27.11
23.11
28.11
27.11
27.11
8.8
26.11
20.11
27.11
27.11
27.11
27.11
24.10
17.10
4.9
21.11
10.10
26.9
17.8
25.8
26.8
6.9
19.8
8.9
9.10
31.8
23.8
4.9
20.11
21.11
13.11
10.10
16.10
21.11
19.9
20‐21.11
18.9
21.11
24.8
19.8
16.10
4.9
13.11
6.11
12‐14.11
6.11
3.10
2.10
8.10
12.9
19.8
28.8
30.10
19.9
12.9
7.11
7.11
24.10
16.10
19.9
7.11
19.9
10.10
18.9
16.10
5‐7.11
6.11
7.11
2.10
24.10
30.10
22.10
11.9
19.9
3.10
16.10
17.10
30.10
3.10
26.9
10.10
21.8
9.10
9.10
17.10
13.9
31.10
11.9
2.10
16.10
2.10
16.10
23.10
28.8
22.10
22.10
18.8
22.10
17.10
26.8
Arena: Malmö Stadion
Tävlande: 150 (77+73)   Starter: 179 (90+89)

Män
P17 200 m     
Final 1
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1Gabriel GunnarssonIF Göta Karlstad
22.08
  
2Emil Johansson
22.18
Turebergs FK
22.18
PB
  
3Gustav Gahne
23.01
Hässelby SK
23.01
PB
  
4Robin Isaksson
23.12
IFK Lidingö
23.12
PB
  
5Linus Simmerlein
23.30
Huddinge AIS
23.30
  
Final 2
Vind: +0.1
Vind: +0.1
1Caleb Conable
22.37
Malmö AI
22.37
PB
  
2Paul Förnestig
22.90
Hammarby IF
22.90
  
3Frans Ingelstam
23.68
Upsala IF
23.68
PB
  
4Hannes Egonsson
23.77
IFK Växjö
23.77
PB
  
5Jesper Hermansson
23.91
Mölndals AIK
23.91
  
P17 800 m     


Final A

Final

1Anton Axelsson
1:57.61
Hässelby SK
1:57.61
  
2Omar Nuur
Omar Nuur 01, IFK Växjö
1:59.09
IFK Växjö
1:59.09
SB
  
3Viktor Frisk
2:00.31
Huddinge AIS
2:00.31
  
4Nahom Hailu
2:00.44
IF Göta Karlstad
2:00.44
  
5Roble Mohamud AbdullahiMalmö AI
2:01.20
  
6Simon Wikell
2:04.94
Mölndals AIK
2:04.94
  
7Victor Björk
2:05.61
IFK Lidingö
2:05.61
SB
  
8Markus Moberg
2:07.30
Hammarby IF
2:07.30
PB
  
9Sebastian ChristensonTurebergs FK
2:08.00
PB
  
10Eemeli Peura
2:14.11
Upsala IF
2:14.11
  
P17 2000 m hinder     


Final A

Final

1Omar Nuur
Omar Nuur 01, IFK Växjö
6:05.45
IFK Växjö
6:05.45
  
2Max Bechtel
Max Bechtel 01, Hässelby
6:24.26
Hässelby SK
6:24.26
PB
  
3Julius Mördrup
6:27.69
IFK Lidingö
6:27.69
PB
  
4Victor Wahlgren
6:52.31
Mölndals AIK
6:52.31
  
5Vidar Arvidsson
7:09.05
Upsala IF
7:09.05
PB
  
6Oliver Lindstrand
7:32.59
Turebergs FK
7:32.59
PB
  
7Emil Tärnvik
7:45.83
Hammarby IF
7:45.83
PB
  
8Casper Elliot
7:51.26
Huddinge AIS
7:51.26
PB
  
9Gustav Perman
7:52.31
IF Göta Karlstad
7:52.31
PB
  
10Anton Larsson
8:00.27
Malmö AI
8:00.27
PB
  
P17 110 m häck (91.4 cm, 8.9 m)     
Final 1
Vind: -0.3
Vind: -0.3
1Emil Johansson
14.66
Turebergs FK
14.66
PB
  
