31.7‐1.8
27.6
31.7
31.7
24.7
29.7
29.7
28.7
26.7
7.7
28.7
27.7
28.7
28.7
28.7
28.7
27.7
27.7
28.7
28.7
28.7
24.7
25.7
27.7
24.7
27.7
26.7
25.7
21.7
21.7
19.7
27.7
25‐26.7
28.6
19.7
26.7
25.7
24.7
21.7
21.7
24.7
24‐25.7
24‐25.7
21.7
21.7
24‐25.7
25.7
25.7
25.7
24.7
24.7
23.7
22.7
24.7
24.7
24.7
24.7
22.7
20.7
17.7
24.6
24.7
22.7
22.7
19.7
22.7
21.7
20.7
16.7
21.7
21.7
20.7
17.7
10.7
3.7
20.7
17.7
14.7
17‐18.7
20.7
20.7
19.7
19.7
19.7
20.7
18.7
3.7
17‐18.7
19.7
18.7
18.7
18.7
18.7
17.7
17.7
17.7
17.7
17.7
17.7
16.7
Arena: Slottsskogsvallen
Tävlande: 153 (72+81)   Starter: 190 (91+99)

Män
M 80 m     
Heat 1
2 jun Vind: 0.0
2 junVind: 0.0
2Martin Allansson
9.77
Mölndals AIK
9.77
PB
  
3Måns Terfors
Måns Terfors 03, Sävedalen
9.93
Sävedalens AIK
9.93
PB
  
Heat 2
2 jun Vind: 0.0
2 junVind: 0.0
1Fabian Steene
9.66
IF Kville
9.66
PB
  
3Nicholas Thoong
Nicholas Thoong 03, IFK Göteborg
10.20
IFK Göteborg
10.20
PB
  
M 100 m     
2 jun
Vind: -2.7

Final A

Final
2 jun
Vind: -2.7
1Sulayman Bah
10.76
Ullevi FK
10.76
SB
  
2Patrik AnderssonUllevi FK
10.83
  
3Alexander LesserUllevi FK
11.13
  
4Filip Schwartz
11.16
Mölndals AIK
11.16
  
Heat 1
2 jun Vind: 0.0
2 junVind: 0.0
1Patrik AnderssonUllevi FK
10.73
SB
  
2Alexander LesserUllevi FK
10.96
SB
  
Heat 2
2 jun Vind: -0.7
2 junVind: -0.7
1Sulayman Bah
10.84
Ullevi FK
10.84
SB
  
2Martin Selin
11.32
Ullevi FK
11.32
SB
  
Heat 3
2 jun Vind: -1.2
2 junVind: -1.2
1Filip Schwartz
11.13
Mölndals AIK
11.13
SB
  
