8.8
26.11
20.11
27.11
27.11
27.11
27.11
24.10
17.10
4.9
21.11
10.10
26.9
17.8
25.8
26.8
6.9
19.8
8.9
9.10
31.8
23.8
4.9
20.11
21.11
13.11
10.10
16.10
21.11
19.9
20‐21.11
18.9
21.11
24.8
19.8
16.10
4.9
13.11
6.11
12‐14.11
6.11
3.10
2.10
8.10
12.9
19.8
28.8
30.10
19.9
12.9
7.11
7.11
24.10
16.10
19.9
7.11
19.9
10.10
18.9
16.10
5‐7.11
6.11
7.11
2.10
24.10
30.10
22.10
11.9
19.9
3.10
16.10
17.10
30.10
3.10
26.9
10.10
21.8
9.10
9.10
5.8
17.10
13.9
31.10
11.9
2.10
16.10
2.10
16.10
23.10
28.8
22.10
22.10
18.8
22.10
17.10
26.8
21‐22.9
24.10
24.10
9.10
Tävlande: 202 (104+98)   Starter: 209 (105+104)


select distinct results13.*, womenpbestsweden.BB AS PBwomen, womensbestsweden.BB AS SBwomen, CASE WHEN EventN IN (910, 193, 9998, 9999) THEN EventN+RealMetres/100 ELSE EventN END AS RealEventN, RealEventN AS RealEventN2, '' AS SM, countries.Countryfull, Events.Event AS eventry, results13.Ind AS Indiiy, results13.ID AS ID, results13.ID AS IDI, Events.TF AS type, results13.eventname AS en2, results13.Country AS RealCountry, IF(EndDate Is Null,'',CONCAT(DAYOFMONTH(results13.Date),' ')) AS Datti1, IF(EndDate Is Null,'',substring(Monthname(results13.Date),1,3)) AS Datti2, Round.Roundname, Events.Eventname, Pos.PosName, Sex.Sexi, CASE WHEN results13.AGO IN (12,15) THEN b.AGName ELSE a.AGName END AS AGName, CASE WHEN results13.AGO IN (12,15) THEN b.AGO ELSE a.AGO END AS agoo, `2010`.irrelagularities.Irrname, CASE WHEN results13.Sex = 1 THEN `2010`.menwl.BB ELSE `2010`.womenwl.BB END AS WL, CASE WHEN results13.Sex = 1 THEN `2010`.menwl.Standing ELSE `2010`.womenwl.Standing END AS Standingi, CASE WHEN results13.Date<=Club10end THEN Club10 WHEN results13.Date<=Club9end THEN Club9 WHEN results13.Date<=Club8end THEN Club8 WHEN results13.Date<=Club7end THEN Club7 WHEN results13.Date<=Club6end THEN Club6 WHEN results13.Date<=Club5end THEN Club5 WHEN results13.Date<=Club4end THEN Club4 WHEN results13.Date<=Club3end THEN Club3 WHEN results13.Date<=Club2end THEN Club2 ELSE sweclubsat.Club END AS RealClub, posswe.PosName AS posswe, combinedmen.eventno AS combM, combinedwomen.eventno AS combW FROM results13 LEFT JOIN `2010`.sweclubsat ON sweclubsat.ID=results13.ID AND CASE WHEN results13.Sex=1 and (results13.secondarypos not rlike ('K|F') or results13.secondarypos is null) THEN sweclubsat.gender='M' ELSE sweclubsat.gender='W' END LEFT JOIN (SELECT events.*, eventsext.Orderi AS RealEventN FROM events LEFT JOIN `2010`.eventsext ON events.Event=eventsext.Event) AS Events ON CAST(results13.EventN AS UNSIGNED) = Events.Orderi LEFT JOIN Sex ON results13.Sex = Sex.Sex LEFT JOIN Comp ON results13.CID = Comp.CID LEFT JOIN AG as a ON results13.AGO = a.AGO LEFT JOIN AG as b ON results13.Points = b.AgeGroup LEFT OUTER JOIN Pos ON results13.PosOrderg = Pos.Orderi LEFT OUTER JOIN Round ON results13.Round = Round.Ro LEFT JOIN `2010`.irrelagularities ON `2010`.irrelagularities.Irr = results13.Irr LEFT JOIN `2010`.menwl ON `2010`.menwl.iid = results13.iid LEFT JOIN `2010`.womenwl ON `2010`.womenwl.iid = results13.iid LEFT JOIN world.countries ON results13.Country=countries.Country LEFT JOIN results.posswe ON results13.PosOrderg = posswe.Orderi LEFT JOIN `2010`.combinedmen ON results13.IID=combinedmen.parentid AND results13.Sex=1 LEFT JOIN `2010`.combinedwomen ON results13.IID=combinedwomen.parentid AND results13.Sex=2 LEFT JOIN `2010`.womenpbestsweden ON results13.iid=womenpbestsweden.iid AND (results13.Sex=2 OR results13.secondarypos rlike ('K|F')) AND womenpbestsweden.Roundi IS NULL LEFT JOIN `2010`.womensbestsweden ON results13.iid=womensbestsweden.iid AND (results13.Sex=2 OR results13.secondarypos rlike ('K|F')) AND womensbestsweden.Roundi IS NULL WHERE results13.CID= 12961317 AND `2010`.womenwl.Roundi IS NULL AND `2010`.menwl.Roundi IS NULL ORDER BY Sex, CASE WHEN results13.AGO=15 THEN COALESCE(agoo,0)+100000 ELSE agoo END, combM, combW, RealEventN2, RealEventN, CASE WHEN results13.AGO=12 THEN 999999 ELSE results13.AGO END, results13.Round, Posorderg, CASE WHEN Remarks Is Not Null THEN CASE WHEN Pos1>0 THEN 2 ELSE 3 END ELSE CASE WHEN Pos1>0 THEN 0 ELSE 1 END END, CASE WHEN Pos1 IS NOT NULL THEN Pos1 ELSE 999999 END, SortResult, RealMetres DESC

