11.9
16.9
16.9
16.9
7.9
15.9
12.9
12.9
15.9
15.9
15.9
14.9
12.9
12.9
15.9
13.9
12.9
5.9
4.9
14.9
13.9
13.9
12.9
12.9
10.9
9.9
13.9
10.9
12.9
12.9
10.9
12.9
9.9
8.9
11‐12.9
12.9
5.9
3.9
11.9
12.9
11.9
11.9
8.9
11.9
9.9
2.9
11.9
11.9
8.9
8.9
8.9
8.9
11.9
11‐12.9
8.9
11.9
30.8
11‐12.9
12.9
13.9
11.9
19.6
21.8
8.9
11.9
4.9
7.9
9.9
9.9
8.9
4.9
7.9
10.9
11.9
10.9
8.9
5.9
11.9
11.9
11.7
20.6
4.9
8.9
8.9
28‐29.8
8.9
8.9
4‐5.9
4‐5.9
28.8
6.9
8.9
7.9
22.8
21.8
7.9
7.9
6.9
5.9
6.9
Tävlande: 89 (45+44)   Starter: 97 (49+48)

Män
M 200 m     
Final B
Vind: +1.1
Vind: +1.1
1Giovanni InostrozaTurebergs FK
22.54
SB
  
M 800 m     
2Ken Slättengren
1:57.76
Högby IF
1:57.76
SB
  
3Abdullahi Adan
1:58.40
Hammarby IF
1:58.40
PB
  
5Anton Axelsson
1:58.78
Hässelby SK
1:58.78
PB
  
6Fredrik Orrsveden
1:58.97
Hammarby IF
1:58.97
SB
  
Final C
3Max Bechtel
Max Bechtel 01, Hässelby
2:02.63
Hässelby SK
2:02.63
PB
  
4Joakim Pihlstrand-TrulpHammarby IF
2:02.72
PB
  
7Johan Friberg
2:09.00
Hässelby SK
2:09.00
SB
  
M Längd     


Final A

Final

1Simon Averin-MarkströmHammarby IF
6.30
+1.1 SB
  
8Giovanni InostrozaTurebergs FK
6.43
+2.0 =PB
  
P19 100 m     

Vind: +1.7

Final A

Final

Vind: +1.7
2Rodi Kay
Rodi Kay 98, Hammarby
11.25
Hammarby IF
11.25
SB
  
5Carl-Einar Söderström EskonniemiHellas FK
11.58
SB
  
P19 Diskus (1.75 kg)     


Final A

Final

3Edvin Hagberg
37.15
Turebergs FK
37.15
PB
  
P17 100 m     

Vind: +2.0

Final A

Final

Vind: +2.0
2Carl EnhörningAIK
11.18
PB
  
6Melker Gustavsson
11.41
IF Göta Karlstad
11.41
PB
  
Heat 1
Vind: +2.2
Vind: +2.2
2Andreas CigéhnTäby IS
11.77w
  
3Victor Gustafsson
Victor Gustafsson 01, Linköpings GIF
11.81w
Linköpings GIF
11.81w
  
Heat 2
Vind: +2.2
Vind: +2.2
4Filip Nyström
11.83w
Turebergs FK
11.83w
  
5Andreas Bocké
11.83w
Vallentuna FK
11.83w
  
Heat 3
Vind: +0.4
Vind: +0.4
6Elias Lindahl
11.74
Täby IS
11.74
PB
  
Heat 4
Vind: +1.2
Vind: +1.2
2Erik Ahlfont
11.44
Turebergs FK
11.44
PB
  
P17 Stav     


Final A

Final

2Jacob PalmerstedtHammarby IF
3.80
PB
  
8Arvid Askensjö
3.10
IFK Lidingö
3.10
PB
  
9Teodor Borgius
3.00
Hammarby IF
3.00
PB
  
P17 Längd     


Final A

Final

1Gustav Karlsson
Gustav Karlsson 00, Thorengruppen
6.70
Thorengruppen TFC
6.70
–0.6 PB
  
