9.10
18.9
2.10
17.10
2.10
18.9
16.10
10.10
14.10
30.9
30.9
16.10
16.10
16.10
3.10
17.10
14.10
9.10
3.10
10.10
17.10
17.10
16.10
16.10
3.10
26.9
13.10
7.10
14.10
9.10
28.8
6.10
9.10
13.10
9.10
9.10
9.10
12.10
9.10
19.9
12.10
10.10
10.10
9.10
10.10
3.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
9.10
9.10
3.10
30.9
10.10
25.9
13.9
27.9
19.9
9.10
3.10
26.9
9.10
7.10
7.10
6.10
10.10
9.10
9.10
9.10
7.10
7.10
30.9
9.10
9.10
2.10
2.10
26.9
26.9
5.10
2.10
2.10
3.10
2.10
26.9
29.9
27.9
22.9
20.9
15.9
3.10
26.9
2.10
2.10
2.10
Tävlande: 464 (220+244)   Starter: 529 (255+274)

Män
M 60 m     

Vind: +1.0

Final A

Final

Vind: +1.0
Benjamin Leth Rosemkilde
Benjamin Leth Rosemkilde 04, DEN
7.85
04DEN
7.85
PB
  
Vilhelm Krüger
Vilhelm Krüger 04, DEN
7.93
04DEN
7.93
PB
  
Vilhelm Krüger
Vilhelm Krüger 04, DEN
7.95
04DEN
7.95
PB
  
Frederik Thorup Sørensen
Frederik Thorup Sørensen 04, DEN
7.96
04DEN
7.96
PB
  
Frederik Thorup Sørensen
Frederik Thorup Sørensen 04, DEN
7.98
04DEN
7.98
  
Vitus Rosenkrands
Vitus Rosenkrands 05, DEN
8.27w
05DEN
8.27w
  
Tobias Jappe Bjerre
Tobias Jappe Bjerre 04, DEN
8.42
04DEN
8.42
PB
  
Jelmer Scholten
Jelmer Scholten 04, DEN
8.43
04DEN
8.43
PB
  
Hakeem Ali
Hakeem Ali 05, DEN
8.55w
05DEN
8.55w
  
Vitus Rosenkrands
Vitus Rosenkrands 05, DEN
8.57
05DEN
8.57
PB
  
Carl Johan Zachariae
Carl Johan Zachariae 04, DEN
8.60
04DEN
8.60
PB
  
Eiri Jógvansson Glerfoss
Eiri Jógvansson Glerfoss 05, DEN
8.66w
05DEN
8.66w
  
Eiri Jógvansson Glerfoss
Eiri Jógvansson Glerfoss 05, DEN
8.68
05DEN
8.68
PB
  
Hakeem Ali
Hakeem Ali 05, DEN
8.70
05DEN
8.70
PB
  
Christian Dam Pedersen
Christian Dam Pedersen 04, DEN
8.82
04DEN
8.82
PB
  
Mike Hansen
Mike Hansen 04, DEN
8.98
04DEN
8.98
PB
  
August Edvard Johansen
August Edvard Johansen 04, DEN
9.06
04DEN
9.06
PB
  
Asger Pape Liboriussen
Asger Pape Liboriussen 05, DEN
9.09
05DEN
9.09
PB
  
Asger Pape Liboriussen
Asger Pape Liboriussen 05, DEN
9.28
05DEN
9.28
  
Mikkel Stubkjær
Mikkel Stubkjær 04, DEN
9.38
04DEN
9.38
PB
  
Tobias Zornig
Tobias Zornig 04, DEN
9.99
04DEN
9.99
PB
  
M 80 m     

Vind: +2.5

Final A

Final

Vind: +2.5
1Viktor Wall
9.21w
Tyresö FK
9.21w
  
2Linus JohanssonIK Wilske
9.22w
  
3Milo WahlgrenAIK
9.29
PB
  
6Mattias Andersson
9.67w
Öresund FK
9.67w
  
Tazana Kamanga-Dyrbak
Tazana Kamanga-Dyrbak 02, DEN
9.25
02DEN
9.25
PB
  
Tazana Kamanga-Dyrbak
Tazana Kamanga-Dyrbak 02, DEN
9.33
02DEN
9.33
  
Osadeba Isaac
Osadeba Isaac 02, DEN
9.61
02DEN
9.61
PB
  
Osadeba Isaac
Osadeba Isaac 02, DEN
9.67
02DEN
9.67
  
Andreas Bjarnastein Antoft
Andreas Bjarnastein Antoft 02, DEN
9.68
02DEN
9.68
PB
  
Andreas Bjarnastein Antoft
Andreas Bjarnastein Antoft 02, DEN
9.73
02DEN
9.73
PB
  
Sofus Peter Lassen
Sofus Peter Lassen 03, DEN
9.83w
03DEN
9.83w
  
Sofus Peter Lassen
Sofus Peter Lassen 03, DEN
9.87
03DEN
9.87
PB
  
Lukas Medina Sørensen
Lukas Medina Sørensen 03, DEN
9.95
03DEN
9.95
PB
  
Ala Alfred Mikkelsen
Ala Alfred Mikkelsen 02, DEN
9.98
02DEN
9.98
PB
  
Lukas Medina Sørensen
Lukas Medina Sørensen 03, DEN
10.08
03DEN
10.08
PB
  
Rasmus Vestergaard Johansen
Rasmus Vestergaard Johansen 02, DEN
10.13w
02DEN
10.13w
  
Magnus Askov-Hansen
Magnus Askov-Hansen 03, DEN
10.16
03DEN
10.16
PB
  
Dhruv Mehrotra
Dhruv Mehrotra 03, DEN
10.21
03DEN
10.21
PB
  
Alfred Dahl Larsen
Alfred Dahl Larsen 02, DEN
10.28
02DEN
10.28
PB
  
Bertram Costa
Bertram Costa 02, DEN
10.37
02DEN
10.37
PB
  
Miso Buha
Miso Buha 03, DEN
10.47
03DEN
10.47
PB
  
Hans Erland Thomsen
Hans Erland Thomsen 03, DEN
10.72
03DEN
10.72
PB
  
Oliver Fabricius Thomsen
Oliver Fabricius Thomsen 03, DEN
10.85
03DEN
10.85
PB
  
Final B
Vind: +1.0
Vind: +1.0
2Rasmus Skoglund
9.53
Upsala IF
9.53
PB
  
M 100 m     

Vind: -0.2

Final A

Final

Vind: -0.2
Jonathan Aquino
Jonathan Aquino 99, CUB
11.18
99CUB
11.18
  
Rasmus Thornbjerg Klausen
Rasmus Thornbjerg Klausen 00, DEN
11.21
00DEN
11.21
  
Mads Lunø
Mads Lunø 99, DEN
11.22
99DEN
11.22
  
Lukas Bredo
Lukas Bredo 97, DEN
11.22w
97DEN
11.22w
  
Daniel Andersen
Daniel Andersen 01, DEN
11.29
01DEN
11.29
SB
  
Alex Futtrup Christiansen
Alex Futtrup Christiansen 97, DEN
11.31w
97DEN
11.31w
  
Lasse Møller Alm
Lasse Møller Alm 91, DEN
11.32w
91DEN
11.32w
  
Emil Jespersen
Emil Jespersen 94, DEN
11.33w
94DEN
11.33w
  
Malachy Mozejko
Malachy Mozejko 00, DEN
11.34w
00DEN
11.34w
  
Frederik Andersson
Frederik Andersson 01, DEN
11.35w
01DEN
11.35w
  
Emil Frænde
Emil Frænde 00, DEN
11.37
00DEN
11.37
  
Tummas Napoleon Arge
Tummas Napoleon Arge 95, DEN
11.39w
95DEN
11.39w
  
Toke Gotthardsen
Toke Gotthardsen 94, DEN
11.39w
94DEN
11.39w
  
Frederik Andersson
Frederik Andersson 01, DEN
11.43
01DEN
11.43
PB
  
Sebastian Valentin Buschardt
Sebastian Valentin Buschardt 97, DEN
11.47w
97DEN
11.47w
  
