0
1.4 | |
14.4 | |
17.3 | |
7.4 | |
16.3 | |
29.3 | |
7.4 | |
7.4 | |
14.4 | |
13.4 | |
10.4 | |
27.3 | |
7.4 | |
6.4 | |
9.4 | |
7.4 | |
1.4 | |
6.4 | |
7.4 | |
6.4 | |
28.3 | |
23.3 | |
16.3 | |
4.2 | |
16.3 | |
29.3 | |
29.3 | |
23.3 | |
26.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23.3 | |
22.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23‐24.3 | |
19‐21.3 | |
15‐16.3 | |
15‐16.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
17.3 | |
10.3 | |
3.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
17.3 | |
16‐17.3 | |
16‐17.3 | |
16.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
2.3 | |
14.3 | |
9.3 | |
24.2 | |
27.2 | |
5.3 | |
10.3 | |
9‐10.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
3.3 | |
21.2 | |
5.3 | |
2.3 | |
2‐3.3 | |
3.3 | |
2‐3.3 | |
2‐3.3 | |
1‐3.3 | |
2.3 | |
29.2 | |
27.2 | |
29.2 | |
27.2 | |
14.2 | |
27.2 | |
27.2 | |
25.2 | |
25.2 | |
24‐25.2 | |
24.2 | |
24‐25.2 | |
21.2 | |
22.2 | |
22.2 | |
21.2 | |
16.2 | |
19.2 | |
19.2 | |
18.2 |
Men | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Men 200m Wind: +2.0 Final A Final | Wind: +2.0 | ||||||||
3 | Filip Wendelin Filip Wendelin 96, Mölndal 22.97 | 96 | Mölndals AIK | 22.97 | =PB | ||||
3 | Daniel Johansson Daniel Johansson 99, Ullevi 23.03 | 99 | Ullevi FK | 23.03 | =PB | ||||
5 | Robin Jacobsson Robin Jacobsson 98, Ullevi 23.08 | 98 | Ullevi FK | 23.08 | =PB | ||||
6 | Truls Solli Larsson Truls Solli Larsson 99, Ullevi 23.25 | 99 | Ullevi FK | 23.25 | =PB | ||||
7 | Johan Lamm Johan Lamm 98, Mölndal 23.94 | 98 | Mölndals AIK | 23.94 | =PB | ||||
Race B Wind: +0.5 | Wind: +0.5 | ||||||||
2 | Andreas Norström Andreas Norström 92, Ullevi 23.48 | 92 | Ullevi FK | 23.48 | =SB | ||||
2 | Simon Hultén Simon Hultén 00, Sävedalen 23.89 | 00 | Sävedalens AIK | 23.89 | =PB | ||||
3 | Soran Omar Soran Omar 84, Angereds IS 23.54 | 84 | Angereds IS | 23.54 | =PB | ||||
5 | Lucas Bolin Lucas Bolin 01, Bergaström 24.20 | 01 | IK Bergaström | 24.20 | =PB | ||||
Men 300m Final A Final | |||||||||
2 | Marcel Schweikart Marcel Schweikart 02, Mölndal 41.02 | 02 | Mölndals AIK | 41.02 | =PB | ||||
Race B | |||||||||
2 | Felix Ljung Felix Ljung 02, Mölndal 41.81 | 02 | Mölndals AIK | 41.81 | =PB | ||||
Men 400m Final A Final | |||||||||
1 | Emil Lyrberg Emil Lyrberg 93, Ullevi 50.39 | 93 | Ullevi FK | 50.39 | =SB | ||||
Men 5000m Final A Final | |||||||||
1 | Hampus Börjesson Hampus Börjesson 94, Ullevi 14:58.13 | 94 | Ullevi FK | 14:58.13 | =PB | ||||
2 | Alexander Nilsson Alexander Nilsson 95, Mölndal 15:20.11 | 95 | Mölndals AIK | 15:20.11 | =SB | ||||
3 | Miguel Palm Miguel Palm 98, Mölndal 15:25.15 | 98 | Mölndals AIK | 15:25.15 | =PB | ||||
4 | Robert Alexandersson Robert Alexandersson 90, Hälle 15:35.90 | 90 | Hälle IF | 15:35.90 | =PB | ||||
5 | Nuray Yassin Nuray Yassin 81, Ullevi 15:52.44 | 81 | Ullevi FK | 15:52.44 | =PB | ||||
