27.11
23.11
28.11
27.11
27.11
8.8
26.11
20.11
27.11
27.11
27.11
27.11
24.10
17.10
4.9
21.11
10.10
26.9
17.8
25.8
26.8
6.9
19.8
8.9
9.10
31.8
23.8
4.9
20.11
21.11
13.11
10.10
16.10
21.11
19.9
20‐21.11
18.9
21.11
24.8
19.8
16.10
4.9
13.11
6.11
12‐14.11
6.11
3.10
2.10
8.10
12.9
19.8
28.8
30.10
19.9
12.9
7.11
7.11
24.10
16.10
19.9
7.11
19.9
10.10
18.9
16.10
5‐7.11
6.11
7.11
2.10
24.10
30.10
22.10
11.9
19.9
3.10
16.10
17.10
30.10
3.10
26.9
10.10
21.8
9.10
9.10
17.10
13.9
31.10
11.9
2.10
16.10
2.10
16.10
23.10
28.8
22.10
22.10
18.8
22.10
17.10
26.8
Tävlande: 105 (40+65)   Starter: 142 (42+100)

Män
M 60 m     

Vind: -0.6

Final A

Final

Vind: -0.6
Mads V. Jensen
Mads V. Jensen 07, DEN
9.68
07DEN
9.68
PB
  
Mikkel Larsen
Mikkel Larsen 07, DEN
9.93
07DEN
9.93
PB
  
M 80 m     

Vind: -0.6

Final A

Final

Vind: -0.6
Jelmer Scholten
Jelmer Scholten 04, DEN
10.38
04DEN
10.38
SB
  
Niels Skovsgaard
Niels Skovsgaard 05, DEN
11.33
05DEN
11.33
SB
  
M 200 m     

Vind: -0.8

Final A

Final

Vind: -0.8
1Oliwer DanielssonUllevi FK
22.75
SB
  
3Isak Helgesson
23.90
Örgryte IS
23.90
PB
  
Mikkel Larsen
Mikkel Larsen 07, DEN
34.30
07DEN
34.30
PB
  
M 300 m     


Final A

Final

Jelmer Scholten
Jelmer Scholten 04, DEN
39.48
04DEN
39.48
PB
  
M 400 m     


Final A

Final

1Victor Wahlgren
52.25
Mölndals AIK
52.25
PB
  
2Samuel Wiik
50.32
Örgryte IS
50.32
SB
  
2Fabian Haeffler
54.69
Mölndals AIK
54.69
PB
  
4Johan Lamm
Johan Lamm 98, Mölndal
51.26
Mölndals AIK
51.26
SB
  
7Aaron Ladestam
Aaron Ladestam 00, IFK Göteborg
52.34
IFK Göteborg
52.34
SB
  
Final B
1Erik Guander
Erik Guander 02, Sävedalen
52.27
Sävedalens AIK
52.27
PB
  
2Simon Wikell
52.66
Mölndals AIK
52.66
PB
  
3Lucas Lorentzon
Lucas Lorentzon 03, IFK Göteborg
55.37
IFK Göteborg
55.37
PB
  
M 3000 m     


Final A

Final

1Nils Hammaräng GripHögby IF
9:11.87
PB
  
1Nuray Yassin
9:13.37
Ullevi FK
9:13.37
PB
  
1Markus Engsner
9:20.02
Sävedalens AIK
9:20.02
SB
  
1Erik Barr Zeilon
9:21.11
Örgryte IS
9:21.11
PB
  
1Erik Framme
9:27.33
Hälle IF
9:27.33
SB
  
6Abdelhafiz Ibrahim
8:35.32
Sävedalens AIK
8:35.32
PB
  
8Mohamed Nuur
8:52.91
Örgryte IS
8:52.91
PB
  
9Sharmarke Ahmed
9:09.09
Hälle IF
9:09.09
SB
  
M Tresteg     


Final A

Final

3Favour ChidisonUllevi FK
13.27
+1.9 SB
  
Melker Manne
13.07w
Ullevi FK
13.07w
w
  
M Diskus     


Final A

Final

3Kevin Fankl
Kevin Fankl 95, Athletics 24Seven
42.34
Athletics 24Seven SK
42.34
SB
  
Theodor WaltherUllevi FK
49.68
PB
  
M Slägga (5.0 kg)     


Final A

Final

André Bergenhem
34.65
IFK Halmstad
34.65
PB
  
P19 Slägga (6.0 kg)     


