13.1
13.1
13.1
5.1
3.1
9.12
12.1
4.12
7‐8.1
10.1
9.1
9.1
8.1
8‐9.1
11.12
8‐9.1
8.1
7.1
6.1
6.1
8.1
27.12
14.12
9.12
6.12
4.1
4.1
4.1
30.12
30.12
4.1
6.1
6.1
9.1
6.1
2.1
2.1
28.12
31.12
29.12
11.12
27.11
13.11
16.10
9.11
17.10
27.12
6.11
20.11
31.10
2.10
2.10
9.10
6.11
21.12
18.12
30.11
28.12
26.12
16.10
6.11
6.11
6.11
20.12
20.12
16.10
18.12
13.12
18.12
2.10
2.10
20.12
18.12
19.12
16.10
18.12
19.12
18.12
16.12
17‐18.12
16.12
13.11
14.12
15.12
11.12
10.12
16.12
11.12
11.12
15.12
11.12
12.12
12.12
16.10
4.11
12.12
11.12
10‐12.12
11.12
9.10
Tävlande: 52 (23+29)   Starter: 54 (25+29)

Män
P18 2000 m hinder     


Final A

Final

1Björn Seifert
6:37.10
Upsala IF
6:37.10
PB
  
P18 110 m häck (99.1 cm)     

Vind: -0.8

Final A

Final

Vind: -0.8
1Marcus Rostmark
17.13
IFK Märsta
17.13
PB
  
P18 Längd     


Final A

Final

2Jonathan Persgården
6.31
Kongahälla AIK
6.31
+0.8 PB
  
P17 400 m     


Final A

Final

3Oscar Hjerm
Oscar Hjerm 97, Västerås FK
55.59
Västerås FK
55.59
PB
  
P17 Längd     


Final A

Final

1Tobias Johansson
6.34
IK Viking
6.34
+0.7 PB
  
2Robin EricssonHabo FIF-04
6.29
+1.0 PB
  
3Nicklas Holm
6.17
Hellas FK
6.17
+1.9 PB
  
P17 Diskus (1.5 kg)     


Final A

Final

2Eddie Sundell
Eddie Sundell 97, Söderhamn
35.44
Söderhamns IF
35.44
PB
  
P17 Spjut (700 g)     


Final A

Final

5Axel Nykvist
42.94
Tranås AIF
42.94
PB
  
P16 400 m     


Final A

Final

1Markus Ögren
52.20
Hammarby IF
52.20
PB
  
2Kevin Duvert
52.87
IFK Märsta
52.87
PB
  
P16 2000 m hinder (83.8 cm)     


Final A

Final

2Emil Magnusson
7:18.90
Hälle IF
7:18.90
PB
  
P16 110 m häck (91.4 cm, 8.9 m)     

Vind: -0.8

Final A

Final

Vind: -0.8
1Kevin Duvert
15.58
IFK Märsta
15.58
PB
  
P16 Tresteg     


Final A

Final

2Timothy Olsson
12.88
Hammarby IF
12.88
0.0 SB
  
P16 Spjut (700 g)     


Final A

Final

3Alexander Nilsson
47.58
IF Göta Karlstad
47.58
PB
  
P15 300 m     


Final A

Final

1Edvin Hagberg
39.55
Turebergs FK
39.55
PB
  
P15 1500 m hinder (76.2 cm)     


Final A

Final

1Niclas Wallin
4:29.36
Huddinge AIS
4:29.36
PB
  
2Victor Svensson
5:07.87
IFK Märsta
5:07.87
PB
  
P15 80 m häck (83.8 cm)     

Vind: +1.5

Final A

Final

Vind: +1.5
1Kevin ShepherdHabo FIF-04
12.28
PB
  
P15 Stav     


Final A

Final

2Edvin Hagberg
3.22
Turebergs FK
3.22
PB
  
P15 Slägga (4.0 kg)     


Final A

Final

3Jacob Krumlinde
52.13
IFK Lidingö
52.13
PB
  
4Erik Orrell
Erik Orrell 99, Strömsund
48.40
IFK Strömsund
48.40
PB
  
P14 300 m     


Final A

Final

1Otto Sundell
Otto Sundell 00, Söderhamn
40.74
Söderhamns IF
40.74
PB
  
P14 80 m häck (83.8 cm)     

