21.10
10.10
9.10
10.10
27.9
3.10
9.10
18.9
2.10
17.10
2.10
18.9
16.10
10.10
14.10
30.9
30.9
16.10
16.10
16.10
3.10
17.10
14.10
9.10
3.10
10.10
17.10
17.10
16.10
16.10
3.10
26.9
13.10
7.10
14.10
9.10
28.8
6.10
9.10
13.10
9.10
9.10
9.10
12.10
9.10
19.9
12.10
10.10
10.10
9.10
10.10
3.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
9.10
9.10
3.10
30.9
10.10
25.9
13.9
27.9
19.9
9.10
3.10
26.9
9.10
7.10
7.10
6.10
10.10
9.10
9.10
9.10
7.10
7.10
30.9
9.10
9.10
2.10
2.10
26.9
26.9
5.10
2.10
2.10
3.10
2.10
26.9
29.9
27.9
22.9
20.9
Tävlande: 240 (111+129)   Starter: 246 (116+130)


select distinct results10.*, womenpbestsweden.BB AS PBwomen, womensbestsweden.BB AS SBwomen, CASE WHEN EventN IN (910, 193) THEN EventN+RealMetres/100 ELSE EventN END AS RealEventN, RealEventN AS RealEventN2, '' AS SM, countries.Countryfull, Events.Event AS eventry, results10.Ind AS Indiiy, results10.ID AS ID, results10.ID AS IDI, Events.TF AS type, results10.eventname AS en2, results10.Country AS RealCountry, IF(EndDate Is Null,'',CONCAT(DAYOFMONTH(results10.Date),' ')) AS Datti1, IF(EndDate Is Null,'',substring(Monthname(results10.Date),1,3)) AS Datti2, Round.Roundname, Events.Eventname, Pos.PosName, Sex.Sexi, CASE WHEN results10.AGO IN (12,15) THEN b.AGName ELSE a.AGName END AS AGName, CASE WHEN results10.AGO IN (12,15) THEN b.AGO ELSE a.AGO END AS agoo, `2010`.irrelagularities.Irrname, CASE WHEN results10.Sex = 1 THEN `2010`.menwl.BB ELSE `2010`.womenwl.BB END AS WL, CASE WHEN results10.Sex = 1 THEN `2010`.menwl.Standing ELSE `2010`.womenwl.Standing END AS Standingi, CASE WHEN results10.Date<=Club10end THEN Club10 WHEN results10.Date<=Club9end THEN Club9 WHEN results10.Date<=Club8end THEN Club8 WHEN results10.Date<=Club7end THEN Club7 WHEN results10.Date<=Club6end THEN Club6 WHEN results10.Date<=Club5end THEN Club5 WHEN results10.Date<=Club4end THEN Club4 WHEN results10.Date<=Club3end THEN Club3 WHEN results10.Date<=Club2end THEN Club2 ELSE sweclubsat.Club END AS RealClub, posswe.PosName AS posswe, combinedmen.eventno AS combM, combinedwomen.eventno AS combW FROM results10 LEFT JOIN `2010`.sweclubsat ON sweclubsat.ID=results10.ID AND CASE WHEN results10.Sex=1 and (results10.secondarypos not rlike ('K|F') or results10.secondarypos is null) THEN sweclubsat.gender='M' ELSE sweclubsat.gender='W' END LEFT JOIN (SELECT events.