8.8
26.11
20.11
27.11
27.11
27.11
27.11
24.10
17.10
4.9
21.11
10.10
26.9
17.8
25.8
26.8
6.9
19.8
8.9
9.10
31.8
23.8
4.9
20.11
21.11
13.11
10.10
16.10
21.11
19.9
20‐21.11
18.9
21.11
24.8
19.8
16.10
4.9
13.11
6.11
12‐14.11
6.11
3.10
2.10
8.10
12.9
19.8
28.8
30.10
19.9
12.9
7.11
7.11
24.10
16.10
19.9
7.11
19.9
10.10
18.9
16.10
5‐7.11
6.11
7.11
2.10
24.10
30.10
22.10
11.9
19.9
3.10
16.10
17.10
30.10
3.10
26.9
10.10
21.8
9.10
9.10
5.8
17.10
13.9
31.10
11.9
2.10
16.10
2.10
16.10
23.10
28.8
22.10
22.10
18.8
22.10
17.10
26.8
21‐22.9
24.10
24.10
9.10
Tävlande: 89 (36+53)   Starter: 93 (39+54)


select distinct results16.*, womenpbestsweden.BB AS PBwomen, womensbestsweden.BB AS SBwomen, CASE WHEN EventN IN (910, 193, 9998, 9999) THEN EventN+RealMetres/100 ELSE EventN END AS RealEventN, RealEventN AS RealEventN2, '' AS SM, countries.Countryfull, Events.Event AS eventry, results16.Ind AS Indiiy, results16.ID AS ID, results16.ID AS IDI, Events.TF AS type, results16.eventname AS en2, results16.Country AS RealCountry, IF(EndDate Is Null,'',CONCAT(DAYOFMONTH(results16.Date),' ')) AS Datti1, IF(EndDate Is Null,'',substring(Monthname(results16.Date),1,3)) AS Datti2, Round.Roundname, Events.Eventname, Pos.PosName, Sex.Sexi, CASE WHEN results16.AGO IN (12,15) THEN b.AGName ELSE a.AGName END AS AGName, CASE WHEN results16.AGO IN (12,15) THEN b.AGO ELSE a.AGO END AS agoo, `2010`.irrelagularities.Irrname, CASE WHEN results16.Sex = 1 THEN `2010`.menwl.BB ELSE `2010`.womenwl.BB END AS WL, CASE WHEN results16.Sex = 1 THEN `2010`.menwl.Standing ELSE `2010`.womenwl.Standing END AS Standingi, CASE WHEN results16.Date<=Club10end THEN Club10 WHEN results16.Date<=Club9end THEN Club9 WHEN results16.Date<=Club8end THEN Club8 WHEN results16.Date<=Club7end THEN Club7 WHEN results16.Date<=Club6end THEN Club6 WHEN results16.Date<=Club5end THEN Club5 WHEN results16.Date<=Club4end THEN Club4 WHEN results16.Date<=Club3end THEN Club3 WHEN results16.Date<=Club2end THEN Club2 ELSE sweclubsat.Club END AS RealClub, posswe.PosName AS posswe, combinedmen.eventno AS combM, combinedwomen.eventno AS combW FROM results16 LEFT JOIN `2010`.sweclubsat ON sweclubsat.ID=results16.ID AND CASE WHEN results16.Sex=1 and (results16.secondarypos not rlike ('K|F') or results16.secondarypos is null) THEN sweclubsat.gender='M' ELSE sweclubsat.gender='W' END LEFT JOIN (SELECT events.*, eventsext.Orderi AS RealEventN FROM events LEFT JOIN `2010`.eventsext ON events.Event=eventsext.Event) AS Events ON CAST(results16.EventN AS UNSIGNED) = Events.Orderi LEFT JOIN Sex ON results16.Sex = Sex.Sex LEFT JOIN Comp ON results16.CID = Comp.CID LEFT JOIN AG as a ON results16.AGO = a.AGO LEFT JOIN AG as b ON results16.Points = b.AgeGroup LEFT OUTER JOIN Pos ON results16.PosOrderg = Pos.Orderi LEFT OUTER JOIN Round ON results16.Round = Round.Ro LEFT JOIN `2010`.irrelagularities ON `2010`.irrelagularities.Irr = results16.Irr LEFT JOIN `2010`.menwl ON `2010`.menwl.iid = results16.iid LEFT JOIN `2010`.womenwl ON `2010`.womenwl.iid = results16.iid LEFT JOIN world.countries ON results16.Country=countries.Country LEFT JOIN results.posswe ON results16.PosOrderg = posswe.Orderi LEFT JOIN `2010`.combinedmen ON results16.IID=combinedmen.parentid AND results16.Sex=1 LEFT JOIN `2010`.combinedwomen ON results16.IID=combinedwomen.parentid AND results16.Sex=2 LEFT JOIN `2010`.womenpbestsweden ON results16.iid=womenpbestsweden.iid AND (results16.Sex=2 OR results16.secondarypos rlike ('K|F')) AND womenpbestsweden.Roundi IS NULL LEFT JOIN `2010`.womensbestsweden ON results16.iid=womensbestsweden.iid AND (results16.Sex=2 OR results16.secondarypos rlike ('K|F')) AND womensbestsweden.Roundi IS NULL WHERE results16.CID= 12962426 AND `2010`.womenwl.Roundi IS NULL AND `2010`.menwl.Roundi IS NULL ORDER BY Sex, CASE WHEN results16.AGO=15 THEN COALESCE(agoo,0)+100000 ELSE agoo END, combM, combW, RealEventN2, RealEventN, CASE WHEN results16.AGO=12 THEN 999999 ELSE results16.AGO END, results16.Round, Posorderg, CASE WHEN Remarks Is Not Null THEN CASE WHEN Pos1>0 THEN 2 ELSE 3 END ELSE CASE WHEN Pos1>0 THEN 0 ELSE 1 END END, CASE WHEN Pos1 IS NOT NULL THEN Pos1 ELSE 999999 END, SortResult, RealMetres DESC

