9.10
3.10
17.10
17.10
16.10
16.10
3.10
26.9
13.10
7.10
14.10
9.10
28.8
6.10
9.10
13.10
9.10
9.10
9.10
12.10
9.10
19.9
12.10
10.10
10.10
9.10
10.10
3.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
9.10
9.10
3.10
30.9
10.10
25.9
13.9
27.9
19.9
9.10
3.10
26.9
9.10
7.10
7.10
6.10
10.10
9.10
9.10
9.10
7.10
7.10
30.9
9.10
9.10
2.10
2.10
26.9
26.9
5.10
2.10
2.10
3.10
2.10
26.9
29.9
27.9
22.9
20.9
15.9
3.10
26.9
2.10
2.10
2.10
2.10
21.9
14.9
29.8
3.10
26.9
3.10
2.10
26.9
26.9
3.10
3.10
2.10
2.10
26.9
29.9
3.10
3.10
Tävlande: 100 (55+45)   Starter: 105 (57+48)

Män
M 200 m     

Vind: +1.8

Final A

Final

Vind: +1.8
7Edvard Hansson
23.34
Hässelby SK
23.34
PB
  
Alexander Nyström
22.33 nwi
Bollnäs FIK
22.33 nwi
  
Jonatan Borg
23.11
Hammarby IF
23.11
PB
  
David Thid
David Thid 03, Hammarby
23.17 nwi
Hammarby IF
23.17 nwi
  
Final B
Vind: +2.7
Vind: +2.7
1Ville Makslahti
22.91w
Luleå FIF
22.91w
  
2Hugo Wallberg
Hugo Wallberg 03, Östersunds GIF
23.14w
Östersunds GIF
23.14w
  
3Oskar Motta
Oskar Motta 98, Upsala IF
22.38
Upsala IF
22.38
SB
  
3Petter Lundberg
23.46w
Bromma IF
23.46w
  
4Markus Ögren
22.46
Malmö AI
22.46
SB
  
5Mikael Gerlach
22.88
Sundsvalls FI
22.88
SB
  
5Johan Sundgren
23.83w
Huddinge AIS
23.83w
  
6Kristian Efremov
22.90
Spårvägens FK
22.90
SB
  
6Esbjörn Eriksson
23.90w
Turebergs FK
23.90w
  
Final C
Vind: +3.6
Vind: +3.6
1Andreas Movin
22.33w
IFK Lidingö
22.33w
  
1Vincent Arousell
23.95
Hässelby SK
23.95
PB
  
2Espoir Rushimisha
22.95w
Bollnäs FIK
22.95w
  
2Emil Sörqvist
24.05
Huddinge AIS
24.05
PB
  
3Eric Hallquist
Eric Hallquist 96, Östersunds GIF
23.07w
Östersunds GIF
23.07w
  
4Kevin Duvert
23.48w
Turebergs FK
23.48w
  
M 300 m     


Final A

Final

3Jacob Nilsson
Jacob Nilsson 05, Spårvägen
41.02
Spårvägens FK
41.02
PB
  
Final B
1Oskar Carlsson
40.70
Mälarö SOK
40.70
PB
  
M 400 m     


Final A

Final

Elliot Duvert
55.24
Turebergs FK
55.24
PB
  
Final B
1Arvid Hedin
Arvid Hedin 03, Östersunds GIF
55.22
Östersunds GIF
55.22
PB
  
M 1500 m     


Final A

Final

1Gustav Norlander
4:11.35
Ärla IF
4:11.35
SB
  
1Axel Alness-Borg
4:18.97
IFK Lidingö
4:18.97
SB
  
6Jonathan Edman
4:03.09
Umedalens IF
4:03.09
PB
  
8Henry Jacobson
4:04.77
Hammarby IF
4:04.77
PB
  
9Max Bechtel
Max Bechtel 01, Hässelby
4:04.83
Hässelby SK
4:04.83
PB
  
Wilhelm Bergentz
Wilhelm Bergentz 02, KFUM Örebro
4:04.00
KFUM Örebro
4:04.00
PB
  
Hannes HejdebäckGefle IF
4:11.97
PB
  
Noha Olsson
Noha Olsson 02, KFUM Örebro
4:20.48
KFUM Örebro
4:20.48
SB
  
Filip Svahn
Filip Svahn 03, Sundsvall
4:35.27
Sundsvalls FI
4:35.27
PB
  
Final B
1David Cannmo
David Cannmo 01, Trollhättan FIK
4:13.04
Trollhättan FIK
4:13.04
PB
  
