9.10
18.9
2.10
17.10
2.10
18.9
16.10
10.10
14.10
30.9
30.9
16.10
16.10
16.10
3.10
17.10
14.10
9.10
3.10
10.10
17.10
17.10
16.10
16.10
3.10
26.9
13.10
7.10
14.10
9.10
28.8
6.10
9.10
13.10
9.10
9.10
9.10
12.10
9.10
19.9
12.10
10.10
10.10
9.10
10.10
3.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
9.10
9.10
3.10
30.9
10.10
25.9
13.9
27.9
19.9
9.10
3.10
26.9
9.10
7.10
7.10
6.10
10.10
9.10
9.10
9.10
7.10
7.10
30.9
9.10
9.10
2.10
2.10
26.9
26.9
5.10
2.10
2.10
3.10
2.10
26.9
29.9
27.9
22.9
20.9
15.9
3.10
26.9
2.10
2.10
2.10
Tävlande: 79 (39+40)   Starter: 86 (42+44)

Män
M 100 m     

Vind: -1.7

Final A

Final

Vind: -1.7
1Erik Johansson
11.04
Varbergs GIF
11.04
SB
  
Heat 1
Vind: -0.6
Vind: -0.6
1Anton BengtssonUllevi FK
11.25
SB
  
2Aaron Ladestam
Aaron Ladestam 00, IFK Göteborg
11.41
IFK Göteborg
11.41
PB
  
M 400 m     


Final A

Final

1Martin Astner
48.33
Ullevi FK
48.33
PB
  
2Alexander LesserUllevi FK
48.98
SB
  
3Martin Selin
49.68
Ullevi FK
49.68
SB
  
5Benjamin ÅbergHälle IF
49.84
SB
  
Final B
1Johan Lamm
Johan Lamm 98, Mölndal
50.82
Mölndals AIK
50.82
PB
  
2Felix Larsen NilssonÖrgryte IS
52.19
PB
  
3Fredrik Lorentzon
52.46
Sävedalens AIK
52.46
PB
  
M 1500 m     


Final A

Final

1Miguel Palm
3:56.96
Mölndals AIK
3:56.96
PB
  
3Jens Petrusson
4:07.51
Ullevi FK
4:07.51
SB
  
5Oliver Wykman
4:13.40
Högby IF
4:13.40
SB
  
M 5000 m     


Final A

Final

2Ahmed Mahmoud Ali
Ahmed Mahmoud Ali 97, Strömstad LK
15:46.46
Strömstad LK
15:46.46
PB
  
M Höjd     


Final A

Final

1Oskar Lundqvist
2.09
Upsala IF
2.09
SB
  
4Melker Manne
1.88
Ullevi FK
1.88
PB
  
M Stav     


Final A

Final

1Micael Fagö
5.00
Kalmar SK
5.00
PB
  
2Emil Carlsson
Emil Carlsson 02, IFK Växjö
4.70
IFK Växjö
4.70
  
3Erik HagströmIF Kville
4.10
SB
  
M Längd     


Final A

Final

1Andreas CarlssonIK Ymer
7.25
+0.9
  
2Gustaf BålströmUllevi FK
6.91
+1.3 PB
  
3Elias Martinsson
6.90
Mölndals AIK
6.90
+1.7
  
7Mohammad Al MasriIF Kville
6.12
+1.2 PB
  
M Kula     


Final A

Final

1Gabriel Heen
16.94
Hässelby SK
16.94
SB
  
4Mattias Nilsson
12.12
Umedalens IF
12.12
SB
  
M Diskus     


Final A

Final

1Gustav Liberg
52.49
Ullevi FK
52.49
  
2Albin Lager
Albin Lager 96, KFUM Örebro
49.84
KFUM Örebro
49.84
  
3Kevin Fankl
43.68
Ullevi FK
43.68
PB
  
6Erik Hagström
35.57
IF Kville
35.57
SB
  
M Spjut     


Final A

Final

3Jonathan BengtssonMölndals AIK
45.73
PB
  
P17 400 m     


Final A

Final

2Jesper Hermansson
53.20
Mölndals AIK
53.20
PB
  
5Tobias Ryden
55.03
IF Kville
55.03
PB
  
6Emil Bengtsson
55.64
IF Kville
55.64
PB
  
P17 800 m     


Final A

Final

7Melker Tillenius
2:15.70
Sävedalens AIK
2:15.70
PB
  
8Gustav Thyrman
2:16.11
IF Rigor
2:16.11
PB
  
9Ivan Magnusson
2:16.55
Sävedalens AIK
2:16.55
PB
  
P17 Längd     


Final A

Final

1Melker Manne
6.03
Ullevi FK
6.03
+0.1 PB
  
3Marcel SchweikartMölndals AIK
5.91
–0.8 PB
  
P17 Kula (5.0 kg)     