Final A

Final

2Filip Linnér
Filip Linnér 00, IFK Göteborg
41.92
IFK Göteborg
41.92
PB
  
P17 Längd     


Final A

Final

5Mattias Carman
5.76
Örgryte IS
5.76
+1.0 PB
  
P17 Diskus (1.5 kg)     


Final A

Final

6Sebastian Gilley
28.35
Örgryte IS
28.35
PB
  
P17 Slägga (5.0 kg)     


Final A

Final

2Hugo Kajsjö
35.74
IK Lerum FI
35.74
PB
  
P15 300 m     


Final A

Final

1Robin Turan
Robin Turan 04, IFK Göteborg
38.27
IFK Göteborg
38.27
PB
  
3Melker SvanbergIF Kville
41.47
PB
  
5Filip Nesser
41.79
Mölndals AIK
41.79
PB
  
P15 2000 m     


Final A

Final

3Oskar Davidsson
6:16.67
Varbergs GIF
6:16.67
PB
  
6Isak Anderberg
6:33.89
Mölndals AIK
6:33.89
PB
  
P14 80 m     

Vind: -1.0

Final A

Final

Vind: -1.0
2Milo Persson
10.01
IK Lerum FI
10.01
PB
  
P14 Höjd     


Final A

Final

1Axel EenfeldtBohus IF
1.62
=PB
  
P14 Diskus (1.0 kg)     


Final A

Final

2Kevin PernervikIK Lerum FI
29.61
PB
  
2Gabriel TorgerssonIF Kville
29.11
PB
  
Kvinnor
K 60 m     

Vind: -0.2

Final A

Final

Vind: -0.2
Frederikke Voss Vestergaard
Frederikke Voss Vestergaard 06, DEN
8.83
06DEN
8.83
PB
  
Frederikke Voss Vestergaard
Frederikke Voss Vestergaard 06, DEN
8.84
06DEN
8.84
  
Anna Glinvad Krogh
Anna Glinvad Krogh 07, DEN
8.97
07DEN
8.97
PB
  
Anna Glinvad Krogh
Anna Glinvad Krogh 07, DEN
9.13
07DEN
9.13
  
Victoria Kupetz
Victoria Kupetz 07, DEN
9.45
07DEN
9.45
PB
  
Ellen Olesen
Ellen Olesen 06, DEN
9.49
06DEN
9.49
PB
  
Ida B Nielsen
Ida B Nielsen 07, DEN
9.50
07DEN
9.50
PB
  
Marie B. Olesen
Marie B. Olesen 07, DEN
9.51
07DEN
9.51
PB
  
Marie B. Olesen
Marie B. Olesen 07, DEN
9.66
07DEN
9.66
  
Victoria Kupetz
Victoria Kupetz 07, DEN
9.71
07DEN
9.71
PB
  
Ida B Nielsen
Ida B Nielsen 07, DEN
9.71
07DEN
9.71
PB
  
Vivian Ngo
Vivian Ngo 06, DEN
9.71
06DEN
9.71
PB
  
Josefine Søndergaard Olesen
Josefine Søndergaard Olesen 07, DEN
9.88
07DEN
9.88
PB
  