Män
M 200 m     
Heat 1
Vind: +1.1
Vind: +1.1
5Viktor Jönsson
Viktor Jönsson 92, Råby-Rekarne
22.94
Råby-Rekarne FIF
22.94
SB
  
6Michael SkaleniusIF Kville
23.37
SB
  
Heat 2
Vind: +0.7
Vind: +0.7
5David WenanderIFK Lund
23.11
PB
  
Heat 3
Vind: 0.0
Vind: 0.0
3Fredrik Lorentzon
24.05
Sävedalens AIK
24.05
PB
  
Heat 4
Vind: -0.1
Vind: -0.1
4Johan Forsberg
23.01
Hässelby SK
23.01
SB
  
Heat 6
Vind: +0.2
Vind: +0.2
3Shahbaz Safdar
22.07
IF Kville
22.07
SB
  
4Elias Amado
22.48
Falu IK
22.48
SB
  
5Peter Andréas
23.18
Ullevi FK
23.18
PB
  
7Per-Joan LorentzonIK Orient
23.76
SB
  
8Soran Omar
Soran Omar 84, Angereds IS
23.91
Angereds IS
23.91
PB
  
Heat 7
Vind: +0.7
Vind: +0.7
6Sebastian Johansson
23.24
KFUM Örebro
23.24
PB
  
8Niklas Ragneberg
Niklas Ragneberg 91, Trollhättan FIK
23.43
Trollhättan FIK
23.43
SB
  
