24.10
24.10
24.10
21.10
17.10
23.10
23‐24.10
9.9
17.10
16.10
23.10
23.10
22.10
21.10
10.10
9.10
10.10
27.9
3.10
9.10
18.9
2.10
17.10
2.10
18.9
16.10
10.10
14.10
30.9
30.9
16.10
16.10
16.10
3.10
17.10
14.10
9.10
3.10
10.10
17.10
17.10
16.10
16.10
3.10
26.9
13.10
7.10
14.10
9.10
28.8
6.10
9.10
13.10
9.10
9.10
9.10
12.10
9.10
19.9
12.10
10.10
10.10
9.10
10.10
3.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
9.10
9.10
3.10
30.9
10.10
25.9
13.9
27.9
19.9
9.10
3.10
26.9
9.10
7.10
7.10
6.10
10.10
9.10
9.10
9.10
7.10
7.10
30.9
9.10
9.10
2.10
Arena: Ullevi   Arrangör: Örgryte IS
Tävlande: 2523 (1118+1405)   Starter: 6064 (2635+3429)


select distinct results19.*, womenpbestsweden.BB AS PBwomen, womensbestsweden.BB AS SBwomen, CASE WHEN EventN IN (910, 193) THEN EventN+RealMetres/100 ELSE EventN END AS RealEventN, RealEventN AS RealEventN2, '' AS SM, countries.Countryfull, Events.Event AS eventry, results19.Ind AS Indiiy, results19.ID AS ID, results19.ID AS IDI, Events.TF AS type, results19.eventname AS en2, results19.Country AS RealCountry, IF(EndDate Is Null,'',CONCAT(DAYOFMONTH(results19.Date),' ')) AS Datti1, IF(EndDate Is Null,'',substring(Monthname(results19.Date),1,3)) AS Datti2, Round.Roundname, Events.Eventname, Pos.PosName, Sex.Sexi, CASE WHEN results19.AGO IN (12,15) THEN b.AGName ELSE a.AGName END AS AGName, CASE WHEN results19.AGO IN (12,15) THEN b.AGO ELSE a.AGO END AS agoo, `2010`.irrelagularities.Irrname, CASE WHEN results19.Sex = 1 THEN `2010`.menwl.BB ELSE `2010`.womenwl.BB END AS WL, CASE WHEN results19.Sex = 1 THEN `2010`.menwl.Standing ELSE `2010`.womenwl.Standing END AS Standingi, CASE WHEN results19.Date<=Club10end THEN Club10 WHEN results19.Date<=Club9end THEN Club9 WHEN results19.Date<=Club8end THEN Club8 WHEN results19.Date<=Club7end THEN Club7 WHEN results19.Date<=Club6end THEN Club6 WHEN results19.Date<=Club5end THEN Club5 WHEN results19.Date<=Club4end THEN Club4 WHEN results19.Date<=Club3end THEN Club3 WHEN results19.Date<=Club2end THEN Club2 ELSE sweclubsat.Club END AS RealClub, posswe.PosName AS posswe, combinedmen.eventno AS combM, combinedwomen.eventno AS combW FROM results19 LEFT JOIN `2010`.sweclubsat ON sweclubsat.ID=results19.ID AND CASE WHEN results19.Sex=1 and (results19.secondarypos not rlike ('K|F') or results19.secondarypos is null) THEN sweclubsat.gender='M' ELSE sweclubsat.gender='W' END LEFT JOIN (SELECT events.*, eventsext.Orderi AS RealEventN FROM events LEFT JOIN `2010`.eventsext ON events.Event=eventsext.Event) AS Events ON CAST(results19.EventN AS UNSIGNED) = Events.Orderi LEFT JOIN Sex ON results19.Sex = Sex.Sex LEFT JOIN Comp ON results19.CID = Comp.CID LEFT JOIN AG as a ON results19.AGO = a.AGO LEFT JOIN AG as b ON results19.Points = b.AgeGroup LEFT OUTER JOIN Pos ON results19.PosOrderg = Pos.Orderi LEFT OUTER JOIN Round ON results19.Round = Round.Ro LEFT JOIN `2010`.irrelagularities ON `2010`.irrelagularities.Irr = results19.Irr LEFT JOIN `2010`.menwl ON `2010`.menwl.iid = results19.iid LEFT JOIN `2010`.womenwl ON `2010`.womenwl.iid = results19.iid LEFT JOIN world.countries ON results19.Country=countries.Country LEFT JOIN results.posswe ON results19.PosOrderg = posswe.Orderi LEFT JOIN `2010`.combinedmen ON results19.IID=combinedmen.parentid AND results19.Sex=1 LEFT JOIN `2010`.combinedwomen ON results19.IID=combinedwomen.parentid AND results19.Sex=2 LEFT JOIN `2010`.womenpbestsweden ON results19.iid=womenpbestsweden.iid AND (results19.Sex=2 OR results19.secondarypos rlike ('K|F')) AND womenpbestsweden.Roundi IS NULL LEFT JOIN `2010`.womensbestsweden ON results19.iid=womensbestsweden.iid AND (results19.Sex=2 OR results19.secondarypos rlike ('K|F')) AND womensbestsweden.Roundi IS NULL WHERE results19.CID= 12961454 AND `2010`.womenwl.Roundi IS NULL AND `2010`.menwl.Roundi IS NULL ORDER BY Sex, CASE WHEN results19.AGO=15 THEN COALESCE(agoo,0)+100000 ELSE agoo END, combM, combW, RealEventN2, RealEventN, CASE WHEN results19.AGO=12 THEN 999999 ELSE results19.AGO END, results19.Round, Posorderg, CASE WHEN Remarks Is Not Null THEN CASE WHEN Pos1>0 THEN 2 ELSE 3 END ELSE CASE WHEN Pos1>0 THEN 0 ELSE 1 END END, CASE WHEN Pos1 IS NOT NULL THEN Pos1 ELSE 999999 END, SortResult, RealMetres DESC

Män
M 100 m     
29 jun
Vind: +1.0

Final A

Final
29 jun
Vind: +1.0
1Desmond RogoAIK
10.67
SB
  
2Christian Mensah
Christian Mensah 96, NOR
10.69
96NOR
10.69
  
3Jean-Christian ZirignonMalmö AI
10.72
  
4Tarley Allison
10.90
Mölndals AIK
10.90
  
5Joel Bengtsson
Joel Bengtsson 99, Helsingborg
10.91
IFK Helsingborg
10.91
  
Final B
29 jun Vind: +0.5
29 junVind: +0.5
1Simen Tjelta Larsen
Simen Tjelta Larsen 94, NOR
10.84
94NOR
10.84
SB
  
2Muhammed Jatta
Muhammed Jatta 98, NOR
10.88
98NOR
10.88
SB
  
3Peter Andersson
Peter Andersson 99, DEN
10.90
99DEN
10.90
SB
  
4Carl Narup
10.91
Ullevi FK
10.91
PB
  
5Daniel Johnsen
Daniel Johnsen 98, NOR
10.93
98NOR
10.93
  
6Martin Selin
11.01
Ullevi FK
11.01
  
7Sondre Faugstad Amundsen
Sondre Faugstad Amundsen 98, NOR
11.02
98NOR
11.02
  
8Isak Aaby
Isak Aaby 97, NOR
11.04
97NOR
11.04
  
Lion Martinez
Lion Martinez 78, Spårvägen
DQ
Spårvägens FK
DQ
  
Heat 1
29 jun Vind: +1.2
29 junVind: +1.2
1Christian Mensah
Christian Mensah 96, NOR
10.83
96NOR
10.83
  
2Isak Aaby
Isak Aaby 97, NOR
11.01
97NOR
11.01
  
3Martin Selin
11.12
Ullevi FK
11.12
  
4Kenneth Vik Gulbrandsen
Kenneth Vik Gulbrandsen 97, NOR
11.14
97NOR
11.14
  
5Kidus Yohannes GetahunMalmö AI
11.28
SB
  
6Eric Hallquist
Eric Hallquist 96, Östersunds GIF
11.54
Östersunds GIF
11.54
PB
  
7Ibrahim Abakar
11.62
Hammarby IF
11.62
PB
  
8Sebastian Valentin Buschardt
Sebastian Valentin Buschardt 97, DEN
11.66
97DEN
11.66
  
9Per-Joan LorentzonIK Orient
12.22
  
Heat 2
29 jun Vind: +2.0
29 junVind: +2.0
1Joel Bengtsson
Joel Bengtsson 99, Helsingborg
10.81
IFK Helsingborg
10.81
PB
  
2Tarley Allison
10.90
Mölndals AIK
10.90
  
3Douglas HellbrattMalmö AI
10.91
  
4Carl Narup
10.97
Ullevi FK
10.97
PB
  
5Martin JonssonSK Bore
11.23
SB
  
6Andreas NorströmUllevi FK
11.30
  
7Artur Engström
11.32
Örgryte IS
11.32
  
8Sebastian KadestålMalmö AI
11.40
  
Heat 3
29 jun Vind: -1.0
29 junVind: -1.0
1Lion Martinez
Lion Martinez 78, Spårvägen
10.92
Spårvägens FK
10.92
  
2Peter Andersson
Peter Andersson 99, DEN
11.03
99DEN
11.03
SB
  
3Grigorios KyriakoudisHässelby SK
11.16
  
4Isak Barrow
11.23
Ullevi FK
11.23
  
5Hector Falk
Hector Falk 93, Eskilstuna
11.50
Eskilstuna FI
11.50
SB
  
6Karl Mfeketo
Karl Mfeketo 96, DEN
11.72
96DEN
11.72
  
7Martin Holbøl Kristensen
Martin Holbøl Kristensen 92, DEN
11.83
92DEN
11.83
SB
  
Heat 4
29 jun Vind: +1.2
29 junVind: +1.2
1Andreas Trajkovski
Andreas Trajkovski 93, DEN
10.79
93DEN
10.79
  
2Desmond RogoAIK
10.81
  
3Jonatan Hirsh
Jonatan Hirsh 98, KFUM Örebro
10.87
KFUM Örebro
10.87
  
4Kasper Andersson
Kasper Andersson 97, DEN
11.22
97DEN
11.22
SB
  
5Chidozie Abika
11.27
IF Kville
11.27
  
6Markus Ögren
11.38
Malmö AI
11.38
  
7Sebastian LandströmIFK Lidingö
11.53
  
8Frankly Dadey
Frankly Dadey 99, DEN
11.63
99DEN
11.63
SB
  
9David Adrian
11.82
Huddinge AIS
11.82
PB
  
Heat 5
29 jun Vind: -1.3
29 junVind: -1.3
1Jean-Christian ZirignonMalmö AI
10.85
  
2Nick Ekelund-ArenanderMalmö AI
11.14
SB
  
4Erik Mikkeljord
Erik Mikkeljord 99, NOR
11.24
99NOR
11.24
  
5Simon Mathiasen
Simon Mathiasen 96, DEN
11.31
96DEN
11.31
  
6Andreas GustafssonFalu IK
11.49
  
7Kristoffer Kold ErlandsenKFUM Örebro
11.96
  
8Robin Noping
Robin Noping 96, Sävedalen
12.06
Sävedalens AIK
12.06
  
9Rune Drongesen
Rune Drongesen 96, DEN
12.07
96DEN
12.07
SB
  
Heat 6
29 jun Vind: +0.4
29 junVind: +0.4
1Simen Tjelta Larsen
Simen Tjelta Larsen 94, NOR
10.97
94NOR
10.97
SB
  
