9.10
18.9
2.10
17.10
2.10
18.9
16.10
10.10
14.10
30.9
30.9
16.10
16.10
16.10
3.10
17.10
14.10
9.10
3.10
10.10
17.10
17.10
16.10
16.10
3.10
26.9
13.10
7.10
14.10
9.10
28.8
6.10
9.10
13.10
9.10
9.10
9.10
12.10
9.10
19.9
12.10
10.10
10.10
9.10
10.10
3.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
9.10
9.10
3.10
30.9
10.10
25.9
13.9
27.9
19.9
9.10
3.10
26.9
9.10
7.10
7.10
6.10
10.10
9.10
9.10
9.10
7.10
7.10
30.9
9.10
9.10
2.10
2.10
26.9
26.9
5.10
2.10
2.10
3.10
2.10
26.9
29.9
27.9
22.9
20.9
15.9
3.10
26.9
2.10
2.10
2.10
Tävlande: 145 (78+67)   Starter: 167 (90+77)

Män
M 100 m     

Vind: +3.4

Final A

Final

Vind: +3.4
Søren Kressner Michelsen
Søren Kressner Michelsen 97, DEN
11.81w
97DEN
11.81w
  
Søren Kressner Michelsen
Søren Kressner Michelsen 97, DEN
11.96
97DEN
11.96
  
Sebastian Valentin Buschardt
Sebastian Valentin Buschardt 97, DEN
12.21
97DEN
12.21
PB
  
Victor Perez Tidmand
Victor Perez Tidmand 98, DEN
13.56w
98DEN
13.56w
  
M 300 m     


Final A

Final

Søren Kressner Michelsen
Søren Kressner Michelsen 97, DEN
37.72
97DEN
37.72
PB
  
Sebastian Valentin Buschardt
Sebastian Valentin Buschardt 97, DEN
40.03
97DEN
40.03
PB
  
Victor Perez Tidmand
Victor Perez Tidmand 98, DEN
44.15
98DEN
44.15
PB
  
M 600 m     


Final A

Final

Jacob Weel Rosbo
Jacob Weel Rosbo 00, DEN
1:48.07
00DEN
1:48.07
PB
  
M 800 m     


Final A

Final

Søren Bøge Edlund Jøhnk
Søren Bøge Edlund Jøhnk 97, DEN
2:10.37
97DEN
2:10.37
  
Joachim Weel Rosbo
Joachim Weel Rosbo 97, DEN
2:14.82
97DEN
2:14.82
  
M 1500 m     


Final A

Final

Joachim Weel Rosbo
Joachim Weel Rosbo 97, DEN
4:24.13
97DEN
4:24.13
  
M 100 m häck (83.8 cm)     

Vind: +1.9

Final A

Final

Vind: +1.9
Victor Perez Tidmand
Victor Perez Tidmand 98, DEN
19.86
98DEN
19.86
PB
  
M 300 m häck (76.2 cm)     


Final A

Final

4Simon Wallenlind
40.73
Mölndals AIK
40.73
PB
  
5Albin Johansson
41.08
Högbo GIF
41.08
PB
  
Final B
1Hjalmar Åhman
42.07
IFK Lidingö
42.07
PB
  
2Edwin Andersson
43.47
Hässelby SK
43.47
PB
  
3Hannes Axell
44.04
Danderyds SK
44.04
PB
  
4Filip Ottosson
44.65
IFK Umeå
44.65
PB
  
M Höjd     


Final A

Final

Simon Hansen
Simon Hansen 98, DEN
1.87
98DEN
1.87
PB
  
Oliver Ian Seider
Oliver Ian Seider 96, DEN
1.59
96DEN
1.59
=PB
  
M Stav     


Final A

Final

Kristian Ipsen
Kristian Ipsen 93, DEN
4.03
93DEN
4.03
  
Emil H. Christensen
Emil H. Christensen 95, DEN
3.96
95DEN
3.96
  
M Längd     


Final A

Final

Søren Kressner Michelsen
Søren Kressner Michelsen 97, DEN
5.09
97DEN
5.09
+0.9
  
P19 100 m     

Vind: +3.4

Final A

Final

Vind: +3.4
3Tim Jonsson
Tim Jonsson 94, Hässelby
11.56w
Hässelby SK
11.56w
  
5Michael LuxemburgTäby IS
11.65w
  
6Fredrik Finstad
11.66w
Ekshärad FI
11.66w
  
Heat 1
Vind: +0.3
Vind: +0.3
1Tim Jonsson
Tim Jonsson 94, Hässelby
11.62
Hässelby SK
11.62
SB
  
