24.6
23.6
20.6
23.6
23.6
23.6
21.6
19.6
12.6
20.6
15‐16.6
22.6
22.6
21.6
21.6
19.6
19.6
19.6
19.6
22.6
22.6
22.6
22.6
22.6
23.6
12.6
12.6
17.6
19.6
22.6
22.6
19.6
19.6
16.6
3.6
22.6
16.6
19‐20.6
20.6
19‐20.6
19.6
19.6
12.6
17.6
17.6
16.6
15.6
8.6
6.6
19.6
3.6
19.6
19.6
19.6
19.6
19.6
19.6
8.6
17.6
16.6
18.6
11.6
20.6
20.6
20.6
20.6
15.6
10.6
19‐20.6
20.6
20.6
20.6
20.6
20.6
20.6
19‐20.6
19.6
19‐20.6
19.6
20.6
19.6
19.6
19.6
19.6
19.6
19.6
19.6
19.6
15.6
15.6
16.6
12.6
11‐13.6
17.6
17.6
17.6
16.6
17.6
16.6
17.6
Tävlande: 48 (24+24)   Starter: 48 (24+24)
Män
M 60 m     
Inne
Inne
Heat 1
2Max Hejdenberg
7.30
Örgryte IS
7.30
PB
  
4Viggo Hahnsson
7.50
Örgryte IS
7.50
PB
  
Heat 2
1Erik JohanssonUllevi FK
7.41
PB
  
Heat 3
1Alexander AndreassonÖrgryte IS
7.17
PB
  
M 600 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Adam Danielsson
1:21.78
Ullevi FK
1:21.78
PB
  
2Dennis Forsman
1:22.50
Ullevi FK
1:22.50
PB
  
3Alexander Lesser
1:23.06
Ullevi FK
1:23.06
PB
  
4Erik Lindahl
1:23.75
Ullevi FK
1:23.75
PB
  
Final B
1Martin Astner
1:22.48
Ullevi FK
1:22.48
PB
  
2Oskar Greilert
1:23.96
Ullevi FK
1:23.96
PB
  
3Samuel Wiik
1:24.01
Örgryte IS
1:24.01
PB
  
4Anton Bengtsson
Anton Bengtsson 89, Stenungsunds FI
1:25.91
F Stenungsunds FI
1:25.91
PB
  
M 800 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Albin Öberg
Albin Öberg 04, Björnstorp
2:16.72
Björnstorps IF
2:16.72
PB
  
P17 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Philip Ryding
1.85
IF Kville
1.85
PB
  
2Melker Manne
1.77
Ullevi FK
1.77
PB
  
P17 Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
2Oliver Edman ChrantzÖrgryte IS
3.50
PB
  
P17 Kula (5.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
3Hampus Borgemyr
Hampus Borgemyr 00, Trollhättan FIK
11.45
Trollhättan FIK
11.45
PB
  
P15 Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
1Peter SvenssonIF Rigor
3.40
PB
  
2Edvin Wahlström
2.80
Mölndals AIK
2.80
PB
  
P15 Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Fredrik Grund
5.44
IF Kville
5.44
PB
  
2Richie Leong
5.19
Ullevi FK
5.19
PB
  
P14 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Agustin HilmerssonIK Orient
1.66
PB
  
2David Ulstein
1.64
Mölndals AIK
1.64
PB
  
P14 Kula (4.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Victor RothausenIF Rigor
10.79
PB
  
Kvinnor
K 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Julia WennerstenIK Ymer
7.90
PB
  
1Elin Stenhammar
8.22
Alingsås IF
8.22
PB
  
Heat 3
1Alexandra Pekic
8.20
Örgryte IS
8.20
PB
  
Heat 4
1Ide Ileso
8.07
Ullevi FK
8.07
PB
  
K 600 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Matilda Hellqvist
1:33.80
Ullevi FK
1:33.80
PB
  
2Ebba Svantesson
1:36.37
Ullevi FK
1:36.37
PB
  
3Johanna Holmén SvenssonUllevi FK
1:37.84
PB
  
4Åsa Söderlund
1:39.11
Ullevi FK
1:39.11
PB
  
5Emelie Öberg
1:41.11
Ullevi FK
1:41.11
PB
  
F19 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Julia PeterssonUllevi FK
1.63
PB
  
F17 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Linn Hertz Saebbö
Linn Hertz Saebbö 00, Göteborgs KIK
1.63
Göteborgs KIK
1.63
=PB
  
3Ida Björndal
1.54
IF Kville
1.54
PB
  
F17 Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
2Gaël De Coninck
4.89
Sävedalens AIK
4.89
PB
  
F17 Kula (3.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Daniella PerssonHälle IF
13.61
PB
  
F15 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Cornelia FlisbergAle FK
8.27
PB
  
2Cindy Darrell
8.29
Ullevi FK
8.29
PB
  
Heat 1
1Hedda Tellow
8.28
Örgryte IS
8.28
PB
  
F15 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
2Tilde Johansson
1.54
Bokenäs IF
1.54
PB
  
F15 Kula (3.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
2Calista Ezeh
10.15
IF Kville
10.15
PB
  
F14 Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
2Linda Aiff
2.60
IK Lerum FI
2.60
PB
  
F14 Kula (3.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Emilia Wernerliv
10.35
Kongahälla AIK
10.35
PB
  
F13 800 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Filippa Fagerström
2:32.18
Mölndals AIK
2:32.18
PB
  
3Alma Svantesson
2:33.15
Mölndals AIK
2:33.15
PB
  
4Maja WrångemyrIK Ymer
2:34.86
PB