8.8
26.11
20.11
27.11
27.11
27.11
27.11
24.10
17.10
4.9
21.11
10.10
26.9
17.8
25.8
26.8
6.9
19.8
8.9
9.10
31.8
23.8
4.9
20.11
21.11
13.11
10.10
16.10
21.11
19.9
20‐21.11
18.9
21.11
24.8
19.8
16.10
4.9
13.11
6.11
12‐14.11
6.11
3.10
2.10
8.10
12.9
19.8
28.8
30.10
19.9
12.9
7.11
7.11
24.10
16.10
19.9
7.11
19.9
10.10
18.9
16.10
5‐7.11
6.11
7.11
2.10
24.10
30.10
22.10
11.9
19.9
3.10
16.10
17.10
30.10
3.10
26.9
10.10
21.8
9.10
9.10
5.8
17.10
13.9
31.10
11.9
2.10
16.10
2.10
16.10
23.10
28.8
22.10
22.10
18.8
22.10
17.10
26.8
21‐22.9
24.10
24.10
9.10
Tävlande: 170 (79+91)   Starter: 238 (102+136)


select distinct results14.*, womenpbestsweden.BB AS PBwomen, womensbestsweden.BB AS SBwomen, CASE WHEN EventN IN (910, 193, 9998, 9999) THEN EventN+RealMetres/100 ELSE EventN END AS RealEventN, RealEventN AS RealEventN2, '' AS SM, countries.Countryfull, Events.Event AS eventry, results14.Ind AS Indiiy, results14.ID AS ID, results14.ID AS IDI, Events.TF AS type, results14.eventname AS en2, results14.Country AS RealCountry, IF(EndDate Is Null,'',CONCAT(DAYOFMONTH(results14.Date),' ')) AS Datti1, IF(EndDate Is Null,'',substring(Monthname(results14.Date),1,3)) AS Datti2, Round.Roundname, Events.Eventname, Pos.PosName, Sex.Sexi, CASE WHEN results14.AGO IN (12,15) THEN b.AGName ELSE a.AGName END AS AGName, CASE WHEN results14.AGO IN (12,15) THEN b.AGO ELSE a.AGO END AS agoo, `2010`.irrelagularities.Irrname, CASE WHEN results14.Sex = 1 THEN `2010`.menwl.BB ELSE `2010`.womenwl.BB END AS WL, CASE WHEN results14.Sex = 1 THEN `2010`.menwl.Standing ELSE `2010`.womenwl.Standing END AS Standingi, CASE WHEN results14.Date<=Club10end THEN Club10 WHEN results14.Date<=Club9end THEN Club9 WHEN results14.Date<=Club8end THEN Club8 WHEN results14.Date<=Club7end THEN Club7 WHEN results14.Date<=Club6end THEN Club6 WHEN results14.Date<=Club5end THEN Club5 WHEN results14.Date<=Club4end THEN Club4 WHEN results14.Date<=Club3end THEN Club3 WHEN results14.Date<=Club2end THEN Club2 ELSE sweclubsat.Club END AS RealClub, posswe.PosName AS posswe, combinedmen.eventno AS combM, combinedwomen.eventno AS combW FROM results14 LEFT JOIN `2010`.sweclubsat ON sweclubsat.ID=results14.ID AND CASE WHEN results14.Sex=1 and (results14.secondarypos not rlike ('K|F') or results14.secondarypos is null) THEN sweclubsat.gender='M' ELSE sweclubsat.gender='W' END LEFT JOIN (SELECT events.*, eventsext.Orderi AS RealEventN FROM events LEFT JOIN `2010`.eventsext ON events.Event=eventsext.Event) AS Events ON CAST(results14.EventN AS UNSIGNED) = Events.Orderi LEFT JOIN Sex ON results14.Sex = Sex.Sex LEFT JOIN Comp ON results14.CID = Comp.CID LEFT JOIN AG as a ON results14.AGO = a.AGO LEFT JOIN AG as b ON results14.Points = b.AgeGroup LEFT OUTER JOIN Pos ON results14.PosOrderg = Pos.Orderi LEFT OUTER JOIN Round ON results14.Round = Round.Ro LEFT JOIN `2010`.irrelagularities ON `2010`.irrelagularities.Irr = results14.Irr LEFT JOIN `2010`.menwl ON `2010`.menwl.iid = results14.iid LEFT JOIN `2010`.womenwl ON `2010`.womenwl.iid = results14.iid LEFT JOIN world.countries ON results14.Country=countries.Country LEFT JOIN results.posswe ON results14.PosOrderg = posswe.Orderi LEFT JOIN `2010`.combinedmen ON results14.IID=combinedmen.parentid AND results14.Sex=1 LEFT JOIN `2010`.combinedwomen ON results14.IID=combinedwomen.parentid AND results14.Sex=2 LEFT JOIN `2010`.womenpbestsweden ON results14.iid=womenpbestsweden.iid AND (results14.Sex=2 OR results14.secondarypos rlike ('K|F')) AND womenpbestsweden.Roundi IS NULL LEFT JOIN `2010`.womensbestsweden ON results14.iid=womensbestsweden.iid AND (results14.Sex=2 OR results14.secondarypos rlike ('K|F')) AND womensbestsweden.Roundi IS NULL WHERE results14.CID= 12961321 AND `2010`.womenwl.Roundi IS NULL AND `2010`.menwl.Roundi IS NULL ORDER BY Sex, CASE WHEN results14.AGO=15 THEN COALESCE(agoo,0)+100000 ELSE agoo END, combM, combW, RealEventN2, RealEventN, CASE WHEN results14.AGO=12 THEN 999999 ELSE results14.AGO END, results14.Round, Posorderg, CASE WHEN Remarks Is Not Null THEN CASE WHEN Pos1>0 THEN 2 ELSE 3 END ELSE CASE WHEN Pos1>0 THEN 0 ELSE 1 END END, CASE WHEN Pos1 IS NOT NULL THEN Pos1 ELSE 999999 END, SortResult, RealMetres DESC