2Martin WaesterbergTäby IS
11.68
PB
  
3Fredrik Finstad
11.72
Ekshärad FI
11.72
PB
  
P19 1500 m     


Final A

Final

1Dejen Kahsay
4:04.88
Järvsö IF
4:04.88
PB
  
4Niklas Könberg
4:07.69
Spårvägens FK
4:07.69
PB
  
P19 300 m häck     


Final A

Final

2Dennis Eriksson
40.24
Sundsvalls FI
40.24
SB
  
5Kevin Perera
Kevin Perera 93, Helsingborg
40.89
IFK Helsingborg
40.89
PB
  
P19 Kula (6.0 kg)     


Final A

Final

3Niclas RichardssonGefle IF
12.53
SB
  
P17 100 m     
Heat 1
Vind: -0.8
Vind: -0.8
2Fabian Revilla
11.31
Rånäs 4H
11.31
PB
  
5Rasmus LennartssonIK Orient
11.69
PB
  
Heat 2
Vind: +1.5
Vind: +1.5
3Carl Dath
11.49
Täby IS
11.49
PB
  
4Marcus Holmqvist
11.67
Hammarby IF
11.67
PB
  
4Sami Gassan
Sami Gassan 95, Råby-Rekarne
11.71
Råby-Rekarne FIF
11.71
PB
  
6Felix Norén
Felix Norén 95, Katrineholm
11.92
Katrineholms SK
11.92
PB
  
P17 1500 m     


Final A

Final

1Fredrik Orrsveden
4:24.95
Sundbybergs IK
4:24.95
SB
  
1Jesper Olsson
Jesper Olsson 95, Leksands FIK
4:39.29
Leksands FIK
4:39.29
PB
  
3Martin Hammar
4:07.89
Rånäs 4H
4:07.89
PB
  
4Samuel Lundell VakkuriEnhörna IF
4:09.54
PB
  
6Daniel Strandberg
4:13.06
Malmö AI
4:13.06
PB
  
7Ken Slättengren
4:15.24
Högby IF
4:15.24
SB
  
P17 300 m häck (83.8 cm)     


Final A

Final

4Joakim Rosenqvist
41.93
Sävedalens AIK
41.93
PB
  
P17 Kula (5.0 kg)     


