27.11
23.11
28.11
27.11
27.11
8.8
26.11
20.11
27.11
27.11
27.11
27.11
24.10
17.10
4.9
21.11
10.10
26.9
17.8
25.8
26.8
6.9
19.8
8.9
9.10
31.8
23.8
4.9
20.11
21.11
13.11
10.10
16.10
21.11
19.9
20‐21.11
18.9
21.11
24.8
19.8
16.10
4.9
13.11
6.11
12‐14.11
6.11
3.10
2.10
8.10
12.9
19.8
28.8
30.10
19.9
12.9
7.11
7.11
24.10
16.10
19.9
7.11
19.9
10.10
18.9
16.10
5‐7.11
6.11
7.11
2.10
24.10
30.10
22.10
11.9
19.9
3.10
16.10
17.10
30.10
3.10
26.9
10.10
21.8
9.10
9.10
17.10
13.9
31.10
11.9
2.10
16.10
2.10
16.10
23.10
28.8
22.10
22.10
18.8
22.10
17.10
26.8
Arena: Stadion   Arrangör: FK Studenterna
Tävlande: 68 (59+9)   Starter: 75 (63+12)

Män
M 100 m     

Vind: +1.9

Final A

Final

Vind: +1.9
1Michael LuxemburgTäby IS
10.86
  
2Lion Martinez
Lion Martinez 78, Spårvägen
10.92
Spårvägens FK
10.92
  
3Dagur Andri Einarsson
Dagur Andri Einarsson 98, ISL
11.10
98ISL
11.10
  
4Markus Lantto
11.66w
Hässelby SK
11.66w
  
Heat 3
Vind: +2.2
Vind: +2.2
1Michael LuxemburgTäby IS
10.82w
  
2Lion Martinez
Lion Martinez 78, Spårvägen
10.94w
Spårvägens FK
10.94w
  
3Dagur Andri Einarsson
Dagur Andri Einarsson 98, ISL
11.08w
98ISL
11.08w
  
M 400 m     


Final A

Final

3Johan Eriksson
51.72
Turebergs FK
51.72
SB
  
M 1500 m     


Final A

Final

1Yared Kidane
3:53.37
Ärla IF
3:53.37
SB
  
2John Foitzik
John Foitzik 91, Spårvägen
3:53.78
Spårvägens FK
3:53.78
  
3Johan Walldén
Johan Walldén 87, Spårvägen
3:55.26
Spårvägens FK
3:55.26
  
4Viktor Frisk
3:59.01
Huddinge AIS
3:59.01
PB
  
5Gustav Berlin
3:59.07
Hässelby SK
3:59.07
  
6Andreas Davidsson
3:59.48
Högby IF
3:59.48
PB
  
7Daniel Gleimar
Daniel Gleimar 92, Spårvägen
3:59.87
Spårvägens FK
3:59.87
  
8Fredrik Johansson
4:00.64
IFK Växjö
4:00.64
SB
  
Final B
1David Steen
4:15.68
Flens FS
4:15.68
PB
  
3Tomas Jennerstål
4:17.79
LK Roslagen
4:17.79
SB
  
8Michael Mulgeta
4:34.96
Hammarby IF
4:34.96
PB
  
Final C
1Axel Hagerud
4:30.70
Bromma IF
4:30.70
PB
  
M 5000 m     


Final A

Final

1Emil Millán de la Oliva
13:57.64
Eskilstuna FI
13:57.64
PB NU20R
  
1Jonathan Cleghorn
15:06.89
Spårvägens FK
15:06.89
SB
  
1Christofer Salmén
Christofer Salmén 81, Terrible Tuesdays TC
15:32.86
Terrible Tuesdays TC
15:32.86
PB
  
2Mohammad Reza
Mohammad Reza 89, Spårvägen
13:59.01
Spårvägens FK
13:59.01
PB
  
2Bryan Russel-Keely
15:53.84
IFK Lidingö
15:53.84
SB
  
3Daniel Lundgren
14:15.55
Turebergs FK
14:15.55
SB
  
4Efrem Brhane
Efrem Brhane 94, Västerås
14:32.85
Västerås FK
14:32.85
PB
  
5Archibald Casteel
14:33.66
Spårvägens FK
14:33.66
PB
  
6Erik Karlsson
14:37.49
Högby IF
14:37.49
PB
  
7Johan Falk
Johan Falk 87, Studenterna
14:41.12
FK Studenterna
14:41.12
PB
  
8Fredrik Uhrbom
Fredrik Uhrbom 77, Spårvägen
14:42.19
Spårvägens FK
14:42.19
SB
  
9Markus Bohman
Markus Bohman 94, KFUM Örebro
14:43.08
KFUM Örebro
14:43.08
  
10Tim Sundström
Tim Sundström 89, KFUM Örebro
14:43.62
KFUM Örebro
14:43.62
PB
  
11Fred Grönwall
14:43.86
Roma IF
14:43.86
PB
  
12Kristofer Låås
14:44.85
Fredrikshofs FIF
14:44.85
PB
  
13Hassan Abdiqadir
14:44.98
Västerås FK
14:44.98
PB
  
14Per Wangel
Per Wangel 91, Terrible Tuesdays TC
14:45.30
Terrible Tuesdays TC
14:45.30
PB
  
