29.7
3.8
26.7
31.7‐1.8
31.7‐1.8
27.6
31.7
31.7
24.7
29.7
29.7
28.7
26.7
7.7
28.7
27.7
28.7
28.7
28.7
28.7
27.7
27.7
28.7
28.7
28.7
24.7
25.7
27.7
24.7
27.7
26.7
25.7
21.7
21.7
19.7
27.7
25‐26.7
28.6
19.7
26.7
25.7
24.7
21.7
21.7
24.7
24‐25.7
24‐25.7
21.7
21.7
24‐25.7
25.7
25.7
25.7
24.7
24.7
23.7
22.7
24.7
24.7
24.7
24.7
22.7
20.7
17.7
24.6
24.7
22.7
22.7
19.7
22.7
21.7
20.7
16.7
21.7
21.7
20.7
17.7
10.7
3.7
20.7
17.7
14.7
17‐18.7
20.7
20.7
19.7
19.7
19.7
20.7
18.7
3.7
17‐18.7
19.7
18.7
18.7
18.7
18.7
17.7
17.7
17.7
Tävlande: 131 (67+64)   Starter: 131 (67+64)

Män
M 800 m     


Final A

Final

3Younes Jilali
Younes Jilali 94, Fredrikshof
1:56.89
Fredrikshofs FIF
1:56.89
PB
  
4Fredrik Finstad
1:57.89
Ekshärad FI
1:57.89
PB
  
M 5000 m     


Final A

Final

1Erik Widing
14:47.58
Turebergs FK
14:47.58
SB
  
1Fredrik Grimborg
16:00.78
IF Linden
16:00.78
PB
  
1Filip Segerberg
16:02.49
Hammarby IF
16:02.49
PB
  
1Gunnar Durén
16:05.28
Hässelby SK
16:05.28
PB
  
1Aleksej Pirgholizadeh
16:55.10
Eskilstuna FI
16:55.10
PB
  
7Martin Lundqvist
15:38.34
IK Sisu
15:38.34
SB
  
M 2000 m hinder     


Final A

Final

3Nigusu Solomon
6:22.12
Huddinge AIS
6:22.12
PB
  
M 3000 m hinder     


Final A

Final

1Mathias Borg
9:02.68
Ullevi FK
9:02.68
SB
  
1Martin Svanborg
10:13.29
Bromma IF
10:13.29
PB
  
8Anders Pettersson
9:56.87
Klippans FK
9:56.87
PB
  
9Joakim Johansson
10:05.04
Örgryte IS
10:05.04
SB
  
M 300 m häck     


Final A

Final

4Alexander Rahm JohanssonIK Orient
41.74
PB
  
5Fredrik Andersson
Fredrik Andersson 93, Södertälje IF
41.87
Södertälje IF
41.87
PB
  
M 300 m häck (83.8 cm)     


Final A

Final

1Carl Sjöstedt
38.32
IF Göta Karlstad
38.32
PB
  
2Gustav MagnussonIK Orient
38.43
PB
  
M 400 m häck     


Final A

Final

5Niklas Larsson
53.21
Hässelby SK
53.21
SB
  
6Erik Lindahl
53.79
IF Kville
53.79
  
7Mattias Sunneborn
54.32
Spårvägens FK
54.32
  
Final B
2Anton Nilsson
54.16
Huddinge AIS
54.16
  
3Oliver WillskyttUllevi FK
54.33
PB
  
4Anton Forsberg
54.45
Turebergs FK
54.45
  
Final C
2Tobias Nilsson
56.68
Alvesta FI
56.68
PB
  
6Jonatan Malka
1:02.01
IF Kville
1:02.01
PB
  
7Martin Petersson
Martin Petersson 90, IFK Göteborg
1:02.24
IFK Göteborg
1:02.24
PB
  
P19 5000 m     


Final A

Final

1Abel Seleman
17:02.12
Wärnamo SK
17:02.12
PB
  
1Robel Seleman
17:10.75
Wärnamo SK
17:10.75
PB
  
6Christopher Ljung
15:54.15
Hammarby IF
15:54.15
PB
  
9Niklas Gunne
16:49.57
IFK Mora
16:49.57
PB
  
P19 2000 m hinder     


Final A

Final

1Axel Danielsson-MeilingKFUM Arvika
6:06.85
PB
  
4Erik Norrbom
6:14.72
Turebergs FK
6:14.72
PB
  
7Emil Pettersson
6:38.57
Högby IF
6:38.57
PB
  
P19 300 m häck     
Final B
1Anton Öberg
42.23
Hammarby IF
42.23
PB
  
3David LiljedahlIF Udd
44.63
PB
  
P19 Stav     


Final A

Final

2Anri Mulin
Anri Mulin 92, EST
4.59
92EST
4.59
  
P17 800 m     
Final C
5Petter Berner-Wik
2:04.06
Upsala IF
2:04.06
PB
  
Final D
2Philip Lund
Philip Lund 94, Eksjö Södra
2:04.01
Eksjö Södra IK
2:04.01
PB
  