2Daniel Johnsen
Daniel Johnsen 98, NOR
10.98
98NOR
10.98
  
3Muhammed Jatta
Muhammed Jatta 98, NOR
11.04
98NOR
11.04
SB
  
4Sondre Faugstad Amundsen
Sondre Faugstad Amundsen 98, NOR
11.07
98NOR
11.07
  
5Torúr Mortensen
Torúr Mortensen 98, DEN
11.29
98DEN
11.29
PB
  
6Mads Lunø
Mads Lunø 99, DEN
11.40
99DEN
11.40
  
7Jakob Dalenbring
11.66
Västerås FK
11.66
SB
  
8Benny Lundström
12.45
Spårvägens FK
12.45
PB
  
9Tobias ThorwidAIK
12.49
PB
  
Heat 7
29 jun Vind: -0.4
29 junVind: -0.4
1Simon Hansen
Simon Hansen 98, DEN
10.91
98DEN
10.91
  
2Edem Agbo
Edem Agbo 99, NOR
11.13
99NOR
11.13
SB
  
3Filip Schwartz
11.23
Mölndals AIK
11.23
SB
  
5Hallgeir Martinsen
Hallgeir Martinsen 89, NOR
11.26
89NOR
11.26
  
6Daniel AnderssonIstrums SK
11.44
SB
  
7Gabriel Tiveskog
11.84
Mölndals AIK
11.84
SB
  
8Jacob Lenz
12.37
IFK Lund
12.37
PB
  
9Fredrik EkmanIFK Lund
12.84
PB
  
M 200 m     
30 jun
Vind: +0.9

Final A

Final
30 jun
Vind: +0.9
1Kasper KadestålMalmö AI
21.09
PB
  
2Anders Pihlblad
Anders Pihlblad 98, KFUM Örebro
21.35
KFUM Örebro
21.35
PB
  
3Marcus Tornée
Marcus Tornée 98, Helsingborg
21.52
IFK Helsingborg
21.52
SB
  
4Joachim Sandberg
Joachim Sandberg 95, NOR
21.66
95NOR
21.66
  
5Steffen Udengaard Knudsen
Steffen Udengaard Knudsen 98, DEN
21.78
98DEN
21.78
  
6Nils Thornberg
21.82
Bollnäs FIK
21.82
SB
  
7Douglas HellbrattMalmö AI
21.85
  
8Jonatan Greni Bjerkaas
Jonatan Greni Bjerkaas 99, NOR
22.07
99NOR
22.07
SB
  
Final B
30 jun Vind: +1.3
30 junVind: +1.3
1Desmond RogoAIK
21.73
PB
  
2Markus Nikolai Berner
Markus Nikolai Berner 97, NOR
21.78
97NOR
21.78
  
3Sondre Faugstad Amundsen
Sondre Faugstad Amundsen 98, NOR
21.83
98NOR
21.83
PB
  
4Simen Tjelta Larsen
Simen Tjelta Larsen 94, NOR
21.87
94NOR
21.87
SB
  
5Daniel Johnsen
Daniel Johnsen 98, NOR
21.92
98NOR
21.92
  
6Emmanuel Dawlson
22.05
Hammarby IF
22.05
  
7Martin Selin
22.07
Ullevi FK
22.07
  
8Kasper Olsen
Kasper Olsen 91, DEN
22.28
91DEN
22.28
  
9Peter Andersson
Peter Andersson 99, DEN
22.46
99DEN
22.46
SB
  
Final C
30 jun Vind: +0.9
30 junVind: +0.9
1Grigorios KyriakoudisHässelby SK
21.99
PB
  
2Kasper Andersson
Kasper Andersson 97, DEN
22.11
97DEN
22.11
PB
  
3Alexander AndreassonÖrgryte IS
22.15
  
4Isak Aaby
Isak Aaby 97, NOR
22.18
97NOR
22.18
  
5Arvid Gustafsson
22.19
Upsala IF
22.19
  
6Samuel Wiik
22.50
Örgryte IS
22.50
SB
  
7Tarley Allison
22.94
Mölndals AIK
22.94
SB
  
Final D
30 jun Vind: -1.1
30 junVind: -1.1
1Kormákur Ari Haflidason
Kormákur Ari Haflidason 97, ISL
22.18
97ISL
22.18
PB
  
2Lion Martinez
Lion Martinez 78, Spårvägen
22.42
Spårvägens FK
22.42
SB
  
3Isak Barrow
22.53
Ullevi FK
22.53
SB
  
4Jean-Christian ZirignonMalmö AI
22.56
SB
  
6Anton BengtssonUllevi FK
22.91
  
7Chidozie Abika
22.99
IF Kville
22.99
  
9Sebastian KadestålMalmö AI
23.18
  
Final E
30 jun Vind: +2.0
30 junVind: +2.0
1Jacob Hvorup
Jacob Hvorup 99, DEN
22.48
99DEN
22.48
PB
  
2Simon Mathiasen
Simon Mathiasen 96, DEN
22.54
96DEN
22.54
PB
  
3Kidus Yohannes GetahunMalmö AI
22.56
=PB
  
4Erik Mikkeljord
Erik Mikkeljord 99, NOR
22.65
99NOR
22.65
PB
  
5Philip Braun
Philip Braun 90, DEN
22.67
90DEN
22.67
SB
  
6Marius Bull Hjeltnes
Marius Bull Hjeltnes 96, NOR
22.78
96NOR
22.78
PB
  
7Casper Spure Pedersen
Casper Spure Pedersen 92, DEN
23.20
92DEN
23.20
SB
  
8Sebastian Valentin Buschardt
Sebastian Valentin Buschardt 97, DEN
23.46
97DEN
23.46
SB
  
Markus ÖgrenMalmö AI
DNF
  
Final F
30 jun Vind: +1.1
30 junVind: +1.1
1Edem Agbo
Edem Agbo 99, NOR
21.87
99NOR
21.87
PB
  
2Torúr Mortensen
Torúr Mortensen 98, DEN
22.43
98DEN
22.43
PB
  
3Carl Narup
22.62
Ullevi FK
22.62
PB
  
4Daniel AnderssonIstrums SK
22.81
SB
  
5Jakob Dalenbring
23.17
Västerås FK
23.17
SB
  
6Søren A. Nørgaard
Søren A. Nørgaard 99, DEN
23.19
99DEN
23.19
  
7Andreas NorströmUllevi FK
23.19
  
8Martin Holbøl Kristensen
Martin Holbøl Kristensen 92, DEN
23.48
92DEN
23.48
SB
  
9Rune Drongesen
Rune Drongesen 96, DEN
24.09
96DEN
24.09
PB
  
Final G
30 jun Vind: +2.1
30 junVind: +2.1
1Karl Mfeketo
Karl Mfeketo 96, DEN
23.18w
96DEN
23.18w
  
2Patrik Björk
Patrik Björk 83, Sävedalen
23.28w
Sävedalens AIK
23.28w
  
3Gustav Ölund
24.01w
Örgryte IS
24.01w
  
4Fabian Johansson
24.18w
Kalmar SK
24.18w
  
5Noah Lacayo
24.34w
IFK Lund
24.34w
  
6Robin Noping
Robin Noping 96, Sävedalen
24.95w
Sävedalens AIK
24.95w
  
7Jacob Qvist Jensen
Jacob Qvist Jensen 95, DEN
25.12w
95DEN
25.12w
  
8Benny Lundström
25.73w
Spårvägens FK
25.73w
  
Final H
30 jun Vind: +0.9
30 junVind: +0.9
1Braulio Ribeiro
Braulio Ribeiro 92, KFUM Örebro
23.09
KFUM Örebro
23.09
SB
  
2Ibrahim Abakar
23.97
Hammarby IF
23.97
PB
  
4John Svensson
24.60
IF Kville
24.60
SB
  
5Fredrik EkmanIFK Lund
25.45
PB
  
6Pontus EricstamUllevi FK
26.01
PB
  
M 400 m     
29 jun

Final A

Final
29 jun
1Anton SigurdssonMalmö AI
47.75
=PB
  
2Emil Johansson
47.93
Turebergs FK
47.93
PB
  
3Gustav Lundholm Nielsen
Gustav Lundholm Nielsen 98, DEN
48.10
98DEN
48.10
SB
  
4Kormákur Ari Haflidason
Kormákur Ari Haflidason 97, ISL
48.36
97ISL
48.36
PB
  
5Markus Nikolai Berner
Markus Nikolai Berner 97, NOR
48.57
97NOR
48.57
PB
  
6Yared Kidane
48.83
Ärla IF
48.83
SB
  
7Kasper Olsen
Kasper Olsen 91, DEN
49.17
91DEN
49.17
  
8Joakim KarlssonUllevi FK
49.43
  
9Jonatan Greni Bjerkaas
Jonatan Greni Bjerkaas 99, NOR
50.18
99NOR
50.18
SB
  
Final B
29 jun
29 jun
1Philip Braun
Philip Braun 90, DEN
49.42
90DEN
49.42
  
2Jacob Hvorup
Jacob Hvorup 99, DEN
49.74
99DEN
49.74
  
3Anton Persson
49.82
Hässelby SK
49.82
  
4Andreas Movin
50.01
IFK Lidingö
50.01
  
5Benjamin ÅbergHälle IF
50.21
SB
  
6Gustav Bivstedt
50.46
Hässelby SK
50.46
  
7Mathias Mørk
Mathias Mørk 97, DEN
50.48
97DEN
50.48
  
8Arvid Gustafsson
50.83
Upsala IF
50.83
  
9Oskar Greilert
51.00
Ullevi FK
51.00
SB
  
Final C
29 jun
29 jun
1Eric Larsson
Eric Larsson 93, KFUM Örebro
50.19
KFUM Örebro
50.19
  
3Rasmus Jensen
Rasmus Jensen 95, DEN
50.80
95DEN
50.80
SB
  
4Anders Logg
51.08
Hälle IF
51.08
  
5Anton BengtssonUllevi FK
51.13
SB
  
6Casper Spure Pedersen
Casper Spure Pedersen 92, DEN
51.21
92DEN
51.21
SB
  
7Fredrik Kihlblom
51.51
Huddinge AIS
51.51
  
8Mathias Söder
51.60
Ullevi FK
51.60
SB
  
9Johan Lamm
Johan Lamm 98, Mölndal
51.92
Mölndals AIK
51.92
  
Final D
29 jun
29 jun
1Erik RosqvistAIK
50.18
PB
  
2Magnar Fossbakken Lundberg
Magnar Fossbakken Lundberg 97, NOR
50.53
97NOR
50.53
PB
  
3Kevin Duvert
50.71
Turebergs FK
50.71
PB
  
4Dennis Elms JanssonHuddinge AIS
50.91
PB
  
5Samuel Andreasson
Samuel Andreasson 99, IFK Göteborg
50.93
IFK Göteborg
50.93
PB
  
6Martin Holbøl Kristensen
Martin Holbøl Kristensen 92, DEN
51.23
92DEN
51.23
SB
  
7Søren A. Nørgaard
Søren A. Nørgaard 99, DEN
51.53
99DEN
51.53
SB
  
8Dag Hultberg
Dag Hultberg 95, Tjalve IF Norrköping
52.69
Tjalve IF Norrköping
52.69
  