2Marcus Blixt
15.47
Mölndals AIK
15.47
  
3Måns Boshuis
16.41
IFK Lidingö
16.41
  
4Casper Elliot
17.51
Huddinge AIS
17.51
PB
  
5Melker Tingberg
17.85
Hässelby SK
17.85
PB
  
Final 2
Vind: +2.3
Vind: +2.3
1Jonatan Håkansson
14.53w
Hammarby IF
14.53w
  
2Gabriel Gunnarsson
14.64w
IF Göta Karlstad
14.64w
  
3Max Rosquist-LarssonMalmö AI
15.02w
  
4Edvin Månsson
Edvin Månsson 02, IFK Växjö
15.53w
IFK Växjö
15.53w
  
5Oskari Peura
15.79w
Upsala IF
15.79w
  
P17 Stav     


Final A

Final

1Emil Carlsson
Emil Carlsson 02, IFK Växjö
4.60
IFK Växjö
4.60
  
2Harald Gemmel
3.72
Hammarby IF
3.72
  
3Erik Dahlberg
3.57
Turebergs FK
3.57
  
4Oliver Ellström
3.57
IF Göta Karlstad
3.57
PB
  
5Robin Isaksson
3.27
IFK Lidingö
3.27
  
6Felix Ljung
3.12
Mölndals AIK
3.12
PB
  
7Johan Sundgren
2.92
Huddinge AIS
2.92
  
8Albert Nurmi
2.72
Malmö AI
2.72
PB
  
9Oskari Peura
2.32
Upsala IF
2.32
PB
  
Tobias Solberg
NH
Hässelby SK
NH
  
2.12
4.22
2.32
4.40
2.52
4.60
2.72
4.80
2.92
3.12
3.27
3.42
3.57
3.72
3.82
Carlsson-
xo
-
xo
-
o
-
xxx
-
-
-
-
-
-
-
Gemmel-
-
-
-
-
-
-
o
o
xo
xxx
Dahlberg-
-
-
-
-
-
o
o
xo
xxx

Ellström-
-
-
-
-
o
-
o
xxo
xxx

Isaksson-
-
-
-
-
o
o
xxx



Ljung-
-
o
o
o
xo
x




Sundgren-
-
o
o
o
xxx





Nurmio
o
o
o
xxx






Peuraxo
o
x
x







Solberg-
-
-
-
-
-
-
-
-
xxx

P17 Längd     


Final A

Final

1Caleb Conable
6.93w
Malmö AI
6.93w
+2.6
  
2André Barroso JohanssonHammarby IF
6.47w
+2.7
  
3Josh Routh
Josh Routh 02, Huddinge
6.22
Huddinge AIS
6.22
0.0 PB
  
4Oskar Weidenholm
6.15
Mölndals AIK
6.15
–0.1
  
5Oliver Gao
Oliver Gao 02, Hässelby
5.98
Hässelby SK
5.98
+0.9
  
6David Århammar
5.96w
IFK Lidingö
5.96w
+2.6
  
7Oliver Ellström
5.85
IF Göta Karlstad
5.85
0.0
  
8Filip Lindh
Filip Lindh 01, IFK Växjö
5.67w
IFK Växjö
5.67w
+2.2
  
9Samuel Vinberg
5.63w
Upsala IF
5.63w
+2.2
  
10Hugo Olsson
5.45
Turebergs FK
5.45
–0.3
  
Conable6.69
-0.7
6.63
-1.7
6.93w
+2.6
6.75
-0.5
Barroso Johansson6.11w
+2.1
5.74
-1.4
6.47w
+2.7
x
-0.4
Routh6.15
-1.1
6.22
0.0
6.18
-0.1
Weidenholm6.13
+0.2
5.92
+1.3
6.15
-0.1
6.10
+0.1
Gao5.98
+0.9
5.86
-0.3
x
-0.7
5.77
+0.6
Århammar5.70
-1.7
5.96w
+2.6
5.73
-0.2
x
+0.1
Ellström5.77
+0.2
5.85
0.0
Lindhx
+2.5
3.98
-1.1
x
-1.2
5.67w
+2.2
Vinberg5.45
+1.1
5.44
0.0
5.63w
+2.2
4.11
+1.1
Olsson5.45
-0.3
x
-0.5
x
-0.7
2.17
+0.6
P17 Kula (5.0 kg)     


