27.11
23.11
28.11
27.11
27.11
8.8
26.11
20.11
27.11
27.11
27.11
27.11
24.10
17.10
4.9
21.11
10.10
26.9
17.8
25.8
26.8
6.9
19.8
8.9
9.10
31.8
23.8
4.9
20.11
21.11
13.11
10.10
16.10
21.11
19.9
20‐21.11
18.9
21.11
24.8
19.8
16.10
4.9
13.11
6.11
12‐14.11
6.11
3.10
2.10
8.10
12.9
19.8
28.8
30.10
19.9
12.9
7.11
7.11
24.10
16.10
19.9
7.11
19.9
10.10
18.9
16.10
5‐7.11
6.11
7.11
2.10
24.10
30.10
22.10
11.9
19.9
3.10
16.10
17.10
30.10
3.10
26.9
10.10
21.8
9.10
9.10
17.10
13.9
31.10
11.9
2.10
16.10
2.10
16.10
23.10
28.8
22.10
22.10
18.8
22.10
17.10
26.8
Tävlande: 280 (131+149)   Starter: 289 (137+152)


select distinct results11.*, womenpbestsweden.BB AS PBwomen, womensbestsweden.BB AS SBwomen, CASE WHEN EventN IN (910, 193, 9998, 9999) THEN EventN+RealMetres/100 ELSE EventN END AS RealEventN, RealEventN AS RealEventN2, '' AS SM, countries.Countryfull, Events.Event AS eventry, results11.Ind AS Indiiy, results11.ID AS ID, results11.ID AS IDI, Events.TF AS type, results11.eventname AS en2, results11.Country AS RealCountry, IF(EndDate Is Null,'',CONCAT(DAYOFMONTH(results11.Date),' ')) AS Datti1, IF(EndDate Is Null,'',substring(Monthname(results11.Date),1,3)) AS Datti2, Round.Roundname, Events.Eventname, Pos.PosName, Sex.Sexi, CASE WHEN results11.AGO IN (12,15) THEN b.AGName ELSE a.AGName END AS AGName, CASE WHEN results11.AGO IN (12,15) THEN b.AGO ELSE a.AGO END AS agoo, `2010`.irrelagularities.Irrname, CASE WHEN results11.Sex = 1 THEN `2010`.menwl.BB ELSE `2010`.womenwl.BB END AS WL, CASE WHEN results11.Sex = 1 THEN `2010`.menwl.Standing ELSE `2010`.womenwl.Standing END AS Standingi, CASE WHEN results11.Date<=Club10end THEN Club10 WHEN results11.Date<=Club9end THEN Club9 WHEN results11.Date<=Club8end THEN Club8 WHEN results11.Date<=Club7end THEN Club7 WHEN results11.Date<=Club6end THEN Club6 WHEN results11.Date<=Club5end THEN Club5 WHEN results11.Date<=Club4end THEN Club4 WHEN results11.Date<=Club3end THEN Club3 WHEN results11.Date<=Club2end THEN Club2 ELSE sweclubsat.Club END AS RealClub, posswe.PosName AS posswe, combinedmen.eventno AS combM, combinedwomen.eventno AS combW FROM results11 LEFT JOIN `2010`.sweclubsat ON sweclubsat.ID=results11.ID AND CASE WHEN results11.Sex=1 and (results11.secondarypos not rlike ('K|F') or results11.secondarypos is null) THEN sweclubsat.gender='M' ELSE sweclubsat.gender='W' END LEFT JOIN (SELECT events.*, eventsext.Orderi AS RealEventN FROM events LEFT JOIN `2010`.eventsext ON events.Event=eventsext.Event) AS Events ON CAST(results11.EventN AS UNSIGNED) = Events.Orderi LEFT JOIN Sex ON results11.Sex = Sex.Sex LEFT JOIN Comp ON results11.CID = Comp.CID LEFT JOIN AG as a ON results11.AGO = a.AGO LEFT JOIN AG as b ON results11.Points = b.AgeGroup LEFT OUTER JOIN Pos ON results11.PosOrderg = Pos.Orderi LEFT OUTER JOIN Round ON results11.Round = Round.Ro LEFT JOIN `2010`.irrelagularities ON `2010`.irrelagularities.Irr = results11.Irr LEFT JOIN `2010`.menwl ON `2010`.menwl.iid = results11.iid LEFT JOIN `2010`.womenwl ON `2010`.womenwl.iid = results11.iid LEFT JOIN world.countries ON results11.Country=countries.Country LEFT JOIN results.posswe ON results11.PosOrderg = posswe.Orderi LEFT JOIN `2010`.combinedmen ON results11.IID=combinedmen.parentid AND results11.Sex=1 LEFT JOIN `2010`.combinedwomen ON results11.IID=combinedwomen.parentid AND results11.Sex=2 LEFT JOIN `2010`.womenpbestsweden ON results11.iid=womenpbestsweden.iid AND (results11.Sex=2 OR results11.secondarypos rlike ('K|F')) AND womenpbestsweden.Roundi IS NULL LEFT JOIN `2010`.womensbestsweden ON results11.iid=womensbestsweden.iid AND (results11.Sex=2 OR results11.secondarypos rlike ('K|F')) AND womensbestsweden.Roundi IS NULL WHERE results11.CID= 12961325 AND `2010`.womenwl.Roundi IS NULL AND `2010`.menwl.Roundi IS NULL ORDER BY Sex, CASE WHEN results11.AGO=15 THEN COALESCE(agoo,0)+100000 ELSE agoo END, combM, combW, RealEventN2, RealEventN, CASE WHEN results11.AGO=12 THEN 999999 ELSE results11.AGO END, results11.Round, Posorderg, CASE WHEN Remarks Is Not Null THEN CASE WHEN Pos1>0 THEN 2 ELSE 3 END ELSE CASE WHEN Pos1>0 THEN 0 ELSE 1 END END, CASE WHEN Pos1 IS NOT NULL THEN Pos1 ELSE 999999 END, SortResult, RealMetres DESC

