0
23.3 | |
26.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23.3 | |
22.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23‐24.3 | |
19‐21.3 | |
15‐16.3 | |
15‐16.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
17.3 | |
10.3 | |
3.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
17.3 | |
16‐17.3 | |
16‐17.3 | |
16.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
2.3 | |
14.3 | |
9.3 | |
24.2 | |
27.2 | |
5.3 | |
10.3 | |
9‐10.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
3.3 | |
21.2 | |
5.3 | |
2.3 | |
2‐3.3 | |
3.3 | |
2‐3.3 | |
2‐3.3 | |
1‐3.3 | |
2.3 | |
29.2 | |
27.2 | |
29.2 | |
27.2 | |
14.2 | |
27.2 | |
27.2 | |
25.2 | |
25.2 | |
24‐25.2 | |
24.2 | |
24‐25.2 | |
21.2 | |
22.2 | |
22.2 | |
21.2 | |
16.2 | |
19.2 | |
19.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
13.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
17‐18.2 | |
16‐18.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
10.2 | |
14.2 | |
14.2 | |
14.2 | |
12.2 | |
13.2 | |
12.2 | |
10.2 | |
7.2 | |
12.2 | |
11.2 | |
10‐11.2 | |
10‐11.2 | |
10‐11.2 |
Män | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M 60 m Vind: +1.0 Final A Final | Vind: +1.0 | ||||||||
Benjamin Leth Rosemkilde Benjamin Leth Rosemkilde 04, DEN 7.85 | 04 | DEN | 7.85 | =PB | |||||
Vilhelm Krüger Vilhelm Krüger 04, DEN 7.93 | 04 | DEN | 7.93 | =PB | |||||
Vilhelm Krüger Vilhelm Krüger 04, DEN 7.95 | 04 | DEN | 7.95 | = | |||||
Frederik Thorup Sørensen Frederik Thorup Sørensen 04, DEN 7.96 | 04 | DEN | 7.96 | =PB | |||||
Frederik Thorup Sørensen Frederik Thorup Sørensen 04, DEN 7.98 | 04 | DEN | 7.98 | =SB | |||||
Vitus Rosenkrands Vitus Rosenkrands 05, DEN 8.27w | 05 | DEN | 8.27w | ||||||
Tobias Jappe Bjerre Tobias Jappe Bjerre 04, DEN 8.42 | 04 | DEN | 8.42 | =PB | |||||
Jelmer Scholten Jelmer Scholten 04, DEN 8.43 | 04 | DEN | 8.43 | =PB | |||||
Hakeem Ali Hakeem Ali 05, DEN 8.55w | 05 | DEN | 8.55w | ||||||
Vitus Rosenkrands Vitus Rosenkrands 05, DEN 8.57 | 05 | DEN | 8.57 | =PB | |||||
Carl Johan Zachariae Carl Johan Zachariae 04, DEN 8.60 | 04 | DEN | 8.60 | =PB | |||||
Eiri Jógvansson Glerfoss Eiri Jógvansson Glerfoss 05, DEN 8.66w | 05 | DEN | 8.66w | ||||||
Eiri Jógvansson Glerfoss Eiri Jógvansson Glerfoss 05, DEN 8.68 | 05 | DEN | 8.68 | =PB | |||||
Hakeem Ali Hakeem Ali 05, DEN 8.70 | 05 | DEN | 8.70 | =PB | |||||
Christian Dam Pedersen Christian Dam Pedersen 04, DEN 8.82 | 04 | DEN | 8.82 | =PB | |||||
Mike Hansen Mike Hansen 04, DEN 8.98 | 04 | DEN | 8.98 | =PB | |||||
August Edvard Johansen August Edvard Johansen 04, DEN 9.06 | 04 | DEN | 9.06 | =PB | |||||
Asger Pape Liboriussen Asger Pape Liboriussen 05, DEN 9.09 | 05 | DEN | 9.09 | =PB | |||||
Asger Pape Liboriussen Asger Pape Liboriussen 05, DEN 9.28 | 05 | DEN | 9.28 | = | |||||
Mikkel Stubkjær Mikkel Stubkjær 04, DEN 9.38 | 04 | DEN | 9.38 | =PB | |||||
Tobias Zornig Tobias Zornig 04, DEN 9.99 | 04 | DEN | 9.99 | =PB | |||||
M 80 m Vind: +2.5 Final A Final | Vind: +2.5 | ||||||||
1 | Viktor Wall Viktor Wall 03, Tyresö 9.21w | 03 | Tyresö FK | 9.21w | |||||
2 | Linus Johansson Linus Johansson 03, Wilske 9.22w | 03 | IK Wilske | 9.22w | |||||
3 | Milo Wahlgren Milo Wahlgren 02, AIK 9.29 | 02 | AIK | 9.29 | =PB | ||||
6 | Mattias Andersson Mattias Andersson 03, Öresund 9.67w | 03 | Öresund FK | 9.67w | |||||
Tazana Kamanga-Dyrbak Tazana Kamanga-Dyrbak 02, DEN 9.25 | 02 | DEN | 9.25 | =PB | |||||
Tazana Kamanga-Dyrbak Tazana Kamanga-Dyrbak 02, DEN 9.33 | 02 | DEN | 9.33 | = | |||||
Osadeba Isaac Osadeba Isaac 02, DEN 9.61 | 02 | DEN | 9.61 | =PB | |||||
Osadeba Isaac Osadeba Isaac 02, DEN 9.67 | 02 | DEN | 9.67 | = | |||||
Andreas Bjarnastein Antoft Andreas Bjarnastein Antoft 02, DEN 9.68 | 02 | DEN | 9.68 | =PB | |||||
Andreas Bjarnastein Antoft Andreas Bjarnastein Antoft 02, DEN 9.73 | 02 | DEN | 9.73 | =PB | |||||
Sofus Peter Lassen Sofus Peter Lassen 03, DEN 9.83w | 03 | DEN | 9.83w | ||||||
Sofus Peter Lassen Sofus Peter Lassen 03, DEN 9.87 | 03 | DEN | 9.87 | =PB | |||||
Lukas Medina Sørensen Lukas Medina Sørensen 03, DEN 9.95 | 03 | DEN | 9.95 | =PB | |||||
Ala Alfred Mikkelsen Ala Alfred Mikkelsen 02, DEN 9.98 | 02 | DEN | 9.98 | =PB | |||||
Lukas Medina Sørensen Lukas Medina Sørensen 03, DEN 10.08 | 03 | DEN | 10.08 | =PB | |||||
Rasmus Vestergaard Johansen Rasmus Vestergaard Johansen 02, DEN 10.13w | 02 | DEN | 10.13w | ||||||
Magnus Antonio Askov-Hansen Magnus Antonio Askov-Hansen 03, DEN 10.16 | 03 | DEN | 10.16 | =PB | |||||
Dhruv Mehrotra Dhruv Mehrotra 03, DEN 10.21 | 03 | DEN | 10.21 | =PB | |||||
Alfred Dahl Larsen Alfred Dahl Larsen 02, DEN 10.28 | 02 | DEN | 10.28 | =PB | |||||
Bertram Costa Bertram Costa 02, DEN 10.37 | 02 | DEN | 10.37 | =PB | |||||
Miso Buha Miso Buha 03, DEN 10.47 | 03 | DEN | 10.47 | =PB | |||||
Hans Erland Thomsen Hans Erland Thomsen 03, DEN 10.72 | 03 | DEN | 10.72 | =PB | |||||
Oliver Fabricius Thomsen Oliver Fabricius Thomsen 03, DEN 10.85 | 03 | DEN | 10.85 | =PB | |||||
Final B Vind: +1.0 | Vind: +1.0 | ||||||||
2 | Rasmus Skoglund Rasmus Skoglund 02, Upsala IF 9.53 | 02 | Upsala IF | 9.53 | =PB | ||||
M 100 m Vind: -0.2 Final A Final | Vind: -0.2 | ||||||||
Jonathan Aquino Jonathan Aquino 99, CUB 11.18 | 99 | CUB | 11.18 | = | |||||
Rasmus Thornbjerg Klausen Rasmus Thornbjerg Klausen 00, DEN 11.21 | 00 | DEN | 11.21 | = | |||||
Mads Lunø Mads Lunø 99, DEN 11.22 | 99 | DEN | 11.22 | = | |||||
Lukas Bredo Lukas Bredo 97, DEN 11.22w | 97 | DEN | 11.22w | ||||||
Daniel Andersen Daniel Andersen 01, DEN 11.29 | 01 | DEN | 11.29 | =SB | |||||
Alex Futtrup Christiansen Alex Futtrup Christiansen 97, DEN 11.31w | 97 | DEN | 11.31w | ||||||
Lasse Møller Alm Lasse Møller Alm 91, DEN 11.32w | 91 | DEN | 11.32w | ||||||
Emil Jespersen Emil Jespersen 94, DEN 11.33w | 94 | DEN | 11.33w | ||||||
Malachy Mozejko Malachy Mozejko 00, DEN 11.34w | 00 | DEN | 11.34w | ||||||
Frederik Andersson Frederik Andersson 01, DEN 11.35w | 01 | DEN | 11.35w | ||||||
Emil Frænde Emil Frænde 00, DEN 11.37 | 00 | DEN | 11.37 | = | |||||
Tummas Napoleon Arge Tummas Napoleon Arge 95, DEN 11.39w | 95 | DEN | 11.39w | ||||||
Toke Gotthardsen Toke Gotthardsen 94, DEN 11.39w | 94 | DEN | 11.39w | ||||||
Frederik Andersson Frederik Andersson 01, DEN 11.43 | 01 | DEN | 11.43 | =PB | |||||
Sebastian Valentin Buschardt Sebastian Valentin Buschardt 97, DEN 11.47w | 97 | DEN | 11.47w | ||||||
Daniel Andersen Daniel Andersen 01, DEN 11.50 | 01 | DEN | 11.50 | = | |||||
Kasper Filsø Kasper Filsø 90, DEN 11.50w | 90 | DEN | 11.50w | ||||||
Mathias A. Olsen Mathias A. Olsen 91, DEN 11.50w | 91 | DEN | 11.50w | ||||||