6 | Sebastian Nilsson Sebastian Nilsson 98, Mölndal 15:59.83 | 98 | Mölndals AIK | 15:59.83 | =PB | ||||
Men Triple Jump Final A Final | |||||||||
2 | Erik Olsson Erik Olsson 89, Örgryte 14.59 | 89 | Örgryte IS | 14.59 | –1.5 =SB | ||||
3 | Tobias Larsson Tobias Larsson 98, Örgryte 14.01 | 98 | Örgryte IS | 14.01 | –2.5 =PB | ||||
4 | Carl Bengtström Carl Bengtström 00, Örgryte 13.40 | 00 | Örgryte IS | 13.40 | +0.0 =PB | ||||
Men Shot Put Final A Final | |||||||||
1 | Torbjörn Julin Torbjörn Julin 89, Kville 11.91 | 89 | IF Kville | 11.91 | =SB | ||||
U18 M 200m Wind: +1.6 Final A Final | Wind: +1.6 | ||||||||
1 | Carl Bengtström Carl Bengtström 00, Örgryte 22.20 | 00 | Örgryte IS | 22.20 | =PB | ||||
U18 M 400m Final A Final | |||||||||
1 | Johan Carlson Johan Carlson 99, Trollhättan FIK 52.44 | 99 | Trollhättan FIK | 52.44 | =PB | ||||
2 | Eric Källman Eric Källman 00, Ymer 53.57 | 00 | IK Ymer | 53.57 | =PB | ||||
3 | Samuel Wollert Samuel Wollert 99, Alingsås 53.82 | 99 | Alingsås IF | 53.82 | =PB | ||||
4 | Jonatan Skagerberg Jonatan Skagerberg 00, Lerum 54.81 | 00 | IK Lerum FI | 54.81 | =PB | ||||
5 | Albin Hedén Albin Hedén 01, Arvika 55.14 | 01 | KFUM Arvika | 55.14 | =PB | ||||
U18 M 3000m Final A Final | |||||||||
1 | Markus Hjält Markus Hjält 99, Mölndal 9:29.25 | 99 | Mölndals AIK | 9:29.25 | =PB | ||||
U18 M Long Jump Final A Final | |||||||||
4 | Daniel Johansson Daniel Johansson 99, Ullevi 6.26 | 99 | Ullevi FK | 6.26 | –1.2 =PB | ||||
5 | Erik Andersson Erik Andersson 99, Sävedalen 6.22 | 99 | Sävedalens AIK | 6.22 | –1.0 =SB | ||||
U18 M Shot Put (5kg) Final A Final | |||||||||
4 | Daniel Johansson Daniel Johansson 99, Ullevi 11.13 | 99 | Ullevi FK | 11.13 | =PB | ||||
U18 M Javelin Throw (700g) Final A Final | |||||||||
4 | Kim Holmgren Kim Holmgren 99, IFK Göteborg 40.99 | 99 | IFK Göteborg | 40.99 | =PB | ||||
U16 M 300m Final A Final | |||||||||
1 | Arvid Mägi Theorin Arvid Mägi Theorin 01, Kville 38.41 | 01 | IF Kville | 38.41 | =PB | ||||
U16 M 2000m Final A Final | |||||||||
2 | Erik Albin Erik Albin 02, IS Göta 6:32.15 | 02 | IS Göta | 6:32.15 | =PB | ||||
3 | Victor Wahlgren Victor Wahlgren 02, Mölndal 6:32.36 | 02 | Mölndals AIK | 6:32.36 | =PB | ||||
U16 M Triple Jump Final A Final | |||||||||
2 | Marcus Nordlund Marcus Nordlund 01, Mölndal 10.20 | 01 | Mölndals AIK | 10.20 | +1.6 =PB | ||||
U15 M Triple Jump Final A Final | |||||||||
4 | Elmer Evanson Elmer Evanson 02, Örgryte 10.22 | 02 | Örgryte IS | 10.22 | +0.0 =PB | ||||
6 | Marcus Blixt Marcus Blixt 02, Mölndal 10.14 | 02 | Mölndals AIK | 10.14 | +0.0 =PB | ||||
Women | |||||||||
Women 200m Wind: +1.1 Final A Final | Wind: +1.1 | ||||||||
1 | Mathilda Gustafsson Mathilda Gustafsson 00, Tanum 25.10 | 00 | Tanums IF | 25.10 | =PB | ||||
2 | Lisa Dahlström Lisa Dahlström 99, Orient 25.21 | 99 | IK Orient | 25.21 | =PB | ||||