Daniel Andersen
Daniel Andersen 01, DEN
11.50
01DEN
11.50
  
Kasper Filsø
Kasper Filsø 90, DEN
11.50w
90DEN
11.50w
  
Mathias A. Olsen
Mathias A. Olsen 91, DEN
11.50w
91DEN
11.50w
  
Malachy Mozejko
Malachy Mozejko 00, DEN
11.57
00DEN
11.57
  
Navid Bazgir
Navid Bazgir 95, DEN
11.63w
95DEN
11.63w
  
Rune Drongesen
Rune Drongesen 96, DEN
11.69w
96DEN
11.69w
  
William Burchardt Egendal
William Burchardt Egendal 94, DEN
11.69w
94DEN
11.69w
  
Patrick Wolf
Patrick Wolf 01, DEN
11.74
01DEN
11.74
PB
  
Mathies Hartmann
Mathies Hartmann 95, DEN
11.75w
95DEN
11.75w
  
Frankly Dadey
Frankly Dadey 99, DEN
11.83
99DEN
11.83
SB
  
Anders Hørby Madsen
Anders Hørby Madsen 01, DEN
11.86
01DEN
11.86
  
Haris Khan
Haris Khan 00, DEN
11.98
00DEN
11.98
  
Jonas Bruun Gregersen
Jonas Bruun Gregersen 01, DEN
12.25
01DEN
12.25
  
Daniel Wagner Jørgensen
Daniel Wagner Jørgensen 93, DEN
12.39
93DEN
12.39
PB
  
Oliver Lumholdt
Oliver Lumholdt 01, DEN
12.71
01DEN
12.71
PB
  
Sebastian Skouboe
Sebastian Skouboe 99, DEN
12.94
99DEN
12.94
  
Thomas Søholm Larsen
Thomas Søholm Larsen 00, DEN
12.95
00DEN
12.95
PB
  
Final B
Vind: +3.8
Vind: +3.8
3Glody Ngoma
Glody Ngoma 00, IFK Göteborg
11.25w
IFK Göteborg
11.25w
  
3Andreas Führ
Andreas Führ 98, Thorengruppen
11.35
Thorengruppen TFC
11.35
PB
  
5Favour ChidisonUllevi FK
11.44
PB
  
6Imran LerneboAIK
11.46
PB
  
Heat 3
Vind: +1.0
Vind: +1.0
5Martin JönssonIFK Lund
11.06
PB
  
Heat 8
Vind: +3.3
Vind: +3.3
7Jesper Ullbing
11.40w
Ljungby FIK
11.40w
  
8Eric Hallquist
Eric Hallquist 96, Östersunds GIF
11.69w
Östersunds GIF
11.69w
  
M 400 m     


Final A

Final

1Robin JohanssonÄrla IF
50.84
PB
  
3Fabian Thun
52.75
IFK Lund
52.75
PB
  
8Viktor BondessonMalmö AI
51.20
PB
  
Emil Søndergaard
Emil Søndergaard 96, DEN
49.31
96DEN
49.31
SB
  
Kasper Olsen
Kasper Olsen 91, DEN
49.55
91DEN
49.55
  
Mathias Astrup
Mathias Astrup 99, DEN
49.69
99DEN
49.69
PB
  
Lasse Møller Alm
Lasse Møller Alm 91, DEN
50.31
91DEN
50.31
  
Mikkel Klejnstrup
Mikkel Klejnstrup 86, DEN
50.96
86DEN
50.96
SB
  
Casper Spure Pedersen
Casper Spure Pedersen 92, DEN
51.40
92DEN
51.40
  
Jacob Chua Ziska
Jacob Chua Ziska 97, DEN
51.80
97DEN
51.80
SB
  
Rasmus Rose-Hansen
Rasmus Rose-Hansen 99, DEN
51.80
99DEN
51.80
PB
  
Abdirisak Ahmed Mahamad
Abdirisak Ahmed Mahamad 96, DEN
52.59
96DEN
52.59
SB
  
Søren A. Nørgaard
Søren A. Nørgaard 99, DEN
52.60
99DEN
52.60
  
Anton Mjöbäck
Anton Mjöbäck 00, DEN
52.65
00DEN
52.65
  
Tristan Bandtholtz
Tristan Bandtholtz 95, DEN
52.77
95DEN
52.77
SB
  
Micki Borgen Morell
Micki Borgen Morell 00, DEN
53.73
00DEN
53.73
  
Tobias Stærmose
Tobias Stærmose 91, DEN
54.26
91DEN
54.26
  
Andreas Nors Rebstrup
Andreas Nors Rebstrup 00, DEN
54.59
00DEN
54.59
PB
  
Mads Emil Munksgaard
Mads Emil Munksgaard 99, DEN
55.95
99DEN
55.95
PB
  
Magnus Elsted
Magnus Elsted 01, DEN
56.00
01DEN
56.00
  
Final B
2Erik Hermelin
49.62
IFK Lidingö
49.62
SB
  
2Felix Larsen NilssonÖrgryte IS
52.23
PB
  
3Anton BengtssonUllevi FK
51.51
PB
  
5Gustav Bivstedt
49.84
Hässelby SK
49.84
SB
  
6Anton Sjölund
Anton Sjölund 01, Spårvägen
52.96
Spårvägens FK
52.96
PB
  
7Joakim Karlsson
50.12
Finspångs AIK
50.12
SB
  
8Erik Lindahl
50.26
Ullevi FK
50.26
SB
  
Final C
2Ludvig RamhultIK Ymer
53.26
PB
  
3Viktor Kjellsson
52.84
IFK Växjö
52.84
PB
  
4Axel Alness-Borg
53.01
IFK Lidingö
53.01
SB
  
6Kevin Duvert
53.56
Turebergs FK
53.56
SB
  
7Anton Ledell
53.72
Huddinge AIS
53.72
SB
  
M 800 m     


Final A

Final

Elias Shifris
Elias Shifris 02, DEN
2:01.56
02DEN
2:01.56
  
Anders Bang
Anders Bang 02, DEN
2:02.03
02DEN
2:02.03
  
Gustav Mørch
Gustav Mørch 02, DEN
2:07.06
02DEN
2:07.06
  
Christian Lindgreen
Christian Lindgreen 02, DEN
2:08.02
02DEN
2:08.02
  
Linus Lindquist
Linus Lindquist 02, DEN
2:10.13
02DEN
2:10.13
  
Stinus Dolmer Nielsen
Stinus Dolmer Nielsen 03, DEN
2:12.90
03DEN
2:12.90
PB
  
Noah Grunnet Nouri
Noah Grunnet Nouri 02, DEN
2:13.98
02DEN
2:13.98
  
William Elsner
William Elsner 03, DEN
2:16.48
03DEN
2:16.48
  
Oliver Kirial Olsen
Oliver Kirial Olsen 03, DEN
2:16.62
03DEN
2:16.62
  
Nikolaj Richter
Nikolaj Richter 02, DEN
2:17.50
02DEN
2:17.50
SB
  
Martin Møllgaard
Martin Møllgaard 03, DEN
2:17.63
03DEN
2:17.63
  
Carl August Allerød
Carl August Allerød 03, DEN
2:18.44
03DEN
2:18.44
PB
  
Hans Erland Thomsen
Hans Erland Thomsen 03, DEN
2:22.53
03DEN
2:22.53
  
Mathias Laugesen
Mathias Laugesen 02, DEN
2:23.28
02DEN
2:23.28
  
Marcus Rølling
Marcus Rølling 03, DEN
2:23.56
03DEN
2:23.56
PB
  
Anton Wullum
Anton Wullum 02, DEN
2:24.62
02DEN
2:24.62
  
Final C
2Viktor Möller
2:11.04
Hässelby SK
2:11.04
PB
  
M 1500 m     


Final A

Final

1Wilhelm Olofsson
4:10.24
IFK Umeå
4:10.24
PB
  
3Merih Hagos
Merih Hagos 98, Eskilstuna
4:04.36
Eskilstuna FI
4:04.36
PB
  
Joachim Sieverts Nielsen
Joachim Sieverts Nielsen 97, DEN
4:01.50
97DEN
4:01.50
SB
  