Final A

Final

1Jesper Ahlin
17.01
Turebergs FK
17.01
PB
  
2Erik Bengtsson
16.06
Malmö AI
16.06
  
3Leo Janén
Leo Janén 02, IFK Växjö
14.44
IFK Växjö
14.44
  
4Victor Wisén
14.29
Upsala IF
14.29
  
5Johannes Lilius
14.07
Huddinge AIS
14.07
  
6Måns Roos
Måns Roos 02, Mölndal
13.95
Mölndals AIK
13.95
  
7Elias Lind
Elias Lind 03, Hässelby
11.91
Hässelby SK
11.91
PB
  
8Leon Johansson
11.47
Hammarby IF
11.47
PB
  
9Lukas Ellström
11.42
IF Göta Karlstad
11.42
PB
  
10Gustav Andersson
9.74
IFK Lidingö
9.74
PB
  
Ahlin15.6217.01x16.13
Bengtsson15.4215.4115.5116.06
Janén13.4113.3713.9114.44
Wisén13.6814.29x14.18
Lilius13.4014.07xx
Roos13.9513.75xx
Lind11.919.2410.8211.78
Johansson10.8811.4711.1810.85
Ellström11.4211.2211.27
Andersson9.239.119.749.32
P17 Slägga (5.0 kg)     


Final A

Final

1Andreas HenrikssonMalmö AI
67.39
  
2Hugo Sörby
Hugo Sörby 01, Upsala IF
58.23
Upsala IF
58.23
  
3Karl Ludvik
52.85
Turebergs FK
52.85
  
4Johannes Lilius
46.74
Huddinge AIS
46.74
SB
  
5Gustav Andersson
41.18
IFK Lidingö
41.18
  
6Alexander LindefalkHammarby IF
38.50
  
7Måns Roos
Måns Roos 02, Mölndal
32.40
Mölndals AIK
32.40
PB
  
8Gustav Bertilsson
29.31
IF Göta Karlstad
29.31
PB
  
9Leo Janén
Leo Janén 02, IFK Växjö
25.62
IFK Växjö
25.62
PB
  
Elias Lind
Elias Lind 03, Hässelby
NM
Hässelby SK
NM
  
Henrikssonx64.73x67.39
Sörby54.6057.4958.2357.14
Ludvik44.7850.3952.8552.76
Liliusx46.74xx
Anderssonxx41.1834.37
Lindefalkxx38.5035.21
Roos28.4530.4029.8632.40
Bertilssonx26.6727.9429.31
Janén25.62x21.98x
Lindxxxx
P17 4x100 m     
Final 1
1Mölndals AIK 
45.00
  
  Oscar Nilsson  02, Oskar Weidenholm  01, Marcus Blixt  02, Marcel Schweikart  02
2Hässelby SK 
45.18
  
  Oliver Gao  02, Martin Hagberg  01, Dante Egnér  03, Gustav Gahne  01
3Upsala IF 
45.29
  
  Samuel Vinberg  03, Sture Källström  03, Pontus Lindell  03, Frans Ingelstam  02
4IFK Lidingö 
45.30
  
  Maximus Jansson  03, Robin Isaksson  02, Måns Boshuis  02, David Århammar  02
5Huddinge AIS 
46.00
  
  Johan Sundgren  03, Linus Simmerlein  02, Josh Routh  02, Viktor Frisk  03
Final 2
1Malmö AI 
43.61
  
