31.7‐1.8
27.6
31.7
31.7
24.7
29.7
29.7
28.7
26.7
7.7
28.7
27.7
28.7
28.7
28.7
28.7
27.7
27.7
28.7
28.7
28.7
24.7
25.7
27.7
24.7
27.7
26.7
25.7
21.7
21.7
19.7
27.7
25‐26.7
28.6
19.7
26.7
25.7
24.7
21.7
21.7
24.7
24‐25.7
24‐25.7
21.7
21.7
24‐25.7
25.7
25.7
25.7
24.7
24.7
23.7
22.7
24.7
24.7
24.7
24.7
22.7
20.7
17.7
24.6
24.7
22.7
22.7
19.7
22.7
21.7
20.7
16.7
21.7
21.7
20.7
17.7
10.7
3.7
20.7
17.7
14.7
17‐18.7
20.7
20.7
19.7
19.7
19.7
20.7
18.7
3.7
17‐18.7
19.7
18.7
18.7
18.7
18.7
17.7
17.7
17.7
17.7
17.7
17.7
16.7
Arena: Friidrottens Hus
Tävlande: 760 (328+432)   Starter: 1446 (596+850)

Män
M 60 m     
Inne 3 feb

Final A

Final
Inne 3 feb
1Sulayman Bah
6.79
Ullevi FK
6.79
SB
  
2Patrik AnderssonUllevi FK
6.81
SB
  
3Emil von BarthUllevi FK
6.84
SB
  
4Stefan Tärnhuvud
6.86
Sundsvalls FI
6.86
SB
  
5Thobias Nilsson MontlerMalmö AI
6.97
  
6Omar Chaaban
Omar Chaaban 00, Helsingborg
6.98
IFK Helsingborg
6.98
PB
  
Final B
3 feb
3 feb
1Carl Bengtström
6.99
Örgryte IS
6.99
PB
  
2Lion Martinez
Lion Martinez 78, Spårvägen
7.04
Spårvägens FK
7.04
  
3Kasper Olsen
Kasper Olsen 91, DEN
7.09
91DEN
7.09
SB
  
4Emil Frænde
Emil Frænde 00, DEN
7.12
00DEN
7.12
SB
  
5Isak Barrow
7.15
Ullevi FK
7.15
SB
  
6Rodney Pratdavis
Rodney Pratdavis 93, DEN
7.16
93DEN
7.16
PB
  
Heat 1
3 feb
3 feb
1Emil von BarthUllevi FK
6.90
SB
  
2Kasper Olsen
Kasper Olsen 91, DEN
7.14
91DEN
7.14
SB
  
3Rodney Pratdavis
Rodney Pratdavis 93, DEN
7.21
93DEN
7.21
SB
  
4Linus JohanssonIK Wilske
7.29
PB
  
5Daniel AnderssonIstrums SK
7.33
SB
  
6Per-Joan LorentzonIK Orient
7.75
SB
  
7Erik HagströmIF Kville
7.87
  
Heat 2
3 feb
3 feb
1Sulayman Bah
6.84
Ullevi FK
6.84
  
2Philip NilssonIFK Lund
7.09
  
3Emil Frænde
Emil Frænde 00, DEN
7.17
00DEN
7.17
SB
  
4Gustav Lundholm Nielsen
Gustav Lundholm Nielsen 98, DEN
7.30
98DEN
7.30
SB
  
5Ludvig BrorssonIK Wilske
7.36
  
6Robin Noping
Robin Noping 96, Sävedalen
7.63
Sävedalens AIK
7.63
PB
  
7Mohammad Ghobeishi
7.69
IFK Göteborg
7.69
PB
  
Heat 3
3 feb
3 feb
1Tobias Gorgone Larsen
Tobias Gorgone Larsen 00, DEN
6.99
00DEN
6.99
  
2Isak Barrow
7.16
Ullevi FK
7.16
SB
  
3Marcus Lidman
7.30
Hälle IF
7.30
  
4Haris Khan
Haris Khan 00, DEN
7.46
00DEN
7.46
  
5Erik DahlqvistIK Orient
7.53
  
6Sakhi Husseini
Sakhi Husseini 99, Håfreström
7.78
Håfreströms IF
7.78
PB
  
7Magnus Andersson
Magnus Andersson 00, Strömstads IF
8.07
Strömstads IF
8.07
PB
  
Heat 4
3 feb
3 feb
1Thobias Nilsson MontlerMalmö AI
6.95
PB
  
2Carl Bengtström
7.02
Örgryte IS
7.02
PB
  
3Glody Ngoma
Glody Ngoma 00, IFK Göteborg
7.25
IFK Göteborg
7.25
PB
  
4Isak KristensenUllevi FK
7.33
SB
  
5Michael SkaleniusIF Kville
7.60
  
6Simon Sund
7.70
Ullevi FK
7.70
  
7Dennis Yetik
Dennis Yetik 95, DEN
7.99
95DEN
7.99
PB
  
Heat 5
3 feb
3 feb
1Lion Martinez
Lion Martinez 78, Spårvägen
7.12
Spårvägens FK
7.12
  
2Kevin Fankl
7.14
Ullevi FK
7.14
SB
  
3Felix Ericsson
Felix Ericsson 95, Helsingborg
7.28
IFK Helsingborg
7.28
  
4Patrik Björk
Patrik Björk 83, Sävedalen
7.41
Sävedalens AIK
7.41
SB
  
5Samuel Lestander
Samuel Lestander 00, IFK Göteborg
7.54
IFK Göteborg
7.54
  
6Navid Bazgir
Navid Bazgir 95, DEN
7.54
95DEN
7.54
  
7Martin Danerud
9.14
Sävedalens AIK
9.14
PB
  
Heat 6
3 feb
3 feb
1Patrik AnderssonUllevi FK
6.87
  
2Stefan Tärnhuvud
6.95
Sundsvalls FI
6.95
SB
  
3Omar Chaaban
Omar Chaaban 00, Helsingborg
6.99
IFK Helsingborg
6.99
=PB
  
4Albert Ranning
Albert Ranning 98, DEN
6.99
98DEN
6.99
SB
  
5Linus Andersson
7.22
Alingsås IF
7.22
=PB
  
6Andreas NorströmUllevi FK
7.29
  
7Simon WennolfIFK Lund
7.41
  
M 200 m     
Inne 3 feb

Final A

Final
Inne 3 feb
1Erik Annerfalk
21.74
Ullevi FK
21.74
  
2Tobias Gorgone Larsen
Tobias Gorgone Larsen 00, DEN
21.98
00DEN
21.98
PB
  
3Filip NilssonIFK Lund
22.32
  
Final B
3 feb
3 feb
1Alexander LesserUllevi FK
22.12
SB
  
2Kasper Olsen
Kasper Olsen 91, DEN
22.32
91DEN
22.32
SB
  
3Robin Noping
Robin Noping 96, Sävedalen
25.55
Sävedalens AIK
25.55
  
Final C
3 feb
3 feb
1Albert Ranning
Albert Ranning 98, DEN
22.22
98DEN
22.22
PB
  
2Felix Ericsson
Felix Ericsson 95, Helsingborg
22.84
IFK Helsingborg
22.84
  
3Chidozie Abika
23.21
IF Kville
23.21
  
Final D
3 feb
3 feb
1Lion Martinez
Lion Martinez 78, Spårvägen
22.49
Spårvägens FK
22.49
SB
  
2Alexander AndreassonÖrgryte IS
22.52
PB
  
3Martin Selin
22.91
Ullevi FK
22.91
PB
  
Final E
3 feb
3 feb
1Marcus Lidman
22.85
Hälle IF
22.85
PB
  
2Erik Lindahl
23.05
Ullevi FK
23.05
SB
  
3Glody Ngoma
Glody Ngoma 00, IFK Göteborg
23.64
IFK Göteborg
23.64
  
Final F
3 feb
3 feb
1Andreas NorströmUllevi FK
23.49
=SB
  
2Aaron Ladestam
Aaron Ladestam 00, IFK Göteborg
23.49
IFK Göteborg
23.49
  
3Lucas Soulier
Lucas Soulier 02, DEN
23.75
02DEN
23.75
  
Final G
3 feb
3 feb
1Viggo Hahnsson
23.70
Örgryte IS
23.70
PB
  
2Michael SkaleniusIF Kville
23.99
SB
  
Final H
3 feb
3 feb
1Gustaf BålströmUllevi FK
23.88
PB
  
2Navid Bazgir
Navid Bazgir 95, DEN
23.95
95DEN
23.95
PB
  
3Haris Khan
Haris Khan 00, DEN
24.03
00DEN
24.03
PB
  
4Christoffer WockatsIF Kville
25.05
PB
  
Final I
3 feb
3 feb
1Simon WennolfIFK Lund
24.18
PB
  
2Elias WennolfIFK Lund
24.52
  
3Sakhi Husseini
Sakhi Husseini 99, Håfreström
24.86
Håfreströms IF
24.86
PB
  
4Asger Sigursson
26.07
PB
  
M 400 m     
Inne 3 feb

Final A

Final
Inne 3 feb
1Felix Francois
48.70
Örgryte IS
48.70
  
2Alexander LundskogUllevi FK
48.71
  
3Oskar Greilert
49.06
Ullevi FK
49.06
PB
  
Final B
3 feb
3 feb
1Martin Astner
49.41
Ullevi FK
49.41
SB
  
2Gustav Lundholm Nielsen
Gustav Lundholm Nielsen 98, DEN
49.69
98DEN
49.69
PB
  
3Samuel Wiik
50.10
Örgryte IS
50.10
  
Final C
3 feb
3 feb
1Joakim KarlssonUllevi FK
50.75
PB
  
2Ludvig BrorssonIK Wilske
51.17
PB
  
3Erik Johansson
51.54
Varbergs GIF
51.54
PB
  
Final D
3 feb
3 feb
1Johan Lamm
Johan Lamm 98, Mölndal
51.31
Mölndals AIK
51.31
PB
  