3Gustaf BålströmUllevi FK
11.77
PB
  
M 200 m     
3 jun
Vind: 0.0

Final A

Final
3 jun
Vind: 0.0
1Alexander LesserUllevi FK
21.82
SB
  
M 800 m     
2 jun

Final A

Final
2 jun
1Felix Francois
1:53.73
Örgryte IS
1:53.73
SB
  
2Johan Lamm
Johan Lamm 98, Mölndal
1:54.10
Mölndals AIK
1:54.10
PB
  
3Miguel Palm
1:54.57
Mölndals AIK
1:54.57
PB
  
4Benjamin Åberg
1:54.65
Hälle IF
1:54.65
PB
  
5Eric Källman
1:55.08
IK Ymer
1:55.08
SB
  
6Hampus Börjesson
1:55.47
Ullevi FK
1:55.47
SB
  
M 3000 m     
3 jun

Final A

Final
3 jun
1Hussein Ibrahim
8:28.91
Ullevi FK
8:28.91
SB
  
2Sebastian Nilsson
8:30.22
Mölndals AIK
8:30.22
PB
  
6Axel Tööj
9:25.26
IF Hagen
9:25.26
PB
  
7Michael Rosenqvist
9:29.68
Mölndals AIK
9:29.68
PB
  
M 400 m häck     
2 jun

Final A

Final
2 jun
1Carl Bengtström
50.20
Örgryte IS
50.20
PB NU20R
  
2 SWE P19 AT
2Jonathan Carbe
52.85
Örgryte IS
52.85
SB
  
3Erik Lindahl
53.44
Ullevi FK
53.44
SB
  
4Samuel Wiik
53.55
Örgryte IS
53.55
SB
  
6Samuel Lestander
Samuel Lestander 00, IFK Göteborg
58.97
IFK Göteborg
58.97
PB
  
M Höjd     
2 jun

Final A

Final
2 jun
1Robin JacobssonUllevi FK
2.01
SB
  
2Simon Martin
1.81
IFK Halmstad
1.81
PB
  
M Stav     
2 jun

Final A

Final
2 jun
1Micael Fagö
4.80
Kalmar SK
4.80
SB
  
M Längd     
3 jun

Final A

Final
3 jun
1Kevin Fankl
6.99
Ullevi FK
6.99
+1.9
  
2Elias Martinsson
6.93
Mölndals AIK
6.93
+1.1 SB
  
3Filip Schwartz
6.78w
Mölndals AIK
6.78w
+2.6
  
5Robin GustafssonHälle IF
6.62
+0.2 PB
  
Filip Schwartz
6.63
Mölndals AIK
6.63
+1.5 PB
  
M Tresteg     
3 jun

Final A

Final
3 jun
1Gustaf BålströmUllevi FK
14.65
+0.7 PB
  
6Lukas Edqvist
12.96
Örgryte IS
12.96
+0.8 PB
  
M Diskus     
2 jun

Final A

Final
2 jun
1Gustav Liberg
53.27
Ullevi FK
53.27
  
M Slägga     
3 jun

Final A

Final
3 jun
1Tim SöderqvistHälle IF
64.03
SB
  
M Spjut     
3 jun

Final A

Final
3 jun
1Nicklas Karlsson
54.12
Finspångs AIK
54.12
PB
  
P19 Diskus (1.75 kg)     
2 jun

Final A

Final
2 jun
1Markus Menander
44.66
Kongahälla AIK
44.66
PB
  
P19 Slägga (6.0 kg)     
3 jun

Final A

Final
3 jun
1Filip Linnér
Filip Linnér 00, IFK Göteborg
40.17
IFK Göteborg
40.17
PB
  
P17 100 m     
2 jun
Vind: -0.2

Final A

Final
2 jun
Vind: -0.2
1Oliwer DanielssonUllevi FK
10.97
=SB
  
Heat 1
2 jun Vind: -1.4
2 junVind: -1.4
1Oliwer DanielssonUllevi FK
11.00
  
2Richie Leong
11.62
Ullevi FK
11.62
PB
  
P17 200 m     
3 jun
Vind: -0.8

Final A

Final
3 jun
Vind: -0.8
2Philip Ryding
23.35
IF Kville
23.35
PB
  
3Josef Wallenlind
23.85
Mölndals AIK
23.85
PB
  
4Karl WållgrenIK Lerum FI
24.13
PB
  
Final B
3 jun Vind: +0.1
3 junVind: +0.1
2Emil Bengtsson
24.30
IF Kville
24.30
PB
  
P17 400 m     
3 jun

Final A

Final
3 jun
1Edward Appelberg
Edward Appelberg 01, Lidköpings IS
51.56
Lidköpings IS
51.56
PB
  