Malachy Mozejko Malachy Mozejko 00, DEN 11.57 | 00 | DEN | 11.57 | = | |||||
Navid Bazgir Navid Bazgir 95, DEN 11.63w | 95 | DEN | 11.63w | ||||||
Rune Drongesen Rune Drongesen 96, DEN 11.69w | 96 | DEN | 11.69w | ||||||
William Burchardt Egendal William Burchardt Egendal 94, DEN 11.69w | 94 | DEN | 11.69w | ||||||
Patrick Wolf Patrick Wolf 01, DEN 11.74 | 01 | DEN | 11.74 | =PB | |||||
Mathies Hartmann Mathies Hartmann 95, DEN 11.75w | 95 | DEN | 11.75w | ||||||
Frankly Dadey Frankly Dadey 99, DEN 11.83 | 99 | DEN | 11.83 | =SB | |||||
Anders Hørby Madsen Anders Hørby Madsen 01, DEN 11.86 | 01 | DEN | 11.86 | = | |||||
Haris Khan Haris Khan 00, DEN 11.98 | 00 | DEN | 11.98 | = | |||||
Jonas Bruun Gregersen Jonas Bruun Gregersen 01, DEN 12.25 | 01 | DEN | 12.25 | = | |||||
Daniel Wagner Jørgensen Daniel Wagner Jørgensen 93, DEN 12.39 | 93 | DEN | 12.39 | = | Prosthetic leg | ||||
Oliver Lumholdt Oliver Lumholdt 01, DEN 12.71 | 01 | DEN | 12.71 | =PB | |||||
Sebastian Skouboe Sebastian Skouboe 99, DEN 12.94 | 99 | DEN | 12.94 | = | |||||
Thomas Søholm Larsen Thomas Søholm Larsen 00, DEN 12.95 | 00 | DEN | 12.95 | =PB | |||||
Final B Vind: +3.8 | Vind: +3.8 | ||||||||
3 | Glody Ngoma Glody Ngoma 00, IFK Göteborg 11.25w | 00 | IFK Göteborg | 11.25w | |||||
3 | Andreas Führ Andreas Führ 98, Thorengruppen 11.35 | 98 | Thorengruppen TFC | 11.35 | =PB | ||||
5 | Favour Chidison Favour Chidison 01, Ullevi 11.44 | 01 | Ullevi FK | 11.44 | =PB | ||||
6 | Imran Lernebo Imran Lernebo 01, AIK 11.46 | 01 | AIK | 11.46 | =PB | ||||
Heat 3 Vind: +1.0 | Vind: +1.0 | ||||||||
5 | Martin Jönsson Martin Jönsson 96, Lund 11.06 | 96 | IFK Lund | 11.06 | =PB | ||||
Heat 8 Vind: +3.3 | Vind: +3.3 | ||||||||
7 | Jesper Ullbing Jesper Ullbing 97, Ljungby 11.40w | 97 | Ljungby FIK | 11.40w | |||||
8 | Eric Hallquist Eric Hallquist 96, Östersunds GIF 11.69w | 96 | Östersunds GIF | 11.69w | |||||
M 400 m Final A Final | |||||||||
1 | Robin Johansson Robin Johansson 94, Ärla IF 50.84 | 94 | Ärla IF | 50.84 | =PB | ||||
3 | Fabian Thun Fabian Thun 97, Lund 52.75 | 97 | IFK Lund | 52.75 | =PB | ||||
8 | Viktor Bondesson Viktor Bondesson 98, Malmö 51.20 | 98 | Malmö AI | 51.20 | =PB | ||||
Emil Søndergaard Emil Søndergaard 96, DEN 49.31 | 96 | DEN | 49.31 | =SB | |||||
Kasper Olsen Kasper Olsen 91, DEN 49.55 | 91 | DEN | 49.55 | = | |||||
Mathias Astrup Mathias Astrup 99, DEN 49.69 | 99 | DEN | 49.69 | =PB | |||||
Lasse Møller Alm Lasse Møller Alm 91, DEN 50.31 | 91 | DEN | 50.31 | = | |||||
Mikkel Klejnstrup Mikkel Klejnstrup 86, DEN 50.96 | 86 | DEN | 50.96 | =SB | |||||
Casper Spure Pedersen Casper Spure Pedersen 92, DEN 51.40 | 92 | DEN | 51.40 | = | |||||
Jacob Chua Ziska Jacob Chua Ziska 97, DEN 51.80 | 97 | DEN | 51.80 | =SB | |||||
Rasmus Rose-Hansen Rasmus Rose-Hansen 99, DEN 51.80 | 99 | DEN | 51.80 | =PB | |||||
Abdirisak Ahmed Mahamad Abdirisak Ahmed Mahamad 96, DEN 52.59 | 96 | DEN | 52.59 | =SB | |||||
Søren A. Nørgaard Søren A. Nørgaard 99, DEN 52.60 | 99 | DEN | 52.60 | = | |||||
Anton Mjöbäck Anton Mjöbäck 00, DEN 52.65 | 00 | DEN | 52.65 | = | |||||
Tristan Bandtholtz Tristan Bandtholtz 95, DEN 52.77 | 95 | DEN | 52.77 | =SB | |||||
Micki Borgen Morell Micki Borgen Morell 00, DEN 53.73 | 00 | DEN | 53.73 | = | |||||
Tobias Stærmose Tobias Stærmose 91, DEN 54.26 | 91 | DEN | 54.26 | = | |||||
Andreas Nors Rebstrup Andreas Nors Rebstrup 00, DEN 54.59 | 00 | DEN | 54.59 | =PB | |||||
Mads Emil Munksgaard Mads Emil Munksgaard 99, DEN 55.95 | 99 | DEN | 55.95 | =PB | |||||
Magnus Elsted Magnus Elsted 01, DEN 56.00 | 01 | DEN | 56.00 | = | |||||
Final B | |||||||||
2 | Erik Hermelin Erik Hermelin 96, Lidingö 49.62 | 96 | IFK Lidingö | 49.62 | =SB | ||||
2 | Felix Larsen Nilsson Felix Larsen Nilsson 00, Örgryte 52.23 | 00 | Örgryte IS | 52.23 | =PB | ||||
3 | Anton Bengtsson Anton Bengtsson 99, Ullevi 51.51 | 99 | Ullevi FK | 51.51 | =PB | ||||
5 | Gustav Bivstedt Gustav Bivstedt 96, Hässelby 49.84 | 96 | Hässelby SK | 49.84 | =SB | ||||
6 | Anton Sjölund Anton Sjölund 01, Spårvägen 52.96 | 01 | Spårvägens FK | 52.96 | =PB | ||||
7 | Joakim Karlsson Joakim Karlsson 97, Finspång 50.12 | 97 | Finspångs AIK | 50.12 | =SB | ||||
8 | Erik Lindahl Erik Lindahl 90, Ullevi 50.26 | 90 | Ullevi FK | 50.26 | =SB | ||||
Final C | |||||||||
2 | Ludvig Ramhult Ludvig Ramhult 01, Ymer 53.26 | 01 | IK Ymer | 53.26 | =PB | ||||
3 | Viktor Kjellsson Viktor Kjellsson 98, IFK Växjö 52.84 | 98 | IFK Växjö | 52.84 | =PB | ||||
4 | Axel Alness Borg Axel Alness Borg 98, Lidingö 53.01 | 98 | IFK Lidingö | 53.01 | =SB | ||||
6 | Kevin Duvert Kevin Duvert 98, Tureberg 53.56 | 98 | Turebergs FK | 53.56 | =SB | ||||
7 | Anton Ledell Anton Ledell 99, Huddinge 53.72 | 99 | Huddinge AIS | 53.72 | =SB | ||||
M 800 m Final A Final | |||||||||
Elias Shifris Elias Shifris 02, DEN 2:01.56 | 02 | DEN | 2:01.56 | = | |||||
Anders Bang Anders Bang 02, DEN 2:02.03 | 02 | DEN | 2:02.03 | = | |||||
Gustav Mørch Gustav Mørch 02, DEN 2:07.06 | 02 | DEN | 2:07.06 | = | |||||
Christian Lindgreen Christian Lindgreen 02, DEN 2:08.02 | 02 | DEN | 2:08.02 | = | |||||
Linus Lindquist Linus Lindquist 02, DEN 2:10.13 | 02 | DEN | 2:10.13 | = | |||||
Stinus Dolmer Nielsen Stinus Dolmer Nielsen 03, DEN 2:12.90 | 03 | DEN | 2:12.90 | =PB | |||||
Noah Grunnet Nouri Noah Grunnet Nouri 02, DEN 2:13.98 | 02 | DEN | 2:13.98 | = | |||||
William Elsner William Elsner 03, DEN 2:16.48 | 03 | DEN | 2:16.48 | = | |||||
Oliver Kirial Olsen Oliver Kirial Olsen 03, DEN 2:16.62 | 03 | DEN | 2:16.62 | = | |||||
Nikolaj Richter Nikolaj Richter 02, DEN 2:17.50 | 02 | DEN | 2:17.50 | =SB | |||||
Martin Møllgaard Martin Møllgaard 03, DEN 2:17.63 | 03 | DEN | 2:17.63 | = | |||||
Carl August Allerød Carl August Allerød 03, DEN 2:18.44 | 03 | DEN | 2:18.44 | =PB | |||||
Hans Erland Thomsen Hans Erland Thomsen 03, DEN 2:22.53 | 03 | DEN | 2:22.53 | = | |||||
Mathias Laugesen Mathias Laugesen 02, DEN 2:23.28 | 02 | DEN | 2:23.28 | = | |||||
Marcus Rølling Marcus Rølling 03, DEN 2:23.56 | 03 | DEN | 2:23.56 | =PB | |||||
Anton Wullum Anton Wullum 02, DEN 2:24.62 | 02 | DEN | 2:24.62 | = | |||||
Final C | |||||||||
2 | Viktor Möller Viktor Möller 02, Hässelby 2:11.04 | 02 | Hässelby SK | 2:11.04 | =PB | ||||
M 1500 m Final A Final | |||||||||
1 | Wilhelm Olofsson Wilhelm Olofsson 00, IFK Umeå 4:10.24 | 00 | IFK Umeå | 4:10.24 | =PB | ||||
3 | Merih Hagos Merih Hagos 98, Eskilstuna FI 4:04.36 | 98 | Eskilstuna FI | 4:04.36 | =PB | ||||
Joachim Sieverts Nielsen Joachim Sieverts Nielsen 97, DEN 4:01.50 | 97 | DEN | 4:01.50 | =SB | |||||