Heat 8
Vind: +0.7
Vind: +0.7
3Nasser Sebabi
22.35
IF Kville
22.35
SB
  
4Patrik Sjöö
22.41
Hässelby SK
22.41
SB
  
6Hector Falk
Hector Falk 93, Eskilstuna
23.20
Eskilstuna FI
23.20
SB
  
Heat 10
Vind: -0.1
Vind: -0.1
4Hannes Skugghall
22.43
Hammarby IF
22.43
PB
  
7Daniel Skatt
23.80
Örgryte IS
23.80
PB
  
Heat 11
Vind: +1.7
Vind: +1.7
3Erik Lindahl
22.31
Ullevi FK
22.31
PB
  
5Martin Cameron
Martin Cameron 85, Spårvägen
22.98
Spårvägens FK
22.98
SB
  
M 300 m     


Final A

Final

1Lukas Nordèn
Lukas Nordèn 98, Västerås
37.15
Västerås FK
37.15
PB
  
Final B
2John LiljegrenIF Hagen
38.94
PB
  
4Jesper RilegårdTäby IS
39.93
PB
  
M 800 m     


Final A

Final

1Sakaria Hussien
2:00.48
Falkenbergs IK
2:00.48
PB
  
3Arvid Berglund
1:59.09
Tranås AIF
1:59.09
SB
  
5Adil Abdiwahab HusseinMalmö AI
1:59.34
PB
  
5Filip Gårdelöv
2:04.62
Hälle IF
2:04.62
PB
  
7Martin Nilson
1:54.51
Malmö AI
1:54.51
SB
  
Final B
2Joakim Rosenqvist
1:58.46
Sävedalens AIK
1:58.46
SB
  
Final C
1Ken Slättengren
1:58.52
Högby IF
1:58.52
PB
  
1Ludvig Danielson
2:03.87
GoIF Tjalve
2:03.87
PB
  
5Fredrik Orrsveden
1:59.52
Sundbybergs IK
1:59.52
PB
  
6Benjamin Akyol
1:59.66
Ullevi FK
1:59.66
PB
  
M 2000 m     
Final B
1Axel Aflodal
6:15.17
Hässelby SK
6:15.17
PB
  
1Niklas Johansson
6:35.90
Sävedalens AIK
6:35.90
PB
  
7Sackarias Wohlin
6:25.23
Stensjöns IF
6:25.23
PB
  
M 3000 m     


Final A

Final

3Emil Danielsson
8:50.35
Dala-Järna IK
8:50.35
PB
  
9Filip Artursson
9:17.11
Hässelby SK
9:17.11
PB
  
Final B
3Anton Wretström
9:35.92
SK Graal
9:35.92
PB
  
9Marcus Nilsson
Marcus Nilsson 97, Lulekamraterna
10:06.57
Lulekamraternas MLK
10:06.57
PB
  
M 110 m häck     

Vind: +1.2

Final A

Final

Vind: +1.2
4Hampus Widlund
Hampus Widlund 93, IFK Växjö
14.53
IFK Växjö
14.53
PB
  
Heat 2
Vind: +0.3
Vind: +0.3
4Marcus Persson
15.14
Ullevi FK
15.14
SB
  
M Stav     


Final A

Final

3Veiko Aunapuu
Veiko Aunapuu 92, EST
4.93
92EST
4.93
  
M Stav extra     


Final A

Final

1Deniz Mahshid
4.70
Örgryte IS
4.70
SB
  
2Gustaf Hultgren
4.60
Örgryte IS
4.60
SB
  
3Rasmus Tjärndal
4.40
Mölndals AIK
4.40
SB
  
5Linus Lindroth
4.00
Örgryte IS
4.00
SB
  
6Gustav Andhill
3.60
Alingsås IF
3.60
SB
  
6Alexander IgelströmUllevi FK
3.60
SB
  
8Johan Ramberg
3.60
Örgryte IS
3.60
SB
  
M Tresteg     


Final A

Final

3Simon Karlén
14.48
IF Göta Karlstad
14.48
+0.7 SB
  
4Erik Olsson
14.22
Örgryte IS
14.22
+0.9 PB
  
M Kula     


Final A

Final

5Jorgen Nirgi
Jorgen Nirgi 92, EST
11.43
92EST
11.43
SB
  
M Diskus     


Final A

Final

4Anton Larsson
45.37
Järvsö IF
45.37
PB
  
P19 200 m     
Heat 1
Vind: +0.4
Vind: +0.4
4Michael LuxemburgTäby IS
23.16
PB
  
Heat 2
Vind: +2.3
Vind: +2.3
3Martin AnderssonIK Ymer
22.85w
  
6Eric Bergvall
23.60w
Hässelby SK
23.60w
  
Heat 3
Vind: +2.3
Vind: +2.3
1Jacob Ewertzh
21.85w
Hammarby IF
21.85w
  
Heat 4
Vind: +2.3
Vind: +2.3
3Viktor Elvung-NilssonFIF Gnistan
22.65w
  
Heat 6
Vind: +0.5
Vind: +0.5
5Sebastian EliassonIK Lerum FI
23.65
PB
  
7Oskar Olofsson
Oskar Olofsson 94, Södertälje IF
23.89
Södertälje IF
23.89
PB
  
Heat 7
Vind: +1.7
Vind: +1.7
3Carl Dath
22.44
Täby IS
22.44
PB
  
P19 800 m     


Final A

Final

2Zack Rönngård
2:02.76
IFK Helsingborg
2:02.76
PB
  
7Matz Larsson
2:03.89
Mölndals AIK
2:03.89
SB
  
P19 110 m häck (99.1 cm)     

