0
20.4 | |
13.4 | |
22.4 | |
17.4 | |
17.4 | |
21.4 | |
1.4 | |
14.4 | |
17.3 | |
7.4 | |
16.3 | |
29.3 | |
7.4 | |
7.4 | |
14.4 | |
13.4 | |
10.4 | |
27.3 | |
7.4 | |
6.4 | |
9.4 | |
7.4 | |
1.4 | |
6.4 | |
7.4 | |
6.4 | |
28.3 | |
23.3 | |
16.3 | |
4.2 | |
16.3 | |
29.3 | |
29.3 | |
23.3 | |
26.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23.3 | |
22.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23‐24.3 | |
19‐21.3 | |
15‐16.3 | |
15‐16.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
17.3 | |
10.3 | |
3.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
17.3 | |
16‐17.3 | |
16‐17.3 | |
16.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
2.3 | |
14.3 | |
9.3 | |
24.2 | |
27.2 | |
5.3 | |
10.3 | |
9‐10.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
3.3 | |
21.2 | |
5.3 | |
2.3 | |
2‐3.3 | |
3.3 | |
2‐3.3 | |
2‐3.3 | |
1‐3.3 | |
2.3 | |
29.2 | |
27.2 | |
29.2 | |
27.2 | |
14.2 | |
27.2 | |
27.2 | |
25.2 | |
25.2 | |
24‐25.2 | |
24.2 | |
24‐25.2 | |
21.2 | |
22.2 |
Män | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M 800 m Final A Final | |||||||||
3 | Anton Wåhlin Anton Wåhlin 91, Linden 1:55.42 | 91 | IF Linden | 1:55.42 | =PB | ||||
Final B | |||||||||
4 | Marcus Nilsson Marcus Nilsson 91, Högby 2:00.46 | 91 | Högby IF | 2:00.46 | =PB | ||||
8 | Per Molin Per Molin 90, Hammarby 2:02.43 | 90 | Hammarby IF | 2:02.43 | =SB | ||||
M 5000 m Final A Final | |||||||||
1 | Daniel Tidholm Daniel Tidholm 81, Sävedalen 15:10.70 | 81 | Sävedalens AIK | 15:10.70 | =SB | ||||
7 | Fredrik Johansson Fredrik Johansson 85, Ullevi 14:54.42 | 85 | Ullevi FK | 14:54.42 | =PB | ||||
9 | Erik Widing Erik Widing 87, Tureberg 14:55.44 | 87 | Turebergs FK | 14:55.44 | =PB | ||||
Final B | |||||||||
1 | Mikael Ekvall Mikael Ekvall 89, Strömstad LK 15:03.91 | 89 | Strömstad LK | 15:03.91 | =PB | ||||
1 | Carl Gärdsell Carl Gärdsell 89, Örgryte 17:19.30 | 89 | Örgryte IS | 17:19.30 | =PB | ||||
4 | Jari Repo Jari Repo 76, Trollhättans IF 16:04.94 | 76 | Trollhättans IF | 16:04.94 | =PB | ||||
8 | Anton Lernstål Anton Lernstål 89, Lidköpings IS 16:28.80 | 89 | Lidköpings IS | 16:28.80 | =PB | ||||
9 | Linus Lagergren Linus Lagergren 89, Sävedalen 17:01.56 | 89 | Sävedalens AIK | 17:01.56 | =PB | ||||
M 2000 m hinder Final A Final | |||||||||
1 | Ola Thorängen Ola Thorängen 89, IF Göta 6:36.47 | 89 | IF Göta | 6:36.47 | =SB | ||||
2 | Eric Senorski Eric Senorski 89, Örgryte 5:58.89 | 89 | Örgryte IS | 5:58.89 | =PB | ||||
8 | Daniel Bengtsson Daniel Bengtsson 86, Sävedalen 6:13.45 | 86 | Sävedalens AIK | 6:13.45 | =SB | ||||
9 | Eric Wretström Eric Wretström 88, Graal 6:22.06 | 88 | SK Graal | 6:22.06 | =SB | ||||
M 300 m häck (76.2 cm) Final A Final | |||||||||