*, eventsext.Orderi AS RealEventN FROM events LEFT JOIN `2010`.eventsext ON events.Event=eventsext.Event) AS Events ON CAST(results10.EventN AS UNSIGNED) = Events.Orderi LEFT JOIN Sex ON results10.Sex = Sex.Sex LEFT JOIN Comp ON results10.CID = Comp.CID LEFT JOIN AG as a ON results10.AGO = a.AGO LEFT JOIN AG as b ON results10.Points = b.AgeGroup LEFT OUTER JOIN Pos ON results10.PosOrderg = Pos.Orderi LEFT OUTER JOIN Round ON results10.Round = Round.Ro LEFT JOIN `2010`.irrelagularities ON `2010`.irrelagularities.Irr = results10.Irr LEFT JOIN `2010`.menwl ON `2010`.menwl.iid = results10.iid LEFT JOIN `2010`.womenwl ON `2010`.womenwl.iid = results10.iid LEFT JOIN world.countries ON results10.Country=countries.Country LEFT JOIN results.posswe ON results10.PosOrderg = posswe.Orderi LEFT JOIN `2010`.combinedmen ON results10.IID=combinedmen.parentid AND results10.Sex=1 LEFT JOIN `2010`.combinedwomen ON results10.IID=combinedwomen.parentid AND results10.Sex=2 LEFT JOIN `2010`.womenpbestsweden ON results10.iid=womenpbestsweden.iid AND (results10.Sex=2 OR results10.secondarypos rlike ('K|F')) AND womenpbestsweden.Roundi IS NULL LEFT JOIN `2010`.womensbestsweden ON results10.iid=womensbestsweden.iid AND (results10.Sex=2 OR results10.secondarypos rlike ('K|F')) AND womensbestsweden.Roundi IS NULL WHERE results10.CID= 12962094 AND `2010`.womenwl.Roundi IS NULL AND `2010`.menwl.Roundi IS NULL ORDER BY Sex, CASE WHEN results10.AGO=15 THEN COALESCE(agoo,0)+100000 ELSE agoo END, combM, combW, RealEventN2, RealEventN, CASE WHEN results10.AGO=12 THEN 999999 ELSE results10.AGO END, results10.Round, Posorderg, CASE WHEN Remarks Is Not Null THEN CASE WHEN Pos1>0 THEN 2 ELSE 3 END ELSE CASE WHEN Pos1>0 THEN 0 ELSE 1 END END, CASE WHEN Pos1 IS NOT NULL THEN Pos1 ELSE 999999 END, SortResult, RealMetres DESC