Män
M 80 m     

Vind: +0.2

Final A

Final

Vind: +0.2
Peter Andersson
Peter Andersson 99, DEN
9.24
99DEN
9.24
PB
  
Peter Andersson
Peter Andersson 99, DEN
9.26
99DEN
9.26
SB
  
Tobias Gorgone Larsen
Tobias Gorgone Larsen 00, DEN
9.60
00DEN
9.60
PB
  
Felipe Bahamondes
Felipe Bahamondes 99, DEN
9.63
99DEN
9.63
PB
  
Felipe Bahamondes
Felipe Bahamondes 99, DEN
9.68
99DEN
9.68
PB
  
Tobias Gorgone Larsen
Tobias Gorgone Larsen 00, DEN
9.71
00DEN
9.71
  
Kasper Larsen
Kasper Larsen 99, DEN
9.82
99DEN
9.82
=PB
  
Simon Bøhrns Knudsen
Simon Bøhrns Knudsen 99, DEN
9.91
99DEN
9.91
PB
  
Kasper Larsen
Kasper Larsen 99, DEN
9.95
99DEN
9.95
  
Emil Frænde
Emil Frænde 00, DEN
10.06
00DEN
10.06
=PB
  
Emil Frænde
Emil Frænde 00, DEN
10.07
00DEN
10.07
  
Simon Bøhrns Knudsen
Simon Bøhrns Knudsen 99, DEN
10.14
99DEN
10.14
  
Mathias Juhl Lindberg
Mathias Juhl Lindberg 00, DEN
10.80
00DEN
10.80
SB
  
Lucas Richardt
Lucas Richardt 00, DEN
10.94
00DEN
10.94
PB
  
Final B
Vind: +1.4
Vind: +1.4
2Simon Hultén
Simon Hultén 00, Sävedalen
10.02
Sävedalens AIK
10.02
PB
  
M 100 m     

Vind: +0.3

Final A

Final

Vind: +0.3
Simon Hansen
Simon Hansen 98, DEN
11.20
98DEN
11.20
SB
  
Simon Hansen
Simon Hansen 98, DEN
11.23
98DEN
11.23
  
M 300 m     


Final A

Final

Felipe Bahamondes
Felipe Bahamondes 99, DEN
36.96
99DEN
36.96
PB
  
Mathias Beruk Højmark
Mathias Beruk Højmark 99, DEN
38.85
99DEN
38.85
PB
  
Membratom Tesform
Membratom Tesform 00, DEN
40.38
00DEN
40.38
PB
  
Robin Ostenfeldt
Robin Ostenfeldt 99, DEN
40.92
99DEN
40.92
  
Micki Borgen Morell
Micki Borgen Morell 00, DEN
40.95
00DEN
40.95
PB
  
M 800 m     


Final A

Final

1Jesper Persson
2:08.63
Åsarna IK
2:08.63
PB
  
2Björn Seifert
1:55.69
Upsala IF
1:55.69
PB
  
2Jonatan Gustafsson
2:04.41
KFUM Örebro
2:04.41
PB
  
3Kevin Hermansson
Kevin Hermansson 95, Trollhättan FIK
1:56.03
Trollhättan FIK
1:56.03
PB
  