3Victor Wahlgren
52.77
Mölndals AIK
52.77
PB
  
4Tom Berensson
53.74
IF Kville
53.74
SB
  
P17 800 m     
2 jun

Final A

Final
2 jun
2Elias Brink
2:04.47
IF Kville
2:04.47
PB
  
6Hlynur Sigurbergsson
2:12.00
Mölndals AIK
2:12.00
SB
  
P17 110 m häck (91.4 cm, 8.9 m)     
2 jun
Vind: -0.2

Final A

Final
2 jun
Vind: -0.2
1Thomas Jones
14.05
Kyrkhults SK
14.05
PB
  
3Felix Ljung
15.98
Mölndals AIK
15.98
PB
  
6William Frisk
16.67
Örgryte IS
16.67
PB
  
P17 300 m häck (83.8 cm)     
2 jun

Final A

Final
2 jun
1Jesper Hermansson
42.26
Mölndals AIK
42.26
PB
  
3Ola Bokesjö
44.96
Ullevi FK
44.96
PB
  
P17 Stav     
2 jun

Final A

Final
2 jun
1Emil Carlsson
4.60
IFK Växjö
4.60
SB
  
2Nils Jensen
Nils Jensen 01, Sävedalen
3.60
Sävedalens AIK
3.60
=PB
  
P17 Längd     
3 jun

Final A

Final
3 jun
7Sören Simonson PauliUllevi FK
5.95
–0.8 PB
  
P17 Kula (5.0 kg)     
3 jun

Final A

Final
3 jun
1Arvid Mägi TheorinIF Kville
16.43
  
P17 Diskus (1.5 kg)     
2 jun

Final A

Final
2 jun
2Fredrik Grund
35.06
IF Kville
35.06
PB
  
P17 Slägga (5.0 kg)     
3 jun

Final A

Final
3 jun
1William LanndalenIF Kville
59.74
  
P17 Spjut (700 g)     
3 jun

Final A

Final
3 jun
3Fredrik Grund
43.93
IF Kville
43.93
PB
  
P15 300 m     
3 jun

Final A

Final
3 jun
2Jimmy HellströmUllevi FK
39.38
PB
  
3Måns Terfors
Måns Terfors 03, Sävedalen
39.62
Sävedalens AIK
39.62
PB
  
P15 2000 m     
3 jun

Final A

Final
3 jun
1Simon Wikell
6:09.59
Mölndals AIK
6:09.59
PB
  
2Fabian Haeffler
6:11.07
Mölndals AIK
6:11.07
PB
  
7Martin Jarlbäck
6:48.31
Mölndals AIK
6:48.31
PB
  
8Oskar Davidsson
6:51.44
Varbergs GIF
6:51.44
PB
  
P15 Höjd     
3 jun

Final A

Final
3 jun
2David Ulstein
1.77
Mölndals AIK
1.77
PB
  
4Martin Allansson
1.68
Mölndals AIK
1.68
PB
  
P15 Längd     
2 jun

Final A

Final
2 jun
1Fabian Steene
6.11
IF Kville
6.11
+0.2 PB
  
3Victor Hering
6.04
Ullevi FK
6.04
+1.4 PB
  
P15 Tresteg     
3 jun

Final A

Final
3 jun
1Victor Hering
12.65
Ullevi FK
12.65
–0.9 PB
  
P15 Diskus (1.0 kg)     
2 jun

Final A

Final
2 jun
3Axel Olausson
32.12
IF Kville
32.12
PB
  
P15 Slägga (4.0 kg)     
3 jun

Final A

Final
3 jun
1Hugo Kajsjö
40.03
IK Lerum FI
40.03
PB
  
P15 Spjut (600 g)     
3 jun

Final A

Final
3 jun
1Fabian Steene
47.66
IF Kville
47.66
PB
  
P14 300 m häck (76.2 cm)     
2 jun

Final A

Final
2 jun
1William Asker
45.87
IF Kville
45.87
PB
  
P14 Tresteg     
3 jun

Final A

Final
3 jun
1William Asker
12.33
IF Kville
12.33
–0.9 PB
  
2Felix Steene
12.31
IF Kville
12.31
–1.1 PB
  
P14 Kula (4.0 kg)     
3 jun

Final A

Final
3 jun
1Felix Steene
10.95
IF Kville
10.95
PB
  
P14 Diskus (1.0 kg)     
2 jun

Final A

Final
2 jun
1Oliver Sonnerup
36.82
Brattås CK
36.82
PB
  
2Felix Steene
35.23
IF Kville
35.23
PB
  
P14 Spjut (600 g)     
3 jun

Final A

Final
3 jun
1Felix Steene
37.72
IF Kville
37.72
PB
  
P13 Stav     
2 jun

Final A

Final
2 jun
1Gabriel TorgerssonIF Kville
2.80
PB
  
Kvinnor
K 60 m     
Heat 1
3 jun Vind: +2.3
3 junVind: +2.3
1Helmi Hjortbäck
8.18w
Sävedalens AIK
8.18w
  