Vind: +1.2

Final A

Final

Vind: +1.2
4Fredrik Samuelsson
14.81
Hässelby SK
14.81
PB
  
Heat 2
Vind: +1.5
Vind: +1.5
5Kevin Fankl
15.63
Ullevi FK
15.63
PB
  
Heat 3
Vind: +1.1
Vind: +1.1
3Petter Gustafsson
Petter Gustafsson 94, IK Hakarpspojkarna
15.21
IK Hakarpspojkarna
15.21
PB
  
P19 Tresteg     


Final A

Final

4Antonis Dinopoulos
14.43
Upsala IF
14.43
+0.9 PB
  
5Martin Selin
13.86
Ullevi FK
13.86
+1.2 PB
  
8Samuel Grip
13.00
IK Orient
13.00
+0.3 SB
  
9Martin Ström
12.66
Strands IF
12.66
+0.7 SB
  
P19 Diskus (1.75 kg)     


Final A

Final

3Tim Wunger
51.38
Falu IK
51.38
PB
  
P17 200 m     

Vind: +0.7

Final A

Final

Vind: +0.7
1Erik MartinssonGefle IF
22.05
PB
  
Heat 1
Vind: +0.8
Vind: +0.8
3Melker KarlssonUllevi FK
23.30
PB
  
Heat 4
Vind: +1.5
Vind: +1.5
1Alexander LundskogUllevi FK
22.42
PB
  
P17 110 m häck (91.4 cm, 8.9 m)     

Vind: +1.6

Final A

Final

Vind: +1.6
3Adam Nygårds JacobssonFalu IK
14.77
PB
  
6Viktor Björklund
15.07
Upsala IF
15.07
PB
  
P17 Höjd     


Final A

Final

6Jesper HagwallIFK Lund
1.85
PB
  
7Daniel GällbladVarbergs GIF
1.72
SB
  
P17 Tresteg     


Final A

Final

1Artur Engström
13.72w
Ullevi FK
13.72w
+2.2
  
P17 Diskus (1.5 kg)     


Final A

Final

1Örn Östenberg
41.69
IFK Växjö
41.69
PB
  
P16 200 m     

Vind: +0.6

Final A

Final

Vind: +0.6
6Oscar Jacobsson
23.20
Västerås FK
23.20
PB
  
Heat 3
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1Giovanni InostrozaTurebergs FK
22.92
PB
  
Heat 5
Vind: +0.7
Vind: +0.7
2Filip La FleurYstads IF
24.02
PB
  
4Elias Larsson
24.12
Malmö AI
24.12
PB
  
Heat 6
Vind: +0.3
Vind: +0.3
3Karl Sjölander
23.94
Upsala IF
23.94
PB
  
Heat 7
Vind: +1.8
Vind: +1.8
3Sebastian BrandmaierUpsala IF
23.92
PB
  
P16 110 m häck (91.4 cm, 8.9 m)     

Vind: +0.8

Final A

Final

Vind: +0.8
1Andreas GustafssonFalu IK
14.12
PB
  
3Elias Martinsson
14.46
Brattås CK
14.46
PB
  
4Ludvig HillenfjärdHuddinge AIS
14.58
PB
  
P16 Tresteg     


Final A

Final

4Michael Welsapar
13.30
Enköpings AI
13.30
+0.1 PB
  
P15 300 m     


Final A

Final

1Max Nero
Max Nero 98, IF Göta
39.42
IF Göta Karlstad
39.42
PB
  
2Edvin Uhlan
40.19
Ullevi FK
40.19
PB
  
P15 100 m häck (83.8 cm, 8.25 m)     

Vind: +1.2

Final A

Final

Vind: +1.2
5Filip Schwartz
13.89
Mölndals AIK
13.89
PB
  
Heat 1
Vind: +0.1
Vind: +0.1
3Jesper RilegårdTäby IS
15.08
PB
  
Heat 2
Vind: +1.6
Vind: +1.6
3Anton Cigéhn
14.98
Täby IS
14.98
PB
  
5Axel HjelmqvistIF Kville
15.55
PB
  
Heat 3
Vind: +1.5
Vind: +1.5
2Kevin Duvert
14.44
Hellas FK
14.44
PB
  
Heat 4
Vind: +0.4
Vind: +0.4
3Viktor NylanderMalmö AI
14.12
PB
  
6Gustav Svedberg
15.32
Karlskoga FI
15.32
PB
  
P15 Stav     


Final A

Final

1Jacob Olvik
2.91
Ullevi FK
2.91
PB
  
P15 Diskus (1.0 kg)     