Män
M 200 m     

Vind: +2.0

Final A

Final

Vind: +2.0
3Filip Wendelin
22.97
Mölndals AIK
22.97
PB
  
3Daniel JohanssonUllevi FK
23.03
PB
  
5Robin JacobssonUllevi FK
23.08
PB
  
6Truls Solli LarssonUllevi FK
23.25
PB
  
7Johan Lamm
Johan Lamm 98, Mölndal
23.94
Mölndals AIK
23.94
PB
  
Final B
Vind: +0.5
Vind: +0.5
2Andreas NorströmUllevi FK
23.48
SB
  
2Simon Hultén
Simon Hultén 00, Sävedalen
23.89
Sävedalens AIK
23.89
PB
  
3Soran Omar
Soran Omar 84, Angereds IS
23.54
Angereds IS
23.54
PB
  
5Lucas Bolin
Lucas Bolin 01, Bergaström
24.20
IK Bergaström
24.20
PB
  
M 300 m     


Final A

Final

2Marcel Schweikart
41.02
Mölndals AIK
41.02
PB
  
Final B
2Felix Ljung
41.81
Mölndals AIK
41.81
PB
  
M 400 m     


Final A

Final

1Emil Lyrberg
50.39
Ullevi FK
50.39
SB
  
M 5000 m     


Final A

Final

1Hampus Börjesson
14:58.13
Ullevi FK
14:58.13
PB
  
2Alexander Nilsson
15:20.11
Mölndals AIK
15:20.11
SB
  
3Miguel Palm
15:25.15
Mölndals AIK
15:25.15
PB
  
4Robert AlexanderssonHälle IF
15:35.90
PB
  
5Nuray Yassin
15:52.44
Ullevi FK
15:52.44
PB
  
6Sebastian Nilsson
15:59.83
Mölndals AIK
15:59.83
PB
  
M Tresteg     


Final A

Final

2Erik Olsson
14.59
Örgryte IS
14.59
–1.5 SB
  
3Tobias Larsson
14.01
Örgryte IS
14.01
–2.5 PB
  
4Carl Bengtström
13.40
Örgryte IS
13.40
0.0 PB
  
M Kula     


Final A

Final

1Torbjörn JulinIF Kville
11.91
SB
  
P17 200 m     

Vind: +1.6

Final A

Final

Vind: +1.6
1Carl Bengtström
22.20
Örgryte IS
22.20
PB
  
P17 400 m     


Final A

Final

1Johan Carlson
Johan Carlson 99, Trollhättan FIK
52.44
Trollhättan FIK
52.44
PB
  
2Eric KällmanIK Ymer
53.57
PB
  
3Samuel Wollert
53.82
Alingsås IF
53.82
PB
  
4Jonatan SkagerbergIK Lerum FI
54.81
PB
  
5Albin Hedén
55.14
KFUM Arvika
55.14
PB
  
P17 3000 m     


Final A

Final

1Markus Hjält
9:29.25
Mölndals AIK
9:29.25
PB
  
P17 Längd     


Final A

Final

4Daniel JohanssonUllevi FK
6.26
–1.2 PB
  
5Erik Andersson
6.22
Sävedalens AIK
6.22
–1.0 SB
  
