13.1
13.1
13.1
5.1
3.1
9.12
12.1
4.12
7‐8.1
10.1
9.1
9.1
8.1
8‐9.1
11.12
8‐9.1
8.1
7.1
6.1
6.1
8.1
27.12
14.12
9.12
6.12
4.1
4.1
4.1
30.12
30.12
4.1
6.1
6.1
9.1
6.1
2.1
2.1
28.12
31.12
29.12
11.12
27.11
13.11
16.10
9.11
17.10
27.12
6.11
20.11
31.10
2.10
2.10
9.10
6.11
21.12
18.12
30.11
28.12
26.12
16.10
6.11
6.11
6.11
20.12
20.12
16.10
18.12
13.12
18.12
2.10
2.10
20.12
18.12
19.12
16.10
18.12
19.12
18.12
16.12
17‐18.12
16.12
13.11
14.12
15.12
11.12
10.12
16.12
11.12
11.12
15.12
11.12
12.12
12.12
16.10
4.11
12.12
11.12
10‐12.12
11.12
9.10
Tävlande: 127 (63+64)   Starter: 155 (73+82)

Män
M 100 m     

Vind: +1.2

Final A

Final

Vind: +1.2
Jonatan Borg
11.52
Hammarby IF
11.52
PB
  
M 800 m     


Final A

Final

1Eemeli Peura
2:10.90
Upsala IF
2:10.90
PB
  
Final B
1Jesper Sjölund
1:58.82
Spårvägens FK
1:58.82
PB
  
5Fredrik Kihlblom
2:02.33
Huddinge AIS
2:02.33
SB
  
9Sebastian ChristensonTurebergs FK
2:10.48
SB
  
Final C
3Nils Ekroth
Nils Ekroth 03, Upsala IF
2:07.60
Upsala IF
2:07.60
PB
  
4Emil Tärnvik
2:10.16
Hammarby IF
2:10.16
PB
  
M 300 m häck (83.8 cm)     
Final B
2Olle Billgren
41.08
Hellas FK
41.08
PB
  
M 400 m häck     


Final A

Final

Jesper Rilegård
58.25
IFK Lidingö
58.25
SB
  
M Längd     


Final A

Final

1Jacob Tysén HolmbergHässelby SK
6.07w
+3.0
  
8Filip Nyström
6.68
Turebergs FK
6.68
+2.0 PB
  
Rickard Willman
Rickard Willman 94, Västerås FK
7.31
Västerås FK
7.31
+0.7 PB
  
Viktor Rydåker
6.03 nwi
Alunda SK
6.03 nwi
  
Oliver Gao
Oliver Gao 02, Hässelby
5.92 nwi
Hässelby SK
5.92 nwi
  
M Diskus (1.5 kg)     


Final A

Final

Fredrik Frunck
41.84
Turebergs FK
41.84
PB
  
P19 100 m     

Vind: +3.3

Final A

Final

Vind: +3.3
3Jonatan Håkansson
11.17w
Hammarby IF
11.17w
  
6Victor Thunström
11.70w
IF Göta Karlstad
11.70w
  
Heat 1
Vind: +1.4
Vind: +1.4
1Jonatan HåkanssonHammarby IF
11.19
PB
  
2Adam Elhendy GunnarssonKarlskoga FI
11.22
SB
  
4Victor Thunström
11.72
IF Göta Karlstad
11.72
PB
  
Heat 2
Vind: +2.0
Vind: +2.0
4Leon Johansson
11.54
Hammarby IF
11.54
PB
  
5Levis Sjöö
11.93
Turebergs FK
11.93
PB
  
P19 Kula (6.0 kg)     


Final A

Final

3Emil Arntsén
Emil Arntsén 01, Östersunds GIF
11.13
Östersunds GIF
11.13
PB
  
P19 Diskus (1.75 kg)     