Christoffer Madsen
Christoffer Madsen 92, DEN
4:03.23
92DEN
4:03.23
  
Sebastian Rahbech Stensvig
Sebastian Rahbech Stensvig 99, DEN
4:03.26
99DEN
4:03.26
  
Oliver Bjørslev
Oliver Bjørslev 00, DEN
4:05.07
00DEN
4:05.07
  
Morten Bach
Morten Bach 00, DEN
4:06.91
00DEN
4:06.91
  
Mads Skaaning
Mads Skaaning 95, DEN
4:07.62
95DEN
4:07.62
SB
  
Anders-Dres Tarbensen
Anders-Dres Tarbensen 01, DEN
4:07.66
01DEN
4:07.66
PB
  
Joachim Rønsholt
Joachim Rønsholt 99, DEN
4:07.88
99DEN
4:07.88
PB
  
Khavaquiah Rasmusen
Khavaquiah Rasmusen 92, DEN
4:09.60
92DEN
4:09.60
SB
  
Johannes Würtz
Johannes Würtz 95, DEN
4:10.11
95DEN
4:10.11
  
Jonas Gertsen
Jonas Gertsen 98, DEN
4:10.15
98DEN
4:10.15
  
Mubaarik Ibrahim
Mubaarik Ibrahim 98, DEN
4:10.96
98DEN
4:10.96
SB
  
Jeppe Risvig
Jeppe Risvig 01, DEN
4:12.51
01DEN
4:12.51
PB
  
Jonathan M. Adamsen
Jonathan M. Adamsen 95, DEN
4:13.23
95DEN
4:13.23
  
Conrad Lind
Conrad Lind 01, DEN
4:13.24
01DEN
4:13.24
PB
  
Emil Skovhøj
Emil Skovhøj 91, DEN
4:21.22
91DEN
4:21.22
  
Jonas Lyngvald Schmidt
Jonas Lyngvald Schmidt 01, DEN
4:23.65
01DEN
4:23.65
PB
  
Christoffer Vienberg
Christoffer Vienberg 94, DEN
4:30.29
94DEN
4:30.29
PB
  
Sigurd Zielinski Djurup
Sigurd Zielinski Djurup 00, DEN
4:30.56
00DEN
4:30.56
PB
  
Anders Holmelund Jørgensen
Anders Holmelund Jørgensen 99, DEN
4:32.42
99DEN
4:32.42
SB
  
Oliver Thernøe
Oliver Thernøe 96, DEN
4:37.41
96DEN
4:37.41
  
Kasper Pontoppidan Jensen
Kasper Pontoppidan Jensen 99, DEN
4:38.63
99DEN
4:38.63
  
Kristian Brammer Carstensen
Kristian Brammer Carstensen 01, DEN
4:40.02
01DEN
4:40.02
SB
  
Martin Haals Stenvang
Martin Haals Stenvang 01, DEN
4:41.10
01DEN
4:41.10
PB
  
Axel Vang Christensen
Axel Vang Christensen 04, DEN
4:48.61
04DEN
4:48.61
  
Hjalte Dalskov
Hjalte Dalskov 05, DEN
4:50.59
05DEN
4:50.59
  
Jelmer Scholten
Jelmer Scholten 04, DEN
4:53.72
04DEN
4:53.72
  
Jónas Gunnleivsson Isaksen
Jónas Gunnleivsson Isaksen 05, DEN
4:59.71
05DEN
4:59.71
PB
  
David Romney Lauridsen
David Romney Lauridsen 01, DEN
5:03.48
01DEN
5:03.48
PB
  
Gustav Herold
Gustav Herold 05, DEN
5:04.24
05DEN
5:04.24
  
Mike Hansen
Mike Hansen 04, DEN
5:19.08
04DEN
5:19.08
PB
  
Carl Emil Hjorth
Carl Emil Hjorth 04, DEN
5:21.07
04DEN
5:21.07
PB
  
Mikkel Stubkjær
Mikkel Stubkjær 04, DEN
5:22.74
04DEN
5:22.74
PB
  
Kasper Schimmell Smith
Kasper Schimmell Smith 05, DEN
5:53.94
05DEN
5:53.94
PB
  
Final B
1Harald Carling
4:24.39
Falu IK
4:24.39
PB
  
1Kasper Friberg
Kasper Friberg 01, Björnstorp
4:25.84
Björnstorps IF
4:25.84
PB
  
5Alexander Bucht
4:15.36
Sävedalens AIK
4:15.36
PB
  
7Alexander Waerme
4:06.01
Ullevi FK
4:06.01
SB
  
9Dejen Neguse
4:21.88
Mölndals AIK
4:21.88
PB
  
Final C
1Melvin Johansson
4:38.87
IF Kville
4:38.87
PB
  
7Goytom Mengstu
4:32.56
Sävedalens AIK
4:32.56
PB
  
8Nahom Hailu
4:32.72
IF Göta Karlstad
4:32.72
PB
  
M Höjd     


Final A

Final

Marius Hytholm Alex Petersen
Marius Hytholm Alex Petersen 01, DEN
1.92
01DEN
1.92
PB
  
Magnus Elsted
Magnus Elsted 01, DEN
1.83
01DEN
1.83
PB
  
Andreas Asklund
Andreas Asklund 98, DEN
1.80
98DEN
1.80
  
Jacob Rosenlund
Jacob Rosenlund 01, DEN
1.79
01DEN
1.79
  
Andreas Bjarnastein Antoft
Andreas Bjarnastein Antoft 02, DEN
1.68
02DEN
1.68
PB
  
Asger Pape Liboriussen
Asger Pape Liboriussen 05, DEN
1.47
05DEN
1.47
PB
  
M Stav     


Final A

Final

1Victor Lans
2.50
Bollnäs FIK
2.50
SB
  
Peter M. Adamsen
Peter M. Adamsen 00, DEN
3.90
00DEN
3.90
  
Elias Dahl Lunøe
Elias Dahl Lunøe 03, DEN
3.08
03DEN
3.08
PB
  
Emil Boesen
Emil Boesen 03, DEN
2.95
03DEN
2.95
PB
  
M Längd     


Final A

Final

Nicolai Lind Andersen
Nicolai Lind Andersen 98, DEN
6.87
98DEN
6.87
+1.6 PB
  
Simon Traoré
Simon Traoré 98, DEN
6.85
98DEN
6.85
+0.6
  
Daniel Wagner Jørgensen
Daniel Wagner Jørgensen 93, DEN
6.69
93DEN
6.69
+1.8 PB
  
Rune Drongesen
Rune Drongesen 96, DEN
6.38
96DEN
6.38
+1.6 PB
  
Robin Swann
Robin Swann 97, DEN
6.30w
97DEN
6.30w
+4.6
  
Alex Futtrup Christiansen
Alex Futtrup Christiansen 97, DEN
6.18
97DEN
6.18
+0.5 SB
  