Final A

Final

1Jakob Eriksson
37.12
IF Göta Karlstad
37.12
SB
  
P14 100 m häck (83.8 cm, 8.25 m)     
Heat 1
Vind: +1.3
Vind: +1.3
1Robin Gustafsson
14.06
Brattås CK
14.06
PB
  
Heat 3
Vind: +2.5
Vind: +2.5
2Arvid Gustafsson
15.30w
Upsala IF
15.30w
  
P14 Höjd     


Final A

Final

4Robin Edqvist
Robin Edqvist 99, KFUM Örebro
1.67
KFUM Örebro
1.67
PB
  
P14 Kula (4.0 kg)     


Final A

Final

4Emil Sjölin
11.84
IF Rigor
11.84
PB
  
Kvinnor
K 200 m     

Vind: +2.1

Final A

Final

Vind: +2.1
1Madeleine Winberg
26.27w
Mölndals AIK
26.27w
  
1Stina Gustavsson
27.02
Hammarby IF
27.02
PB
  
2Julia WennerstenIK Ymer
27.11
PB
  
3Emma Strömqvist
26.52w
  
4Linda Eriksson
26.69w
Huddinge AIS
26.69w
  
5Elin Antonsson
27.63
PB
  
Final C
Vind: +0.5
Vind: +0.5
1Mathilda GustafssonTanums IF
27.68
PB
  
Heat 1
3Elin Moraiti
24.99 nwi
Hässelby SK
24.99 nwi
  
6Saga Kullenbäck BalafoutisUllevi FK
27.11 nwi
  
Heat 2
Vind: -0.6
Vind: -0.6
4Frida HogstrandTäby IS
25.75
SB
  
Heat 3
Vind: +1.6
Vind: +1.6
4Jasmine Andersson
25.88
GoIF Tjalve
25.88
SB
  
5Alexandra AxellUllevi FK
25.99
PB
  
Heat 4
Vind: +1.6
Vind: +1.6
6Frida Retsloff
26.70
Hammarby IF
26.70
SB
  
Heat 5
Vind: +1.1
Vind: +1.1
1Evelin Hindrikes
25.00
IFK Växjö
25.00
SB
  
2Elin Östlund
Elin Östlund 91, KFUM Örebro
25.01
KFUM Örebro
25.01
SB
  
3Angelica KarlssonTanums IF
25.06
SB
  
4Emelie SvenssonUllevi FK
25.11
SB
  
Heat 6
Vind: +0.2
Vind: +0.2
7Emelie Gabrielsson
26.82
GoIF Tjalve
26.82
SB
  
Heat 8
Vind: 0.0
Vind: 0.0
4Kim McCabe
25.44
IFK Lund
25.44
SB
  
K 300 m     


Final A

Final

1Josefin Persson
40.15
Sävedalens AIK
40.15
PB
  
4Tove Olsson
40.75
Sågmyra SK
40.75
PB
  
5Moa Mattisson
Moa Mattisson 98, Helsingborg
40.98
IFK Helsingborg
40.98
PB
  
7Rebecka Svedberg
Rebecka Svedberg 98, Linköpings GIF
41.68
Linköpings GIF
41.68
PB
  
Final B
2Moa Seger
Moa Seger 99, Glanshammar
41.36
Glanshammars IF
41.36
PB
  
Final C
1Emelie RantzowIK Ymer
42.20
PB
  
2Mathilda ErikssonIFK Tumba
42.67
PB
  
6Frida Andersson
44.09
Eslövs AI
44.09
SB
  
K 800 m     


Final A

Final

3Sarah Lahti
Sarah Lahti 95, Hässelby
2:13.89
Hässelby SK
2:13.89
PB
  
8Lisa Svensson
Lisa Svensson 97, Linköpings GIF
2:17.46
Linköpings GIF
2:17.46
SB
  