Maya Nielsen
Maya Nielsen 06, DEN
9.89
06DEN
9.89
PB
  
Donna Sørensen
Donna Sørensen 07, DEN
9.97
07DEN
9.97
PB
  
Savannah Johansson
Savannah Johansson 07, DEN
10.20
07DEN
10.20
PB
  
Jasmin Sanslev
Jasmin Sanslev 06, DEN
10.36
06DEN
10.36
PB
  
Anne-Dicte Abel Lindholm
Anne-Dicte Abel Lindholm 07, DEN
10.65
07DEN
10.65
PB
  
Sofie Flyvbjerg
Sofie Flyvbjerg 07, DEN
10.66
07DEN
10.66
PB
  
Freja Lützhøft Sørensen
Freja Lützhøft Sørensen 07, DEN
10.67
07DEN
10.67
PB
  
Sophia Tryk
Sophia Tryk 06, DEN
11.01
06DEN
11.01
PB
  
K 80 m     

Vind: -0.8

Final A

Final

Vind: -0.8
Ida Galsøe
Ida Galsøe 04, DEN
11.63
04DEN
11.63
SB
  
Eva Sabro Larsen
Eva Sabro Larsen 04, DEN
11.73
04DEN
11.73
PB
  
Victoria Juul Giessing
Victoria Juul Giessing 05, DEN
11.86
05DEN
11.86
SB
  
Nicole Torra Correa
Nicole Torra Correa 05, DEN
12.26
05DEN
12.26
PB
  
Thilde Willemse Jørgensen
Thilde Willemse Jørgensen 05, DEN
12.78
05DEN
12.78
PB
  
K 200 m     

Vind: -1.1

Final A

Final

Vind: -1.1
1Hedda Tellow
26.04
Örgryte IS
26.04
SB
  
4Rebecca Strand
26.68
Ullevi FK
26.68
SB
  
Christine Klitgaard
Christine Klitgaard 04, DEN
26.37
04DEN
26.37
SB
  
Frederikke Voss Vestergaard
Frederikke Voss Vestergaard 06, DEN
29.89
06DEN
29.89
PB
  
Marie B. Olesen
Marie B. Olesen 07, DEN
31.32
07DEN
31.32
PB
  
Anna Glinvad Krogh
Anna Glinvad Krogh 07, DEN
31.33
07DEN
31.33
PB
  
Ellen Olesen
Ellen Olesen 06, DEN
31.56
06DEN
31.56
PB
  
Tilde Nielsen
Tilde Nielsen 06, DEN
32.44
06DEN
32.44
PB
  
Maya Nielsen
Maya Nielsen 06, DEN
32.60
06DEN
32.60
PB
  
Victoria Kupetz
Victoria Kupetz 07, DEN
32.69
07DEN
32.69
PB
  
Josefine Søndergaard Olesen
Josefine Søndergaard Olesen 07, DEN
33.79
07DEN
33.79
PB
  
Mai Fanth-Jensen
Mai Fanth-Jensen 06, DEN
34.13
06DEN
34.13
PB
  
Vivian Ngo
Vivian Ngo 06, DEN
34.63
06DEN
34.63
PB
  
Jasmin Sanslev
Jasmin Sanslev 06, DEN
34.83
06DEN
34.83
PB
  
Anne-Dicte Abel Lindholm
Anne-Dicte Abel Lindholm 07, DEN
36.14
07DEN
36.14
PB
  
Donna Sørensen
Donna Sørensen 07, DEN
36.47
07DEN
36.47
PB
  
Freja Lützhøft Sørensen
Freja Lützhøft Sørensen 07, DEN
36.95
07DEN
36.95
  
Sophia Tryk
Sophia Tryk 06, DEN
38.88
06DEN
38.88
PB
  
K 300 m     


Final A

Final

1Elna Wester
42.21
Örgryte IS
42.21
PB
  
Christine Klitgaard
Christine Klitgaard 04, DEN
41.98
04DEN
41.98
  
Laura G. Andersen
Laura G. Andersen 04, DEN
42.99
04DEN
42.99
PB
  
Ida Galsøe
Ida Galsøe 04, DEN
47.86
04DEN
47.86
SB
  
Nicole Torra Correa
Nicole Torra Correa 05, DEN
50.11
05DEN
50.11
PB
  
Rose-Mathilde Abel Lindholm
Rose-Mathilde Abel Lindholm 05, DEN
51.51
05DEN
51.51
PB
  
K 400 m     


Final A

Final

2Elin Pettersson
Elin Pettersson 03, IFK Göteborg
57.40
IFK Göteborg
57.40
PB
  
3Sandra Jonsson LorentssonÖrgryte IS
1:00.28
SB
  
6Emelie Öberg
1:02.47
Ullevi FK
1:02.47
SB
  
7Caroline Andersson
1:03.78
IF Göta Karlstad
1:03.78
SB
  
Mille B. Olesen
Mille B. Olesen 02, DEN
1:00.36
02DEN
1:00.36
  
Anne Bonderup Andersen
Anne Bonderup Andersen 01, DEN
1:02.32
01DEN
1:02.32
  
K 1500 m     


Final A

Final

Mai Fanth-Jensen
Mai Fanth-Jensen 06, DEN
6:16.53
06DEN
6:16.53
PB
  
Freja Nielsen
Freja Nielsen 07, DEN
6:43.74
07DEN
6:43.74
PB
  
K 2000 m     


Final A

Final

Camilla Flyvbjerg
Camilla Flyvbjerg 04, DEN
7:18.35
04DEN
7:18.35
PB
  
Rose-Mathilde Abel Lindholm
Rose-Mathilde Abel Lindholm 05, DEN
7:48.66
05DEN
7:48.66
PB
  