2 | Albin Axelsson Albin Axelsson 92, IF Göta 40.70 | 92 | IF Göta | 40.70 | =PB | ||||
3 | Anders Leifsson Anders Leifsson 92, Kungshamn 41.08 | 92 | Kungshamns IF | 41.08 | =PB | ||||
Final B | |||||||||
1 | Fredrik Lindgren Fredrik Lindgren 92, Stenungsunds FI 42.25 | 92 | F Stenungsunds FI | 42.25 | =PB | ||||
3 | Lucas Andersson Lucas Andersson 93, Halmstad 42.52 | 93 | IFK Halmstad | 42.52 | =PB | ||||
6 | Petter Bundesen Petter Bundesen 92, Halmstad 44.95 | 92 | IFK Halmstad | 44.95 | =PB | ||||
Final C | |||||||||
2 | Johan Hägg Johan Hägg 92, Solna FK 44.94 | 92 | Solna FK | 44.94 | =PB | ||||
3 | Melker Zetterman Melker Zetterman 93, Lomma 45.36 | 93 | Lomma FIK | 45.36 | =PB | ||||
4 | Carl Bühlmann Carl Bühlmann 92, Lidingö 45.93 | 92 | IFK Lidingö | 45.93 | =PB | ||||
M 300 m häck (83.8 cm) Final A Final | |||||||||
1 | Torbjörn Höglund Torbjörn Höglund 90, Gefle 38.20 | 90 | Gefle IF | 38.20 | =PB | ||||
6 | Jimmy Nordkvist Jimmy Nordkvist 91, Valbo 40.13 | 91 | Valbo AIF | 40.13 | =PB | ||||
8 | Alexander Sennerteg Alexander Sennerteg 91, Ymer 43.87 | 91 | IK Ymer | 43.87 | =PB | ||||
Final B | |||||||||
1 | Joar Rüdrich Skogseld Joar Rüdrich Skogseld 90, Märsta 39.59 | 90 | IFK Märsta | 39.59 | =PB | ||||
Final C | |||||||||
1 | Mattias Bäckman Mattias Bäckman 91, Bollnäs 42.46 | 91 | Bollnäs FIK | 42.46 | =PB | ||||
M 300 m häck Final A Final | |||||||||
2 | Nils-Göran Nilsson Nils-Göran Nilsson 88, Täby 39.49 | 88 | Täby IS | 39.49 | =SB | ||||
Final B | |||||||||
5 | Rikard Karlsson Rikard Karlsson 98, Kil 41.87 | 98 | Kils AIK | 41.87 | =PB | ||||
Final C | |||||||||
1 | Sebastian Ekman Sebastian Ekman 88, GoIF Tjalve 41.29 | 88 | GoIF Tjalve | 41.29 | =PB | ||||
2 | Marcus Carlsson Marcus Carlsson 89, Kristianstad 41.57 | 89 | KFUM Kristianstad | 41.57 | =PB | ||||
M 400 m häck | |||||||||
Final B | |||||||||
6 | Philip Hebert Wegmann Philip Hebert Wegmann 88, Hässelby 59.76 | 88 | Hässelby SK | 59.76 | =PB | ||||
M Stav | |||||||||
6 | Samuel Lindén Samuel Lindén 86, Falun 4.46 | 86 | Falu IK | 4.46 | =PB | ||||
P19 2000 m hinder Final A Final | |||||||||
6 | David Johansson David Johansson 90, Kongahälla 6:40.23 | 90 | Kongahälla AIK | 6:40.23 | =PB | ||||
7 | Victor Karlsson Victor Karlsson 91, Hammarby 6:50.42 | 91 | Hammarby IF | 6:50.42 | =PB | ||||
P19 Spjut Final A Final | |||||||||
2 | Jonas Carlsson Jonas Carlsson 89, Kalmarsund 56.28 | 89 | FI Kalmarsund | 56.28 | =PB | ||||
P17 800 m Final A Final | |||||||||
1 | Joakim Frisk Joakim Frisk 90, Västerås FK 2:02.66 | 90 | Västerås FK | 2:02.66 | =PB | ||||
2 | Ali Habib Ali Habib 91, Helsingborg 2:03.59 | 91 | IFK Helsingborg | 2:03.59 | =PB | ||||
4 | Patrik Gustavsson Patrik Gustavsson 90, IF Göta 2:04.04 | 90 | IF Göta | 2:04.04 | =PB | ||||