6Carl Jälknäs
Carl Jälknäs 00, Trollhättan FIK
2:10.90
Trollhättan FIK
2:10.90
PB
  
Victor Thomsen
Victor Thomsen 99, DEN
2:01.22
99DEN
2:01.22
  
Christian Dirksen
Christian Dirksen 99, DEN
2:05.36
99DEN
2:05.36
  
Andreas Nors Rebstrup
Andreas Nors Rebstrup 00, DEN
2:09.05
00DEN
2:09.05
  
Malthe Nielsen
Malthe Nielsen 99, DEN
2:10.87
99DEN
2:10.87
  
Micki Borgen Morell
Micki Borgen Morell 00, DEN
2:11.50
00DEN
2:11.50
PB
  
Thor Bendix Madsen
Thor Bendix Madsen 99, DEN
2:18.23
99DEN
2:18.23
  
Mathias Sikora
Mathias Sikora 00, DEN
2:22.95
00DEN
2:22.95
PB
  
Sebastian Nielsen
Sebastian Nielsen 00, DEN
2:24.63
00DEN
2:24.63
  
Final B
1Martin Axelsson
Martin Axelsson 96, Trollhättan FIK
2:03.19
Trollhättan FIK
2:03.19
SB
  
M 1500 m     


Final A

Final

Victor Thomsen
Victor Thomsen 99, DEN
4:06.61
99DEN
4:06.61
PB
  
Christian Dirksen
Christian Dirksen 99, DEN
4:14.94
99DEN
4:14.94
PB
  
Sebastian Rahbech Stensvig
Sebastian Rahbech Stensvig 99, DEN
4:23.47
99DEN
4:23.47
PB
  