Män
M 200 m     
Heat 1
Vind: +0.6
Vind: +0.6
5Fredrik KarlssonKils AIK
23.40
SB
  
6Marcel Elmir
Marcel Elmir 90, Helsingborg
23.54
IFK Helsingborg
23.54
PB
  
Heat 2
Vind: +0.5
Vind: +0.5
4Tobias CarlssonIF Kville
23.02
PB
  
7Erik Ekelund
Erik Ekelund 91, Lidköpings IS
23.58
Lidköpings IS
23.58
PB
  
Heat 3
Vind: +0.3
Vind: +0.3
6Daniel OlssonIFK Lund
23.23
SB
  
7Jonathan Waern
Jonathan Waern 86, KFUM Örebro
23.58
KFUM Örebro
23.58
PB
  
8Per Jonsson
24.00
Bollnäs FIK
24.00
SB
  
Heat 4
Vind: +0.6
Vind: +0.6
6Pierre KazeroonyIF Kville
23.46
SB
  
6Robin Weetom
23.49
Ullevi FK
23.49
PB
  
Heat 7
Vind: +0.2
Vind: +0.2
6Henric GröndahlIF Hagen
23.36
SB
  
Heat 9
Vind: -1.4
Vind: -1.4
2Patrik AnderssonIF Kville
21.82
SB
  
4Nasser Sebabi
22.46
IF Kville
22.46
SB
  
7David Tegel
23.26
IF Göta Karlstad
23.26
SB
  
M 300 m     


Final A

Final

1Johan AnderssonMalmö AI
39.04
PB
  
3Hugo Forsberg
36.25
Ullevi FK
36.25
PB
  
4Jakob Fornman
36.59
Öresund FK
36.59
PB
  
6Noah Elliott
36.73
Ullevi FK
36.73
PB
  
M 800 m     


Final A

Final

4Axel Andersson
1:56.58
Mölndals AIK
1:56.58
SB
  
7Viktor Ekelund
1:53.36
Malmö AI
1:53.36
SB
  
Final B
4Staffan Ek
Staffan Ek 91, Björnstorp
1:52.62
Björnstorps IF
1:52.62
PB
  
5Marcus Hallbäck
1:53.25
Hässelby SK
1:53.25
PB
  
7Ahmed Tahir
1:53.92
Falu IK
1:53.92
PB
  
Final C
2Tomas Hultgren
1:55.90
Ludvika FFI
1:55.90
SB
  
6Elias Arshi
Elias Arshi 89, GoIF Tjalve
1:56.72
GoIF Tjalve
1:56.72
SB
  
Final D
1Gustav Karnebäck
1:57.30
Turebergs FK
1:57.30
SB
  
Final E
4Per Kåberg
2:02.15
IK Orient
2:02.15
PB
  
M 2000 m     


Final A

Final

1William Levay
William Levay 96, Danderyd Athletics
5:30.62
FI Danderyd Athletics
5:30.62
PB
  