K 100 m     
2 jun
Vind: -1.7

Final A

Final
2 jun
Vind: -1.7
1Jessica Östlund
12.07
Hässelby SK
12.07
  
2Kajsa Kjellergren
12.10
IFK Halmstad
12.10
SB
  
5Alva Larsson
13.16
Mölndals AIK
13.16
PB
  
Heat 1
2 jun Vind: 0.0
2 junVind: 0.0
1Kajsa Kjellergren
12.11
IFK Halmstad
12.11
SB
  
2Louise Duvling AnderssonUllevi FK
12.48
PB
  
2Ebba Gustafsson
12.77
Mölndals AIK
12.77
PB
  
4Malin Roth
12.59
Ullevi FK
12.59
SB
  
Heat 2
2 jun Vind: +2.0
2 junVind: +2.0
1Jessica Östlund
11.90
Hässelby SK
11.90
SB
  
2Vendela Rydbäck
Vendela Rydbäck 97, Göteborgs KIK
12.26
Göteborgs KIK
12.26
PB
  
K 200 m     
3 jun
Vind: -0.4

Final A

Final
3 jun
Vind: -0.4
1Lisa Lilja
24.33
Ullevi FK
24.33
PB
  
1Ebba Gustafsson
25.98
Mölndals AIK
25.98
PB
  
3Judith Wagersten
26.26
Örgryte IS
26.26
PB
  
Final B
3 jun Vind: 0.0
3 junVind: 0.0
2Alice Kjellander
Alice Kjellander 00, Göteborgs KIK
26.96
Göteborgs KIK
26.96
SB
  
K 800 m     
2 jun

Final A

Final
2 jun
1Mille B. Olesen
Mille B. Olesen 02, DEN
2:14.65
02DEN
2:14.65
  
2Beatrice Brink
2:15.57
IF Kville
2:15.57
SB
  
3Anne Bonderup Andersen
Anne Bonderup Andersen 01, DEN
2:17.58
01DEN
2:17.58
SB
  
3Filippa Zäll
Filippa Zäll 03, Ängelholm
2:21.80
Ängelholms IF
2:21.80
SB
  
5Malin Jonson
2:22.43
Mölndals AIK
2:22.43
PB
  
5Amanda Olsson
2:26.93
Säffle FIK
2:26.93
PB
  
6Nanna Muurholm
Nanna Muurholm 01, DEN
2:25.60
01DEN
2:25.60
  
6Wilma Holmén
2:28.39
Mölndals AIK
2:28.39
PB
  
K 1500 m     
3 jun

Final A

Final
3 jun
2Majken Söderlund Larsson
5:14.04
F Stenungsunds FI
5:14.04
PB
  
K 2000 m     
3 jun

Final A

Final
3 jun
3Anna Svarfvar
7:17.71
Mölndals AIK
7:17.71
SB
  
4Indra Johansson
Indra Johansson 04, Trollhättan FIK
7:15.78
Trollhättan FIK
7:15.78
PB
  
5Frida Palmqvist
7:30.37
Mölndals AIK
7:30.37
PB
  
6Maja WrångemyrIK Ymer
7:24.38
PB
  
6Alicia Isaksson
7:40.14
IF Rigor
7:40.14
PB
  
7Lisa Andersson
7:46.05
Mölndals AIK
7:46.05
SB
  
8Ellen Widengren
Ellen Widengren 04, Göteborgs KIK
7:42.93
Göteborgs KIK
7:42.93
PB
  
9Tilda Mjörnell
7:50.13
Ullevi FK
7:50.13
PB
  
K 3000 m     
3 jun

Final A

Final
3 jun
1Clara Hildt
10:05.44
Örgryte IS
10:05.44
PB
  
2Malin Jonson
10:08.81
Mölndals AIK
10:08.81
PB
  
3Hanna DICKÉR
10:55.01
Örgryte IS
10:55.01
PB
  
4Lina Karlsson
Lina Karlsson 02, Lidköpings IS
11:17.65
Lidköpings IS
11:17.65
PB
  
5Stina Pettersson
11:23.90
IK Lerum FI
11:23.90
PB
  
K 100 m häck (76.2 cm, 8.5 m)     
2 jun
Vind: -0.2

Final A

Final
2 jun
Vind: -0.2
4Sandra Jonsson LorentssonÖrgryte IS
15.36
PB
  
K 100 m häck     
2 jun
Vind: +0.2

Final A

Final
2 jun
Vind: +0.2
1Lisa Linnell
Lisa Linnell 91, Atleticum Växjö
14.72
Atleticum Växjö SK
14.72
SB
  