Malthe Nielsen
Malthe Nielsen 99, DEN
4:24.10
99DEN
4:24.10
  
Thor Bendix Madsen
Thor Bendix Madsen 99, DEN
4:34.43
99DEN
4:34.43
  
Carl-Christian Burvil
Carl-Christian Burvil 00, DEN
4:36.31
00DEN
4:36.31
PB
  
Mathias Sikora
Mathias Sikora 00, DEN
4:45.33
00DEN
4:45.33
  
Sebastian Nielsen
Sebastian Nielsen 00, DEN
4:47.21
00DEN
4:47.21
  
M Höjd     


Final A

Final

Johannes Glue
Johannes Glue 00, DEN
1.68
00DEN
1.68
PB
  
Hans Barrett
Hans Barrett 99, DEN
1.60
99DEN
1.60
  
Nikolaj Stephenson
Nikolaj Stephenson 99, DEN
1.60
99DEN
1.60
  
Jonas Sørensen
Jonas Sørensen 99, DEN
1.53
99DEN
1.53
  
M Stav     


Final A

Final

Emil Ipsen
Emil Ipsen 99, DEN
3.35
99DEN
3.35
  
Peter M. Adamsen
Peter M. Adamsen 00, DEN
3.05
00DEN
3.05
  
David Sass Mikkelsen
David Sass Mikkelsen 99, DEN
2.88
99DEN
2.88
PB
  
Axel Steinarsson
Axel Steinarsson 99, DEN
2.52
99DEN
2.52
  
M Längd     


Final A

Final

Peter Andersson
Peter Andersson 99, DEN
6.40
99DEN
6.40
+0.6
  
Kasper Larsen
Kasper Larsen 99, DEN
6.14
99DEN
6.14
+1.9
  
Emil Frænde
Emil Frænde 00, DEN
5.92
00DEN
5.92
+1.6
  
Mathias Beruk Højmark
Mathias Beruk Højmark 99, DEN
5.88
99DEN
5.88
0.0 PB
  
Johannes Glue
Johannes Glue 00, DEN
5.73
00DEN
5.73
+0.4 PB
  
Martin Lindebjerg
Martin Lindebjerg 00, DEN
5.14
00DEN
5.14
+1.3
  
Peter M. Adamsen
Peter M. Adamsen 00, DEN
4.73
00DEN
4.73
+1.8 PB
  
P19 100 m     

Vind: +0.2

Final A

Final

Vind: +0.2
2Douglas Hellbratt
10.99
Huddinge AIS
10.99
PB
  
Heat 1
Vind: +0.1
Vind: +0.1
2Thomas Yemane
11.06
Hässelby SK
11.06
PB
  
4Isak Barrow
11.31
Huddinge AIS
11.31
PB
  
P19 Stav     


Final A

Final

1Alfred Delefors-HedbergGoIF Tjalve
4.61
PB
  
P17 100 m     

Vind: +1.2

Final A

Final

Vind: +1.2
1Giovanni InostrozaTurebergs FK
11.06
PB
  
3Henning André
11.44
Nyköpings BIS
11.44
PB
  
4Oscar Hjerm
Oscar Hjerm 97, Västerås
11.54
Västerås FK
11.54
PB
  
6Sebastian BrandmaierUpsala IF
11.65
PB
  
P17 800 m     


Final A

Final

4Gustav Nordling
2:03.49
Spårvägens FK
2:03.49
PB
  
5Olof Nordling
Olof Nordling 97, Spårvägen
2:04.14
Spårvägens FK
2:04.14
PB
  
6Adam Kagebeck
Adam Kagebeck 97, Linköpings GIF
2:06.15
Linköpings GIF
2:06.15
SB
  
P17 300 m häck (83.8 cm)     


Final A

Final

4Elias Högström
45.07
Sundsvalls FI
45.07
PB
  
P17 Kula (5.0 kg)     


Final A

Final

2Sebastian Ruthström
13.92
Spårvägens FK
13.92
PB
  
3Elias Högström
12.57
Sundsvalls FI
12.57
  
P16 100 m     

Vind: +1.5

Final A

Final

Vind: +1.5
3Tobias Månsson
11.48
IFK Lidingö
11.48
PB
  
Heat 2
Vind: +0.4
Vind: +0.4
4Karl David Nie
11.85
Hammarby IF
11.85
PB
  
Heat 3
Vind: -0.5
Vind: -0.5
1Lukas Nordèn
Lukas Nordèn 98, Västerås
11.28
Västerås FK
11.28
PB
  
2Ali Hedayat
11.85
Hammarby IF
11.85
PB
  
P16 800 m     


Final A

Final

1Joel Norling
1:58.25
Tierps IF
1:58.25
PB
  
1Marcus Häggh
2:12.37
Huddinge AIS
2:12.37
PB
  
3Christoffer Ahl
1:59.58
Hammarby IF
1:59.58
PB
  
6Sebastian Nilsson
2:05.81
Mölndals AIK
2:05.81
PB
  
7Axel Alness-Borg
2:10.27
IFK Lidingö
2:10.27
PB
  
8Sackarias Wohlin
2:11.34
Stensjöns IF
2:11.34
SB
  
9Simon Persson
Simon Persson 98, KFUM Örebro
2:11.60
KFUM Örebro
2:11.60
PB
  
P16 300 m häck (83.8 cm)     


Final A

Final

3David SvenssonIFK Tumba
41.12
PB
  
7Axel AbrahamssonBromma IF
44.62
PB
  
P16 Höjd     


Final A

Final

8Gabriel Rosshagen
1.77
Hässelby SK
1.77
PB
  
P16 Stav     


Final A

Final

2Jakob Samuelsson
4.03
Hässelby SK
4.03
PB
  
P15 80 m     

Vind: +0.2

Final A

Final

Vind: +0.2
2Emil NilssonHabo FIF-04
9.51
PB
  
Heat 2
Vind: +0.7
Vind: +0.7
2Merveil Eyakola
9.82
Falkenbergs IK
9.82
PB
  
P15 Höjd     


Final A

Final

4Jonas Renz
Jonas Renz 99, IK Norrköping FI
1.72
IK Norrköping FI
1.72
PB
  
P15 Stav     


Final A

Final

2Jonas Renz
Jonas Renz 99, IK Norrköping FI
3.49
IK Norrköping FI
3.49
PB
  
P14 80 m     
Heat 4
Vind: -0.1
Vind: -0.1
1Marcus Andersson
9.79
Öresund FK
9.79
PB
  
P14 300 m häck (76.2 cm)     


