27.11
23.11
28.11
27.11
27.11
8.8
26.11
20.11
27.11
27.11
27.11
27.11
24.10
17.10
4.9
21.11
10.10
26.9
17.8
25.8
26.8
6.9
19.8
8.9
9.10
31.8
23.8
4.9
20.11
21.11
13.11
10.10
16.10
21.11
19.9
20‐21.11
18.9
21.11
24.8
19.8
16.10
4.9
13.11
6.11
12‐14.11
6.11
3.10
2.10
8.10
12.9
19.8
28.8
30.10
19.9
12.9
7.11
7.11
24.10
16.10
19.9
7.11
19.9
10.10
18.9
16.10
5‐7.11
6.11
7.11
2.10
24.10
30.10
22.10
11.9
19.9
3.10
16.10
17.10
30.10
3.10
26.9
10.10
21.8
9.10
9.10
17.10
13.9
31.10
11.9
2.10
16.10
2.10
16.10
23.10
28.8
22.10
22.10
18.8
22.10
17.10
26.8
Tävlande: 250 (122+128)   Starter: 262 (125+137)

Män
M 200 m     

Vind: +0.6

Final A

Final

Vind: +0.6
3Sulayman Bah
21.65
Ullevi FK
21.65
PB
  
5Darko Šarović
Darko Šarović 90, IFK Göteborg
21.99
IFK Göteborg
21.99
  
Heat 1
Vind: +0.6
Vind: +0.6
7Axel Bergrahm
Axel Bergrahm 92, Spårvägen
23.61
Spårvägens FK
23.61
SB
  