Final A

Final

3Karl Ludvik
46.59
Turebergs FK
46.59
PB
  
P17 100 m     

Vind: +1.8

Final A

Final

Vind: +1.8
6Lukas Sällström
11.32
IFK Umeå
11.32
PB
  
7Petter LundbergBromma IF
11.32
PB
  
Heat 1
Vind: +2.0
Vind: +2.0
2Nick Heidarian
11.60
Turebergs FK
11.60
PB
  
3Frans Ingelstam
11.65
Upsala IF
11.65
PB
  
4Viktor HedlundFalu IK
11.68
PB
  
Heat 2
Vind: +1.4
Vind: +1.4
1Oliver PapinskiTäby IS
11.26
PB
  
3Ville MakslahtiLuleå FIF
11.55
PB
  
Heat 4
Vind: +3.2
Vind: +3.2
2Petter Lundberg
11.28w
Bromma IF
11.28w
  
4Johannes Jansson
11.66w
Östhammar FI
11.66w
  
5Mårten Nystrand
11.89w
Hässelby SK
11.89w
  
5Hugo Liljegren
11.92w
Turebergs FK
11.92w
  
P17 Stav     


Final A

Final

1Samuel ErikssonRånäs 4H
4.24
PB
  
4Joel Andersson
Joel Andersson 02, Kvarnsveden
4.04
Kvarnsvedens GoIF
4.04
PB
  
P17 Längd     


Final A

Final

1Oliver PapinskiTäby IS
6.56
–1.0 SB
  
1Samuel Vinberg
5.70
Upsala IF
5.70
–1.2 SB
  
3Hugo Olsson
6.48
Turebergs FK
6.48
0.0 PB
  
4Johannes Jansson
6.22
Östhammar FI
6.22
+0.4 PB
  
5Gabriel Axelsson
6.14
Upsala IF
6.14
–0.6 PB
  
6Sebastian IsaksonTäby IS
6.09
–0.4 PB
  
P17 Diskus (1.5 kg)     


Final A

Final

1Arvid Hedin
Arvid Hedin 03, Östersunds GIF
27.64
Östersunds GIF
27.64
PB
  
2Alfons Haals
Alfons Haals 02, Västerås FK
45.41
Västerås FK
45.41
PB
  
P15 80 m     

Vind: +1.0

Final A

Final

Vind: +1.0
2Lucas Lindberg
9.48
Hässelby SK
9.48
PB
  
3Olle Billgren
9.48
Hellas FK
9.48
PB
  
4Oscar Niklasson
9.55
Hanvikens SK
9.55
PB
  
6Hugo Winther
10.02
Turebergs FK
10.02
PB
  
Heat 1
Vind: +2.6
Vind: +2.6
2Edvin Gustafsson
9.64w
Upsala IF
9.64w
  
3Hugo Winther
9.83w
Turebergs FK
9.83w
  
Heat 2
Vind: +1.9
Vind: +1.9
3Kalle Aldskogius
9.97
Hammarby IF
9.97
=PB
  
5Aron Swartz
Aron Swartz 04, Östersunds GIF
10.16
Östersunds GIF
10.16
PB
  
Heat 3
Vind: +1.8
Vind: +1.8
4Adam Eriksson
9.84
Hanvikens SK
9.84
PB
  
5Casper GustafssonHanvikens SK
9.89
PB
  
6Ludvig Granberg
10.08
Huddinge AIS
10.08
PB
  
P15 800 m     


Final A

Final

8Arvid Eliasson
2:18.91
Turebergs FK
2:18.91
PB
  
P15 Längd     


Final A

Final

2Aron Swartz
Aron Swartz 04, Östersunds GIF
6.13
Östersunds GIF
6.13
+1.0 PB
  
7Viggo Berlin
Viggo Berlin 04, Spårvägen
5.51
Spårvägens FK
5.51
–0.4 PB
  
P15 Kula (4.0 kg)     


Final A

Final

5Ludvig Wallén
11.38
Bromma IF
11.38
PB
  
7Kalle Aldskogius
11.25
Hammarby IF
11.25
PB
  
P15 Diskus (1.0 kg)     


Final A

Final

2Jacob Nilsson
Jacob Nilsson 05, Spårvägen
34.37
Spårvägens FK
34.37
PB
  
P15 Spjut (600 g)     


Final A

Final

4David Axelsson
39.18
Upsala IF
39.18
PB
  
P14 80 m     

Vind: +2.9

Final A

Final

Vind: +2.9
2Victor TörnströmDanderyds SK
9.98w
  
Heat 1
Vind: +2.6
Vind: +2.6
2Vidar Lind
Vidar Lind 05, Hässelby
9.88w
Hässelby SK
9.88w
  
3Elias Sadek
9.94w
Gefle IF
9.94w
  
P14 Längd     


Final A

Final

1Elias Sadek
5.41
Gefle IF
5.41
+1.7 PB
  
3Leo Jordal
Leo Jordal 05, Huddinge
5.26w
Huddinge AIS
5.26w
+2.1
  
4Lucas TörnströmDanderyds SK
5.16
+1.1 PB
  
P14 Kula (4.0 kg)     


Final A

Final

4Niklas Lundahl
11.92
Väsby IK
11.92
PB
  
P13 60 m     

Vind: +4.0

Final A

Final

Vind: +4.0
1Sigge Bergentz
Sigge Bergentz 06, KFUM Örebro
7.72w
KFUM Örebro
7.72w
  
