27.11
23.11
28.11
27.11
27.11
8.8
26.11
20.11
27.11
27.11
27.11
27.11
24.10
17.10
4.9
21.11
10.10
26.9
17.8
25.8
26.8
6.9
19.8
8.9
9.10
31.8
23.8
4.9
20.11
21.11
13.11
10.10
16.10
21.11
19.9
20‐21.11
18.9
21.11
24.8
19.8
16.10
4.9
13.11
6.11
12‐14.11
6.11
3.10
2.10
8.10
12.9
19.8
28.8
30.10
19.9
12.9
7.11
7.11
24.10
16.10
19.9
7.11
19.9
10.10
18.9
16.10
5‐7.11
6.11
7.11
2.10
24.10
30.10
22.10
11.9
19.9
3.10
16.10
17.10
30.10
3.10
26.9
10.10
21.8
9.10
9.10
17.10
13.9
31.10
11.9
2.10
16.10
2.10
16.10
23.10
28.8
22.10
22.10
18.8
22.10
17.10
26.8
Tävlande: 85 (40+45)   Starter: 110 (56+54)

Män
M 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
8Nasser Sebabi
6.97
IF Kville
6.97
SB
  
Mike Kalisz
Mike Kalisz 89, DEN
7.01
89DEN
7.01
=SB
  
Frederik Schou-Nielsen
Frederik Schou-Nielsen 96, DEN
7.01
96DEN
7.01
  
Frederik Schou-Nielsen
Frederik Schou-Nielsen 96, DEN
7.04
96DEN
7.04
  
Mike Kalisz
Mike Kalisz 89, DEN
7.13
89DEN
7.13
  
Mathias Ludvigsen
Mathias Ludvigsen 82, DEN
7.18
82DEN
7.18
SB
  
Emil Strøm
Emil Strøm 93, DEN
7.20
93DEN
7.20
  
Nicolai Lind Andersen
Nicolai Lind Andersen 98, DEN
7.28
98DEN
7.28
  
Simon Traoré
Simon Traoré 98, DEN
7.36
98DEN
7.36
PB
  
Simon Traoré
Simon Traoré 98, DEN
7.39
98DEN
7.39
=PB
  
Sofus Rasmus Clausen
Sofus Rasmus Clausen 98, DEN
7.39
98DEN
7.39
  
Sofus Rasmus Clausen
Sofus Rasmus Clausen 98, DEN
7.41
98DEN
7.41
  
Simon Hvelplund
Simon Hvelplund 84, DEN
7.58
84DEN
7.58
=PB
  
Final B
1Marcus MagnussonIK Orient
7.34
PB
  
6Markus Ögren
7.47
Hammarby IF
7.47
PB
  
7Frank Förnestig
7.50
Hammarby IF
7.50
PB
  
Heat 1
6Sebastian JohanssonIFK Halmstad
7.43
PB
  
Heat 2
5Martin Arvidsson
7.42
Sävedalens AIK
7.42
PB
  
Heat 4
6Carl Sjöstedt
7.31
IF Göta Karlstad
7.31
SB
  
Heat 5
4Mathieu Nilsson
7.46
IF Göta Karlstad
7.46
SB
  
M 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Sebastian JohanssonIFK Halmstad
23.76
PB
  
