27.11
23.11
28.11
27.11
27.11
8.8
26.11
20.11
27.11
27.11
27.11
27.11
24.10
17.10
4.9
21.11
10.10
26.9
17.8
25.8
26.8
6.9
19.8
8.9
9.10
31.8
23.8
4.9
20.11
21.11
13.11
10.10
16.10
21.11
19.9
20‐21.11
18.9
21.11
24.8
19.8
16.10
4.9
13.11
6.11
12‐14.11
6.11
3.10
2.10
8.10
12.9
19.8
28.8
30.10
19.9
12.9
7.11
7.11
24.10
16.10
19.9
7.11
19.9
10.10
18.9
16.10
5‐7.11
6.11
7.11
2.10
24.10
30.10
22.10
11.9
19.9
3.10
16.10
17.10
30.10
3.10
26.9
10.10
21.8
9.10
9.10
17.10
13.9
31.10
11.9
2.10
16.10
2.10
16.10
23.10
28.8
22.10
22.10
18.8
22.10
17.10
26.8
Tävlande: 77 (24+53)   Starter: 82 (25+57)

Män
M 200 m     

Vind: +1.1

Final A

Final

Vind: +1.1
2Oscar Wahlqvist
23.41
Örgryte IS
23.41
SB
  
M 300 m     


Final A

Final

2Karl WållgrenIK Lerum FI
40.70
PB
  
Final B
4Albin HedénSK Bore
41.72
PB
  
M 400 m     


Final A

Final

4Tobias Karlsson
52.69
Sävedalens AIK
52.69
PB
  
5Daniel Skatt
53.02
Örgryte IS
53.02
SB
  
M 3000 m     


Final A

Final

4Mohammed Mohamoud
9:03.57
Ullevi FK
9:03.57
PB
  
9Abdullahi Rooble
9:44.97
Sävedalens AIK
9:44.97
PB
  
M Kula     


Final A

Final

2Andreas Gustavsson
11.06
Dals Södra FFI
11.06
PB
  
P17 400 m     


Final A

Final

1Emanuel Olsson
53.08
Hälle IF
53.08
PB
  
3Svante Wester
54.37
Örgryte IS
54.37
PB
  
P17 Längd     


Final A

Final

9Magnus Pedersen
Magnus Pedersen 99, IFK Göteborg
5.79w
IFK Göteborg
5.79w
+2.1
  
P17 Spjut (700 g)     


Final A

Final

2Linus Bertilsson
44.72
Örgryte IS
44.72
PB
  
4Axel Jeske Magnusson
39.59
Sävedalens AIK
39.59
PB
  
P15 300 m     


Final A

Final

2Isak KristensenUllevi FK
37.36
SB
  
3Malkolm Lundkvist
40.74
Sävedalens AIK
40.74
PB
  
P15 2000 m     


Final A

Final

1Erik Jälknäs
Erik Jälknäs 00, Trollhättan FIK
6:01.12
Trollhättan FIK
6:01.12
PB
  
5Jonatan SkagerbergIK Lerum FI
6:34.48
PB
  
9William Rydin
6:54.24
Ullevi FK
6:54.24
PB
  
P15 Tresteg     


Final A

Final

3Felix Larsen NilssonÖrgryte IS
11.14
+1.4 PB
  
P14 Höjd     


Final A

Final

1Sebastian HanssonUllevi FK
1.68
PB
  
P14 Tresteg     


Final A

Final

2Mohammad Al MasriIF Kville
11.29
+1.7 PB
  
4Karl WållgrenIK Lerum FI
11.14
+1.4 PB
  
5Oliver Karlsson
10.95
Örgryte IS
10.95
+1.7 PB
  
P14 Kula (4.0 kg)     


Final A

Final

2Anton Välkki
10.32
Örgryte IS
10.32
PB
  
P14 Slägga (4.0 kg)     


Final A

Final

3Arvid Mägi TheorinIF Kville
23.61
PB
  
Kvinnor
K 200 m     

Vind: -0.5

Final A

Final

Vind: -0.5
2Malin Roth
Malin Roth 95, Kongahälla
26.79
Kongahälla AIK
26.79
SB
  
4Emma Söderström
Emma Söderström 98, Göteborgs KIK
26.45
Göteborgs KIK
26.45
SB
  
K 300 m     


Final A

Final

1Sandra Jonsson LorentssonÖrgryte IS
42.10
PB
  
3Felicia Norrby-RydinIK Ymer
44.38
PB
  
4Alexandra Pekic
42.83
Örgryte IS
42.83
PB
  
5Sara Dahlén
42.89
IK Lerum FI
42.89
PB
  
6Linn Hertz Saebbö
Linn Hertz Saebbö 00, Göteborgs KIK
43.47
Göteborgs KIK
43.47
PB
  