P17 Diskus (1.5 kg)     


Final A

Final

3Albert OttanderEstuna IF
43.29
PB
  
P15 80 m     

Vind: +2.3

Final A

Final

Vind: +2.3
1Gabriel Vikic
9.27w
Visby IF Gute
9.27w
  
2Emil Johansson
9.36w
Turebergs FK
9.36w
  
3Sebastian IsaksonTäby IS
9.53w
  
4Oliver PapinskiTäby IS
9.56w
  
5Jesper Ahlin
9.97
Turebergs FK
9.97
PB
  
6Anton Runemar
9.68w
Täby IS
9.68w
  
7Oliver Gao
Oliver Gao 02, Hässelby
9.86w
Hässelby SK
9.86w
  
8Love LjungqvistHellas FK
9.92w
  
Heat 1
Vind: +1.8
Vind: +1.8
3William HedenbergBoo IF
9.97
PB
  
Heat 2
Vind: +0.9
Vind: +0.9
5Love LjungqvistHellas FK
9.97
PB
  
Heat 3
Vind: +1.6
Vind: +1.6
1Gabriel VikicVisby IF Gute
9.45
SB
  
2Anton RunemarTäby IS
9.74
PB
  
P15 800 m     


Final A

Final

2Oscar Taha
Oscar Taha 02, Lidingö
2:09.02
IFK Lidingö
2:09.02
SB
  
P15 Längd     


Final A

Final

5Johan BurvallVisby IF Gute
5.51
–0.7 PB
  
P15 Kula (4.0 kg)     


Final A

Final

4Victor Sahlin
Victor Sahlin 02, Oxelösund
11.84
SLK Oxelösund
11.84
PB
  
P14 80 m     

Vind: +0.5

Final A

Final

Vind: +0.5
2Alexander NyströmBollnäs FIK
9.52
PB
  
3Arvid WändesjöTyresö FK
9.66
PB
  
7Elias Lind
Elias Lind 03, Hässelby
10.12
Hässelby SK
10.12
PB
  
P14 Längd     


Final A

Final

3Tadesse JohanssonAIK
5.27
+0.2 PB
  
P14 Kula (4.0 kg)     


Final A

Final

2Adam Kraft
Adam Kraft 03, Östersunds GIF
11.50
Östersunds GIF
11.50
PB
  
8Oliver NäckrosAIK
10.11
PB
  
P14 Diskus (1.0 kg)     


Final A

Final

7Anton Säll
27.04
Huddinge AIS
27.04
PB
  
P13 Höjd     


Final A

Final

2Oscar Niklasson
1.60
Hanvikens SK
1.60
PB
  
Kvinnor
K 800 m     


Final A

Final

1Ellinore Dahlberg
2:21.98
Bromma IF
2:21.98
PB
  
5Saga Bolmgren
2:28.54
Danderyds SK
2:28.54
PB
  
Final B
4Emilia Bentayeb
2:22.94
Täby IS
2:22.94
SB
  
7Emma Gustafsson
2:23.82
Hässelby SK
2:23.82
SB
  
8Linda Nyblom
2:24.81
Turebergs FK
2:24.81
SB
  
Final C
4Sandra Wikström
2:32.56
Umedalens IF
2:32.56
SB
  
K 400 m häck     


Final A

Final

5Caroline Larsson
1:05.68
Vallentuna FK
1:05.68
PB
  
K Längd     


Final A

Final

4Julia Olander
5.18
KA 2 IF
5.18
+1.8 SB
  
6Josefine LundvallTäby IS
4.98
+0.6 SB
  
7Elin Bärjegård
Elin Bärjegård 99, Leksands FIK
4.88
Leksands FIK
4.88
+1.0 SB
  
F19 100 m     

Vind: +0.8

Final A

Final

Vind: +0.8
2Saga Berneryd
Saga Berneryd 99, Spårvägen
12.47
Spårvägens FK
12.47
SB
  