Heat 2
Vind: +1.9
Vind: +1.9
2Nasser Sebabi
22.25
IF Kville
22.25
SB
  
5Joakim Andersson
22.93
IFK Trelleborg
22.93
PB
  
Heat 3
Vind: -1.1
Vind: -1.1
3Patrik Sjöö
22.31
Hässelby SK
22.31
PB
  
Heat 4
Vind: -0.3
Vind: -0.3
5Mattias Abulu
23.05
Ullevi FK
23.05
SB
  
6Martin Cameron
Martin Cameron 85, Spårvägen
23.22
Spårvägens FK
23.22
SB
  
Heat 5
Vind: +0.2
Vind: +0.2
1David Sennung
21.82
Ullevi FK
21.82
PB
  
4Lukas Nilsson
22.57
Hässelby SK
22.57
SB
  
6Christoffer Gustavsson
23.22
GoIF Tjalve
23.22
PB
  
8Christoffer Van WoenselFIF Gnistan
23.93
SB
  
Heat 6
Vind: -0.2
Vind: -0.2
1Felix Francois
21.63
Örgryte IS
21.63
PB
  
4Anton Levin
Anton Levin 92, Helsingborg
22.39
IFK Helsingborg
22.39
PB
  
5Jakob Svensson
23.11
Öresund FK
23.11
PB
  
8Jonathan Waern
Jonathan Waern 86, KFUM Örebro
23.51
KFUM Örebro
23.51
PB
  
Heat 7
Vind: +0.8
Vind: +0.8
2Niklas Larsson
22.06
Hässelby SK
22.06
SB
  
Heat 9
Vind: +0.4
Vind: +0.4
4Elias Amado
22.38
Falu IK
22.38
PB
  
6Michael SkaleniusIF Kville
23.18
PB
  
7Andreas NorströmUllevi FK
23.53
SB
  
M 300 m     


Final A

Final

1Austin HamiltonMalmö AI
36.02
PB
  
4Simon Wallenlind
37.42
Mölndals AIK
37.42
PB
  
6Elias Larsson
37.98
Malmö AI
37.98
PB
  
8Jonatan Åsman
40.30
Öresund FK
40.30
PB
  
Final B
6Giovanni InostrozaTurebergs FK
39.92
PB
  
Final C
5Alex Bierhance SöderbergHammarby IF
39.86
PB
  
M 800 m     


Final A

Final

2Emil Mårtensson
2:00.87
Hässelby SK
2:00.87
PB
  
2Filip Essbrant
2:03.85
Åhus FIK
2:03.85
PB
  
1Viktor Ekelund
1:53.73
Malmö AI
1:53.73
SB
  
2Staffan Ek
Staffan Ek 91, Björnstorp
1:51.36
Björnstorps IF
1:51.36
PB
  
8Albin Johansson
1:52.47
Hässelby SK
1:52.47
SB
  
9Martin Nilson
1:52.49
Malmö AI
1:52.49
SB
  
Final B
7Erik Laggren
1:58.84
Alingsås IF
1:58.84
PB
  
Final C
2Joakim Frisk
Joakim Frisk 90, Västerås
1:57.11
Västerås FK
1:57.11
PB
  
4Simon Toper
Simon Toper 89, Sävedalen
1:58.18
Sävedalens AIK
1:58.18
PB
  
4Alexander Lötvall
2:02.52
Mölndals AIK
2:02.52
SB
  
6Patrik Nilsson
2:00.41
Oskarshamns SK
2:00.41
SB
  
M 2000 m     


Final A

Final

4Simon Sundström
5:53.73
IFK Lidingö
5:53.73
PB
  
Final B
1Axel Alness-Borg
6:38.90
IFK Lidingö
6:38.90
PB
  
1Marcus Bredberg
6:41.18
Mölndals AIK
6:41.18
PB
  
6Erik Sandsten
Erik Sandsten 98, Oskarshamn
6:25.13
Oskarshamns SK
6:25.13
PB
  
M 3000 m     


Final A

Final

1Jakob Ranglin GrisslerMajornas IK
9:29.49
PB
  
Final B
3Linus Persson
9:34.67
Malmö AI
9:34.67
PB
  
8Mahad Abdullahi
9:49.67
Fredrikshofs FIF
9:49.67
PB
  
9Elliot Fransson
9:52.81
IF Hagen
9:52.81
SB
  
M 110 m häck     

Vind: +0.5

Final A

Final

Vind: +0.5
2Anton Levin
Anton Levin 92, Helsingborg
14.48
IFK Helsingborg
14.48
PB
  
M Stav     


Final A

Final

1Sebastian ZawadskiMalmö AI
4.11
SB
  
1Adam Diffner
Adam Diffner 90, Kvarnsveden
3.94
Kvarnsvedens GoIF
3.94
SB
  
M Tresteg     


Final A

Final

6Jacob Tersander
11.76
Hammarby IF
11.76
+1.2 PB
  
7Erik Ehrlin
15.06
Ärla IF
15.06
+1.9 SB
  
M Diskus     


Final A

Final

9David JohanssonÅhus FIK
36.26
SB
  
P19 200 m     
Heat 1
Vind: +0.9
Vind: +0.9
5Abdinasir MohamedMalmö AI
23.51
PB
  
Heat 2
Vind: +0.9
Vind: +0.9
2Martin Astner
22.51
Ullevi FK
22.51
PB
  
4Erik Holmberg
23.30
Rånäs 4H
23.30
SB
  
5Eric Bergvall
23.78
Hässelby SK
23.78
SB
  
6Petter Gustafsson
Petter Gustafsson 94, IK Hakarpspojkarna
23.95
IK Hakarpspojkarna
23.95
PB
  
Heat 3
Vind: +0.7
Vind: +0.7
5Tim Jonsson
Tim Jonsson 94, Hässelby
23.41
Hässelby SK
23.41
SB
  
Heat 5
Vind: +0.8
Vind: +0.8
5Marcus Hawkins
23.63
Rånäs 4H
23.63
PB
  
Heat 6
Vind: +1.7
Vind: +1.7
5Dennis Wikström-Roos
23.55
Skellefteå AIK
23.55
PB
  
7Jacob Enblom
23.69
Hässelby SK
23.69
PB
  
Heat 7
Vind: +0.3
Vind: +0.3
1Carl Sjöstedt
22.42
IF Göta Karlstad
22.42
PB
  
P19 110 m häck (99.1 cm)     
Heat 2
Vind: +1.1
Vind: +1.1
2Gunnar Odenman
15.48
Hammarby IF
15.48
SB
  
P19 Tresteg     


Final A

Final

1Joakim Wirén
12.50
FIF Gnistan
12.50
+1.1 SB
  
2Viktor Warg
14.06
KFUM Arvika
14.06
–1.1 PB
  
4Joel Valdemarsson
13.91
IF Göta Karlstad
13.91
+1.1 PB
  
6Erik Liberg
13.69
Ullevi FK
13.69
+2.0 PB
  
8Martin Ström
13.55
Strands IF
13.55
+1.5 PB
  
P19 Diskus (1.75 kg)     