1Andreas Kramer
5:59.67
Sävedalens AIK
5:59.67
PB
  
1Anton Persson
6:08.80
Hässelby SK
6:08.80
PB
  
1Maximilian Markl
6:14.09
IK Westmannia
6:14.09
PB
  
8Gabriel Steffensen
5:58.46
Sävedalens AIK
5:58.46
PB
  
M 3000 m     


Final A

Final

1Simon Spencer
Simon Spencer 94, Strömstad LK
9:08.82
Strömstad LK
9:08.82
PB
  
1Daniel Strandberg
9:11.26
Malmö AI
9:11.26
PB
  
1Philip Lund
Philip Lund 94, Eksjö Södra
9:21.69
Eksjö Södra IK
9:21.69
PB
  
4Alexander Nilsson
8:59.88
Mölndals AIK
8:59.88
PB
  
8Pontus Johansson
9:04.25
IFK Växjö
9:04.25
PB
  
M 110 m häck     

Vind: -0.3

Final A

Final

Vind: -0.3
3Rafael Askros
14.48
IFK Lidingö
14.48
  
4Martin Kallur
14.59
Falu IK
14.59
PB
  
Heat 1
Vind: +0.8
Vind: +0.8
2Martin Kallur
14.60
Falu IK
14.60
PB
  
3Josua GustafssonUllevi FK
14.84
SB
  
4Henrik Ögren
Henrik Ögren 77, Östersunds GIF
15.09
Östersunds GIF
15.09
SB
  
5Douglas Stenberg
15.47
IF Göta Karlstad
15.47
SB
  
Heat 2
Vind: +0.2
Vind: +0.2
3Rafael Askros
14.47
IFK Lidingö
14.47
SB
  
M Stav     


Final A

Final

1Henrik Brus
4.30
Falu IK
4.30
SB
  
1Douglas Stenberg
4.13
IF Göta Karlstad
4.13
SB
  
8Anri Mulin
Anri Mulin 92, EST
4.47
92EST
4.47
  
9Geir Ove RasmussenÖrgryte IS
4.11
SB
  
M Tresteg     


Final A

Final

4Moteba Mohamed
15.48
Alingsås IF
15.48
+1.3
  
5Daniel Falk
15.19
IK Lerum FI
15.19
+1.1 SB
  
6Sebastian EkstrandÖresund FK
14.94
+0.7 SB
  
9Philip Frifelt LundqvistIF Göta Karlstad
14.08
+0.8 PB
  
M Diskus     


Final A

Final

1Niklas Karlsson
37.11
F Bålsta IK
37.11
PB
  
P19 200 m     

Vind: +0.1

Final A

Final

Vind: +0.1
2Sunday Ojuri
21.87
Hammarby IF
21.87
PB
  
3Shahbaz Safdar
21.89
IF Kville
21.89
PB
  
4Robin Nordkvist
22.18
Huddinge AIS
22.18
PB
  
Heat 1
Vind: -0.5
Vind: -0.5
4Marcus Backman
22.84
Eskilstuna FI
22.84
PB
  
Heat 2
Vind: -0.6
Vind: -0.6
3Oliver WillskyttUllevi FK
22.77
PB
  
Heat 3
Vind: -0.5
Vind: -0.5
2Hector Falk
Hector Falk 93, Nyköping
22.31
Nyköpings BIS
22.31
PB
  
3Erik Holmberg
22.68
Rånäs 4H
22.68
PB
  
5Andreas Petersson
23.24
Örgryte IS
23.24
SB
  
6Andreas NorströmUllevi FK
23.26
PB
  
8Jacob Melin
Jacob Melin 92, Helsingborg
23.78
IFK Helsingborg
23.78
PB
  
Heat 4
Vind: -1.0
Vind: -1.0
2Simon Gyllensten
22.27
Örgryte IS
22.27
PB
  
4Patrik Sjöö
22.61
Hässelby SK
22.61
PB
  
6Jakob SvenssonYstads IF
23.42
PB
  
Heat 5
Vind: -0.4
Vind: -0.4
2Joakim Djuvfeldt
22.19
IF Göta Karlstad
22.19
PB
  
4Simon Tofft
23.46
FIF Gnistan
23.46
PB
  
P19 800 m     
Final B
1Simon Lundell VakkuriEnhörna IF
2:04.41
PB
  
2Alexander Lötvall
1:59.51
Mölndals AIK
1:59.51
PB
  
5Patrik Nilsson
2:00.46
Oskarshamns SK
2:00.46
SB
  
P19 110 m häck (99.1 cm)     

Vind: -2.4

Final A

Final

Vind: -2.4
3Anton Levin
Anton Levin 92, Helsingborg
14.44
IFK Helsingborg
14.44
PB
  
Heat 3
Vind: -0.6
Vind: -0.6
4Filip Hjorth
15.24
Gefle IF
15.24
PB
  
P19 Tresteg     


Final A

Final

1Dennis Eriksson
14.26
Sundsvalls FI
14.26
+0.5 PB
  
3Viktor Warg
13.94
KFUM Arvika
13.94
–0.1 PB
  
6Erik Liberg
13.01
Ullevi FK
13.01
+0.9 PB
  
P17 200 m     

Vind: -0.7

Final A

Final

Vind: -0.7
34Sander Tiitso
Sander Tiitso 94, EST
24.70
94EST
24.70
PB
  
Heat 1
Vind: -0.7
Vind: -0.7
1Niklas Pålsson
22.58
Mölndals AIK
22.58
PB
  
1Marcus Bergstrand
22.86
Öresund FK
22.86
PB
  
3Pontus AhlstedtIK Lerum FI
23.26
PB
  
Heat 2
Vind: -0.2
Vind: -0.2
3Jacob Rhan
Jacob Rhan 94, Glanshammar
23.19
Glanshammars IF
23.19
PB
  