3Axel Kindmo
Axel Kindmo 95, Trelleborg
2:04.29
IFK Trelleborg
2:04.29
PB
  
5Johan Kullberg
Johan Kullberg 94, Helsingborg
2:05.76
IFK Helsingborg
2:05.76
PB
  
P17 2000 m hinder (83.8 cm)     


Final A

Final

2Gustav SandströmIF Udd
6:14.03
PB
  
7Emil Särnehed
7:03.92
Motala AIF
7:03.92
PB
  
P17 300 m häck (83.8 cm)     
Final C
1Alexander LundskogIF Rigor
40.41
PB
  
4Elias Odell
Elias Odell 95, Trelleborg
43.16
IFK Trelleborg
43.16
PB
  
P17 Längd     


Final A

Final

1Daniel Kamlin
6.09
Karlskoga FI
6.09
+0.3 PB
  
1Kalle Örstadius
Kalle Örstadius 94, Kristianstad
6.04
KFUM Kristianstad
6.04
+1.0 PB
  
1Erik Kullberg
5.97
Högby IF
5.97
0.0 SB
  
8Erik Mårtensson
6.36
Sundsvalls FI
6.36
+0.6 PB
  
P17 Spjut (700 g)     


Final A

Final

2Viktor Hagren
45.17
Turebergs FK
45.17
PB
  
17Sander Tiitso
Sander Tiitso 94, EST
47.20
94EST
47.20
PB
  
P16 Längd     


Final A

Final

1Andreas CarlssonIK Ymer
6.73
+0.1 PB
  
1Andreas Almlöf
6.12
Hammarby IF
6.12
+0.9 SB
  
1Martin Selin
6.08
Ullevi FK
6.08
+0.3 PB
  
1Johan KnutssonMalmö AI
5.95
+0.6 PB
  
2Christopher SwenningMalmö AI
6.70
+0.7 PB
  
3Max AnderssonTierps IF
6.63
+0.4 PB
  
4Theodor Barrdahl
Theodor Barrdahl 95, Kristianstad
6.51
KFUM Kristianstad
6.51
+0.9 PB
  
6Fabian Revilla
6.47w
Rånäs 4H
6.47w
+2.3
  
7Mattias Hjelm
Mattias Hjelm 95, Helsingborg
6.46
IFK Helsingborg
6.46
+0.7 PB
  
9Karl Persson
6.19
Wärnamo SK
6.19
+0.3 SB
  
P15 1500 m hinder (76.2 cm)     


Final A

Final

1Viktor Poucette
Viktor Poucette 96, Lidköpings IS
5:47.12
Lidköpings IS
5:47.12
SB
  
2Johan Lindgren
4:34.17
Mölndals AIK
4:34.17
PB
  
P15 Längd     


Final A

Final

1Anton Johansson
Anton Johansson 96, KFUM Örebro
5.89
KFUM Örebro
5.89
+0.6 PB
  
4Isak Hampel Klang
6.32
Hässelby SK
6.32
+1.5 PB
  
5Felix So
Felix So 96, IFK Göteborg
6.30
IFK Göteborg
6.30
+0.8 PB
  
7Tobias JonssonIK Orient
6.05
+1.1 PB
  
P14 Längd     
Kval
6Ludvig HillenfjärdHuddinge AIS
5.44
+2.0 PB
  
Kvinnor
K 800 m     


Final A

Final

1Astrid Rosvall
2:16.18
Hässelby SK
2:16.18
PB
  
1Klara Henriksson
2:23.69
Åkersberga SK
2:23.69
PB
  
4Isabella Andersson
2:19.47
Turebergs FK
2:19.47
PB
  
6Hanna Mir
Hanna Mir 97, Tureberg
2:21.07
Turebergs FK
2:21.07
PB
  
9Emma Gustafsson
2:23.21
Upsala IF
2:23.21
PB
  
K 3000 m     


Final A

Final

1Louise Bichler
10:22.94
Sävedalens AIK
10:22.94
SB
  
1Louise Nilsson
10:28.57
Malmö AI
10:28.57
PB
  
1Tilda Helgesson
10:38.27
Åhus FIK
10:38.27
SB
  
1Sofia Enander
10:55.89
Hälle IF
10:55.89
PB
  
2Victoria Rehn
Victoria Rehn 92, Högbo GIF
11:42.02
Högbo GIF
11:42.02
SB
  
4Kajsa Barr
Kajsa Barr 92, Sundbyberg
10:01.41
Sundbybergs IK
10:01.41
SB
  
5Elina Johansson
10:02.98
Spårvägens FK
10:02.98
PB
  
K 3000 m hinder     


Final A

Final

3Maria Borglund
11:01.08
Sävedalens AIK
11:01.08
PB
  
4Emma Dahl
Emma Dahl 91, Örgryte
11:06.34
Örgryte IS
11:06.34
PB
  
5Erika Svanborg
11:19.74
Bromma IF
11:19.74
PB
  
6Emma Jansson
11:30.45
Ludvika FFI
11:30.45
SB
  
7Caroline Hjalmarsson
12:29.24
Hovslätts IK
12:29.24
PB
  
K 300 m häck     


Final A

Final

1Madeleine Björlin-Delmar
45.05
IFK Göteborg
45.05
SB
  
3Lova Wåhlin
45.49
Hammarby IF
45.49
SB
  
7Alice Petersson
47.14
FI Kalmarsund
47.14
SB
  
8Anna LarssonIFK Lund
50.37
PB
  
K 400 m häck     
Final B
4Alexandra Axell
1:04.96
IK Lerum FI
1:04.96
PB
  
K Höjd     


Final A

Final

9Jennifer LundgrenIF Rigor
1.60
SB
  
F19 300 m häck     
Final B
1Malin Lignell
Malin Lignell 92, Stocksäter
46.59
Stocksäters IF
46.59
PB
  