Christoffer Tarras Madsen Christoffer Tarras Madsen 92, DEN 4:03.23 | 92 | DEN | 4:03.23 | = | |||||
Sebastian Rahbech Stensvig Sebastian Rahbech Stensvig 99, DEN 4:03.26 | 99 | DEN | 4:03.26 | = | |||||
Oliver Bjørslev Oliver Bjørslev 00, DEN 4:05.07 | 00 | DEN | 4:05.07 | = | |||||
Morten Bach Morten Bach 00, DEN 4:06.91 | 00 | DEN | 4:06.91 | = | |||||
Mads Skaaning Mads Skaaning 95, DEN 4:07.62 | 95 | DEN | 4:07.62 | =SB | |||||
Anders-Dres Tarbensen Anders-Dres Tarbensen 01, DEN 4:07.66 | 01 | DEN | 4:07.66 | =PB | |||||
Joachim Rønsholt Joachim Rønsholt 99, DEN 4:07.88 | 99 | DEN | 4:07.88 | =PB | |||||
Khavaquiah Rasmusen Khavaquiah Rasmusen 92, DEN 4:09.60 | 92 | DEN | 4:09.60 | =SB | |||||
Johannes Würtz Johannes Würtz 95, DEN 4:10.11 | 95 | DEN | 4:10.11 | = | |||||
Jonas Gertsen Jonas Gertsen 98, DEN 4:10.15 | 98 | DEN | 4:10.15 | = | |||||
Mubaarik Ibrahim Mubaarik Ibrahim 98, DEN 4:10.96 | 98 | DEN | 4:10.96 | =SB | |||||
Jeppe Risvig Jeppe Risvig 01, DEN 4:12.51 | 01 | DEN | 4:12.51 | =PB | |||||
Jonathan M. Adamsen Jonathan M. Adamsen 95, DEN 4:13.23 | 95 | DEN | 4:13.23 | = | |||||
Conrad Lind Conrad Lind 01, DEN 4:13.24 | 01 | DEN | 4:13.24 | =PB | |||||
Emil Skovhøj Emil Skovhøj 91, DEN 4:21.22 | 91 | DEN | 4:21.22 | = | |||||
Jonas Lyngvald Schmidt Jonas Lyngvald Schmidt 01, DEN 4:23.65 | 01 | DEN | 4:23.65 | =PB | |||||
Christoffer Vienberg Christoffer Vienberg 94, DEN 4:30.29 | 94 | DEN | 4:30.29 | =PB | |||||
Sigurd Zielinski Djurup Sigurd Zielinski Djurup 00, DEN 4:30.56 | 00 | DEN | 4:30.56 | =PB | |||||
Anders Holmelund Jørgensen Anders Holmelund Jørgensen 99, DEN 4:32.42 | 99 | DEN | 4:32.42 | =SB | |||||
Oliver Thernøe Oliver Thernøe 96, DEN 4:37.41 | 96 | DEN | 4:37.41 | = | |||||
Kasper Pontoppidan Jensen Kasper Pontoppidan Jensen 99, DEN 4:38.63 | 99 | DEN | 4:38.63 | = | |||||
Kristian Brammer Carstensen Kristian Brammer Carstensen 01, DEN 4:40.02 | 01 | DEN | 4:40.02 | =SB | |||||
Martin Haals Stenvang Martin Haals Stenvang 01, DEN 4:41.10 | 01 | DEN | 4:41.10 | =PB | |||||
Axel Vang Christensen Axel Vang Christensen 04, DEN 4:48.61 | 04 | DEN | 4:48.61 | = | |||||
Hjalte Dalskov Hjalte Dalskov 05, DEN 4:50.59 | 05 | DEN | 4:50.59 | = | |||||
Jelmer Scholten Jelmer Scholten 04, DEN 4:53.72 | 04 | DEN | 4:53.72 | = | |||||
Jónas Gunnleivsson Isaksen Jónas Gunnleivsson Isaksen 05, DEN 4:59.71 | 05 | DEN | 4:59.71 | =PB | |||||
David Romney Lauridsen David Romney Lauridsen 01, DEN 5:03.48 | 01 | DEN | 5:03.48 | =PB | |||||
Gustav Herold Gustav Herold 05, DEN 5:04.24 | 05 | DEN | 5:04.24 | = | |||||
Mike Hansen Mike Hansen 04, DEN 5:19.08 | 04 | DEN | 5:19.08 | =PB | |||||
Carl Emil Hjorth Carl Emil Hjorth 04, DEN 5:21.07 | 04 | DEN | 5:21.07 | =PB | |||||
Mikkel Stubkjær Mikkel Stubkjær 04, DEN 5:22.74 | 04 | DEN | 5:22.74 | =PB | |||||
Kasper Schimmell Smith Kasper Schimmell Smith 05, DEN 5:53.94 | 05 | DEN | 5:53.94 | =PB | |||||
Final B | |||||||||
1 | Harald Carling Harald Carling 00, Falun 4:24.39 | 00 | Falu IK | 4:24.39 | =PB | ||||
1 | Kasper Friberg Kasper Friberg 01, Björnstorp 4:25.84 | 01 | Björnstorps IF | 4:25.84 | =PB | ||||
5 | Alexander Bucht Alexander Bucht 01, Sävedalen 4:15.36 | 01 | Sävedalens AIK | 4:15.36 | =PB | ||||
7 | Alexander Waerme Alexander Waerme 97, Ullevi 4:06.01 | 97 | Ullevi FK | 4:06.01 | =SB | ||||
9 | Dejen Neguse Dejen Neguse 99, Mölndal 4:21.88 | 99 | Mölndals AIK | 4:21.88 | =PB | ||||
Final C | |||||||||
1 | Melvin Johansson Melvin Johansson 01, Kville 4:38.87 | 01 | IF Kville | 4:38.87 | =PB | ||||
7 | Abdulaziz Mengstu Abdulaziz Mengstu 01, Sävedalen 4:32.56 | 01 | Sävedalens AIK | 4:32.56 | =PB | ||||
8 | Nahom Hailu Nahom Hailu 01, IF Göta 4:32.72 | 01 | IF Göta Karlstad | 4:32.72 | =PB | ||||
M Höjd Final A Final | |||||||||
Marius Hytholm Alex Petersen Marius Hytholm Alex Petersen 01, DEN 1.92 | 01 | DEN | 1.92 | =PB | |||||
Magnus Elsted Magnus Elsted 01, DEN 1.83 | 01 | DEN | 1.83 | =PB | |||||
Andreas Asklund Andreas Asklund 98, DEN 1.80 | 98 | DEN | 1.80 | = | |||||
Jacob Rosenlund Jacob Rosenlund 01, DEN 1.79 | 01 | DEN | 1.79 | = | |||||
Andreas Bjarnastein Antoft Andreas Bjarnastein Antoft 02, DEN 1.68 | 02 | DEN | 1.68 | =PB | |||||
Asger Pape Liboriussen Asger Pape Liboriussen 05, DEN 1.47 | 05 | DEN | 1.47 | =PB | |||||
M Stav Final A Final | |||||||||
1 | Victor Lans Victor Lans 03, Bollnäs 2.50 | 03 | Bollnäs FIK | 2.50 | =SB | ||||
Peter M. Adamsen Peter M. Adamsen 00, DEN 3.90 | 00 | DEN | 3.90 | = | |||||
Elias Dahl Lunøe Elias Dahl Lunøe 03, DEN 3.08 | 03 | DEN | 3.08 | =PB | |||||
Emil Boesen Emil Boesen 03, DEN 2.95 | 03 | DEN | 2.95 | =PB | |||||
M Längd Final A Final | |||||||||
Nicolai Lind Andersen Nicolai Lind Andersen 98, DEN 6.87 | 98 | DEN | 6.87 | +1.6 =PB | |||||
Simon Traoré Simon Traoré 98, DEN 6.85 | 98 | DEN | 6.85 | +0.6 = | |||||
Daniel Wagner Jørgensen Daniel Wagner Jørgensen 93, DEN 6.69 | 93 | DEN | 6.69 | +1.8 = | Prosthetic leg | ||||
Rune Drongesen Rune Drongesen 96, DEN 6.38 | 96 | DEN | 6.38 | +1.6 =PB | |||||
Robin Swann Robin Swann 97, DEN 6.30w | 97 | DEN | 6.30w | +4.6 | |||||
Alex Futtrup Christiansen Alex Futtrup Christiansen 97, DEN 6.18 | 97 | DEN | 6.18 | +0.5 =SB | |||||
Robin Swann Robin Swann 97, DEN 6.12 | 97 | DEN | 6.12 | +1.9 = | |||||
Toke Gotthardsen Toke Gotthardsen 94, DEN 5.64 | 94 | DEN | 5.64 | +1.2 = | |||||
Final B | |||||||||
1 | Henning André Henning André 97, Nyköpings BIS 6.82 | 97 | Nyköpings BIS | 6.82 | +1.8 =PB | ||||
2 | Anton Östebo Anton Östebo 96, Linköpings GIF 6.36 | 96 | Linköpings GIF | 6.36 | +0.6 =SB | ||||
4 | Elias Martinsson Elias Martinsson 97, Mölndal 7.11w | 97 | Mölndals AIK | 7.11w | +2.3 | ||||
Elias Martinsson Elias Martinsson 97, Mölndal 7.01 | 97 | Mölndals AIK | 7.01 | +2.0 =SB | |||||
M Tresteg Final A Final | |||||||||
Miso Buha Miso Buha 03, DEN 11.85 | 03 | DEN | 11.85 | –1.2 =PB | |||||
William A. Helmsdal William A. Helmsdal 02, DEN 10.74 | 02 | DEN | 10.74 | –1.1 =PB | |||||
M Slägga Final A Final | |||||||||
Tom O. Jensen Tom O. Jensen 60, DEN 46.98 | 60 | DEN | 46.98 | =SB | |||||
P19 100 m | |||||||||
Heat 3 Vind: -0.3 | Vind: -0.3 | ||||||||
5 | Viktor Wahlén Diederichsen Viktor Wahlén Diederichsen 98, Spårvägen 11.61 | 98 | Spårvägens FK | 11.61 | =SB | ||||
P19 400 m Final A Final | |||||||||
2 | Felix Mattsson Felix Mattsson 98, Mölndal 53.99 | 98 | Mölndals AIK | 53.99 | =PB | ||||
P19 Höjd Final A Final | |||||||||
1 | Mikael Jansson Mikael Jansson 98, KFUM Örebro 1.80 | 98 | KFUM Örebro | 1.80 | =SB | ||||