Final A

Final

1Nils Persson
42.77
Sundsvalls FI
42.77
PB
  
4Philip StömneValbo AIF
45.09
PB
  
P14 Höjd     


Final A

Final

3Ronny Wallin
1.74
F Bålsta IK
1.74
PB
  
5Tim Svantesson
1.64
Nyköpings BIS
1.64
PB
  
6Samuel Lestander
Samuel Lestander 00, IFK Göteborg
1.64
IFK Göteborg
1.64
PB
  
P14 Kula (4.0 kg)     


Final A

Final

3Leo Kaaling
11.34
Huddinge AIS
11.34
PB
  
P13 60 m     

Vind: +0.7

Final A

Final

Vind: +0.7
9Igor Andrejev
Igor Andrejev 01, EST
8.21
01EST
8.21
PB
  
P13 Höjd     


Final A

Final

1Daniel Malmgren
Daniel Malmgren 01, KFUM Örebro
1.82
KFUM Örebro
1.82
PB
  
7Deniel Kedrov
Deniel Kedrov 01, EST
1.54
01EST
1.54
PB
  
Kvinnor
K 80 m     

Vind: +0.9

Final A

Final

Vind: +0.9
Mathilde Prietzel Nielsen
Mathilde Prietzel Nielsen 00, DEN
10.14
00DEN
10.14
PB
  
Mathilde Prietzel Nielsen
Mathilde Prietzel Nielsen 00, DEN
10.28
00DEN
10.28
  
Freja Wærness
Freja Wærness 00, DEN
10.51
00DEN
10.51
PB
  
Freja Wærness
Freja Wærness 00, DEN
10.58
00DEN
10.58
  
Anne Ohrt Gregersen
Anne Ohrt Gregersen 99, DEN
10.61
99DEN
10.61
PB
  
Signe Romer
Signe Romer 00, DEN
10.63
00DEN
10.63
PB
  
Amalie Brammer Kristiansen
Amalie Brammer Kristiansen 99, DEN
10.63
99DEN
10.63
PB
  
Anne Ohrt Gregersen
Anne Ohrt Gregersen 99, DEN
10.69w
99DEN
10.69w
  
Signe Romer
Signe Romer 00, DEN
10.69w
00DEN
10.69w
  
Rose Cathrine Due
Rose Cathrine Due 00, DEN
10.72
00DEN
10.72
PB
  
Maria Selck
Maria Selck 99, DEN
10.73
99DEN
10.73
  
Amalie Brammer Kristiansen
Amalie Brammer Kristiansen 99, DEN
10.74w
99DEN
10.74w
  
Maria Selck
Maria Selck 99, DEN
10.75w
99DEN
10.75w
  
Rose Cathrine Due
Rose Cathrine Due 00, DEN
10.80
00DEN
10.80
  
Therese Helk Olesen
Therese Helk Olesen 99, DEN
11.02
99DEN
11.02
PB
  
K 100 m     

Vind: -1.5

Final A

Final

Vind: -1.5
Zarah Buchwald
Zarah Buchwald 95, DEN
12.63
95DEN
12.63
  
K 200 m     

Vind: +1.2

Final A

Final

Vind: +1.2
Zarah Buchwald
Zarah Buchwald 95, DEN
25.80
95DEN
25.80
  
K 300 m     


Final A

Final

1Carolina SöderbomÄrla IF
40.71
PB
  
4Jonna Claesson
Jonna Claesson 00, Stora Skedvi
43.14
Stora Skedvi IK
43.14
PB
  
Freja Wærness
Freja Wærness 00, DEN
41.81
00DEN
41.81
PB
  
Andrea Steen Sørensen
Andrea Steen Sørensen 99, DEN
43.38
99DEN
43.38
  
Olivia Thorsgaard
Olivia Thorsgaard 00, DEN
43.71
00DEN
43.71
  
Anne Ohrt Gregersen
Anne Ohrt Gregersen 99, DEN
43.72
99DEN
43.72
  
Therese Helk Olesen
Therese Helk Olesen 99, DEN
44.96
99DEN
44.96
  
Frida Selmer
Frida Selmer 00, DEN
45.27
00DEN
45.27
  
Laura Nørrung Poulsen
Laura Nørrung Poulsen 00, DEN
45.50
00DEN
45.50
PB
  
Julie Kalstrup Schulz
Julie Kalstrup Schulz 00, DEN
46.72
00DEN
46.72
  
Final C
1Lisa DahlströmIK Orient
43.94
SB
  
K 800 m     


Final A

Final

Mia Helene Mørck
Mia Helene Mørck 99, DEN
2:19.12
99DEN
2:19.12
  
Nathalie Richter-Mikkelsen
Nathalie Richter-Mikkelsen 00, DEN
2:21.50
00DEN
2:21.50
SB
  