9Fredrik SangbergIF Kville
53.74
PB
  
Final E
29 jun
29 jun
1Nick Ekelund-ArenanderMalmö AI
47.83
SB
  
2Noah Lacayo
53.75
IFK Lund
53.75
PB
  
3Jesper Rilegård
53.93
IFK Lidingö
53.93
PB
  
4Jacob Qvist Jensen
Jacob Qvist Jensen 95, DEN
54.15
95DEN
54.15
  
5Gustav Ölund
55.16
Örgryte IS
55.16
PB
  
6Fabian Johansson
55.37
Kalmar SK
55.37
PB
  
8Sebastian Svedhammer
57.31
Spårvägens FK
57.31
PB
  
9Felix Davidsson-BerndtssonHammarby IF
57.39
PB
  
M 800 m     
30 jun

Final A

Final
30 jun
1Yared Kidane
1:54.77
Ärla IF
1:54.77
  
2Anton Persson
1:56.53
Hässelby SK
1:56.53
  
3Benjamin Åberg
1:56.86
Hälle IF
1:56.86
  
4Leon Douglas
Leon Douglas 00, NOR
1:57.64
00NOR
1:57.64
  
5Anders Bjørndal
Anders Bjørndal 95, NOR
1:57.82
95NOR
1:57.82
  
6Gustav Berlin
1:57.88
Hässelby SK
1:57.88
  
8Frederik Fürstenberg
Frederik Fürstenberg 93, DEN
1:58.90
93DEN
1:58.90
SB
  
9Ådne Andersen
Ådne Andersen 94, NOR
1:59.40
94NOR
1:59.40
SB
  
10Kjetil Brenno Gagnås
Kjetil Brenno Gagnås 00, NOR
2:00.98
00NOR
2:00.98
  
Erik RosqvistAIK
DNF
  
Final B
30 jun
30 jun
1Aleksej Pirgholizadeh
1:56.58
Eskilstuna FI
1:56.58
  
2Axel Alness-Borg
1:56.88
IFK Lidingö
1:56.88
  
3Henry Jacobson
1:57.12
Hammarby IF
1:57.12
  
4Sondre Rishøi
Sondre Rishøi 00, NOR
1:57.55
00NOR
1:57.55
SB
  
5Mathias Söder
1:57.57
Ullevi FK
1:57.57
  
6Simen Seeberg-Rommetveit
Simen Seeberg-Rommetveit 00, NOR
1:57.79
00NOR
1:57.79
  
7Hampus Börjesson
1:58.40
Ullevi FK
1:58.40
SB
  
8Henrik Hanssen
Henrik Hanssen 97, NOR
1:58.69
97NOR
1:58.69
SB
  
9Joachim Sieverts Nielsen
Joachim Sieverts Nielsen 97, DEN
1:59.56
97DEN
1:59.56
  
10Adrian Mehic
Adrian Mehic 94, Heleneholm
2:07.62
Heleneholms IF
2:07.62
  
Magnar Fossbakken Lundberg
Magnar Fossbakken Lundberg 97, NOR
DNF
97NOR
DNF
  
Final C
30 jun
30 jun
1Emil Millán de la OlivaEskilstuna FI
1:57.24
PB
  
2Jonatan Gustafsson
1:57.82
KFUM Örebro
1:57.82
PB
  
3Michael Welday
Michael Welday 99, Stocksäter
1:58.10
Stocksäters IF
1:58.10
PB
  
4Daniel Gleimar
Daniel Gleimar 92, Spårvägen
1:58.15
Spårvägens FK
1:58.15
  
5Andreas Davidsson
1:59.39
Högby IF
1:59.39
SB
  
7Kevin Duvert
2:00.19
Turebergs FK
2:00.19
SB
  
8William Wickholm
William Wickholm 98, KFUM Örebro
2:03.79
KFUM Örebro
2:03.79
SB
  
9Niklas Johansson
2:07.31
Sävedalens AIK
2:07.31
SB
  
Julian Gregersen
Julian Gregersen 98, DEN
DQ
98DEN
DQ
  
Final D
30 jun
30 jun
2Erik Karlsson
2:04.46
Högby IF
2:04.46
  
3Nicklas Tollesson
2:06.82
Hälle IF
2:06.82
SB
  
5Klaus Præst Jaqué
Klaus Præst Jaqué 92, DEN
2:09.68
92DEN
2:09.68
SB
  
7Erik Roos
Erik Roos 77, Mölndal
2:10.89
Mölndals AIK
2:10.89
PB
  
8Felix Davidsson-BerndtssonHammarby IF
2:12.40
  
9Jacob Weel Rosbo
Jacob Weel Rosbo 00, DEN
2:12.42
00DEN
2:12.42
SB
  
10Fredrik Govenius
2:14.62
Hammarby IF
2:14.62
PB
  
11Emanuele Piga
2:17.10
PB
  
M 1500 m     
29 jun

Final A

Final
29 jun
1Theis Læssøe
Theis Læssøe 93, DEN
3:53.37
93DEN
3:53.37
PB
  
2Rickard Gunnarsson
3:53.46
Hässelby SK
3:53.46
  
3Hampus Börjesson
3:53.63
Ullevi FK
3:53.63
SB
  
4Simon Wallenlind
3:53.92
Mölndals AIK
3:53.92
  
5Eivind Trym Wikshåland
Eivind Trym Wikshåland 97, NOR
3:54.20
97NOR
3:54.20
PB
  
6Jonatan Gustafsson
3:55.98
KFUM Örebro
3:55.98
PB
  
7Joachim Sieverts Nielsen
Joachim Sieverts Nielsen 97, DEN
3:57.92
97DEN
3:57.92
PB
  
8Olof Silvander
4:00.74
IFK Lidingö
4:00.74
  
9August Mollén
August Mollén 99, Tjalve IF Norrköping
4:01.48
Tjalve IF Norrköping
4:01.48
PB
  
10Halfdan-Emil Færø
Halfdan-Emil Færø 91, NOR
4:01.71
91NOR
4:01.71
SB
  
Ådne Andersen
Ådne Andersen 94, NOR
DNF
94NOR
DNF
  
Johan Lamm
Johan Lamm 98, Mölndal
DNF
Mölndals AIK
DNF
  
Leo Magnusson
Leo Magnusson 98, Sävedalen
DNF
Sävedalens AIK
DNF
  
Simen Seeberg-Rommetveit
Simen Seeberg-Rommetveit 00, NOR
DNF
00NOR
DNF
  
Final B
29 jun
29 jun
1Michael Welday
Michael Welday 99, Stocksäter
4:04.71
Stocksäters IF
4:04.71
PB
  
3Andreas Davidsson
4:05.97
Högby IF
4:05.97
SB
  
5Joachim Weel Rosbo
Joachim Weel Rosbo 97, DEN
4:06.26
97DEN
4:06.26
SB
  
6Mohamed Nuur
4:08.61
Örgryte IS
4:08.61
PB
  
8William Wickholm
William Wickholm 98, KFUM Örebro
4:09.93
KFUM Örebro
4:09.93
SB
  
9Samuel Eriksson Lidbrink
4:09.96
Spårvägens FK
4:09.96
SB
  
10Julian Gregersen
Julian Gregersen 98, DEN
4:10.50
98DEN
4:10.50
SB
  
11Alexander Waerme
4:11.28
Ullevi FK
4:11.28
  
Final C
29 jun
29 jun
2Daniel Eriksson
4:12.55
Mölndals AIK
4:12.55
SB
  
6Niklas Johansson
4:23.34
Sävedalens AIK
4:23.34
SB
  
8David Kjellén
4:30.91
IF Göta Karlstad
4:30.91
SB
  
10Fredrik Govenius
4:39.14
Hammarby IF
4:39.14
PB
  
11Mikael Fågelborg
4:50.96
Björnstorps IF
4:50.96
SB
  
12Gabriel Yeosef Hammoud
5:03.02
IFK Umeå
5:03.02
PB
  
M 5000 m     
28 jun

Final A

Final
28 jun
1Mikael Ekvall
Mikael Ekvall 89, Strömstad LK
14:24.68
Strömstad LK
14:24.68
SB
  
2Marius Garmann Sørli
Marius Garmann Sørli 97, NOR
14:38.69
97NOR
14:38.69
PB
  
3Sebastian Nilsson
14:42.22
Mölndals AIK
14:42.22
SB
  
4Halfdan-Emil Færø
Halfdan-Emil Færø 91, NOR
14:43.69
91NOR
14:43.69
PB
  
5Anders Grahl
14:51.06
Hälle IF
14:51.06
SB
  
6Joachim Weel Rosbo
Joachim Weel Rosbo 97, DEN
14:51.25
97DEN
14:51.25
SB
  
7Oscar Carlsson
14:52.90
Hälle IF
14:52.90
SB
  
8Abdelhafiz Ibrahim
14:54.47
Sävedalens AIK
14:54.47
=PB
  
9August Mollén
August Mollén 99, Tjalve IF Norrköping
15:07.52
Tjalve IF Norrköping
15:07.52
PB
  
10Mohamed Nuur
15:15.41
Örgryte IS
15:15.41
PB
  
11Trym Tönnesen
Trym Tönnesen 00, NOR
15:20.57
00NOR
15:20.57
PB
  
12Björn Östenson
15:25.44
Malmö AI
15:25.44
PB
  
13Lars Agnar Hjelmeset
Lars Agnar Hjelmeset 01, NOR
15:35.69
01NOR
15:35.69
SB
  
15Ludvig Johansson
15:53.94
IFK Lidingö
15:53.94
  
16Henrik Nordtug
Henrik Nordtug 87, NOR
16:15.29
87NOR
16:15.29
PB
  
Merhawi SeifuHälle IF
DNF
  
Final B
28 jun
28 jun
1Erik Karlsson
15:19.25
Högby IF
15:19.25
PB
  
4Simen Bergseth
Simen Bergseth 92, NOR
15:41.83
92NOR
15:41.83
PB
  
7Ludvig Bjurelid
16:11.75
Högby IF
16:11.75
PB
  
9Jesper Evervall
16:18.07
Örgryte IS
16:18.07
  
10Daniel Eriksson
16:18.50
Mölndals AIK
16:18.50
PB
  
11David Kjellén
16:22.68
IF Göta Karlstad
16:22.68
SB
  
12Karl Wilenius
Karl Wilenius 85, Lidköpings VSK
16:49.99
Lidköpings VSK
16:49.99
  
13Wilhelm Olofsson
16:56.51
IFK Umeå
16:56.51
SB
  
14Oskar Hansson
Oskar Hansson 97, KFUM Örebro
17:07.54
KFUM Örebro
17:07.54
PB
  
16Hamid Ali
Hamid Ali 99, KFUM Örebro
18:55.54
KFUM Örebro
18:55.54
PB
  
17Gabriel Yeosef Hammoud
19:01.51
IFK Umeå
19:01.51
PB
  
Melker Forsberg
Melker Forsberg 01, KFUM Örebro
DNF
KFUM Örebro
DNF
  
M 3000 m hinder     
28 jun

Final A

Final
28 jun
1Leo Magnusson
Leo Magnusson 98, Sävedalen
8:58.63
Sävedalens AIK
8:58.63
PB
  