Final A

Final

3Kim Fransson
44.02
IFK Halmstad
44.02
PB
  
6Edwin Råsberg
39.78
Hässelby SK
39.78
PB
  
P17 200 m     

Vind: +1.3

Final A

Final

Vind: +1.3
1Filip SjövallLomma FIK
22.18
PB
  
3Jakob LindbomKA 2 IF
22.47
PB
  
Heat 1
Vind: +0.1
Vind: +0.1
5Dennis Elms JanssonHuddinge AIS
23.24
PB
  
6Philip MonienIFK Lund
23.49
PB
  
Heat 2
Vind: +1.6
Vind: +1.6
2Jacob Ewertzh
22.57
Hammarby IF
22.57
PB
  
6Niklas Alsing
Niklas Alsing 95, Östersunds GIF
23.66
Östersunds GIF
23.66
PB
  
Heat 3
Vind: 0.0
Vind: 0.0
4Sebastian KadestålÖresund FK
23.42
PB
  
P17 110 m häck (91.4 cm, 8.9 m)     

Vind: +0.7

Final A

Final

Vind: +0.7
4Noak Ringman
Noak Ringman 95, IK Norrköping FI
14.79
IK Norrköping FI
14.79
PB
  
5Kevin Fankl
15.30
Ullevi FK
15.30
PB
  
Heat 1
Vind: +0.7
Vind: +0.7
6Johan Knutsson
15.86
Malmö AI
15.86
PB
  
Heat 2
Vind: +0.4
Vind: +0.4
7Richard Pettersson
16.63
Alingsås IF
16.63
PB
  
P17 Höjd     


Final A

Final

5Erik BryngelssonIK Orient
1.92
PB
  
9Henning Rydström
1.81
Hässelby SK
1.81
PB
  
P17 Tresteg     


Final A

Final

2Jesper Hellström
14.15
Hässelby SK
14.15
+0.5 PB
  
3Martin Selin
13.65
Ullevi FK
13.65
+0.3 PB
  
P17 Diskus (1.5 kg)     


Final A

Final

1Pontus Sterner JohanssonMalmö AI
37.92
PB
  
2Eric Hacksell
34.54
Hässelby SK
34.54
PB
  
P16 200 m     

Vind: +0.7

Final A

Final

Vind: +0.7
4Gustav Kjell
23.10
Turebergs FK
23.10
PB
  
Heat 1
Vind: -0.2
Vind: -0.2
2Noah Elliott
23.56
Ullevi FK
23.56
PB
  
3Erik Hermelin
23.64
IFK Lidingö
23.64
PB
  
5Filip WendelinIFK Sala
24.17
PB
  
Heat 3
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1Anton SigurdssonMalmö AI
22.73
PB
  
Heat 4
Vind: +1.5
Vind: +1.5
1Andreas Movin
23.04
IFK Lidingö
23.04
PB
  
Heat 5
Vind: +0.5
Vind: +0.5
4Jakob LindströmIF Castor
24.08
PB
  
5Isak Hampel Klang
24.17
Hässelby SK
24.17
PB
  
P16 110 m häck (91.4 cm, 8.9 m)     

Vind: -0.5

Final A

Final

Vind: -0.5
2Alexander LundskogUllevi FK
14.39
PB
  
3Isak Andersson
14.64
Upsala IF
14.64
PB
  
4Artur EngströmIK Ymer
14.97
PB
  
7Nicklas Karlsson
15.91
Finspångs AIK
15.91
PB
  
8Joakim StenströmIK Hinden
15.97
PB
  
Heat 1
Vind: +0.9
Vind: +0.9
6Omar Chamsine
17.62
Hässelby SK
17.62
PB
  
P16 Tresteg     


Final A

Final

3Jonathan Persgården
12.98
Kongahälla AIK
12.98
+1.5 PB
  
4Eric Hallquist
12.42
IF Castor
12.42
+1.2 PB
  
6Sebastian Gyllensten
11.65
IFK Växjö
11.65
+0.9 PB
  
P15 300 m     


Final A

Final

3Emil Thedéen
40.29
Bromma IF
40.29
PB
  
4Max Hejdenberg
40.59
Örgryte IS
40.59
PB
  
6Tobias Månsson
41.16
IFK Lidingö
41.16
PB
  
P15 100 m häck (83.8 cm, 8.25 m)     