P19 Längd Final A Final | |||||||||
1 | Marcus Lidman Marcus Lidman 99, Hälle 6.66w | 99 | Hälle IF | 6.66w | +3.2 | ||||
1 | Victor Koch Victor Koch 98, Örgryte 6.62 | 98 | Örgryte IS | 6.62 | +1.5 =PB | ||||
1 | Magnus Pedersen Magnus Pedersen 99, IFK Göteborg 6.42w | 99 | IFK Göteborg | 6.42w | +3.8 | ||||
8 | Thomas Rydh-Sternbeck Thomas Rydh-Sternbeck 99, Österhaninge 6.85w | 99 | Österhaninge IF | 6.85w | +3.5 | ||||
P17 100 m | |||||||||
Heat 2 Vind: +2.1 | Vind: +2.1 | ||||||||
4 | Albin Andersson Albin Andersson 00, Lidingö 11.73w | 00 | IFK Lidingö | 11.73w | |||||
Heat 3 Vind: +1.8 | Vind: +1.8 | ||||||||
5 | Ludvig Jönsson Ludvig Jönsson 00, IFK Växjö 11.77 | 00 | IFK Växjö | 11.77 | =PB | ||||
Heat 4 Vind: +2.5 | Vind: +2.5 | ||||||||
2 | Isak Kristensen Isak Kristensen 00, Ullevi 11.26w | 00 | Ullevi FK | 11.26w | |||||
5 | Marcus Andersson Marcus Andersson 00, Öresund 11.64w | 00 | Öresund FK | 11.64w | |||||
P17 400 m Final A Final | |||||||||
1 | David Cannmo David Cannmo 01, Trollhättan FIK 53.76 | 01 | Trollhättan FIK | 53.76 | =PB | ||||
2 | Max Bechtel Max Bechtel 01, Hässelby 54.74 | 01 | Hässelby SK | 54.74 | =PB | ||||
3 | Gustav Zetterlund Gustav Zetterlund 00, KFUM Örebro 55.33 | 00 | KFUM Örebro | 55.33 | =SB | ||||
4 | Albert Nurmi Albert Nurmi 01, Malmö 55.52 | 01 | Malmö AI | 55.52 | =PB | ||||
6 | Carl Malmström Carl Malmström 00, Kongahälla 54.85 | 00 | Kongahälla AIK | 54.85 | =PB | ||||
P17 Stav Final A Final | |||||||||
1 | Albin Andersson Albin Andersson 00, Lidingö 3.62 | 00 | IFK Lidingö | 3.62 | =PB | ||||
8 | Erik Hanell Erik Hanell 01, KFUM Örebro 3.90 | 01 | KFUM Örebro | 3.90 | =PB | ||||
P17 Slägga (5.0 kg) Final A Final | |||||||||
1 | Filip Linnér Filip Linnér 00, IFK Göteborg 41.53 | 00 | IFK Göteborg | 41.53 | =PB | ||||
5 | William Lanndalen William Lanndalen 01, Ymer 58.49 | 01 | IK Ymer | 58.49 | =PB | ||||
P16 100 m | |||||||||
Heat 1 Vind: +1.6 | Vind: +1.6 | ||||||||
4 | Theodor Hammar Larsson Theodor Hammar Larsson 01, Helsingborg 11.82 | 01 | IFK Helsingborg | 11.82 | =PB | ||||
Heat 2 Vind: +0.4 | Vind: +0.4 | ||||||||
2 | Felix Wilow Felix Wilow 01, Linköpings GIF 11.41 | 01 | Linköpings GIF | 11.41 | =PB | ||||
7 | Karl Hällgren Karl Hällgren 01, KFUM Örebro 11.99 | 01 | KFUM Örebro | 11.99 | =PB | ||||
Heat 5 Vind: +2.3 | Vind: +2.3 | ||||||||
3 | Favour Chidison Favour Chidison 01, Ullevi 11.41w | 01 | Ullevi FK | 11.41w | |||||
4 | Arvid Mägi Theorin Arvid Mägi Theorin 01, Kville 11.51w | 01 | IF Kville | 11.51w | |||||
5 | Marcus Hagerud Marcus Hagerud 01, AIK 11.52w | 01 | AIK | 11.52w | |||||
P16 Höjd Final A Final | |||||||||
1 | Theodor Duvert Theodor Duvert 01, Tureberg 1.70 | 01 | Turebergs FK | 1.70 | =SB | ||||
P16 Kula (5.0 kg) Final A Final | |||||||||
7 | Theodor Duvert Theodor Duvert 01, Tureberg 12.01 | 01 | Turebergs FK | 12.01 | =PB | ||||
P15 80 m | |||||||||
Heat 3 Vind: +0.8 | Vind: +0.8 | ||||||||
5 | Ludvig All Ludvig All 02, Täby 9.93 | 02 | Täby IS | 9.93 | =PB | ||||
Heat 4 Vind: +2.3 | Vind: +2.3 | ||||||||
2 | Lukas Sällström Lukas Sällström 02, Umeå TFC 9.59w | 02 | Umeå TFC | 9.59w | |||||
6 | Fred Österblom Fred Österblom 02, Täby 10.17w | 02 | Täby IS | 10.17w | |||||
Heat 5 Vind: +1.5 | Vind: +1.5 | ||||||||
3 | Oliver Papinski Oliver Papinski 02, Täby 9.62 | 02 | Täby IS | 9.62 | =PB | ||||
5 | Lukas Mindelsohn Lukas Mindelsohn 02, Lerum 9.80 | 02 | IK Lerum FI | 9.80 | =PB | ||||
7 | Mahadi Hassen Mahadi Hassen 02, Bollnäs 10.18 | 02 | Bollnäs FIK | 10.18 | =PB | ||||
Heat 6 Vind: +0.3 | Vind: +0.3 | ||||||||
4 | Isac Engman Isac Engman 02, Malmö 9.82 | 02 | Malmö AI | 9.82 | =PB | ||||
6 | Olle Ek Olle Ek 02, Råby-Rekarne 10.11 | 02 | Råby-Rekarne FIF | 10.11 | =PB | ||||
7 | Tom Fritzdorf Tom Fritzdorf 02, Spårvägen 10.15 | 02 | Spårvägens FK | 10.15 | =PB | ||||
P15 800 m Final A Final | |||||||||
1 | Emil Bengtsson Emil Bengtsson 02, Kville 2:15.97 | 02 | IF Kville | 2:15.97 | =PB | ||||
4 | Karl Källman Karl Källman 02, Hässelby 2:17.31 | 02 | Hässelby SK | 2:17.31 | =PB | ||||
7 | Noa Escobar Särnbratt Noa Escobar Särnbratt 02, Sävedalen 2:18.72 | 02 | Sävedalens AIK | 2:18.72 | =PB | ||||
P15 Tresteg Final A Final | |||||||||
1 | Karl-William Einarson Karl-William Einarson 02, Wedevåg 10.93 | 02 | Wedevågs IF | 10.93 | –1.4 =PB | ||||
1 | Oliver Glans Oliver Glans 03, Ullevi 10.89 | 03 | Ullevi FK | 10.89 | –0.6 =PB | ||||
2 | Johan Wahlgren Johan Wahlgren 02, Ullevi 10.19 | 02 | Ullevi FK | 10.19 | +0.0 =PB | ||||
4 | Lukas Edqvist Lukas Edqvist 02, Örgryte 12.15 | 02 | Örgryte IS | 12.15 | +0.0 =PB | ||||
P14 80 m | |||||||||
Heat 1 Vind: +1.4 | Vind: +1.4 | ||||||||
1 | Mattias Andersson Mattias Andersson 03, Öresund 9.72 | 03 | Öresund FK | 9.72 | =PB | ||||
Heat 2 Vind: +1.4 | Vind: +1.4 | ||||||||
1 | Viktor Wall Viktor Wall 03, Tyresö 9.32 | 03 | Tyresö FK | 9.32 | =PB | ||||
Heat 3 Vind: +1.7 | Vind: +1.7 | ||||||||
3 | Samuel Vinberg Samuel Vinberg 03, Upsala IF 9.90 | 03 | Upsala IF | 9.90 | =PB | ||||
Heat 6 Vind: +1.7 | Vind: +1.7 | ||||||||
1 | Linus Johansson Linus Johansson 03, Wilske 9.52 | 03 | IK Wilske | 9.52 | =PB | ||||
P14 Stav Final A Final | |||||||||
1 | Linus Pihl Linus Pihl 03, Lerum 2.33 | 03 | IK Lerum FI | 2.33 | =PB | ||||
2 | Malte Fuchs Edberg Malte Fuchs Edberg 03, Bromma 3.21 | 03 | Bromma IF | 3.21 | =PB | ||||
P14 Spjut (600 g) Final A Final | |||||||||
3 | Elliot Duvert Elliot Duvert 03, Tureberg 42.21 | 03 | Turebergs FK | 42.21 | =PB | ||||
4 | Teodor Borgius Teodor Borgius 03, Hammarby 40.57 | 03 | Hammarby IF | 40.57 | =PB | ||||
P13 Stav Final A Final | |||||||||
1 | Linus Jönsson Linus Jönsson 05, Tjalve IF Norrköping 3.22 | 05 | Tjalve IF Norrköping | 3.22 | =PB | ||||
Kvinnor | |||||||||
K 60 m Vind: +4.2 Final A Final | Vind: +4.2 | ||||||||
1 | Emilia Johansson Emilia Johansson 05, Klippan 8.08w | 05 | Klippans FK | 8.08w | |||||
2 | Elin Molinder Elin Molinder 04, Mölndal 8.16w | 04 | Mölndals AIK | 8.16w | |||||
2 | Livia Tibbling Livia Tibbling 05, Tjalve IF Norrköping 8.22w | 05 | Tjalve IF Norrköping | 8.22w | |||||
3 | Linnéa Svanhall Linnéa Svanhall 04, Färjestaden 8.17w | 04 | FIK Färjestaden | 8.17w | |||||
4 | Meja Wolwan Meja Wolwan 05, Upsala IF 8.27w | 05 | Upsala IF | 8.27w | |||||
Ashley Gnanogoh Ashley Gnanogoh 05, DEN 8.34w | 05 | DEN | 8.34w | ||||||
Josepha Dahl Josepha Dahl 04, DEN 8.40w | 04 | DEN | 8.40w | ||||||
Ashley Gnanogoh Ashley Gnanogoh 05, DEN 8.44 | 05 | DEN | 8.44 | =PB | |||||
Nanna Bak Grubert Nanna Bak Grubert 04, DEN 8.45 | 04 | DEN | 8.45 | =PB | |||||