Final A

Final

1Arvid Mägi TheorinIF Kville
17.93
PB
  
2Gabriel Heen
16.94
Hässelby SK
16.94
SB
  
P14 Längd     


Final A

Final

1Felix Steene
5.83
IF Kville
5.83
+0.7 PB
  
P14 Spjut (600 g)     


Final A

Final

1Leo Zikovic
38.38
IF Kville
38.38
PB
  
Kvinnor
K 100 m     

Vind: 0.0

Final A

Final

Vind: 0.0
1Emelie RantzowIK Ymer
12.05
SB
  
1Sandra Jonsson LorentssonÖrgryte IS
12.77
PB
  
Heat 1
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1Ebba Magnusson
Ebba Magnusson 01, IFK Göteborg
13.17
IFK Göteborg
13.17
SB
  
K 400 m     


Final A

Final

1Linda Frödin GladIFK Lidingö
56.90
SB
  
2Louise Duvling AnderssonUllevi FK
57.21
PB
  
2Louise Duvling AnderssonUllevi FK
57.21
=PB
  
3Åsa SöderlundUllevi FK
57.32
PB
  
4Ide Ileso
59.41
Ullevi FK
59.41
PB
  
5Emelie Öberg
1:01.59
Ullevi FK
1:01.59
SB
  
K 800 m     


Final A

Final

1Pia Bålsrud
Pia Bålsrud 95, NOR
2:14.10
95NOR
2:14.10
PB
  
2Beatrice Brink
2:14.38
IF Kville
2:14.38
SB
  
4Clara Hildt
2:17.81
Örgryte IS
2:17.81
PB
  
4Klara Kindblom
Klara Kindblom 03, IFK Göteborg
2:26.58
IFK Göteborg
2:26.58
PB
  
6Felicia Brink
2:33.42
IF Kville
2:33.42
PB
  
K Höjd     


Final A

Final

1Evelina ErlandssonIF Göta Karlstad
1.71
  
3Ida Björndal
1.55
IF Kville
1.55
PB
  
K Stav     


Final A

Final

1Hanna Jansson
4.25
Ullevi FK
4.25
PB
  
12 SWE AT
2Annika Jönsson
3.85
IFK Helsingborg
3.85
  
3Gabriella Jönsson
3.85
IFK Helsingborg
3.85
PB
  
4Rebecka KrüegerMalmö AI
3.60
=PB
  
5Klara MattssonIK Orient
3.60
SB
  
K Längd     


Final A

Final

1Sandra Jonsson LorentssonÖrgryte IS
5.39
0.0 PB
  
2Ebba Magnusson
Ebba Magnusson 01, IFK Göteborg
5.27
IFK Göteborg
5.27
0.0 PB
  
3Wendela Yhlen GrafUllevi FK
5.23
+1.1 PB
  
4Corinne WessmanIK Ymer
5.05
0.0 PB
  
4Julia SvennbladAle FK
4.90
+1.0 PB
  
5Rebecca PeterssonUllevi FK
5.13
+0.1 PB
  
5Nike Thanner
5.02
Örgryte IS
5.02
+0.7 PB
  
7Rebecca Runfors CarlzzonÖrgryte IS
4.85
+1.9 PB
  
8Moa Karlin JosefssonUllevi FK
4.97
0.0 SB
  
K Diskus     


Final A

Final

1Linn Hessler-BergstrandUllevi FK
40.78
SB
  
K Spjut     


Final A

Final

1Mari Klaup-McCollUllevi FK
50.81
  
2Emelie Larsson
45.02
Ullevi FK
45.02
SB
  
3Sofie Hammar
41.28
IF Rigor
41.28
  
F17 100 m     
Heat 1
Vind: 0.0
Vind: 0.0
2Alfrida Kilvik
13.47
IF Kville
13.47
PB
  
F17 400 m     


Final A

Final

1Gaël De Coninck
55.81
Sävedalens AIK
55.81
PB
  
2Julia SvennbladAle FK
1:00.12
PB
  
3Ida Kühnel PappilaIF Kville
1:05.51
PB
  
4Tilda Mjörnell
1:05.64
Ullevi FK
1:05.64
PB
  
F15 80 m     
Heat 1
Vind: -0.6
Vind: -0.6
1Liv Nilsander
10.76
Varbergs GIF
10.76
PB
  
F15 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

1Calista Ezeh
10.88
IF Kville
10.88
SB
  
2Linnea Persson
Linnea Persson 03, IFK Göteborg
10.76
IFK Göteborg
10.76
PB
  
F15 Spjut (500 g)     


Final A

Final

3Nicole Dinu
28.06
IF Kville
28.06
PB
  
F14 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

2Elsa WållgrenIK Lerum FI
10.25
PB