Vind: -0.5

Final A

Final

Vind: -0.5
1Jakob Mast LarssonIF Göta Karlstad
13.41
PB
  
3Ludvig HillenfjärdHuddinge AIS
13.82
PB
  
Heat 1
Vind: +0.1
Vind: +0.1
3Viktor JohanssonUllevi FK
15.02
PB
  
5Simon Throgen
15.25
Karlskoga FI
15.25
PB
  
Heat 2
Vind: -0.2
Vind: -0.2
6Marcus Nyberg
15.77
Malmö AI
15.77
PB
  
7Felix AntonssonMalmö AI
16.72
PB
  
Heat 3
Vind: -0.5
Vind: -0.5
5Hayder Jasim
Hayder Jasim 97, Eskilstuna
16.36
Eskilstuna FI
16.36
PB
  
Heat 4
Vind: 0.0
Vind: 0.0
3Nils EickhoffIK Ymer
14.64
PB
  
P15 Stav     


Final A

Final

2Sebastian RuthströmDanderyds SK
3.79
PB
  
6Filip Johansson
3.23
Öresund FK
3.23
PB
  
P15 Diskus (1.0 kg)     


Final A

Final

1Albin Kjellberg
36.78
Hässelby SK
36.78
PB
  
P14 100 m häck (83.8 cm, 8.25 m)     

Vind: +0.1

Final A

Final

Vind: +0.1
2Max Hrelja
Max Hrelja 98, Linköpings GIF
13.91
Linköpings GIF
13.91
PB
  
4Kevin Duvert
14.66
Hellas FK
14.66
PB
  
5William Frobe
14.98
Täby IS
14.98
PB
  
6Viktor NylanderMalmö AI
15.30
PB
  
7Viktor Kjellsson
15.33
IFK Växjö
15.33
PB
  
P14 Höjd     


Final A

Final

4William FrobeTäby IS
1.67
PB
  
6Max Hejdenberg
1.64
Örgryte IS
1.64
PB
  
8Mikael Jansson
Mikael Jansson 98, KFUM Örebro
1.60
KFUM Örebro
1.60
PB
  
Kvinnor
K 200 m     

Vind: +0.3

Final A

Final

Vind: +0.3
3Elin Östlund
Elin Östlund 91, KFUM Örebro
24.53
KFUM Örebro
24.53
PB
  
4Lina Jehander
26.96
PB
  
Final C
Vind: +0.7
Vind: +0.7
3Elsa Nilsson
Elsa Nilsson 99, Trollhättan FIK
27.33
Trollhättan FIK
27.33
PB
  
Heat 1
Vind: +0.5
Vind: +0.5
2Freja Jernstig
24.52
IF Göta Karlstad
24.52
PB
  
6Anna Sunneborn
Anna Sunneborn 70, Spårvägen
27.04
Spårvägens FK
27.04
SB
  
7Johanna Höglund
27.39
Upsala IF
27.39
SB
  
Heat 2
Vind: 0.0
Vind: 0.0
7Mia Stenvall
27.42
Ullevi FK
27.42
SB
  
Heat 4
Vind: +1.4
Vind: +1.4
6Emelie Gabrielsson
26.52
Oskarshamns SK
26.52
PB
  
7Malin Lignell
Malin Lignell 92, Stocksäter
26.53
Stocksäters IF
26.53
PB
  
Heat 5
Vind: +2.3
Vind: +2.3
5Caroline Tegel
26.45w
IF Göta Karlstad
26.45w
  
7Louise Eliasson
27.12w
IF Kville
27.12w
  
Heat 6
Vind: +1.7
Vind: +1.7
2Pernilla TornemarkMalmö AI
24.99
SB
  
4Jasmine Andersson
26.34
GoIF Tjalve
26.34
SB
  
6Camilla Bergqvist
26.80
Turebergs FK
26.80
SB
  
7Vanja Blomberg
27.03
Klippans FK
27.03
PB
  
Heat 7
Vind: +1.4
Vind: +1.4
1Louise Martin
25.49
Hässelby SK
25.49
SB
  
3Sandra Hentschel
26.17
Hammarby IF
26.17
PB
  
4Linnéa HarryssonUllevi FK
26.35
PB
  
K 300 m     
Final B
2Hanna Hoff
Hanna Hoff 97, IFK Växjö
41.44
IFK Växjö
41.44
PB
  