Män
M 100 m     

Vind: -1.2

Final A

Final

Vind: -1.2
3Filip SjövallLomma FIK
11.58
PB
  
4Jonathan RickardssonSandhems IF
11.07
SB
  
4Charles Mitala
12.08
Malmö AI
12.08
PB
  
6Niklas Johansson
Niklas Johansson 92, Stenungsunds FI
11.19
F Stenungsunds FI
11.19
PB
  
Final B
Vind: +1.2
Vind: +1.2
1Nicklas NilssonBromma IF
10.99
SB
  
1Lucas Andersson
11.50
Sävedalens AIK
11.50
PB
  
Heat 2
Vind: -0.8
Vind: -0.8
5Simon Mukiibi
11.44
Huddinge AIS
11.44
SB
  
Heat 4
Vind: -1.3
Vind: -1.3
4Hampus Forsberg
11.07
IFK Helsingborg
11.07
PB
  
5Sebastian HolmbergIFK Lund
11.66
SB
  
8Christoffer AdielssonMölndals AIK
11.98
PB
  
Heat 7
Vind: +1.0
Vind: +1.0
3Carl Dahllöf
11.02
Ullevi FK
11.02
PB
  
5Alexander LundholmIFK Tumba
11.54
SB
  
M 400 m     


Final A

Final

1Niclas Åkerström
49.10
IFK Växjö
49.10
PB
  
1Christopher SvenssonHälle IF
49.91
SB
  
1Elias Amado
51.52
Falu IK
51.52
SB
  
2Markus JohanssonUme FI
49.35
PB
  
2Per Johnsson
Per Johnsson 84, Söderhamn
50.81
Söderhamns IF
50.81
SB
  
2Daniel Katuric
51.77
Bromma IF
51.77
PB
  
3Tobias Åberg
49.52
Hälle IF
49.52
PB
  
4Simon Mukiibi
49.53
Huddinge AIS
49.53
PB
  
4Mathias Berglund
51.13
Örgryte IS
51.13
PB
  
6Tobias Olsson
Tobias Olsson 86, IFK Växjö
49.98
IFK Växjö
49.98
PB
  
6Andreas Karlsson
Andreas Karlsson 88, KFUM Örebro
51.12
KFUM Örebro
51.12
SB
  
2Axel Bergrahm
Axel Bergrahm 92, IFK Göteborg
48.74
IFK Göteborg
48.74
PB
  
3Anton GustavssonIFK Arboga
48.86
PB
  
5Niklas Larsson
48.50
Hässelby SK
48.50
SB
  
5Erik Smedhs
49.07
IFK Mora
49.07
PB
  
6Desmond Manu
Desmond Manu 92, Sävedalen
49.46
Sävedalens AIK
49.46
PB
  
8Ali Habib
Ali Habib 91, Helsingborg
52.12
IFK Helsingborg
52.12
PB
  
Final B
1Robin Rohlén
48.43
IFK Umeå
48.43
SB
  
3Andreas Petersson
51.03
Örgryte IS
51.03
SB
  
3Carl Sjöstedt
51.47
IF Göta
51.47
PB
  
5Marcus Hawkins
52.88
Rånäs 4H
52.88
SB
  
6Fredrik Hallinder
49.36
Turebergs FK
49.36
SB
  
8Dennis Karanda
50.38
Öresund FK
50.38
SB
  
Final C
1Mattias Sunneborn
49.32
Spårvägens FK
49.32
  
2Björn MattssonIF Kville
51.62
PB
  
5Oliver WillskyttUllevi FK
52.25
SB
  
5Hampus Börjesson
53.37
Sävedalens AIK
53.37
PB
  
M 800 m     


Final A

Final

6Carl Moskuvaara
2:03.60
Huddinge AIS
2:03.60
PB
  
Final B
2Abel Seleman
2:05.85
Wärnamo SK
2:05.85
PB
  
5Sebastian Gonzalez
2:15.43
Rånäs 4H
2:15.43
PB
  
Final C
1Benjamin Akyol
2:11.59
Ullevi FK
2:11.59
PB
  
2Sebastian Gren
2:12.67
IFK Trelleborg
2:12.67
PB
  
M 1500 m     


Final A

Final

1Alexander Shah
4:08.53
Malmö AI
4:08.53
SB
  
2Martin LundqvistIK Sisu
4:10.38
SB
  
3Lars Drageryd
Lars Drageryd 89, KFUM Örebro
4:10.91
KFUM Örebro
4:10.91
SB
  
6Johan Engholm
4:17.93
Hässelby SK
4:17.93
SB
  
1Niklas Könberg
4:17.24
Spårvägens FK
4:17.24
PB
  
4Philip Lundell
3:58.93
Hammarby IF
3:58.93
PB
  
5Tajudin Sule Hassen
4:00.14
IFK Umeå
4:00.14
PB
  
8Marcus Hallbäck
3:51.64
Hässelby SK
3:51.64
PB
  
Henrik Petersson
4:34.60
Malmö AI
4:34.60
PB
  
Final B
7Oskar Bryngelsson
4:19.65
Ullevi FK
4:19.65
SB
  
Final C
1Fredrik Johansson
4:00.53
Ullevi FK
4:00.53
SB
  
M Höjd     


Final A

Final

1Christoffer VannasUllevi FK
1.86
PB
  
5Oscar Adolfsson
1.96
IF Göta
1.96
SB
  
7Mattias Green
Mattias Green 88, Trelleborg
1.96
IFK Trelleborg
1.96
SB
  
M Längd     


Final A

Final

1Milan Jovanovic
Milan Jovanovic 90, Linköpings GIF
6.81
Linköpings GIF
6.81
+0.6 SB
  