  Roble Mohamud Abdullahi  01, Max Rosquist-Larsson  01, Elias Hedner  02, Caleb Conable  01
2Hammarby IF 
43.83
  
  Mikael Agge  02, André Barroso Johansson  02, Leon Johansson  01, Paul Förnestig  01
3IFK Växjö 
44.59
  
  Edvin Månsson  02, Moltas Strömberg  03, Mahdi Ahmadi  01, Emil Carlsson  02
4IF Göta Karlstad 
44.93
  
  Oliver Ellström  03, Gabriel Gunnarsson  01, Albin Enbacker  01, Nahom Hailu  01
Turebergs FK 
DNF
  
  Filip Engström  01, Emil Johansson  02, Anton Runemar  02, Teo Paganus  03
Kvinnor
F17 100 m     
Final 1
Vind: -2.3
Vind: -2.3
1Wilma RosenquistMalmö AI
12.26
  
2Laura Iversen
Laura Iversen 02, IFK Växjö
13.04
IFK Växjö
13.04
  
3Ida Winther
13.32
Turebergs FK
13.32
  
4Shila Fathli
13.43
Hässelby SK
13.43
SB
  
5Madeleine Aulio
14.19
IFK Lidingö
14.19
PB
  
Final 2
Vind: -1.1
Vind: -1.1
1Stina Gustavsson
12.23
Hammarby IF
12.23
SB
  
2Sarah Karlsson
12.51
Huddinge AIS
12.51
  
3Olivia Österling StrömstedtIF Göta Karlstad
13.04
  
4Tiffanie Magnusson
13.05
Upsala IF
13.05
PB
  
5Ebba Gustafsson
13.46
Mölndals AIK
13.46
  
F17 400 m     
Final 1
1Maja Sund
Maja Sund 01, Tureberg
1:01.00
Turebergs FK
1:01.00
  
2Olivia Stridh
1:01.16
Malmö AI
1:01.16
PB
  
3Tyra Morell
Tyra Morell 02, Upsala IF
1:03.22
Upsala IF
1:03.22
  
4Molly Freeman
1:05.13
Hammarby IF
1:05.13
PB
  
5Paulina Wikemar
1:05.51
Mölndals AIK
1:05.51
PB
  
Final 2
1Lovisa Bivstedt
57.28
Hässelby SK
57.28
  
2Elisabeth Hvalgren
1:00.19
IFK Lidingö
1:00.19
  
3Hanna Karlsson
1:02.21
IF Göta Karlstad
1:02.21
PB
  
4Elwira Ripsweden
1:02.87
Huddinge AIS
1:02.87
  
5Tilde Bengtsson
1:05.56
IFK Växjö
1:05.56
  
F17 3000 m     


Final A

Final

1Tilde Axelsson FröjdenlundIFK Växjö
10:16.52
PB
  
2Malin Jonson
10:18.58
Mölndals AIK
10:18.58
  
3Ida Blom
Ida Blom 02, Hässelby
11:02.35
Hässelby SK
11:02.35
  
4Klara Ygeby
Klara Ygeby 02, Upsala IF
11:17.92
Upsala IF
11:17.92
PB
  
5Clara Lidén
11:43.77
Hammarby IF
11:43.77
PB
  
6Linnéa Ericsson BäckvallTurebergs FK
11:49.45
PB
  
7Lova Perman
11:54.17
IF Göta Karlstad
11:54.17
SB
  
8Alma Holmberg
12:03.90
IFK Lidingö
12:03.90
PB
  
9Iman Abdul Rahim
13:37.07
Malmö AI
13:37.07
PB
  
10Emelie Forsberg
14:15.58
Huddinge AIS
14:15.58
PB
  
F17 100 m häck (76.2 cm, 8.5 m)     
Final 1
1Freja Andersdotter
14.18 nwi
Malmö AI
14.18 nwi
  