2Daniel Skatt
51.74
Örgryte IS
51.74
SB
  
3Jacob Helsing
54.43
IK Orient
54.43
PB
  
Final E
3 feb
3 feb
1Anders Logg
51.55
Hälle IF
51.55
PB
  
2Felix Larsen NilssonÖrgryte IS
52.63
  
Final F
3 feb
3 feb
1Marcus ClaessonIK Ymer
52.69
  
2Jonathan Borg
Jonathan Borg 99, Trollhättan FIK
53.53
Trollhättan FIK
53.53
PB
  
3Isak KristensenUllevi FK
53.98
SB
  
Final G
3 feb
3 feb
1Fredrik Lorentzon
54.05
IFK Lidingö
54.05
  
2Gustav Ölund
54.65
Örgryte IS
54.65
PB
  
3Mikkel Stamp
55.18
PB
  
M 800 m     
Inne 3 feb

Final A

Final
Inne 3 feb
1Rickard Gunnarsson
1:53.54
Hässelby SK
1:53.54
  
2Eric Källman
1:55.18
IK Ymer
1:55.18
PB
  
3Mathias Söder
1:56.45
Ullevi FK
1:56.45
PB
  
4Mahamuud Ahmed
2:00.72
Örgryte IS
2:00.72
SB
  
Filip Wadman
DNF
Mölndals AIK
DNF
  
Final B
3 feb
3 feb
1Merhawi Seifu
2:03.13
Hälle IF
2:03.13
PB
  
2Marcus Bredberg
2:03.74
Mölndals AIK
2:03.74
  
3Nicklas Tollesson
2:06.85
Hälle IF
2:06.85
PB
  
4Erik Holmner
Erik Holmner 80, Solvikingarna
2:10.93
Solvikingarna
2:10.93
PB
  
5Wilhelm Kardemark
2:14.31
IF Kville
2:14.31
PB
  
M 3000 m     
Inne 3 feb

Final A

Final
Inne 3 feb
1Jesper Bokefors
8:58.35
Malmö AI
8:58.35
PB
  
2Filmon Fshseayen
9:20.65
Tidaholm SOK Sisu
9:20.65
PB
  
3Lukas Melander
10:05.77
Örgryte IS
10:05.77
PB
  
4Victor Dahlgren
10:22.00
Brattås CK
10:22.00
PB
  
M Höjd     
Inne 3 feb

Final A

Final
Inne 3 feb
1Filip BjörklundUpsala IF
2.10
PB
  
2Philip Frifelt LundqvistMölndals AIK
2.07
SB
  
3Simon Wiklund
2.07
IK Wilske
2.07
=PB
  
4Oscar SöderberghUllevi FK
1.94
  
5Herman Olvik
1.90
Ullevi FK
1.90
  
6Simon Martin
1.82
IFK Halmstad
1.82
PB
  
M Stav     
Inne 3 feb

Final A

Final
Inne 3 feb
1Filip GyllenstenIF Kville
5.20
  
2Rasmus Wejnold Jørgensen
Rasmus Wejnold Jørgensen 89, DEN
5.20
89DEN
5.20
  
3Micael Fagö
5.00
Kalmar SK
5.00
  
4Michael Christiansen
Michael Christiansen 88, DEN
4.90
88DEN
4.90
=PB
  
5Robin JacobssonUllevi FK
4.60
  
6Adam BengtssonUllevi FK
4.45
PB
  
6Emil Carlsson
4.45
IFK Växjö
4.45
  
8Magnus HerstedtMalmö AI
4.45
SB
  
9Jonathan RuffieuxÖrgryte IS
4.25
  
10Erik HagströmIF Kville
4.25
PB
  
11Oliver Edman ChrantzÖrgryte IS
3.65
  
12Johan Björk
3.45
Istrums SK
3.45
  
Kevin FanklUllevi FK
NH
  
M Längd     
Inne 3 feb

Final A

Final
Inne 3 feb
1Elias Martinsson
6.85
Mölndals AIK
6.85
  
2Emil Frænde
Emil Frænde 00, DEN
6.79
00DEN
6.79
  
3Robin GustafssonHälle IF
6.64
PB
  
4Samuel Lestander
Samuel Lestander 00, IFK Göteborg
6.57
IFK Göteborg
6.57
PB
  
5Otto HammarströmÖrgryte IS
6.38
PB
  
6Ludvig BrorssonIK Wilske
6.15
SB
  
7Jesper SimonssonIK Orient
5.88
  
8Magnus Andersson
Magnus Andersson 00, Strömstads IF
5.44
Strömstads IF
5.44
PB
  
9Sakhi Husseini
Sakhi Husseini 99, Håfreström
5.00
Håfreströms IF
5.00
SB
  
M Tresteg     
Inne 3 feb

Final A

Final
Inne 3 feb
1Marcus Nyberg
14.97
Malmö AI
14.97
  
2Mathias Ström
14.96
Örgryte IS
14.96
SB
  
3Moteba Mbumba
14.75
Hässelby SK
14.75
  
4Gustaf BålströmUllevi FK
14.37
PB
  
5Jonathan PersgårdenUllevi FK
13.99
SB
  
6Erik Olsson
13.90
Örgryte IS
13.90
SB
  
7Tobias Carlryd
13.84
Örgryte IS
13.84
PB
  
8Markus LundborgUllevi FK
13.74
PB
  
9Victor Koch
13.20
Örgryte IS
13.20
SB
  
10Johan Björk
11.77
Istrums SK
11.77
PB
  
Christoffer WockatsIF Kville
NM
  
M Kula     
Inne 3 feb

Final A

Final
Inne 3 feb
1Philip Åman
13.41
IK Lerum FI
13.41
SB
  
2Henrik KlingenerIK Lerum FI
11.41
PB
  
3Tobias Larsson
10.20
Örgryte IS
10.20
  
M Vikt     
Inne 3 feb

Final A

Final
Inne 3 feb
1Per Kåberg
12.32
IK Orient
12.32
  
2Per-Joan LorentzonIK Orient
10.81
SB
  
3Henrik KlingenerIK Lerum FI
10.37
PB
  
4Erik DahlqvistIK Orient
9.68
PB
  
P19 Kula     
Inne 3 feb

Final A

Final
Inne 3 feb
1Hampus Borgemyr
Hampus Borgemyr 00, Trollhättan FIK
11.28
Trollhättan FIK
11.28
PB
  