1Robin Lundh
6.67
IF Göta
6.67
–2.1 SB
  
2Paul Thuvesson
6.30
Vittsjö GIK
6.30
+0.5 SB
  
8Erik Persson
7.22w
Malmö AI
7.22w
+3.0
  
P19 100 m     
Heat 1
Vind: -1.1
Vind: -1.1
7Jacob Melin
Jacob Melin 92, Helsingborg
11.93
IFK Helsingborg
11.93
PB
  
8Kristoffer Karlström
11.95
Östersunds GIF
11.95
SB
  
Heat 2
Vind: -0.7
Vind: -0.7
6Tom Södrén
11.94
Rånäs 4H
11.94
  
Heat 6
Vind: -0.7
Vind: -0.7
4Cedric Janson
11.59
Malmö AI
11.59
PB
  
Heat 8
Vind: +0.6
Vind: +0.6
4Victor EmanuelssonTurebergs FK
11.43
PB
  
P19 400 m     


Final A

Final

1Arvid Berglund
51.49
Tranås AIF
51.49
PB
  
P19 Längd     


Final A

Final

1Sebastian Karlsson
6.63
FI Kalmarsund
6.63
+1.3 PB
  
1Mattias OlanderHögby IF
6.60
+1.2 SB
  
1Tom Södrén
6.45w
Rånäs 4H
6.45w
+2.7
  
1Fredrik Nyhlén
6.30w
Mölndals AIK
6.30w
+2.2
  
1Erik Hoff
6.18
IFK Lund
6.18
+0.9 SB
  
2Claes Nordström
6.02
Katrineholms SK
6.02
+1.0 PB
  
3Mattias Abulu
7.23w
Ullevi FK
7.23w
+2.3
  
4Hugo Jansson
Hugo Jansson 92, Glanshammar
7.22w
Glanshammars IF
7.22w
+2.1
  
6Mahyar NoghaniUllevi FK
7.04
–0.5 PB
  
P19 Kula (6.0 kg)     


Final A

Final

3Tom Södrén
13.93
Rånäs 4H
13.93
PB
  
P17 100 m     
Heat 1
Vind: -0.9
Vind: -0.9
3Martin Astner
11.62
Ullevi FK
11.62
PB
  
5Lukas Graff
11.77
Bromma IF
11.77
PB
  
Heat 2
Vind: 0.0
Vind: 0.0
2Adam Gezelius
11.64
Rånäs 4H
11.64
PB
  
3Simon Ståhl
11.76
PB
  
5Fredrik Uggla StrahlHellas FK
11.98
PB
  
Heat 3
Vind: -2.0
Vind: -2.0
3David SundströmHellas FK
11.74
PB
  
Heat 4
Vind: -2.0
Vind: -2.0
2Simon Tofft
11.54
FIF Gnistan
11.54
PB
  
6Carl Sténson
11.80
Hellas FK
11.80
PB
  
P17 400 m     


Final A

Final

2Patric Hjort
Patric Hjort 93, Västerås
54.08
Västerås FK
54.08
PB
  
3Erik Kullberg
54.32
Högby IF
54.32
PB
  
3Andreas Kammen
Andreas Kammen 93, Östersunds GIF
54.88
Östersunds GIF
54.88
PB
  
4Pierre Stadigh
54.35
Malmö AI
54.35
PB
  
6Oskar Lahti
54.55
Klippans FK
54.55
SB
  
P17 Stav     


Final A

Final

1Gustav Fridh
3.44
Huddinge AIS
3.44
SB
  
4Filip HjorthGefle IF
4.22
SB
  
P17 Kula (5.0 kg)     


Final A

Final

8Philip Bäck
13.04
Hellas FK
13.04
PB
  
P16 100 m     
Heat 7
Vind: -0.4
Vind: -0.4
3Martin Lindén
11.85
Hanvikens SK
11.85
PB
  