K 3000 m     


Final A

Final

5Malin Jonson
10:24.73
Mölndals AIK
10:24.73
SB
  
7Julia Johansson
11:14.96
IK Lerum FI
11:14.96
PB
  
8Frida Palmqvist
11:27.00
Mölndals AIK
11:27.00
PB
  
Fanny Andersson
10:31.50
Falkenbergs IK
10:31.50
PB
  
K Höjd     


Final A

Final

Anna Glinvad Krogh
Anna Glinvad Krogh 07, DEN
1.43
07DEN
1.43
PB
  
Victoria Kupetz
Victoria Kupetz 07, DEN
1.25
07DEN
1.25
PB
  
Donna Sørensen
Donna Sørensen 07, DEN
1.15
07DEN
1.15
PB
  
Freja Lützhøft Sørensen
Freja Lützhøft Sørensen 07, DEN
1.15
07DEN
1.15
PB
  
Mai Fanth-Jensen
Mai Fanth-Jensen 06, DEN
1.13
06DEN
1.13
PB
  
K Tresteg     


Final A

Final

1Sara Sjögren
Sara Sjögren 98, Stenungsunds FI
11.63
F Stenungsunds FI
11.63
+0.1 SB
  
7Moa Karlin JosefssonUllevi FK
10.73
+1.8 PB
  
Wendela Yhlen Graf
10.23 nwi
Ullevi FK
10.23 nwi
  
Nicole Torra Correa
Nicole Torra Correa 05, DEN
7.99
05DEN
7.99
+1.8 PB
  
K Kula (2.0 kg)     


Final A

Final

Ellen Olesen
Ellen Olesen 06, DEN
8.85
06DEN
8.85
PB
  
Jasmin Sanslev
Jasmin Sanslev 06, DEN
7.27
06DEN
7.27
PB
  
Vivian Ngo
Vivian Ngo 06, DEN
7.19
06DEN
7.19
PB
  
Mai Fanth-Jensen
Mai Fanth-Jensen 06, DEN
6.67
06DEN
6.67
PB
  
Maya Nielsen
Maya Nielsen 06, DEN
6.17
06DEN
6.17
PB
  
K Diskus     


Final A

Final

Sigrid Scholten
Sigrid Scholten 01, DEN
29.48
01DEN
29.48
PB
  
Signe Lisborg
Signe Lisborg 01, DEN
26.18
01DEN
26.18
SB
  
K Slägga (3.0 kg)     


Final A

Final

Linnéa Claeson FranssonMölndals AIK
38.68
PB
  
K Slägga     


Final A

Final

Matilda Ekenberg
47.82
Sävedalens AIK
47.82
PB
  
F17 400 m     


Final A

Final

4Elsa Kaspersson
1:04.35
Varbergs GIF
1:04.35
PB
  
F15 80 m     

Vind: -0.8

Final A

Final

Vind: -0.8
3Lovis MathissonKA 2 IF
10.61
SB
  
Heat 2
Vind: +0.5
Vind: +0.5
3Tilda Wahlén
10.64
Mölndals AIK
10.64
PB
  
F15 300 m     


Final A

Final

4Elli JohanssonKA 2 IF
44.60
SB
  
F15 2000 m     


Final A

Final

1Ebba Francois
7:21.99
Örgryte IS
7:21.99
PB
  
1Camilla Duff
7:25.97
Hälle IF
7:25.97
PB
  
2Julia Meijer
6:38.69
IFK Mora
6:38.69
SB
  
4Maud De Coninck
6:53.02
Sävedalens AIK
6:53.02
PB
  
6Louise Larsson
Louise Larsson 04, Kongahälla
7:07.69
Kongahälla AIK
7:07.69
SB
  
9Emilia Lundstedt
7:21.63
Mölndals AIK
7:21.63
PB
  
F15 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

4Emilia Åström
10.05
Mölndals AIK
10.05
SB
  
F15 Slägga (3.0 kg)     


Final A

Final

3Klara Berntsson
41.63
Brattås CK
41.63
PB
  
F14 80 m     
Heat 1
Vind: -3.4
Vind: -3.4
1Wilma Segermalm
10.43
Falkenbergs IK
10.43
PB
  
F14 Stav     


Final A

Final

3Stina LittorinIF Kville
2.50
PB
  
4Juliette ÖstlingIF Kville
2.40
  
4Juliette ÖstlingIF Kville
2.40
PB
  
F13 1500 m     


Final A

Final

4Ella Gianneschi
5:30.21
Sävedalens AIK
5:30.21
PB
  
5Tilda Jildefjord
5:33.78
Sävedalens AIK
5:33.78
PB