P17 Kula (5.0 kg)     


Final A

Final

4Daniel JohanssonUllevi FK
11.13
PB
  
P17 Spjut (700 g)     


Final A

Final

4Kim Holmgren
Kim Holmgren 99, IFK Göteborg
40.99
IFK Göteborg
40.99
PB
  
P15 300 m     


Final A

Final

1Arvid Mägi TheorinIF Kville
38.41
PB
  
P15 2000 m     


Final A

Final

2Erik Albin
Erik Albin 02, IS Göta
6:32.15
IS Göta
6:32.15
PB
  
3Victor Wahlgren
6:32.36
Mölndals AIK
6:32.36
PB
  
P15 Tresteg     


Final A

Final

2Marcus Nordlund
10.20
Mölndals AIK
10.20
+1.6 PB
  
P14 Tresteg     


Final A

Final

4Elmer Evanson
10.22
Örgryte IS
10.22
0.0 PB
  
6Marcus Blixt
10.14
Mölndals AIK
10.14
0.0 PB
  
Kvinnor
K 200 m     

Vind: +1.1

Final A

Final

Vind: +1.1
1Mathilda GustafssonTanums IF
25.10
PB
  
2Lisa DahlströmIK Orient
25.21
PB
  
2Vendela Rydbäck
Vendela Rydbäck 97, Göteborgs KIK
25.79
Göteborgs KIK
25.79
SB
  
5Therese NätstrandÖrgryte IS
26.89
SB
  
6Evelina Olsson
26.65
IK Orient
26.65
SB
  
Final B
Vind: -0.8
Vind: -0.8
1Lizzie Hager
26.50
Ullevi FK
26.50
SB
  
3Mia Stenvall
26.98
Ullevi FK
26.98
SB
  
4Anna Widerberg
27.06
Hälle IF
27.06
PB
  
Final C
Vind: +1.7
Vind: +1.7
2Clara AugustssonIK Ymer
26.19
PB
  
K 300 m     


Final A

Final

1Hedda Tellow
43.34
Örgryte IS
43.34
PB
  
3Anja Olsson
42.59
Malmö AI
42.59
PB
  
5Sofie Cedergrund
Sofie Cedergrund 01, Göteborgs KIK
43.65
Göteborgs KIK
43.65
SB
  
Final B
2Ebba Magnusson
Ebba Magnusson 01, IFK Göteborg
44.04
IFK Göteborg
44.04
PB
  
2Wendela Yhlen GrafUllevi FK
44.23
PB
  
3Klara Mattsson
44.04
Örgryte IS
44.04
PB
  
K 400 m     


Final A

Final

1Hanna Bergqvist
58.50
Örgryte IS
58.50
PB
  
2Karin YtterbergIK Ymer
58.76
PB
  
3Wilma Nielsen
Wilma Nielsen 01, Sävedalen
1:01.40
Sävedalens AIK
1:01.40
PB
  
4Ellen Tidfors
Ellen Tidfors 97, Göteborgs KIK
1:04.36
Göteborgs KIK
1:04.36
PB
  
K 3000 m     


Final A

Final

2Kerstin Axelsson
Kerstin Axelsson 96, IK Hakarpspojkarna
10:20.85
IK Hakarpspojkarna
10:20.85
PB
  