Ingeborg Falck Ingeborg Falck 04, DEN 8.53w | 04 | DEN | 8.53w | ||||||
Camilla Sass Camilla Sass 04, DEN 8.54w | 04 | DEN | 8.54w | ||||||
Emilie Børregaard Voigt Emilie Børregaard Voigt 05, DEN 8.55 | 05 | DEN | 8.55 | =PB | |||||
Amanda Sondrup Henriques Amanda Sondrup Henriques 04, DEN 8.59 | 04 | DEN | 8.59 | =PB | |||||
Line Grønbæk Andersen Line Grønbæk Andersen 04, DEN 8.63 | 04 | DEN | 8.63 | =PB | |||||
Emilie Børregaard Voigt Emilie Børregaard Voigt 05, DEN 8.63 | 05 | DEN | 8.63 | =PB | |||||
Sara Porst Sara Porst 04, DEN 8.63w | 04 | DEN | 8.63w | ||||||
Caroline Vammen Caroline Vammen 04, DEN 8.64w | 04 | DEN | 8.64w | ||||||
Nora Grønnegaard Fischer Nora Grønnegaard Fischer 05, DEN 8.80 | 05 | DEN | 8.80 | =PB | |||||
Nikoline Bundgaard-Hansen Nikoline Bundgaard-Hansen 04, DEN 8.84 | 04 | DEN | 8.84 | =PB | |||||
Elvira Helleskov Batko Elvira Helleskov Batko 04, DEN 8.95 | 04 | DEN | 8.95 | =PB | |||||
Ida Marie Andresen Ida Marie Andresen 04, DEN 8.99 | 04 | DEN | 8.99 | =PB | |||||
Thinusa Aruchchunar Thinusa Aruchchunar 05, DEN 9.01 | 05 | DEN | 9.01 | =PB | |||||
Josephine Houlbjerg Hansen Josephine Houlbjerg Hansen 04, DEN 9.07 | 04 | DEN | 9.07 | =PB | |||||
Filippa Maja Roug Filippa Maja Roug 05, DEN 9.12 | 05 | DEN | 9.12 | =PB | |||||
Karla Bundgaard Langvik Karla Bundgaard Langvik 05, DEN 9.12 | 05 | DEN | 9.12 | =PB | |||||
Børka Berg Jørgensen Børka Berg Jørgensen 04, DEN 9.13 | 04 | DEN | 9.13 | =PB | |||||
Lærke Bay Smidt Lærke Bay Smidt 04, DEN 9.23w | 04 | DEN | 9.23w | ||||||
Asta Ellermann-Kingombe Asta Ellermann-Kingombe 04, DEN 9.31 | 04 | DEN | 9.31 | =PB | |||||
Rachel Enninful Rachel Enninful 05, DEN 9.37 | 05 | DEN | 9.37 | =PB | |||||
Mille Christensen Mille Christensen 05, DEN 9.39 | 05 | DEN | 9.39 | =PB | |||||
Eva Tsinat Krause Eva Tsinat Krause 04, DEN 9.56 | 04 | DEN | 9.56 | =PB | |||||
Signe Juhl Laursen Signe Juhl Laursen 05, DEN 9.71 | 05 | DEN | 9.71 | =PB | |||||
K 80 m Vind: +2.9 Final A Final | Vind: +2.9 | ||||||||
1 | Nikki Anderberg Nikki Anderberg 02, Malmö 9.81w | 02 | Malmö AI | 9.81w | |||||
1 | Frida Hjorth Frida Hjorth 03, Säter 9.94 | 03 | Säters IF | 9.94 | =PB | ||||
2 | Olivia Stridh Olivia Stridh 02, Malmö 9.95w | 02 | Malmö AI | 9.95w | |||||
3 | Ebba Wulcan Ebba Wulcan 03, Säffle 10.23 | 03 | Säffle FIK | 10.23 | =PB | ||||
4 | Maja Åskag Maja Åskag 02, Råby-Rekarne 10.31w | 02 | Råby-Rekarne FIF | 10.31w | |||||
6 | Thea Holmén Thea Holmén 03, Villstad 10.35 | 03 | Villstad GIF | 10.35 | =PB | ||||
Klara Skriver Loessl Klara Skriver Loessl 02, DEN 10.20w | 02 | DEN | 10.20w | ||||||
Josephine Koch Jacobsen Josephine Koch Jacobsen 03, DEN 10.28 | 03 | DEN | 10.28 | =PB | |||||
Cecilie Gedsø Færge Cecilie Gedsø Færge 03, DEN 10.36w | 03 | DEN | 10.36w | ||||||
Josephine Koch Jacobsen Josephine Koch Jacobsen 03, DEN 10.40 | 03 | DEN | 10.40 | =PB | |||||
Klara Skriver Loessl Klara Skriver Loessl 02, DEN 10.40w | 02 | DEN | 10.40w | ||||||
Marie Høgh Larsen Marie Høgh Larsen 03, DEN 10.46w | 03 | DEN | 10.46w | ||||||
Angela Muki Angela Muki 03, DEN 10.53w | 03 | DEN | 10.53w | ||||||
Marie Høgh Larsen Marie Høgh Larsen 03, DEN 10.54w | 03 | DEN | 10.54w | ||||||
Cecilie Gedsø Færge Cecilie Gedsø Færge 03, DEN 10.55 | 03 | DEN | 10.55 | =PB | |||||
Victoria Lendal Victoria Lendal 02, DEN 10.61 | 02 | DEN | 10.61 | =PB | |||||
Sofie Spiegelhauer Sofie Spiegelhauer 02, DEN 10.63 | 02 | DEN | 10.63 | =PB | |||||
Ida Lyngby Ida Lyngby 02, DEN 10.64 | 02 | DEN | 10.64 | =PB | |||||
Angela Muki Angela Muki 03, DEN 10.65w | 03 | DEN | 10.65w | ||||||
Annika Baun Haldbo Annika Baun Haldbo 03, DEN 10.78w | 03 | DEN | 10.78w | ||||||
Laura Zilstorff Laura Zilstorff 02, DEN 10.85 | 02 | DEN | 10.85 | =PB | |||||
Annika K Eppers Annika K Eppers 02, DEN 10.90 | 02 | DEN | 10.90 | =PB | |||||
Bára Jógvansdóttir Glerfoss Bára Jógvansdóttir Glerfoss 03, DEN 10.96 | 03 | DEN | 10.96 | =PB | |||||
Mathilde Johanne Asp Jensen Mathilde Johanne Asp Jensen 03, DEN 10.98 | 03 | DEN | 10.98 | =PB | |||||
Mathilde Pedersen Mathilde Pedersen 02, DEN 10.99w | 02 | DEN | 10.99w | ||||||
Cecilie Carlsen Cecilie Carlsen 03, DEN 11.08w | 03 | DEN | 11.08w | ||||||
Maja Hjorth Antvorskov Maja Hjorth Antvorskov 02, DEN 11.12 | 02 | DEN | 11.12 | =PB | |||||
Naja Bertelsen Naja Bertelsen 03, DEN 11.14 | 03 | DEN | 11.14 | =PB | |||||
Freja Jensen Freja Jensen 03, DEN 11.15 | 03 | DEN | 11.15 | =SB | |||||
Josefine Sørensen Josefine Sørensen 02, DEN 11.18 | 02 | DEN | 11.18 | =PB | |||||
Maria Biskopstø Maria Biskopstø 02, DEN 11.22 | 02 | DEN | 11.22 | =PB | |||||
Mathilda Juel Gertz Mathilda Juel Gertz 02, DEN 11.25w | 02 | DEN | 11.25w | ||||||
Såra Iversen Såra Iversen 03, DEN 11.26 | 03 | DEN | 11.26 | =PB | |||||
Unna Ró Jacobsen Unna Ró Jacobsen 02, DEN 11.45 | 02 | DEN | 11.45 | =PB | |||||
Amalie Rudrasingam Amalie Rudrasingam 03, DEN 11.45 | 03 | DEN | 11.45 | =PB | |||||
Caroline Søndergåård Caroline Søndergåård 02, DEN 11.50 | 02 | DEN | 11.50 | =PB | |||||
Elin Niclasen Elin Niclasen 03, DEN 11.51w | 03 | DEN | 11.51w | ||||||
Emma Landberg Emma Landberg 02, DEN 11.52 | 02 | DEN | 11.52 | =SB | |||||
Rebekka Schaldemose Rebekka Schaldemose 03, DEN 11.58 | 03 | DEN | 11.58 | =PB | |||||
Annika G Truelsen Annika G Truelsen 03, DEN 11.61 | 03 | DEN | 11.61 | =PB | |||||
Olivia Helleskov Batko Olivia Helleskov Batko 03, DEN 11.77 | 03 | DEN | 11.77 | =PB | |||||
Karoline Bygwraa Karoline Bygwraa 03, DEN 12.02 | 03 | DEN | 12.02 | =PB | |||||
Maja Fuglsang Jensen Maja Fuglsang Jensen 03, DEN 12.07 | 03 | DEN | 12.07 | =PB | |||||
Malene Laursen Malene Laursen 02, DEN 12.10 | 02 | DEN | 12.10 | =PB | |||||
Benedicte Bech Rasmussen Benedicte Bech Rasmussen 03, DEN 12.19 | 03 | DEN | 12.19 | =PB | |||||
Ida Lange Ida Lange 02, DEN 12.60w | 02 | DEN | 12.60w | ||||||
Final B Vind: +2.9 | Vind: +2.9 | ||||||||
1 | Wilma Svenson Wilma Svenson 03, Oskarshamns SK 10.29w | 03 | Oskarshamns SK | 10.29w | |||||
2 | Junianna Larsen Brolin 10.27w | 02 | Täby IS | 10.27w | |||||
4 | Annie Norström Annie Norström 03, Alunda 10.45w | 03 | Alunda SK | 10.45w | |||||
6 | Hedda Tellow Hedda Tellow 02, Örgryte 10.42w | 02 | Örgryte IS | 10.42w | |||||
K 100 m Vind: +1.2 Final A Final | Vind: +1.2 | ||||||||
5 | Mathilda Gustafsson Mathilda Gustafsson 00, Tanum 12.46 | 00 | Tanums IF | 12.46 | =SB | ||||
7 | Jonna Claesson Jonna Claesson 00, Stora Skedvi 12.50 | 00 | Stora Skedvi IK | 12.50 | =SB | ||||
Celina Nilsen Lundevik Celina Nilsen Lundevik 99, NOR 12.34w | 99 | NOR | 12.34w | ||||||