P17 60 m     
Inne 3 feb

Final A

Final
Inne 3 feb
1Oliwer DanielssonUllevi FK
6.95
SB
  
2Erik JohanssonUllevi FK
7.14
PB
  
3Lucas Bolin
7.24
Ullevi FK
7.24
  
4Imran LerneboAIK
7.31
  
5Richie Leong
7.36
Ullevi FK
7.36
  
6Elias WennolfIFK Lund
7.46
  
7Harit AukkahatIK Lerum FI
7.50
=PB
  
8Haakon Petersen Amble
Haakon Petersen Amble 01, NOR
7.58
01NOR
7.58
  
Final B
3 feb
3 feb
1Simon AvramssonIK Ymer
7.48
  
2Michael JohanssonIK Ymer
7.50
=PB
  
3Marcus Blixt
7.63
Mölndals AIK
7.63
  
4Hampus Helamb
7.64
Ullevi FK
7.64
  
5Kristian Trigueno Steen
Kristian Trigueno Steen 01, NOR
7.65
01NOR
7.65
  
6Alfred Hauane
Alfred Hauane 01, NOR
7.66
01NOR
7.66
  
7Erik Pålsson
Erik Pålsson 01, IFK Göteborg
7.66
IFK Göteborg
7.66
  
8Jesper NordströmIF Kville
7.79
  
Heat 1
3 feb
3 feb
1Lucas Bolin
7.21
Ullevi FK
7.21
PB
  
2Imran LerneboAIK
7.30
  
3Kristian Trigueno Steen
Kristian Trigueno Steen 01, NOR
7.61
01NOR
7.61
PB
  
4Hampus Helamb
7.65
Ullevi FK
7.65
  
5Daniel Janson
7.77
PB
  
6Lucas KristensonVarbergs GIF
7.86
PB
  
Heat 2
3 feb
3 feb
1Oliwer DanielssonUllevi FK
7.01
SB
  
2Elias WennolfIFK Lund
7.47
  
3Michael JohanssonIK Ymer
7.56
SB
  
4Marcus Blixt
7.61
Mölndals AIK
7.61
  
5Jesper NordströmIF Kville
7.76
  
6Daniel Adolfsson
7.90
Tingbergs AIS
7.90
SB
  
7Håkon Sand
Håkon Sand 01, NOR
7.97
01NOR
7.97
PB
  
8Jonathan WockatzIF Kville
8.63
PB
  
Heat 3
3 feb
3 feb
1Richie Leong
7.35
Ullevi FK
7.35
  
2Harit AukkahatIK Lerum FI
7.50
PB
  
3Simon AvramssonIK Ymer
7.60
  
4Vahid Hassani
Vahid Hassani 01, Håfreström
7.81
Håfreströms IF
7.81
PB
  
5Rafael Tejada De LeonUllevi FK
7.97
  
6Haldor Andersen Knive
Haldor Andersen Knive 01, NOR
8.07
01NOR
8.07
PB
  
7Herman ForsbergUllevi FK
8.17
  
Heat 4
3 feb
3 feb
1Erik JohanssonUllevi FK
7.19
=PB
  
2Haakon Petersen Amble
Haakon Petersen Amble 01, NOR
7.46
01NOR
7.46
PB
  
3Alfred Hauane
Alfred Hauane 01, NOR
7.62
01NOR
7.62
  
4Erik Pålsson
Erik Pålsson 01, IFK Göteborg
7.70
IFK Göteborg
7.70
  
5Marcel SchweikartMölndals AIK
7.78
  
6William Frisk
7.88
Örgryte IS
7.88
PB
  
7Albin Enbacker
7.95
IF Göta Karlstad
7.95
PB
  
8Ola Bokesjö
8.40
Ullevi FK
8.40
PB
  
P17 200 m     
Inne 4 feb

Final A

Final
Inne 4 feb
1Oliwer DanielssonUllevi FK
22.42
PB
  
2Erik Johansson
23.06
Ullevi FK
23.06
PB
  
3Richie Leong
23.62
Ullevi FK
23.62
  
Final B
4 feb
4 feb
1Lucas Bolin
23.57
Ullevi FK
23.57
PB
  
2Erik Pålsson
Erik Pålsson 01, IFK Göteborg
23.90
IFK Göteborg
23.90
PB
  
3Isak Hejdenberg
23.97
Örgryte IS
23.97
PB
  
Final C
4 feb
4 feb
1Philip Ryding
23.67
IF Kville
23.67
PB
  
2Kristian Trigueno Steen
Kristian Trigueno Steen 01, NOR
23.93
01NOR
23.93
PB
  
3Hampus Helamb
24.54
Ullevi FK
24.54
PB
  
Final D
4 feb
4 feb
1Alfred Hauane
Alfred Hauane 01, NOR
24.25
01NOR
24.25
PB
  
2Daniel Janson
24.76
PB
  
3Melvin JohanssonIF Kville
25.40
PB
  
4Ola Bokesjö
26.68
Ullevi FK
26.68
PB
  
Final E
4 feb
4 feb
1Tom Berensson
25.13
IF Kville
25.13
PB
  
2Rafael Tejada De LeonUllevi FK
25.52
  
3Tobias Ryden
26.31
IF Kville
26.31
PB
  
4Albin Enbacker
26.83
IF Göta Karlstad
26.83
PB
  
Final F
4 feb
4 feb
1Elliot Feltzing
26.06
Kongahälla AIK
26.06
PB
  
2Vahid Hassani
Vahid Hassani 01, Håfreström
26.26
Håfreströms IF
26.26
PB
  
3Herman ForsbergUllevi FK
26.37
  
4Jonathan WockatzIF Kville
27.99
PB
  
P17 400 m     
Inne 3 feb

Final A

Final
Inne 3 feb
1Kristian Trigueno Steen
Kristian Trigueno Steen 01, NOR
53.01
01NOR
53.01
PB
  
2William Sander
54.52
Mölndals AIK
54.52
SB
  
3Imran LerneboAIK
55.18
  
Final B
3 feb
3 feb
1Alfred Hauane
Alfred Hauane 01, NOR
53.48
01NOR
53.48
PB
  
2Tobias Ryden
57.99
IF Kville
57.99
  
3Samuel Narrowe
58.09
PB
  
Final C
3 feb
3 feb
1Erik Pålsson
Erik Pålsson 01, IFK Göteborg
54.05
IFK Göteborg
54.05
PB
  