P16 Höjd     


Final A

Final

4Albin Strid
1.89
IF Göta
1.89
PB
  
5Martin Lindén
1.89
Hanvikens SK
1.89
PB
  
6Markus Saarela
Markus Saarela 94, Trollhättan FIK
1.83
Trollhättan FIK
1.83
PB
  
P15 Höjd     


Final A

Final

1Philip AnderssonSOK Träff
1.92
PB
  
4Gustav Liberg
1.85
Ullevi FK
1.85
PB
  
P15 Tresteg     


Final A

Final

1Gustav Norén
10.89
Örbyhus IF
10.89
+1.7 PB
  
1Herman Olvik
10.83w
Ullevi FK
10.83w
+4.0
  
3Andreas CarlssonIK Ymer
12.44w
+3.4
  
5Artur EngströmIK Ymer
12.35w
+4.1
  
6Jesper Hellström
11.90
Hässelby SK
11.90
+0.6 PB
  
9Isak Hampel Klang
11.25
Hässelby SK
11.25
+1.9 PB
  
P15 Slägga (4.0 kg)     


Final A

Final

1Jacob Sjödin
39.49
Stensjöns IF
39.49
SB
  
P15 Spjut (600 g)     


Final A

Final

1Jacob Sjödin
51.13
Stensjöns IF
51.13
PB
  
P14 100 m     
Heat 2
Vind: -0.9
Vind: -0.9
3Rasmus AllanssonIK Hinden
12.28
PB
  
P14 Stav     


Final A

Final

1Pontus Sterner JohanssonMalmö AI
3.85
PB
  
6Antoine DuplantisIK Stål
3.29
PB
  
P14 Spjut (600 g)     


Final A

Final

2Alexander ThunbergIK Stål
47.18
PB
  
5Florian Plathe
42.15
Brattås CK
42.15
PB
  
6Johannes SvenssonIFK Lund
41.67
PB
  
8Theodor Krona
40.56
IF Rigor
40.56
PB
  
P13 Stav     


Final A

Final

1Armand DuplantisIK Stål
3.84
PB
  
Kvinnor
K 100 m     

Vind: -0.3

Final A

Final

Vind: -0.3
1Susanne SchüsslerIF Göta
12.29
PB
  
2Rebecca Nilsson
12.36w
Ullevi FK
12.36w
  
2Julia Hässel
12.38
Turebergs FK
12.38
SB
  
2Mikaela JohannessonIK Heros
12.51
PB
  
3Amber HelminskiIF Rigor
12.70
PB
  
4Mary Ann AndreassonKFUM Arvika
12.24
PB
  
4Linnea BjörningerIK Ymer
12.45
PB
  
5Sandra Knezevic
12.31
Huddinge AIS
12.31
PB
  
5Hanna Kober
12.52
IFK Lund
12.52
SB
  
6Ulrika Nyhlén
12.57w
Mölndals AIK
12.57w
  
6Malin Ramnewall
12.61
Falkenbergs IK
12.61
PB
  
7Emma Tuvesson
Emma Tuvesson 91, Helsingborg
12.41
IFK Helsingborg
12.41
SB
  
7Elin Lindell
12.60
Hammarby IF
12.60
PB
  
8Frida Claesson
12.46
Alingsås IF
12.46
SB
  
9Elina Palmquist
12.53
IF Göta
12.53
SB
  
Final B
Vind: -0.9
Vind: -0.9
1Lisa Skagersten
12.41
Varbergs GIF
12.41
SB
  
1Jasmine Andersson
12.43
GoIF Tjalve
12.43
PB
  
1Anna BacklundIFK Lund
12.53
PB
  
3Malin Eriksson
Malin Eriksson 91, KFUM Örebro
12.72
KFUM Örebro
12.72
PB
  
4Farydah Inoussa
12.69
Hässelby SK
12.69
PB
  
4Lisa Duffy
12.80
Bromma IF
12.80
PB
  
6Amanda Gezelius
12.90
Rånäs 4H
12.90
PB
  
8Kajsa Kärnman
12.95
Ullevi FK
12.95
=PB
  
Heat 1
Vind: -0.6
Vind: -0.6
3Sofia Lund
Sofia Lund 86, Hässelby
12.22
Hässelby SK
12.22
PB
  