Heat 3
Vind: +0.7
Vind: +0.7
1Carl Sjöstedt
22.62
IF Göta Karlstad
22.62
PB
  
3Gustav Schölin
23.77
Finspångs AIK
23.77
PB
  
3Erik Kullberg
24.29
Högby IF
24.29
PB
  
Heat 4
Vind: -2.4
Vind: -2.4
4Emil Thessén
Emil Thessén 94, Västerås
23.59
Västerås FK
23.59
SB
  
5Jacob Shatohin
Jacob Shatohin 94, Gotländsk FI
24.19
F Gotländsk FI
24.19
PB
  
Heat 5
Vind: -1.4
Vind: -1.4
2Fredrik Finstad
23.54
Ekshärad FI
23.54
PB
  
4Oskar Swing
23.81
Bromma IF
23.81
PB
  
5Niklas NilssonSkeninge IK
23.96
PB
  
6Stefan Irwin KrantzBromma IF
24.00
PB
  
P17 3000 m     
Final B
1Nigusu Solomon
9:22.66
Huddinge AIS
9:22.66
PB
  
1Aleksej Pirgholizadeh
9:46.34
Eskilstuna FI
9:46.34
PB
  
1Ludvig Danielson
Ludvig Danielson 95, IK Norrköping FI
9:46.85
IK Norrköping FI
9:46.85
PB
  
1Patrick Claesson
9:46.90
Enhörna IF
9:46.90
SB
  
3Fredrik Orrsveden
9:30.92
Sundbybergs IK
9:30.92
PB
  
7Sam Salehian
9:36.04
Hammarby IF
9:36.04
PB
  
8Emil Särnehed
9:38.25
Motala AIF
9:38.25
PB
  
P17 110 m häck (91.4 cm, 8.9 m)     
Heat 1
Vind: +0.5
Vind: +0.5
3Patrik BirgerssonLaholm IF
16.24
PB
  
P17 Höjd     


Final A

Final

2Edvin Heggemann
Edvin Heggemann 94, KFUM Örebro
1.92
KFUM Örebro
1.92
PB
  
6Martin Sundgren
1.81
Finspångs AIK
1.81
PB
  
P17 Tresteg     


Final A

Final

1Joel Valdemarsson
13.94w
IF Göta Karlstad
13.94w
+2.9
  
8Gustav Nyberg
12.60
Strands IF
12.60
+0.1 PB
  
9Patrik BirgerssonLaholm IF
11.89
+1.8 SB
  
P17 Diskus (1.5 kg)     


Final A

Final

7Albin Vastersson
41.47
Varbergs GIF
41.47
SB
  
P16 200 m     

Vind: -0.6

Final A

Final

Vind: -0.6
3Abdiaziz Warsame AbdulleEskilstuna FI
22.79
PB
  
5Dennis Forsman
22.99
Ullevi FK
22.99
PB
  
Heat 2
Vind: -0.5
Vind: -0.5
3Jacob Ewertzh
23.35
Hammarby IF
23.35
PB
  
Heat 3
Vind: -1.1
Vind: -1.1
1Ali Abdulkadir
22.78
Eskilstuna FI
22.78
PB
  
4Christopher SwenningMalmö AI
23.96
PB
  
Heat 4
Vind: -0.9
Vind: -0.9
5Eskil Grahn
23.96
Tranås AIF
23.96
PB
  
Heat 6
Vind: +0.3
Vind: +0.3
3Martin Löfblom
23.97
Hanvikens SK
23.97
PB
  
P16 110 m häck (91.4 cm, 8.9 m)     

Vind: 0.0

Final A

Final

Vind: 0.0
3Fredrik Samuelsson
15.11
Hässelby SK
15.11
PB
  
8Jacob Ewertzh
15.88
Hammarby IF
15.88
PB
  
P16 Tresteg     


Final A

Final

2Martin Selin
13.27
Ullevi FK
13.27
+1.4 PB
  
3Kevin Fankl
13.15
Ullevi FK
13.15
+0.6 PB
  
5Niklas Alsing
Niklas Alsing 95, Östersunds GIF
12.57
Östersunds GIF
12.57
+1.3 PB
  