2Melvin JohanssonIF Kville
54.13
  
3Tom Berensson
54.85
IF Kville
54.85
  
4Arvid Brikell
Arvid Brikell 01, Spårvägen
56.40
Spårvägens FK
56.40
PB
  
P17 1500 m     
Inne 4 feb

Final A

Final
Inne 4 feb
1Niklas Johansson
4:25.40
Sävedalens AIK
4:25.40
PB
  
2Markus Engsner
4:27.81
Sävedalens AIK
4:27.81
PB
  
3Abdullahi Rooble
4:28.32
Ullevi FK
4:28.32
PB
  
4Håkon Sand
Håkon Sand 01, NOR
4:41.92
01NOR
4:41.92
PB
  
5Melker Tillenius
4:42.16
Sävedalens AIK
4:42.16
PB
  
P17 Höjd     
Inne 3 feb

Final A

Final
Inne 3 feb
1Philip Ryding
2.00
IF Kville
2.00
PB
  
2Sören Simonson PauliUllevi FK
1.81
  
3Edgaras CerniauskasBrattås CK
1.67
  
P17 Stav     
Inne 4 feb

Final A

Final
Inne 4 feb
1Peter SvenssonIF Rigor
3.45
PB
  
2Melvin WahlströmMotala AIF
3.45
SB
  
3Nils Jensen
Nils Jensen 01, Sävedalen
3.45
Sävedalens AIK
3.45
  
4Malte Rosvall
Malte Rosvall 02, Sävedalen
2.90
Sävedalens AIK
2.90
PB
  
5Daniel Adolfsson
2.90
Tingbergs AIS
2.90
PB
  
P17 Längd     
Inne 4 feb

Final A

Final
Inne 4 feb
1Erik JohanssonUllevi FK
6.96
PB
  
2Oliwer DanielssonUllevi FK
6.53
  
3Sören Simonson PauliUllevi FK
5.58
PB
  
4Philip Robertsson
Philip Robertsson 01, Lidköpings IS
5.49
Lidköpings IS
5.49
  
5Albin Enbacker
5.21
IF Göta Karlstad
5.21
  
6Vahid Hassani
Vahid Hassani 01, Håfreström
5.11
Håfreströms IF
5.11
  
7Ola Bokesjö
4.91
Ullevi FK
4.91
PB
  
Hampus HelambUllevi FK
NM
  
P17 Tresteg     
Inne 3 feb

Final A

Final
Inne 3 feb
1Favour ChidisonUllevi FK
13.47
PB
  
2Oskar Weidenholm
13.36
Mölndals AIK
13.36
  
3Gustav Tartu
12.90
IF Kville
12.90
PB
  
4Lukas Edqvist
12.70
Örgryte IS
12.70
PB
  
5Fredrik Grund
12.35
IF Kville
12.35
PB
  
6Jesper NordströmIF Kville
12.33
PB
  
7Joel Åsenlund
12.28
Örgryte IS
12.28
  
8Philip Ryding
12.01
IF Kville
12.01
  
9Lucas Kristenson
11.67
Varbergs GIF
11.67
=PB
  
9Lucas Kristenson
11.67
Varbergs GIF
11.67
PB
  
10Elmer Evanson
11.39
Örgryte IS
11.39
PB
  
11Vahid Hassani
Vahid Hassani 01, Håfreström
11.00
Håfreströms IF
11.00
PB
  
P17 Kula (5.0 kg)     
Inne 4 feb

Final A

Final
Inne 4 feb
1Måns Roos
Måns Roos 02, Mölndal
15.39
Mölndals AIK
15.39
PB
  
2Daniel Adolfsson
12.94
Tingbergs AIS
12.94
PB
  
3Karl WållgrenIK Lerum FI
12.48
PB
  
4Haldor Andersen Knive
Haldor Andersen Knive 01, NOR
11.46
01NOR
11.46
PB
  
5Vahid Hassani
Vahid Hassani 01, Håfreström
10.87
Håfreströms IF
10.87
PB
  
6Lucas Bolin
10.66
Ullevi FK
10.66
  
7Philip Ryding
10.37
IF Kville
10.37
PB
  
P16 400 m     
Inne 3 feb

Final A

Final
Inne 3 feb
1Lucas Soulier
Lucas Soulier 02, DEN
52.18
02DEN
52.18
  
2Amrullah StanikzaiIF Kville
54.84
  
3Simon AvramssonIK Ymer
55.24
  
4Omar Ibrahim
57.28
Bohus IF
57.28
  
Final B
3 feb
3 feb
1Victor Wahlgren
54.85
Mölndals AIK
54.85
PB
  
2Emanuel Alm
Emanuel Alm 02, Ängelholm
56.72
Ängelholms IF
56.72
PB
  
3Rohullah Qasemi
58.97
PB
  
4Asger Sigursson
1:00.41
PB
  
P16 1500 m     
Inne 4 feb

Final A

Final
Inne 4 feb
1Michael Rosenqvist
4:29.22
Mölndals AIK
4:29.22
PB
  
2Omar Ibrahim
4:30.88
Bohus IF
4:30.88
PB
  
3Arvid Backteman
4:32.63
Sävedalens AIK
4:32.63
PB
  
4Amrullah StanikzaiIF Kville
4:38.03
PB
  
5Emanuel Alm
Emanuel Alm 02, Ängelholm
4:46.28
Ängelholms IF
4:46.28
PB
  
6Wilmer Holmqvist
5:22.64
Mölndals AIK
5:22.64
PB
  
P16 Höjd     
Inne 3 feb

Final A

Final
Inne 3 feb
1Gabriel Wallmark
1.81
Örgryte IS
1.81
PB
  
2Johan Lennvik
Johan Lennvik 02, Kongahälla
1.72
Kongahälla AIK
1.72
  
3Daniel Adolfsson
1.67
Tingbergs AIS
1.67
=PB
  
4Elmer Evanson
1.62
Örgryte IS
1.62
  
P16 Längd     
Inne 4 feb

Final A

Final
Inne 4 feb
1Vilmer Elovsson
6.42
Mölndals AIK
6.42
PB
  
2William Frisk
5.98
Örgryte IS
5.98
PB
  
3Fredrik Grund
5.93
IF Kville
5.93
  
4Gabriel Wallmark
5.92
Örgryte IS
5.92
PB
  
5Jesper HermanssonMölndals AIK
5.76
=PB
  
6Marcel SchweikartMölndals AIK
5.72
PB
  
7Marcus Blixt
5.63
Mölndals AIK
5.63
  
8Simon AvramssonIK Ymer
5.58
PB
  
9Daniel Janson
5.51
PB
  
10Rohullah Qasemi
5.33
PB
  
11Herman ForsbergUllevi FK
5.25
PB
  
12Lukas Edqvist
5.16
Örgryte IS
5.16
  
13Michael JohanssonIK Ymer
5.15
  
14Waldemar Knight
5.04
Sävedalens AIK
5.04
PB
  
15Jesper NordströmIF Kville
5.04
  
Gustav TartuIF Kville
NM
  
Joel ÅsenlundÖrgryte IS
NM
  
P15 60 m     
Inne 4 feb

Final A

Final
Inne 4 feb
1Victor Hering
7.60
Ullevi FK
7.60
PB
  
2Jhon Johansson
7.66
Alingsås IF
7.66
  
3Fabian Steene
7.69
IF Kville
7.69
  
4Martin Allansson
7.70
Mölndals AIK
7.70
  
5Gabriel Ant StyffeIFK Sunne
7.85
PB
  
6Jimmy HellströmUllevi FK
7.90
PB
  
7Patrik BergstrandIFK Halmstad
7.92
  
8Oliver Glans
8.21
Ullevi FK
8.21
PB
  
P15 200 m     
Inne 3 feb

Final A

Final
Inne 3 feb
1David Ulstein
24.36
Mölndals AIK
24.36
PB
  
2Victor Hering
24.63
Ullevi FK
24.63
PB
  
3Martin Allansson
25.14
Mölndals AIK
25.14
  
Final B
3 feb
3 feb
1Simon Wikell
24.99
Mölndals AIK
24.99
PB
  
2Isak Helgesson
25.00
Örgryte IS
25.00
PB
  
3Nils Ekström
Nils Ekström 03, Trollhättan FIK
25.05
Trollhättan FIK
25.05
PB
  
Final C
3 feb
3 feb
1Oliver Glans
26.07
Ullevi FK
26.07
  
2Sten Hagström
26.14
Örgryte IS
26.14
PB
  
Final D
3 feb
3 feb
1Patrik Bergstrand
26.12
IFK Halmstad
26.12
PB
  
2Alexander Hedar
Alexander Hedar 03, IFK Göteborg
26.56
IFK Göteborg
26.56
  
3Mattias Carman
26.64
Örgryte IS
26.64
PB
  
4Victor RothausenIF Rigor
28.50
PB
  
Final E
3 feb
3 feb
1Nils Thorin
26.41
Örgryte IS
26.41
PB
  
2Jakob Helgesson
27.32
Örgryte IS
27.32
PB
  
3Claes Astrabeck
Claes Astrabeck 03, Trollhättan FIK
27.92
Trollhättan FIK
27.92
PB
  
P15 1000 m     
Inne 4 feb

Final A

Final
Inne 4 feb
1Simon Wikell
2:49.67
Mölndals AIK
2:49.67
PB
  
2Albin Öberg
Albin Öberg 04, Björnstorp
2:52.16
Björnstorps IF
2:52.16
PB
  
3Carl Erixon
2:52.43
Mölndals AIK
2:52.43
  
4Philip Frick
2:54.98
Ale FK
2:54.98
  
5Alexander CarlssonHälle IF
2:55.37
PB
  
6Jonathan Grahn
2:56.90
Mölndals AIK
2:56.90
  
7Rasmus Haak
Rasmus Haak 03, Stenungsunds FI
2:58.79
F Stenungsunds FI
2:58.79
PB
  
8Alexander Hedar
Alexander Hedar 03, IFK Göteborg
3:00.98
IFK Göteborg
3:00.98
PB
  
9Andrew Rowland
3:01.79
PB
  
10Love Ramhult
3:02.10
IK Ymer
3:02.10
PB
  
11Alfred Ramhult
3:07.44
IK Ymer
3:07.44
PB
  
P15 Höjd     
Inne 3 feb

Final A

Final
Inne 3 feb
1Agustin HilmerssonIK Orient
1.81
  
2David Ulstein
1.78
Mölndals AIK
1.78
  
3Martin Allansson
1.66
Mölndals AIK
1.66
  
4Philip Bayer
1.58
Mölndals AIK
1.58
  
5Jonathan NorrmanBohus IF
1.54
  
6Sten Hagström
1.54
Örgryte IS
1.54
  
7Nils Ekström
Nils Ekström 03, Trollhättan FIK
1.54
Trollhättan FIK
1.54
PB
  
8Jakob Helgesson
1.50
Örgryte IS
1.50
  
P15 Stav     
Inne 4 feb

Final A

Final
Inne 4 feb
1Sten Hagström
3.90
Örgryte IS
3.90
PB
  
2William Asker
3.25
IF Kville
3.25
PB
  
3Felix Steene
2.75
IF Kville
2.75
PB
  
4Victor RothausenIF Rigor
2.45
  
5Gustav ThyrmanIF Rigor
2.15
PB
  
P15 Längd     
Inne 4 feb

Final A

Final
Inne 4 feb
1Victor Hering
5.91
Ullevi FK
5.91
PB
  
2Fabian Steene
5.74
IF Kville
5.74
  
3Jimmy HellströmUllevi FK
5.49
  
4Mattias Carman
5.20
Örgryte IS
5.20
PB
  
5Patrik BergstrandIFK Halmstad
5.20
PB
  
6Oliver Glans
5.07
Ullevi FK
5.07
  
7Frank Nissen
4.57
IF Kville
4.57
PB
  
P15 Tresteg     
Inne 3 feb

Final A

Final
Inne 3 feb
1William Asker
11.91
IF Kville
11.91
PB
  
2Victor Hering
11.89
Ullevi FK
11.89
  
3Isac Svensson
11.58
IFK Halmstad
11.58
PB
  
4Mattias Carman
11.08
Örgryte IS
11.08
  
5Jimmy HellströmUllevi FK
11.03
PB
  
6Oliver Glans
10.82
Ullevi FK
10.82
  
7Marcus Westh
Marcus Westh 03, Lidköpings IS
10.66
Lidköpings IS
10.66
  
8Nils Thorin
10.64
Örgryte IS
10.64
  
9Johannes LundqvistUllevi FK
10.59
  
P15 Kula (4.0 kg)     
Inne 4 feb

Final A

Final
Inne 4 feb
1Fabian Steene
13.60
IF Kville
13.60
PB
  
2Felix Jordebrandt
12.15
Kongahälla AIK
12.15
  
3Victor RothausenIF Rigor
12.09
PB
  
4Hugo KajsjöIK Lerum FI
9.15
PB
  
P15 Vikt (9.08 kg)     
Inne 3 feb

Final A

Final
Inne 3 feb
1Hugo Kajsjö
11.34
IK Lerum FI
11.34
PB
  
P14 60 m     
Inne 4 feb

Final A

Final
Inne 4 feb
1Calle Frank
7.51
IF Kville
7.51
  
2Alex Apelgrim
7.77
Örgryte IS
7.77
  
3Isac Svensson
7.87
IFK Halmstad
7.87
PB
  
4Tristan Heno
Tristan Heno 04, IFK Göteborg
7.88
IFK Göteborg
7.88
PB
  
5Casper Bergstrand
Casper Bergstrand 04, Stenungsunds FI
7.91
F Stenungsunds FI
7.91
  
6Felix Steene
8.10
IF Kville
8.10
  
7Johannes LundqvistUllevi FK
8.18
  
8Jakob JohanssonVarbergs GIF
8.51
PB
  
Heat 1
4 feb
4 feb
1Calle Frank
7.65
IF Kville
7.65
  
2Isac Svensson
7.93
IFK Halmstad
7.93
PB
  
3Tristan Heno
Tristan Heno 04, IFK Göteborg
7.96
IFK Göteborg
7.96
  
4Jakob JohanssonVarbergs GIF
8.59
PB
  
5Simon Ström Iyana
8.74
PB
  
6Philip KarlssonUllevi FK
8.81
  
7Niclas Mattsson
9.37
PB
  
Heat 2
4 feb
4 feb
1Alex Apelgrim
7.79
Örgryte IS
7.79
  
2Casper Bergstrand
Casper Bergstrand 04, Stenungsunds FI
7.96
F Stenungsunds FI
7.96
  