2Simon Grahn
Simon Grahn 06, Östersunds GIF
7.78w
Östersunds GIF
7.78w
  
P13 Höjd     


Final A

Final

2Gustav KällströmTurebergs FK
1.63
PB
  
Kvinnor
K 100 m     


Final A

Final

Klara Frykholm
Klara Frykholm 03, Glanshammar
12.96 nwi
Glanshammars IF
12.96 nwi
  
K 800 m     


Final A

Final

9Wilma Nordgren
2:21.95
Hammarby IF
2:21.95
PB
  
My Rundgren
2:23.97
Luleå FIF
2:23.97
SB
  
Final B
1Victoria Psilander
2:20.82
IFK Lidingö
2:20.82
PB
  
4Nora Siltberg AlmlöfHammarby IF
2:27.40
PB
  
7Johanna Forslund
2:31.05
Upsala IF
2:31.05
PB
  
K 400 m häck     
5Carolina SöderbomÄrla IF
1:06.97
PB
  
6Leticia Buchli
1:10.55
Täby IS
1:10.55
PB
  
7Ella Arvidsson
Ella Arvidsson 99, Östersunds GIF
1:12.50
Östersunds GIF
1:12.50
SB
  
K Stav     


Final A

Final

Elsa Eriksson
2.74
Hässelby SK
2.74
PB
  
K Längd     


Final A

Final

1Louise Kvarforth
Louise Kvarforth 98, Västerås FK
5.15
Västerås FK
5.15
+1.0 PB
  
1Celina Reichardt
5.08
Spårvägens FK
5.08
+2.0 PB
  
1Nora Swartz
Nora Swartz 01, Östersunds GIF
5.01
Östersunds GIF
5.01
–0.3 PB
  
4Marion Sackey MensahMalmö AI
5.56
+1.3 PB
  
6Joline Jansson
5.43
Östhammar FI
5.43
+0.8 PB
  
Klara Frykholm
Klara Frykholm 03, Glanshammar
5.45w
Glanshammars IF
5.45w
w
  
Tindra Frykholm
5.25w
Glanshammars IF
5.25w
w
  
Tindra Frykholm
5.21 nwi
Glanshammars IF
5.21 nwi
  
Alma Flygt
5.20w
Täby IS
5.20w
w
  
Alma Flygt
5.19 nwi
Täby IS
5.19 nwi
  
Lisen Rignell
5.13 nwi
Bromma IF
5.13 nwi
  
Tova GabrielssonTäby IS
5.06w
w
  
K Diskus     


Final A

Final

Hannah Hilding
Hannah Hilding 02, Spårvägen
36.94
Spårvägens FK
36.94
PB
  
Felicia Wiberg ErikssonIFK Strömsund
33.72
PB
  
Victoria WickmanAlunda SK
31.85
PB
  
F19 100 m     

Vind: +3.7

Final A

Final

Vind: +3.7
3Amanda Finney NilssonTäby IS
12.47w
  
4Izabella Ripsweden
12.64w
Huddinge AIS
12.64w
  
5Tilda TryggvesonFalu IK
13.28w
  
6Alicia Karell
Alicia Karell 01, Spårvägen
13.40w
Spårvägens FK
13.40w
  
F17 100 m     

Vind: +2.4

Final A

Final

Vind: +2.4
5Lisen Rignell
12.48w
Bromma IF
12.48w
  
6Tindra Frykholm
12.57w
Glanshammars IF
12.57w
  
Heat 1
Vind: +0.8
Vind: +0.8
2Lisen Rignell
12.59
Bromma IF
12.59
PB
  
3Tova GabrielssonTäby IS
12.73
PB
  
4Thea Ädling Ring
12.91
IFK Mora
12.91
PB
  
Heat 2
Vind: +1.6
Vind: +1.6
1Frida Hjorth
12.38
Säters IF
12.38
PB
  
2Ayla Hallberg HossainTurebergs FK
12.61
PB
  
3Tindra Frykholm
12.68
Glanshammars IF
12.68
PB
  
4Alma Flygt
12.79
Täby IS
12.79
PB
  
6Molly Freeman
13.24
Hammarby IF
13.24
PB
  
Heat 3
Vind: +1.8
Vind: +1.8
2Meja Lindberg
Meja Lindberg 03, Östersunds GIF
12.82
Östersunds GIF
12.82
PB
  