6Henrik Edström-Larsson
11.95w
Östersunds GIF
11.95w
+2.8
  
9Oskar Greilert
11.21
Hanvikens SK
11.21
–0.5 PB
  
P15 300 m     
Final B
1Felix So
Felix So 96, IFK Göteborg
38.00
IFK Göteborg
38.00
PB
  
Final C
2Filip La FleurYstads IF
39.19
PB
  
4Simon Wallenlind
39.41
Mölndals AIK
39.41
PB
  
Final E
3Patrik Hybelius
41.68
IFK Trelleborg
41.68
PB
  
Final F
1Anton Johansson
Anton Johansson 96, KFUM Örebro
39.02
KFUM Örebro
39.02
PB
  
2Carl Davidsson
Carl Davidsson 97, Linköpings GIF
39.63
Linköpings GIF
39.63
PB
  
3Jens LannérIFK Lund
39.79
PB
  
P15 2000 m     
Final B
1Isac Larsson
Isac Larsson 97, Sävedalen
6:36.87
Sävedalens AIK
6:36.87
PB
  
1Lucas Fallqvist
6:49.98
IK Orient
6:49.98
PB
  
6Santiago Wilkman
6:31.03
Sundbybergs IK
6:31.03
PB
  
P15 100 m häck (83.8 cm)     
Heat 2
Vind: -0.3
Vind: -0.3
2Alexander ThunbergIK Stål
14.23
PB
  
8Anton Johansson
Anton Johansson 96, KFUM Örebro
16.06
KFUM Örebro
16.06
PB
  
P15 Stav     


Final A

Final

2Pontus Sterner JohanssonMalmö AI
3.90
PB
  
8Alfred Delefors-HedbergGoIF Tjalve
3.23
PB
  
P14 100 m häck (83.8 cm)     

Vind: +0.5

Final A

Final

Vind: +0.5
3Viktor JohanssonUllevi FK
15.16
PB
  
6Giovanni InostrozaTurebergs FK
15.34
PB
  
P14 Höjd     


Final A

Final

1Albin Fagerblom
Albin Fagerblom 97, Falköpings AIK
1.60
Falköpings AIK
1.60
PB
  
1Joakim Askebjer
1.60
Åkersberga SK
1.60
PB
  
6Oscar Hjerm
Oscar Hjerm 97, Västerås
1.67
Västerås FK
1.67
PB
  
9Elias Högström
1.64
Sundsvalls FI
1.64
PB
  
Kvinnor
K 200 m     

Vind: -1.7

Final A

Final

Vind: -1.7
5Miranda UttgrenTanums IF
26.96
PB
  
6Linnea Broström
Linnea Broström 98, Linköpings GIF
27.24
Linköpings GIF
27.24
PB
  
Heat 1
Vind: +0.1
Vind: +0.1
7Ann Hyvärinen
27.02
IFK Lidingö
27.02
PB
  
Heat 2
Vind: +0.1
Vind: +0.1
4Louise Martin
25.85
Hässelby SK
25.85
SB
  
7Johanna Aalto
26.71
IF Kville
26.71
PB
  
9Görel Kroné
27.59
Solna FK
27.59
SB
  
Heat 3
Vind: -2.4
Vind: -2.4
3Matilda HultgrenUllevi FK
25.73
SB
  
6Emelie Gabrielsson
26.80
Oskarshamns SK
26.80
PB
  
Heat 4
Vind: +0.9
Vind: +0.9
7Malin Johansson
26.21
IFK Växjö
26.21
PB
  
Heat 5
Vind: -1.1
Vind: -1.1
8Mia Stenvall
27.55
Ullevi FK
27.55
SB
  
K 300 m     


Final A

Final

2Madeleine Björlin-Delmar
40.11
IFK Göteborg
40.11
PB
  
3Alexandra EverettMalmö AI
40.22
PB
  
K 800 m     


Final A

Final

1Isabell Norstedt
2:13.96
IFK Helsingborg
2:13.96
PB
  
2Agnes Sjöström
2:14.85
IK Westmannia
2:14.85
SB
  
6Linn Nilsson
2:12.41
Hälle IF
2:12.41
PB
  
7Julia Forsmark
2:18.88
IK Stål
2:18.88
SB
  
Final B
1Linnéa Smeds
Linnéa Smeds 85, Spårvägen
2:17.10
Spårvägens FK
2:17.10
PB
  