P17 2000 m hinder (83.8 cm) Final A Final | |||||||||
1 | Jonas Leanderson Jonas Leanderson 91, Kyrkhult 6:07.04 | 91 | Kyrkhults SK | 6:07.04 | =PB | ||||
1 | Michael Refors Michael Refors 91, Järla 7:12.00 | 91 | Järla IF | 7:12.00 | =PB | ||||
4 | Adam Fransson Adam Fransson 90, IF Göta 6:29.09 | 90 | IF Göta | 6:29.09 | =PB | ||||
P17 Längd Final A Final | |||||||||
3 | Nuhi Amerllahi Nuhi Amerllahi 90, Malmö 6.49 | 90 | Malmö AI | 6.49 | –2.2 =PB | ||||
5 | Jakob Wendefors Jakob Wendefors 90, Wärnamo 6.36 | 90 | Wärnamo SK | 6.36 | +0.1 =PB | ||||
7 | Christer Phan Christer Phan 90, Ullevi 6.14 | 90 | Ullevi FK | 6.14 | –2.2 =PB | ||||
P16 Längd Final A Final | |||||||||
1 | Anton Forsberg Anton Forsberg 91, Tureberg 6.11 | 91 | Turebergs FK | 6.11 | –1.3 =PB | ||||
4 | Adam Chiguer Adam Chiguer 91, Huddinge 6.64 | 91 | Huddinge AIS | 6.64 | –0.2 =PB | ||||
5 | Emil Bergqvist Emil Bergqvist 91, Westmannia 6.64 | 91 | IK Westmannia | 6.64 | –0.2 =PB | ||||
7 | Linus Jaconelli Linus Jaconelli 91, Alingsås 6.28 | 91 | Alingsås IF | 6.28 | –1.0 =SB | ||||
P15 1500 m hinder (76.2 cm) Final A Final | |||||||||
1 | Albin Sjöblom Albin Sjöblom 93, Hagunda 4:54.25 | 93 | Hagunda IF | 4:54.25 | =PB | ||||
1 | Niklas Bougt Niklas Bougt 92, Hammarby 5:01.29 | 92 | Hammarby IF | 5:01.29 | =PB | ||||
1 | Robin Wahlberg Robin Wahlberg 93, Östhammar 5:01.59 | 93 | Östhammar FI | 5:01.59 | =PB | ||||
1 | Fredrik Löfblom Fredrik Löfblom 92, Hanviken 5:15.19 | 92 | Hanvikens SK | 5:15.19 | =PB | ||||
1 | Carl Engström Carl Engström 92, Lerum 5:18.84 | 92 | IK Lerum FI | 5:18.84 | =PB | ||||
6 | Christopher Werngren Christopher Werngren 92, Halmstad 4:47.49 | 92 | IFK Halmstad | 4:47.49 | =PB | ||||
7 | Sebastian Lundberg Sebastian Lundberg 92, Ljungby 4:51.70 | 92 | Ljungby FIK | 4:51.70 | =PB | ||||
8 | Björn Hammar Björn Hammar 92, Sävedalen 4:52.54 | 92 | Sävedalens AIK | 4:52.54 | =PB | ||||
P15 Längd Final A Final | |||||||||
1 | Hugo Jansson Hugo Jansson 92, Glanshammar 6.54 | 92 | Glanshammars IF | 6.54 | +1.1 =PB | ||||
3 | Oliwer Åstrand Oliwer Åstrand 92, Ymer 6.31 | 92 | IK Ymer | 6.31 | –0.1 =PB | ||||
4 | Mattias Olander Mattias Olander 92, Högby 6.14 | 92 | Högby IF | 6.14 | +1.3 =SB | ||||
5 | Anton Nilsson Anton Nilsson 92, Huddinge 6.12 | 92 | Huddinge AIS | 6.12 | –0.8 =PB | ||||
P14 Längd Final A Final | |||||||||
7 | Adrien Book Adrien Book 93, Ullevi 5.47 | 93 | Ullevi FK | 5.47 | +0.7 =PB | ||||
8 | Robin Nordkvist Robin Nordkvist 93, Huddinge 5.46 | 93 | Huddinge AIS | 5.46 | –0.4 =PB | ||||
Kval | |||||||||
4 | Erik Östergren Erik Östergren 93, Sisu 5.53 | 93 | IK Sisu | 5.53 | +0.0 =PB | ||||