Anna Mark Helwigh
Anna Mark Helwigh 00, DEN
2:21.97
00DEN
2:21.97
  
Olivia Thorsgaard
Olivia Thorsgaard 00, DEN
2:23.25
00DEN
2:23.25
  
Cornelia Slej
Cornelia Slej 99, DEN
2:24.13
99DEN
2:24.13
PB
  
Clara Kall
Clara Kall 99, DEN
2:26.29
99DEN
2:26.29
PB
  
Sophie Søefeldt
Sophie Søefeldt 00, DEN
2:26.99
00DEN
2:26.99
PB
  
K 1500 m     


Final A

Final

Mia Helene Mørck
Mia Helene Mørck 99, DEN
4:51.97
99DEN
4:51.97
  
Anna Mark Helwigh
Anna Mark Helwigh 00, DEN
4:55.38
00DEN
4:55.38
  
Sophie Søefeldt
Sophie Søefeldt 00, DEN
4:56.27
00DEN
4:56.27
  
Clara Kall
Clara Kall 99, DEN
4:56.31
99DEN
4:56.31
  
Catharina Thorn
Catharina Thorn 00, DEN
5:10.32
00DEN
5:10.32
PB
  
Frederikke Bilgrav
Frederikke Bilgrav 99, DEN
5:24.61
99DEN
5:24.61
PB
  
K 80 m häck (76.2 cm, 8 m)     

Vind: +3.2

Final A

Final

Vind: +3.2
1Amanda Hansson
11.50w
Hässelby SK
11.50w
  
2Victoria Almerén Hansson
11.50w
Råby-Rekarne FIF
11.50w
  
3Ida Thunberg
11.53w
IK Stål
11.53w
  
3Mathilda Ekholm
Mathilda Ekholm 00, Råby-Rekarne
12.45
Råby-Rekarne FIF
12.45
PB
  
4Madeleine SöderlundIK Lerum FI
12.09w
  
5Lisa Gunnarsson
12.14w
Hässelby SK
12.14w
  
6Elin Bärjegård
Elin Bärjegård 99, Leksands FIK
12.27w
Leksands FIK
12.27w
  
6Linnea Ånger
Linnea Ånger 00, Söderhamn
12.72
Söderhamns IF
12.72
PB
  
Maria Selck
Maria Selck 99, DEN
12.18
99DEN
12.18
  
Maria Selck
Maria Selck 99, DEN
12.29w
99DEN
12.29w
  
Henriette Schnack
Henriette Schnack 00, DEN
12.37
00DEN
12.37
PB
  
Henriette Schnack
Henriette Schnack 00, DEN
12.43
00DEN
12.43
PB
  
Nathalie Richter-Mikkelsen
Nathalie Richter-Mikkelsen 00, DEN
12.45
00DEN
12.45
  
Signe Romer
Signe Romer 00, DEN
12.46
00DEN
12.46
  
Nathalie Richter-Mikkelsen
Nathalie Richter-Mikkelsen 00, DEN
12.50
00DEN
12.50
  
Signe Romer
Signe Romer 00, DEN
12.56
00DEN
12.56
  
Liv Stæhr Rødtnes
Liv Stæhr Rødtnes 99, DEN
12.59
99DEN
12.59
  
Laura Grønbech
Laura Grønbech 99, DEN
12.85
99DEN
12.85
  
Laura Grønbech
Laura Grønbech 99, DEN
12.90
99DEN
12.90
  
Liv Stæhr Rødtnes
Liv Stæhr Rødtnes 99, DEN
13.00
99DEN
13.00
  
Sofie Rasmussen
Sofie Rasmussen 00, DEN
13.12w
00DEN
13.12w
  
Amalie Brammer Kristiansen
Amalie Brammer Kristiansen 99, DEN
13.24
99DEN
13.24
PB
  