2Klara Rådbo
14.29 nwi
Hammarby IF
14.29 nwi
  
3Shila Fathli
15.11 nwi
Hässelby SK
15.11 nwi
  
4Ella Hagman
15.18 nwi
Huddinge AIS
15.18 nwi
  
5Clara Billing
15.41 nwi
Turebergs FK
15.41 nwi
  
Final 2
1Alva Wolwan
Alva Wolwan 01, Upsala IF
14.83 nwi
Upsala IF
14.83 nwi
  
2Tove Larsson
Tove Larsson 02, IFK Växjö
15.18 nwi
IFK Växjö
15.18 nwi
  
3Lisa Fröberg
15.27 nwi
IFK Lidingö
15.27 nwi
  
4Lovisa Nilsson-Edin
15.86 nwi
Mölndals AIK
15.86 nwi
  
5Hanna Karlsson
15.88 nwi
IF Göta Karlstad
15.88 nwi
  
F17 Höjd     


Final A

Final

1Tilde Gudmundsson
1.63
IFK Växjö
1.63
  
2Lovisa Nilsson-EdinMölndals AIK
1.63
  
3Klara Rådbo
1.59
Hammarby IF
1.59
  
4Helena CronstedtMalmö AI
1.59
  
5Olivia Österling StrömstedtIF Göta Karlstad
1.55
  
6Edda Flink
Edda Flink 03, Upsala IF
1.55
Upsala IF
1.55
  
7Lisa Fröberg
1.55
IFK Lidingö
1.55
SB
  
8Vendela Einberg
1.51
Huddinge AIS
1.51
  
9Maja Sund
Maja Sund 01, Tureberg
1.51
Turebergs FK
1.51
PB
  
10Clara Fallenius
1.46
Hässelby SK
1.46
  
1.361.411.461.511.551.591.631.66
Gudmundsson---o-ooxxx
Nilsson-Edin---oxooxxoxxx
Rådbo-----oxxx
Cronstedt---oxooxxx
Österling Strömstedt---ooxxx
Flink---oxoxxx
Fröberg--ooxxoxxx
Einberg-oxoxxoxxx
Sundoxoxoxxoxxx
Fallenius-ooxxx
F17 Tresteg     


Final A

Final

1Tilde Gudmundsson
12.00
IFK Växjö
12.00
+0.8
  
2Nikki AnderbergMalmö AI
11.67
+1.4 PB
  
3Elsa Jansson
10.50w
Upsala IF
10.50w
+4.0
  
4Elwira Ripsweden
10.30
Huddinge AIS
10.30
+2.0 SB
  
5Caroline Graveley
10.25
Hässelby SK
10.25
+1.1
  
6Elina Andersson
10.21w
IF Göta Karlstad
10.21w
+3.3
  
7Fredrika Pettersson
10.19w
Hammarby IF
10.19w
+2.1
  
8Kristina Hvalgren
10.06w
IFK Lidingö
10.06w
+3.8
  
10Alva Larsson
9.84
Mölndals AIK
9.84
–0.8 PB
  
Gudmundsson11.62w
+3.1
x
+1.9
11.74w
+2.2
12.00
+0.8
Anderberg11.12
-0.1
11.67
+1.4
11.64w
+2.7
11.48w
+2.7
Jansson10.49
+1.8
10.32
0.0
10.50w
+4.0
x
+2.3
Ripsweden9.77
-1.0
10.30
+2.0
Graveley10.18
-1.6
10.25
+1.1
x
+0.6
10.00
+0.3
Andersson8.10
+1.2
10.21w
+3.3
10.16
+1.9
10.01w
+3.6
Pettersson10.19w
+2.1
10.07w
+2.8
9.77w
+3.3
9.87w
+3.4
Hvalgren9.44
-0.2
9.85
+1.6
10.06w
+3.8
x
-1.2
Larsson8.92w
+2.5
9.76w
+2.4
9.84w
+3.0
x
-1.4
F17 Diskus     


