27.11
23.11
28.11
27.11
27.11
8.8
26.11
20.11
27.11
27.11
27.11
27.11
24.10
17.10
4.9
21.11
10.10
26.9
17.8
25.8
26.8
6.9
19.8
8.9
9.10
31.8
23.8
4.9
20.11
21.11
13.11
10.10
16.10
21.11
19.9
20‐21.11
18.9
21.11
24.8
19.8
16.10
4.9
13.11
6.11
12‐14.11
6.11
3.10
2.10
8.10
12.9
19.8
28.8
30.10
19.9
12.9
7.11
7.11
24.10
16.10
19.9
7.11
19.9
10.10
18.9
16.10
5‐7.11
6.11
7.11
2.10
24.10
30.10
22.10
11.9
19.9
3.10
16.10
17.10
30.10
3.10
26.9
10.10
21.8
9.10
9.10
17.10
13.9
31.10
11.9
2.10
16.10
2.10
16.10
23.10
28.8
22.10
22.10
18.8
22.10
17.10
26.8
Tävlande: 110 (45+65)   Starter: 121 (50+71)

Män
M 200 m     

Vind: -0.1

Final A

Final

Vind: -0.1
2Joakim Karlsson
22.85
Finspångs AIK
22.85
PB
  
3Alexander BengtssonÅhus FIK
22.97
SB
  
Final B
Vind: +1.2
Vind: +1.2
2Jakob Samuelsson
23.57
Hässelby SK
23.57
PB
  
3Erik Rosqvist
Erik Rosqvist 98, Spårvägen
23.84
Spårvägens FK
23.84
PB
  
Final C
Vind: +1.4
Vind: +1.4
2Sebastian NwosuTäby IS
23.79
PB
  
3Valentin StrohkirchDanderyds SK
24.19
PB
  
M 300 m     


Final A

Final

2Vilmer Elovsson
37.65
Mölndals AIK
37.65
PB
  
3Markus Lantto
38.31
Bromma IF
38.31
PB
  
4Lucas Bolin
Lucas Bolin 01, Bergaström
38.93
IK Bergaström
38.93
PB
  
6William Gardell
40.13
Spårvägens FK
40.13
PB
  
Final B
1Simon Martinsson
Simon Martinsson 01, Österhaninge
38.89
Österhaninge IF
38.89
PB
  
M 800 m     


Final A

Final

4Eric Källman
1:59.19
IK Ymer
1:59.19
PB
  
5Yared Kidane
Yared Kidane 99, Eskilstuna
1:59.91
Eskilstuna FI
1:59.91
PB
  
Final B
1Jonatan SkagerbergIK Lerum FI
2:00.82
PB
  
2Tobias Jonsson
Tobias Jonsson 97, Spårvägen
2:01.38
Spårvägens FK
2:01.38
PB
  
3Jacob Åkersten
2:02.59
Täby IS
2:02.59
PB
  
5Leo Kvisth
Leo Kvisth 00, Spårvägen
2:06.21
Spårvägens FK
2:06.21
PB
  
7Leo Bastien
Leo Bastien 00, Hässelby
2:08.13
Hässelby SK
2:08.13
PB
  
P19 110 m häck (99.1 cm)     

Vind: +0.6

Final A

Final

Vind: +0.6
2Johan BengtssonTäby IS
15.22
PB
  
4James GaudielloMalmö AI
15.41
PB
  
6Gabriel Rosshagen
15.74
Hässelby SK
15.74
PB
  
7Anton Sjöström
19.29
IFK Umeå
19.29
PB
  
P19 Längd     


Final A

Final

3Viktor Wahlén DiederichsenSpårvägens FK
6.38
–0.3 PB
  
P19 Spjut     


Final A

Final

1Sebastian Ruthström
67.44
Spårvägens FK
67.44
SB
  
P17 110 m häck (91.4 cm, 8.9 m)     

Vind: +1.5

Final A

Final

Vind: +1.5
5Gustav Karlsson
Gustav Karlsson 00, KFUM Örebro
14.91
KFUM Örebro
14.91
PB
  
Heat 1
Vind: +2.7
Vind: +2.7
2Gustav Karlsson
Gustav Karlsson 00, KFUM Örebro
14.62w
KFUM Örebro
14.62w
  
5Simon Thor
15.92w
IFK Märsta
15.92w
  
Heat 2
Vind: +1.6
Vind: +1.6
3Nikolai Kronmann
15.27
Söderhamns IF
15.27
PB
  
4Albin Andersson
15.77
IFK Lidingö
15.77
PB
  
P17 Längd     


Final A

Final

2Daniel Langman
6.42
IFK Lidingö
6.42
–0.2 SB
  
6Markus Thorsell
Markus Thorsell 99, Råby-Rekarne
6.19
Råby-Rekarne FIF
6.19
+0.6 PB
  
P17 Spjut (700 g)     