Robin Swann
Robin Swann 97, DEN
6.12
97DEN
6.12
+1.9
  
Toke Gotthardsen
Toke Gotthardsen 94, DEN
5.64
94DEN
5.64
+1.2
  
Final B
1Henning André
6.82
Nyköpings BIS
6.82
+1.8 PB
  
2Anton Östebo
Anton Östebo 96, Linköpings GIF
6.36
Linköpings GIF
6.36
+0.6 SB
  
4Elias Martinsson
7.11w
Mölndals AIK
7.11w
+2.3
  
Elias Martinsson
7.01
Mölndals AIK
7.01
+2.0 SB
  
M Tresteg     


Final A

Final

Miso Buha
Miso Buha 03, DEN
11.85
03DEN
11.85
–1.2 PB
  
William A. Helmsdal
William A. Helmsdal 02, DEN
10.74
02DEN
10.74
–1.1 PB
  
M Slägga     


Final A

Final

Tom O. Jensen
Tom O. Jensen 60, DEN
46.98
60DEN
46.98
SB
  
P19 100 m     
Heat 3
Vind: -0.3
Vind: -0.3
5Viktor Wahlén DiederichsenSpårvägens FK
11.61
SB
  
P19 400 m     


Final A

Final

2Felix Mattsson
53.99
Mölndals AIK
53.99
PB
  
P19 Höjd     


Final A

Final

1Mikael Jansson
Mikael Jansson 98, KFUM Örebro
1.80
KFUM Örebro
1.80
SB
  
P19 Längd     


Final A

Final

1Marcus Lidman
6.66w
Hälle IF
6.66w
+3.2
  
1Victor Koch
6.62
Örgryte IS
6.62
+1.5 PB
  
1Magnus Pedersen
Magnus Pedersen 99, IFK Göteborg
6.42w
IFK Göteborg
6.42w
+3.8
  
8Thomas Rydh-Sternbeck
6.85w
Österhaninge IF
6.85w
+3.5
  
P17 100 m     
Heat 2
Vind: +2.1
Vind: +2.1
4Albin Andersson
11.73w
IFK Lidingö
11.73w
  
Heat 3
Vind: +1.8
Vind: +1.8
5Ludvig Jönsson
11.77
IFK Växjö
11.77
PB
  
Heat 4
Vind: +2.5
Vind: +2.5
2Isak Kristensen
11.26w
Ullevi FK
11.26w
  
5Marcus Andersson
11.64w
Öresund FK
11.64w
  
P17 400 m     


Final A

Final

1David Cannmo
David Cannmo 01, Trollhättan FIK
53.76
Trollhättan FIK
53.76
PB
  
2Max Bechtel
Max Bechtel 01, Hässelby
54.74
Hässelby SK
54.74
PB
  
3Gustav Zetterlund
55.33
KFUM Örebro
55.33
SB
  
4Albert Nurmi
55.52
Malmö AI
55.52
PB
  
6Carl Malmström
54.85
Kongahälla AIK
54.85
PB
  
P17 Stav     


Final A

Final

1Albin Andersson
3.62
IFK Lidingö
3.62
PB
  
8Erik Hanell
Erik Hanell 01, KFUM Örebro
3.90
KFUM Örebro
3.90
PB
  
P17 Slägga (5.0 kg)     


Final A

Final

1Filip Linnér
Filip Linnér 00, IFK Göteborg
41.53
IFK Göteborg
41.53
PB
  
5William LanndalenIK Ymer
58.49
PB
  
P16 100 m     
Heat 1
Vind: +1.6
Vind: +1.6
4Theodor Hammar Larsson
11.82
IFK Helsingborg
11.82
PB
  
Heat 2
Vind: +0.4
Vind: +0.4
2Felix Wilow
Felix Wilow 01, Linköpings GIF
11.41
Linköpings GIF
11.41
PB
  
7Karl Hällgren
Karl Hällgren 01, KFUM Örebro
11.99
KFUM Örebro
11.99
PB
  
Heat 5
Vind: +2.3
Vind: +2.3
3Favour Chidison
11.41w
Ullevi FK
11.41w
  
4Arvid Mägi TheorinIF Kville
11.51w
  
5Marcus HagerudAIK
11.52w
  
P16 Höjd     


Final A

Final

1Theodor Duvert
1.70
Turebergs FK
1.70
SB
  
P16 Kula (5.0 kg)     


Final A

Final

7Theodor Duvert
12.01
Turebergs FK
12.01
PB
  
P15 80 m     
Heat 3
Vind: +0.8
Vind: +0.8
5Ludvig All
9.93
Täby IS
9.93
PB
  
Heat 4
Vind: +2.3
Vind: +2.3
2Lukas Sällström
9.59w
Umeå TFC
9.59w
  
6Fred ÖsterblomTäby IS
10.17w
  
Heat 5
Vind: +1.5
Vind: +1.5
3Oliver PapinskiTäby IS
9.62
PB
  
5Lukas MindelsohnIK Lerum FI
9.80
PB
  
7Mahadi Hassen
10.18
Bollnäs FIK
10.18
PB
  
Heat 6
Vind: +0.3
Vind: +0.3
4Isac Engman
9.82
Malmö AI
9.82
PB
  
6Olle Ek
Olle Ek 02, Råby-Rekarne
10.11
Råby-Rekarne FIF
10.11
PB
  
7Tom Fritzdorf
Tom Fritzdorf 02, Spårvägen
10.15
Spårvägens FK
10.15
PB
  
P15 800 m     


Final A

Final

1Emil Bengtsson
2:15.97
IF Kville
2:15.97
PB
  
4Karl Källman
2:17.31
Hässelby SK
2:17.31
PB
  
7Noa Escobar Särnbratt
2:18.72
Sävedalens AIK
2:18.72
PB
  
P15 Tresteg     


Final A

Final

1Karl-William EinarsonWedevågs IF
10.93
–1.4 PB
  
1Oliver Glans
10.89
Ullevi FK
10.89
–0.6 PB
  
2Johan Wahlgren
10.19
Ullevi FK
10.19
0.0 PB
  
4Lukas Edqvist
12.15
Örgryte IS
12.15
0.0 PB
  
P14 80 m     
Heat 1
Vind: +1.4
Vind: +1.4
1Mattias AnderssonÖresund FK
9.72
PB
  
Heat 2
Vind: +1.4
Vind: +1.4
1Viktor Wall
9.32
Tyresö FK
9.32
PB
  
Heat 3
Vind: +1.7
Vind: +1.7
3Samuel Vinberg
9.90
Upsala IF
9.90
PB
  
Heat 6
Vind: +1.7
Vind: +1.7
1Linus JohanssonIK Wilske
9.52
PB
  
P14 Stav     


Final A

Final

1Linus Pihl
2.33
IK Lerum FI
2.33
PB
  
2Malte Fuchs EdbergBromma IF
3.21
PB
  
P14 Spjut (600 g)     


Final A

Final

3Elliot Duvert
42.21
Turebergs FK
42.21
PB
  
4Teodor Borgius
40.57
Hammarby IF
40.57
PB
  
P13 Stav     


Final A

Final

1Linus Jönsson
Linus Jönsson 05, Tjalve IF Norrköping
3.22
Tjalve IF Norrköping
3.22
PB
  
Kvinnor
K 60 m     

Vind: +4.2

Final A

Final

Vind: +4.2
1Emilia Johansson
8.08w
Klippans FK
8.08w
  
2Elin Molinder
8.16w
Mölndals AIK
8.16w
  
2Livia Tibbling
Livia Tibbling 05, Tjalve IF Norrköping
8.22w
Tjalve IF Norrköping
8.22w
  