9Benjamin Edman
4:36.13
Umedalens IF
4:36.13
PB
  
M 3000 m hinder     


Final A

Final

2Otmane Nait Hammou
9:22.28
Klubblös
9:22.28
PB
  
M Kula (5.0 kg)     


Final A

Final

Noa Skomorowski
12.70
Kvarnsvedens GoIF
12.70
PB
  
Albin Silén
12.26
Strands IF
12.26
PB
  
M Spjut (700 g)     


Final A

Final

Elliot Duvert
45.53
Turebergs FK
45.53
PB
  
Martin Sundberg
42.30
Hammarby IF
42.30
PB
  
Noa Skomorowski
37.98
Kvarnsvedens GoIF
37.98
PB
  
P19 200 m     

Vind: +1.2

Final A

Final

Vind: +1.2
3Imran LerneboAIK
23.38
PB
  
4Sidrak Afework
Sidrak Afework 01, Spårvägen
23.45
Spårvägens FK
23.45
PB
  
5Erik Ahlfont
23.76
Turebergs FK
23.76
SB
  
P17 Slägga (5.0 kg)     


Final A

Final

7Anton Harrysson
Anton Harrysson 02, Mälarhöjden
44.95
Mälarhöjdens IK
44.95
PB
  
P17 Spjut (700 g)     


Final A

Final

1Teodor Lundvall
51.84
Bollnäs FIK
51.84
PB
  
3Teodor Borgius
43.98
Hammarby IF
43.98
PB
  
P15 80 m häck (83.8 cm)     

Vind: +3.7

Final A

Final

Vind: +3.7
1Oscar Niklasson
11.23w
Hanvikens SK
11.23w
  
2Linus Jonsson
11.25w
Hässelby SK
11.25w
  
3Olle Billgren
11.27w
Hellas FK
11.27w
  
5Lukas Forss
Lukas Forss 04, Upsala IF
11.49w
Upsala IF
11.49w
  
6Hugo Winther
11.50w
Turebergs FK
11.50w
  
7Elias Boman
Elias Boman 04, Hässelby
11.58w
Hässelby SK
11.58w
  
8Lucas Lindberg
11.66w
Hässelby SK
11.66w
  
Heat 1
Vind: +2.9
Vind: +2.9
6Aron Swartz
Aron Swartz 04, Östersunds GIF
12.49w
Östersunds GIF
12.49w
  
P15 Spjut (600 g)     


Final A

Final

2Viktor Lögdahl
Viktor Lögdahl 05, Råby-Rekarne
46.59
Råby-Rekarne FIF
46.59
PB
  
P14 80 m häck (83.8 cm)     

