0

25.2
25.2
24‐25.2
24.2
24‐25.2
21.2
22.2
22.2
21.2
16.2
19.2
19.2
18.2
18.2
13.2
18.2
18.2
18.2
18.2
18.2
17‐18.2
16‐18.2
17.2
17.2
17.2
17.2
10.2
14.2
14.2
14.2
12.2
13.2
12.2
10.2
7.2
12.2
11.2
10‐11.2
10‐11.2
10‐11.2
9‐11.2
11.2
10‐11.2
10.2
8.2
10.2
8.2
4.1
7.2
6.2
6.2
6.2
6.2
6.2
6.2
27.1
1.2
5.2
5.2
1.2
5.2
3.2
2‐4.2
4.2
4.2
3.2
4.2
3.2
3.2
3.2
3‐4.2
3.2
2‐4.2
29.1
18.12
22.1
18.12
31.1
31.1
30.1
29.1
26‐28.1
27.1
28.1
27.1
27‐28.1
27‐28.1
27‐28.1
27‐28.1
26‐28.1
27.1
25.1
24.1
24.1
24.1
23.1
15.1
22.1
23.1
23.1
Tävlande: 28 (17+11)   Starter: 29 (17+12)

Män
M 100 m     

Vind: +0.5

Final A

Final

Vind: +0.5
3Felix Grape
Felix Grape 90, Fredrikshof
11.52
Fredrikshofs FIF
11.52
SB
  
M 400 m     


Final A

Final

1Anton Asplund
48.58
Turebergs FK
48.58
SB
  
2Anton Nilsson
49.38
Huddinge AIS
49.38
PB
  
3Johan Henningsson
50.03
Bollnäs FIK
50.03
SB
  
5Klas Persson
51.31
Turebergs FK
51.31
SB
  
M 800 m     
Final B
2Hugo Lindell
2:06.95
Rånäs 4H
2:06.95
PB
  
M 1500 m     


Final A

Final

1Napoleon Solomon
4:01.64
Fredrikshofs FIF
4:01.64
PB
  
1Rasmus Waldna
4:25.17
Hammarby IF
4:25.17
PB
  
1Christoffer Ahl
4:28.42
Hammarby IF
4:28.42
PB
  
3Robin Leanderson
4:04.59
Malmö AI
4:04.59
SB
  
4Albin Sjöblom
4:06.29
Rånäs 4H
4:06.29
SB
  
7Joakim Pihlstrand-Trulp
4:18.56
Flemingsbergs SK
4:18.56
PB
  
8Martin Svanborg
4:19.51
Bromma IF
4:19.51
SB
  
Final B
2Elias Tholén
4:25.19
Ununge IF
4:25.19
PB
  
M 5000 m     


Final A

Final

4Hans Edvardsson
15:53.14
FK Studenterna
15:53.14
PB
  
6Niklas Andersson
15:59.95
Hässelby SK
15:59.95
PB
  
Final B
1Niklas Sydow
Niklas Sydow 80, Fredrikshof
15:54.01
Fredrikshofs FIF
15:54.01
SB
  
Kvinnor
K 200 m     

Vind: +1.4

Final A

Final

Vind: +1.4
2Felicia Hellberg BerglundSundbybergs IK
26.05
PB
  
K 400 m     


Final A

Final

1Klara Helander
57.31
Upsala IF
57.31
PB
  
2Felicia Hellberg BerglundSundbybergs IK
58.99
PB
  
4Görel Manners
1:01.37
Huddinge AIS
1:01.37
SB
  
Final B
1Lisa Johansson
1:02.69
IFK Stocksund
1:02.69
PB
  
3Marika Nilsonne
1:04.86
IFK Lidingö
1:04.86
PB
  
K 800 m     


Final A

Final

4Ida Tryggveson
2:33.59
F Bålsta IK
2:33.59
PB
  
K 1500 m     


Final A

Final

1Ellen Narfgren
5:05.83
Hammarby IF
5:05.83
PB
  
3Julia Wangenheim
5:10.45
Hammarby IF
5:10.45
PB
  
4Julia Frislund
5:37.85
IFK Lidingö
5:37.85
PB
  
K 5000 m     
Final B
1Sara Grenmark
19:09.81
Hässelby SK
19:09.81
PB
  
2Marthe Helene Kinnander
19:19.41
FK Studenterna
19:19.41
PB