Final A

Final

2Simon Thor
58.92
IFK Märsta
58.92
PB
  
3Albert OttanderEstuna IF
58.69
PB
  
4Otto Sundell
Otto Sundell 00, Söderhamn
54.89
Söderhamns IF
54.89
PB
  
6Philip StömneValbo AIF
42.93
PB
  
P15 800 m     


Final A

Final

2Albin Wägmark
Albin Wägmark 01, Spårvägen
2:06.67
Spårvägens FK
2:06.67
PB
  
P15 Spjut (600 g)     


Final A

Final

1Theodor Duvert
48.12
IFK Märsta
48.12
PB
  
3Simon Martinsson
Simon Martinsson 01, Österhaninge
39.60
Österhaninge IF
39.60
PB
  
P14 800 m     


Final A

Final

1Oscar Taha
Oscar Taha 02, Lidingö
2:05.70
IFK Lidingö
2:05.70
PB
  
2Sebastian IsaksonTäby IS
2:13.71
PB
  
3Julius Mördrup
2:14.09
IFK Lidingö
2:14.09
PB
  
P14 80 m häck (83.8 cm)     

Vind: +1.4

Final A

Final

Vind: +1.4
1Vilmer Elovsson
11.59
Mölndals AIK
11.59
PB
  
Heat 1
Vind: +2.1
Vind: +2.1
1Vilmer Elovsson
11.59w
Mölndals AIK
11.59w
  
P14 Längd     


Final A

Final

3Ludvig All
5.60
Täby IS
5.60
+0.1 PB
  
4Måns Boshuis
5.51
IFK Lidingö
5.51
+0.8 PB
  
5Lukas Sällström
5.46
IFK Umeå
5.46
+0.5 PB
  
6David ÅrhammarIF Linnea
5.40
+0.7 PB
  
P14 Spjut (600 g)     


Final A

Final

1Pontus Gustavsson
43.40
Västerås FK
43.40
PB
  
4Zion Eriksson
35.51
Täby IS
35.51
PB
  
P13 2000 m     


Final A

Final

1Albin Wallenius
6:26.18
Västerås FK
6:26.18
PB
  
Kvinnor
K 200 m     

Vind: +1.2

Final A

Final

Vind: +1.2
2Marion Sackey MensahHuddinge AIS
25.66
PB
  
3Emmy SmedbergKA 2 IF
25.61
PB
  
4Linda Eriksson
25.74
Huddinge AIS
25.74
PB
  
5Sara Hermansson
25.99
Huddinge AIS
25.99
SB
  
Final B
Vind: +1.1
Vind: +1.1
1Mina Karlsson
26.15
Upsala IF
26.15
PB
  
1Marina Janhunen
26.46w
Hammarby IF
26.46w
  
2Lovisa Glavare KarlssonTäby IS
26.33
PB
  
2Lisa Piscator
26.46w
IF Göta Karlstad
26.46w
  
3Amanda Eriksson
26.93
Spårvägens FK
26.93
PB
  
3Felicia Lindberg
27.19w
Hammarby IF
27.19w
  
4Alexandra Hellborg
27.51w
Österhaninge IF
27.51w
  
Final C
Vind: +1.1
Vind: +1.1
1Tilde Tofft
Tilde Tofft 00, Spårvägen
27.06
Spårvägens FK
27.06
PB
  
2Moa Holm
Moa Holm 00, Lidingö
27.32
IFK Lidingö
27.32
PB
  
K 300 m     


Final A

Final

1Stina Gustavsson
40.98
Hammarby IF
40.98
PB
  
Final B
1Chloé Elhouar
Chloé Elhouar 02, Spårvägen
43.33
Spårvägens FK
43.33
PB
  
2Lina Arousell
44.18
Iggesunds SK
44.18
PB
  
K 800 m     


Final A

Final

1Hanna Näslund
Hanna Näslund 00, Trångsviken
2:17.75
Trångsvikens IF
2:17.75
PB
  
Final B
2Hanna Säfström
Hanna Säfström 00, KFUM Örebro
2:31.47
KFUM Örebro
2:31.47
PB
  
F19 800 m     


Final A

Final

1Anna Engelin
Anna Engelin 98, Östersunds GIF
2:17.88
Östersunds GIF
2:17.88
PB
  
2Hanna Bergström
2:18.98
Huddinge AIS
2:18.98
PB
  
4Ida Tryggveson
2:21.77
F Bålsta IK
2:21.77
SB
  
F19 100 m häck     

Vind: +3.1

Final A

Final

Vind: +3.1
2Maria SödergrenTäby IS
15.38w
  
3Helena Kolte
15.39w
Täby IS
15.39w
  
4Levina Ahlgren
16.54w
Upsala IF
16.54w
  
F19 Tresteg     


Final A

Final

1Stina Westin
Stina Westin 98, Östersunds GIF
10.90
Östersunds GIF
10.90
+1.1 PB
  
2Lina Näslund
Lina Näslund 98, Östersunds GIF
10.78
Östersunds GIF
10.78
+0.7 PB
  
F17 800 m     
Final B
4Manda Gullberg
Manda Gullberg 00, FIN
2:33.51
00FIN
2:33.51
PB
  
F17 100 m häck (76.2 cm, 8.5 m)     