Mathilde Prietzel Nielsen Mathilde Prietzel Nielsen 00, DEN 12.40 | 00 | DEN | 12.40 | = | |||||
Emilie Pedersen Emilie Pedersen 98, DEN 12.50w | 98 | DEN | 12.50w | ||||||
Caroline Elkjær Caroline Elkjær 95, DEN 12.54 | 95 | DEN | 12.54 | =SB | |||||
Kamille Busch Hansen Kamille Busch Hansen 00, DEN 12.56 | 00 | DEN | 12.56 | =PB | |||||
Olivia Tuokila Olivia Tuokila 00, FIN 12.65w | 00 | FIN | 12.65w | ||||||
Emilie Pedersen Emilie Pedersen 98, DEN 12.69 | 98 | DEN | 12.69 | = | |||||
Kamille Busch Hansen Kamille Busch Hansen 00, DEN 12.70w | 00 | DEN | 12.70w | ||||||
Camilla F. R. Nissen Camilla F. R. Nissen 90, DEN 12.75 | 90 | DEN | 12.75 | =SB | |||||
Olivia Tuokila Olivia Tuokila 00, FIN 12.86 | 00 | FIN | 12.86 | = | |||||
Mie Mikkelsen Mie Mikkelsen 01, DEN 12.92 | 01 | DEN | 12.92 | = | |||||
Ida Beiter Bomme Ida Beiter Bomme 01, DEN 12.99 | 01 | DEN | 12.99 | =PB | |||||
Ida Boel Ida Boel 00, DEN 13.11w | 00 | DEN | 13.11w | ||||||
Amalie Molander Pedersen Amalie Molander Pedersen 00, DEN 13.14 | 00 | DEN | 13.14 | = | |||||
Ida Boel Ida Boel 00, DEN 13.16 | 00 | DEN | 13.16 | =PB | |||||
Louise Bach Moore Louise Bach Moore 01, DEN 13.23w | 01 | DEN | 13.23w | ||||||
Ida Lønne Jespersen Ida Lønne Jespersen 00, DEN 13.24 | 00 | DEN | 13.24 | = | |||||
Laura Haslund-Christensen Laura Haslund-Christensen 01, DEN 13.26w | 01 | DEN | 13.26w | ||||||
Emilie Santin Florin Emilie Santin Florin 01, DEN 13.29 | 01 | DEN | 13.29 | =SB | |||||
Maria Skov Kragh Maria Skov Kragh 01, DEN 13.32 | 01 | DEN | 13.32 | = | |||||
Josephine Bundgaard Josephine Bundgaard 00, DEN 13.50w | 00 | DEN | 13.50w | ||||||
Lise Pedersen Lise Pedersen 99, DEN 13.58 | 99 | DEN | 13.58 | = | |||||
Teresa Fríðriksdóttir Bláhamar Teresa Fríðriksdóttir Bláhamar 01, DEN 13.66 | 01 | DEN | 13.66 | =PB | |||||
Laura Valentin Jensen Laura Valentin Jensen 01, DEN 13.68 | 01 | DEN | 13.68 | =SB | |||||
Jasmin Boe Rasmussen Jasmin Boe Rasmussen 00, DEN 13.95 | 00 | DEN | 13.95 | = | |||||
Amalie Holmelund Jørgensen Amalie Holmelund Jørgensen 01, DEN 14.62w | 01 | DEN | 14.62w | ||||||
Final B Vind: +3.1 | Vind: +3.1 | ||||||||
1 | Fanny Jansson Fanny Jansson 01, Sunne 12.42w | 01 | IFK Sunne | 12.42w | |||||
2 | Maja Maunsbach Maja Maunsbach 01, Lund 12.46w | 01 | IFK Lund | 12.46w | |||||
4 | Vanja Blomberg Vanja Blomberg 98, Klippan 12.42w | 98 | Klippans FK | 12.42w | |||||
5 | Klara Mattsson Klara Mattsson 01, Örgryte 12.57w | 01 | Örgryte IS | 12.57w | |||||
7 | Moa Holm Moa Holm 00, Lidingö 13.09 | 00 | IFK Lidingö | 13.09 | =SB | ||||
8 | Cornelia Lindberg Cornelia Lindberg 01, Lerum 12.69w | 01 | IK Lerum FI | 12.69w | |||||
Heat 1 Vind: +1.7 | Vind: +1.7 | ||||||||
6 | Mary Ann Andreasson Mary Ann Andreasson 92, IF Göta 12.71 | 92 | IF Göta Karlstad | 12.71 | =SB | ||||
Heat 2 Vind: +1.2 | Vind: +1.2 | ||||||||
5 | Caroline Tegel Caroline Tegel 90, IF Göta 12.64 | 90 | IF Göta Karlstad | 12.64 | =SB | ||||
Heat 3 Vind: +1.5 | Vind: +1.5 | ||||||||
8 | Jennika Larsson Jennika Larsson 91, Lund 13.24 | 91 | IFK Lund | 13.24 | =SB | ||||
Heat 4 Vind: +2.8 | Vind: +2.8 | ||||||||
6 | Sofia Andersson Sofia Andersson 94, Upsala IF 12.48w | 94 | Upsala IF | 12.48w | |||||
8 | Freja Avebäck Freja Avebäck 95, Hammarby 13.22w | 95 | Hammarby IF | 13.22w | |||||
9 | Jenny Åkervall Jenny Åkervall 72, Spårvägen 13.27w | 72 | Spårvägens FK | 13.27w | |||||
Heat 5 Vind: +2.6 | Vind: +2.6 | ||||||||
6 | Marie Sönnerfors Marie Sönnerfors 93, Spårvägen 12.45w | 93 | Spårvägens FK | 12.45w | |||||
6 | Linnéa Agefjäll Linnéa Agefjäll 97, Linköpings GIF 12.51w | 97 | Linköpings GIF | 12.51w | |||||
Heat 6 Vind: +2.2 | Vind: +2.2 | ||||||||
5 | Therese Bjureby Therese Bjureby 97, Linköpings GIF 12.76w | 97 | Linköpings GIF | 12.76w | |||||
K 400 m Final A Final | |||||||||
5 | Emelie Svensson Emelie Svensson 95, IFK Mora FIK 1:02.33 | 95 | IFK Mora FIK | 1:02.33 | =SB | ||||
3 | Julia Frisk Julia Frisk 99, IFK Växjö 59.62 | 99 | IFK Växjö | 59.62 | =SB | ||||
8 | Sandra Jonsson Lorentsson Sandra Jonsson Lorentsson 01, Örgryte 59.49 | 01 | Örgryte IS | 59.49 | =PB | ||||
Stephanie Saavedra Stephanie Saavedra 89, ESP 58.04 | 89 | ESP | 58.04 | = | |||||
Olivia Thorsgaard Olivia Thorsgaard 00, DEN 58.20 | 00 | DEN | 58.20 | = | |||||
Mathilde Yttesen Mathilde Yttesen 01, DEN 58.74 | 01 | DEN | 58.74 | = | |||||
Viktoria Dommer Viktoria Dommer 01, DEN 59.44 | 01 | DEN | 59.44 | = | |||||
Eliska Maslanova Eliska Maslanova 95, SVK 59.75 | 95 | SVK | 59.75 | =SB | |||||
Liv Stæhr Rødtnes Liv Stæhr Rødtnes 99, DEN 1:00.05 | 99 | DEN | 1:00.05 | =SB | |||||
Laura Nørrung Poulsen Laura Nørrung Poulsen 00, DEN 1:00.19 | 00 | DEN | 1:00.19 | =PB | |||||
Cornelia Slej Cornelia Slej 99, DEN 1:01.28 | 99 | DEN | 1:01.28 | =PB | |||||
Cecilie Anna Næsby Cecilie Anna Næsby 00, DEN 1:01.44 | 00 | DEN | 1:01.44 | =SB | |||||
Julia H Maurer Julia H Maurer 93, DEN 1:01.84 | 93 | DEN | 1:01.84 | = | |||||
Nina Marie Krarup Nina Marie Krarup 99, DEN 1:01.98 | 99 | DEN | 1:01.98 | =PB | |||||
Johanne Wiedemann Simonsen Johanne Wiedemann Simonsen 99, DEN 1:02.60 | 99 | DEN | 1:02.60 | =SB | |||||
Mai Stæhr Rødtnes Mai Stæhr Rødtnes 99, DEN 1:02.72 | 99 | DEN | 1:02.72 | =SB | |||||
Nanna Muurholm Nanna Muurholm 01, DEN 1:03.56 | 01 | DEN | 1:03.56 | = | |||||
Mathilde Riis Mathilde Riis 99, DEN 1:08.68 | 99 | DEN | 1:08.68 | = | |||||
Final B | |||||||||
2 | Bianca Salming Bianca Salming 98, Tureberg 59.35 | 98 | Turebergs FK | 59.35 | =PB | ||||
5 | Ebba Berglin Ebba Berglin 01, KA2 59.68 | 01 | KA 2 IF | 59.68 | =PB | ||||
9 | Amanda Jacobsson Amanda Jacobsson 99, Trelleborg 1:03.45 | 99 | IFK Trelleborg | 1:03.45 | =SB | ||||
Final C | |||||||||
3 | Madeleine Björlin-Delmar Madeleine Björlin-Delmar 96, IFK Göteborg 57.93 | 96 | IFK Göteborg | 57.93 | =SB | ||||
4 | Cornelia Faxius Cornelia Faxius 98, Malmö 1:04.28 | 98 | Malmö AI | 1:04.28 | =SB | ||||
6 | Patricia Striner Patricia Striner 97, Malmö 1:00.40 | 97 | Malmö AI | 1:00.40 | =SB | ||||
6 | Ztella Krywult Ztella Krywult 00, Hässelby 1:01.50 | 00 | Hässelby SK | 1:01.50 | =PB | ||||
7 | Caroline Andersson Caroline Andersson 92, IF Göta 1:00.49 | 92 | IF Göta Karlstad | 1:00.49 | =SB | ||||
7 | Linnea Åberg Linnea Åberg 99, Lerum 1:05.95 | 99 | IK Lerum FI | 1:05.95 | =SB | ||||
8 | Frida Grindheim Frida Grindheim 96, Malmö 1:01.85 | 96 | Malmö AI | 1:01.85 | =SB | ||||
K 1500 m Final A Final | |||||||||
1 | Maud De Coninck Maud De Coninck 05, Sävedalen 5:07.56 | 05 | Sävedalens AIK | 5:07.56 | =PB | ||||
1 | Nellie Skantze Nellie Skantze 05, IFK Göteborg 5:12.11 | 05 | IFK Göteborg | 5:12.11 | =PB | ||||