6 | Niclas Norrlid Niclas Norrlid 93, Halmstad 5.50 | 93 | IFK Halmstad | 5.50 | –0.1 =PB | ||||
8 | Marcus Backman Marcus Backman 93, Råby-Rekarne 5.47 | 93 | Råby-Rekarne FIF | 5.47 | +1.0 =PB | ||||
Kvinnor | |||||||||
K 800 m Final A Final | |||||||||
1 | Sara Rönnby Sara Rönnby 93, Södertälje IF 2:20.34 | 93 | Södertälje IF | 2:20.34 | =PB | ||||
2 | Karin Olsson Karin Olsson 92, Ludvika 2:15.56 | 92 | Ludvika FFI | 2:15.56 | =PB | ||||
3 | Lowisa Hanning Lowisa Hanning 93, Sundsvall 2:22.07 | 93 | Sundsvalls FI | 2:22.07 | =PB | ||||
4 | Sandra Carlsson Sandra Carlsson 92, Ymer 2:18.90 | 92 | IK Ymer | 2:18.90 | =PB | ||||
4 | Ida Holm Ida Holm 93, Lerum 2:22.21 | 93 | IK Lerum FI | 2:22.21 | =PB | ||||
5 | Caroline Högardh Caroline Högardh 92, Halmstad 2:19.26 | 92 | IFK Halmstad | 2:19.26 | =PB | ||||
6 | Hanna Borg Hanna Borg 92, IF Göta 2:21.13 | 92 | IF Göta | 2:21.13 | =SB | ||||
6 | Fanny Dahlgren Fanny Dahlgren 93, Filipstad 2:27.26 | 93 | Filipstads IF | 2:27.26 | =SB | ||||
8 | Malin Dahl Malin Dahl 93, Träff 2:29.91 | 93 | SOK Träff | 2:29.91 | =PB | ||||
Final B | |||||||||
1 | Louise Danielsson-Meiling 2:22.29 | 92 | 2:22.29 | =PB | |||||
1 | Hanna Pettersson 2:28.83 | 93 | 2:28.83 | =PB | |||||
3 | Julia Nilsson Julia Nilsson 92, Pallas 2:23.80 | 92 | IK Pallas | 2:23.80 | =PB | ||||
4 | Jenny Janslätt Axelsson Jenny Janslätt Axelsson 92, Sävedalen 2:23.93 | 92 | Sävedalens AIK | 2:23.93 | =PB | ||||
5 | Frida Lilja Frida Lilja 92, Sävedalen 2:24.15 | 92 | Sävedalens AIK | 2:24.15 | =SB | ||||
8 | Malin Andersson Malin Andersson 92, Lidköpings IS 2:26.33 | 92 | Lidköpings IS | 2:26.33 | =PB | ||||
Final C | |||||||||
5 | Sara Holmgren Sara Holmgren 90, IF Göta 2:29.24 | 90 | IF Göta | 2:29.24 | =PB | ||||
K 2000 m hinder Final A Final | |||||||||
4 | Hanna Jansson Hanna Jansson 87, Lidingö 7:23.60 | 87 | IFK Lidingö | 7:23.60 | =SB | ||||
6 | Emma Broman Emma Broman 89, Eslövs AI 7:26.99 | 89 | Eslövs AI | 7:26.99 | =PB | ||||
K 300 m häck Final A Final | |||||||||
2 | Sara Svensson Sara Svensson 91, Hässleholms AIS 44.16 | 91 | Hässleholms AIS | 44.16 | =SB | ||||
2 | Ulrika Nyhlén Ulrika Nyhlén 93, Mölndal 44.58 | 93 | Mölndals AIK | 44.58 | =PB | ||||
3 | Lina Alainentalo Lina Alainentalo 92, Boden FI 44.74 | 92 | Boden FI | 44.74 | =PB | ||||
3 | Jessica Hermansson Jessica Hermansson 88, Eslövs AI 44.98 | 88 | Eslövs AI | 44.98 | =PB | ||||
4 | Lisa Linnell Lisa Linnell 91, Ljungby 45.11 | 91 | Ljungby FIK | 45.11 | =SB | ||||
4 | Freja Jernstig Freja Jernstig 92, Tanum 45.26 | 92 | Tanums IF | 45.26 | =PB | ||||
5 | Lovisa Lindh Lovisa Lindh 91, Kongahälla 45.29 | 91 | Kongahälla AIK | 45.29 | =PB | ||||
5 | Fanny Robler Fanny Robler 92, Sundbyberg 45.51 | 92 | Sundbybergs IK | 45.51 | =PB | ||||
