
Västerås FK
25.54
SB
  
5Marie Ebbestad
26.50
Upsala IF
26.50
PB
  
7Tilde Tofft
Tilde Tofft 00, Spårvägen
26.90
Spårvägens FK
26.90
PB
  
Final B
Vind: +5.4
Vind: +5.4
1Sara Hermansson
25.86w
Huddinge AIS
25.86w
  
1Emelie Eklund
26.94w
Täby IS
26.94w
  
1Felicia Johansson
27.38
Hanvikens SK
27.38
PB
  
2Karolina Svensson
26.36w
Marieby GIF
26.36w
  
3Vendela Ström
27.56w
Gefle IF
27.56w
  
5Josefine LundvallTäby IS
26.97w
  
6Emma Larsson
Emma Larsson 94, Västerås
26.49
Västerås FK
26.49
PB
  
Final C
Vind: +0.8
Vind: +0.8
1Freja Nygren
27.48
Gefle IF
27.48
PB
  
3Jenny Wingqvist
26.37w
Hässelby SK
26.37w
  
5Josefine Havdelin
26.82w
IFK Lidingö
26.82w
  
K 300 m     


Final A

Final

1Annie NorströmAlunda SK
42.62
PB
  
3Chloé Elhouar
Chloé Elhouar 02, Spårvägen
42.92
Spårvägens FK
42.92
PB
  
6Pernilla Norgren
43.92
Umedalens IF
43.92
PB
  
Final B
1Isabelle Ribbing
43.46
Spårvägens FK
43.46
PB
  
1Rebecca ÖstergrenHuddinge AIS
43.56
PB
  
2Clara Billing
44.43
Turebergs FK
44.43
PB
  
2Vanna Ullén
44.84
Turebergs FK
44.84
PB
  
2Tove Tjeder
44.95
Täby IS
44.95
PB
  
3Nova HekkelstrandTäby IS
44.68
PB
  
Final C
1Saga Bolmgren
42.90
Danderyds SK
42.90
PB
  
K 1500 m     


Final A

Final

1Hanna Näslund
Hanna Näslund 00, Trångsviken
5:11.58
Trångsvikens IF
5:11.58
SB
  
2Tilde Bångman
Tilde Bångman 01, Trångsviken
4:45.61
Trångsvikens IF
4:45.61
PB
  
3Emma Jansson
4:47.40
Hässelby SK
4:47.40
SB
  
5Linnéa Sennström
4:50.89
Hässelby SK
4:50.89
PB
  
6Karin Olsson
4:52.20
Täby IS
4:52.20
PB
  
8Emma Gustafsson
4:56.99
Hässelby SK
4:56.99
SB
  
9Johanna Mickels
5:02.32
Eskilstuna FI
5:02.32
PB
  
Final B
2Emilia Bentayeb
4:55.58
Täby IS
4:55.58
PB
  
3Elsa Olsson
4:58.54
Umedalens IF
4:58.54
PB
  
4Filippa Ramberg
4:59.22
Hammarby IF
4:59.22
PB
  
5Klara Ygeby
Klara Ygeby 02, Upsala IF
5:00.17
Upsala IF
5:00.17
SB
  
6Emelie Eriksson
Emelie Eriksson 00, Stora Skedvi
5:01.41
Stora Skedvi IK
5:01.41
PB
  
8Ebba Olsson
5:04.86
Umedalens IF
5:04.86
PB
  
Final C
1Lova Perman
4:59.02
IF Göta Karlstad
4:59.02
PB
  
3Micaela Jungelin
5:16.96
Hammarby IF
5:16.96
PB
  
4Sandra Wikström
5:18.99
Umedalens IF
5:18.99
PB
  
5Jennifer Wikström
5:20.03
Umedalens IF
5:20.03
SB
  
F17 400 m     


Final A

Final

1Hanna Lindé
58.10
Hammarby IF
58.10
PB
  
2Maja Sund
Maja Sund 01, Tureberg
59.85
Turebergs FK
59.85
PB
  
5Cornelia Alm
1:02.83
Täby IS
1:02.83
PB
  
6Liva Gustavsson
1:05.11
Spårvägens FK
1:05.11
PB
  
F17 Spjut (500 g)     


Final A

Final

1Linnea WesterbergF Bålsta IK
36.65
PB
  
3Mikaela Ekman
34.09
Täby IS
34.09
SB
  
F15 80 m häck (76.2 cm, 8 m)     

Vind: +2.6

Final A

Final

Vind: +2.6
1Leticia Buchli
12.01w
Täby IS
12.01w
  
5Clara Billing
12.62w
Turebergs FK
12.62w
  
Heat 1
Vind: +1.0
Vind: +1.0
4Ebba Lindblom
13.00
Alunda SK
13.00
PB
  
5Clara Billing
13.00
Turebergs FK
13.00
PB
  
F15 Höjd     


Final A

Final

1Lisa Fröberg
1.61
IFK Lidingö
1.61
PB
  
F15 Slägga (3.0 kg)     


Final A

Final

2Felicia ÖsterTäby IS
40.07
PB
  
F14 80 m häck (76.2 cm, 8 m)     

Vind: +2.0

Final A

Final

Vind: +2.0
2Beata Edelholm
12.42
Hammarby IF
12.42
PB
  
3Clara Fallenius
12.48
Hässelby SK
12.48
PB
  
4Julia Nilsson
Julia Nilsson 03, Sundbyberg
12.65
Sundbybergs IK
12.65
PB
  
5Tindra Frykholm
12.69
Glanshammars IF
12.69
PB
  
6Marika Åstrand
12.96
Hässelby SK
12.96
PB
  
F14 Slägga (3.0 kg)     


Final A

Final

1Alice Lind
Alice Lind 03, Hanviken
25.63
Hanvikens SK
25.63
PB
  
7Ebba Lind
Ebba Lind 04, Hanviken
30.88
Hanvikens SK
30.88
PB
  
8Tove Tjeder
30.45
Täby IS
30.45
PB
  
F14 Spjut (500 g)     


Final A

Final

1Lovisa Ewerblad
31.68
Danderyds SK
31.68
PB