Sofie Rasmussen
Sofie Rasmussen 00, DEN
13.37
00DEN
13.37
PB
  
Final B
Vind: -0.1
Vind: -0.1
1Filippa RodriguesLaholm IF
12.45
SB
  
4Eir Persson
Eir Persson 00, Eslövs AI
13.03w
Eslövs AI
13.03w
  
K Höjd     


Final A

Final

Laura Nørrung Poulsen
Laura Nørrung Poulsen 00, DEN
1.55
00DEN
1.55
  
Lise Lotte Jepsen
Lise Lotte Jepsen 00, DEN
1.55
00DEN
1.55
PB
  
Ida Lønne Jespersen
Ida Lønne Jespersen 00, DEN
1.49
00DEN
1.49
  
Olivia Thorsgaard
Olivia Thorsgaard 00, DEN
1.46
00DEN
1.46
  
Janni Kristensen
Janni Kristensen 99, DEN
1.45
99DEN
1.45
  
Karoline Winther Mortensen
Karoline Winther Mortensen 00, DEN
1.42
00DEN
1.42
SB
  
K Stav     


Final A

Final

Ida Lønne Jespersen
Ida Lønne Jespersen 00, DEN
3.05
00DEN
3.05
  
Cecilie Meier
Cecilie Meier 00, DEN
2.72
00DEN
2.72
PB
  
K Längd     


Final A

Final

Sofie Rasmussen
Sofie Rasmussen 00, DEN
5.18
00DEN
5.18
–0.4
  
Sarah Winther Jensen
Sarah Winther Jensen 99, DEN
5.18w
99DEN
5.18w
+2.4
  
Sarah Winther Jensen
Sarah Winther Jensen 99, DEN
5.12
99DEN
5.12
+0.5
  
Sofie Rasmussen
Sofie Rasmussen 00, DEN
5.08
00DEN
5.08
+0.3
  
Ellen Geckler Friborg
Ellen Geckler Friborg 00, DEN
5.07
00DEN
5.07
–0.7 PB
  
Ellen Geckler Friborg
Ellen Geckler Friborg 00, DEN
4.97
00DEN
4.97
+0.4
  
Frida Selmer
Frida Selmer 00, DEN
4.94
00DEN
4.94
+0.7
  
Della Månsson
4.92 nwi
Örgryte IS
4.92 nwi
  
Rosanna Cianelli
4.89
Hammarby IF
4.89
+1.4 SB
  
Frida Selmer
Frida Selmer 00, DEN
4.80
00DEN
4.80
+0.1
  
Signe Romer
Signe Romer 00, DEN
4.78
00DEN
4.78
+1.2
  
Rose Cathrine Due
Rose Cathrine Due 00, DEN
4.66
00DEN
4.66
+0.7
  
Helene Nyby
Helene Nyby 99, DEN
4.60
99DEN
4.60
+1.0
  
Bjørg Nowack
Bjørg Nowack 99, DEN
4.60w
99DEN
4.60w
+2.9
  
Henriette Schnack
Henriette Schnack 00, DEN
4.48
00DEN
4.48
–1.9
  
Amalie Brammer Kristiansen
Amalie Brammer Kristiansen 99, DEN
4.22
99DEN
4.22
+0.8
  
Karoline Winther Mortensen
Karoline Winther Mortensen 00, DEN
4.21
00DEN
4.21
–1.2 SB
  
F19 1500 m     


Final A

Final

3Emma Gustafsson
4:58.25
Hässelby SK
4:58.25
SB
  
4Daria O'Konnel-Bronin
Daria O'Konnel-Bronin 97, EST
5:17.16
97EST
5:17.16
  
F19 Tresteg     


Final A

Final

2Klara Helander
11.32w
Upsala IF
11.32w
+2.1
  
3Alice Eriksson
11.21
IFK Lidingö
11.21
+0.9 PB
  
F17 200 m     

Vind: +1.5

Final A

Final

Vind: +1.5
3Jenny Wingqvist
26.80
Hässelby SK
26.80
PB
  
5Karina Štork
Karina Štork 97, EST
29.94
97EST
29.94
PB
  
F17 100 m häck (76.2 cm, 8.5 m)     

Vind: +1.5

Final A

Final

Vind: +1.5
3Lisa Piscator
Lisa Piscator 97, Kristinehamn
14.83
IFK Kristinehamn
14.83
PB
  
F17 Tresteg     


Final A

Final

5Karina Štork
Karina Štork 97, EST
10.57w
97EST
10.57w
+3.7
  
F17 Diskus     


Final A

Final

3Charlott Danko
26.56
Hanvikens SK
26.56
  
F16 100 m häck (76.2 cm, 8.5 m)     