8Eveliina Hiltunen
2:28.60
Ullevi FK
2:28.60
SB
  
9Agnes Sjöström
2:21.07
IK Westmannia
2:21.07
SB
  
Final B
1Jessica Bengtsson
2:32.20
Sävedalens AIK
2:32.20
SB
  
2Vendela Mindelöf
2:11.53
Hässelby SK
2:11.53
SB
  
3Kristina Sundström
2:25.26
Sävedalens AIK
2:25.26
PB
  
7Malin Jonsson
Malin Jonsson 96, Sävedalen
2:21.37
Sävedalens AIK
2:21.37
PB
  
8Emma Gustafsson
2:22.53
Hässelby SK
2:22.53
PB
  
9Emelie Gabrielsson
2:19.26
GoIF Tjalve
2:19.26
SB
  
K 2000 m     


Final A

Final

1Vilma Jonsson
6:25.10
Danderyds SK
6:25.10
PB
  
2Cornelia Karlsson
6:25.36
Sävedalens AIK
6:25.36
PB
  
6Mika Söderström
6:53.79
Vallentuna FK
6:53.79
PB
  
8Alice Greberg
7:02.16
Mölndals AIK
7:02.16
PB
  
Final B
3Cornelia Storm Karlén
7:19.06
Lidköpings IS
7:19.06
PB
  
5Clara Havinder
Clara Havinder 99, Björnstorp
7:31.65
Björnstorps IF
7:31.65
PB
  
8Lisa Brorson
Lisa Brorson 99, KFUM Örebro
7:52.99
KFUM Örebro
7:52.99
PB
  
K 100 m häck     

Vind: +0.8

Final A

Final

Vind: +0.8
7Therese Lindhe
14.60
Hässelby SK
14.60
PB
  
8Caroline Tegel
14.69
IF Göta Karlstad
14.69
SB
  
Heat 1
Vind: +1.1
Vind: +1.1
6Anna Strand
15.41
IFK Lund
15.41
SB
  
K Stav     


Final A

Final

1Alexandra BarteeGefle IF
3.34
PB
  
K Tresteg     


Final A

Final

8Elina Rapp
Elina Rapp 93, IFK Växjö
11.63
IFK Växjö
11.63
+1.0 SB
  
F19 200 m     
Heat 1
Vind: +1.0
Vind: +1.0
2Julia Hässel
25.54
Turebergs FK
25.54
SB
  
7Olivia Hawkins
27.12
Rånäs 4H
27.12
PB
  
Heat 2
Vind: +0.5
Vind: +0.5
5Sofia Gustavsson
Sofia Gustavsson 94, Mariestads AIF
27.45
Mariestads AIF
27.45
SB
  
Heat 3
Vind: +0.5
Vind: +0.5
4Linda Skantze
26.71
IFK Lidingö
26.71
PB
  
Heat 4
Vind: +2.5
Vind: +2.5
1Caroline Kihlblom
24.82w
Huddinge AIS
24.82w
  
3Karolina Nikamo
25.94w
Upsala IF
25.94w
  
4Ragnhild Kilborn
Ragnhild Kilborn 95, Göteborgs KIK
26.57w
Göteborgs KIK
26.57w
  
Heat 5
Vind: +1.5
Vind: +1.5
3Josephine Risberg ThoorIFK Lund
26.68
PB
  
4Jessica WalleniusIK Ymer
26.97
SB
  
Heat 6
Vind: +1.5
Vind: +1.5
6Nikita Burton
Nikita Burton 94, Eskilstuna
27.17
Eskilstuna FI
27.17
SB
  
7Hanna Malm
Hanna Malm 94, Helsingborg
27.34
IFK Helsingborg
27.34
PB
  
F19 100 m häck     
Heat 2
Vind: +0.3
Vind: +0.3
3Frida Johansson
14.85
IF Göta Karlstad
14.85
PB
  
7Hanna Malm
Hanna Malm 94, Helsingborg
16.57
IFK Helsingborg
16.57
SB
  
8Angelica Öhrn
Angelica Öhrn 94, KFUM Örebro
17.78
KFUM Örebro
17.78
PB
  
F19 Tresteg     


Final A

Final

1Sara Angelmyr
Sara Angelmyr 94, KFUM Örebro
10.75
KFUM Örebro
10.75
+0.6 PB
  
2Sara Skogman
11.98
Örgryte IS
11.98
+1.1 PB
  
4Kamila Pietruszka
Kamila Pietruszka 94, Göteborgs KIK
11.89
Göteborgs KIK
11.89
+1.3 PB
  
7Alexandra BarteeGefle IF
11.09w
+2.4
  
F19 Diskus     


Final A

Final

4Elin Rubin
Elin Rubin 95, Hovslätt
38.84
Hovslätts IK
38.84
PB
  
F17 200 m     
Heat 1
Vind: +0.7
Vind: +0.7
4Sara Derelöv
26.99
Motala AIF
26.99
SB
  