4Isabel Carlsson
2:20.77
Ullevi FK
2:20.77
SB
  
8Caroline Erlingson
2:23.57
Ängelholms IF
2:23.57
SB
  
Final C
1Emma Jansson
2:19.80
Ludvika FFI
2:19.80
SB
  
4Alexandra Axell
2:21.42
IK Lerum FI
2:21.42
PB
  
5Hannah Nilsson
2:22.03
Malmö AI
2:22.03
PB
  
6Sofia Enander
2:22.71
Hälle IF
2:22.71
PB
  
7Susanne Sjöstrand
2:24.04
FK Studenterna
2:24.04
PB
  
9Elin Elmquist
2:28.98
Malmö AI
2:28.98
SB
  
K 2000 m     


Final A

Final

1Julia Ivehammar
Julia Ivehammar 96, Linköpings GIF
7:00.19
Linköpings GIF
7:00.19
SB
  
2Sara Christiansson
Sara Christiansson 97, Trollhättan FIK
6:32.60
Trollhättan FIK
6:32.60
PB
  
3Astrid Rosvall
6:32.92
Hässelby SK
6:32.92
PB
  
4Isabella Andersson
6:33.36
Turebergs FK
6:33.36
PB
  
5Linn Bengtsson
Linn Bengtsson 97, IFK Växjö
6:40.19
IFK Växjö
6:40.19
PB
  
9Moa Rothman
Moa Rothman 96, Västerås
6:46.86
Västerås FK
6:46.86
PB
  
K 100 m häck     
Heat 1
Vind: -0.4
Vind: -0.4
1Fatima Makakala
14.03
Hammarby IF
14.03
  
2Josephine Rohr
14.48
F Bålsta IK
14.48
PB
  
5Ellen Sääw
14.54
Falu IK
14.54
SB
  
Heat 2
Vind: +0.2
Vind: +0.2
7Saga Kullenbäck BalafoutisUllevi FK
16.68
PB
  
K Höjd     


Final A

Final

1Elin HelgessonIFK Tumba
1.52
PB
  
K Stav     


Final A

Final

1Maja Svensson
3.14
Malmö AI
3.14
PB
  
K Tresteg     


Final A

Final

5Erika Wiklund
Erika Wiklund 88, Trångsviken
12.50w
Trångsvikens IF
12.50w
+3.5
  
6Diana Nilsson
12.03w
Varbergs GIF
12.03w
+2.6
  
F19 200 m     

Vind: -0.2

Final A

Final

Vind: -0.2
4Linnea KillanderMalmö AI
25.33
PB
  
Heat 1
Vind: +0.3
Vind: +0.3
3Vendela Mindelöf
25.52
Hässelby SK
25.52
PB
  
5Linnéa HarryssonUllevi FK
26.60
PB
  
6Rebecca Andersson
27.03
KFUM Örebro
27.03
SB
  
Heat 2
Vind: 0.0
Vind: 0.0
2Lisa Duffy
25.93
Bromma IF
25.93
PB
  
4Josefine Gabrielsson
26.33
Oskarshamns SK
26.33
PB
  
5Angelica AdolfssonIF Kville
26.77
SB
  
Heat 3
Vind: +0.3
Vind: +0.3
1Erica Graveley
26.06
Bromma IF
26.06
PB
  
3Sandra Wagner
Sandra Wagner 92, KFUM Örebro
26.24
KFUM Örebro
26.24
SB
  
4Sara Jungersten
Sara Jungersten 92, IFK Göteborg
26.89
IFK Göteborg
26.89
SB
  
6Lisa Sernbrandt
26.98
Huddinge AIS
26.98
SB
  
Heat 4
Vind: +0.2
Vind: +0.2
2Olivia Klüft
Olivia Klüft 92, IFK Växjö
25.57
IFK Växjö
25.57
PB
  
6Malin Lignell
Malin Lignell 92, Stocksäter
26.93
Stocksäters IF
26.93
PB
  
7Tina Runesson
27.27
FIF Gnistan
27.27
SB
  
Heat 5
Vind: +0.4
Vind: +0.4
3Lisa Skagersten
25.62
Varbergs GIF
25.62
SB
  
4Jessica Boo
Jessica Boo 93, Lidköpings IS
26.20
Lidköpings IS
26.20
PB
  
6Hanna MattissonUllevi FK
27.04
SB
  
7Ellen Hjerpe Darrell
27.18
Göteborgs KIK
27.18
SB
  
Heat 6
Vind: -0.5
Vind: -0.5
2Angelica KarlssonTanums IF
24.98
PB
  
3Johanna HermanssonHellas FK
26.40
PB
  
F19 800 m     
Final B
1Lisa Bergdahl
Lisa Bergdahl 95, Glanshammar
2:19.06
Glanshammars IF
2:19.06
PB
  
