28.6
19.7
26.7
25.7
24.7
21.7
21.7
24.7
24‐25.7
25.7
24‐25.7
21.7
21.7
24‐25.7
25.7
25.7
25.7
24.7
24.7
23.7
22.7
24.7
24.7
24.7
24.7
22.7
20.7
17.7
24.6
24.7
22.7
22.7
19.7
22.7
21.7
20.7
16.7
21.7
21.7
20.7
17.7
10.7
3.7
20.7
17.7
14.7
17‐18.7
20.7
20.7
19.7
19.7
19.7
20.7
18.7
3.7
17‐18.7
19.7
18.7
18.7
18.7
18.7
17.7
17.7
17.7
17.7
17.7
17.7
16.7
15.7
15.7
15.7
13.7
13.7
12.7
8.7
8.7
7.7
6.7
4.7
3.7
16.7
14.7
14.7
15.7
13.7
13.7
14.7
14.7
14.7
13.7
13.7
13.7
13.7
12.7
12.7
12.7
7.7
6.7
3.7
14.7
Tävlande: 36 (19+17)   Starter: 36 (19+17)

Män
M 800 m     
8 jun

Final A

Final
8 jun
1Felix Francois
1:53.40
Örgryte IS
1:53.40
SB
  
2Benjamin Åberg
1:54.23
Hälle IF
1:54.23
  
3Simon Wallenlind
1:54.41
Mölndals AIK
1:54.41
SB
  
M 3000 m     
9 jun

Final A

Final
9 jun
1Ali Al-Janabi
8:27.16
Ullevi FK
8:27.16
PB
  
2Jonatan Fridolfsson
8:27.58
Sävedalens AIK
8:27.58
SB
  
3Arvid Öhrn
8:29.25
Hälle IF
8:29.25
PB
  
4Hampus Börjesson
8:30.21
Ullevi FK
8:30.21
SB
  
5Omar Nuur
8:34.96
IFK Växjö
8:34.96
SB
  
6Abdelhafiz Ibrahim
8:35.32
Sävedalens AIK
8:35.32
=PB
  
7Jakob Ranglin GrisslerÖrgryte IS
8:42.88
SB
  
M 400 m häck     
8 jun

Final A

Final
8 jun
1Anton Bertilsson
53.79
IFK Växjö
53.79
  
M Höjd     
8 jun

Final A

Final
8 jun
1Herman Olvik
2.04
Ullevi FK
2.04
SB
  
M Tresteg     
9 jun

Final A

Final
9 jun
1Gustaf BålströmUllevi FK
15.15
+0.6 =PB
  
M Spjut     
8 jun

Final A

Final
8 jun
1Jonathan HarleyUllevi FK
68.22
SB
  
2Esa Hiltunen
63.01
Ullevi FK
63.01
PB
  
P19 Kula (6.0 kg)     
8 jun

Final A

Final
8 jun
1Arvid Mägi TheorinIF Kville
17.26
  
2Simon Lanngren
16.21
Sävedalens AIK
16.21
  
P19 Slägga (6.0 kg)     
9 jun

Final A

Final
9 jun
1William LanndalenIF Kville
60.39
PB
  
P17 Kula (5.0 kg)     
8 jun

Final A

Final
8 jun
1Måns Roos
Måns Roos 02, Mölndal
16.85
Mölndals AIK
16.85
PB
  
Kvinnor
K 400 m     
9 jun

Final A

Final
9 jun
1Josephine Risberg ThoorIFK Helsingborg
56.37
SB
  
K 800 m     
8 jun

Final A

Final
8 jun
1Anne Hjorth Arntsen
Anne Hjorth Arntsen 01, NOR
2:11.57
01NOR
2:11.57
PB
  
K 5000 m     
9 jun

Final A

Final
9 jun
1Sara Christiansson
15:57.45
Sävedalens AIK
15:57.45
SB
  
2Samrawit Mengsteab
16:21.58
Hälle IF
16:21.58
PB
  
Tilde Axelsson FröjdenlundIFK Växjö
DNF
  
Linn Söderholm
DNF
Sävedalens AIK
DNF
  
K 400 m häck     
8 jun

Final A

Final
8 jun
1Ebba Åhman
1:02.36
IK Ymer
1:02.36
  
K Stav     
9 jun

Final A

Final
9 jun
1Gabriella Jönsson
3.85
IFK Helsingborg
3.85
=PB
  
2Greta ErlandssonRånäs 4H
3.60
PB
  
K Slägga     
9 jun

Final A

Final
9 jun
1Luana Lund Klaric
Luana Lund Klaric 99, Göteborgs KIK
51.21
Göteborgs KIK
51.21
SB
  
K Spjut     
8 jun

Final A

Final
8 jun
1Emelie Larsson
45.81
Ullevi FK
45.81
SB
  
2Malin Haglund
44.88
Ullevi FK
44.88
SB
  
F17 Stav     
9 jun

Final A

Final
9 jun
1Rebecka KrüegerMalmö AI
3.60
SB
  
F17 Diskus     
9 jun

Final A

Final
9 jun
1Lotta Flatum Fallingen
Lotta Flatum Fallingen 02, NOR
44.68
02NOR
44.68
  
F17 Slägga (3.0 kg)     
9 jun

Final A

Final
9 jun
1Sarah Mikkelsen
Sarah Mikkelsen 02, NOR
55.21
02NOR
55.21
  
2Cajsa AugustssonIK Ymer
52.01
  
F17 Spjut (500 g)     
8 jun

Final A

Final
8 jun
1Tilda BergströmIFK Sunne
41.92
PB
  
Mellantider
K 3000 m     
9 jun

Final A

Final
9 jun
1Linn Söderholm
9:37.88
Sävedalens AIK
9:37.88
PB
  
2Sara Christiansson
9:46.79
Sävedalens AIK
9:46.79
SB
  
3Samrawit MengsteabHälle IF
9:49.40
SB
  
4Tilde Axelsson FröjdenlundIFK Växjö
9:52.43