2Axel Djurberg
9:02.47
Hässelby SK
9:02.47
PB
  
3Lars Lunde
Lars Lunde 97, NOR
9:08.31
97NOR
9:08.31
PB
  
4Miguel Palm
9:14.33
Mölndals AIK
9:14.33
SB
  
5Henry Jacobson
9:38.36
Hammarby IF
9:38.36
PB
  
6Erik Djurberg
9:40.03
Hässelby SK
9:40.03
  
8Jeppe Kejser Dahl Jensen
Jeppe Kejser Dahl Jensen 00, DEN
9:46.68
00DEN
9:46.68
PB
  
9Anders Pettersson
10:24.08
IFK Umeå
10:24.08
SB
  
Vidar Johansson
DNF
Sävedalens AIK
DNF
  
Jeppe Risvig
Jeppe Risvig 01, DEN
DNF
01DEN
DNF
  
M 110 m häck     
30 jun
Vind: -1.1

Final A

Final
30 jun
Vind: -1.1
1Hampus Widlund
Hampus Widlund 93, IFK Växjö
14.14
IFK Växjö
14.14
  
2Max Hrelja
14.15
Malmö AI
14.15
  
3Marvin Tay
Marvin Tay 90, Spårvägen
14.56
Spårvägens FK
14.56
SB
  
4Joel Bengtsson
Joel Bengtsson 99, Helsingborg
14.66
IFK Helsingborg
14.66
  
5Oliver Chabert
Oliver Chabert 99, DEN
15.13
99DEN
15.13
  
6Andreas GustafssonFalu IK
15.21
  
7Fredrick Ekholm
15.61
IFK Lidingö
15.61
  
Heat 1
30 jun Vind: -0.3
30 junVind: -0.3
1Hampus Widlund
Hampus Widlund 93, IFK Växjö
14.12
IFK Växjö
14.12
PB
  
2Marvin Tay
Marvin Tay 90, Spårvägen
14.78
Spårvägens FK
14.78
SB
  
3Oliver Chabert
Oliver Chabert 99, DEN
15.06
99DEN
15.06
SB
  
4Kevin Fankl
Kevin Fankl 95, Athletics 24Seven
15.93
Athletics 24Seven SK
15.93
SB
  
5Nikolaj Graves
Nikolaj Graves 98, DEN
15.97
98DEN
15.97
  
6David Adrian
16.11
Huddinge AIS
16.11
SB
  
Heat 2
30 jun Vind: 0.0
30 junVind: 0.0
1Max Hrelja
14.29
Malmö AI
14.29
  
2Amir Shaker
15.23
Hammarby IF
15.23
  
3Andreas GustafssonFalu IK
15.31
  
4Massin Ait Bouziad
Massin Ait Bouziad 95, DEN
15.33
95DEN
15.33
  
5Rasmus Elfgaard
Rasmus Elfgaard 94, Athletics 24Seven
15.49
Athletics 24Seven SK
15.49
  
6Jacob Lenz
16.54
IFK Lund
16.54
SB
  
Heat 3
30 jun Vind: -0.6
30 junVind: -0.6
1Joel Bengtsson
Joel Bengtsson 99, Helsingborg
14.67
IFK Helsingborg
14.67
  
2Fredrick Ekholm
14.77
IFK Lidingö
14.77
SB
  
3Sebastian Sund Frandsen
Sebastian Sund Frandsen 98, DEN
15.32
98DEN
15.32
  
4Viktor Wahlén DiederichsenSpårvägens FK
15.52
PB
  
M 400 m häck     
28 jun

Final A

Final
28 jun
1Hampus Widlund
Hampus Widlund 93, IFK Växjö
51.61
IFK Växjö
51.61
  
2Isak Andersson
51.65
Upsala IF
51.65
  
3Joachim Sandberg
Joachim Sandberg 95, NOR
52.65
95NOR
52.65
  
4Anton Bertilsson
52.74
IFK Växjö
52.74
  
5Johan Claeson
Johan Claeson 01, Linköpings GIF
52.79
Linköpings GIF
52.79
  
6Ludvig HillenfjärdHuddinge AIS
53.08
  
7Viktor BondessonMalmö AI
57.19
  
Erik LindahlUllevi FK
DNF
  
Final B
28 jun
28 jun
1Håvard Becker
Håvard Becker 99, NOR
53.86
99NOR
53.86
  
2Gustav Karlsson
Gustav Karlsson 00, KFUM Örebro
54.13
KFUM Örebro
54.13
  
3Samuel Wiik
54.24
Örgryte IS
54.24
SB
  
4Karl WållgrenIK Lerum FI
55.39
  
5Andreas Joseph Dixon
Andreas Joseph Dixon 01, NOR
56.19
01NOR
56.19
  
6Jacob Hvorup
Jacob Hvorup 99, DEN
56.57
99DEN
56.57
  
Jacob Aagaard Jensen
Jacob Aagaard Jensen 97, DEN
DNF
97DEN
DNF
  
Final C
28 jun
28 jun
1Sidrak Afework
Sidrak Afework 01, Spårvägen
57.38
Spårvägens FK
57.38
  
2Dennis Elms JanssonHuddinge AIS
58.05
  
4Kevin Duvert
58.76
Turebergs FK
58.76
  
5Jesper Rilegård
59.06
IFK Lidingö
59.06
  
6Felix Larsen Nilsson
1:00.48
Örgryte IS
1:00.48
  
7Klaus Præst Jaqué
Klaus Præst Jaqué 92, DEN
1:01.88
92DEN
1:01.88
SB
  
M Höjd     
29 jun

Final A

Final
29 jun
1Hamdi Mahamat Alamine Saleh
Hamdi Mahamat Alamine Saleh 97, QAT
2.15
97QAT
2.15
  
2Hsiang Chun-Hsien 
Hsiang Chun-Hsien  93, TPE
2.11
93TPE
2.11
  
3Simon Wiklund
2.08
IK Wilske
2.08
  
4Arvid Ryberg
2.04
IF Göta Karlstad
2.04
  
5Oskar Lundqvist
2.04
Upsala IF
2.04
  
6Herman Olvik
2.00
Ullevi FK
2.00
  
7Hampus Carlens
2.00
IFK Lidingö
2.00
  
8Markus Asplund
1.96
IF Göta Karlstad
1.96
SB
  
9Mattias Green
1.96
Säffle FIK
1.96
SB
  
10Kevin Fankl
Kevin Fankl 95, Athletics 24Seven
1.86
Athletics 24Seven SK
1.86
SB
  
11Simon Throgen
1.86
IF Göta Karlstad
1.86
SB
  
12Jon Simen Mangset
Jon Simen Mangset 96, NOR
1.81
96NOR
1.81
SB
  
13Andreas Asklund
Andreas Asklund 98, DEN
1.75
98DEN
1.75
SB
  
M Stav     
30 jun

Final A

Final
30 jun
1Sondre Guttormsen
Sondre Guttormsen 99, NOR
5.65
99NOR
5.65
SB
  
2Simon Thor
4.90
IFK Märsta
4.90
=PB
  
3Magnus HerstedtMalmö AI
4.90
PB
  
4Robin JacobssonUllevi FK
4.78
=PB
  
5Oliver Chabert
Oliver Chabert 99, DEN
4.78
99DEN
4.78
  
6Emil Carlsson
Emil Carlsson 02, IFK Växjö
4.64
IFK Växjö
4.64
  
7Björn Andersson
4.64
IFK Lidingö
4.64
SB
  
7Erik Thorstensson
4.64
Spårvägens FK
4.64
  
9Toke Staub Jørgensen
Toke Staub Jørgensen 00, DEN
4.64
00DEN
4.64
  
10Tom Johansson
Tom Johansson 99, KFUM Örebro
4.48
KFUM Örebro
4.48
  
11Aske Valdemar Petersen
Aske Valdemar Petersen 98, DEN
4.48
98DEN
4.48
SB
  
12Anton Olsson
Anton Olsson 99, Färjestaden
4.48
FIK Färjestaden
4.48
  
13Mathias Clausen
Mathias Clausen 01, DEN
4.30
01DEN
4.30
  
14Micael Fagö
Micael Fagö 94, IFK Växjö
4.30
IFK Växjö
4.30
  
15Rasmus Elfgaard
Rasmus Elfgaard 94, Athletics 24Seven
4.30
Athletics 24Seven SK
4.30
  
16Anton Sjöström
4.10
IFK Umeå
4.10
  
5.305.505.65
Guttormsenxxoxxoxxo
Thor
Herstedt
Jacobsson
Chabert
Carlsson
Andersson
Thorstensson
Jørgensen
Johansson
Petersen
Olsson
Clausen
Fagö
Elfgaard
Sjöström
M Stav extra     
28 jun

Final A

Final
28 jun
1Fredrik SamuelssonHässelby SK
4.94
SB
  
2Oliver Chabert
Oliver Chabert 99, DEN
4.82
99DEN
4.82
PB
  
2Simon Thor
4.82
IFK Märsta
4.82
  
4Christian Vik Pettersen
Christian Vik Pettersen 02, NOR
4.68
02NOR
4.68
  
5Emil Carlsson
Emil Carlsson 02, IFK Växjö
4.68
IFK Växjö
4.68
  
6Tom Johansson
Tom Johansson 99, KFUM Örebro
4.68
KFUM Örebro
4.68
SB
  
7Nikolaj Graves
Nikolaj Graves 98, DEN
4.54
98DEN
4.54
SB
  
7Magnus HerstedtMalmö AI
4.54
SB
  
9Micael Fagö
Micael Fagö 94, IFK Växjö
4.54
IFK Växjö
4.54
SB
  
9Andreas Gjesdal
Andreas Gjesdal 95, Tjalve IF Norrköping
4.54
Tjalve IF Norrköping
4.54
  
11Björn Andersson
4.54
IFK Lidingö
4.54
SB
  
11Fabian August Furnes Warpe
Fabian August Furnes Warpe 03, NOR
4.54
03NOR
4.54
  
11Anton Olsson
Anton Olsson 99, Färjestaden
4.54
FIK Färjestaden
4.54
  
14Tobias Solberg
4.37
Hässelby SK
4.37
PB
  
15Kasper Fjeldstad
Kasper Fjeldstad 03, NOR
4.37
03NOR
4.37
PB
  
16Emil Östergren
4.20
IFK Växjö
4.20
SB
  
17Anton Sjöström
4.20
IFK Umeå
4.20
SB
  
Rasmus Carlsson
Rasmus Carlsson 88, KFUM Örebro
NH
KFUM Örebro
NH
  
M Längd     
29 jun

Final A

Final
29 jun
1Ingar Kiplesund
Ingar Kiplesund 96, NOR
8.00
96NOR
8.00
+1.1 PB
  
2Sebastian Ree Pedersen
Sebastian Ree Pedersen 97, DEN
7.56
97DEN
7.56
–0.1 SB
  
3Andreas CarlssonIK Ymer
7.53
+0.2
  
4Andreas Trajkovski
Andreas Trajkovski 93, DEN
7.42
93DEN
7.42
+0.6
  
5Simon Björnstedt
6.88
Upsala IF
6.88
–1.0
  
6Rickard Willman
4.63
Västerås FK
4.63
–0.1
  
Kiplesund7.51
+0.7
7.69
-0.9
8.00
+1.1
7.75
+0.7
7.67
-0.9
Pedersen
Carlsson
Trajkovski
Björnstedt
Willman
Final B
29 jun
29 jun
1Kasper Larsen
Kasper Larsen 99, DEN
7.55
99DEN
7.55
+1.5 PB
  