3Johannes LundqvistUllevi FK
8.07
PB
  
4Felix Steene
8.08
IF Kville
8.08
PB
  
5Oskar DavidssonVarbergs GIF
8.64
PB
  
6Isak Anderberg
8.96
Mölndals AIK
8.96
PB
  
7Rasmus Johansson
9.37
Wedevågs IF
9.37
PB
  
P14 200 m     
Inne 3 feb

Final A

Final
Inne 3 feb
1Calle Frank
24.53
IF Kville
24.53
PB
  
2Alex Apelgrim
24.80
Örgryte IS
24.80
PB
  
3Isac Svensson
24.95
IFK Halmstad
24.95
PB
  
4Tristan Heno
Tristan Heno 04, IFK Göteborg
25.94
IFK Göteborg
25.94
PB
  
Final B
3 feb
3 feb
1Casper Bergstrand
Casper Bergstrand 04, Stenungsunds FI
26.37
F Stenungsunds FI
26.37
  
2Philip FrickAle FK
26.45
  
3Felix Steene
26.60
IF Kville
26.60
PB
  
4Gustav ThyrmanIF Rigor
27.82
PB
  
Final C
3 feb
3 feb
1Jonathan Grahn
27.65
Mölndals AIK
27.65
PB
  
2Esaja Berg
Esaja Berg 04, Sävedalen
28.79
Sävedalens AIK
28.79
PB
  
3Carl Ekberg
Carl Ekberg 04, Sävedalen
29.43
Sävedalens AIK
29.43
PB
  
4Isak Anderberg
29.61
Mölndals AIK
29.61
  
Final D
3 feb
3 feb
1Oskar Davidsson
27.95
Varbergs GIF
27.95
PB
  
2Ludvig Winberg
28.50
Mölndals AIK
28.50
  
3Niclas Mattsson
31.65
PB
  
Final E
3 feb
3 feb
1Taysir Abu Al ChayMölndals AIK
28.02
  
2Johannes LundqvistUllevi FK
28.04
PB
  
3Viggo Henriksson
28.10
Mölndals AIK
28.10
  
4Isak Einarsson
28.80
Brattås CK
28.80
PB
  
P14 1000 m     
Inne 4 feb

Final A

Final
Inne 4 feb
1Vilmer Andersson
Vilmer Andersson 04, Trollhättan FIK
3:04.80
Trollhättan FIK
3:04.80
PB
  
2Jonas Magnusson
3:04.81
Hälle IF
3:04.81
PB
  
3Oskar Davidsson
3:06.37
Varbergs GIF
3:06.37
PB
  
4Isak Anderberg
3:21.37
Mölndals AIK
3:21.37
PB
  
5Filip Klefsjö
Filip Klefsjö 04, Trollhättan FIK
3:25.18
Trollhättan FIK
3:25.18
PB
  
6Rasmus Johansson
3:25.67
Wedevågs IF
3:25.67
PB
  
P14 Höjd     
Inne 3 feb

Final A

Final
Inne 3 feb
1Melwin Lycke HolmKils AIK
1.98
PB
  
2William Asker
1.69
IF Kville
1.69
  
3Casper Bergstrand
Casper Bergstrand 04, Stenungsunds FI
1.69
F Stenungsunds FI
1.69
PB
  
4Gustav ThyrmanIF Rigor
1.58
PB
  
5Philip FrickAle FK
1.58
PB
  
6William Kindbom
1.54
Örgryte IS
1.54
PB
  
7Ludvig Winberg
1.54
Mölndals AIK
1.54
PB
  
8Viggo Henriksson
1.54
Mölndals AIK
1.54
PB
  
9Albin Hagstedt
1.50
Örgryte IS
1.50
PB
  
10Oden Grahm Goles
Oden Grahm Goles 04, IFK Göteborg
1.50
IFK Göteborg
1.50
  
Oskar DavidssonVarbergs GIF
NH
  
P14 Längd     
Inne 4 feb

Final A

Final
Inne 4 feb
1Alex Apelgrim
5.97
Örgryte IS
5.97
  
2Isac Svensson
5.76
IFK Halmstad
5.76
PB
  
3Johannes LundqvistUllevi FK
4.90
  
4Axel Boniel
4.89
PB
  
5Albin Coster
4.80
Örgryte IS
4.80
  
6Taysir Abu Al ChayMölndals AIK
4.74
  
7Philip KarlssonUllevi FK
4.55
  
8Oden Grahm Goles
Oden Grahm Goles 04, IFK Göteborg
4.52
IFK Göteborg
4.52
PB
  
9Jakob JohanssonVarbergs GIF
4.19
PB
  
10Rasmus Johansson
2.77
Wedevågs IF
2.77
PB
  
P14 Kula (4.0 kg)     
Inne 3 feb

Final A

Final
Inne 3 feb
1Felix Steene
10.67
IF Kville
10.67
PB
  
2Carl Ekberg
Carl Ekberg 04, Sävedalen
9.50
Sävedalens AIK
9.50
PB
  
3William Kindbom
9.41
Örgryte IS
9.41
  
4Albin Coster
9.10
Örgryte IS
9.10
PB
  
5Eliot Gustavsson
8.43
Örgryte IS
8.43
  
6Marcus Peilot
Marcus Peilot 04, Stenungsunds FI
8.05
F Stenungsunds FI
8.05
PB
  
7Johannes LundqvistUllevi FK
7.77
PB
  
8Vilgot ThyrénIK Lerum FI
6.95
PB
  
P13 60 m     
Inne 4 feb

Final A

Final
Inne 4 feb
1Leo Karlevo
Leo Karlevo 05, Sävedalen
7.97
Sävedalens AIK
7.97
PB
  
2Theodor JohnerIK Lerum FI
8.54
  
3Filip Nesser
8.61
Mölndals AIK
8.61
PB
  
4Jeroen PerssonIFK Lund
8.87
  
5Hampus Hassel
8.96
IK Orient
8.96
  
6Anton Fyhr
Anton Fyhr 05, Örgryte
9.15
Örgryte IS
9.15
PB
  
7Milton Ahlin
Milton Ahlin 05, Sävedalen
9.27
Sävedalens AIK
9.27
PB
  
8Alexander Bülow
10.17
IK Vikingen
10.17
  
P13 200 m     
Inne 3 feb

Final A

Final
Inne 3 feb
1Leo Karlevo
Leo Karlevo 05, Sävedalen
26.64
Sävedalens AIK
26.64
PB
  
2Theodor JohnerIK Lerum FI
27.54
PB
  
3Axel Logg
28.03
Hälle IF
28.03
PB
  
4Axel Eenfeldt
28.85
Bohus IF
28.85
PB
  
Final B
3 feb
3 feb
1Joel Gustafsson MillerUllevi FK
27.44
PB
  
2Jonas Gustén
28.19
Ullevi FK
28.19
PB
  
3Erik HenrixonAle FK
28.78
PB
  
4Filip Klaassen
29.59
IF Kville
29.59
  
Final C
3 feb
3 feb
1Jeroen PerssonIFK Lund
28.10
PB
  
2Tim Jansson
Tim Jansson 05, Alingsås
28.36
Alingsås IF
28.36
PB
  
Final D
3 feb
3 feb
1Filip Nesser
29.00
Mölndals AIK
29.00
PB
  
2Leo Bergman
30.46
Brattås CK
30.46
  
3Viggo Nielsen
31.99
IK Lerum FI
31.99
PB
  
Final E
3 feb
3 feb
1Melker SvanbergIF Kville
29.17
PB
  
2Adam Sörqvist
29.23
Sävedalens AIK
29.23
PB
  
3Linus Wahl
29.69
IK Lerum FI
29.69
PB
  
4Noel Krantz
Noel Krantz 05, Sävedalen
30.42
Sävedalens AIK
30.42
PB
  
Final F
3 feb
3 feb
1Edvin Alm
Edvin Alm 05, Ängelholm
29.46
Ängelholms IF
29.46
PB
  