6 | Linnea Kullberg Linnea Kullberg 92, Ullevi 45.87 | 92 | Ullevi FK | 45.87 | =PB | ||||
Final B | |||||||||
1 | Sandra Barkestam Sandra Barkestam 92, KFUM Örebro 45.31 | 92 | KFUM Örebro | 45.31 | =PB | ||||
1 | Hanna Johansson Hanna Johansson 89, Trollhättans SK 47.26 | 89 | Trollhättans SK | 47.26 | =PB | ||||
2 | Evelina Nyman Wänseth Evelina Nyman Wänseth 92, Östersunds GIF 46.30 | 92 | Östersunds GIF | 46.30 | =PB | ||||
3 | Tilda Wendefors 46.90 | 92 | 46.90 | =PB | |||||
5 | Fanny Lüppert Thomsson 46.52 | 90 | Täby IS | 46.52 | =PB | ||||
7 | Charlotte Skogström Charlotte Skogström 93, Täby 45.99 | 93 | Täby IS | 45.99 | =PB | ||||
Final C | |||||||||
1 | Emma Waldo Emma Waldo 91, Villstad 44.88 | 91 | Villstad GIF | 44.88 | =PB | ||||
3 | Cecilia Friström Cecilia Friström 90, Täby 46.43 | 90 | Täby IS | 46.43 | =PB | ||||
3 | Maria Halvarson 49.38 | 93 | 49.38 | =PB | |||||
4 | Amanda Lidström Amanda Lidström 91, Umedalen 47.31 | 91 | Umedalens IF | 47.31 | =PB | ||||
5 | Clara von Corswant Clara von Corswant 93, Mölndal 50.16 | 93 | Mölndals AIK | 50.16 | =PB | ||||
K 400 m häck Final A Final | |||||||||
4 | Nuulu Ndiwabene Nuulu Ndiwabene 84, Spårvägen 1:01.21 | 84 | Spårvägens FK | 1:01.21 | =SB | ||||
K Höjd Final A Final | |||||||||
7 | Mari Klaup Mari Klaup 90, Örgryte 1.68 | 90 | Örgryte IS | 1.68 | =PB | ||||
K Spjut Final A Final | |||||||||
3 | Madeleine Frykholm Madeleine Frykholm 84, IF Göta 43.93 | 84 | IF Göta | 43.93 | =PB | ||||
6 | Mari Klaup Mari Klaup 90, Örgryte 34.94 | 90 | Örgryte IS | 34.94 | = | ||||
F19 Höjd Final A Final | |||||||||
7 | Åse Lundin Åse Lundin 88, Göteborgs KIK 1.54 | 88 | Göteborgs KIK | 1.54 | =SB | ||||
9 | Sophie Lewin Sophie Lewin 89, Malmö 1.54 | 89 | Malmö AI | 1.54 | =PB | ||||
F19 Stav Final A Final | |||||||||
6 | Linda Rönn 2.76 | 89 | 2.76 | =SB | |||||
F19 Spjut Final A Final | |||||||||
1 | Linda Rönn 29.08 | 89 | 29.08 | =SB | |||||
F17 1500 m hinder Final A Final | |||||||||
1 | Klara Bodinson Klara Bodinson 90, Lidingö 4:51.18 | 90 | IFK Lidingö | 4:51.18 | =PB | ||||
1 | Sara Holmgren Sara Holmgren 90, IF Göta 5:33.18 | 90 | IF Göta | 5:33.18 | =PB | ||||
1 | Maria Sandström Maria Sandström 90, Malmö 5:34.09 | 90 | Malmö AI | 5:34.09 | =PB | ||||
1 | Maja Jansson Maja Jansson 91, Kvarnsveden 5:46.14 | 91 | Kvarnsvedens GoIF | 5:46.14 | =PB | ||||
2 | Olivia Lindh Olivia Lindh 91, Gefle 4:56.03 | 91 | Gefle IF | 4:56.03 | =PB | ||||
4 | Hanna Erlandsson Hanna Erlandsson 91, Sävedalen 5:10.25 | 91 | Sävedalens AIK | 5:10.25 | =SB | ||||
9 | Annelie Gabriel Annelie Gabriel 90, Helsingborg 5:25.04 | 90 | IFK Helsingborg | 5:25.04 | =PB | ||||
F17 Längd Final A Final | |||||||||