1Rebecca Arnesson
2:27.11
IFK Växjö
2:27.11
SB
  
1Johanna Hylén
2:27.57
Malmö AI
2:27.57
PB
  
1Johanna Hultgren
2:32.25
Ludvika FFI
2:32.25
SB
  
2Therese Moberg
2:22.25
Sundsvalls FI
2:22.25
PB
  
4Emmy Bärjegård
2:24.45
Kvarnsvedens GoIF
2:24.45
SB
  
7Caroline Hjalmarsson
2:25.53
Hovslätts IK
2:25.53
PB
  
F19 100 m häck     
Heat 1
Vind: -0.4
Vind: -0.4
5Anna HöögIF Udd
19.50
SB
  
Heat 3
Vind: +0.7
Vind: +0.7
5Ellen Hjort
Ellen Hjort 93, KFUM Örebro
16.28
KFUM Örebro
16.28
PB
  
F19 Tresteg     


Final A

Final

1Linda Nilsson
Linda Nilsson 93, Södertälje IF
10.90
Södertälje IF
10.90
+0.7 SB
  
1Sabina Hedhag
10.78
Ullevi FK
10.78
+0.8 SB
  
2Jasmin Sabir
12.44
Hammarby IF
12.44
+0.4 PB
  
3Louise Arvidsson
12.28
Vittsjö GIK
12.28
+0.3 SB
  
5Emma Ehrlin
11.99w
Ärla IF
11.99w
+2.6
  
F19 Diskus     


Final A

Final

1Moa Eskilsson
47.99
Villstad GIF
47.99
PB
  
6Nicole Kvist
Nicole Kvist 93, Helsingborg
37.64
IFK Helsingborg
37.64
PB
  
7Malin Andersson
34.59
Öresund FK
34.59
SB
  
F17 200 m     

Vind: -0.7

Final A

Final

Vind: -0.7
2Elsa Skagersten
25.39
Varbergs GIF
25.39
PB
  
6Amanda Odesjö
26.10
Alingsås IF
26.10
SB
  
Heat 2
Vind: -0.9
Vind: -0.9
1Hanna Kober
25.32
IFK Lund
25.32
SB
  
3Sanna Ohlström
27.32
Rånäs 4H
27.32
PB
  
Heat 3
Vind: +0.5
Vind: +0.5
2Elin Axelsson
Elin Axelsson 94, Trollhättan FIK
26.05
Trollhättan FIK
26.05
SB
  
5Sofia Sandgren
Sofia Sandgren 94, KFUM Örebro
27.36
KFUM Örebro
27.36
PB
  
Heat 5
Vind: -0.3
Vind: -0.3
1Elina Gunnarsson
25.85
Hovslätts IK
25.85
PB
  
3Alexi Ramskog
26.21
Hammarby IF
26.21
PB
  
4Felicia Höglund
Felicia Höglund 94, Göteborgs KIK
26.80
Göteborgs KIK
26.80
PB
  
F17 800 m     
Final B
3Jenny Biesért
2:21.79
SK Graal
2:21.79
PB
  
6Evelina LandstedtFalu IK
2:24.85
SB
  
9Nike Alfredsson
2:26.14
Rånäs 4H
2:26.14
SB
  
Final D
1Jessica Bengtsson
2:27.99
Sävedalens AIK
2:27.99
SB
  
2Hanna Fredriksson
2:31.41
IK Hinden
2:31.41
PB
  
3Sofie Tornström
2:34.49
IK Lerum FI
2:34.49
PB
  
F17 100 m häck (76.2 cm, 8.5 m)     

Vind: -2.1

Final A

Final

Vind: -2.1
6Esmeralda HanssonYstads IF
15.67
PB
  
F17 Höjd     


Final A

Final

1Nina Lundell
1.56
Mölndals AIK
1.56
SB
  
F17 Tresteg     


Final A

Final

1Rima Beyed
10.57
IFK Lund
10.57
–0.1 PB
  
1Moa Karlin JosefssonUllevi FK
10.47
+1.2 SB
  
5Tea SvenssonIFK Lund
11.36
+0.6 SB
  
F17 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

8Mikaela Johansson
10.00
Huddinge AIS
10.00
  
F17 Diskus     


Final A

Final

1Nadia Shirafkan-NejadIF Göta Karlstad
41.41
PB
  
4Lydia Sundin
38.78
IFK Mora
38.78
SB
  
F16 200 m     

Vind: +0.1

Final A

Final

Vind: +0.1
1Hedvig Nykvist
25.54
Tranås AIF
25.54
PB
  
2Wilma Kroon
25.62
Malmö AI
25.62
PB
  
Heat 1
Vind: -0.7
Vind: -0.7
2Fanny Panboon
Fanny Panboon 95, Skellefteå AIK
25.91
Skellefteå AIK
25.91
PB
  
Heat 2
Vind: +0.5
Vind: +0.5
5Sarah Blicher HembergIFK Halmstad
27.44
PB
  
5Emmy Ahlqvist
27.63
Öresund FK
27.63
PB
  
Heat 3
Vind: +0.4
Vind: +0.4
4Nina Lundin
Nina Lundin 95, Göteborgs KIK
27.25
Göteborgs KIK
27.25
PB
  