2Emma Söderström
Emma Söderström 98, Göteborgs KIK
14.74
Göteborgs KIK
14.74
PB
  
K 80 m häck (76.2 cm, 8 m)     
2 jun
Vind: 0.0

Final A

Final
2 jun
Vind: 0.0
1Sofia Wallin
12.38
Varbergs GIF
12.38
PB
  
2Tilda Bernhult
Tilda Bernhult 04, Thorengruppen
13.05
Thorengruppen TFC
13.05
PB
  
K Höjd     
3 jun

Final A

Final
3 jun
1Emma Söderström
Emma Söderström 98, Göteborgs KIK
1.78
Göteborgs KIK
1.78
SB
  
1Ellen HanssonIK Lerum FI
1.52
PB
  
2Anna Påsse
Anna Påsse 99, Göteborgs KIK
1.70
Göteborgs KIK
1.70
PB
  
3Elina Bergman
1.50
Brattås CK
1.50
SB
  
K Stav     
3 jun

Final A

Final
3 jun
1Ellen Olsson
4.10
Wärnamo SK
4.10
  
1Stella Johansson
Stella Johansson 07, IFK Göteborg
2.00
IFK Göteborg
2.00
PB
  
2Linnea Jönsson
3.70
IFK Helsingborg
3.70
  
3Annika Jönsson
3.60
IFK Helsingborg
3.60
  
K Längd     
2 jun

Final A

Final
2 jun
1Elin Larsson
5.98
IFK Halmstad
5.98
0.0 PB
  
1Filippa Palmås
Filippa Palmås 04, IFK Göteborg
5.18
IFK Göteborg
5.18
+0.7 PB
  
1Desirée LindénUllevi FK
5.00
+1.8 SB
  
2Filippa RodriguesMölndals AIK
5.91
–1.4 PB
  
2Liv Nilsander
5.15
Varbergs GIF
5.15
–0.7 PB
  
3Lisa Warfvinge
5.57
Varbergs GIF
5.57
–0.2 SB
  
3Hedda Tellow
5.49
Örgryte IS
5.49
+1.4 SB
  
3Ebba Niklasson
5.10w
Sävedalens AIK
5.10w
+2.5
  
4Moa Ullgren
Moa Ullgren 96, Athletics 24Seven
5.54
Athletics 24Seven SK
5.54
+0.3 SB
  
4Elin Stenhammar
5.04
Alingsås IF
5.04
–1.5 PB
  
5Judith Wagersten
5.51
Örgryte IS
5.51
+0.3 PB
  
6Lovisa Pettersson
Lovisa Pettersson 03, Lidköpings IS
4.93
Lidköpings IS
4.93
–0.1 SB
  
Ebba Niklasson
5.09
Sävedalens AIK
5.09
–0.7 PB
  
K Längd extra     
3 jun

Final A

Final
3 jun
1Alice Kjellander
Alice Kjellander 00, Göteborgs KIK
5.38
Göteborgs KIK
5.38
–3.3 PB
  
K Tresteg     
3 jun

Final A

Final
3 jun
1Fatima Koné
12.40
Mölndals AIK
12.40
+1.1 SB
  
2Ebba Niklasson
10.75
Sävedalens AIK
10.75
–0.9 PB
  
3Nosimo SjögrenUllevi FK
11.32
+1.1 PB
  
8Linnea Borrman
Linnea Borrman 01, Strömstads IF
10.38
Strömstads IF
10.38
–0.3 SB
  
K Kula     
3 jun

Final A

Final
3 jun
1Maria Nilsson
14.15
IK Orient
14.15
SB
  
K Diskus     
2 jun

Final A

Final
2 jun
1Daniella PerssonHälle IF
43.87
  
K Slägga     
3 jun

Final A

Final
3 jun
1Luana Lund Klaric
Luana Lund Klaric 99, Göteborgs KIK
51.97
Göteborgs KIK
51.97
SB
  