6 | Ellen Björklund Ellen Björklund 90, Lund 5.34w | 90 | IFK Lund | 5.34w | +2.6 | ||||
Kval | |||||||||
4 | Sara Olsson Sara Olsson 90, Finish 5.41w | 90 | IK Finish | 5.41w | +2.7 | ||||
7 | Sofia Carls Sofia Carls 90, Huddinge 5.28 | 90 | Huddinge AIS | 5.28 | +1.2 =SB | ||||
9 | Sandra Höckerstrand Sandra Höckerstrand 90, Hammarby 5.25 | 90 | Hammarby IF | 5.25 | +1.4 =PB | ||||
F16 Längd | |||||||||
Kval | |||||||||
1 | Diana Nilsson Diana Nilsson 91, Varberg 5.20 | 91 | Varbergs GIF | 5.20 | +1.2 =PB | ||||
1 | Anna Lyrberg Anna Lyrberg 91, Falun 5.18w | 91 | Falu IK | 5.18w | +2.2 | ||||
1 | Sofie Ögren Sofie Ögren 91, Skellefteå AIK 5.17 | 91 | Skellefteå AIK | 5.17 | +1.7 =PB | ||||
1 | Moa Gustafsson Moa Gustafsson 91, Falun 5.08w | 91 | Falu IK | 5.08w | +2.7 | ||||
6 | Mikaela Lindqvist Mikaela Lindqvist 91, Upsala IF 5.31 | 91 | Upsala IF | 5.31 | +1.3 =PB | ||||
F15 80 m häck (76.2 cm, 8 m) Vind: -0.5 Final A Final | Vind: -0.5 | ||||||||
3 | Victoria Johansson Victoria Johansson 92, Tranås 12.14 | 92 | Tranås AIF | 12.14 | =PB | ||||
Heat 2 Vind: +0.6 | Vind: +0.6 | ||||||||
1 | Caroline Sandsjoe Caroline Sandsjoe 92, IF Göta 11.78 | 92 | IF Göta | 11.78 | =PB | ||||
Heat 3 Vind: +0.5 | Vind: +0.5 | ||||||||
2 | Louise Swärd Louise Swärd 92, Finish 12.25 | 92 | IK Finish | 12.25 | =PB | ||||
4 | Matilda Höglund Matilda Höglund 92, Hammarby 12.66 | 92 | Hammarby IF | 12.66 | =PB | ||||
Heat 4 Vind: -0.8 | Vind: -0.8 | ||||||||
2 | Nicole Möllerberg Nicole Möllerberg 92, Malmö 12.63 | 92 | Malmö AI | 12.63 | =SB | ||||
F15 Längd Final A Final | |||||||||
3 | Louise Thornander Louise Thornander 92, Upsala IF 5.58 | 92 | Upsala IF | 5.58 | –0.4 =PB | ||||
F14 80 m häck (76.2 cm, 8 m) Vind: +0.2 Final A Final | Vind: +0.2 | ||||||||
2 | Ulrika Nyhlén Ulrika Nyhlén 93, Mölndal 11.61 | 93 | Mölndals AIK | 11.61 | =PB | ||||
Heat 5 Vind: -0.4 | Vind: -0.4 | ||||||||
3 | Lina Marcussen Lina Marcussen 93, Lerum 12.54 | 93 | IK Lerum FI | 12.54 | =PB | ||||
F14 Längd Final A Final | |||||||||
2 | Sara Kviberg Sara Kviberg 93, Hellas 5.52 | 93 | Hellas FK | 5.52 | –1.7 =PB | ||||
5 | Daniella Busk Daniella Busk 93, Malmö 5.17 | 93 | Malmö AI | 5.17 | +1.0 =PB | ||||
7 | Hanna Jängnemyr Hanna Jängnemyr 93, Göteborgs KIK 5.16 | 93 | Göteborgs KIK | 5.16 | –2.0 =PB | ||||
8 | Angelica Karlsson Angelica Karlsson 93, Tanum 5.13 | 93 | Tanums IF | 5.13 | –0.9 =PB | ||||
Kval | |||||||||
7 | Rebecca Nilsson Rebecca Nilsson 93, Ullevi 5.12 | 93 | Ullevi FK | 5.12 | +0.5 =PB | ||||
F13 Höjd Final A Final | |||||||||
3 | Frida Hartzell | 94 | 1.54 | =PB | |||||
F13 Spjut (400 g) Final A Final | |||||||||
1 | Lisa Carlsson Lisa Carlsson 94, Kvarnsveden 39.71 | 94 | Kvarnsvedens GoIF | 39.71 | =PB |