2Buba Darboe
Buba Darboe 94, Hässelby
7.49
Hässelby SK
7.49
+0.6 =PB
  
3Victor PetterssonIF Göta Karlstad
7.40
+0.7 PB
  
4Marius Bull Hjeltnes
Marius Bull Hjeltnes 96, NOR
7.30
96NOR
7.30
+0.4 PB
  
5Alexander AndreassonÖrgryte IS
6.97
+0.3 PB
  
6Jonatan Hirsh
Jonatan Hirsh 98, KFUM Örebro
6.96
KFUM Örebro
6.96
–0.8
  
7Massin Ait Bouziad
Massin Ait Bouziad 95, DEN
6.82
95DEN
6.82
+1.7 SB
  
8Oskar Erixon
6.81
IF Göta Karlstad
6.81
+0.9
  
9Peter Andersson
Peter Andersson 99, DEN
6.77
99DEN
6.77
–0.3
  
10Henning André
6.76
Nyköpings BIS
6.76
–0.1 SB
  
11Erik Olsson
6.65
Örgryte IS
6.65
+0.6 SB
  
12Mads Lunø
Mads Lunø 99, DEN
6.49
99DEN
6.49
–1.8
  
13Kristoffer Kold ErlandsenKFUM Örebro
6.44
+1.9 SB
  
14Andreas GustafssonFalu IK
6.41
–3.2
  
15Otto HammarströmÖrgryte IS
6.29
–1.3 SB
  
16Per Jonsson
6.28
Bollnäs FIK
6.28
–0.7 SB
  
17Nikolaj Graves
Nikolaj Graves 98, DEN
6.21
98DEN
6.21
–1.2
  
18Sebastian Sund Frandsen
Sebastian Sund Frandsen 98, DEN
6.11
98DEN
6.11
+1.3
  
19Alex Futtrup Christiansen
Alex Futtrup Christiansen 97, DEN
5.92
97DEN
5.92
–1.1 SB
  
20Rune Drongesen
Rune Drongesen 96, DEN
5.74
96DEN
5.74
–0.6 SB
  
21Tobias ThorwidAIK
5.57
–0.2 PB
  
Odin Hallqvist
Odin Hallqvist 97, NOR
NM
97NOR
NM
  
M Tresteg     
30 jun

Final A

Final
30 jun
1Jesper Hellström
16.54w
Hässelby SK
16.54w
+2.6
  
2Gustaf BålströmUllevi FK
15.57
+1.2 PB
  
3Erik Ehrlin
15.16w
Hammarby IF
15.16w
+3.2
  
4Peder P. Nielsen
Peder P. Nielsen 88, DEN
15.04
88DEN
15.04
+1.8
  
5Jannick Bagge
Jannick Bagge 94, DEN
14.73
94DEN
14.73
+1.2 SB
  
6Marcus Nyberg
14.57
Malmö AI
14.57
+1.3 SB
  
7Marius Kristoffer Tronslien
Marius Kristoffer Tronslien 98, NOR
14.50w
98NOR
14.50w
+2.8
  
8Dennis Mägi
Dennis Mägi 95, DEN
14.41
95DEN
14.41
+0.4
  
9Eric Hallquist
Eric Hallquist 96, Östersunds GIF
14.35w
Östersunds GIF
14.35w
+3.0
  
10Antonis Dinopoulos
14.23
Upsala IF
14.23
+0.4
  
11Henning André
13.89
Nyköpings BIS
13.89
+0.4 SB
  
12Erik Olsson
13.75
Örgryte IS
13.75
–1.2 SB
  
13Mads Lunø
Mads Lunø 99, DEN
12.65
99DEN
12.65
+0.3
  
Massin Ait Bouziad
Massin Ait Bouziad 95, DEN
NM
95DEN
NM
  
Albin Boestad
NM
IFK Lidingö
NM
  
Timothy OlssonHuddinge AIS
NM
  
Hellströmx
+1.2
16.30
+1.9
x
+1.8
x
-0.4
16.54w
+2.6
Bålström
Ehrlin
Nielsen
Bagge
Nyberg
Tronslien
Mägi
Hallquist
Dinopoulos
André
Olsson
Lunø
Bouziad
Boestad
Olsson
M Kula     
30 jun

Final A

Final
30 jun
1Gabriel Heen
17.43
Hässelby SK
17.43
  
2Dan LindahlIFK Lund
9.64
PB
  
3Tobias ThorwidAIK
9.07
PB
  
M Diskus     
30 jun

Final A

Final
30 jun
1Thor Olav Rosvold
Thor Olav Rosvold 96, NOR
50.37
96NOR
50.37
  
2Alexander Sjögren
45.14
Kalmar SK
45.14
  
3Gabriel Heen
45.11
Hässelby SK
45.11
  
4Linus Bernhult
Linus Bernhult 75, KFUM Örebro
44.56
KFUM Örebro
44.56
  
5Lukas Hamrin
44.47
Timrå AIF
44.47
  
6Kevin Fankl
Kevin Fankl 95, Athletics 24Seven
40.07
Athletics 24Seven SK
40.07
  
7Nikolaj Graves
Nikolaj Graves 98, DEN
36.84
98DEN
36.84
  
M Slägga     
29 jun

Final A

Final
29 jun
1August BergstrandUllevi FK
54.90
PB
  
2Johannes Nilsson
51.90
Västerås FK
51.90
  
M Spjut     
28 jun

Final A

Final
28 jun
1Sondre Alexander Høyland
Sondre Alexander Høyland 98, NOR
71.87
98NOR
71.87
SB
  
2Tim Holmberg
57.22
Upsala IF
57.22
SB
  
3Kevin Fankl
Kevin Fankl 95, Athletics 24Seven
57.03
Athletics 24Seven SK
57.03
  
6Mikkel Hansen
Mikkel Hansen 93, DEN
50.39
93DEN
50.39
  
Gardar Johann Fridriksson
Gardar Johann Fridriksson 94, NOR
NM
94NOR
NM
  
P19 100 m     
29 jun
Vind: +0.1

Final A

Final
29 jun
Vind: +0.1
1Cristian Nicusor Roiban
Cristian Nicusor Roiban 00, ROU
10.79
00ROU
10.79
PB
  
2Omar Chaaban
Omar Chaaban 00, Helsingborg
10.83
IFK Helsingborg
10.83
SB
  
3Jacob Vaula
Jacob Vaula 01, NOR
10.97
01NOR
10.97
  
4Viktor Thor
11.01
Strands IF
11.01
  
5Caleb Conable
11.05
Malmö AI
11.05
  
6William Gardell
11.08
Spårvägens FK
11.08
  
7Gabriel GunnarssonIF Göta Karlstad
11.12
  
Final B
29 jun Vind: -1.3
29 junVind: -1.3
1Tomasz Siemieniuch
Tomasz Siemieniuch 00, NOR
11.06
00NOR
11.06
  
2Kristoffer Persen
Kristoffer Persen 00, NOR
11.07
00NOR
11.07
PB
  
3William Thor
11.16
Strands IF
11.16
  
4Martin Hagberg
11.19
Hässelby SK
11.19
  
5Frederik Andersson
Frederik Andersson 01, DEN
11.22
01DEN
11.22
  
6Glody Ngoma
Glody Ngoma 00, IFK Göteborg
11.23
IFK Göteborg
11.23
SB
  
Marcus HagerudAIK
DQ
  
Heat 1
29 jun Vind: -1.1
29 junVind: -1.1
1Vidar StenqvistTäby IS
10.88
SB
  
2Lion Martinez
Lion Martinez 78, Spårvägen
10.99
Spårvägens FK
10.99
  
3Omar Chaaban
Omar Chaaban 00, Helsingborg
11.07
IFK Helsingborg
11.07
  
4Benjamin TinglöfÄrla IF
11.27
SB
  
5Henrik Renz
Henrik Renz 01, Tjalve IF Norrköping
11.52
Tjalve IF Norrköping
11.52
PB
  
6Imran LerneboAIK
11.70
SB
  
8Samuel Lestander
Samuel Lestander 00, IFK Göteborg
11.94
IFK Göteborg
11.94
SB
  
9Jonathan Kjellén
12.07
Västerås FK
12.07
PB
  
Heat 2
29 jun Vind: +1.7
29 junVind: +1.7
1Jacob Vaula
Jacob Vaula 01, NOR
11.01
01NOR
11.01
  
2Caleb Conable
11.03
Malmö AI
11.03
PB
  
3Gabriel GunnarssonIF Göta Karlstad
11.11
SB
  
4Marcus Andersson
11.50
Öresund FK
11.50
PB
  
7Edward Appelberg
Edward Appelberg 01, Lidköpings IS
11.77
Lidköpings IS
11.77
PB
  
Heat 3
29 jun Vind: +0.3
29 junVind: +0.3
1Viktor Thor
11.07
Strands IF
11.07
  
2Frederik Andersson
Frederik Andersson 01, DEN
11.29
01DEN
11.29
  
3Adam Elhendy GunnarssonKarlskoga FI
11.36
  
4William Hagman
11.41
Huddinge AIS
11.41
PB
  
5Erik Pålsson
Erik Pålsson 01, IFK Göteborg
11.53
IFK Göteborg
11.53
SB
  
6Petter RoosKA 2 IF
11.55
PB
  
7Lucas Bolin
11.66
Ullevi FK
11.66
SB
  
8Hussein Jhanda
Hussein Jhanda 00, DEN
11.86
00DEN
11.86
PB
  
9Levis Sjöö
11.99
Turebergs FK
11.99
  
Heat 4
29 jun Vind: +0.9
29 junVind: +0.9
1William Gardell
11.16
Spårvägens FK
11.16
  
2Glody Ngoma
Glody Ngoma 00, IFK Göteborg
11.27
IFK Göteborg
11.27
SB
  
3Andreas Christoffersen
Andreas Christoffersen 01, DEN
11.38
01DEN
11.38
PB
  
4Thomas Jones
11.43
Kyrkhults SK
11.43
  
5Isak KristensenUllevi FK
11.49
SB
  
6Mikael Lundkvist
11.54
Huddinge AIS
11.54
SB
  
7Jesper SimonssonIK Orient
11.74
SB
  
8Albin Enbacker
12.11
IF Göta Karlstad
12.11
PB
  
9Gabriel Larsson StewartHammarby IF
12.23
SB
  
Heat 5
29 jun Vind: +0.1
29 junVind: +0.1
1Tomasz Siemieniuch
Tomasz Siemieniuch 00, NOR
11.18
00NOR
11.18
  
2William Thor
11.19
Strands IF
11.19
  
3Max Rosquist-LarssonMalmö AI
11.29
SB
  
4Rasmus Hugosson
Rasmus Hugosson 01, KFUM Örebro
11.38
KFUM Örebro
11.38
  
5Emil Sandström
11.46
Söderhamns IF
11.46
SB
  
7Tobias Rendbæk
Tobias Rendbæk 00, DEN
11.89
00DEN
11.89
SB
  
8Jesper Juul Jensen
Jesper Juul Jensen 01, DEN
11.89
01DEN
11.89
PB
  
9Philip Wilhelmsson
11.99
KFUM Örebro
11.99
  
Heat 6
29 jun Vind: +1.7
29 junVind: +1.7
1Cristian Nicusor Roiban
Cristian Nicusor Roiban 00, ROU
10.87
00ROU
10.87
  