3Lisa Bergdahl
Lisa Bergdahl 95, Sävedalen
10:21.28
Sävedalens AIK
10:21.28
PB
  
6Alexandra Simonsen
11:11.40
Mölndals AIK
11:11.40
SB
  
7Aleksandra Gustavsson
11:34.88
Lidköpings IS
11:34.88
PB
  
K Spjut     


Final A

Final

5Mathilda Rydin
33.68
Sävedalens AIK
33.68
SB
  
F17 400 m     


Final A

Final

1Beatrice Brink
58.63
IF Kville
58.63
PB
  
2Louise Duvling AnderssonUllevi FK
59.07
PB
  
6Malena Ljungqvist Thoen
1:05.26
Göteborgs KIK
1:05.26
PB
  
7Linnea Åberg
1:05.88
IK Lerum FI
1:05.88
PB
  
F17 Stav     


Final A

Final

2Louise Duvling AnderssonUllevi FK
3.20
PB
  
F17 Längd     


Final A

Final

2Della Månsson
5.30
Örgryte IS
5.30
–1.5 PB
  
3Signe HedinIK Ymer
5.27
–0.4 PB
  
6Alice Dahlemar
5.10
Mölndals AIK
5.10
–1.0 PB
  
F17 Spjut (500 g)     


Final A

Final

5Elin Eriksson
26.96
IF Kville
26.96
PB
  
F15 2000 m     


Final A

Final

1Gaël De Coninck
6:25.08
Sävedalens AIK
6:25.08
PB
  
4Ulrika Bredin
Ulrika Bredin 02, Sävedalen
7:14.57
Sävedalens AIK
7:14.57
PB
  
F15 Stav     


Final A

Final

2Ella DarrellIK Lerum FI
3.00
PB
  
4Linnea Pihl
2.80
IK Lerum FI
2.80
PB
  
5Elin Hellquist
2.50
Sävedalens AIK
2.50
PB
  
F15 Tresteg     


Final A

Final

3Olivia Ek
Olivia Ek 01, Sävedalen
10.36w
Sävedalens AIK
10.36w
+2.2
  
4Tindra Honnér
10.29w
Örgryte IS
10.29w
+2.2
  
5Anna Edwardsson
10.18
Mölndals AIK
10.18
0.0 PB
  
F15 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

4Alma ErikssonIK Ymer
10.07
PB
  
F14 Stav     


Final A

Final

2Alicia HallnerIK Lerum FI
2.50
PB
  
5Eveline Wanhainen
Eveline Wanhainen 02, IFK Göteborg
2.20
IFK Göteborg
2.20
PB
  
F14 Tresteg     


Final A

Final

2Thea Terho
Thea Terho 02, Falkenberg
9.75
Falkenbergs IK
9.75
0.0 PB
  
F14 Spjut (500 g)     


Final A

Final

3Helena Sund
31.07
Mölndals AIK
31.07
PB
  
F13 1500 m     


Final A

Final

1Meja Kjellberg Larsson
5:35.55
Lidköpings IS
5:35.55
PB
  
1Alicia Jisbrant
5:39.65
Hönö IS
5:39.65
PB
  
2Tilda Knauer
5:09.56
Hälle IF
5:09.56
PB
  
4Julie-Ella Berlin
5:12.68
PB
  
7Anna Svarfvar
5:26.21
Mölndals AIK
5:26.21
PB
  
8Irma Törngård
5:32.90
Hälle IF
5:32.90
PB
  
9Linnea Folkow
Linnea Folkow 04, Göteborgs KIK
5:34.06
Göteborgs KIK
5:34.06
PB
  
F12 Höjd     


Final A

Final

1Nina Hertz Saebbö
Nina Hertz Saebbö 04, Göteborgs KIK
1.53
Göteborgs KIK
1.53
PB