0
24.4 | |
24.4 | |
20.4 | |
13.4 | |
22.4 | |
17.4 | |
17.4 | |
21.4 | |
1.4 | |
14.4 | |
17.3 | |
7.4 | |
16.3 | |
29.3 | |
7.4 | |
7.4 | |
14.4 | |
13.4 | |
10.4 | |
27.3 | |
7.4 | |
6.4 | |
9.4 | |
7.4 | |
1.4 | |
6.4 | |
7.4 | |
6.4 | |
28.3 | |
23.3 | |
16.3 | |
4.2 | |
16.3 | |
29.3 | |
29.3 | |
23.3 | |
26.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23.3 | |
22.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23‐24.3 | |
19‐21.3 | |
15‐16.3 | |
15‐16.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
17.3 | |
10.3 | |
3.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
17.3 | |
16‐17.3 | |
16‐17.3 | |
16.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
2.3 | |
14.3 | |
9.3 | |
24.2 | |
27.2 | |
5.3 | |
10.3 | |
9‐10.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
3.3 | |
21.2 | |
5.3 | |
2.3 | |
2‐3.3 | |
3.3 | |
2‐3.3 | |
2‐3.3 | |
1‐3.3 | |
2.3 | |
29.2 | |
27.2 | |
29.2 | |
27.2 | |
14.2 | |
27.2 | |
27.2 | |
25.2 | |
25.2 | |
24‐25.2 | |
24.2 | |
24‐25.2 |
Män | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M 100 m Vind: -0.3 Final A Final | Vind: -0.3 | ||||||||
1 | Judel Kibondo Judel Kibondo 86, Sundbyberg 11.24 | 86 | Sundbybergs IK | 11.24 | =SB | ||||
2 | Martin Johansson-Vikström Martin Johansson-Vikström 91, Hammarby 11.26 | 91 | Hammarby IF | 11.26 | =PB | ||||
3 | Fredrik Hallinder Fredrik Hallinder 88, Tureberg 11.26 | 88 | Turebergs FK | 11.26 | =PB | ||||
6 | Gustav Karnebäck Gustav Karnebäck 87, Tureberg 11.58 | 87 | Turebergs FK | 11.58 | =SB | ||||
Heat 1 Vind: +0.6 | Vind: +0.6 | ||||||||
3 | Martin Cameron Martin Cameron 85, Falun 11.52 | 85 | Falu IK | 11.52 | =PB | ||||
5 | Victor Wolfgang Victor Wolfgang 88, Spårvägen 11.92 | 88 | Spårvägens FK | 11.92 | =PB | ||||
Heat 2 Vind: -1.2 | Vind: -1.2 | ||||||||
4 | Christopher Bengtsson Christopher Bengtsson 93, Hässelby 11.92 | 93 | Hässelby SK | 11.92 | =SB | ||||
Heat 3 Vind: +0.6 | Vind: +0.6 | ||||||||
2 | Victor Kårelid Victor Kårelid 89, Hammarby 11.38 | 89 | Hammarby IF | 11.38 | =PB | ||||
M 200 m Vind: +0.2 Final A Final | Vind: +0.2 | ||||||||
1 | Sebastian Öberg Sebastian Öberg 86, Tureberg 22.57 | 86 | Turebergs FK | 22.57 | =SB | ||||
2 | Martin Cameron Martin Cameron 85, Falun 22.68 | 85 | Falu IK | 22.68 | =PB | ||||
4 | Oscar Johansson Oscar Johansson 92, Tureberg 23.11 | 92 | Turebergs FK | 23.11 | =PB | ||||
M 110 m häck Vind: +0.5 Final A Final | Vind: +0.5 | ||||||||