7Jenny Wingqvist
42.71
Hässelby SK
42.71
PB
  
8Amanda Holmberg
Amanda Holmberg 98, Lidköpings IS
42.91
Lidköpings IS
42.91
PB
  
Final C
1Johanna DyremarkIFK Tumba
40.92
PB
  
1Hanna Andersson
42.34
IFK Trelleborg
42.34
PB
  
2Mikaela Waernulf
41.87
Västerås FK
41.87
PB
  
3Anna Westher
Anna Westher 97, KFUM Örebro
41.94
KFUM Örebro
41.94
PB
  
4Linnéa Frobe
42.12
Täby IS
42.12
PB
  
5Linnéa Agefjäll
Linnéa Agefjäll 97, Linköpings GIF
42.42
Linköpings GIF
42.42
PB
  
6Dellie Carlson
42.62
Mölndals AIK
42.62
PB
  
7Victoria Sandsjoe
42.72
IF Göta Karlstad
42.72
PB
  
8Tove Öhlander
42.83
Söderhamns IF
42.83
SB
  
K 800 m     


Final A

Final

1Ida Holm
2:11.45
IK Lerum FI
2:11.45
PB
  
1Hannah Nilsson
2:17.03
Malmö AI
2:17.03
PB
  
1Linnéa Smeds
Linnéa Smeds 85, Spårvägen
2:18.16
Spårvägens FK
2:18.16
SB
  
3Anna Silvander
2:12.33
Danderyds SK
2:12.33
PB
  
6Elin Axelsson
Elin Axelsson 94, Trollhättan FIK
2:17.90
Trollhättan FIK
2:17.90
SB
  
8Hanna Nilsson
Hanna Nilsson 88, Spårvägen
2:15.17
Spårvägens FK
2:15.17
SB
  
9Amanda LönnqvistYstads IF
2:19.03
PB
  
Final B
1Filippa Lindnér
2:28.06
PB
  
2Sandra Nilsson
2:20.25
Åhus FIK
2:20.25
SB
  
3Isabel Carlsson
2:21.44
Ullevi FK
2:21.44
SB
  
6Josefin Thompson
Josefin Thompson 92, Göteborgs KIK
2:25.10
Göteborgs KIK
2:25.10
PB
  
Final C
2Malin Jonsson
Malin Jonsson 96, Sävedalen
2:25.31
Sävedalens AIK
2:25.31
PB
  
4Lina Persson
2:27.11
Malmö AI
2:27.11
PB
  
8Sofia Nilsson
Sofia Nilsson 95, Linköpings GIF
2:33.68
Linköpings GIF
2:33.68
SB
  
K 2000 m     


Final A

Final

1Linn Bengtsson
Linn Bengtsson 97, IFK Växjö
6:33.99
IFK Växjö
6:33.99
PB
  
1Emma Gustafsson
7:03.23
Hässelby SK
7:03.23
SB
  
1Maria Freij
7:08.58
IK Pallas
7:08.58
PB
  
1Maja Sjöblom
7:10.33
Upsala IF
7:10.33
SB
  
1Elise Wallén
Elise Wallén 98, IFK Skövde
7:15.90
IFK Skövde
7:15.90
SB
  
4Julia Ringdahl
Julia Ringdahl 97, GoIF Tjalve
6:40.46
GoIF Tjalve
6:40.46
PB
  
5Josefin Persson
6:41.96
Sävedalens AIK
6:41.96
PB
  
6Cornelia Karlsson
6:42.32
Sävedalens AIK
6:42.32
PB
  
7Hilda Hardell
6:43.99
Hässelby SK
6:43.99
PB
  
9Anna Nilsson
6:50.47
Öresund FK
6:50.47
PB
  
Final B
1Alexandra BrackmannIF Rigor
7:04.19
PB
  
1Isabella Tapper
7:39.34
IFK Lidingö
7:39.34
PB
  
3Alice Greberg
7:13.56
Mölndals AIK
7:13.56
PB
  
K 100 m häck     

Vind: 0.0

Final A

Final

Vind: 0.0
7Freja Jernstig
14.69
IF Göta Karlstad
14.69
PB
  
Heat 2
Vind: +0.9
Vind: +0.9
7Sara Svensson
15.37
Åhus FIK
15.37
PB
  
K Höjd     


Final A

Final

1Sabina Forsberg
1.52
Glanshammars IF
1.52
=PB
  
F19 200 m     

Vind: +1.2

Final A

Final

Vind: +1.2
6Linnea KillanderMalmö AI
24.90
PB
  
Heat 1
Vind: -0.7
Vind: -0.7
5Johanna BromarkGefle IF
27.06
SB
  
Heat 2
Vind: +0.1
Vind: +0.1
3Malin Trollsås
25.79
Danderyds SK
25.79
PB
  
4Isabel Annerfalk
Isabel Annerfalk 93, Mariestads AIF
25.80
Mariestads AIF
25.80
PB
  