2Marcus HagerudAIK
11.23
  
3Martin Hagberg
11.29
Hässelby SK
11.29
  
7Jason Overgaard
Jason Overgaard 01, DEN
12.58
01DEN
12.58
PB
  
8Frederik Christiansen
Frederik Christiansen 01, DEN
13.66
01DEN
13.66
  
Heat 7
29 jun Vind: +0.8
29 junVind: +0.8
1Oliwer DanielssonUllevi FK
10.95
  
2Kristoffer Persen
Kristoffer Persen 00, NOR
11.18
00NOR
11.18
PB
  
3Carl af Forselles
11.20
Hässelby SK
11.20
SB
  
4Olav Kvåle Gissinger
Olav Kvåle Gissinger 00, NOR
11.39
00NOR
11.39
PB
  
5Simon WennolfIFK Lund
11.58
SB
  
6Hampus Helamb
11.70
Ullevi FK
11.70
  
7Mark Drongesen
Mark Drongesen 00, DEN
11.78
00DEN
11.78
  
8Victor Thunström
12.20
IF Göta Karlstad
12.20
  
9Thomas Sabro Larsen
Thomas Sabro Larsen 01, DEN
12.33
01DEN
12.33
PB
  
P19 200 m     
30 jun
Vind: +0.6

Final A

Final
30 jun
Vind: +0.6
1Carl Bengtström
21.20
Örgryte IS
21.20
PB
  
2Stephan Skogheim Kyeremeh
Stephan Skogheim Kyeremeh 01, NOR
21.94
01NOR
21.94
SB
  
3Gabriel GunnarssonIF Göta Karlstad
22.14
SB
  
4Jacob Vaula
Jacob Vaula 01, NOR
22.22
01NOR
22.22
PB
  
5Tomasz Siemieniuch
Tomasz Siemieniuch 00, NOR
22.23
00NOR
22.23
PB
  
6Philip Jason Omollo
Philip Jason Omollo 01, NOR
22.25
01NOR
22.25
PB
  
7Adam Elhendy GunnarssonKarlskoga FI
22.28
SB
  
8Kristoffer Persen
Kristoffer Persen 00, NOR
22.71
00NOR
22.71
  
Final B
30 jun Vind: -1.7
30 junVind: -1.7
1Rasmus Hugosson
Rasmus Hugosson 01, KFUM Örebro
22.19
KFUM Örebro
22.19
SB
  
2William Gardell
22.48
Spårvägens FK
22.48
PB
  
3Caleb Conable
22.52
Malmö AI
22.52
SB
  
5Marcus HagerudAIK
22.61
PB
  
6Erik Johansson
22.66
Ullevi FK
22.66
PB
  
7Johan Claeson
Johan Claeson 01, Linköpings GIF
22.66
Linköpings GIF
22.66
  
8Glody Ngoma
Glody Ngoma 00, IFK Göteborg
22.72
IFK Göteborg
22.72
SB
  
9Olav Kvåle Gissinger
Olav Kvåle Gissinger 00, NOR
22.82
00NOR
22.82
PB
  
Final C
30 jun Vind: -1.9
30 junVind: -1.9
2Gustav Magnusson
22.71
Nyköpings BIS
22.71
PB
  
4Lucas Bolin
23.08
Ullevi FK
23.08
PB
  
6Erik Pålsson
Erik Pålsson 01, IFK Göteborg
23.22
IFK Göteborg
23.22
PB
  
7Andreas Christoffersen
Andreas Christoffersen 01, DEN
23.30
01DEN
23.30
  
8Isak KristensenUllevi FK
23.33
SB
  
9Levis Sjöö
23.92
Turebergs FK
23.92
PB
  
Final D
30 jun Vind: -0.4
30 junVind: -0.4
1Melker Gustavsson
22.70
IF Göta Karlstad
22.70
PB
  
2Anders Nikolai Bovolden
Anders Nikolai Bovolden 01, NOR
23.13
01NOR
23.13
PB
  
3Tobias Rendbæk
Tobias Rendbæk 00, DEN
23.61
00DEN
23.61
SB
  
4Imran LerneboAIK
23.76
  
5Linus Strand
Linus Strand 01, KFUM Örebro
23.87
KFUM Örebro
23.87
SB
  
6Victor Thunström
24.02
IF Göta Karlstad
24.02
PB
  
7Simon WennolfIFK Lund
24.13
SB
  
8Gabriel Larsson StewartHammarby IF
25.70
PB
  
Final E
30 jun Vind: +2.4
30 junVind: +2.4
1Mark Drongesen
Mark Drongesen 00, DEN
23.29w
00DEN
23.29w
  
2William Asklund
William Asklund 01, DEN
23.79w
01DEN
23.79w
  
3Albert Nurmi
23.85w
Malmö AI
23.85w
  
4Jesper Juul Jensen
Jesper Juul Jensen 01, DEN
23.93w
01DEN
23.93w
  
5Robin Strömberg
Robin Strömberg 00, IFK Göteborg
23.99w
IFK Göteborg
23.99w
  
8Felix Larsen NilssonÖrgryte IS
24.66w
  
Final F
30 jun Vind: +0.7
30 junVind: +0.7
1William Hagman
22.63
Huddinge AIS
22.63
PB
  
2Hussein Jhanda
Hussein Jhanda 00, DEN
24.01
00DEN
24.01
PB
  
3Jonathan Kjellén
24.08
Västerås FK
24.08
PB
  
4Albin Enbacker
24.84
IF Göta Karlstad
24.84
PB
  
5Thomas Sabro Larsen
Thomas Sabro Larsen 01, DEN
24.85
01DEN
24.85
  
6Jason Overgaard
Jason Overgaard 01, DEN
25.87
01DEN
25.87
PB
  
7Frederik Christiansen
Frederik Christiansen 01, DEN
27.11
01DEN
27.11
  
P19 400 m     
29 jun

Final A

Final
29 jun
1Johan Claeson
Johan Claeson 01, Linköpings GIF
49.37
Linköpings GIF
49.37
SB
  
2Sigurd Tveit
Sigurd Tveit 00, NOR
49.85
00NOR
49.85
SB
  
3Karl WållgrenIK Lerum FI
50.07
  
4Kristian Trigueno Steen
Kristian Trigueno Steen 01, NOR
50.62
01NOR
50.62
PB
  
5Albert Nygren
50.82
Upsala IF
50.82
  
6Adam Elhendy GunnarssonKarlskoga FI
51.72
SB
  
7Aaron Ladestam
Aaron Ladestam 00, IFK Göteborg
52.73
IFK Göteborg
52.73
  
Final B
29 jun
29 jun
3Anton Sjölund
Anton Sjölund 01, Spårvägen
51.26
Spårvägens FK
51.26
PB
  
4Edward Appelberg
Edward Appelberg 01, Lidköpings IS
52.13
Lidköpings IS
52.13
SB
  
Sebastian Larvad
Sebastian Larvad 01, DEN
DQ
01DEN
DQ
  
Final C
29 jun
29 jun
1Jakob Zäll
Jakob Zäll 01, Ängelholm
51.37
Ängelholms IF
51.37
PB
  
2Albert Nurmi
52.37
Malmö AI
52.37
PB
  
3Dánjal Dahl Ljósheim
Dánjal Dahl Ljósheim 00, DEN
52.49
00DEN
52.49
=PB
  
4Levis Sjöö
53.20
Turebergs FK
53.20
  
5Tobias Rendbæk
Tobias Rendbæk 00, DEN
53.35
00DEN
53.35
PB
  
6Linus Strand
Linus Strand 01, KFUM Örebro
53.80
KFUM Örebro
53.80
SB
  
Final D
29 jun
29 jun
1Jesper Juul Jensen
Jesper Juul Jensen 01, DEN
52.81
01DEN
52.81
PB
  
2Imran LerneboAIK
54.07
  
3William Asklund
William Asklund 01, DEN
54.76
01DEN
54.76
  
5Tobias Ryden
58.10
IF Kville
58.10
SB
  
6Jason Overgaard
Jason Overgaard 01, DEN
1:00.03
01DEN
1:00.03
  
P19 800 m     
30 jun

Final A

Final
30 jun
1Max Bechtel
Max Bechtel 01, Hässelby
1:58.93
Hässelby SK
1:58.93
  
3Theodor Berre Jacobsen
Theodor Berre Jacobsen 01, NOR
2:00.36
01NOR
2:00.36
PB
  
4David Cannmo
David Cannmo 01, Trollhättan FIK
2:00.38
Trollhättan FIK
2:00.38
  
5Sebastian Larvad
Sebastian Larvad 01, DEN
2:02.34
01DEN
2:02.34
  
6Alexander Larsson
2:02.94
KFUM Örebro
2:02.94
  
7Elias Brink
2:03.05
IF Kville
2:03.05
  
8Marius Liljeberg Wang
Marius Liljeberg Wang 01, NOR
2:03.80
01NOR
2:03.80
SB
  
9Jakob Zäll
Jakob Zäll 01, Ängelholm
2:04.75
Ängelholms IF
2:04.75
PB
  
10Conrad Lind
Conrad Lind 01, DEN
2:05.03
01DEN
2:05.03
PB
  
Albert Nygren
DNF
Upsala IF
DNF
  
Final B
30 jun
30 jun
1Axel Sandberg
Axel Sandberg 00, KFUM Örebro
2:04.83
KFUM Örebro
2:04.83
PB
  
4Biniam Habtom
2:07.84
Åhus FIK
2:07.84
  
6Jonas Lyngvald Schmidt
Jonas Lyngvald Schmidt 01, DEN
2:14.10
01DEN
2:14.10
SB
  
P19 1500 m     
29 jun

Final A

Final
29 jun
1Emil Millán de la OlivaEskilstuna FI
3:58.92
PB
  
2Omar Nuur
Omar Nuur 01, IFK Växjö
4:02.03
IFK Växjö
4:02.03
SB
  
3Ole Lyngbø
Ole Lyngbø 01, NOR
4:03.46
01NOR
4:03.46
  
4Conrad Lind
Conrad Lind 01, DEN
4:09.51
01DEN
4:09.51
  
5Jeppe Kejser Dahl Jensen
Jeppe Kejser Dahl Jensen 00, DEN
4:10.32
00DEN
4:10.32
PB
  
6Alexander Larsson
4:11.63
KFUM Örebro
4:11.63
PB
  
7Elias Brink
4:12.96
IF Kville
4:12.96
  
8Marius Liljeberg Wang
Marius Liljeberg Wang 01, NOR
4:14.58
01NOR
4:14.58
PB
  
9Michael Nordahl
4:20.34
Ystads IF
4:20.34
  
10Yakob Kerar
4:25.32
Bollnäs FIK
4:25.32
PB
  
11Melker Forsberg
Melker Forsberg 01, KFUM Örebro
4:26.11
KFUM Örebro
4:26.11
SB
  
12David Cannmo
David Cannmo 01, Trollhättan FIK
4:37.12
Trollhättan FIK
4:37.12
  
Final B
29 jun
29 jun
1Louis Cantby
Louis Cantby 01, DEN
4:15.56
01DEN
4:15.56
PB
  