2Erik Follin
29.65
Mölndals AIK
29.65
PB
  
3Marcus JohanssonUllevi FK
29.84
PB
  
P13 800 m     
Inne 4 feb

Final A

Final
Inne 4 feb
1Elias Ramhult
2:24.93
IK Ymer
2:24.93
PB
  
2Emil Lindblad
Emil Lindblad 05, Sävedalen
2:27.14
Sävedalens AIK
2:27.14
PB
  
3Adam Sörqvist
2:27.41
Sävedalens AIK
2:27.41
PB
  
4Tim Jansson
Tim Jansson 05, Alingsås
2:29.13
Alingsås IF
2:29.13
PB
  
5Edvin Alm
Edvin Alm 05, Ängelholm
2:35.85
Ängelholms IF
2:35.85
PB
  
6Noel Krantz
Noel Krantz 05, Sävedalen
2:36.26
Sävedalens AIK
2:36.26
PB
  
7Fabian Alinder
2:36.71
Mölndals AIK
2:36.71
PB
  
8David Thilén
2:43.25
IF Kville
2:43.25
PB
  
9Anton Fyhr
Anton Fyhr 05, Örgryte
2:55.70
Örgryte IS
2:55.70
PB
  
P13 Höjd     
Inne 3 feb

Final A

Final
Inne 3 feb
1Ludvig HolgerssonBohus IF
1.57
PB
  
2Ludvig Palmér
Ludvig Palmér 05, Helsingborg
1.53
IFK Helsingborg
1.53
PB
  
3Filip KlaassenIF Kville
1.41
  
4Melker SvanbergIF Kville
1.41
PB
  
5Axel EenfeldtBohus IF
1.41
  
6Hugo Dahlborg
Hugo Dahlborg 05, IFK Göteborg
1.29
IFK Göteborg
1.29
PB
  
7Elias JohanssonUllevi FK
1.19
PB
  
8Nils Askelund
1.14
Mölndals AIK
1.14
=PB
  
P13 Stav     
Inne 4 feb

Final A

Final
Inne 4 feb
1Gabriel TorgerssonIF Kville
2.45
  
2Hugo Tilldal
2.00
Ullevi FK
2.00
PB
  
3Nils Askelund
2.00
Mölndals AIK
2.00
PB
  
3Ove Hagström
2.00
Örgryte IS
2.00
PB
  
5Marcus JohanssonUllevi FK
1.85
PB
  
5David Thilén
1.85
IF Kville
1.85
PB
  
P13 Längd (zon)     
Inne 4 feb

Final A

Final
Inne 4 feb
1Leo Karlevo
Leo Karlevo 05, Sävedalen
5.38
Sävedalens AIK
5.38
PB
  
2Jonas Gustén
4.96
Ullevi FK
4.96
PB
  
3Milo PerssonIK Lerum FI
4.62
PB
  
4Marcus JohanssonUllevi FK
4.59
PB
  
5Theodor JohnerIK Lerum FI
4.52
  
6Jeroen PerssonIFK Lund
4.50
PB
  
7Seth Svensson
4.24
Varbergs GIF
4.24
PB
  
8Viggo NielsenIK Lerum FI
4.04
PB
  
9Anton Fyhr
Anton Fyhr 05, Örgryte
3.93
Örgryte IS
3.93
PB
  
10Filip Nesser
3.90
Mölndals AIK
3.90
  
11Hampus Hassel
3.88
IK Orient
3.88
  
12Edvin Alm
Edvin Alm 05, Ängelholm
3.82
Ängelholms IF
3.82
  
13Noah Staaf
Noah Staaf 05, Mölndal
3.76
Mölndals AIK
3.76
  
14Milton Ahlin
Milton Ahlin 05, Sävedalen
3.75
Sävedalens AIK
3.75
  
15Hugo Dahlborg
Hugo Dahlborg 05, IFK Göteborg
3.68
IFK Göteborg
3.68
  
16Elias Boman
3.62
PB
  
P13 Tresteg (zon)     
Inne 3 feb

Final A

Final
Inne 3 feb
1Jonas Gustén
10.44
Ullevi FK
10.44
PB
  
2Axel Eenfeldt
10.05
Bohus IF
10.05
=PB
  
3Albin ÖrnborgIF Rigor
9.93
PB
  
4Linus Wahl
9.72
IK Lerum FI
9.72
PB
  
5Marcus JohanssonUllevi FK
9.48
=PB
  
6Milton Ahlin
Milton Ahlin 05, Sävedalen
9.02
Sävedalens AIK
9.02
PB
  
7Viggo NielsenIK Lerum FI
8.80
PB
  
8Carl Jägemalm
8.75
PB
  
9Seth Svensson
8.44
Varbergs GIF
8.44
PB
  
10Elias JohanssonUllevi FK
7.99
PB
  
11Nils Askelund
7.78
Mölndals AIK
7.78
PB
  
12Elias Boman
7.09
PB
  
P13 Kula (3.0 kg)     
Inne 3 feb

Final A

Final
Inne 3 feb
1Leo Karlevo
Leo Karlevo 05, Sävedalen
10.70
Sävedalens AIK
10.70
PB
  
2Theodor JohnerIK Lerum FI
9.62
PB
  
3Ludvig HolgerssonBohus IF
8.87
  
4David Thilén
8.53
IF Kville
8.53
  
5Hugo Dahlborg
Hugo Dahlborg 05, IFK Göteborg
8.08
IFK Göteborg
8.08
PB
  
6Viggo NielsenIK Lerum FI
6.60
PB
  
7Seth Svensson
6.52
Varbergs GIF
6.52
PB
  
P12 60 m     
Inne 3 feb

Final A

Final
Inne 3 feb
1Albin ÖrnborgIF Rigor
8.77
PB
  
2Leo Bergman
8.78
Brattås CK
8.78
PB
  
3Vincent Asker
9.25
IF Kville
9.25
PB
  
4Vinton Landelius
9.33
Mölndals AIK
9.33
PB
  
5Fredrik WockatzIF Kville
9.40
PB
  
6Alexander Baumann
10.16
Sävedalens AIK
10.16
PB
  
7William MalmströmÖrgryte IS
10.51
PB
  
8Viggo Sönmör
11.41
Sävedalens AIK
11.41
PB
  
Final B
3 feb
3 feb
1Jonas Ellison
8.86
Örgryte IS
8.86
PB
  
2Haris Susko
9.14
IF Kville
9.14
PB
  
3Kevin Ellison
9.23
IF Kville
9.23
PB
  
4Linus Olsson
9.35
Mölndals AIK
9.35
PB
  
5Viggo Büller
Viggo Büller 06, Sävedalen
9.80
Sävedalens AIK
9.80
PB
  
6Melvin LeidenhedIF Kville
9.81
PB
  
7Oscar Carlsson
9.90
Örgryte IS
9.90
PB
  
8Erik Ekström SchubachBohus IF
10.01
PB
  
P12 600 m     
Inne 4 feb

Final A

Final
Inne 4 feb
1Filip Jonsson
1:40.43
Bohus IF
1:40.43
PB
  
2Daniel Brevik
Daniel Brevik 06, Sävedalen
1:46.39
Sävedalens AIK
1:46.39
PB
  
3Ludwig Rosén
1:49.34
Mölndals AIK
1:49.34
PB
  
4Linus Olsson
1:49.65
Mölndals AIK
1:49.65
PB
  
5Viggo Öberg
2:01.59
2:01.59
PB
  
6Alexander Baumann
2:21.98
Sävedalens AIK
2:21.98
PB
  
7Viggo Büller
Viggo Büller 06, Sävedalen
2:22.01
Sävedalens AIK
2:22.01
PB
  
P12 Höjd     
Inne 4 feb

Final A

Final
Inne 4 feb
1Albin ÖrnborgIF Rigor
1.43
PB
  
2Daniel Brevik
Daniel Brevik 06, Sävedalen
1.36
Sävedalens AIK
1.36
PB
  
3Jack Cederfeldt
1.32
Mölndals AIK
1.32
PB
  
4Fredrik WockatzIF Kville
1.27
PB
  
5Linus Olsson
1.22
Mölndals AIK
1.22
PB
  
6Anton Olofsson
1.22
PB
  
7Ludwig Rosén
1.17
Mölndals AIK
1.17
PB
  
8Mehmet Karacan
1.12
Sävedalens AIK
1.12
PB
  
9Erik Ekström SchubachBohus IF
1.12
PB
  
10Alexander Baumann
1.06
Sävedalens AIK
1.06
PB
  
P12 Längd (zon)     
Inne 4 feb

Final A

Final
Inne 4 feb
1Albin ÖrnborgIF Rigor
4.73
PB
  
2Isak AnderssonBohus IF
4.70
PB
  
3Leo Bergman
4.48
Brattås CK
4.48
PB
  
4Fredrik WockatzIF Kville
4.36
PB
  
5Jack Cederfeldt
4.12
Mölndals AIK
4.12
PB
  
6Daniel Brevik
Daniel Brevik 06, Sävedalen
3.98
Sävedalens AIK
3.98
PB
  
7Erik Ekström SchubachBohus IF
3.91
PB
  
8Oscar Carlsson
3.65
Örgryte IS
3.65
PB
  
9Daniel Widén
Daniel Widén 06, IK Vikingen
3.61
IK Vikingen
3.61
PB
  
10Simon Thörnqvist
3.51
Sävedalens AIK
3.51
PB
  
11Hjalmar Hamberg
3.45
Sävedalens AIK
3.45
PB
  
12William MalmströmÖrgryte IS
3.39
PB
  
P12 Kula (3.0 kg)     
Inne 4 feb

Final A

Final
Inne 4 feb
1Isak AnderssonBohus IF
8.47
PB
  
2Vincent Asker
7.47
IF Kville
7.47
PB
  
3Daniel Brevik
Daniel Brevik 06, Sävedalen
7.42
Sävedalens AIK
7.42
PB
  
4Fredrik WockatzIF Kville
7.08
PB
  
5Hjalmar Hamberg
5.78
Sävedalens AIK
5.78
PB
  
6Alexander Baumann
5.46
Sävedalens AIK
5.46
PB
  
7Erik Ekström SchubachBohus IF
5.34
PB
  
Kvinnor
K 60 m     
Inne 3 feb

Final A

Final
Inne 3 feb
1Fatou Sowe
7.53
Malmö AI
7.53
PB
  
2Hanna Palmqvist
7.63
Mölndals AIK
7.63
PB
  
3Jessica Östlund
7.64
Hässelby SK
7.64
  
4Emilia KjellbergIFK Sunne
7.68
SB
  
5Ida Nilsson
Ida Nilsson 98, Hovslätt
7.89
Hovslätts IK
7.89
  
Final B
3 feb
3 feb
1Emmy Smedberg
7.81
Malmö AI
7.81
PB
  
2Linnea Tillman
Linnea Tillman 98, Helsingborg
7.89
IFK Helsingborg
7.89
  
3Felicia AscardIFK Lund
7.94
PB
  
4Amanda ÖbergIK Ymer
7.96
  
5Malin Roth
7.97
Ullevi FK
7.97
=SB
  
6Ida Hansen
Ida Hansen 93, IF Göta
8.00
IF Göta Karlstad
8.00
SB
  
Heat 1
3 feb
3 feb
1Tess Hertz Saebbö
Tess Hertz Saebbö 98, Göteborgs KIK
7.81
Göteborgs KIK
7.81
PB
  