Final A

Final

1Gabriel Heen
17.39
Huddinge AIS
17.39
PB
  
P16 100 m     

Vind: +1.3

Final A

Final

Vind: +1.3
2Gustav Kjell
11.41
Turebergs FK
11.41
PB
  
3Viktor Björklund
11.77
Upsala IF
11.77
PB
  
P16 1500 m     


Final A

Final

1Santiago Wilkman
4:38.65
Sundbybergs IK
4:38.65
PB
  
3Daniel Bucht
Daniel Bucht 96, Sävedalen
4:08.84
Sävedalens AIK
4:08.84
PB
  
P16 Höjd     


Final A

Final

7Christoffer EkbergIFK Lidingö
1.75
PB
  
P16 Stav     


Final A

Final

6Jens Roslund
Jens Roslund 96, Stocksäter
3.63
Stocksäters IF
3.63
PB
  
P15 100 m     

Vind: +3.4

Final A

Final

Vind: +3.4
1Jakob Mast Larsson
11.31w
IF Göta Karlstad
11.31w
  
2Tarley Allison
11.42w
Järvsö IF
11.42w
  
3Henning André
11.56w
Nyköpings BIS
11.56w
  
3Daniel Persson
11.94
Bromma IF
11.94
PB
  
5Filip La Fleur
11.69w
Ystads IF
11.69w
  
8Oscar Jacobsson
11.82w
Västerås FK
11.82w
  
Heat 2
Vind: +1.7
Vind: +1.7
2Karl Sjölander
11.77
Upsala IF
11.77
  
3Filip La FleurYstads IF
11.78
PB
  
4Henning André
11.79
Nyköpings BIS
11.79
=PB
  
P15 1500 m     


Final A

Final

1Andreas Kramer
4:13.03
Sävedalens AIK
4:13.03
PB
  
1Olof Nordling
Olof Nordling 97, Spårvägen
4:33.11
Spårvägens FK
4:33.11
PB
  
2Emil Danielsson
4:22.62
Dala-Järna IK
4:22.62
PB
  
4Isac Larsson
Isac Larsson 97, Sävedalen
4:27.20
Sävedalens AIK
4:27.20
PB
  
5Dennis Olsson
Dennis Olsson 97, Spårvägen
4:28.56
Spårvägens FK
4:28.56
PB
  
6Pontus Hagman
Pontus Hagman 97, Västerås
4:28.81
Västerås FK
4:28.81
PB
  
7Jacob Eriksson Viklund
4:32.25
Sundbybergs IK
4:32.25
PB
  
9Tim Yngesjö
4:32.56
Nyköpings BIS
4:32.56
PB
  
P15 Stav     


Final A

Final

3Alex Appelgren
3.29
Tyresö FK
3.29
PB
  
P14 100 m     

Vind: +1.2

Final A

Final

Vind: +1.2
1Yonathan Helsing
11.72
Sundsvalls FI
11.72
PB
  
6Oliver Glänneskog
Oliver Glänneskog 98, IK Norrköping FI
12.55
IK Norrköping FI
12.55
PB
  
Heat 1
Vind: +2.3
Vind: +2.3
2Carlos Jonsson
12.31w
Hässelby SK
12.31w
  
2Axel Nykvist
12.51
Tranås AIF
12.51
PB
  
Heat 2
Vind: +2.3
Vind: +2.3
4Oliver Glänneskog
Oliver Glänneskog 98, IK Norrköping FI
12.55w
IK Norrköping FI
12.55w
  
5Emil Thedéen
12.56w
Bromma IF
12.56w
  
P14 1500 m     


Final A

Final

1Warsame Hassan
4:13.34
Malmö AI
4:13.34
PB
  
2Stefan Stojanovic
4:28.81
Huddinge AIS
4:28.81
SB
  
3Sackarias Wohlin
4:32.43
Stensjöns IF
4:32.43
PB
  
4Erik Sandsten
Erik Sandsten 98, Oskarshamn
4:35.00
Oskarshamns SK
4:35.00
PB
  
P14 300 m häck (76.2 cm)     


Final A

Final

1Kevin Duvert
42.18
Hellas FK
42.18
PB
  
2Johan Brasch
43.28
Wärnamo SK
43.28
PB
  
3Gabriel RosshagenTäby IS
43.35
PB
  
5Elias Engström
Elias Engström 98, Färjestaden
43.46
FIK Färjestaden
43.46
PB
  
7Marcus Tornée
Marcus Tornée 98, Helsingborg
46.42
IFK Helsingborg
46.42
PB
  
P14 Höjd     


Final A

Final

5David AppelgrenTyresö FK
1.64
PB
  
P14 Stav     


Final A

Final

1Magnus Herstedt
3.29
Öresund FK
3.29
PB
  
3Jakob Samuelsson
3.05
Hässelby SK
3.05
PB
  
Kvinnor
K 300 m     


Final A

Final

1Minna Svärd
41.18
IF Göta Karlstad
41.18
PB
  
3Ebba Svantesson
40.73
Sävedalens AIK
40.73
PB
  
4Lovisa ÖstervallIFK Tumba
41.35
PB
  
4Rebecka Svedberg
Rebecka Svedberg 98, Linköpings GIF
43.12
Linköpings GIF
43.12
PB
  
Final B
1Louise Ekman
41.84
Gefle IF
41.84
PB
  
1Tove Olsson
43.54
Sågmyra SK
43.54
PB
  
2Victoria Stöckel
Victoria Stöckel 97, Nedre Soppero
43.01
Nedre Soppero IK
43.01
PB
  
K 600 m     


Final A

Final

Mia Helene Mørck
Mia Helene Mørck 99, DEN
1:42.67
99DEN
1:42.67
PB
  
Nathalie Richter-Mikkelsen
Nathalie Richter-Mikkelsen 00, DEN
1:47.73
00DEN
1:47.73
PB
  