3Emilia SjöstrandAIK
12.83
PB
  
4Beata Edelholm
12.89
Hammarby IF
12.89
PB
  
Heat 4
Vind: 0.0
Vind: 0.0
4Bilge Kaya
12.96
Hellas FK
12.96
SB
  
F17 300 m häck     


Final A

Final

2Lisen Rignell
44.97
Bromma IF
44.97
PB
  
4Nora Lindahl
46.36
Hässelby SK
46.36
SB
  
7Tyra Tunander CedreniusIFK Lidingö
48.14
SB
  
F17 Längd     


Final A

Final

5Bilge Kaya
5.42
Hellas FK
5.42
+0.9 SB
  
6Laura Fodor
Laura Fodor 03, Hässelby
5.26
Hässelby SK
5.26
+1.4 PB
  
9Alicia Löwhagen
5.17w
Hammarby IF
5.17w
+2.8
  
Klara Frykholm
Klara Frykholm 03, Glanshammar
5.25
Glanshammars IF
5.25
+1.2 SB
  
F17 Diskus     


Final A

Final

7Emelie Malmborg
30.79
Hässelby SK
30.79
PB
  
F15 80 m     

Vind: +3.5

Final A

Final

Vind: +3.5
1Nora Lindahl
10.06w
Hässelby SK
10.06w
  
Heat 1
Vind: +0.5
Vind: +0.5
2Saga Hermundstad
10.65
Hässelby SK
10.65
SB
  
3Minna Silvell
10.71
Huddinge AIS
10.71
PB
  
4Lovisa Blomqvist
10.79
Marieby GIF
10.79
PB
  
Heat 2
Vind: +3.7
Vind: +3.7
1Felicia Johansson
10.44w
Hanvikens SK
10.44w
  
2Stella Sällström
10.45w
IFK Umeå
10.45w
  
3Kajsa Wibling
10.69w
Upsala IF
10.69w
  
4Nicole Nyberg
10.79w
Hässelby SK
10.79w
  
Heat 3
Vind: +2.3
Vind: +2.3
2Hilma Wide
Hilma Wide 04, Upsala IF
10.23w
Upsala IF
10.23w
  
3Karin Bengtsson
10.39w
Hanvikens SK
10.39w
  
Heat 4
Vind: +1.0
Vind: +1.0
1Lia Cederberg
10.44
Hässelby SK
10.44
PB
  
4Daniella Thurell
10.89
Upsala IF
10.89
PB
  
Heat 5
Vind: +2.4
Vind: +2.4
1Casandra Johnson
10.34w
Strands IF
10.34w
  
4Thea Katsoulaki
10.84w
Hanvikens SK
10.84w
  
F15 Längd     


Final A

Final

8Moa Gustafsson
Moa Gustafsson 04, Råby-Rekarne
4.87
Råby-Rekarne FIF
4.87
–1.1 PB
  
F15 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

7Emelie Wikström
10.15
Marieby GIF
10.15
PB
  
8Emma Nyman Wänseth
Emma Nyman Wänseth 04, Östersunds GIF
10.08
Östersunds GIF
10.08
PB
  
F15 Diskus (0.75 kg)     


Final A

Final

3Amanda Eriksson
29.51
Huddinge AIS
29.51
SB
  
4Linnéa Hilding
28.78
Spårvägens FK
28.78
PB
  
F15 Spjut (500 g)     


Final A

Final

4Olivia Sjögren
28.16
IF Triangeln
28.16
SB
  
F14 80 m     

Vind: +2.4

Final A

Final

Vind: +2.4
1Maya Bergström-WeekesUpsala IF
10.00w
  
2Ayla Hallberg HossainTurebergs FK
10.16w
  
3Elin Tegenborg SjöströmUmedalens IF
10.50w
  
Heat 1
Vind: +1.3
Vind: +1.3
1Ayla Hallberg HossainTurebergs FK
10.20
PB
  
Heat 2
Vind: +1.0
Vind: +1.0
1Elin Tegenborg SjöströmUmedalens IF
10.55
PB
  
Heat 3
Vind: +0.8
Vind: +0.8
1Kajsa Myhr
10.78
Marieby GIF
10.78
PB
  
Heat 4
Vind: +3.0
Vind: +3.0
3Ida Malmborg
10.84w
Hässelby SK
10.84w
  
Heat 5
Vind: +1.7
Vind: +1.7
1Maya Bergström-WeekesUpsala IF
10.17
PB
  
F14 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

4Kajsa Myhr
10.04
Marieby GIF
10.04
PB
  
F13 60 m     

Vind: +2.7

Final A

Final

Vind: +2.7
2Lovisa Ulvenstam
Lovisa Ulvenstam 06, Östersunds GIF
8.30w
Östersunds GIF
8.30w
  
F13 Höjd     


Final A

Final

2Annie Grindange
1.54
Turebergs FK
1.54
PB
  

© 2022 Friidrottsstatistik