18.9
2.10
17.10
2.10
18.9
16.10
10.10
14.10
30.9
30.9
16.10
16.10
16.10
3.10
17.10
14.10
9.10
3.10
10.10
17.10
17.10
16.10
16.10
3.10
26.9
13.10
7.10
14.10
9.10
28.8
6.10
9.10
13.10
9.10
9.10
9.10
12.10
9.10
19.9
12.10
10.10
10.10
9.10
10.10
3.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
9.10
9.10
3.10
30.9
10.10
25.9
13.9
27.9
19.9
9.10
3.10
26.9
9.10
7.10
7.10
6.10
10.10
9.10
9.10
9.10
7.10
7.10
30.9
9.10
9.10
2.10
2.10
26.9
26.9
5.10
2.10
2.10
3.10
2.10
26.9
29.9
27.9
22.9
20.9
15.9
3.10
26.9
2.10
2.10
2.10
2.10
Tävlande: 43 (28+15)   Starter: 44 (28+16)

Män
P18 400 m     


Final A

Final

1Benjamin ÅbergHälle IF
51.21
PB
  
P18 Stav     


Final A

Final

1Dennis Elms JanssonHuddinge AIS
3.20
PB
  
P18 Längd     


Final A

Final

1Jonathan Johansson
6.61
Söderhamns IF
6.61
+1.0 PB
  
2Andreas Almlöf
6.60
Hammarby IF
6.60
+2.0 PB
  
4Staffan Åkesson
6.37
Hammarby IF
6.37
+1.0 PB
  
5Jacob Ewertzh
6.14w
Hammarby IF
6.14w
+2.2
  
P17 400 m     


Final A

Final

1Karl Wallén
Karl Wallén 96, Sävedalen
51.60
Sävedalens AIK
51.60
PB
  
2Gustav Bivstedt
52.09
Hässelby SK
52.09
PB
  
3Daniel Eriksson
53.05
IF Vingarna
53.05
PB
  
4Jean de Dieu IrakizaGefle IF
54.88
PB
  
P17 2000 m hinder (83.8 cm)     


Final A

Final

1Björn Seifert
6:52.88
Upsala IF
6:52.88
PB
  
P17 Längd     


Final A

Final

2Henrik Thoms
5.95
Hanvikens SK
5.95
+1.2 PB
  
4Manne Persson
5.89
Hammarby IF
5.89
+2.0 PB
  
P17 Diskus (1.5 kg)     


Final A

Final

1Anton Andersson
37.02
Umedalens IF
37.02
PB
  
P17 Spjut (700 g)     


Final A

Final

4Nicklas Holm
42.84
Hellas FK
42.84
PB
  
P16 400 m     


Final A

Final

1Jesper Rask
52.89
Bollnäs FIK
52.89
PB
  
P16 2000 m hinder (83.8 cm)     


Final A

Final

3Jacob Lidman
6:59.36
Hälle IF
6:59.36
PB
  
P16 110 m häck (91.4 cm, 8.9 m)     

Vind: -1.7

Final A

Final

Vind: -1.7
1Peter Heen
Peter Heen 97, Huddinge
17.61
Huddinge AIS
17.61
PB
  
P16 Höjd     


Final A

Final

1Christofer Pool Wiklund
1.80
Falköpings FIK
1.80
PB
  
P16 Tresteg     


Final A

Final

2Eric Axtelius
12.19
Enköpings AI
12.19
+1.8 SB
  
3Rasmus Hallerström
11.25
Östhammar FI
11.25
+1.7 PB
  
P15 300 m     


Final A

Final

2Timothy Olsson
37.85
Hammarby IF
37.85
PB
  
4Christoffer Ahl
38.66
Hammarby IF
38.66
PB
  
5Erik Rosqvist
Erik Rosqvist 98, Mälarhöjden
39.58
Mälarhöjdens IK
39.58
PB
  
P15 1500 m hinder (76.2 cm)     


Final A

Final

3Anton Persson
5:32.82
PB
  
P15 Stav     


Final A

Final

1Sebastien HargeströmHammarby IF
4.00
PB
  
P15 Slägga (4.0 kg)     


Final A

Final

1Gabriel RosshagenTäby IS
48.07
PB
  
5Filip Nurmela
Filip Nurmela 98, Haparanda SKT
39.96
Haparanda SKT
39.96
PB
  
Kvinnor
F18 1500 m hinder     


Final A

Final

1Hannah Rossland
6:39.41
IFK Tumba
6:39.41
PB
  
F18 Längd     


Final A

Final

2Alexandra BarteeGefle IF
5.30
+2.0 PB
  
3Eva-Marie Vikström
5.06
Haparanda SKT
5.06
0.0 PB
  
F18 Diskus     


Final A

Final

1Fanny Öhrn Selahn
40.62
Sundbybergs IK
40.62
PB
  
2Sofi Flink
Sofi Flink 95, Västerås
27.03
Västerås FK
27.03
PB
  
F18 Slägga     


Final A

Final

4Hedvig Nykvist
26.24
Tranås AIF
26.24
PB
  
F17 Stav     


Final A

Final

1Fanny Fransson-BergetoftKFUM Örebro
2.70
PB
  
F16 Slägga     


Final A

Final

2Frida Bååth
44.59
Timrå AIF
44.59
PB
  
3Lovisa SjöstrandIF Castor
41.92
PB
  
F16 Spjut     


Final A

Final

1Felicia Lindberg
36.35
Hammarby IF
36.35
PB
  
F15 300 m     


Final A

Final

1Maja Almgren
42.28
Visby IF Gute
42.28
PB
  
2Sofie Borssén
43.34
Kalmar SK
43.34
PB
  
F15 Stav     


Final A

Final

1Alexia Lillhav
Alexia Lillhav 98, IFK Växjö
3.10
IFK Växjö
3.10
PB
  
F15 Tresteg     


Final A

Final

1Emelie Nyman Wänseth
11.84
Östersunds GIF
11.84
+0.7 PB
  
2Stina Westin
Stina Westin 98, Östersunds GIF
10.13
Östersunds GIF
10.13
0.0 PB
  
F15 Spjut (400 g)     


Final A

Final

3Emelie Nyman Wänseth
41.19
Östersunds GIF
41.19
PB