2Sebastian KadestålÖresund FK
22.82
PB
  
3Daniel Skatt
23.69
Örgryte IS
23.69
PB
  
Mike Kalisz
Mike Kalisz 89, DEN
22.35
89DEN
22.35
SB
  
Emil Strøm
Emil Strøm 93, DEN
22.40
93DEN
22.40
SB
  
Nicolai Lind Andersen
Nicolai Lind Andersen 98, DEN
23.48
98DEN
23.48
PB
  
Simon Hvelplund
Simon Hvelplund 84, DEN
23.49
84DEN
23.49
PB
  
Frederik Schou-Nielsen
Frederik Schou-Nielsen 96, DEN
23.56
96DEN
23.56
PB
  
Mathias Ludvigsen
Mathias Ludvigsen 82, DEN
23.76
82DEN
23.76
  
Simon Traoré
Simon Traoré 98, DEN
23.86
98DEN
23.86
PB
  
Sofus Rasmus Clausen
Sofus Rasmus Clausen 98, DEN
24.23
98DEN
24.23
  
M 400 m     
Inne

Final A

Final
Inne
2Felix Francois
48.49
Örgryte IS
48.49
SB
  
3Dennis Forsman
48.69
Ullevi FK
48.69
  
Nicolai Trock Hartling
Nicolai Trock Hartling 94, DEN
48.78
94DEN
48.78
PB
  
Philip Braun
Philip Braun 90, DEN
50.67
90DEN
50.67
SB
  
Final B
2Adam DanielssonUllevi FK
48.73
PB
  
4Jim Christensson
51.93
Mölndals AIK
51.93
SB
  
M 800 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Alexander Nilsson
1:57.47
Mölndals AIK
1:57.47
PB
  
3Albert Mollén
1:58.13
Sävedalens AIK
1:58.13
SB
  
M 3000 m     
Inne

Final A

Final
Inne
2Jonathan Weichbrodt
8:55.20
Mölndals AIK
8:55.20
PB
  
M 60 m häck     
Inne

Final A

Final
Inne
Alexandre Guidje
Alexandre Guidje 94, DEN
8.52
94DEN
8.52
  
M Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
6Oskar Rybo
1.88
IF Kville
1.88
SB
  
M Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
Simon Traoré
Simon Traoré 98, DEN
6.54
98DEN
6.54
  
Nicolai Lind Andersen
Nicolai Lind Andersen 98, DEN
6.35
98DEN
6.35
PB
  
Sofus Rasmus Clausen
Sofus Rasmus Clausen 98, DEN
6.20
98DEN
6.20
SB
  
M Tresteg     
Inne

Final A

Final
Inne
Jannick Bagge
Jannick Bagge 94, DEN
14.57
94DEN
14.57
  
Massin Ait Bouziad
Massin Ait Bouziad 95, DEN
14.46
95DEN
14.46
  
M Kula     
Inne

Final A

Final
Inne
3Ulf Petersson
12.01
IK Lerum FI
12.01
PB
  
M Vikt     
Inne

Final A

Final
Inne
2Torbjörn JulinIF Kville
15.02
PB
  
P19 Kula (6.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
2John Amundsson
12.72
Ullevi FK
12.72
PB
  
P17 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
3Rodi Kay
Rodi Kay 98, Hammarby
7.16
Hammarby IF
7.16
PB
  
Heat 3
3Marcus Lidman
7.41
Hälle IF
7.41
PB
  
P17 Tresteg     
Inne

Final A

Final
Inne
1Mindaugas Grigas
11.56
Hammarby IF
11.56
PB
  
P16 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
3Mathias Söder
Mathias Söder 99, Kongahälla
1.72
Kongahälla AIK
1.72
PB
  
P15 Tresteg     
Inne

Final A

Final
Inne
4Anton Välkki
10.86
Örgryte IS
10.86
PB
  
6Philip Ryding
10.72
IF Kville
10.72
PB
  
Kvinnor
K 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Alexandra LarssonIF Göta Karlstad
7.84
PB
  
4Victoria SandsjoeIF Göta Karlstad
7.97
PB
  
Astrid Glenner-Frandsen
Astrid Glenner-Frandsen 93, DEN
8.01
93DEN
8.01
SB
  
Maria Selck
Maria Selck 99, DEN
8.03
99DEN
8.03
  
Astrid Glenner-Frandsen
Astrid Glenner-Frandsen 93, DEN
8.05
93DEN
8.05
  
Maria Selck
Maria Selck 99, DEN
8.14
99DEN
8.14
  
Laura Tølløse
Laura Tølløse 97, DEN
8.19
97DEN
8.19
  
Anne Sofie Nexø
Anne Sofie Nexø 89, DEN
8.38
89DEN
8.38
SB
  
Emma Giovanna Vitale
Emma Giovanna Vitale 93, DEN
8.46
93DEN
8.46
  
Final B
1Judith Wagersten
8.09
Falkenbergs IK
8.09
PB
  
Heat 1
3Amanda ÖbergIK Ymer
7.90
PB
  
5Elin Lindell
8.10
Hammarby IF
8.10
SB
  
Heat 3
3Lisa SkagerstenVarbergs GIF
7.82
SB
  
Heat 5
3Elina PalmquistUllevi FK
7.84
SB
  
K 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
2Nina Lundin
Nina Lundin 95, Göteborgs KIK
25.73
Göteborgs KIK
25.73
PB
  