2 | Vendela Rydbäck Vendela Rydbäck 97, Göteborgs KIK 25.79 | 97 | Göteborgs KIK | 25.79 | =SB | ||||
5 | Therese Nätstrand Therese Nätstrand 00, Örgryte 26.89 | 00 | Örgryte IS | 26.89 | =SB | ||||
6 | Evelina Olsson Evelina Olsson 98, Orient 26.65 | 98 | IK Orient | 26.65 | =SB | ||||
Race B Wind: -0.8 | Wind: -0.8 | ||||||||
1 | Lizzie Hager Lizzie Hager 99, Ullevi 26.50 | 99 | Ullevi FK | 26.50 | =SB | ||||
3 | Mia Stenvall Mia Stenvall 90, Ullevi 26.98 | 90 | Ullevi FK | 26.98 | =SB | ||||
4 | Anna Widerberg Anna Widerberg 99, Hälle 27.06 | 99 | Hälle IF | 27.06 | =PB | ||||
Race C Wind: +1.7 | Wind: +1.7 | ||||||||
2 | Clara Augustsson Clara Augustsson 00, Ymer 26.19 | 00 | IK Ymer | 26.19 | =PB | ||||
Women 300m Final A Final | |||||||||
1 | Hedda Tellow Hedda Tellow 02, Örgryte 43.34 | 02 | Örgryte IS | 43.34 | =PB | ||||
3 | Anja Olsson Anja Olsson 01, Malmö 42.59 | 01 | Malmö AI | 42.59 | =PB | ||||
5 | Sofie Cedergrund Sofie Cedergrund 01, Göteborgs KIK 43.65 | 01 | Göteborgs KIK | 43.65 | =SB | ||||
Race B | |||||||||
2 | Ebba Magnusson Ebba Magnusson 01, IFK Göteborg 44.04 | 01 | IFK Göteborg | 44.04 | =PB | ||||
2 | Wendela Yhlen Graf Wendela Yhlen Graf 02, Ullevi 44.23 | 02 | Ullevi FK | 44.23 | =PB | ||||
3 | Klara Mattsson Klara Mattsson 01, Örgryte 44.04 | 01 | Örgryte IS | 44.04 | =PB | ||||
Women 400m Final A Final | |||||||||
1 | Hanna Bergqvist Hanna Bergqvist 91, Örgryte 58.50 | 91 | Örgryte IS | 58.50 | =PB | ||||
2 | Karin Ytterberg Karin Ytterberg 97, Ymer 58.76 | 97 | IK Ymer | 58.76 | =PB | ||||
3 | Wilma Nielsen Wilma Nielsen 01, Sävedalen 1:01.40 | 01 | Sävedalens AIK | 1:01.40 | =PB | ||||
4 | Ellen Tidfors Ellen Tidfors 97, Göteborgs KIK 1:04.36 | 97 | Göteborgs KIK | 1:04.36 | =PB | ||||
Women 3000m Final A Final | |||||||||
2 | Kerstin Axelsson Kerstin Axelsson 96, IK Hakarpspojkarna 10:20.85 | 96 | IK Hakarpspojkarna | 10:20.85 | =PB | ||||
3 | Lisa Bergdahl Lisa Bergdahl 95, Sävedalen 10:21.28 | 95 | Sävedalens AIK | 10:21.28 | =PB | ||||
6 | Alexandra Simonsen Alexandra Simonsen 98, Mölndal 11:11.40 | 98 | Mölndals AIK | 11:11.40 | =SB | ||||
7 | Aleksandra Gustavsson Aleksandra Gustavsson 97, Lidköpings IS 11:34.88 | 97 | Lidköpings IS | 11:34.88 | =PB | ||||
Women Javelin Throw Final A Final | |||||||||
5 | Mathilda Rydin Mathilda Rydin 97, Sävedalen 33.68 | 97 | Sävedalens AIK | 33.68 | =SB | ||||
U18 W 400m Final A Final | |||||||||
1 | Beatrice Brink Beatrice Brink 99, Kville 58.63 | 99 | IF Kville | 58.63 | =PB | ||||
2 | Louise Duvling Andersson Louise Duvling Andersson 00, Ullevi 59.07 | 00 | Ullevi FK | 59.07 | =PB | ||||
6 | Malena Ljungqvist Thoen Malena Ljungqvist Thoen 00, Göteborgs KIK 1:05.26 | 00 | Göteborgs KIK | 1:05.26 | =PB | ||||
7 | Linnea Åberg Linnea Åberg 99, Lerum 1:05.88 | 99 | IK Lerum FI | 1:05.88 | =PB | ||||
U18 W Pole Vault Final A Final | |||||||||