Vind: +1.3

Final A

Final

Vind: +1.3
6Izabella RipswedenIFK Tumba
15.04
PB
  
Heat 1
Vind: +0.8
Vind: +0.8
5Linnea Lindh
Linnea Lindh 99, Linköpings GIF
16.32
Linköpings GIF
16.32
PB
  
7Alva Vastersson
17.16
Varbergs GIF
17.16
PB
  
Heat 2
Vind: +0.2
Vind: +0.2
4Frida Wistfors
Frida Wistfors 99, Linköpings GIF
15.35
Linköpings GIF
15.35
PB
  
F17 Längd     


Final A

Final

3Emmy SmedbergKA 2 IF
5.34
0.0 PB
  
6Emelie EklundTäby IS
5.30
–1.2 PB
  
F17 Tresteg     


Final A

Final

1Lovisa KarlssonHögby IF
12.24
+1.3 PB
  
2Julia OlanderKA 2 IF
11.89
+0.4 PB
  
3Lisa Weyhenmeyer
11.85
Upsala IF
11.85
+1.8 PB
  
4Emelie Eklund
11.44w
Täby IS
11.44w
+2.2
  
7Izabella RipswedenIFK Tumba
10.99w
+2.4
  
F17 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

1Tilde All
10.97
Täby IS
10.97
SB
  
2Annina Stens
Annina Stens 99, Spårvägen
10.48
Spårvägens FK
10.48
SB
  
F15 800 m     


Final A

Final

1Wilma Larsson
Wilma Larsson 01, Eskilstuna
2:34.32
Eskilstuna FI
2:34.32
SB
  
2Hedda Mejer
2:21.78
Bromma IF
2:21.78
PB
  
3Tilde Bångman
Tilde Bångman 01, Trångsviken
2:22.25
Trångsvikens IF
2:22.25
PB
  
4Melina Gustafson
2:34.95
Spårvägens FK
2:34.95
SB
  
6Cornelia Böhnke
2:25.13
Huddinge AIS
2:25.13
PB
  
8Selma Nilsson
Selma Nilsson 01, Spårvägen
2:31.91
Spårvägens FK
2:31.91
PB
  
F15 80 m häck (76.2 cm, 8 m)     

Vind: +0.3

Final A

Final

Vind: +0.3
3Emily Capobianco
Emily Capobianco 01, KFUM Örebro
12.01
KFUM Örebro
12.01
PB
  
7Cornelia Böhnke
13.09
Huddinge AIS
13.09
PB
  
Heat 3
Vind: +2.3
Vind: +2.3
3Moa Eklundh
Moa Eklundh 01, KFUM Örebro
12.72w
KFUM Örebro
12.72w
  
F15 Höjd     


Final A

Final

4Isa Hausmann
1.58
Hammarby IF
1.58
PB
  
7Elin Träff
Elin Träff 01, Åkersberga
1.52
Åkersberga SK
1.52
PB
  
F15 Längd     


Final A

Final

1Klara Rådbo
5.60
Hammarby IF
5.60
+1.1 PB
  
1Klara NolemoGefle IF
5.02
+0.9 PB
  
1Selma Nilsson
Selma Nilsson 01, Spårvägen
4.80
Spårvägens FK
4.80
+1.3 PB
  
2Sira Gassama
5.49
Hammarby IF
5.49
+0.9 PB
  
3Emily Capobianco
Emily Capobianco 01, KFUM Örebro
5.43
KFUM Örebro
5.43
+0.2 PB
  
4Mikaela EkmanTäby IS
5.39
+0.9 PB
  
5Agnes Ekman
Agnes Ekman 01, Spårvägen
5.32
Spårvägens FK
5.32
+0.8 PB
  
F14 800 m     


Final A

Final

2Alice Berg
Alice Berg 02, Tureberg
2:21.30
Turebergs FK
2:21.30
PB
  
3Elisabeth Hvalgren
2:25.54
IFK Lidingö
2:25.54
PB
  
6Elsa Preber
2:27.03
IFK Lidingö
2:27.03
PB
  
7Pernilla Norgren
2:27.84
Umedalens IF
2:27.84
PB
  
F14 Längd     


Final A

Final

1Bilge Kaya
5.41
Hellas FK
5.41
+0.6 PB
  
2Ella EnanderTäby IS
5.38
+0.9 PB
  
3Ella Hagman
5.18
Huddinge AIS
5.18
–0.3 PB
  
4Tilde Gudmundsson
5.17
IFK Växjö
5.17
+1.1 PB
  
F13 2000 m     


Final A

Final

1Victoria Psilander
7:36.94
IFK Lidingö
7:36.94
PB
  
3Tuva Kjellström
7:47.96
Hässelby SK
7:47.96
PB
  
4Linnea Thor
7:50.57
Strands IF
7:50.57
PB
  
F13 Höjd     


Final A

Final

1Lotta Putkiranta
Lotta Putkiranta 03, FIN
1.58
03FIN
1.58
=SB
  
2Moa EhrenbrandStrands IF
1.58
PB
  
1.421.451.511.541.561.581.60
Putkirantaooxooxxooxxx
Ehrenbrand