1Claudia BelgraveIK Ymer
25.93
PB
  
3Martina Winberg
26.47
Mölndals AIK
26.47
PB
  
Anne Sofie Kirkegaard
Anne Sofie Kirkegaard 98, DEN
25.77
98DEN
25.77
  
Olivia Thorsgaard
Olivia Thorsgaard 00, DEN
27.02
00DEN
27.02
PB
  
Emma Giovanna Vitale
Emma Giovanna Vitale 93, DEN
27.39
93DEN
27.39
PB
  
Natasja Jacobsen
Natasja Jacobsen 00, DEN
28.32
00DEN
28.32
  
Naja Vinther
Naja Vinther 00, DEN
28.49
00DEN
28.49
PB
  
Final B
3Clara AugustssonIK Ymer
27.22
PB
  
Final C
2Rebecka Sellberg
25.58
Mölndals AIK
25.58
PB
  
K 400 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Hanne Retsloff
1:04.34
Hammarby IF
1:04.34
PB
  
4Eveliina Hiltunen
1:04.79
Ullevi FK
1:04.79
SB
  
2Johanna Holmén SvenssonUllevi FK
57.53
PB
  
Joseffa Keidser
Joseffa Keidser 95, DEN
59.15
95DEN
59.15
PB
  
Olivia Thorsgaard
Olivia Thorsgaard 00, DEN
59.82
00DEN
59.82
PB
  
Final B
2Julia Törnblad
1:01.46
Mölndals AIK
1:01.46
PB
  
Final C
3Sandra CarlssonIK Ymer
1:01.89
SB
  
K 800 m     
Inne

Final A

Final
Inne
5Sara Overgaard
2:23.06
IF Kville
2:23.06
PB
  
K 60 m häck     
Inne

Final A

Final
Inne
5Mari Klaup
8.77
Ullevi FK
8.77
  
8Hanna Palmqvist
8.87
Mölndals AIK
8.87
SB
  
Marie Caroline Vermund
Marie Caroline Vermund 95, DEN
8.96
95DEN
8.96
  
Anne Sofie Nexø
Anne Sofie Nexø 89, DEN
9.69
89DEN
9.69
  
Heat 3
2Fanny Sandberg
9.39
Mölndals AIK
9.39
PB
  
3Karin YtterbergIK Ymer
9.50
PB
  
K Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
Mira Guldbrandsen
Mira Guldbrandsen 98, DEN
3.45
98DEN
3.45
SB
  
K Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Amanda Holmberg
Amanda Holmberg 98, Lidköpings IS
5.21
Lidköpings IS
5.21
PB
  
3Hanna Wiss
Hanna Wiss 91, KFUM Örebro
5.79
KFUM Örebro
5.79
  
6Fanny Sandberg
5.37
Mölndals AIK
5.37
SB
  
Laura Tølløse
Laura Tølløse 97, DEN
5.65
97DEN
5.65
SB
  
Emma Beiter Bomme
Emma Beiter Bomme 98, DEN
5.28
98DEN
5.28
  
K Tresteg     
Inne

Final A

Final
Inne
2Desirée LindénUllevi FK
11.40
SB
  
Maren Høgberget
Maren Høgberget 89, NOR
11.26
89NOR
11.26
  
K Kula     
Inne

Final A

Final
Inne
3Frida Johansson
12.13
IF Göta Karlstad
12.13
PB
  
K Vikt     
Inne

Final A

Final
Inne
3Stephanie EricsonUllevi FK
14.84
PB
  
F17 60 m     
Inne
Inne
Heat 3
1Minna Svärd
8.02
IF Göta Karlstad
8.02
PB
  
F17 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
7Rosanna Cianelli
1.56
Hammarby IF
1.56
PB
  
F17 Tresteg     
Inne

Final A

Final
Inne
3Pernilla Hansson
11.28
Hammarby IF
11.28
SB
  
F15 Tresteg     
Inne

Final A

Final
Inne
1Claudia BelgraveIK Ymer
10.73
PB
  
5Linn Hertz Saebbö
Linn Hertz Saebbö 00, Göteborgs KIK
9.98
Göteborgs KIK
9.98
  
F15 Kula (3.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
3Claudia BelgraveIK Ymer
10.00
PB