Heat 2
Vind: +2.0
Vind: +2.0
4Matilda Sönnergaard
13.06
Spårvägens FK
13.06
PB
  
5Julia Olander
13.40
KA 2 IF
13.40
SB
  
F19 Kula     


Final A

Final

3Ida StenbäckSK Bore
11.64
SB
  
4Camilla Appel
11.25
IF Göta Karlstad
11.25
PB
  
F17 100 m     
Heat 1
Vind: +3.2
Vind: +3.2
3Amanda Finney NilssonTäby IS
12.62w
  
Heat 2
Vind: +3.2
Vind: +3.2
3Agnes Ekman
12.80w
AIK
12.80w
  
5Hannah Hellbom
13.09w
Falu IK
13.09w
  
Heat 3
Vind: +2.3
Vind: +2.3
1Ida Winther
12.78w
Turebergs FK
12.78w
  
2Linn Egerfält
12.86w
Gefle IF
12.86w
  
3Siri Lindvall
13.13w
Hammarby IF
13.13w
  
Heat 4
Vind: +2.0
Vind: +2.0
1Amanda Eriksson
12.52
Spårvägens FK
12.52
PB
  
3Lea Andersen
12.86
Täby IS
12.86
PB
  
4Hanna EnlundAIK
12.88
PB
  
F17 Längd     


Final A

Final

2Izabella RipswedenHuddinge AIS
5.57
+0.7 PB
  
4Hannah HellbomFalu IK
5.26
+1.1 SB
  
6My Lindberg
5.17
Hammarby IF
5.17
+0.7 SB
  
F15 80 m     

Vind: +0.6

Final A

Final

Vind: +0.6
1Ella SjöblomAIK
10.09
PB
  
3Bilge Kaya
10.39
Hellas FK
10.39
PB
  
5Evelina OttossonTäby IS
10.66
PB
  
Heat 1
Vind: +0.9
Vind: +0.9
2Lisa Fröberg
10.69
IFK Lidingö
10.69
PB
  
Heat 2
Vind: +1.7
Vind: +1.7
2Molly Freeman
10.55
Hammarby IF
10.55
PB
  
Heat 3
Vind: +1.8
Vind: +1.8
3Nova HekkelstrandTäby IS
10.83
PB
  
4Madeleine Aulio
10.85
IFK Lidingö
10.85
PB
  
F15 800 m     


Final A

Final

1Lisa Fröberg
2:19.69
IFK Lidingö
2:19.69
PB
  
5Elsa Preber
2:27.74
IFK Lidingö
2:27.74
SB
  
F15 Längd     


Final A

Final

1Molly Freeman
5.13
Hammarby IF
5.13
–0.3 PB
  
5Sofia Boman
Sofia Boman 02, Hässelby
4.92
Hässelby SK
4.92
–0.5 PB
  
F15 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

1Lina Arousell
12.50
Iggesunds SK
12.50
PB
  
F15 Spjut (500 g)     


Final A

Final

2Ella Enander
31.47
Täby IS
31.47
PB
  
F14 80 m     

Vind: +1.8

Final A

Final

Vind: +1.8
3Annie NorströmAlunda SK
10.55
PB
  
Heat 2
Vind: +1.0
Vind: +1.0
1Tove Tjeder
10.81
Täby IS
10.81
PB
  
Heat 3
Vind: +1.5
Vind: +1.5
2Rebecca ÖstergrenHuddinge AIS
10.79
PB
  
Heat 4
Vind: +1.6
Vind: +1.6
1Clara Fallenius
10.72
Hässelby SK
10.72
PB
  
F14 Längd     


Final A

Final

3Klara Frykholm
Klara Frykholm 03, Glanshammar
5.01
Glanshammars IF
5.01
–2.4 PB
  
F14 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

2Victoria WickmanAlunda SK
10.75
PB
  
3Moa Ehrenbrand
10.43
Strands IF
10.43
PB
  
F13 60 m     

Vind: +1.1

Final A

Final

Vind: +1.1
1Casandra JohnsonStrands IF
8.25
PB