2Felicia AscardIFK Lund
7.98
SB
  
3Alina LindqvistVäsby IK
8.05
  
4Mathilda GustafssonTanums IF
8.13
  
5Felicia Lund StenquistFalu IK
8.38
SB
  
6Aicha Camara
8.52
Ullevi FK
8.52
  
7Julia Olander
8.54
KA 2 IF
8.54
  
Heat 2
3 feb
3 feb
1Jessica Östlund
7.67
Hässelby SK
7.67
  
2Ida Nilsson
Ida Nilsson 98, Hovslätt
7.86
Hovslätts IK
7.86
  
3Malin Roth
7.97
Ullevi FK
7.97
SB
  
4Michelle HylinskiÖrgryte IS
8.21
  
4Michelle Hylinski
8.21 nwi
Örgryte IS
8.21 nwi
  
5Maria Kinn Olsen
Maria Kinn Olsen 00, NOR
8.35
00NOR
8.35
PB
  
6Emma Andreasson
Emma Andreasson 00, Göteborgs KIK
8.45
Göteborgs KIK
8.45
  
7Jenny Åkervall
8.51
Spårvägens FK
8.51
PB
  
Heat 3
3 feb
3 feb
1Fatou Sowe
7.62
Malmö AI
7.62
  
2Emilia KjellbergIFK Sunne
7.77
  
3Linnea Tillman
Linnea Tillman 98, Helsingborg
7.87
IFK Helsingborg
7.87
  
4Emmy Smedberg
7.87
Malmö AI
7.87
  
5Naja Vinther
Naja Vinther 00, DEN
8.40
00DEN
8.40
  
6Linn Helene Hem
8.50
PB
  
7Maja Sörebro
Maja Sörebro 97, Göteborgs KIK
8.76
Göteborgs KIK
8.76
SB
  
Heat 4
3 feb
3 feb
1Amanda ÖbergIK Ymer
7.93
SB
  
2Ida Hansen
Ida Hansen 93, IF Göta
8.01
IF Göta Karlstad
8.01
SB
  
3Agnes Johansson
Agnes Johansson 95, Trollhättan FIK
8.14
Trollhättan FIK
8.14
SB
  
4Della Månsson
8.21
Örgryte IS
8.21
SB
  
5Lovisa Johansson SjödinUllevi FK
8.52
PB
  
6Lisa Petrusson
Lisa Petrusson 99, Göteborgs KIK
8.73
Göteborgs KIK
8.73
PB
  
Heat 5
3 feb
3 feb
1Hanna Palmqvist
7.66
Mölndals AIK
7.66
PB
  
2Vendela Rydbäck
Vendela Rydbäck 97, Göteborgs KIK
7.81
Göteborgs KIK
7.81
PB
  
3Johanna Holmén SvenssonUllevi FK
7.82
SB
  
4Rebecca StrandUllevi FK
7.91
SB
  
5Rose Cathrine Due
Rose Cathrine Due 00, DEN
8.40
00DEN
8.40
  
6Sofia Björk
Sofia Björk 97, IFK Göteborg
9.18
IFK Göteborg
9.18
PB
  
K 200 m     
Inne 3 feb

Final A

Final
Inne 3 feb
1Matilda HellqvistUllevi FK
23.99
PB
  
2Ida Kathrine Karstoft
Ida Kathrine Karstoft 95, DEN
24.40
95DEN
24.40
PB
  
3Linnea KillanderMalmö AI
24.90
SB
  
Final B
3 feb
3 feb
1Fanny Runheim
Fanny Runheim 99, Thorengruppen
24.54
Thorengruppen TFC
24.54
PB
  
2Lisa Lilja
24.79
Ullevi FK
24.79
  
3Vendela Rydbäck
Vendela Rydbäck 97, Göteborgs KIK
25.25
Göteborgs KIK
25.25
SB
  
Final C
3 feb
3 feb
1Johanna Holmén SvenssonUllevi FK
25.40
PB
  
2Ida Hansen
Ida Hansen 93, IF Göta
25.45
IF Göta Karlstad
25.45
  
3Louise Duvling AnderssonUllevi FK
25.59
  
Final D
3 feb
3 feb
1Olivia Thorsgaard
Olivia Thorsgaard 00, DEN
25.79
00DEN
25.79
PB
  
2Alice Kjellander
Alice Kjellander 00, Göteborgs KIK
27.06
Göteborgs KIK
27.06
PB
  
3Ebba Jernmark BurrowsHälle IF
27.88
SB
  
Final E
3 feb
3 feb
1Linnea Tillman
Linnea Tillman 98, Helsingborg
26.28
IFK Helsingborg
26.28
  
2Hanna ZachrissonUllevi FK
27.74
SB
  
3Jenny Åkervall
27.94
Spårvägens FK
27.94
  
4Linn Hertz Saebbö
Linn Hertz Saebbö 00, Göteborgs KIK
27.95
Göteborgs KIK
27.95
SB
  
Final F
3 feb
3 feb
1Elvira Erixon
26.87
Mölndals AIK
26.87
PB
  
2Matilda Hallström
Matilda Hallström 00, Göteborgs KIK
26.89
Göteborgs KIK
26.89
PB
  
3Rose Cathrine Due
Rose Cathrine Due 00, DEN
26.96
00DEN
26.96
SB
  
4Lovisa Johansson SjödinUllevi FK
28.37
  
K 400 m     
Inne 3 feb

Final A

Final
Inne 3 feb
1Tilde Johansson
56.90
Falkenbergs IK
56.90
  
2Alice SvantessonUllevi FK
58.06
PB
  
Final B
3 feb
3 feb
1Olivia Thorsgaard
Olivia Thorsgaard 00, DEN
57.79
00DEN
57.79
PB
  
2Josephine Risberg ThoorIFK Helsingborg
57.97
  
3Louise Duvling AnderssonUllevi FK
59.69
  
Final C
3 feb
3 feb
1Felicia AscardIFK Lund
58.39
PB
  
2Åsa SöderlundUllevi FK
58.70
SB
  
3Hanna Bergqvist
58.71
Örgryte IS
58.71
SB
  
4Cecilie Møller-Jensen
Cecilie Møller-Jensen 01, DEN
1:01.87
01DEN
1:01.87
PB
  
Final D
3 feb
3 feb
1Wilma Nielsen
Wilma Nielsen 01, Göteborgs KIK
59.71
Göteborgs KIK
59.71
PB
  
2Ide Ileso
1:03.26
Ullevi FK
1:03.26
  
Final E
3 feb
3 feb
1Emelie Öberg
1:02.49
Ullevi FK
1:02.49
SB
  
2Megan Berg Nobeus
1:03.47
Malmö AI
1:03.47
PB
  
3Linnea Åberg
1:04.52
IK Lerum FI
1:04.52
SB
  
Final F
3 feb
3 feb
1Sara Dahlén
1:04.20
IK Lerum FI
1:04.20
SB
  
2Ellen Tidfors
Ellen Tidfors 97, Göteborgs KIK
1:04.33
Göteborgs KIK
1:04.33
SB
  
3Maria Kinn Olsen
Maria Kinn Olsen 00, NOR
1:05.14
00NOR
1:05.14
PB
  
4Vilma Snygg
1:06.36
IK Ymer
1:06.36
SB
  
K Höjd     
Inne 3 feb

Final A

Final
Inne 3 feb
1Emma Söderström
Emma Söderström 98, Göteborgs KIK
1.76
Göteborgs KIK
1.76
SB
  