Vind: 0.0

Final A

Final

Vind: 0.0
1Tess Hertz Saebbö
Tess Hertz Saebbö 98, Göteborgs KIK
14.42
Göteborgs KIK
14.42
PB
  
3Maria SödergrenTäby IS
14.62
PB
  
5Hanna Kapell
14.92
Hammarby IF
14.92
PB
  
6Emelie RantzowIK Ymer
14.94
PB
  
7Ylva Jakobsson
15.23
Hammarby IF
15.23
PB
  
Heat 1
Vind: +0.9
Vind: +0.9
1Mathilda ErikssonIFK Tumba
14.47
PB
  
3Isa Andersson
Isa Andersson 98, Helsingborg
14.78
IFK Helsingborg
14.78
PB
  
4Felicia Engberg
Felicia Engberg 98, Leksands FIK
16.36
Leksands FIK
16.36
PB
  
Heat 2
Vind: +1.6
Vind: +1.6
2Emelie Nyman Wänseth
14.68
Östersunds GIF
14.68
PB
  
F16 Tresteg     


Final A

Final

7Felicia Engberg
Felicia Engberg 98, Leksands FIK
10.34
Leksands FIK
10.34
+1.0 PB
  
8Sandra Höglund
10.14
Högbo GIF
10.14
+1.4 SB
  
F15 80 m häck (76.2 cm, 8 m)     
Heat 1
Vind: +1.0
Vind: +1.0
3Tova GöranssonIK Hinden
12.48
PB
  
5Ella Moberg
Ella Moberg 99, Västerås
13.03
Västerås FK
13.03
SB
  
Heat 2
Vind: +0.9
Vind: +0.9
3Elin Bärjegård
Elin Bärjegård 99, Leksands FIK
12.33
Leksands FIK
12.33
SB
  
4Anna Påsse
Anna Påsse 99, Göteborgs KIK
12.80
Göteborgs KIK
12.80
PB
  
Heat 3
Vind: +1.0
Vind: +1.0
1Amanda Hansson
11.57
Hässelby SK
11.57
PB
  
F14 1500 m     


Final A

Final

1Victoria Richardson
5:35.14
Hammarby IF
5:35.14
PB
  
5Chanell Kranning Hillgren
5:06.06
Dala-Järna IK
5:06.06
PB
  
6Cornelia Alm
5:07.59
Täby IS
5:07.59
PB
  
8Matilda Hallström
Matilda Hallström 00, Göteborgs KIK
5:22.49
Göteborgs KIK
5:22.49
SB
  
9Judith Dolleris
5:28.07
PB
  
F14 Längd     
Kval 1
1Linda Eriksson
5.00
Huddinge AIS
5.00
0.0 PB
  
3Hedda Jagstedt
Hedda Jagstedt 00, Göteborgs KIK
4.93
Göteborgs KIK
4.93
–2.0 PB
  
F14 Spjut (500 g)     


Final A

Final

4Matilda Rönnberg
33.19
Turebergs FK
33.19
PB
  
7Hejla Rilegård
30.59
Hammarby IF
30.59
PB
  
F13 2000 m     


Final A

Final

1Celine Allard
Celine Allard 01, Eskilstuna
7:31.92
Eskilstuna FI
7:31.92
PB
  
1Emilia Larson
7:32.88
Danderyds SK
7:32.88
PB
  
1Melina Gustafson
7:46.67
Spårvägens FK
7:46.67
PB
  
1Jonna Widell
7:59.97
PB
  
3Julia Arnhult
6:53.81
IFK Lidingö
6:53.81
PB
  
4Elsa Wallenius
6:56.13
Västerås FK
6:56.13
PB
  
5Gaël De Coninck
7:02.11
Sävedalens AIK
7:02.11
PB
  
6Julia Nielsen
Julia Nielsen 01, Sävedalen
7:03.46
Sävedalens AIK
7:03.46
PB
  
7Wilma Nielsen
Wilma Nielsen 01, Sävedalen
7:15.33
Sävedalens AIK
7:15.33
PB
  
8Wilma Larsson
Wilma Larsson 01, Eskilstuna
7:19.94
Eskilstuna FI
7:19.94
PB
  
9Amanda Ivehammar
Amanda Ivehammar 01, Linköpings GIF
7:23.93
Linköpings GIF
7:23.93
PB