3Linnéa Svanhall
Linnéa Svanhall 04, Färjestaden
8.17w
FIK Färjestaden
8.17w
  
4Meja Wolwan
Meja Wolwan 05, Upsala IF
8.27w
Upsala IF
8.27w
  
Ashley Gnanogoh
Ashley Gnanogoh 05, DEN
8.34w
05DEN
8.34w
  
Josepha Dahl
Josepha Dahl 04, DEN
8.40w
04DEN
8.40w
  
Ashley Gnanogoh
Ashley Gnanogoh 05, DEN
8.44
05DEN
8.44
PB
  
Nanna Grubert
Nanna Grubert 04, DEN
8.45
04DEN
8.45
PB
  
Ingeborg Falck
Ingeborg Falck 04, DEN
8.53w
04DEN
8.53w
  
Camilla Sass
Camilla Sass 04, DEN
8.54w
04DEN
8.54w
  
Emilie Børregaard Voigt
Emilie Børregaard Voigt 05, DEN
8.55
05DEN
8.55
PB
  
Amanda Sondrup Henriques
Amanda Sondrup Henriques 04, DEN
8.59
04DEN
8.59
PB
  
Line Grønbæk Andersen
Line Grønbæk Andersen 04, DEN
8.63
04DEN
8.63
PB
  
Emilie Børregaard Voigt
Emilie Børregaard Voigt 05, DEN
8.63
05DEN
8.63
  
Sara Porst
Sara Porst 04, DEN
8.63w
04DEN
8.63w
  
Caroline Vammen
Caroline Vammen 04, DEN
8.64w
04DEN
8.64w
  
Nora Grønnegaard Fischer
Nora Grønnegaard Fischer 05, DEN
8.80
05DEN
8.80
PB
  
Nikoline Bundgaard-Hansen
Nikoline Bundgaard-Hansen 04, DEN
8.84
04DEN
8.84
PB
  
Elvira Helleskov Batko
Elvira Helleskov Batko 04, DEN
8.95
04DEN
8.95
PB
  
Ida Marie Andresen
Ida Marie Andresen 04, DEN
8.99
04DEN
8.99
PB
  
Thinusa Aruchchunar
Thinusa Aruchchunar 05, DEN
9.01
05DEN
9.01
PB
  
Josephine Houlbjerg Hansen
Josephine Houlbjerg Hansen 04, DEN
9.07
04DEN
9.07
PB
  
Karla B. Langvik
Karla B. Langvik 05, DEN
9.12
05DEN
9.12
PB
  
Filippa Roug
Filippa Roug 05, DEN
9.12
05DEN
9.12
PB
  
Børka Berg Jørgensen
Børka Berg Jørgensen 04, DEN
9.13
04DEN
9.13
PB
  
Lærke Bay Smidt
Lærke Bay Smidt 04, DEN
9.23w
04DEN
9.23w
  
Asta Ellermann-Kingombe
Asta Ellermann-Kingombe 04, DEN
9.31
04DEN
9.31
PB
  
Rachel Enninful
Rachel Enninful 05, DEN
9.37
05DEN
9.37
PB
  
Mille Christensen
Mille Christensen 05, DEN
9.39
05DEN
9.39
PB
  
Eva Tsinat Krause
Eva Tsinat Krause 04, DEN
9.56
04DEN
9.56
PB
  
Signe Juhl Laursen
Signe Juhl Laursen 05, DEN
9.71
05DEN
9.71
PB
  
K 80 m     

Vind: +2.9

Final A

Final

Vind: +2.9
1Nikki AnderbergMalmö AI
9.81w
  
1Frida Hjorth
9.94
Säters IF
9.94
PB
  
2Olivia Stridh
9.95w
Malmö AI
9.95w
  
3Ebba Wulcan
10.23
Säffle FIK
10.23
PB
  
4Maja Åskag
Maja Åskag 02, Råby-Rekarne
10.31w
Råby-Rekarne FIF
10.31w
  
6Thea Holmén
10.35
Villstad GIF
10.35
PB
  
Klara Skriver Loessl
Klara Skriver Loessl 02, DEN
10.20w
02DEN
10.20w
  
Josephine Koch Jacobsen
Josephine Koch Jacobsen 03, DEN
10.28
03DEN
10.28
PB
  
Cecilie Gedsø Færge
Cecilie Gedsø Færge 03, DEN
10.36w
03DEN
10.36w
  
Josephine Koch Jacobsen
Josephine Koch Jacobsen 03, DEN
10.40
03DEN
10.40
PB
  
Klara Skriver Loessl
Klara Skriver Loessl 02, DEN
10.40w
02DEN
10.40w
  
Marie Høgh Larsen
Marie Høgh Larsen 03, DEN
10.46w
03DEN
10.46w
  
Angela Muki
Angela Muki 03, DEN
10.53w
03DEN
10.53w
  
Marie Høgh Larsen
Marie Høgh Larsen 03, DEN
10.54w
03DEN
10.54w
  
Cecilie Gedsø Færge
Cecilie Gedsø Færge 03, DEN
10.55
03DEN
10.55
PB
  
Victoria Lendal
Victoria Lendal 02, DEN
10.61
02DEN
10.61
PB
  
Sofie Spiegelhauer
Sofie Spiegelhauer 02, DEN
10.63
02DEN
10.63
PB
  
Ida Lyngby
Ida Lyngby 02, DEN
10.64
02DEN
10.64
PB
  
Angela Muki
Angela Muki 03, DEN
10.65w
03DEN
10.65w
  
Annika Baun Haldbo
Annika Baun Haldbo 03, DEN
10.78w
03DEN
10.78w
  
Laura Zilstorff
Laura Zilstorff 02, DEN
10.85
02DEN
10.85
PB
  
Annika K Eppers
Annika K Eppers 02, DEN
10.90
02DEN
10.90
PB
  
Bára Jógvansdóttir Glerfoss
Bára Jógvansdóttir Glerfoss 03, DEN
10.96
03DEN
10.96
PB
  
Mathilde Johanne Asp Jensen
Mathilde Johanne Asp Jensen 03, DEN
10.98
03DEN
10.98
PB
  
Mathilde Pedersen
Mathilde Pedersen 02, DEN
10.99w
02DEN
10.99w
  
Cecilie Carlsen
Cecilie Carlsen 03, DEN
11.08w
03DEN
11.08w
  
Maja Hjorth Antvorskov
Maja Hjorth Antvorskov 02, DEN
11.12
02DEN
11.12
PB
  
Naja Bertelsen
Naja Bertelsen 03, DEN
11.14
03DEN
11.14
PB
  
Freja Jensen
Freja Jensen 03, DEN
11.15
03DEN
11.15
SB
  
Josefine Sørensen
Josefine Sørensen 02, DEN
11.18
02DEN
11.18
PB
  
Maria Biskopstø
Maria Biskopstø 02, DEN
11.22
02DEN
11.22
PB
  
Mathilda Juel Gertz
Mathilda Juel Gertz 02, DEN
11.25w
02DEN
11.25w
  
Såra Iversen
Såra Iversen 03, DEN
11.26
03DEN
11.26
PB
  
Unna Ró Jacobsen
Unna Ró Jacobsen 02, DEN
11.45
02DEN
11.45
PB
  
Amalie Rudrasingam
Amalie Rudrasingam 03, DEN
11.45
03DEN
11.45
PB
  
Caroline Søndergåård
Caroline Søndergåård 02, DEN
11.50
02DEN
11.50
PB
  
Elin Niclasen
Elin Niclasen 03, DEN
11.51w
03DEN
11.51w
  
Emma Landberg
Emma Landberg 02, DEN
11.52
02DEN
11.52
SB
  
Rebekka Schaldemose
Rebekka Schaldemose 03, DEN
11.58
03DEN
11.58
PB
  
Annika G Truelsen
Annika G Truelsen 03, DEN
11.61
03DEN
11.61
PB
  
Olivia Helleskov Batko
Olivia Helleskov Batko 03, DEN
11.77
03DEN
11.77
PB
  
Karoline Bygwraa
Karoline Bygwraa 03, DEN
12.02
03DEN
12.02
PB
  
Maja Fuglsang Jensen
Maja Fuglsang Jensen 03, DEN
12.07
03DEN
12.07
PB
  
Malene Laursen
Malene Laursen 02, DEN
12.10
02DEN
12.10
PB
  
Benedicte Bech Rasmussen
Benedicte Bech Rasmussen 03, DEN
12.19
03DEN
12.19
PB
  
Ida Lange
Ida Lange 02, DEN
12.60w
02DEN
12.60w
  
Final B
Vind: +2.9
Vind: +2.9
1Wilma Svenson
Wilma Svenson 03, Oskarshamn
10.29w
Oskarshamns SK
10.29w
  