1 | Felicia Niklasson Felicia Niklasson 01, Sävedalen 5:24.22 | 01 | Sävedalens AIK | 5:24.22 | =SB | ||||
2 | Julia Meijer Julia Meijer 04, IFK Mora FIK 4:45.35 | 04 | IFK Mora FIK | 4:45.35 | =PB | ||||
6 | Nadja Rugland Nadja Rugland 01, Kalmar SK 4:53.01 | 01 | Kalmar SK | 4:53.01 | =PB | ||||
6 | Amanda Helgesson Amanda Helgesson 04, Hanviken 4:58.44 | 04 | Hanvikens SK | 4:58.44 | =PB | ||||
8 | Emily Fielder Emily Fielder 00, Motala 4:56.07 | 00 | Motala AIF | 4:56.07 | =SB | ||||
Mia Van Wagenen Mia Van Wagenen 99, DEN 4:45.40 | 99 | DEN | 4:45.40 | = | |||||
Lisa Høg Lisa Høg 90, DEN 4:45.46 | 90 | DEN | 4:45.46 | =PB | |||||
Marie Møller Schmidt Marie Møller Schmidt 01, DEN 4:50.95 | 01 | DEN | 4:50.95 | = | |||||
Sara Schou Kristensen Sara Schou Kristensen 97, DEN 4:51.07 | 97 | DEN | 4:51.07 | = | |||||
Sofia Thøgersen Sofia Thøgersen 05, DEN 5:00.72 | 05 | DEN | 5:00.72 | = | |||||
Ida Jørgensen Ida Jørgensen 01, DEN 5:07.58 | 01 | DEN | 5:07.58 | = | |||||
Laura G. Andersen Laura G. Andersen 04, DEN 5:12.94 | 04 | DEN | 5:12.94 | =PB | |||||
Sarah Bruun Nielsen Sarah Bruun Nielsen 99, DEN 5:12.98 | 99 | DEN | 5:12.98 | =SB | |||||
Anna Sofie Frænde Anna Sofie Frænde 01, DEN 5:13.10 | 01 | DEN | 5:13.10 | = | |||||
Liv L Nielsen Liv L Nielsen 01, DEN 5:18.61 | 01 | DEN | 5:18.61 | = | |||||
Kamilla Kajbæk Kamilla Kajbæk 99, DEN 5:25.33 | 99 | DEN | 5:25.33 | = | |||||
Matilde Willer Matilde Willer 00, DEN 5:25.36 | 00 | DEN | 5:25.36 | = | |||||
Elvira Helleskov Batko Elvira Helleskov Batko 04, DEN 5:30.37 | 04 | DEN | 5:30.37 | = | |||||
Vibeka Eihilt Sivertsen Vibeka Eihilt Sivertsen 05, DEN 5:49.94 | 05 | DEN | 5:49.94 | =PB | |||||
Final B | |||||||||
1 | Kerstin Axelsson Kerstin Axelsson 96, Hässelby 5:00.54 | 96 | Hässelby SK | 5:00.54 | =SB | ||||
3 | Malin Persson Malin Persson 97, Bollnäs 4:43.97 | 97 | Bollnäs FIK | 4:43.97 | =PB | ||||
3 | Linnea Johansson Linnea Johansson 01, Akele 5:19.78 | 01 | IK Akele | 5:19.78 | =SB | ||||
K Höjd Final A Final | |||||||||
Teresa Fríðriksdóttir Bláhamar Teresa Fríðriksdóttir Bláhamar 01, DEN 1.54 | 01 | DEN | 1.54 | =PB | |||||
Karla Bundgaard Langvik Karla Bundgaard Langvik 05, DEN 1.28 | 05 | DEN | 1.28 | = | |||||
Kaisa Duedam Ventrup Kaisa Duedam Ventrup 05, DEN 1.22 | 05 | DEN | 1.22 | = | |||||
Rachel Enninful Rachel Enninful 05, DEN 1.14 | 05 | DEN | 1.14 | = | |||||
K Stav Final A Final | |||||||||
1 | Lina Magnusson Lina Magnusson 03, Nyköpings BIS 2.04 | 03 | Nyköpings BIS | 2.04 | =PB | ||||
2 | Elin Hellquist Elin Hellquist 01, Sävedalen 2.66 | 01 | Sävedalens AIK | 2.66 | =PB | ||||
Julie Harsmann Julie Harsmann 00, DEN 3.30 | 00 | DEN | 3.30 | =PB | |||||
Maria Pico Kjeldsen Maria Pico Kjeldsen 00, DEN 3.02 | 00 | DEN | 3.02 | = | |||||
Nicola Malling Nicola Malling 01, DEN 3.02 | 01 | DEN | 3.02 | = | |||||
Selma Staun Selma Staun 00, DEN 2.85 | 00 | DEN | 2.85 | = | |||||
Ingrid Sofie Bach Jensen Bang Ingrid Sofie Bach Jensen Bang 03, DEN 2.21 | 03 | DEN | 2.21 | = | |||||
K Längd Final A Final | |||||||||
Laura Tølløse Laura Tølløse 97, DEN 5.44 | 97 | DEN | 5.44 | +1.3 = | |||||
Amalie Molander Pedersen Amalie Molander Pedersen 00, DEN 5.32 | 00 | DEN | 5.32 | –0.4 = | |||||
Isabell Paprotny Isabell Paprotny 97, GER 5.31 | 97 | GER | 5.31 | –0.6 = | |||||
Louise Bach Moore Louise Bach Moore 01, DEN 5.17 | 01 | DEN | 5.17 | +1.3 = | |||||
Ida Lønne Jespersen Ida Lønne Jespersen 00, DEN 4.96 | 00 | DEN | 4.96 | –0.2 = | |||||
Final B | |||||||||
1 | Jennika Larsson Jennika Larsson 91, Lund 5.42w | 91 | IFK Lund | 5.42w | +2.9 | ||||
1 | Malin Olsson Malin Olsson 97, Malmö 5.39w | 97 | Malmö AI | 5.39w | +2.3 | ||||
K Tresteg Final A Final | |||||||||
Andrea Kirstina Møller Andrea Kirstina Møller 02, DEN 10.23 | 02 | DEN | 10.23 | +0.2 =PB | |||||
Sofie Froberg Sofie Froberg 02, DEN 9.96 | 02 | DEN | 9.96 | –0.2 = | |||||
Bára Jógvansdóttir Glerfoss Bára Jógvansdóttir Glerfoss 03, DEN 9.45 | 03 | DEN | 9.45 | –1.1 =PB | |||||
Mai R Wærness Mai R Wærness 02, DEN 9.24 | 02 | DEN | 9.24 | +0.0 = | |||||
Amalie Rudrasingam Amalie Rudrasingam 03, DEN 9.13 | 03 | DEN | 9.13 | –2.0 = | |||||
K Slägga Final A Final | |||||||||
Anne Farum Kristensen Anne Farum Kristensen 99, DEN 36.84 | 99 | DEN | 36.84 | =PB | |||||
F19 100 m | |||||||||
Heat 2 Vind: +0.6 | Vind: +0.6 | ||||||||
4 | Sara Hermansson Sara Hermansson 99, Huddinge 12.82 | 99 | Huddinge AIS | 12.82 | =SB | ||||
Heat 4 Vind: +0.5 | Vind: +0.5 | ||||||||
3 | Amie Jammeh Amie Jammeh 99, Upsala IF 12.56 | 99 | Upsala IF | 12.56 | =PB | ||||
8 | Hanna Zachrisson Hanna Zachrisson 99, Ullevi 13.43 | 99 | Ullevi FK | 13.43 | =SB | ||||
Heat 5 Vind: +0.9 | Vind: +0.9 | ||||||||
5 | Marion Sackey Mensah Marion Sackey Mensah 98, Huddinge 12.83 | 98 | Huddinge AIS | 12.83 | =SB | ||||
7 | Alexandra Hellborg Alexandra Hellborg 98, Österhaninge 13.38 | 98 | Österhaninge IF | 13.38 | =PB | ||||
F19 1500 m Final A Final | |||||||||
1 | Amanda Gottfridsson Amanda Gottfridsson 99, Halmstad OK 5:11.61 | 99 | Halmstad OK | 5:11.61 | =PB | ||||
6 | Alice Greberg Alice Greberg 98, Mölndal 4:50.64 | 98 | Mölndals AIK | 4:50.64 | =PB | ||||
7 | Eleonora Olsmats Eleonora Olsmats 99, Tureberg 4:52.93 | 99 | Turebergs FK | 4:52.93 | =PB | ||||
9 | Elin Marcusson Elin Marcusson 99, Trångsviken 4:57.49 | 99 | Trångsvikens IF | 4:57.49 | =PB | ||||
F19 Längd Final A Final | |||||||||
8 | Alma Kilpeläinen Alma Kilpeläinen 99, Ljungby 5.43w | 99 | Ljungby FIK | 5.43w | +2.3 | ||||
F17 100 m | |||||||||
Heat 1 Vind: +0.7 | Vind: +0.7 | ||||||||
1 | Julia Björkman Julia Björkman 00, Kville 12.46 | 00 | IF Kville | 12.46 | =PB | ||||
5 | Vilma Hultström Vilma Hultström 00, Hammarby 13.49 | 00 | Hammarby IF | 13.49 | =PB | ||||
Heat 2 Vind: +1.5 | Vind: +1.5 | ||||||||
3 | Hannah Hansson Hannah Hansson 00, Åhus 12.86 | 00 | Åhus FIK | 12.86 | =PB | ||||
4 | Claudia Belgrave Claudia Belgrave 00, Ymer 12.91 | 00 | IK Ymer | 12.91 | =PB | ||||
Heat 3 Vind: +4.2 | Vind: +4.2 | ||||||||
3 | Moa Holm Moa Holm 00, Lidingö 12.92w | 00 | IFK Lidingö | 12.92w | |||||
5 | Elin Eriksson Elin Eriksson 00, Kville 13.48w | 00 | IF Kville | 13.48w | |||||
Heat 4 Vind: +2.5 | Vind: +2.5 | ||||||||
2 | Mathilda Gustafsson Mathilda Gustafsson 00, Tanum 12.39w | 00 | Tanums IF | 12.39w | |||||
Heat 6 Vind: +2.8 | Vind: +2.8 | ||||||||
3 | Ylwa Haglund Ylwa Haglund 00, Falun 13.13w | 00 | Falu IK | 13.13w | |||||
5 | Ebba Molinder Ebba Molinder 00, Mölndal 13.23w | 00 | Mölndals AIK | 13.23w | |||||
F17 400 m Final A Final | |||||||||