K 800 m     


Final A

Final

1Josefin Persson
2:16.96
Sävedalens AIK
2:16.96
PB
  
1Therese Hermelin
2:31.38
IFK Lidingö
2:31.38
PB
  
3Linn Bengtsson
Linn Bengtsson 97, IFK Växjö
2:16.07
IFK Växjö
2:16.07
PB
  
3Cornelia Karlsson
2:21.37
Sävedalens AIK
2:21.37
PB
  
6Emma Gustafsson
2:25.42
Hässelby SK
2:25.42
SB
  
F19 200 m     

Vind: +1.8

Final A

Final

Vind: +1.8
5Stina M JanssonGefle IF
26.00
PB
  
Heat 1
Vind: +3.4
Vind: +3.4
2Marine Alfredsson
25.50w
Rånäs 4H
25.50w
  
3Stina M JanssonGefle IF
25.80w
  
4Hanna Arvidsson
25.93w
Istrums SK
25.93w
  
Heat 2
Vind: +2.0
Vind: +2.0
2Elina Gunnarsson
25.71
Hovslätts IK
25.71
PB
  
6Matilda Boethius
Matilda Boethius 94, Östersunds GIF
27.42
Östersunds GIF
27.42
SB
  
Heat 3
Vind: +2.2
Vind: +2.2
4Elsa Skagersten
26.03w
Varbergs GIF
26.03w
  
5Sara Jernfält
Sara Jernfält 93, KFUM Örebro
26.34w
KFUM Örebro
26.34w
  
F19 800 m     


Final A

Final

1Caroline Hjalmarsson
2:18.48
Hovslätts IK
2:18.48
PB
  
2Malin Trollsås
2:19.87
Danderyds SK
2:19.87
PB
  
F19 100 m häck     

Vind: +2.4

Final A

Final

Vind: +2.4
1Ida Hansen
14.42w
KFUM Arvika
14.42w
  
4Matilda Boethius
Matilda Boethius 94, Östersunds GIF
16.99w
Östersunds GIF
16.99w
  
F17 200 m     

Vind: +1.9

Final A

Final

Vind: +1.9
1Ida Jansson
24.97
Rånäs 4H
24.97
PB
  
Heat 1
Vind: +0.8
Vind: +0.8
5Isabelle PauksensRånäs 4H
26.89
SB
  
Heat 2
Vind: +2.0
Vind: +2.0
4Olivia Hawkins
27.44
Rånäs 4H
27.44
SB
  
F17 800 m     


Final A

Final

3Amanda Trense
Amanda Trense 95, Östersunds GIF
2:18.38
Östersunds GIF
2:18.38
PB
  
5Jessica Edlund
2:21.46
Umedalens IF
2:21.46
PB
  
7Emma Fogelkvist
2:24.96
Spårvägens FK
2:24.96
SB
  
8Sophia Persson
2:24.97
Huddinge AIS
2:24.97
SB
  
F17 100 m häck (76.2 cm, 8.5 m)     

Vind: +0.7

Final A

Final

Vind: +0.7
4Isabelle PauksensRånäs 4H
14.73
=PB
  
F17 Längd     


Final A

Final

1Frida Johansson
5.43
IF Göta Karlstad
5.43
0.0 SB
  
1Malin Skogström
5.42
Hässelby SK
5.42
–1.7 SB
  
7Josefin EnokssonKlippans FK
5.11
+0.5 SB
  
F16 200 m     

Vind: +2.3

Final A

Final

Vind: +2.3
1Emilia KjellbergIFK Sunne
24.95w
  
2Mikaela JohannessonFalu IK
25.17w
  
3Izabelle Kjellberg
25.98w
IF Göta Karlstad
25.98w
  
4Tove Ågren
26.04w
Falu IK
26.04w
  
5Magdalena Mosell
26.42w
Söderhamns IF
26.42w
  
Heat 1
Vind: 0.0
Vind: 0.0
2Izabelle KjellbergIF Göta Karlstad
26.08
PB
  
3Tove Ågren
26.23
Falu IK
26.23
SB
  
Heat 2
Vind: +1.4
Vind: +1.4
2Daniela Karlsson
26.28
Västerås FK
26.28
PB
  
3Sofia Andersson
26.39
IFK Växjö
26.39
PB
  
4Magdalena Mosell
26.53
Söderhamns IF
26.53
PB
  
F16 800 m     


Final A

Final

3Isabelle Brauer
2:16.21
Hässelby SK
2:16.21
PB
  
7Julia Billehag
Julia Billehag 96, Linköpings GIF
2:36.84
Linköpings GIF
2:36.84
SB
  