Final A

Final

1Enny Björk
Enny Björk 01, IFK Växjö
35.57
IFK Växjö
35.57
PB
  
2Amanda Fridberg
34.33
IF Göta Karlstad
34.33
  
3Embla Wihk
Embla Wihk 02, Hammarby
31.71
Hammarby IF
31.71
PB
  
4Victoria QuainooMalmö AI
29.69
  
5Alexandra RosengrenHuddinge AIS
27.31
PB
  
6Nina Bjerkliden
25.83
Upsala IF
25.83
PB
  
7Wilja Wickert
24.97
Hässelby SK
24.97
PB
  
8Sarah Olsson
24.14
Turebergs FK
24.14
PB
  
9Evelina Wikell
20.81
Mölndals AIK
20.81
PB
  
10Vendela Wahlberg
10.53
IFK Lidingö
10.53
PB
  
Björk33.0333.6934.8135.57
Fridbergxx34.33x
Wihkx25.4931.2231.71
Quainoox29.1829.69x
Rosengren27.31xx22.91
Bjerklidenxx25.83x
Wickert24.9720.1821.2621.64
Olsson24.1421.6320.1421.92
Wikellxx20.3520.81
Wahlberg10.53x9.629.14
F17 Spjut (500 g)     


Final A

Final

1Maria Grenegård
39.78
IF Göta Karlstad
39.78
  
2Helena CronstedtMalmö AI
36.83
PB
  
3Evelina Wikell
35.33
Mölndals AIK
35.33
  
4Sarah Olsson
34.94
Turebergs FK
34.94
  
5Enny Björk
Enny Björk 01, IFK Växjö
33.44
IFK Växjö
33.44
  
6Embla Wihk
Embla Wihk 02, Hammarby
31.15
Hammarby IF
31.15
  
7Sofia Boman
Sofia Boman 02, Hässelby
29.00
Hässelby SK
29.00
  
8Ella Hagman
27.30
Huddinge AIS
27.30
PB
  
9Frida Thornander
22.05
Upsala IF
22.05
SB
  
10Madeleine Aulio
15.31
IFK Lidingö
15.31
SB
  
Grenegård39.78x37.6736.71
Cronstedt36.8330.5735.7434.56
Wikell35.3330.2231.8831.15
Olsson32.5631.6133.4434.94
Björkx33.44x33.11
Wihk31.1530.99x26.44
Boman29.0026.3126.0427.25
Hagman27.30x25.5823.40
Thornander22.05x20.74x
Aulio15.3114.77
F17 4x100 m     
Final 1
1Huddinge AIS 
48.60
  
 Ella Hagman  02, Sarah Karlsson  01, Elwira Ripsweden  02, Alexandra Rosengren  03
2Mölndals AIK 
50.33
  
 Alva Larsson  02, Ebba Gustafsson  02, Josefin Stridh  02, Lovisa Nilsson-Edin  02
3Upsala IF 
51.39
  
 Alva Wolwan  01, Tyra Morell  02, Elsa Jansson  03, Tiffanie Magnusson  02
4Hässelby SK 
51.53
  
 Caroline Graveley  03, Shila Fathli  01, Clara Fallenius  03, Laura Fodor  03
5IFK Lidingö 
52.00
  
 Madeleine Aulio  02, Lisa Fröberg  02, Kristina Hvalgren  02, Elisabeth Hvalgren  02
Final 2
1Malmö AI 
47.22
  
 Samantha Oware  01, Nikki Anderberg  02, Freja Andersdotter  01, Wilma Rosenquist  01
2IFK Växjö 
50.07
  
 Laura Iversen  02, Matilda Honeth  02, Tilde Bengtsson  02, Tove Larsson  02
3Hammarby IF 
50.38
  
 Klara Rådbo  01, Tilda Kapell  01, Fredrika Pettersson  02, Beata Edelholm  03
4IF Göta Karlstad 
51.28
  
 Hanna Karlsson  03, Olivia Österling Strömstedt  01, Maria Grenegård  03, Maja Karlsson  01
5Turebergs FK 
51.44
  
 Ida Winther  01, Maja Sund  01, Clara Billing  02, Ronja Chrifi  02