4Matilda Lago
Matilda Lago 94, Göteborgs KIK
47.29
Göteborgs KIK
47.29
SB
  
F19 Höjd     


Final A

Final

1Ellinor Snickars
1.57
Hässelby SK
1.57
SB
  
1Kristin Dahlin HedqvistIK Viking
1.51
SB
  
9Anna Greilert
Anna Greilert 92, Spårvägen
1.57
Spårvägens FK
1.57
SB
  
F19 Längd     
Kval
1Erika Håkansson
5.06 nwi
Öresund FK
5.06 nwi
  
1Anna Olsson
5.01 nwi
IFK Lund
5.01 nwi
  
8Therese Jernbeck
5.32 nwi
IFK Lidingö
5.32 nwi
  
F17 1500 m hinder     


Final A

Final

1Sarah Lahti
5:04.92
Klippans FK
5:04.92
SB
  
6Sofia Frohm
5:36.58
Hellas FK
5:36.58
SB
  
F17 300 m häck     
Final C
1Emma GustafssonIK Ymer
46.51
PB
  
Final D
4Elin Axberg
Elin Axberg 95, Kongahälla
50.39
Kongahälla AIK
50.39
SB
  
Final E
4Hanna Malm
Hanna Malm 94, Helsingborg
50.36
IFK Helsingborg
50.36
PB
  
F16 100 m     
Heat 7
Vind: +0.6
Vind: +0.6
7Freja Avebäck
13.42
Hammarby IF
13.42
PB
  
F16 Längd     
Kval
3Alina LindqvistVäsby IK
5.29
+1.0 SB
  
F15 800 m     
Final B
3Nicole Sörensen
2:26.37
Falu IK
2:26.37
PB
  
Final C
3Johanna Andersson
2:29.17
Mölndals AIK
2:29.17
PB
  
F15 300 m häck     


Final A

Final

24Mari Liiver
Mari Liiver 96, EST
51.70
96EST
51.70
PB
  
Final B
3Jill Höstman
48.27
IK Lerum FI
48.27
PB
  
6Lina Samuelsson
49.53
IFK Växjö
49.53
  
Final D
3Ruth Tekle
51.24
Väsby IK
51.24
PB
  
F15 80 m häck (76.2 cm, 8 m)     

Vind: -0.6

Final A

Final

Vind: -0.6
3Adriana Janic
12.01
Malmö AI
12.01
PB
  
6My Petersson DahlbeckMalmö AI
12.44
PB
  
F15 Längd     


Final A

Final

1Emilia KjellbergIFK Sunne
5.81
+1.2 PB
  
2Elvira Richardsson
5.73
IFK Kristinehamn
5.73
+0.4 SB
  
3Emma Stenlöf
Emma Stenlöf 96, Västerås
5.59
Västerås FK
5.59
+1.6 PB
  
4Matilde Andersson
5.25
Östhammar FI
5.25
+1.5 PB
  
5Izabelle KjellbergIF Göta Karlstad
5.23
+0.1 SB
  
6Linnea SandellIF Kronan
5.12
+1.2 PB
  
7Alice Eriksson
5.09
IFK Lidingö
5.09
+2.0 PB
  
Kval
6Linnea AhlstedtIK Lerum FI
5.01
–0.5 PB
  
F15 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

1Lisa EinarssonEds SK
13.78
PB
  
5Lilly AnderssonMalmö AI
12.42
PB
  
8Sigrid KarlssonMalmö AI
11.46
PB
  
F14 800 m     
Final B
5Alice Svantesson
2:33.16
Istrums SK
2:33.16
PB
  
Final C
3Emma Andersson
2:33.64
SK Graal
2:33.64
PB
  
F14 80 m häck (76.2 cm, 8 m)     
Heat 1
Vind: +0.1
Vind: +0.1
2Tove Öhlander
13.04
Söderhamns IF
13.04
PB
  
F14 Längd     


Final A

Final

2Johanna DyremarkIFK Tumba
5.49
+0.6 PB
  
3Lovisa ÖstervallIFK Tumba
5.46
+1.8 PB
  
5Clara Bogfors
5.33
Hallens SK
5.33
+0.2 PB
  
F13 Höjd     


Final A

Final

6Jenny Lestander
Jenny Lestander 98, Linköpings GIF
1.51
Linköpings GIF
1.51
PB