F16 100 m häck (76.2 cm, 8.5 m)     

Vind: +1.9

Final A

Final

Vind: +1.9
2Daniela Karlsson
14.06
Västerås FK
14.06
PB
  
3Hanna Palmqvist
14.55
Mölndals AIK
14.55
PB
  
Heat 1
Vind: +0.6
Vind: +0.6
1Emma Stenlöf
Emma Stenlöf 96, Västerås
13.75
Västerås FK
13.75
PB
  
6Stina Hedvall
Stina Hedvall 96, IFK Växjö
15.46
IFK Växjö
15.46
PB
  
7Moa Ullgren
Moa Ullgren 96, GoIF Tjalve
15.56
GoIF Tjalve
15.56
PB
  
Heat 2
Vind: +1.1
Vind: +1.1
5Fanny Holgersson
15.39
FIF Gnistan
15.39
PB
  
6Felicia AscardIFK Lund
16.37
PB
  
F16 Längd     


Final A

Final

1Emma Stenlöf
Emma Stenlöf 96, Västerås
5.97
Västerås FK
5.97
0.0 PB
  
2Emilia KjellbergIFK Sunne
5.84
0.0 PB
  
5Moa Ullgren
Moa Ullgren 96, GoIF Tjalve
5.53
GoIF Tjalve
5.53
0.0 PB
  
8Anna Stickler
5.12
Sundsvalls FI
5.12
0.0 SB
  
F16 Spjut     


Final A

Final

2Lotta Stenmark
35.33
Sundsvalls FI
35.33
PB
  
3Karolina Ander
35.20
Hässelby SK
35.20
PB
  
6Hanna Mårtensson
31.91
Hässelby SK
31.91
PB
  
F15 80 m häck (76.2 cm, 8 m)     
Heat 2
Vind: +0.7
Vind: +0.7
2Viktoria Kemborn
Viktoria Kemborn 97, Stenungsunds FI
12.52
F Stenungsunds FI
12.52
PB
  
3Maja Sörebro
Maja Sörebro 97, Kristinehamn
12.82
IFK Kristinehamn
12.82
  
Heat 3
Vind: 0.0
Vind: 0.0
3Jenny Wingqvist
12.79
Hässelby SK
12.79
PB
  
F15 Längd     


Final A

Final

1Clara Bogfors
5.65
Hallens SK
5.65
–0.5 PB
  
F15 Spjut (400 g)     


Final A

Final

1Linn Peura
42.58
Flens FS
42.58
PB
  
F14 800 m     


Final A

Final

4Olivia Kempi
Olivia Kempi 98, Helsingborg
2:24.66
IFK Helsingborg
2:24.66
PB
  
F14 80 m häck (76.2 cm, 8 m)     

Vind: +1.0

Final A

Final

Vind: +1.0
6Hedda Ringman
Hedda Ringman 98, IK Norrköping FI
12.26
IK Norrköping FI
12.26
PB
  
F14 Längd     


Final A

Final

1Fanny Ernestam
Fanny Ernestam 98, KFUM Örebro
5.47
KFUM Örebro
5.47
–0.1 PB
  
2Kaiza Karlén
5.36
KFUM Arvika
5.36
0.0 PB
  
4Isa Andersson
Isa Andersson 98, Helsingborg
5.24
IFK Helsingborg
5.24
–0.7 PB
  
Kval 1
1Maja AlmgrenVisby IF Gute
5.35
–1.1 PB
  
F14 Spjut (400 g)     


Final A

Final

5Bianca SalmingTäby IS
36.92
PB
  
7Lovisa Linde
35.69
Täby IS
35.69
PB
  
F13 Spjut (400 g)     


Final A

Final

3Louise SvenssonFlens FS
35.07
PB