Vind: +2.4

Final A

Final

Vind: +2.4
3Lucas Törnström
12.82w
Danderyds SK
12.82w
  
P14 Höjd     


Final A

Final

1Edvin Unger
1.71
IFK Lidingö
1.71
PB
  
Kvinnor
K 200 m     

Vind: +4.3

Final A

Final

Vind: +4.3
2Hanna Urpiala Seeman
27.57w
IFK Umeå
27.57w
  
3Clara Billing
25.85w
Turebergs FK
25.85w
  
5Alva von Gerber
26.49w
Huddinge AIS
26.49w
  
7Saga Berneryd
Saga Berneryd 99, Spårvägen
25.57w
Spårvägens FK
25.57w
  
Charlotte Andersson
25.70w
Hässelby SK
25.70w
  
Final B
Vind: +3.7
Vind: +3.7
2Lovisa Linde
25.57w
Täby IS
25.57w
  
3Carolina SöderbomÄrla IF
25.32w
  
4Sara HermanssonTäby IS
25.86w
  
5Maria SödergrenTäby IS
25.89w
  
6Marie Ebbestad
26.02w
Upsala IF
26.02w
  
K 300 m     


Final A

Final

3Elin Tegenborg SjöströmUmedalens IF
43.62
PB
  
3Stella Sällström
43.66
IFK Umeå
43.66
SB
  
4Ida Malmborg
44.21
Hässelby SK
44.21
  
K 400 m     


Final A

Final

Vanna Ullén
1:00.84
Turebergs FK
1:00.84
PB
  
Wilma Nordgren
1:01.76
Hammarby IF
1:01.76
PB
  
K 1500 m     


Final A

Final

1Sofia Amini
Sofia Amini 03, Upsala IF
5:25.88
Upsala IF
5:25.88
PB
  
My Rundgren
5:01.96
Luleå FIF
5:01.96
PB
  
Julia Arnhult
5:16.41
IFK Lidingö
5:16.41
SB
  
Emilia Kjellgren
5:20.12
IFK Umeå
5:20.12
PB
  
Alina Vuokila
5:26.22
IFK Lidingö
5:26.22
SB
  
K Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

Hannah Hilding
Hannah Hilding 02, Spårvägen
14.10
Spårvägens FK
14.10
PB
  
K Slägga (3.0 kg)     


Final A

Final

Hannah Hilding
Hannah Hilding 02, Spårvägen
54.30
Spårvägens FK
54.30
PB
  
K Spjut (500 g)     


Final A

Final

Hannah Hilding
Hannah Hilding 02, Spårvägen
39.94
Spårvägens FK
39.94
SB
  
F19 200 m     
Final B
Vind: +5.5
Vind: +5.5
1Caroline LarssonTäby IS
25.78w
  
2Amanda Eriksson
26.24w
Spårvägens FK
26.24w
  
3Emelie Eklund
26.37w
Täby IS
26.37w
  
F17 200 m     
Final B
Vind: -0.7
Vind: -0.7
3Elisabeth HvalgrenIFK Lidingö
26.35
PB
  
4Lia Cederberg
26.38
Hässelby SK
26.38
PB
  
7Molly Freeman
26.81
Hammarby IF
26.81
PB
  
Final C
Vind: +2.0
Vind: +2.0
2Alannah HellstadiusHammarby IF
27.35
SB
  
F17 400 m     


Final A

Final

1Ella Hagman
1:00.47
Huddinge AIS
1:00.47
PB
  
F17 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

2Justina Esangbedo
13.19
Kvarnsvedens GoIF
13.19
PB
  
9Molly Skugge
10.60
Turebergs FK
10.60
PB
  
F17 Spjut (500 g)     


Final A

Final

8Wilja Wickert
28.84
Hässelby SK
28.84
PB
  
F15 300 m     
Final B
1Minna Silvell
43.41
Huddinge AIS
43.41
PB
  
3Alva Nordvarg
44.84
Upsala IF
44.84
PB
  
F15 80 m häck (76.2 cm, 8 m)     

Vind: +2.4

Final A

Final

Vind: +2.4
1Sara Winberg
11.46w
Täby IS
11.46w
  
2Moa Granat
Moa Granat 04, Vallentuna
11.70w
Vallentuna FK
11.70w
  
3Alannah Hellstadius
12.00w
Hammarby IF
12.00w
  
4Karin Bengtsson
12.34w
Hanvikens SK
12.34w
  
Heat 1
Vind: +4.3
Vind: +4.3
2Kajsa Åsberg
12.30w
Hammarby IF
12.30w
  
3Maja Björk
12.40w
Huddinge AIS
12.40w
  
4Saga Hermundstad
12.93w
Hässelby SK
12.93w
  
Heat 2
Vind: +2.4
Vind: +2.4
6Thea Katsoulaki
13.07w
Hanvikens SK
13.07w
  
F15 Slägga (3.0 kg)     


Final A

Final

1Ebba Lind
Ebba Lind 04, Hanviken
50.27
Hanvikens SK
50.27
PB
  
4Jennie Gregestam
36.05
Huddinge AIS
36.05
PB
  
F14 80 m häck (76.2 cm, 8 m)     

Vind: +1.6

Final A

Final

Vind: +1.6
3Lisa Mårtensson
12.72
Huddinge AIS
12.72
PB
  
F13 200 m     
Final B
Vind: +2.7
Vind: +2.7
1Maja Simonsson
27.39w
Hammarby IF
27.39w