2Junianna Larsen BrolinTäby IS
10.27w
  
4Annie Norström
10.45w
Alunda SK
10.45w
  
6Hedda Tellow
10.42w
Örgryte IS
10.42w
  
K 100 m     

Vind: +1.2

Final A

Final

Vind: +1.2
5Mathilda GustafssonTanums IF
12.46
SB
  
7Jonna Claesson
Jonna Claesson 00, Stora Skedvi
12.50
Stora Skedvi IK
12.50
SB
  
Celina Nilsen Lundevik
Celina Nilsen Lundevik 99, NOR
12.34w
99NOR
12.34w
  
Mathilde Prietzel Nielsen
Mathilde Prietzel Nielsen 00, DEN
12.40
00DEN
12.40
  
Emilie Pedersen
Emilie Pedersen 98, DEN
12.50w
98DEN
12.50w
  
Caroline Elkjær
Caroline Elkjær 95, DEN
12.54
95DEN
12.54
SB
  
Kamille Busch Hansen
Kamille Busch Hansen 00, DEN
12.56
00DEN
12.56
PB
  
Olivia Tuokila
Olivia Tuokila 00, FIN
12.65w
00FIN
12.65w
  
Emilie Pedersen
Emilie Pedersen 98, DEN
12.69
98DEN
12.69
  
Kamille Busch Hansen
Kamille Busch Hansen 00, DEN
12.70w
00DEN
12.70w
  
Camilla F. R. Nissen
Camilla F. R. Nissen 90, DEN
12.75
90DEN
12.75
SB
  
Olivia Tuokila
Olivia Tuokila 00, FIN
12.86
00FIN
12.86
  
Mie Mikkelsen
Mie Mikkelsen 01, DEN
12.92
01DEN
12.92
  
Ida Beiter Bomme
Ida Beiter Bomme 01, DEN
12.99
01DEN
12.99
PB
  
Ida Boel
Ida Boel 00, DEN
13.11w
00DEN
13.11w
  
Amalie Molander Pedersen
Amalie Molander Pedersen 00, DEN
13.14
00DEN
13.14
  
Ida Boel
Ida Boel 00, DEN
13.16
00DEN
13.16
PB
  
Louise Bach Moore
Louise Bach Moore 01, DEN
13.23w
01DEN
13.23w
  
Ida Lønne Jespersen
Ida Lønne Jespersen 00, DEN
13.24
00DEN
13.24
  
Laura Haslund-Christensen
Laura Haslund-Christensen 01, DEN
13.26w
01DEN
13.26w
  
Emilie Florin
Emilie Florin 01, DEN
13.29
01DEN
13.29
SB
  
Maria Skov Kragh
Maria Skov Kragh 01, DEN
13.32
01DEN
13.32
  
Josephine Bundgaard
Josephine Bundgaard 00, DEN
13.50w
00DEN
13.50w
  
Lise Pedersen
Lise Pedersen 99, DEN
13.58
99DEN
13.58
  
Teresa Fríðriksdóttir Bláhamar
Teresa Fríðriksdóttir Bláhamar 01, DEN
13.66
01DEN
13.66
PB
  
Laura Valentin Jensen
Laura Valentin Jensen 01, DEN
13.68
01DEN
13.68
SB
  
Jasmin Boe Rasmussen
Jasmin Boe Rasmussen 00, DEN
13.95
00DEN
13.95
  
Amalie Holmelund Jørgensen
Amalie Holmelund Jørgensen 01, DEN
14.62w
01DEN
14.62w
  
Final B
Vind: +3.1
Vind: +3.1
1Fanny Jansson
12.42w
IFK Sunne
12.42w
  
2Maja MaunsbachIFK Lund
12.46w
  
4Vanja Blomberg
12.42w
Klippans FK
12.42w
  
5Klara Mattsson
12.57w
Örgryte IS
12.57w
  
7Moa Holm
Moa Holm 00, Lidingö
13.09
IFK Lidingö
13.09
SB
  
8Cornelia LindbergIK Lerum FI
12.69w
  
Heat 1
Vind: +1.7
Vind: +1.7
6Mary Ann AndreassonIF Göta Karlstad
12.71
SB
  
Heat 2
Vind: +1.2
Vind: +1.2
5Caroline Tegel
12.64
IF Göta Karlstad
12.64
SB
  
Heat 3
Vind: +1.5
Vind: +1.5
8Jennika LarssonIFK Lund
13.24
SB
  
Heat 4
Vind: +2.8
Vind: +2.8
6Sofia Andersson
12.48w
Upsala IF
12.48w
  
8Freja Avebäck
13.22w
Hammarby IF
13.22w
  
9Jenny Åkervall
13.27w
Spårvägens FK
13.27w
  
Heat 5
Vind: +2.6
Vind: +2.6
6Marie Sönnerfors
12.45w
Spårvägens FK
12.45w
  
6Linnéa Agefjäll
Linnéa Agefjäll 97, Linköpings GIF
12.51w
Linköpings GIF
12.51w
  
Heat 6
Vind: +2.2
Vind: +2.2
5Therese Bjureby
Therese Bjureby 97, Linköpings GIF
12.76w
Linköpings GIF
12.76w
  
K 400 m     


Final A

Final

5Emelie Svensson
1:02.33
IFK Mora
1:02.33
SB
  
3Julia Frisk
Julia Frisk 99, IFK Växjö
59.62
IFK Växjö
59.62
SB
  
8Sandra Jonsson LorentssonÖrgryte IS
59.49
PB
  
Stephanie Saavedra
Stephanie Saavedra 89, ESP
58.04
89ESP
58.04
  
Olivia Thorsgaard
Olivia Thorsgaard 00, DEN
58.20
00DEN
58.20
  
Mathilde Yttesen
Mathilde Yttesen 01, DEN
58.74
01DEN
58.74
  
Viktoria Dommer
Viktoria Dommer 01, DEN
59.44
01DEN
59.44
  
Eliska Maslanova
Eliska Maslanova 95, SVK
59.75
95SVK
59.75
SB
  
Liv Stæhr Rødtnes
Liv Stæhr Rødtnes 99, DEN
1:00.05
99DEN
1:00.05
SB
  
Laura Nørrung Poulsen
Laura Nørrung Poulsen 00, DEN
1:00.19
00DEN
1:00.19
PB
  
Cornelia Slej
Cornelia Slej 99, DEN
1:01.28
99DEN
1:01.28
PB
  
Cecilie Anna Næsby
Cecilie Anna Næsby 00, DEN
1:01.44
00DEN
1:01.44
SB
  
Julia H Maurer
Julia H Maurer 93, DEN
1:01.84
93DEN
1:01.84
  
Nina Marie Krarup
Nina Marie Krarup 99, DEN
1:01.98
99DEN
1:01.98
PB
  
Johanne Wiedemann Simonsen
Johanne Wiedemann Simonsen 99, DEN
1:02.60
99DEN
1:02.60
SB
  