8Mia Stenvall
13.12
Ullevi FK
13.12
SB
  
Heat 2
Vind: -0.6
Vind: -0.6
5Johanna Nilsson
Johanna Nilsson 90, Kristianstad
12.67
KFUM Kristianstad
12.67
SB
  
7Linda Bergh
Linda Bergh 89, Hässelby
12.80
Hässelby SK
12.80
SB
  
Heat 4
Vind: -0.1
Vind: -0.1
5Karolina BusznyakIFK Tumba
12.91
PB
  
7Johanna Aalto
13.31
IF Kville
13.31
SB
  
K 400 m     


Final A

Final

4Alexandra Axell
1:02.40
IK Lerum FI
1:02.40
PB
  
1Stine Meland Tomb
54.04
Hammarby IF
54.04
=SB
  
1Malin Lindblom
56.61
Turebergs FK
56.61
PB
  
3Sara Bley
Sara Bley 91, GoIF Tjalve
57.19
GoIF Tjalve
57.19
PB
  
6Caroline AnderssonIF Göta
58.95
SB
  
6Evelina Åhman
59.61
Sundsvalls FI
59.61
SB
  
Final B
1Josefin la FleurYstads IF
58.27
PB
  
2Sofie Näslund
57.72
IF Vingarna
57.72
PB
  
2Ida Holm
59.09
IK Lerum FI
59.09
PB
  
4Isabelle Eriksson
58.05
IFK Lidingö
58.05
PB
  
4Emelie Bley
Emelie Bley 93, GoIF Tjalve
59.57
GoIF Tjalve
59.57
PB
  
5Malin Nyberg
1:00.58
Bromma IF
1:00.58
PB
  
6Camilla Olsson
58.41
Hellas FK
58.41
PB
  
6Louise Swärd
1:01.18
IK Finish
1:01.18
PB
  
Final C
1Erica JohanssonTanums IF
59.35
PB
  
2Elsa Skagersten
59.73
Varbergs GIF
59.73
PB
  
3Jessica Hermansson
59.85
Eslövs AI
59.85
PB
  
3Cajsa Kihlman
Cajsa Kihlman 93, Helsingborg
1:00.19
IFK Helsingborg
1:00.19
PB
  
4Linnea Ivarsson
1:00.71
IK Lerum FI
1:00.71
PB
  
5Amanda Folkebrant
1:01.33
Hellas FK
1:01.33
PB
  
5Caroline IvarssonYstads IF
1:02.24
SB
  
K 1500 m     


Final A

Final

1Linn Bengtsson
Linn Bengtsson 97, IFK Växjö
4:48.73
IFK Växjö
4:48.73
PB
  
1Lovisa Dandebo
Lovisa Dandebo 93, Trollhättans IF
5:07.99
Trollhättans IF
5:07.99
PB
  
1Emma Dahl
Emma Dahl 91, Örgryte
5:13.29
Örgryte IS
5:13.29
SB
  
3Astrid Rosvall
5:03.17
Hässelby SK
5:03.17
PB
  
Final B
1Josefine Eriksson
4:49.80
Huddinge AIS
4:49.80
PB
  
1Hanna Skytt
5:19.05
PB
  
1Filippa Afzelius
5:19.23
Mosjö FK
5:19.23
PB
  
2Anna Bengtsson
5:34.58
Sävedalens AIK
5:34.58
PB
  
7Johanna Lindström
5:11.79
Spårvägens FK
5:11.79
PB
  
Final C
1Sara Holmgren
Sara Holmgren 90, Sävedalen
5:08.41
Sävedalens AIK
5:08.41
SB
  