6Olivia Wiktorsson
Olivia Wiktorsson 95, Östersunds GIF
27.46
Östersunds GIF
27.46
SB
  
Heat 4
Vind: -0.9
Vind: -0.9
2Moa Beckman
26.20
IFK Lund
26.20
PB
  
3Elin Lindell
26.36
Hammarby IF
26.36
PB
  
6Anja Persson-HellbergÖresund FK
27.57
PB
  
7Olivia Sjöberg
27.62
Hammarby IF
27.62
PB
  
Heat 6
Vind: -0.2
Vind: -0.2
1Hanna HermanssonKils AIK
26.03
PB
  
3Susanne SchüsslerIF Göta Karlstad
26.31
SB
  
4Ellen WidengårdTanums IF
26.66
PB
  
5Angelika Karlsson Theander
27.39
IK Norrköping FI
27.39
PB
  
F16 100 m häck (76.2 cm, 8.5 m)     

Vind: -0.3

Final A

Final

Vind: -0.3
2Malin SkogströmTäby IS
14.56
PB
  
7Hanna Hultemark
15.19
IFK Växjö
15.19
PB
  
Heat 1
Vind: +0.1
Vind: +0.1
5Nathalie Erlingcarl
16.37
Hässelby SK
16.37
PB
  
Heat 2
Vind: +0.4
Vind: +0.4
4Hanna HermanssonKils AIK
15.91
PB
  
F16 Tresteg     


Final A

Final

8Madeleine HammarstrandAlingsås IF
10.08
+0.6 PB
  
F16 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

1Isabelle PauksensRånäs 4H
10.58
PB
  
3Malin SkogströmTäby IS
12.13
SB
  
4Elin JonssonIK Ymer
11.96
PB
  
F15 300 m     
Final B
2Emelie NilssonYstads IF
42.38
PB
  
6Maria José ValenzuelaUllevi FK
43.04
PB
  
Final C
2Elvira Erixon
43.96
Mölndals AIK
43.96
SB
  
Final E
1Emma Bouw
Emma Bouw 96, Upsala IF
43.50
Upsala IF
43.50
PB
  
2Louise Johansson
Louise Johansson 97, Göteborgs KIK
44.03
Göteborgs KIK
44.03
PB
  
Final I
1Hanna Agrell GustafssonUF Contact
41.91
PB
  
2Emelie Öberg
Emelie Öberg 97, Linköpings GIF
43.77
Linköpings GIF
43.77
PB
  
F15 2000 m     
Final B
1Emma Gustafsson
6:55.51
Upsala IF
6:55.51
PB
  
1Anna Dahlsjö
7:18.29
Mölndals AIK
7:18.29
PB
  
1Linda Bokefors
7:21.81
Upsala IF
7:21.81
PB
  
F15 Höjd     


Final A

Final

2Nadja Ohrsell
1.65
Luleå FIF
1.65
PB
  
6Amanda MattssonIK Orient
1.59
PB
  
7Vilma ÖhrmanIFK Lund
1.59
PB
  
9Fanny HolgerssonFIF Gnistan
1.56
SB
  
11Merili Varter
Merili Varter 96, EST
1.56
96EST
1.56
PB
  
F15 Stav     


Final A

Final

1Amanda GabrielssonWärnamo SK
3.25
=PB
  
4Mari Liiver
Mari Liiver 96, EST
3.14
96EST
3.14
  
13Merili Varter
Merili Varter 96, EST
2.24
96EST
2.24
  
F14 300 m     
Final H
3Johanna Sunesson
43.14
IFK Växjö
43.14
PB
  
F14 Höjd     


Final A

Final

1Rebecka JeppssonIF Kronan
1.51
PB
  
3Anna Karlsson TufugaSK Bore
1.60
PB
  
4Johanna DyremarkIFK Tumba
1.60
PB
  
5Melinda HedstigLuleå FIF
1.56
PB
  
F14 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

2Ebba Olsson
12.70
Brattås CK
12.70
PB
  
F13 200 m     
Final B
Vind: -0.7
Vind: -0.7
1Mathilda ErikssonIFK Tumba
26.91
PB
  
2Emma Söderström
Emma Söderström 98, Göteborgs KIK
27.00
Göteborgs KIK
27.00
PB
  
6Linnea JohanssonIK Ymer
27.56
PB
  
Final C
Vind: -0.9
Vind: -0.9
2Rebecka Svedberg
Rebecka Svedberg 98, Linköpings GIF
27.41
Linköpings GIF
27.41
PB
  
3Linnea LindbomKA 2 IF
27.54
PB
  
4Amanda Bjersér
27.55
IFK Lidingö
27.55
PB