7Clara AugustssonIK Ymer
43.57
PB
  
Final B
1Tilde Johansson
39.85
Falkenbergs IK
39.85
PB
  
3Ellinor Aurell
44.36
Ängelholms IF
44.36
PB
  
K 400 m     


Final A

Final

1Emma Magnusson
1:00.58
Mölndals AIK
1:00.58
PB
  
4Anna Widerberg
1:03.34
Hälle IF
1:03.34
PB
  
5Eveliina Hiltunen
1:05.15
Ullevi FK
1:05.15
SB
  
Final B
2Filippa Moum
1:03.33
Hälle IF
1:03.33
PB
  
3Miranda Widdgård
1:03.51
Hälle IF
1:03.51
PB
  
4Matilda Nilsson Edin
1:03.77
Mölndals AIK
1:03.77
PB
  
Final C
3Hanna Bergqvist
1:01.25
Örgryte IS
1:01.25
PB
  
K 3000 m     


Final A

Final

3Linnea Smalström
10:53.34
Sävedalens AIK
10:53.34
PB
  
4Karin Schön
10:53.81
IF Kville
10:53.81
SB
  
5Alexandra Simonsen
11:03.12
Mölndals AIK
11:03.12
PB
  
6Louise Wanemark
11:06.59
Apladalens LK
11:06.59
PB
  
7Anette Lundqvist
11:28.96
Falkenbergs IK
11:28.96
PB
  
8Aleksandra Gustavsson
12:05.11
Lidköpings IS
12:05.11
PB
  
K Stav     


Final A

Final

1Frida Bergvall
Frida Bergvall 99, IFK Växjö
3.65
IFK Växjö
3.65
PB
  
K Tresteg     


Final A

Final

1Julia Kristiansson
9.89
+2.0 PB
  
2Lizzie Hager
11.78w
IK Lerum FI
11.78w
+2.4
  
4Desirée LindénUllevi FK
11.27
0.0 SB
  
5Judith Sjöman
11.05w
Örgryte IS
11.05w
+2.1
  
8Prescilia Bakuba
10.45w
Ullevi FK
10.45w
+3.3
  
K Spjut     


Final A

Final

6Mathilda Rydin
33.90
Sävedalens AIK
33.90
PB
  
7Hanna Hammar
32.06
IF Rigor
32.06
PB
  
F17 Höjd     


Final A

Final

8Julia PeterssonUllevi FK
1.50
SB
  
F17 Stav     


Final A

Final

3Louise Duvling AnderssonUllevi FK
3.05
PB
  
F17 Längd     


Final A

Final

3Vilma SnyggIK Ymer
5.34
+0.3 PB
  
6Prescilia BakubaUllevi FK
5.08
–1.2 PB
  
F17 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

5Josefin Persson
11.76
Sävedalens AIK
11.76
PB
  
6Sara Sjögren
Sara Sjögren 98, Stenungsunds FI
10.98
F Stenungsunds FI
10.98
SB
  
F17 Spjut (500 g)     


Final A

Final

5Miranda SundbergIK Ymer
26.88
SB
  
6Tilda Oldberg
Tilda Oldberg 99, Sävedalen
25.88
Sävedalens AIK
25.88
SB
  
F15 Tresteg     


Final A

Final

1Alexandra Pekic
10.71
Örgryte IS
10.71
+1.4 PB
  
2Selena Becanovic
10.50
IFK Halmstad
10.50
+0.7 PB
  
F15 Spjut (500 g)     


Final A

Final

2Elin Eriksson
26.62
IF Kville
26.62
PB
  
F14 2000 m     


Final A

Final

4Wilma Nielsen
Wilma Nielsen 01, Sävedalen
6:57.52
Sävedalens AIK
6:57.52
PB
  
8Alexandra Gullberg
7:48.25
Sävedalens AIK
7:48.25
PB
  
F14 Stav     


Final A

Final

4Linnea Pihl
2.30
IK Lerum FI
2.30
=PB
  
5Elin Hellquist
2.20
Sävedalens AIK
2.20
PB
  
7Linda Aiff
2.10
IK Lerum FI
2.10
PB
  
F14 Tresteg     


Final A

Final

1Tindra Honnér
10.48
Örgryte IS
10.48
+2.0 PB
  
2Gaël De Coninck
10.44
Sävedalens AIK
10.44
+1.9 PB
  
3Alexandra Gullberg
10.23
Sävedalens AIK
10.23
+2.0 PB
  
4Filippa Söderström
10.17
Göteborgs KIK
10.17
+0.6 PB
  
F14 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

2Ebba Hager
10.19
IK Lerum FI
10.19
PB
  
F14 Spjut (500 g)     


Final A

Final

1Corinne WessmanIK Ymer
39.10
PB
  
2Tilde Johansson
36.79
Falkenbergs IK
36.79
PB
  
F13 1500 m     


Final A

Final

4Eleonora Alinder
5:34.40
Mölndals AIK
5:34.40
PB
  
5Nellie Nygren
Nellie Nygren 03, Göteborgs KIK
5:37.15
Göteborgs KIK
5:37.15
PB
  
7Tilda Knauer
5:39.84
Hälle IF
5:39.84
PB