Heat 3
Vind: +0.2
Vind: +0.2
4Magdalena Mosell
26.28
Söderhamns IF
26.28
PB
  
7Julia Svärd Axelsson
27.09
IFK Helsingborg
27.09
SB
  
8Yasmin Jelassi
27.26
Hammarby IF
27.26
SB
  
Heat 4
Vind: +1.0
Vind: +1.0
6Hanna Johnsson
27.41
IFK Lidingö
27.41
PB
  
F17 800 m     


Final A

Final

1Salina Kifleyesus
2:33.99
Hässelby SK
2:33.99
PB
  
2Frida Lämber
2:28.49
PB
  
3Alma Pihlblad
Alma Pihlblad 96, Högbo GIF
2:29.95
Högbo GIF
2:29.95
SB
  
F17 100 m häck (76.2 cm, 8.5 m)     

Vind: +0.7

Final A

Final

Vind: +0.7
6Amanda ÖbergIK Ymer
14.57
PB
  
F17 Höjd     


Final A

Final

2Ellen Ekholm
1.67
Ullevi FK
1.67
PB
  
F17 Tresteg     


Final A

Final

6Hanna Bengtsson
11.65
Sävedalens AIK
11.65
+1.6
  
7Martina Appel
10.75
IF Göta Karlstad
10.75
+1.0 PB
  
8Alice Hindersson
10.07
Spårvägens FK
10.07
+1.5 PB
  
F17 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

8Olivia Jurcola
11.66
Hässelby SK
11.66
PB
  
F17 Diskus     


Final A

Final

3Alma Sundin
41.04
IFK Mora
41.04
SB
  
F16 200 m     

Vind: +0.2

Final A

Final

Vind: +0.2
3Hanna Hoff
Hanna Hoff 97, IFK Växjö
25.19
IFK Växjö
25.19
PB
  
Heat 5
Vind: +2.1
Vind: +2.1
4Nora Karlsson Kazeem
27.35w
Hässelby SK
27.35w
  
Heat 6
Vind: +0.2
Vind: +0.2
4Tove Öhlander
27.39
Söderhamns IF
27.39
PB
  
F16 100 m häck (76.2 cm, 8.5 m)     
Heat 1
Vind: +1.2
Vind: +1.2
5Dagny Olofsson-HoffmannIK Lerum FI
16.08
PB
  
7Sandra Östby
16.67
IFK Tumba
16.67
PB
  
Heat 3
Vind: +1.4
Vind: +1.4
5Beata Tersander
16.42
Hammarby IF
16.42
PB
  
Heat 4
Vind: +0.4
Vind: +0.4
5Fanny Sandberg
15.68
Mölndals AIK
15.68
PB
  
F16 Tresteg     


Final A

Final

2Hanna Hoff
Hanna Hoff 97, IFK Växjö
11.95
IFK Växjö
11.95
+1.3 PB
  
3Viktoria Kemborn
Viktoria Kemborn 97, Stenungsunds FI
11.69
F Stenungsunds FI
11.69
+0.3 PB
  
5Nikolina Nordkvist
11.23
IFK Helsingborg
11.23
+0.4 PB
  
6Elsa Herlitz
11.18
Upsala IF
11.18
+0.6 PB
  
7Kristin Olofsson-HoffmannIK Lerum FI
10.95
+1.0 PB
  
F16 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

1Fanny LeanderssonUllevi FK
10.37
PB
  
F15 300 m     


Final A

Final

1Julia OlanderKA 2 IF
42.84
PB
  
2Lisa DahlströmIK Orient
43.67
PB
  
F15 Höjd     


Final A

Final

2Sofia Lindwall
Sofia Lindwall 98, Göteborgs KIK
1.68
Göteborgs KIK
1.68
PB
  
6Rebecka Svedberg
Rebecka Svedberg 98, Linköpings GIF
1.62
Linköpings GIF
1.62
SB
  
F15 Stav     


Final A

Final

4Elin Domberg
Elin Domberg 98, KFUM Örebro
3.25
KFUM Örebro
3.25
PB
  
F15 Diskus (0.6 kg)     


Final A

Final

2Mathilda ErikssonIFK Tumba
48.21
PB
  
4Sofia Troell
41.63
Klippans FK
41.63
PB
  
5Ida Olsson
41.03
IF Hagen
41.03
PB