5Sara Österberg
26.41
Hammarby IF
26.41
SB
  
6Caroline Ståhl
Caroline Ståhl 93, KFUM Örebro
26.57
KFUM Örebro
26.57
PB
  
Heat 3
Vind: +0.1
Vind: +0.1
2Jessica BloodworthTranås AIF
26.03
SB
  
Heat 4
Vind: +0.2
Vind: +0.2
2Ewa Marcinkiewicz
25.62
Västerås FK
25.62
SB
  
Heat 5
Vind: +0.4
Vind: +0.4
6Sara Angelmyr
Sara Angelmyr 94, KFUM Örebro
27.34
KFUM Örebro
27.34
PB
  
Heat 6
Vind: +1.1
Vind: +1.1
4Emelie Bley
Emelie Bley 93, GoIF Tjalve
25.80
GoIF Tjalve
25.80
PB
  
5Hanna ArvidssonIstrums SK
26.11
PB
  
Heat 7
Vind: +0.4
Vind: +0.4
1Rebecca Larsson
25.21
Hässelby SK
25.21
PB
  
3Anna Birgersson
25.95
Karlskoga FI
25.95
PB
  
F19 100 m häck     

Vind: +1.4

Final A

Final

Vind: +1.4
5Farydah Inoussa
14.48
Hässelby SK
14.48
PB
  
Heat 1
Vind: 0.0
Vind: 0.0
4Anna Birgersson
14.91
Karlskoga FI
14.91
PB
  
7Sofia Andersson
15.87
Upsala IF
15.87
PB
  
Heat 2
Vind: +0.4
Vind: +0.4
5Jennifer CzerapowiczUllevi FK
15.37
SB
  
F19 Tresteg     


Final A

Final

4Louise Arvidsson
11.67
Vittsjö GIK
11.67
–0.4 SB
  
7Johanna Pettersson
10.93
KFUM Örebro
10.93
–0.5 SB
  
F17 200 m     

Vind: -0.2

Final A

Final

Vind: -0.2
1Betty StrandbergGefle IF
25.25
PB
  
3Stina Kilborn
Stina Kilborn 95, Göteborgs KIK
25.66
Göteborgs KIK
25.66
PB
  
4Susanne SchüsslerIF Göta Karlstad
25.98
SB
  
Heat 2
Vind: -0.1
Vind: -0.1
1Karolina Nikamo
26.04
Upsala IF
26.04
PB
  
5Madeleine HammarstrandAlingsås IF
27.44
PB
  
Heat 3
Vind: -0.6
Vind: -0.6
2Frida OlofssonIF Udd
26.01
SB
  
F17 100 m häck (76.2 cm, 8.5 m)     

Vind: +0.3

Final A

Final

Vind: +0.3
2Malin Skogström
14.35
Hässelby SK
14.35
PB
  
6Agnes Johansson
Agnes Johansson 95, Trollhättan FIK
14.84
Trollhättan FIK
14.84
SB
  