2Vendela von CorswantÖrgryte IS
1.70
SB
  
3Lina LöfqvistUllevi FK
1.67
=SB
  
4Rikke Andersen
Rikke Andersen 98, DEN
1.59
98DEN
1.59
  
4Carolin Kobel
1.59
Brattås CK
1.59
SB
  
6Julia PeterssonUllevi FK
1.55
SB
  
7Megan Berg NobeusMalmö AI
1.50
PB
  
7Anna Påsse
Anna Påsse 99, Göteborgs KIK
1.50
Göteborgs KIK
1.50
  
9Freja AndersdotterMalmö AI
1.45
PB
  
K Stav     
Inne 3 feb

Final A

Final
Inne 3 feb
1Hanna Jansson
3.90
Ullevi FK
3.90
  
2Sara Cannmo
3.80
Örgryte IS
3.80
  
3Freja AndersdotterMalmö AI
3.70
PB
  
4Karin Fisher
Karin Fisher 88, USA
3.60
88USA
3.60
SB
  
5Megan Berg NobeusMalmö AI
3.60
  
6Ebba Carlsson
3.40
IK Hinden
3.40
PB
  
7Merilin Lital
Merilin Lital 92, DEN
3.40
92DEN
3.40
PB
  
Fanny BerglundÖrgryte IS
NH
  
K Längd     
Inne 3 feb

Final A

Final
Inne 3 feb
1Emilia KjellbergIFK Sunne
6.16
SB
  
2Tess Hertz Saebbö
Tess Hertz Saebbö 98, Göteborgs KIK
5.82
Göteborgs KIK
5.82
  
3Emma Söderström
Emma Söderström 98, Göteborgs KIK
5.61
Göteborgs KIK
5.61
SB
  
4Sara Sjögren
Sara Sjögren 98, Stenungsunds FI
5.52
F Stenungsunds FI
5.52
  
5Judith Sjöman
5.49
Örgryte IS
5.49
  
6Judith Wagersten
5.49
Örgryte IS
5.49
PB
  
7Alina LindqvistVäsby IK
5.43
SB
  
8Sara Skogman
5.38
Örgryte IS
5.38
  
9Rebecca StrandUllevi FK
5.23
SB
  
10Claudia BelgraveIK Ymer
5.23
SB
  
11Alexandra Schill
5.23
Örgryte IS
5.23
  
12Frida McCabeIFK Lund
5.07
SB
  
13Emma Andreasson
Emma Andreasson 00, Göteborgs KIK
4.94
Göteborgs KIK
4.94
  
14Alice Kjellander
Alice Kjellander 00, Göteborgs KIK
4.92
Göteborgs KIK
4.92
  
15Vilma SnyggIK Ymer
4.88
SB
  
16Moa Karlin JosefssonUllevi FK
4.76
  
17Ida Nilsson
Ida Nilsson 98, Hovslätt
4.70
Hovslätts IK
4.70
  
18Julia Olander
4.62
KA 2 IF
4.62
SB
  
19Sofie Hallman
4.53
Ullevi FK
4.53
  
20Emmy Smedberg
3.69
Malmö AI
3.69
  
K Tresteg     
Inne 3 feb

Final A

Final
Inne 3 feb
1Fatima Koné
12.52
Ullevi FK
12.52
PB
  
2Emilia HammarströmMölndals AIK
12.18
SB
  
3Lizzie Hager
12.02
Ullevi FK
12.02
PB
  
4Hanna Gille
Hanna Gille 96, Sävedalen
11.98
Sävedalens AIK
11.98
PB
  
5Judith Wagersten
11.68
Örgryte IS
11.68
PB
  
6Amanda HjalmarssonIFK Växjö
11.58
SB
  
7Nosimo SjögrenUllevi FK
11.46
PB
  
8Sara Sjögren
Sara Sjögren 98, Stenungsunds FI
11.45
F Stenungsunds FI
11.45
  
9Alexandra Schill
11.12
Örgryte IS
11.12
PB
  
10Della Månsson
11.06
Örgryte IS
11.06
  
11Sabina Hedhag
10.86
IF Göta Karlstad
10.86
  
12Emelina WirebroMotala AIF
10.60
  
Victoria JacobssonUllevi FK
NM
  
Julia OlanderKA 2 IF
NM
  
K Kula     
Inne 3 feb

Final A

Final
Inne 3 feb
1Emma Söderström
Emma Söderström 98, Göteborgs KIK
10.74
Göteborgs KIK
10.74
PB
  
2Hanna Borgemyr
Hanna Borgemyr 99, Trollhättan FIK
10.70
Trollhättan FIK
10.70
SB
  
3Claudia BelgraveIK Ymer
10.40
PB
  
4Jessica Preiman
Jessica Preiman 98, Haparanda SKT
9.57
Haparanda SKT
9.57
SB
  
5Karolina WamslerIFK Lund
8.43
SB
  
K Vikt     
Inne 3 feb

Final A

Final
Inne 3 feb
1Jessica Preiman
Jessica Preiman 98, Haparanda SKT
13.63
Haparanda SKT
13.63
SB
  
2Luana Lund Klaric
Luana Lund Klaric 99, Göteborgs KIK
13.50
Göteborgs KIK
13.50
SB
  
3Matilda Ekenberg
12.12
Sävedalens AIK
12.12
PB
  
4Erica Wik
10.62
Ullevi FK
10.62
SB
  
F17 60 m     
Inne 3 feb

Final A

Final
Inne 3 feb
1Fanny JanssonIFK Sunne
7.89
SB
  
2Moa Eklundh
Moa Eklundh 01, KFUM Örebro
7.90
KFUM Örebro
7.90
  
3Freja AndersdotterMalmö AI
7.95
  
4Ebba Gustafsson
7.98
Mölndals AIK
7.98
  
5Sandra Jonsson LorentssonÖrgryte IS
8.06
PB
  
6Cindy Darrell
8.16
Ullevi FK
8.16
  
7Linnéa Andersson
Linnéa Andersson 01, Båstads GoIF
8.18
Båstads GoIF
8.18
  
Final B
3 feb
3 feb
1Saranda Kryeziu
Saranda Kryeziu 02, NOR
8.09
02NOR
8.09
PB
  
2Emelina CindricGefle IF
8.17
PB
  
3Alma Svanberg
8.18
IF Kville
8.18
  
4Nike Wäljegård
8.26
Mölndals AIK
8.26
PB
  
5Klara Mattsson
8.26
Örgryte IS
8.26
SB
  
6Alva Larsson
8.31
Mölndals AIK
8.31
  
7Lovisa RongeIF Rigor
8.43
PB
  
Heat 1
3 feb
3 feb
1Moa Eklundh
Moa Eklundh 01, KFUM Örebro
7.93
KFUM Örebro
7.93
  
2Sandra Jonsson LorentssonÖrgryte IS
8.07
PB
  
3Saranda Kryeziu
Saranda Kryeziu 02, NOR
8.24
02NOR
8.24
PB
  
4Emilie Florin
Emilie Florin 01, DEN
8.29
01DEN
8.29
  
5Klara Mattsson
8.37
Örgryte IS
8.37
  
6Alva Larsson
8.43
Mölndals AIK
8.43
  
7Lovisa RongeIF Rigor
8.44
PB
  
8Jennie Marie Hegelstad
Jennie Marie Hegelstad 02, NOR
8.69
02NOR
8.69
PB
  
Heat 2
3 feb
3 feb
1Fanny JanssonIFK Sunne
7.98
  
2Linnéa Andersson
Linnéa Andersson 01, Båstads GoIF
8.16
Båstads GoIF
8.16
PB
  
3Alfrida KilvikIF Kville
8.46
PB
  
4Wendela Yhlen GrafUllevi FK
8.54
  
5Ellen BlackenfeltIF Kville
8.63
PB
  
6Elise Aske
Elise Aske 01, NOR
8.84
01NOR
8.84
PB
  
7Moa Kilén
Moa Kilén 01, Göteborgs KIK
9.01
Göteborgs KIK
9.01
PB
  
8Megane ConsilIF Rigor
9.20
PB
  
Heat 3
3 feb
3 feb
1Freja AndersdotterMalmö AI
7.97
  
2Ebba Gustafsson
8.04
Mölndals AIK
8.04
  
3Emelina CindricGefle IF
8.31
PB
  
4Ida Bäckman
8.44
Varbergs GIF
8.44
PB
  
5Elin HallbjörnerUllevi FK
8.49
PB
  
6Anna Lestander
Anna Lestander 01, IFK Göteborg
8.68
IFK Göteborg
8.68
PB
  
7Ebba Sköld
8.79
IF Kville
8.79
PB
  
8Alice HedbergIFK Lund
9.04
PB
  
Heat 4
3 feb
3 feb
1Cajsa AugustssonIK Ymer
7.99
  
2Cindy Darrell
8.11
Ullevi FK
8.11
PB
  
3Alma Svanberg
8.29
IF Kville
8.29
  
4Nike Wäljegård
8.39
Mölndals AIK
8.39
SB
  
5Sonia Fors
Sonia Fors 02, Sävedalen
8.47
Sävedalens AIK
8.47
PB
  
6Eline Johannessen
Eline Johannessen 02, NOR
8.58
02NOR
8.58
PB
  
7Astrid Berg
8.76
Ullevi FK
8.76
PB
  
8Grace Ndunzi
Grace Ndunzi 01, Göteborgs KIK
9.01
Göteborgs KIK
9.01
PB
  
F17 200 m     
Inne 4 feb

Final A

Final
Inne 4 feb
1Tilde Johansson
24.97
Falkenbergs IK
24.97
  
2Freja AndersdotterMalmö AI
25.18
PB
  
3Alma Svanberg
26.61
IF Kville
26.61
SB
  
4Cindy Darrell