Mai Stæhr Rødtnes
Mai Stæhr Rødtnes 99, DEN
1:02.72
99DEN
1:02.72
SB
  
Nanna Muurholm
Nanna Muurholm 01, DEN
1:03.56
01DEN
1:03.56
  
Mathilde Riis
Mathilde Riis 99, DEN
1:08.68
99DEN
1:08.68
  
Final B
2Bianca Salming
59.35
Turebergs FK
59.35
PB
  
5Ebba BerglinKA 2 IF
59.68
PB
  
9Amanda Jacobsson
1:03.45
IFK Trelleborg
1:03.45
SB
  
Final C
3Madeleine Björlin-Delmar
57.93
IFK Göteborg
57.93
SB
  
4Cornelia Faxius
1:04.28
Malmö AI
1:04.28
SB
  
6Patricia Striner
1:00.40
Malmö AI
1:00.40
SB
  
6Ztella Krywult
1:01.50
Hässelby SK
1:01.50
PB
  
7Caroline Andersson
1:00.49
IF Göta Karlstad
1:00.49
SB
  
7Linnea Åberg
1:05.95
IK Lerum FI
1:05.95
SB
  
8Frida Grindheim
1:01.85
Malmö AI
1:01.85
SB
  
K 1500 m     


Final A

Final

1Maud De Coninck
5:07.56
Sävedalens AIK
5:07.56
PB
  
1Nellie Skantze
Nellie Skantze 05, IFK Göteborg
5:12.11
IFK Göteborg
5:12.11
PB
  
1Felicia Niklasson
5:24.22
Sävedalens AIK
5:24.22
SB
  
2Julia Meijer
4:45.35
IFK Mora
4:45.35
PB
  
6Nadja Rugland
4:53.01
Kalmar SK
4:53.01
PB
  
6Amanda Helgesson
4:58.44
Hanvikens SK
4:58.44
PB
  
8Emily Fielder
4:56.07
Motala AIF
4:56.07
SB
  
Mia Van Wagenen
Mia Van Wagenen 99, DEN
4:45.40
99DEN
4:45.40
  
Lisa Høg
Lisa Høg 90, DEN
4:45.46
90DEN
4:45.46
PB
  
Marie Møller Schmidt
Marie Møller Schmidt 01, DEN
4:50.95
01DEN
4:50.95
  
Sara Schou Kristensen
Sara Schou Kristensen 97, DEN
4:51.07
97DEN
4:51.07
  
Sofia Thøgersen
Sofia Thøgersen 05, DEN
5:00.72
05DEN
5:00.72
  
Ida Jørgensen
Ida Jørgensen 01, DEN
5:07.58
01DEN
5:07.58
  
Laura G. Andersen
Laura G. Andersen 04, DEN
5:12.94
04DEN
5:12.94
PB
  
Sarah Bruun Nielsen
Sarah Bruun Nielsen 99, DEN
5:12.98
99DEN
5:12.98
SB
  
Anna Sofie Frænde
Anna Sofie Frænde 01, DEN
5:13.10
01DEN
5:13.10
  
Liv L Nielsen
Liv L Nielsen 01, DEN
5:18.61
01DEN
5:18.61
  
Kamilla Kajbæk
Kamilla Kajbæk 99, DEN
5:25.33
99DEN
5:25.33
  
Matilde Willer
Matilde Willer 00, DEN
5:25.36
00DEN
5:25.36
  
Elvira Helleskov Batko
Elvira Helleskov Batko 04, DEN
5:30.37
04DEN
5:30.37
  
Vibeka Eihilt Sivertsen
Vibeka Eihilt Sivertsen 05, DEN
5:49.94
05DEN
5:49.94
PB
  
Final B
1Kerstin Axelsson
5:00.54
Hässelby SK
5:00.54
SB
  
3Malin Persson
4:43.97
Bollnäs FIK
4:43.97
PB
  
3Linnea Johansson
5:19.78
IK Akele
5:19.78
SB
  
K Höjd     


Final A

Final

Teresa Fríðriksdóttir Bláhamar
Teresa Fríðriksdóttir Bláhamar 01, DEN
1.54
01DEN
1.54
PB
  
Karla B. Langvik
Karla B. Langvik 05, DEN
1.28
05DEN
1.28
  
Kaisa Duedam Ventrup
Kaisa Duedam Ventrup 05, DEN
1.22
05DEN
1.22
  
Rachel Enninful
Rachel Enninful 05, DEN
1.14
05DEN
1.14
  
K Stav     


Final A

Final

1Lina Magnusson
2.04
Nyköpings BIS
2.04
PB
  
2Elin Hellquist
2.66
Sävedalens AIK
2.66
PB
  
Julie Harsmann
Julie Harsmann 00, DEN
3.30
00DEN
3.30
=PB
  
Maria Pico Kjeldsen
Maria Pico Kjeldsen 00, DEN
3.02
00DEN
3.02
  
Nicola Malling
Nicola Malling 01, DEN
3.02
01DEN
3.02
  
Selma Staun
Selma Staun 00, DEN
2.85
00DEN
2.85
  
Ingrid Sofie Bach Jensen Bang
Ingrid Sofie Bach Jensen Bang 03, DEN
2.21
03DEN
2.21
  
K Längd     


Final A

Final

Laura Tølløse
Laura Tølløse 97, DEN
5.44
97DEN
5.44
+1.3
  
Amalie Molander Pedersen
Amalie Molander Pedersen 00, DEN
5.32
00DEN
5.32
–0.4
  
Isabell Paprotny
Isabell Paprotny 97, GER
5.31
97GER
5.31
–0.6
  
Louise Bach Moore
Louise Bach Moore 01, DEN
5.17
01DEN
5.17
+1.3
  
Ida Lønne Jespersen
Ida Lønne Jespersen 00, DEN
4.96
00DEN
4.96
–0.2
  
Final B
1Jennika LarssonIFK Lund
5.42w
+2.9
  
1Malin Olsson
5.39w
Malmö AI
5.39w
+2.3
  
K Tresteg     


Final A

Final

Andrea Kirstina Møller
Andrea Kirstina Møller 02, DEN
10.23
02DEN
10.23
+0.2 PB
  
Sofie Froberg
Sofie Froberg 02, DEN
9.96
02DEN
9.96
–0.2
  
Bára Jógvansdóttir Glerfoss
Bára Jógvansdóttir Glerfoss 03, DEN
9.45
03DEN
9.45
–1.1 PB
  
Mai R Wærness
Mai R Wærness 02, DEN
9.24
02DEN
9.24
0.0
  
Amalie Rudrasingam
Amalie Rudrasingam 03, DEN
9.13
03DEN
9.13
–2.0
  
K Slägga     


Final A

Final

Anne Farum Kristensen
Anne Farum Kristensen 99, DEN
36.84
99DEN
36.84
PB
  
F19 100 m     
Heat 2
Vind: +0.6
Vind: +0.6
4Sara Hermansson
12.82
Huddinge AIS
12.82
SB
  
Heat 4
Vind: +0.5
Vind: +0.5
3Amie Jammeh
Amie Jammeh 99, Upsala IF
12.56
Upsala IF
12.56
PB
  
8Hanna ZachrissonUllevi FK
13.43
SB
  
Heat 5
Vind: +0.9
Vind: +0.9
5Marion Sackey MensahHuddinge AIS
12.83
SB
  
7Alexandra Hellborg
13.38
Österhaninge IF
13.38
PB
  
F19 1500 m     


Final A

Final

1Amanda Gottfridsson
5:11.61
Halmstad OK
5:11.61
PB
  
6Alice Greberg
4:50.64
Mölndals AIK
4:50.64
PB
  
7Eleonora Olsmats
4:52.93
Turebergs FK
4:52.93
PB
  
9Elin Marcusson
Elin Marcusson 99, Trångsviken
4:57.49
Trångsvikens IF
4:57.49
PB
  