Heat 1
Vind: +0.4
Vind: +0.4
1Frida Johansson
14.35
IF Göta Karlstad
14.35
PB
  
6Nathalie Erlingcarl
15.69
Hässelby SK
15.69
PB
  
7Felicia Asplund
16.42
Hammarby IF
16.42
PB
  
F17 Höjd     


Final A

Final

1Frida Jansson
Frida Jansson 95, IFK Växjö
1.56
IFK Växjö
1.56
SB
  
9Alina LindqvistVäsby IK
1.60
SB
  
F17 Tresteg     


Final A

Final

1Frida Johansson
12.00
IF Göta Karlstad
12.00
+0.8 PB
  
1Madeleine HammarstrandAlingsås IF
10.04
+0.6 SB
  
2Sofia Nilsson
11.92
Gefle IF
11.92
+1.0 SB
  
3Josefin Enoksson
11.77
Klippans FK
11.77
+1.5 PB
  
4Malin Citess
Malin Citess 95, IFK Växjö
11.77w
IFK Växjö
11.77w
+2.7
  
Anna Holmin
Anna Holmin 95, Upsala IF
11.10
Upsala IF
11.10
+0.6 PB
  
F17 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

6Frida Jansson
Frida Jansson 95, IFK Växjö
11.92
IFK Växjö
11.92
PB
  
F17 Diskus     


Final A

Final

1Fanny Hjorth
30.88
Säters IF
30.88
PB
  
F16 200 m     

Vind: +0.8

Final A

Final

Vind: +0.8
1Emilia KjellbergIFK Sunne
24.98
PB
  
3Mikaela JohannessonFalu IK
25.21
PB
  
5Lisa Brorsson
Lisa Brorsson 96, Falköpings FIK
25.92
Falköpings FIK
25.92
PB
  
7Frida Grindheim
25.99
IFK Helsingborg
25.99
PB
  
Heat 1
Vind: +0.9
Vind: +0.9
1Madeleine Björlin-Delmar
26.18
IFK Göteborg
26.18
SB
  
5Emelie NilssonYstads IF
27.08
PB
  
6Elin Nossmy
27.37
Malmö AI
27.37
PB
  
Heat 3
Vind: +0.4
Vind: +0.4
4Linn Henriksson
26.65
FIF Gnistan
26.65
PB
  
Heat 4
Vind: +1.4
Vind: +1.4
3Sara Derelöv
26.71
Motala AIF
26.71
PB
  
Heat 5
Vind: +0.2
Vind: +0.2
3Stina GustafssonÄrla IF
26.48
PB
  
F16 800 m     


Final A

Final

7Ester Torstenson
2:38.49
IK Orient
2:38.49
PB
  
F16 100 m häck (76.2 cm, 8.5 m)     
Heat 1
Vind: +0.4
Vind: +0.4
4Linnea Sandell
15.54
Malmö AI
15.54
PB
  
F16 Tresteg     


Final A

Final

1Emilia KjellbergIFK Sunne
12.20
+1.5 PB
  
2Elvira Richardsson
12.12
IFK Kristinehamn
12.12
+0.3 PB
  
6Linnea AhlstedtIK Lerum FI
11.32
+1.2 PB
  
F16 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

1Sigrid KarlssonMalmö AI
11.52
PB
  
1Anna Wetterlin
11.10
Öresund FK
11.10
SB
  
5Emma Wernung
Emma Wernung 96, Sävedalen
12.24
Sävedalens AIK
12.24
PB
  
8Moa Ullgren
Moa Ullgren 96, GoIF Tjalve
11.87
GoIF Tjalve
11.87
PB
  
F15 300 m     


Final A

Final

1Ellen Oweling
43.07
IFK Lidingö
43.07
PB
  
1Miranda UttgrenTanums IF
43.27
PB
  
2Tess Hertz Saebbö
Tess Hertz Saebbö 98, Göteborgs KIK
42.54
Göteborgs KIK
42.54
PB
  
3Mathilda ErikssonIFK Tumba
43.11
PB
  
4Beatrice Karlsson
43.20
PB
  
4Emelie Öberg
Emelie Öberg 97, Linköpings GIF
43.61
Linköpings GIF
43.61
PB
  
F15 Höjd     


Final A

Final

5Melinda HedstigLuleå FIF
1.62
PB
  
5Linnea BergIFK Lund
1.60
PB
  
9Agnes Bengtsson
1.59
Sävedalens AIK
1.59
PB
  
F15 Stav     


Final A

Final

1Ellinor ErikssonIK Lerum FI
2.43
PB
  
2Anna Larsson
3.14
Varbergs GIF
3.14
PB
  
F15 Diskus (0.6 kg)     


Final A

Final

1Lovisa ÖstervallIFK Tumba
33.53
PB
  
4Mathilda ErikssonIFK Tumba
40.96
PB
  
5Emma Harrysson
40.88
Brattås CK
40.88
PB
  
7Mikaela Linnér
37.15
IFK Växjö
37.15
PB
  
F14 Höjd     


Final A

Final

1Filippa FernströmMalmö AI
1.52
PB
  
F14 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

1Sabina Forsberg
10.06
Glanshammars IF
10.06
PB
  
7Mathilda ErikssonIFK Tumba
11.04
PB