1Evelina Larsson
5:18.15
Kvarnsvedens GoIF
5:18.15
SB
  
2Emma Bivstedt
5:18.54
Hässelby SK
5:18.54
PB
  
3Emma Rutgersson
5:22.00
Sävedalens AIK
5:22.00
PB
  
4Louise Sundström
5:23.74
KFUM Örebro
5:23.74
PB
  
5Anna Rydin
Anna Rydin 93, Sävedalen
5:27.93
Sävedalens AIK
5:27.93
PB
  
6Josefin Stenberg
5:28.85
Hanvikens SK
5:28.85
PB
  
7Sandra Södergren
4:56.84
FIF Gnistan
4:56.84
SB
  
9Sanna Alanenpää
5:34.08
PB
  
K Längd     


Final A

Final

1Johanna Froode
5.72
Örgryte IS
5.72
+1.9 SB
  
1Johanna Aalto
5.64
IF Kville
5.64
+1.7 PB
  
2Sofie LindestenHellas FK
5.63
+1.9 SB
  
2Angelica Engberg
5.55w
Hässelby SK
5.55w
+2.3
  
2Camilla Eriksson
5.25
IF Göta
5.25
+0.1 SB
  
2Tina Nordstrand
5.22
+0.3 PB
  
K Kula     


Final A

Final

6Teres ChristenssonMölndals AIK
12.55
SB
  
K Slägga     


Final A

Final

8Elin Töllborg
Elin Töllborg 86, Angereds IS
34.44
Angereds IS
34.44
SB
  
F19 100 m     
Heat 1
Vind: -1.2
Vind: -1.2
6Linnea Eklund
Linnea Eklund 92, Göteborgs KIK
13.02
Göteborgs KIK
13.02
PB
  
Heat 2
Vind: -0.1
Vind: -0.1
6Angelica AdolfssonIF Kville
13.26
SB
  
7Linnea Backman
Linnea Backman 92, Helsingborg
13.30
IFK Helsingborg
13.30
SB
  
Heat 4
Vind: -0.8
Vind: -0.8
5Sara Jungersten
Sara Jungersten 92, IFK Göteborg
13.08
IFK Göteborg
13.08
PB
  
Heat 7
Vind: +1.0
Vind: +1.0
3Maja Svensson
13.14
Malmö AI
13.14
SB
  
F19 400 m     


Final A

Final

1Felicia Hedström
1:01.35
Ullevi FK
1:01.35
PB
  
F19 Längd     


Final A

Final

3Mergime Jashari
5.80w
IK Westmannia
5.80w
+2.3
  
4Lisa Linnell
5.76
Ljungby FIK
5.76
+1.3 PB
  
5Tina Runesson
5.64w
FIF Gnistan
5.64w
+2.3
  
6Frida McCabeIFK Lund
5.58
+1.2 SB
  
8Therese Lindhe
Therese Lindhe 91, Kristinehamn
5.45
IFK Kristinehamn
5.45
+0.6 PB
  
F19 Kula     


Final A

Final

1Felicia Thomsson
9.68
Hässelby SK
9.68
PB
  
1Saga Kullenbäck BalafoutisLidköpings IS
9.40
SB
  
F17 100 m     
Heat 3
Vind: -2.0
Vind: -2.0
3Angelica KarlssonTanums IF
12.75
PB
  
F17 400 m     


Final A

Final

2Matilda Boethius
Matilda Boethius 94, Östersunds GIF
1:00.82
Östersunds GIF
1:00.82
PB
  
3Therese Moberg
1:02.95
F Ånge BI-81
1:02.95
PB
  
4Maja Dahlqvist
Maja Dahlqvist 94, Kvarnsveden
1:01.63
Kvarnsvedens GoIF
1:01.63
PB
  