F19 Längd     


Final A

Final

8Alma KilpeläinenLjungby FIK
5.43w
+2.3
  
F17 100 m     
Heat 1
Vind: +0.7
Vind: +0.7
1Julia BjörkmanIF Kville
12.46
PB
  
5Vilma Hultström
13.49
Hammarby IF
13.49
PB
  
Heat 2
Vind: +1.5
Vind: +1.5
3Hannah HanssonÅhus FIK
12.86
PB
  
4Claudia BelgraveIK Ymer
12.91
PB
  
Heat 3
Vind: +4.2
Vind: +4.2
3Moa Holm
Moa Holm 00, Lidingö
12.92w
IFK Lidingö
12.92w
  
5Elin Eriksson
13.48w
IF Kville
13.48w
  
Heat 4
Vind: +2.5
Vind: +2.5
2Mathilda GustafssonTanums IF
12.39w
  
Heat 6
Vind: +2.8
Vind: +2.8
3Ylwa Haglund
13.13w
Falu IK
13.13w
  
5Ebba Molinder
13.23w
Mölndals AIK
13.23w
  
F17 400 m     


Final A

Final

5Vilma Hultström
1:02.72
Hammarby IF
1:02.72
SB
  
F17 1500 m     


Final A

Final

1Caroline Olsmats
5:34.15
Danderyds SK
5:34.15
PB
  
F17 Stav     


Final A

Final

1Freja AndersdotterKA 2 IF
3.02
SB
  
1Linnea Pihl
3.02
IK Lerum FI
3.02
PB
  
7Ella DarrellIK Lerum FI
3.30
PB
  
8Ronja BökmarkIK Lerum FI
3.17
PB
  
F17 Längd     


Final A

Final

8Sofia Sundstedt
5.09
Västerås FK
5.09
+0.6 PB
  
F17 Slägga (3.0 kg)     


Final A

Final

1Elsa Lindén
42.69
Mölndals AIK
42.69
SB
  
F16 100 m     
Heat 1
Vind: +2.1
Vind: +2.1
7Olivia Österling StrömstedtIF Göta Karlstad
13.48w
  
Heat 2
Vind: +1.1
Vind: +1.1
4Sofie Cedergrund
Sofie Cedergrund 01, Göteborgs KIK
13.05
Göteborgs KIK
13.05
PB
  
Heat 3
Vind: +1.9
Vind: +1.9
1Filippa Sivnert
12.32
Öresund FK
12.32
PB
  
3Jelena Bodén
Jelena Bodén 01, Skellefteå AIK
13.26
Skellefteå AIK
13.26
PB
  
6Alice Heldt CasselLudvika FFI
13.38
PB
  
Heat 4
Vind: +1.9
Vind: +1.9
2Cornelia LindbergIK Lerum FI
12.75
PB
  
4Shila Fathli
13.27
Hässelby SK
13.27
PB
  
Heat 6
Vind: +3.4
Vind: +3.4
5Alfrida Kilvik
13.33w
IF Kville
13.33w
  
6Moa Sellergren
13.43w
IFK Lidingö
13.43w
  
Heat 7
Vind: +1.9
Vind: +1.9
3Ebba Magnusson
Ebba Magnusson 01, IFK Göteborg
12.81
IFK Göteborg
12.81
PB
  
5Linnéa Andersson
Linnéa Andersson 01, Båstads GoIF
13.03
Båstads GoIF
13.03
PB
  
Heat 8
Vind: +1.9
Vind: +1.9
3Lisa Ericsson
Lisa Ericsson 01, Trångsviken
13.26
Trångsvikens IF
13.26
PB
  
4Line Söderpalm
13.40
Örgryte IS
13.40
PB
  
F16 Längd     


Final A

Final

1Linnéa Andersson
Linnéa Andersson 01, Båstads GoIF
5.35w
Båstads GoIF
5.35w
+2.3
  
9Sandra Jonsson LorentssonÖrgryte IS
5.38w
+2.3
  
F15 80 m     
Heat 2
Vind: +0.1
Vind: +0.1
1Tova WickellKA 2 IF
10.64
PB
  
Heat 4
Vind: +2.8
Vind: +2.8
3Nike Wäljegård
10.71w
Mölndals AIK
10.71w
  
4Leticia Buchli
10.74w
Täby IS
10.74w
  
5Emilia Sjöstrand
10.81w
Tyresö FK
10.81w
  
Heat 5
Vind: +2.7
Vind: +2.7
3Hanna Zakrisson
10.70w
Finspångs AIK
10.70w
  
Heat 6
Vind: +1.2
Vind: +1.2
2Wendela Yhlen GrafUllevi FK
10.63
PB
  
Heat 7
Vind: +1.8
Vind: +1.8
1Clara JohanssonKA 2 IF
10.53
PB
  
Heat 11
Vind: +1.8
Vind: +1.8
1Junianna Larsen BrolinTäby IS
10.51
PB
  
Heat 13
Vind: +1.8
Vind: +1.8
3Julia Berns
10.73
IFK Lund
10.73
PB
  
F15 Tresteg     


Final A

Final

2Clara JohanssonKA 2 IF
11.50
–2.9 PB
  
3Linnea Svensson
Linnea Svensson 03, Tjalve IF Norrköping
9.51
Tjalve IF Norrköping
9.51
–0.1 PB
  
8Felicia NorellHabo FIF-04
11.07
–1.5 PB
  
F15 Slägga (3.0 kg)     


Final A

Final

6Selma LöfmanIFK Lund
45.30
PB
  
8Maja Åkerblom
40.41
Västerås FK
40.41
PB
  
F14 80 m     

Vind: +1.3

Final A

Final

Vind: +1.3
4Alicia Löwhagen
10.77
Hammarby IF
10.77
PB
  
Heat 2
Vind: +1.5
Vind: +1.5
2Lovisa Pettersson
Lovisa Pettersson 03, Lidköpings IS
10.65
Lidköpings IS
10.65
PB
  
Heat 4
Vind: +2.7
Vind: +2.7
1Beata Edelholm
10.88w
Hammarby IF
10.88w
  
Heat 5
Vind: +0.7
Vind: +0.7
2Meja Lindberg
Meja Lindberg 03, Östersunds GIF
10.75
Östersunds GIF
10.75
PB
  
Heat 9
Vind: +1.7
Vind: +1.7
2Tova Möllerström
10.84
Eslövs AI
10.84
PB
  
Heat 11
Vind: +2.3
Vind: +2.3
1Famke Persson
10.42w
IFK Lund
10.42w
  
Heat 13
Vind: +1.3
Vind: +1.3
4Emilia WamslerIFK Lund
10.83
PB
  
4Olivia Dittlau
Olivia Dittlau 03, Helsingborg
10.85
IFK Helsingborg
10.85
PB
  
Heat 15
Vind: +3.1
Vind: +3.1
1Elin Stenhammar
10.42w
Alingsås IF
10.42w
  
F14 Stav     


Final A

Final

3Vanna DarrellIK Lerum FI
2.88
PB
  
7Alicia HallnerIK Lerum FI
2.36
SB
  
F14 Spjut (500 g)     


Final A

Final

2Maria Grenegård
40.09
IF Göta Karlstad
40.09
PB
  
F13 60 m     
Heat 4
Vind: +1.4
Vind: +1.4
1Jenjira PhayakhrueaMalmö AI
8.29
PB
  
Heat 8
Vind: -0.1
Vind: -0.1
1Linnéa Svanhall
Linnéa Svanhall 04, Färjestaden
8.27
FIK Färjestaden
8.27
PB
  
F13 Stav     


Final A

Final

2Norah Lind
Norah Lind 05, Hammarby
2.62
Hammarby IF
2.62
PB
  
F12 60 m     
Heat 8
Vind: +0.3
Vind: +0.3
1Ella Engman
8.28
Malmö AI
8.28
PB
  
F12 Höjd     


Final A

Final

1Emma Sandin
Emma Sandin 05, IK Hakarpspojkarna
1.55
IK Hakarpspojkarna
1.55
PB