15Johan Fagerberg
14:47.97
Finspångs AIK
14:47.97
PB
  
16Nils Spetz
Nils Spetz 91, Spårvägen
14:57.72
Spårvägens FK
14:57.72
PB
  
17Jonathan Cleghorn
15:06.89
Spårvägens FK
15:06.89
=SB
  
18Andreas McConville
15:14.01
FK Studenterna
15:14.01
SB
  
Final B
1Habtamariam Tadesse
15:34.88
Hammarby IF
15:34.88
PB
  
1Johannes Fahlström
16:10.88
FK Studenterna
16:10.88
SB
  
1Martin Jarbeck
Martin Jarbeck 87, Åkersberga
16:13.35
Åkersberga SK
16:13.35
PB
  
1Christoffer Hiding
16:15.79
Fredrikshofs FIF
16:15.79
PB
  
1Einar Johansson
16:19.30
Ärla IF
16:19.30
PB
  
1Joakim Röstlund
16:23.85
FK Studenterna
16:23.85
PB
  
1Björn Sax Kaijser
16:24.26
FK Studenterna
16:24.26
PB
  
1Jens Jonsson
Jens Jonsson 85, Studenterna
16:27.26
FK Studenterna
16:27.26
PB
  
1Maximilian Lohm Isberg
16:29.56
FK Studenterna
16:29.56
PB
  
1Karl Lundin
Karl Lundin 88, Stockholmstullen
16:37.73
Stockholmstullens IF
16:37.73
PB
  
2Getacher Tedla
15:55.50
Hammarby IF
15:55.50
PB
  
2Joel Grönwall
16:38.55
Ingarö IF
16:38.55
PB
  
2Marcus Engström
16:49.50
FK Studenterna
16:49.50
PB
  
2Anders Hellner
16:50.17
Bromma IF
16:50.17
PB
  
3Henrik Engström
15:55.91
Fredrikshofs FIF
15:55.91
PB
  
4Olof Södergård
15:58.19
Spårvägens FK
15:58.19
SB
  
5Oskar Palm
Oskar Palm 01, Spårvägen
15:59.88
Spårvägens FK
15:59.88
PB
  
6Zac Hudd
Zac Hudd 00, GBR
15:59.98
00GBR
15:59.98
PB
  
7Martin Gidewall
16:06.63
IFK Tumba
16:06.63
SB
  
8Joakim Thelin
16:06.90
Upsala IF
16:06.90
PB
  
9Andreas Åkesson
Andreas Åkesson 87, Saltsjöbaden
16:08.82
Saltsjöbadens IF
16:08.82
SB
  
Final C
1Timmy Karlsson
Timmy Karlsson 86, Fisksjöäng
16:43.39
Fisksjöängs LK
16:43.39
SB
  
Kvinnor
K 100 m     

Vind: +1.9

Final A

Final

Vind: +1.9
1Sara Wiss
Sara Wiss 87, Lidingö
12.01
IFK Lidingö
12.01
  
2Greta Deltin
12.03
Hässelby SK
12.03
SB
  
3Klara Rådbo
12.56
Hässelby SK
12.56
PB
  
4Gladys Bamane
Gladys Bamane 89, Spårvägen
12.60
Spårvägens FK
12.60
  
Heat 2
Vind: +3.1
Vind: +3.1
1Sara Wiss
Sara Wiss 87, Lidingö
11.93w
IFK Lidingö
11.93w
  
2Greta Deltin
12.07w
Hässelby SK
12.07w
  
3Gladys Bamane
Gladys Bamane 89, Spårvägen
12.41w
Spårvägens FK
12.41w
  
K 1500 m     


Final A

Final

2Angelica Strandberg
4:45.71
Spårvägens FK
4:45.71
  
Final B
1Vera Sjöberg
4:29.19
AIK
4:29.19
PB
  
K 5000 m     
1Hanna Bergström
16:41.93
Huddinge AIS
16:41.93
PB
  
1Johanna Salminen
17:14.81
FK Studenterna
17:14.81
PB
  
2Hanna Kumlin
17:35.47
Örgryte IS
17:35.47
PB