1 | Rafael Askros Rafael Askros 81, Falun 14.28 | 81 | Falu IK | 14.28 | = | ||||
2 | Rasmus Olofsson Rasmus Olofsson 84, Hässelby 15.47 | 84 | Hässelby SK | 15.47 | =SB | ||||
3 | Lasse Ohtamaa Lasse Ohtamaa 80, Väsby 15.99 | 80 | Väsby IK | 15.99 | =SB | ||||
M Stav Final A Final | |||||||||
3 | Andreas Östling Andreas Östling 92, Lidingö 4.40 | 92 | IFK Lidingö | 4.40 | =PB | ||||
5 | Bo Jacobsson Bo Jacobsson 72, Tjelvar 4.20 | 72 | IK Tjelvar | 4.20 | =SB | ||||
M Tresteg Final A Final | |||||||||
1 | Johan Attersand Johan Attersand 74, Hammarby 14.93 | 74 | Hammarby IF | 14.93 | +1.2 =SB | ||||
3 | Rasmus Olofsson Rasmus Olofsson 84, Hässelby 13.29w | 84 | Hässelby SK | 13.29w | +3.2 | ||||
4 | Judel Kibondo Judel Kibondo 86, Sundbyberg 13.16 | 86 | Sundbybergs IK | 13.16 | +0.1 =SB | ||||
5 | Kruffe Gustavsson Kruffe Gustavsson 75, Duvbo 12.89 | 75 | Duvbo IK | 12.89 | –0.4 =SB | ||||
7 | Henrik Attersand Henrik Attersand 84, Hammarby 12.08 | 84 | Hammarby IF | 12.08 | +1.0 =SB | ||||
M Kula Final A Final | |||||||||
3 | Bengt Pettersson Bengt Pettersson 61, Huddinge 15.19 | 61 | Huddinge AIS | 15.19 | =SB | ||||
M Spjut Final A Final | |||||||||
1 | Kim Amb Kim Amb 90, Bålsta 71.28 | 90 | F Bålsta IK | 71.28 | = | ||||
Kvinnor | |||||||||
K 100 m | |||||||||
Heat 1 Vind: +1.7 | Vind: +1.7 | ||||||||
2 | Nuulu Ndiwabene Nuulu Ndiwabene 84, Spårvägen 12.48 | 84 | Spårvägens FK | 12.48 | =SB | ||||
3 | Frida Hansson Frida Hansson 92, Huddinge 12.80 | 92 | Huddinge AIS | 12.80 | =SB | ||||
6 | Görel Kroné Görel Kroné 63, Fredrikshof 13.30 | 63 | Fredrikshofs FIF | 13.30 | =PB | ||||
K 200 m Vind: +0.2 Final A Final | Vind: +0.2 | ||||||||
1 | Lotta Lindsén Lotta Lindsén 90, Tureberg 25.27 | 90 | Turebergs FK | 25.27 | =PB | ||||
K 1000 m Final A Final | |||||||||
1 | Caroline Rönnlund Caroline Rönnlund 86, Huddinge 3:06.90 | 86 | Huddinge AIS | 3:06.90 | =PB | ||||
2 | Matilda Lundmark Matilda Lundmark 72, Studenterna 3:07.30 | 72 | FK Studenterna | 3:07.30 | =SB | ||||
3 | Elin Pöllänen Elin Pöllänen 90, Hässelby 3:09.89 | 90 | Hässelby SK | 3:09.89 | =PB | ||||
K 400 m häck Final A Final | |||||||||
2 | Isabelle Eriksson Isabelle Eriksson 86, Lidingö 1:03.63 | 86 | IFK Lidingö | 1:03.63 | =SB | ||||
K Tresteg Final A Final | |||||||||
3 | Carolina Hjorth Carolina Hjorth 81, Duvbo 11.65 | 81 | Duvbo IK | 11.65 | +0.2 =SB | ||||
K Spjut Final A Final | |||||||||
2 | Sandra Brännstam Sandra Brännstam 91, Hanviken 35.08 | 91 | Hanvikens SK | 35.08 | =SB |