3Jacob Klinth
4:20.83
IFK Lidingö
4:20.83
PB
  
5Biniam Habtom
4:22.72
Åhus FIK
4:22.72
SB
  
6Axel Sandberg
Axel Sandberg 00, KFUM Örebro
4:23.88
KFUM Örebro
4:23.88
PB
  
8Abdinur Aden
Abdinur Aden 00, IFK Växjö
4:27.17
IFK Växjö
4:27.17
SB
  
11Jonas Lyngvald Schmidt
Jonas Lyngvald Schmidt 01, DEN
4:49.34
01DEN
4:49.34
SB
  
P19 2000 m hinder     
28 jun

Final A

Final
28 jun
1Ole Lyngbø
Ole Lyngbø 01, NOR
6:06.04
01NOR
6:06.04
PB
  
2Max Bechtel
Max Bechtel 01, Hässelby
6:10.06
Hässelby SK
6:10.06
PB
  
3Jacob Klinth
6:41.05
IFK Lidingö
6:41.05
PB
  
P19 110 m häck (99.1 cm)     
30 jun
Vind: -3.0

Final A

Final
30 jun
Vind: -3.0
1Benjamin TinglöfÄrla IF
14.38
  
2Sidrak Afework
Sidrak Afework 01, Spårvägen
14.85
Spårvägens FK
14.85
  
3Gjert Høie Sjursen
Gjert Høie Sjursen 00, NOR
15.16
00NOR
15.16
  
4Max Rosquist-LarssonMalmö AI
15.27
=PB
  
5Sondre Mjølkarlid
Sondre Mjølkarlid 01, NOR
15.47
01NOR
15.47
  
6Andreas Joseph Dixon
Andreas Joseph Dixon 01, NOR
15.54
01NOR
15.54
  
7Mikael Lundkvist
15.79
Huddinge AIS
15.79
  
8Henrik Renz
Henrik Renz 01, Tjalve IF Norrköping
16.63
Tjalve IF Norrköping
16.63
  
Heat 1
30 jun Vind: -0.1
30 junVind: -0.1
1Benjamin TinglöfÄrla IF
14.53
  
2Gjert Høie Sjursen
Gjert Høie Sjursen 00, NOR
15.06
00NOR
15.06
SB
  
3Max Rosquist-LarssonMalmö AI
15.27
PB
  
4Andreas Joseph Dixon
Andreas Joseph Dixon 01, NOR
15.30
01NOR
15.30
PB
  
5Melker Drackner
Melker Drackner 01, Lidköpings IS
16.81
Lidköpings IS
16.81
  
Andreas Christoffersen
Andreas Christoffersen 01, DEN
DNF
01DEN
DNF
  
Theodor Duvert
DNF
Turebergs FK
DNF
  
Heat 2
30 jun Vind: +0.4
30 junVind: +0.4
1Sidrak Afework
Sidrak Afework 01, Spårvägen
15.19
Spårvägens FK
15.19
  
2Sondre Mjølkarlid
Sondre Mjølkarlid 01, NOR
15.37
01NOR
15.37
  
3Mikael Lundkvist
15.72
Huddinge AIS
15.72
  
4Henrik Renz
Henrik Renz 01, Tjalve IF Norrköping
15.73
Tjalve IF Norrköping
15.73
  
5Mohammad Al MasriIF Kville
17.05
PB
  
6Alfred BerglöfStrands IF
17.62
  
Jonatan HåkanssonHammarby IF
DQ
  
P19 Höjd     
29 jun

Final A

Final
29 jun
1Marius Hytholm Alex Petersen
Marius Hytholm Alex Petersen 01, DEN
1.91
01DEN
1.91
  
2Samuel FranssonMalmö AI
1.91
  
3Melker Manne
1.86
Ullevi FK
1.86
  
5Sören Simonson PauliUllevi FK
1.86
  
6Theodor Duvert
1.80
Turebergs FK
1.80
SB
  
7Magnus Elsted
Magnus Elsted 01, DEN
1.80
01DEN
1.80
  
7Emil Uhlin
1.80
Falu IK
1.80
  
10Erik Olzon
1.73
IF Kville
1.73
  
P19 Stav     
28 jun

Final A

Final
28 jun
1Simon Thor
4.85
IFK Märsta
4.85
  
2Johannes Strømhaug
Johannes Strømhaug 00, NOR
4.72
00NOR
4.72
  
3Gustav Magnusson
4.59
Nyköpings BIS
4.59
PB
  
4Emil Uhlin
4.46
Falu IK
4.46
  
5Tim Svantesson
4.46
Nyköpings BIS
4.46
  
6Mathias Clausen
Mathias Clausen 01, DEN
4.46
01DEN
4.46
PB
  
7Toke Staub Jørgensen
Toke Staub Jørgensen 00, DEN
4.46
00DEN
4.46
  
8Oliver Engen
Oliver Engen 01, NOR
4.20
01NOR
4.20
PB
  
9Tobias Solberg
4.20
Hässelby SK
4.20
=PB
  
10Thomas Sabro Larsen
Thomas Sabro Larsen 01, DEN
3.60
01DEN
3.60
PB
  
P19 Längd     
29 jun

Final A

Final
29 jun
1Oliwer DanielssonUllevi FK
7.29
+2.0 SB
  
2Erik Johansson
7.09w
Ullevi FK
7.09w
+2.3
  
3Mathias Kollberg
Mathias Kollberg 00, NOR
6.97
00NOR
6.97
+0.9 PB
  
4Melker GustavssonIF Göta Karlstad
6.96
+0.4 PB
  
5Oskar Weidenholm
6.84
Mölndals AIK
6.84
+0.3 PB
  
6Gjert Høie Sjursen
Gjert Høie Sjursen 00, NOR
6.81
00NOR
6.81
–2.3
  
7Gustav Magnusson
6.78
Nyköpings BIS
6.78
–0.9
  
8Patrick Wolf
Patrick Wolf 01, DEN
6.62
01DEN
6.62
+1.3 SB
  
12Filip Nyström
6.34
Turebergs FK
6.34
+0.1
  
13Viktor Thor
6.32
Strands IF
6.32
–18.0
  
15Frederik Andersson
Frederik Andersson 01, DEN
6.23
01DEN
6.23
–0.1
  
William Korsgaard
William Korsgaard 01, DEN
NM
01DEN
NM
  
Kval
28 jun
28 jun
1Oliwer DanielssonUllevi FK
6.79
0.0 SB
  
3Erik JohanssonUllevi FK
6.76
0.0 SB
  
3Gustav Magnusson
6.76
Nyköpings BIS
6.76
+0.5
  
5Viktor Thor
6.67
Strands IF
6.67
0.0 SB
  
6Melker GustavssonIF Göta Karlstad
6.65
0.0 SB
  
8William Korsgaard
William Korsgaard 01, DEN
6.56
01DEN
6.56
0.0
  
8Oskar Weidenholm
6.56
Mölndals AIK
6.56
0.0 SB
  
10Frederik Andersson
Frederik Andersson 01, DEN
6.54
01DEN
6.54
0.0 PB
  
11Filip Nyström
6.50
Turebergs FK
6.50
0.0
  
12Patrick Wolf
Patrick Wolf 01, DEN
6.49
01DEN
6.49
0.0
  
17Samuel Lestander
Samuel Lestander 00, IFK Göteborg
6.43
IFK Göteborg
6.43
0.0
  
18Adam Elhendy GunnarssonKarlskoga FI
6.37
0.0 SB
  
19William Thor
6.37
Strands IF
6.37
0.0
  
20Hampus Helamb
6.22
Ullevi FK
6.22
0.0
  
21Olav Kvåle Gissinger
Olav Kvåle Gissinger 00, NOR
6.19
00NOR
6.19
0.0 PB
  
22Melker Drackner
Melker Drackner 01, Lidköpings IS
6.18
Lidköpings IS
6.18
+0.1 SB
  