5 | Vilma Hultström Vilma Hultström 00, Hammarby 1:02.72 | 00 | Hammarby IF | 1:02.72 | =SB | ||||
F17 1500 m Final A Final | |||||||||
1 | Caroline Olsmats Caroline Olsmats 00, Danderyd 5:34.15 | 00 | Danderyds SK | 5:34.15 | =PB | ||||
F17 Stav Final A Final | |||||||||
1 | Freja Andersdotter 3.02 | 01 | KA 2 IF | 3.02 | =SB | ||||
1 | Linnea Pihl Linnea Pihl 01, Lerum 3.02 | 01 | IK Lerum FI | 3.02 | =PB | ||||
7 | Ella Darrell Ella Darrell 01, Lerum 3.30 | 01 | IK Lerum FI | 3.30 | =PB | ||||
8 | Ronja Bökmark Ronja Bökmark 01, Lerum 3.17 | 01 | IK Lerum FI | 3.17 | =PB | ||||
F17 Längd Final A Final | |||||||||
8 | Sofia Sundstedt Sofia Sundstedt 00, Västerås FK 5.09 | 00 | Västerås FK | 5.09 | +0.6 =PB | ||||
F17 Slägga (3.0 kg) Final A Final | |||||||||
1 | Elsa Lindén Elsa Lindén 00, Mölndal 42.69 | 00 | Mölndals AIK | 42.69 | =SB | ||||
F16 100 m | |||||||||
Heat 1 Vind: +2.1 | Vind: +2.1 | ||||||||
7 | Olivia Österling Strömstedt Olivia Österling Strömstedt 01, IF Göta 13.48w | 01 | IF Göta Karlstad | 13.48w | |||||
Heat 2 Vind: +1.1 | Vind: +1.1 | ||||||||
4 | Sofie Cedergrund Sofie Cedergrund 01, Göteborgs KIK 13.05 | 01 | Göteborgs KIK | 13.05 | =PB | ||||
Heat 3 Vind: +1.9 | Vind: +1.9 | ||||||||
1 | Filippa Sivnert Filippa Sivnert 01, Öresund 12.32 | 01 | Öresund FK | 12.32 | =PB | ||||
3 | Jelena Bodén Jelena Bodén 01, Skellefteå AIK 13.26 | 01 | Skellefteå AIK | 13.26 | =PB | ||||
6 | Alice Heldt Cassel Alice Heldt Cassel 01, Ludvika 13.38 | 01 | Ludvika FFI | 13.38 | =PB | ||||
Heat 4 Vind: +1.9 | Vind: +1.9 | ||||||||
2 | Cornelia Lindberg Cornelia Lindberg 01, Lerum 12.75 | 01 | IK Lerum FI | 12.75 | =PB | ||||
4 | Shila Fathli Shila Fathli 01, Hässelby 13.27 | 01 | Hässelby SK | 13.27 | =PB | ||||
Heat 6 Vind: +3.4 | Vind: +3.4 | ||||||||
5 | Alfrida Kilvik Alfrida Kilvik 01, Kville 13.33w | 01 | IF Kville | 13.33w | |||||
6 | Moa Sellergren Moa Sellergren 01, Lidingö 13.43w | 01 | IFK Lidingö | 13.43w | |||||
Heat 7 Vind: +1.9 | Vind: +1.9 | ||||||||
3 | Ebba Magnusson Ebba Magnusson 01, IFK Göteborg 12.81 | 01 | IFK Göteborg | 12.81 | =PB | ||||
5 | Linnéa Andersson Linnéa Andersson 01, Båstads GIF 13.03 | 01 | Båstads GIF | 13.03 | =PB | ||||
Heat 8 Vind: +1.9 | Vind: +1.9 | ||||||||
3 | Lisa Ericsson Lisa Ericsson 01, Trångsviken 13.26 | 01 | Trångsvikens IF | 13.26 | =PB | ||||
4 | Line Söderpalm Line Söderpalm 01, Örgryte 13.40 | 01 | Örgryte IS | 13.40 | =PB | ||||
F16 Längd Final A Final | |||||||||
1 | Linnéa Andersson Linnéa Andersson 01, Båstads GIF 5.35w | 01 | Båstads GIF | 5.35w | +2.3 | ||||
9 | Sandra Jonsson Lorentsson Sandra Jonsson Lorentsson 01, Örgryte 5.38w | 01 | Örgryte IS | 5.38w | +2.3 | ||||
F15 80 m | |||||||||
Heat 2 Vind: +0.1 | Vind: +0.1 | ||||||||
1 | Tova Wickell Tova Wickell 02, KA2 10.64 | 02 | KA 2 IF | 10.64 | =PB | ||||
Heat 4 Vind: +2.8 | Vind: +2.8 | ||||||||
3 | Nike Wäljegård Nike Wäljegård 02, Mölndal 10.71w | 02 | Mölndals AIK | 10.71w | |||||
4 | Leticia Buchli Leticia Buchli 02, Täby 10.74w | 02 | Täby IS | 10.74w | |||||
5 | Emilia Sjöstrand Emilia Sjöstrand 02, Tyresö 10.81w | 02 | Tyresö FK | 10.81w | |||||
Heat 5 Vind: +2.7 | Vind: +2.7 | ||||||||
3 | Hanna Zakrisson Hanna Zakrisson 02, Finspång 10.70w | 02 | Finspångs AIK | 10.70w | |||||
Heat 6 Vind: +1.2 | Vind: +1.2 | ||||||||
2 | Wendela Yhlen Graf Wendela Yhlen Graf 02, Ullevi 10.63 | 02 | Ullevi FK | 10.63 | =PB | ||||
Heat 7 Vind: +1.8 | Vind: +1.8 | ||||||||
1 | Clara Johansson Clara Johansson 02, KA2 10.53 | 02 | KA 2 IF | 10.53 | =PB | ||||
Heat 11 Vind: +1.8 | Vind: +1.8 | ||||||||
1 | Junianna Larsen Brolin 10.51 | 02 | Täby IS | 10.51 | =PB | ||||
Heat 13 Vind: +1.8 | Vind: +1.8 | ||||||||
3 | Julia Berns Julia Berns 02, Lund 10.73 | 02 | IFK Lund | 10.73 | =PB | ||||
F15 Tresteg Final A Final | |||||||||
2 | Clara Johansson Clara Johansson 02, KA2 11.50 | 02 | KA 2 IF | 11.50 | –2.9 =PB | ||||
3 | Linnea Svensson Linnea Svensson 03, Tjalve IF Norrköping 9.51 | 03 | Tjalve IF Norrköping | 9.51 | –0.1 =PB | ||||
8 | Felicia Norell Felicia Norell 02, Habo 11.07 | 02 | Habo FIF-04 | 11.07 | –1.5 =PB | ||||
F15 Slägga (3.0 kg) Final A Final | |||||||||
6 | Selma Löfman Selma Löfman 02, Lund 45.30 | 02 | IFK Lund | 45.30 | =PB | ||||
8 | Maja Åkerblom Maja Åkerblom 02, Västerås FK 40.41 | 02 | Västerås FK | 40.41 | =PB | ||||
F14 80 m Vind: +1.3 Final A Final | Vind: +1.3 | ||||||||
4 | Alicia Löwhagen Alicia Löwhagen 03, Hammarby 10.77 | 03 | Hammarby IF | 10.77 | =PB | ||||
Heat 2 Vind: +1.5 | Vind: +1.5 | ||||||||
2 | Lovisa Pettersson Lovisa Pettersson 03, Lidköpings IS 10.65 | 03 | Lidköpings IS | 10.65 | =PB | ||||
Heat 4 Vind: +2.7 | Vind: +2.7 | ||||||||
1 | Beata Edelholm Beata Edelholm 03, Hammarby 10.88w | 03 | Hammarby IF | 10.88w | |||||
Heat 5 Vind: +0.7 | Vind: +0.7 | ||||||||
2 | Meja Lindberg Meja Lindberg 03, Östersunds GIF 10.75 | 03 | Östersunds GIF | 10.75 | =PB | ||||
Heat 9 Vind: +1.7 | Vind: +1.7 | ||||||||
2 | Tova Möllerström Tova Möllerström 03, Eslövs AI 10.84 | 03 | Eslövs AI | 10.84 | =PB | ||||
Heat 11 Vind: +2.3 | Vind: +2.3 | ||||||||
1 | Famke Persson Famke Persson 03, Lund 10.42w | 03 | IFK Lund | 10.42w | |||||
Heat 13 Vind: +1.3 | Vind: +1.3 | ||||||||
4 | Emilia Wamsler Emilia Wamsler 03, Lund 10.83 | 03 | IFK Lund | 10.83 | =PB | ||||
4 | Olivia Dittlau Olivia Dittlau 03, Helsingborg 10.85 | 03 | IFK Helsingborg | 10.85 | =PB | ||||
Heat 15 Vind: +3.1 | Vind: +3.1 | ||||||||
1 | Elin Stenhammar Elin Stenhammar 03, Alingsås 10.42w | 03 | Alingsås IF | 10.42w | |||||
F14 Stav Final A Final | |||||||||
3 | Vanna Darrell Vanna Darrell 03, Lerum 2.88 | 03 | IK Lerum FI | 2.88 | =PB | ||||
7 | Alicia Hallner Alicia Hallner 03, Lerum 2.36 | 03 | IK Lerum FI | 2.36 | =SB | ||||
F14 Spjut (500 g) Final A Final | |||||||||
2 | Maria Grenegård Maria Grenegård 03, IF Göta 40.09 | 03 | IF Göta Karlstad | 40.09 | =PB | ||||
F13 60 m | |||||||||
Heat 4 Vind: +1.4 | Vind: +1.4 | ||||||||
1 | Jenjira Phayakhruea Jenjira Phayakhruea 04, Malmö 8.29 | 04 | Malmö AI | 8.29 | =PB | ||||
Heat 8 Vind: -0.1 | Vind: -0.1 | ||||||||
1 | Linnéa Svanhall Linnéa Svanhall 04, Färjestaden 8.27 | 04 | FIK Färjestaden | 8.27 | =PB | ||||
F13 Stav Final A Final | |||||||||
2 | Norah Lind Norah Lind 05, Hammarby 2.62 | 05 | Hammarby IF | 2.62 | =PB | ||||
F12 60 m | |||||||||
Heat 8 Vind: +0.3 | Vind: +0.3 | ||||||||
1 | Ella Engman Ella Engman 05, Malmö 8.28 | 05 | Malmö AI | 8.28 | =PB | ||||
F12 Höjd Final A Final | |||||||||
1 | Emma Sandin Emma Sandin 05, IK Hakarpspojkarna 1.55 | 05 | IK Hakarpspojkarna | 1.55 | =PB |