Vind: +1.5

Final A

Final

Vind: +1.5
1Hugo DelvéusKA 2 IF
12.28
PB
  
2Simon Thor
12.41
IFK Märsta
12.41
PB
  
M Slägga     


Final A

Final

Alexander Persson
51.48
Huddinge AIS
51.48
PB
  
Torbjörn Persson
30.13
Huddinge AIS
30.13
SB
  
Kvinnor
K 300 m     


Final A

Final

1Emmy SmedbergKA 2 IF
41.72
PB
  
Final B
1Sara Dahlén
44.26
IK Lerum FI
44.26
PB
  
K Längd     


Final A

Final

Therese Bjureby
Therese Bjureby 97, Linköpings GIF
4.90 nwi
Linköpings GIF
4.90 nwi
  
K Tresteg     


Final A

Final

Matilda RönnbergTurebergs FK
9.63
+0.9 PB
  
F17 400 m     


Final A

Final

1Malin Persson
59.24
Bollnäs FIK
59.24
PB
  
3Stina Rosenberg
1:05.34
Huddinge AIS
1:05.34
PB
  
F17 1500 m hinder     


Final A

Final

1Emma Gustafsson
5:28.21
Hässelby SK
5:28.21
SB
  
F17 100 m häck (76.2 cm, 8.5 m)     

Vind: +0.5

Final A

Final

Vind: +0.5
4Moa Gålnander
18.93
Upsala IF
18.93
PB
  
F17 Slägga (3.0 kg)     


Final A

Final

3Linnea Larsson HuuskoTurebergs FK
52.51
  
4Victoria Engström KindmarkUpsala IF
35.24
PB
  
F16 400 m     


Final A

Final

1Marion Sackey Mensah
1:01.34
Huddinge AIS
1:01.34
PB
  
2Matilda Brännström
1:01.64
Umedalens IF
1:01.64
PB
  
3Elsa Olsson
1:04.26
Umedalens IF
1:04.26
PB
  
F16 100 m häck (76.2 cm, 8.5 m)     

Vind: +0.5

Final A

Final

Vind: +0.5
1Jenni Sandgren
15.86
Sundsvalls FI
15.86
PB
  
F16 Höjd     


Final A

Final

1Ida Nilsson
Ida Nilsson 98, Hovslätt
1.65
Hovslätts IK
1.65
PB
  
2Linneá AnonsenGefle IF
1.56
PB
  
F16 Stav     


Final A

Final

2Vilma Styrman
Vilma Styrman 98, Haparanda SKT
2.62
Haparanda SKT
2.62
PB
  
F16 Slägga (3.0 kg)     


Final A

Final

2Josefine Larsson
41.86
Glanshammars IF
41.86
PB
  
3Jessica Preiman
Jessica Preiman 98, Haparanda SKT
38.21
Haparanda SKT
38.21
PB
  
4Anna Johansson
Anna Johansson 98, Nedre Soppero
37.34
Nedre Soppero IK
37.34
PB
  
6Helena Thim
Helena Thim 98, Upsala IF
34.36
Upsala IF
34.36
PB
  
F15 300 m     


Final A

Final

1Rebecca Strand
42.84
Ullevi FK
42.84
PB
  
F15 1500 m hinder     


Final A

Final

3Mathilda Eklund
5:42.58
IK Westmannia
5:42.58
PB
  
4Eleonora Olsmats
6:21.13
Danderyds SK
6:21.13
PB
  
F15 Tresteg     


Final A

Final

5Matilda Sönnergaard
9.97
Spårvägens FK
9.97
0.0 PB
  
F15 Spjut (500 g)     


Final A

Final

2Sandra VestlundKils AIK
36.05
PB
  
4Hanna Hentschel
27.35
Huddinge AIS
27.35
PB
  
F14 80 m häck (76.2 cm, 8 m)     

Vind: +0.3

Final A

Final

Vind: +0.3
3Alva von Gerber
13.07
Huddinge AIS
13.07
PB
  
F14 Tresteg     


Final A

Final

2Linnea Ånger
Linnea Ånger 00, Söderhamn
10.52
Söderhamns IF
10.52
0.0 PB
  

© 2022 Friidrottsstatistik