24Andreas EhnIK Ymer
5.86
0.0 SB
  
25Theodor Duvert
5.82
Turebergs FK
5.82
0.0 SB
  
26Alfred BerglöfStrands IF
5.81
0.0 SB
  
27Philip Wilhelmsson
5.79
KFUM Örebro
5.79
0.0 PB
  
28Jacob Tysén HolmbergHässelby SK
5.65
0.0 SB
  
Caleb ConableMalmö AI
NM
  
Albin EnbackerIF Göta Karlstad
NM
  
Filip Lindh
Filip Lindh 01, IFK Växjö
NM
IFK Växjö
NM
  
Tim Svantesson
NM
Nyköpings BIS
NM
  
P19 Tresteg     
30 jun

Final A

Final
30 jun
1Carl af Forselles
15.55
Hässelby SK
15.55
–0.8 PB
  
50 SWE AT
2Sondre Vie Ytrearne
Sondre Vie Ytrearne 01, NOR
14.71
01NOR
14.71
–0.7
  
3Tobias Carlryd
14.46
Örgryte IS
14.46
+0.1
  
4Viljar Gjerde
Viljar Gjerde 00, NOR
14.43
00NOR
14.43
+0.1
  
5Oskar Weidenholm
14.24
Mölndals AIK
14.24
+0.4 PB
  
6Tim Svantesson
13.97
Nyköpings BIS
13.97
–3.3
  
7Anton Læssøe Bisgaard
Anton Læssøe Bisgaard 01, DEN
13.19w
01DEN
13.19w
+2.3
  
8Theodor Duvert
12.87
Turebergs FK
12.87
+1.3 PB
  
9Jacob Tysén HolmbergHässelby SK
12.67
+1.0 SB
  
11Lukas Olsson
12.19
Upsala IF
12.19
+0.2 PB
  
12Philip Wilhelmsson
12.07
KFUM Örebro
12.07
–2.9 SB
  
Mathias Kollberg
Mathias Kollberg 00, NOR
NM
00NOR
NM
  
Carl Erik Landsvik
Carl Erik Landsvik 01, NOR
NM
01NOR
NM
  
P19 Kula (6.0 kg)     
29 jun

Final A

Final
29 jun
3Thomas Sabro Larsen
Thomas Sabro Larsen 01, DEN
9.90
01DEN
9.90
  
P19 Diskus (1.75 kg)     
30 jun

Final A

Final
30 jun
1Fabian Weinberg
Fabian Weinberg 01, NOR
55.93
01NOR
55.93
  
2Arvid Mägi TheorinIF Kville
48.98
PB
  
3Sebastian Löschner
48.46
Spårvägens FK
48.46
  
4Johannes Lilius
46.56
Huddinge AIS
46.56
  
5Simon Lanngren
43.84
Sävedalens AIK
43.84
  
6Markus Rooth
Markus Rooth 01, NOR
40.91
01NOR
40.91
  
7Mads Lund
Mads Lund 00, DEN
40.51
00DEN
40.51
  
8Gjert Høie Sjursen
Gjert Høie Sjursen 00, NOR
36.42
00NOR
36.42
  
9Thomas Sabro Larsen
Thomas Sabro Larsen 01, DEN
31.10
01DEN
31.10
  
Emil Holm
Emil Holm 01, Tureberg
NM
Turebergs FK
NM
  
P19 Slägga (6.0 kg)     
29 jun

Final A

Final
29 jun
1Håkon Eik Litland
Håkon Eik Litland 01, NOR
65.79
01NOR
65.79
  
2Håkon Hjelle Roset
Håkon Hjelle Roset 00, NOR
59.53
00NOR
59.53
PB
  
3William LanndalenIF Kville
59.07
  
5Kristen Brosvik
Kristen Brosvik 00, NOR
57.70
00NOR
57.70
  
6Simon Bjärnlöf SegerlindEksjö Södra IK
48.76
SB
  
P19 Spjut     
28 jun

Final A

Final
28 jun
1Carl Widenholm
65.92
Hellas FK
65.92
PB
  
2Elias Hovden Nilsen
Elias Hovden Nilsen 01, NOR
61.24
01NOR
61.24
PB
  
3Otto Sundell
Otto Sundell 00, Söderhamn
59.90
Söderhamns IF
59.90
PB
  
4Mads Lund
Mads Lund 00, DEN
58.56
00DEN
58.56
PB
  
6Albert OttanderEstuna IF
56.18
SB
  
7William LanndalenIF Kville
49.63
PB
  
P17 100 m     
29 jun
Vind: +1.9

Final A

Final
29 jun
Vind: +1.9
1Zion Eriksson
10.64
Täby IS
10.64
PB
  
2Milo WahlgrenAIK
10.73
PB
  
3Emil Johansson
10.85
Turebergs FK
10.85
  
4Finlay Waugh
Finlay Waugh 02, GBR
11.02
02GBR
11.02
PB
  
5Jonas André Ose
Jonas André Ose 02, NOR
11.17
02NOR
11.17
SB
  
7Ludvig All
11.24
Täby IS
11.24
  
8Tobias Andersson
Tobias Andersson 02, DEN
11.27
02DEN
11.27
  
9Erik Isaksson
11.37
IF Kville
11.37
  
Final B
29 jun Vind: 0.0
29 junVind: 0.0
1Edvin Månsson
Edvin Månsson 02, IFK Växjö
11.35
IFK Växjö
11.35
=PB
  
2Anton Runemar
11.40
Turebergs FK
11.40
PB
  
3Tim Singmandeewised
11.41
Västerås FK
11.41
  
5Edvard Hansson
11.52
Hässelby SK
11.52
  
6Mikael Agge
11.59
Hammarby IF
11.59
  
Heat 1
29 jun Vind: +0.1
29 junVind: +0.1
1Ludvig All
11.27
Täby IS
11.27
  
Heat 2
29 jun Vind: +1.1
29 junVind: +1.1
1Finlay Waugh
Finlay Waugh 02, GBR
11.13
02GBR
11.13
  
2Jonas André Ose
Jonas André Ose 02, NOR
11.23
02NOR
11.23
SB
  
2Didrik Grøm
Didrik Grøm 02, NOR
11.35
02NOR
11.35
SB
  
3Edvin Månsson
Edvin Månsson 02, IFK Växjö
11.35
IFK Växjö
11.35
PB
  
4Rafael Tejada De LeonUllevi FK
11.61
PB
  
8Oliver Smidskog
12.14
Västerås FK
12.14
PB
  
9Marcus Adrian
12.63
Huddinge AIS
12.63
SB
  
Heat 3
29 jun Vind: +0.9
29 junVind: +0.9
1Emil Johansson
11.10
Turebergs FK
11.10
  
2Simon Plesse
11.39
Upsala IF
11.39
SB
  
3Tim Singmandeewised
11.36
Västerås FK
11.36
PB
  
3Bertram Costa
Bertram Costa 02, DEN
11.65
02DEN
11.65
  
4Elias Hedner
11.74
Malmö AI
11.74
SB
  
5Marcel Schweikart
11.80
Mölndals AIK
11.80
PB
  
7Herman ForsbergUllevi FK
12.11
PB
  
8Frederik Grud Agerbæk Madsen
Frederik Grud Agerbæk Madsen 02, DEN
12.18
02DEN
12.18
PB
  
Heat 4
29 jun Vind: +1.9
29 junVind: +1.9
1Tobias Andersson
Tobias Andersson 02, DEN
11.22
02DEN
11.22
PB
  
2Erik Isaksson
11.33
IF Kville
11.33
PB
  
4Mikael Agge
11.50
Hammarby IF
11.50
PB
  
4Viktor HedlundFalu IK
11.78
  
5Alfred Dahl Larsen
Alfred Dahl Larsen 02, DEN
11.67
02DEN
11.67
PB
  
7Lukas Bertilsson
11.92
Örgryte IS
11.92
PB
  
9Fredrik SundvallGefle IF
14.03
PB
  
Heat 5
29 jun Vind: +2.0
29 junVind: +2.0
1Milo WahlgrenAIK
11.10
  
3Anton Runemar
11.42
Turebergs FK
11.42
PB
  
4Michael JohanssonIK Ymer
11.57
PB
  
5Sander Aae Skotheim
Sander Aae Skotheim 02, NOR
11.57
02NOR
11.57
PB
  
5Hugo Olsson
11.87
Turebergs FK
11.87
  
6Marcus Blixt
11.75
Mölndals AIK
11.75
SB
  
6Emil Bengtsson
12.12
IF Kville
12.12
PB
  
7Karl-William EinarsonWedevågs IF
12.10
PB
  
8William Larsson SvenssonGefle IF
12.11
SB
  
8Olle Ek
Olle Ek 02, Råby-Rekarne
12.33
Råby-Rekarne FIF
12.33
PB
  
9Melker Tingberg
12.16
Hässelby SK
12.16
PB
  
Heat 6
29 jun Vind: +1.6
29 junVind: +1.6
1Zion Eriksson
10.79
Täby IS
10.79
PB
  
2Oliver PapinskiTäby IS
11.48
  
3Edvard Hansson
11.51
Hässelby SK
11.51
PB
  
4Viktor Palmén
11.59
Karlskoga FI
11.59
PB
  
5Kilian M David
Kilian M David 02, DEN
11.66
02DEN
11.66
  
6David Århammar
11.71
IFK Lidingö
11.71
PB
  
8Dagur Fannar Einarsson
Dagur Fannar Einarsson 02, ISL
11.83
02ISL
11.83
PB
  
P17 200 m     
30 jun
Vind: -1.3

Final A

Final
30 jun
Vind: -1.3
1Oskar Edlund
21.90
Täby IS
21.90
PB
  
2Milo WahlgrenAIK
21.92
PB
  
3Finlay Waugh
Finlay Waugh 02, GBR
22.02
02GBR
22.02
PB
  
4Adam Landén
Adam Landén 02, Helsingborg
22.65
IFK Helsingborg
22.65
SB
  
5Tobias Andersson
Tobias Andersson 02, DEN
22.79
02DEN
22.79
PB
  
6Didrik Grøm
Didrik Grøm 02, NOR
23.04
02NOR
23.04
PB
  
Final B
30 jun Vind: -2.3
30 junVind: -2.3
1Gabriel Vikic
22.61
Visby IF Gute
22.61
PB
  
2Stefan Savic
22.72
Örgryte IS
22.72
PB
  
3Linus Simmerlein
22.94
Huddinge AIS
22.94
PB
  
5Anton Runemar
23.33
Turebergs FK
23.33
SB
  
6Edvard Hansson
23.35
Hässelby SK
23.35
  
7Lukas Sällström
23.45
IFK Umeå
23.45
PB
  
Final C
30 jun Vind: -0.2
30 junVind: -0.2
1Jeppe Ege Nielsen
Jeppe Ege Nielsen 02, DEN
23.11
02DEN
23.11
PB
  
2Mikael Agge
23.65
Hammarby IF
23.65
  
3Elias Hedner
23.75
Malmö AI
23.75
SB
  
6Rafael Tejada De LeonUllevi FK
23.86
PB
  
7Andreas JönssonMalmö AI
23.94
  
Final D
30 jun Vind: -0.5
30 junVind: -0.5
1Erik Isaksson
23.46
IF Kville
23.46
PB
  
2Marcel Schweikart
23.72
Mölndals AIK
23.72
PB
  
3Kasperi Valonen
Kasperi Valonen 02, FIN
23.90
02FIN
23.90
PB
  
4Jesper Hermansson
23.92
Mölndals AIK
23.92
SB
  
5Tim Singmandeewised
24.06
Västerås FK
24.06
PB
  
7Olof Hedin
Olof Hedin 02, Eksjö Södra
24.13
Eksjö Södra IK
24.13
PB
  
Final E
30 jun Vind: -0.4
30 junVind: -0.4
1David Mörck
David Mörck 02, Västerås
24.22
Västerås FK
24.22
  
2Oliver Smidskog
24.27
Västerås FK
24.27
PB
  
4Emil Bengtsson
24.51
IF Kville
24.51
SB
  
5Herman ForsbergUllevi FK
24.79
PB
  
6Amrullah StanikzaiIF Kville
24.87
PB
  
7Olle Ek
Olle Ek 02, Råby-Rekarne
25.00
Råby-Rekarne FIF
25.00
PB
  
8Elliot FeltzingHälle IF
25.17
PB
  
Final F
30 jun Vind: +0.4
30 junVind: +0.4
1Kilian M David
Kilian M David 02, DEN
23.94
02DEN
23.94
PB
  
2Melker Tingberg
24.75
Hässelby SK
24.75
PB
  
3Marcus Adrian
25.70
Huddinge AIS
25.70
PB
  
4William Larsson SvenssonGefle IF
25.72
PB
  
6Nikolaj Richter
Nikolaj Richter 02, DEN
26.20
02DEN
26.20
PB
  
8Fredrik SundvallGefle IF
31.66
PB
  
P17 400 m     
29 jun

Final A

Final
29 jun
1Alexander NyströmBollnäs FIK
49.12
PB
  
3Jeppe Ege Nielsen
Jeppe Ege Nielsen 02, DEN
50.19
02DEN
50.19
  
4Sander Aae Skotheim
Sander Aae Skotheim 02, NOR
51.07
02NOR
51.07
  
6Fred ÖsterblomTäby IS
51.44
  
7Stefan Savic
51.48
Örgryte IS
51.48
PB
  
8Gustav Harning
52.79
Upsala IF
52.79
SB
  
9Ross McDonald
Ross McDonald 90, GBR
53.69
90GBR
53.69
SB
  
Final B
29 jun
29 jun
1Gabriel Vikic
50.99
Visby IF Gute
50.99
SB
  
2Linus Simmerlein
51.19
Huddinge AIS
51.19
  
3Adam Landén
Adam Landén 02, Helsingborg
51.83
IFK Helsingborg
51.83
  
4Isak Helgesson
52.15
Örgryte IS
52.15
PB
  
5Tadesse Johansson
52.17
Spårvägens FK
52.17
PB
  
6Andreas JönssonMalmö AI
52.38
PB
  
8Nils Christensen
Nils Christensen 02, NOR
53.41
02NOR
53.41
PB
  
9Lukas Sällström
53.69
IFK Umeå
53.69
  
Final C
29 jun
29 jun
1Murray Fotheringham
Murray Fotheringham 03, GBR
51.33
03GBR
51.33
PB
  
2Dagur Fannar Einarsson
Dagur Fannar Einarsson 02, ISL
51.86
02ISL
51.86
PB
  
4Aleksi Savolainen
Aleksi Savolainen 02, FIN
52.63
02FIN
52.63
PB
  
5Anton HermanssonHögby IF
52.74
PB
  
7Torben Bossen
Torben Bossen 03, DEN
53.49
03DEN
53.49
  
8Stefan Franzén
Stefan Franzén 03, KFUM Örebro
53.50
KFUM Örebro
53.50
  
Final D
29 jun