K Spjut     
3 jun

Final A

Final
3 jun
1Sofie Hammar
41.32
IF Rigor
41.32
SB
  
F17 100 m     
Heat 3
2 jun Vind: -1.1
2 junVind: -1.1
2Hedda Tellow
12.77
Örgryte IS
12.77
PB
  
F17 200 m     
Final C
3 jun Vind: -0.2
3 junVind: -0.2
1Ida Persson
26.40
IK Ymer
26.40
PB
  
2Ebba Magnusson
Ebba Magnusson 01, IFK Göteborg
26.51
IFK Göteborg
26.51
SB
  
F17 400 m     
3 jun

Final A

Final
3 jun
2Wilma Nielsen
Wilma Nielsen 01, Göteborgs KIK
59.37
Göteborgs KIK
59.37
PB
  
F17 100 m häck (76.2 cm, 8.5 m)     
2 jun
Vind: -0.2

Final A

Final
2 jun
Vind: -0.2
1Julia WennerstenIK Ymer
14.33
  
2Freja AndersdotterMalmö AI
14.35
=PB
  
Heat 1
2 jun Vind: -1.5
2 junVind: -1.5
1Julia WennerstenIK Ymer
14.25
PB
  
2Freja AndersdotterMalmö AI
14.35
PB
  
F17 300 m häck     
3 jun

Final A

Final
3 jun
4Clara BergströmIFK Sunne
49.53
PB
  
5Johanna Stübner
Johanna Stübner 02, Göteborgs KIK
49.97
Göteborgs KIK
49.97
SB
  
6Astrid Berg
51.94
Ullevi FK
51.94
PB
  
Final B
2 jun
2 jun
4Rebecca Runfors CarlzzonÖrgryte IS
50.23
PB
  
5Johanna Sjögren
Johanna Sjögren 02, Göteborgs KIK
50.91
Göteborgs KIK
50.91
SB
  
F17 Stav     
3 jun

Final A

Final
3 jun
1Gabriella Jönsson
3.60
IFK Helsingborg
3.60
SB
  
F17 Längd     
3 jun

Final A

Final
3 jun
1Freja AndersdotterMalmö AI
5.65
0.0 SB
  
F17 Kula (3.0 kg)     
3 jun

Final A

Final
3 jun
1Sophie Reid
13.60
IK Ymer
13.60
PB
  
F17 Slägga (3.0 kg)     
3 jun

Final A

Final
3 jun
1Molly Broback
Molly Broback 01, Sävedalen
48.73
Sävedalens AIK
48.73
PB
  
F17 Spjut (500 g)     
3 jun

Final A

Final
3 jun
1Sophie Reid
41.98
IK Ymer
41.98
PB
  
F15 800 m     
2 jun

Final A

Final
2 jun
1Julia SvennbladAle FK
2:14.56
PB
  
2Olivia Brunbäck
2:16.03
Sävedalens AIK
2:16.03
PB
  
F15 Kula (3.0 kg)     
3 jun

Final A

Final
3 jun
1Ebba Toorell
12.06
IK Lerum FI
12.06
PB
  
3Olivia Bissette
10.60
Mölndals AIK
10.60
PB
  
F15 Diskus (0.75 kg)     
2 jun

Final A

Final
2 jun
2Liv Nilsander
28.70
Varbergs GIF
28.70
PB
  
F15 Spjut (500 g)     
3 jun

Final A

Final
3 jun
6Ebba Toorell
27.70
IK Lerum FI
27.70
PB
  
F14 300 m     
3 jun

Final A

Final
3 jun
1Elvira Tanderud
Elvira Tanderud 04, Trollhättan FIK
39.82
Trollhättan FIK
39.82
PB
  
Final B
3 jun
3 jun
2Filippa Palmås
Filippa Palmås 04, IFK Göteborg
43.42
IFK Göteborg
43.42
PB
  
F14 Spjut (500 g)     
3 jun

Final A

Final
3 jun
1Emilia Wernerliv
34.57
Kongahälla AIK
34.57
PB
  
F13 200 m     
3 jun
Vind: +0.1

Final A

Final
3 jun
Vind: +0.1
1Helmi Hjortbäck
26.75
Sävedalens AIK
26.75
PB