6Josefin Nilsson
1:05.25
Kalmar SK
1:05.25
PB
  
7Frida Gustafsson
1:05.72
Alingsås IF
1:05.72
PB
  
F17 Stav     


Final A

Final

8Emmy Bärjegård
2.65
Kvarnsvedens GoIF
2.65
SB
  
F17 Längd     


Final A

Final

1Charlotte SkogströmTäby IS
5.80w
+2.6
  
5Erika EskilssonMalmö AI
5.53
+0.6 PB
  
F16 100 m     
Heat 4
Vind: +0.1
Vind: +0.1
4Julia Rist
13.28
Malmö AI
13.28
PB
  
Heat 7
Vind: +1.0
Vind: +1.0
1Elin Larsson
Elin Larsson 94, Falkenberg
12.79
Falkenbergs IK
12.79
PB
  
4Sofia Sandgren
Sofia Sandgren 94, KFUM Örebro
13.45
KFUM Örebro
13.45
PB
  
F16 Höjd     


Final A

Final

1Hanna Engberg
Hanna Engberg 94, Sävedalen
1.54
Sävedalens AIK
1.54
SB
  
2Amanda Bills
1.68
Hässelby SK
1.68
PB
  
4Vera Persson HolmFK Athlet
1.65
PB
  
F15 100 m     

Vind: -0.3

Final A

Final

Vind: -0.3
5Wilma Kroon
12.58
Malmö AI
12.58
PB
  
2Nellie Mårtensson
12.95
Hässleholms AIS
12.95
PB
  
4Lisa CronquistIFK Lund
13.24
SB
  
Heat 4
Vind: -1.6
Vind: -1.6
3Johanna StrandbergIFK Halmstad
13.10
SB
  
5Malin JönssonIFK Lund
13.42
SB
  
Heat 10
Vind: -0.2
Vind: -0.2
5Moa Beckman
13.44
IFK Lund
13.44
PB
  
F15 Tresteg     


Final A

Final

1Elvira Richardsson
10.91
IFK Kristinehamn
10.91
+1.9 PB
  
2Ellinor Bill
11.71w
Hammarby IF
11.71w
+4.9
  
2Lisa SandströmIFK Sunne
10.32w
+2.5
  
2Moa Fanqvist
10.13w
Sundsvalls FI
10.13w
+2.8
  
7Josefin Enoksson
11.26w
Klippans FK
11.26w
+2.8
  
F15 Spjut (400 g)     


Final A

Final

1Susann KristiansenTanums IF
35.95
PB
  
4Fanny Roos
43.63
Ljungby FIK
43.63
PB
  
F14 100 m     
Heat 3
Vind: +0.5
Vind: +0.5
2Linn Jensstad
13.41
IF Vingarna
13.41
PB
  
Heat 5
Vind: -1.5
Vind: -1.5
2Frida Grindheim
13.50
IFK Helsingborg
13.50
PB
  
F14 Stav     


Final A

Final

1Ylva Engdahl
2.74
Danderyds SK
2.74
PB
  
1Felicia Andersson
2.03
PB
  
3Sandra BergenulfFalu IK
3.07
PB
  
6Sara Cannmo
Sara Cannmo 96, Hovslätt
2.85
Hovslätts IK
2.85
PB
  
F14 Spjut (400 g)     


Final A

Final

1Lilly AnderssonMalmö AI
42.94
PB
  
1Madeleine Björlin-Delmar
30.42
IFK Göteborg
30.42
PB
  
2Ellinor EnglundhSäters IF
40.70
PB
  
F13 Stav     


Final A

Final

6Patricia StrinerMalmö AI
2.35
PB
  
7Isa Diamant
2.20
Hammarby IF
2.20
PB
  
F12 Höjd     


Final A

Final

1Sol Grip Rösth
Sol Grip Rösth 98, Båstads GoIF
1.51
Båstads GoIF
1.51
PB
  
2Linnea LindbomKA 2 IF
1.51
PB