2 | Louise Duvling Andersson Louise Duvling Andersson 00, Ullevi 3.20 | 00 | Ullevi FK | 3.20 | =PB | ||||
U18 W Long Jump Final A Final | |||||||||
2 | Della Månsson Della Månsson 99, Örgryte 5.30 | 99 | Örgryte IS | 5.30 | –1.5 =PB | ||||
3 | Signe Hedin Signe Hedin 00, Ymer 5.27 | 00 | IK Ymer | 5.27 | –0.4 =PB | ||||
6 | Alice Dahlemar Alice Dahlemar 99, Mölndal 5.10 | 99 | Mölndals AIK | 5.10 | –1.0 =PB | ||||
U18 W Javelin Throw (500g) Final A Final | |||||||||
5 | Elin Eriksson Elin Eriksson 00, Kville 26.96 | 00 | IF Kville | 26.96 | =PB | ||||
U16 W 2000m Final A Final | |||||||||
1 | Gaël De Coninck Gaël De Coninck 01, Sävedalen 6:25.08 | 01 | Sävedalens AIK | 6:25.08 | =PB | ||||
4 | Ulrika Bredin Ulrika Bredin 02, Sävedalen 7:14.57 | 02 | Sävedalens AIK | 7:14.57 | =PB | ||||
U16 W Pole Vault Final A Final | |||||||||
2 | Ella Darrell Ella Darrell 01, Lerum 3.00 | 01 | IK Lerum FI | 3.00 | =PB | ||||
4 | Linnea Pihl Linnea Pihl 01, Lerum 2.80 | 01 | IK Lerum FI | 2.80 | =PB | ||||
5 | Elin Hellquist Elin Hellquist 01, Sävedalen 2.50 | 01 | Sävedalens AIK | 2.50 | =PB | ||||
U16 W Triple Jump Final A Final | |||||||||
3 | Olivia Ek Olivia Ek 01, Sävedalen 10.36w | 01 | Sävedalens AIK | 10.36w | +2.2 | ||||
4 | Tindra Honnér Tindra Honnér 01, Örgryte 10.29w | 01 | Örgryte IS | 10.29w | +2.2 | ||||
5 | Anna Edwardsson Anna Edwardsson 01, Mölndal 10.18 | 01 | Mölndals AIK | 10.18 | +0.0 =PB | ||||
U16 W Shot Put (3kg) Final A Final | |||||||||
4 | Alma Eriksson Alma Eriksson 01, Ymer 10.07 | 01 | IK Ymer | 10.07 | =PB | ||||
U15 W Pole Vault Final A Final | |||||||||
2 | Alicia Hallner Alicia Hallner 03, Lerum 2.50 | 03 | IK Lerum FI | 2.50 | =PB | ||||
5 | Eveline Wanhainen Eveline Wanhainen 02, IFK Göteborg 2.20 | 02 | IFK Göteborg | 2.20 | =PB | ||||
U15 W Triple Jump Final A Final | |||||||||
2 | Thea Terho Thea Terho 02, Falkenberg 9.75 | 02 | Falkenbergs IK | 9.75 | +0.0 =PB | ||||
U15 W Javelin Throw (500g) Final A Final | |||||||||
3 | Helena Sund Helena Sund 02, Mölndal 31.07 | 02 | Mölndals AIK | 31.07 | =PB | ||||
U14 W 1500m Final A Final | |||||||||
1 | Meja Kjellberg Larsson Meja Kjellberg Larsson 04, Lidköpings IS 5:35.55 | 04 | Lidköpings IS | 5:35.55 | =PB | ||||
1 | Alicia Jisbrant Alicia Jisbrant 04, Hönö 5:39.65 | 04 | Hönö IS | 5:39.65 | =PB | ||||
2 | Tilda Knauer Tilda Knauer 03, Hälle 5:09.56 | 03 | Hälle IF | 5:09.56 | =PB | ||||
4 | Julie-Ella Berlin 5:12.68 | 03 | 5:12.68 | =PB | |||||
7 | Anna Svarfvar Anna Svarfvar 03, Mölndal 5:26.21 | 03 | Mölndals AIK | 5:26.21 | =PB | ||||
8 | Irma Törngård Irma Törngård 03, Hälle 5:32.90 | 03 | Hälle IF | 5:32.90 | =PB | ||||
9 | Linnea Folkow Linnea Folkow 04, Göteborgs KIK 5:34.06 | 04 | Göteborgs KIK | 5:34.06 | =PB | ||||
U13 W High Jump Final A Final | |||||||||
1 | Nina Hertz Saebbö Nina Hertz Saebbö 04, Göteborgs KIK 1.53 | 04 | Göteborgs KIK | 1.53 | =PB |